Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 76 to 100 of 184

Thread: O Podgorici, ljudima i drugim bakracima...

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    nije da ne zeli samo nema HRABROSTI!
    dje je nestao bunt kod crnogorske omladine? nikad ga nije ni imala! uvjek je bilo par pojedinaca koji su se odvajali, ostali su komentarisali ( pozitivno/negativno) i time sto su se tiho slagali mislili da su dio toga bunta!
    sta se desilo sa generacijom koja je vaspitavana posle 91 god. ili tih godina uopste? iz najranijeg djetinstva se sjecaju prica o titu, poslovima koji cekaju posle fakulteta, stanovima, kolima, odmorima u inostranstvu i crvenom pasosu. onda su dosle devedesete i oni su se budili sa pitanjima : "dje je tata zanocio sinoc? jesu li ga pokupili? jel ostao bez posla zato sto nece u rezervu? ima li majka para da mi kupi patike? od koga cu uzet knjige za ovu skolsku godinu?..." onda su prosli ratovi! u medjuvremenu su dosle izbjeglice koje su bile prioritet za stanove, poslove i kola... neki nepismeni komsija, lazov i lopov, je sad veliki gazda, pevaljke sa ibarske magistrale su najvece face, tik uz celnike politickih partija i poglavare crkava! svih tih godina roditelji im govore da cute i da se ne bune mnogo na javnom mjestu jer ce ih neko cut a onda su svi najebali. govore im da je njihovo samo da uce, zvrse srenju pa fakltet a do tad ce se sve sredit i opet ce bit dobro, opet ce ih cekati radna mjesta... oni zavrsise u tisini i fakultete ali od promjena nista... kad su cekali do sad, sto je jos koja godina...

    e sad, koliko od vas koji se odje pobuniste oko gubljenja duha podgorickog i crnogorskog radi ista povodom tog pitanja?
    koliko vas je reklo roditeljima da necete da cutite?
    koliko vas je samo podiglo dupe i naslo posao?
    koliko vas je obrusilo nekom idiotu od profesora?
    koliko vas se pobunilo na poslu?
    kloliko vas je ostavilo posao zbog raznoraznih nepravdi?
    koliko vas nije glasalo bas one koje su vam rekli da morate glasat?
    koliko vas samo placa fakultet?
    koliko vas je imalo hrabrosti da javno nesto kaze?

    pa onda:
    koliko vas vozi super fensi kola a od roditelja trazi novac za gorivo, cigare i kafu?
    koliko vas ceka da se oslobodi neka direktorska fotelja pa da se zaposlite?
    koliko vas zavidite komsiji sto ima i moze vise?
    koliko vas ima uzrecixu "lako je njemu/njoj/njima"?
    koliko od vas...
    ne mogu vise!

    uglavnom, maj point is, crnogorci su vazda bili dobri da sjede, pricaju i kritikuju! uvjek je drugi kriv sto im je lose, roditelji, komsija, shef, drzava.
    samo pojedinci rade nesto za sebe ne gledajuci u tudji tanjir.
    zato shto je to chista ljubomora...lako je popljuvat milenu bugarin,razicku i ostale i rec da su smece...a njih zabolje **** za to shto ce im neko rec...rade i zaradjuju na to smece...slushajuci,rekao bi neko sa strane da su svi besposlichari visoko inteligentni ljudi i da im niko ne da shansu a da samo maloumnici rade i primaju platu...shto ice reche...dajte to bolje...da vidimo to shto bi se bolje radilo...ako i jedna osoba smatra da moze bolje da radi od te milene ili bilo koga sa televizije...da ima bolje ideje,nek ode fino i kaze JESAM!BOLJI SAM! ali,ipak je lakshe reci da je bilo ko sa tv-a kreten i nastaviti da gleda taj isti program.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  2. #77
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Mojanovici
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    zato shto je to chista ljubomora...lako je popljuvat milenu bugarin,razicku i ostale i rec da su smece...a njih zabolje **** za to shto ce im neko rec...rade i zaradjuju na to smece...slushajuci,rekao bi neko sa strane da su svi besposlichari visoko inteligentni ljudi i da im niko ne da shansu a da samo maloumnici rade i primaju platu...shto ice reche...dajte to bolje...da vidimo to shto bi se bolje radilo...ako i jedna osoba smatra da moze bolje da radi od te milene ili bilo koga sa televizije...da ima bolje ideje,nek ode fino i kaze JESAM!BOLJI SAM! ali,ipak je lakshe reci da je bilo ko sa tv-a kreten i nastaviti da gleda taj isti program.
    Ili ako neko misli da se loshe zivi, neka se prijavi za mjesto premjera? Zaladio si...ka i vrijeme u PG.

  3. #78
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahaahah vala bash, kao da je zza posao potrebno samo pojaviti se negdje i reci:" e ja sam bolji/a od ovoga sto imate...pa dajte meni taj posao. Mislim da smo mi svi vise nego svjesni kako se danas zavrsava bilo koji posao....
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    -i$a... sad bi moga pričat kako me izbačiše iz kuće sa 18 godina - koliko vas je reklo roditeljima da necete da cutite?
    -od 17 godine - koliko vas je samo podiglo dupe i naslo posao?
    -i profesoru i dekanu i ministrima i previše da bi bilo pametno - koliko vas je obrusilo nekom idiotu od profesora?
    -đetinja igra - koliko vas se pobunilo na poslu?
    -nijesam bio u prilici radit takve poslove - kloliko vas je ostavilo posao zbog raznoraznih nepravdi?
    -nikad nijesam glasa vladajuće stranke mada mi niko nikad nije pokuša naredit da glasam ove ili one - koliko vas nije glasalo bas one koje su vam rekli da morate glasat?
    -uz pomoć prijatelja i sopstvenim radom (čitaj pra sam suđe i bio vrtlar i onda se izbirika') - koliko vas samo placa fakultet?
    -mnogo puta. definiši javnost. kafana? ka kmet siman? ili mediji? ako su mediji njima imah pristup i rekoh što rekoh - koliko vas je imalo hrabrosti da javno nesto kaze?

    -nikad. ne umijem da vozim. volim pješke - koliko vas vozi super fensi kola a od roditelja trazi novac za gorivo, cigare i kafu?
    -već sam ka neki direktor tako da bi moja fotelja bila u pitanju - koliko vas ceka da se oslobodi neka direktorska fotelja pa da se zaposlite?
    -boli me q - koliko vas zavidite komsiji sto ima i moze vise?
    -nijesam vičan takvim mudrolijama papagajskim. tangiraju me - koliko vas ima uzrecixu "lako je njemu/njoj/njima"?

    poenta ovog kukurikanja? ne falim se osim što mislim da nijesam uopšte u manjini... mnogo mnogo mnogo ljudi ovo čini svaki dan ali se ne vide jer ne mijenjaju direktno svijet preko medija... ne drže megafone. a masovni bunt je već donekle problematičan i paradoxalan jer iziskuje mentalitet mase a ne pojedinca... a pučina je stoka grdna... pa bili pravi, krivi, lijevi ili desni... mada mogli bi do naksjutra kako pojedinac ne postoji osim u našoj filosofiji...

    a evo mog pitanja.
    u potonjih neđelju dana koliko vas promijeni nešto svakodnevno?

    evo sugestija i instrukcija:
    1) uzmite list papira, može iz sveske, ili od kašeta stranu...
    2) veljim slovima napišite komandu ili instrukciju iliti sugestiju kako neki to zovu: HODAJ SLOBODNO.
    3) pođite sa natpisom na trg... i čekajte da vidite ko će zapitat i ko će pokušat da hoda slobodno... a tek što to znači... eto kafe na kafu...

    pa onda metnite koju sličicu ovđe Podgoričani moji.

    lako zar ne? ako nećete rizikovat da izgledate ka da ste "ciknuli ka svećica" onda... što očekivat od onih koji samo prate?

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    hahahaahah vala bash, kao da je zza posao potrebno samo pojaviti se negdje i reci:" e ja sam bolji/a od ovoga sto imate...pa dajte meni taj posao. Mislim da smo mi svi vise nego svjesni kako se danas zavrsava bilo koji posao....
    e vidish tako je pricha tekla na onaj moj topic negdje prije...milo mi je shto ste svi bukvalisti....ne kazem ja da ce te neko na osnovu rijechi zaposliti...ako ti imash dobru ideju za neku radio ili tv stanicu,napravish pilot emisiju ponesesh i probash...ne kosta te nishta do malo vremena a ako iole imash dobre ideje nece te odbiti,niko ne kaze da ce te primiti za stalno ali za honorarno je vrlo moguce...a to kako se zavrshava posao...nisu svi isti...ima josh ljudi koji zaposhljavaju onog ko hoce i moze da radi...i josh jedna stvar...najveci problem je shto bi svi crnogorci u direktorske fotelje sa platom od makar 1000 eura...kako ne...morash od crkavice pochet da bi postigao neshto....svi bi med i mlijeko da im teche...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ferdinand Klikovac View Post
    Ili ako neko misli da se loshe zivi, neka se prijavi za mjesto premjera? Zaladio si...ka i vrijeme u PG.
    vidish drug moje cure se zestoko zapalio za politiku,aktivno uchestvovao u protestima i svim tim qrcima placima...sad zavrshava fax i postao poslanik u skupshtini....bez idje ijedne jedine veze....ima potencijal....i zanima ga to shto radi...i dobio je to shto je htio...svojim trudom...

    ako neko misli da se loshe zivi nek digne guzicu i dogura je do mjesta premijera...ako umije...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pirune, nisam ja stvarno zeljela da znam odgovore na ova pitanja od svih ucesnika. nisma pravila spomenar sa pogresnim pitanjima. samo mi je malo uzavreo mozak od kriticara. samo sam htjela da se zapitaju imaju li pravo da kritikuju tudji rad pored svog nerada.
    Majlena, moze se posao dobiti i bez veza ( poslusaj mene, znam jer sam probala i uspjela), sastavis fino biografiju pa od vrata do vrata sa sve osmjehom. rijetko kad uspije iz prvog puta ali zna da se desi, nije nemoguce.
    svud aljudi dobijaju poslove na osnov preporuka i uvjek su oni sa boljim preporukama na prvom mjestu. razlika izmedju nas i normalnog svijeta je ta sto se preporuke sticu diplomama na poznatim fakultetima i vrijednim radom a kod nas uglavnom ( ali ne iskljucivo) rodbinskim i ostalim vezama

  8. #83
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovoliko gluposti i mrznje odavno nisam vidio...
    Mili moji, to vrijeme o kome vi pricate je bilo MNOGO gore, po svemu osim mozda po kvalitetu muzike koji je siroka masa slusala jer nismo imali medijski napad kao sad, ali ste vi toliko ogorceni na sve oko vas i toliko ste duboko zasli u tu alternativu da vam je sve aktuelno odbojno, seljacki... Druga je stvar sto se na forume skuplja sve sama elita koja nikako ne moze da predstavlja cijelo drustvo nase onakvim kakvo jeste; siromasno, osrednjeg intelektualnog kapaciteta i niskog interesovanja za dobru umjetnost; prihvata se ono sto se uvaljuje..
    A sto se uvaljuje: Pa PINK!
    Uvatiste se muzike; sto se to slusa u te URBANE RAZVIJENE zemlje? Sto slusaju mase? Jel ijedna od tih pjesama nesto vrednija od neke nase narodne? Ne! Isti *****! Vi intelektualna elito uvijek imate izbora... Zabijte se nedje sa vama slicnima i serite o tome kako nista vise ne valja. Vas zanima vrhunska umjetnost, prave vrijednosti, a u danasnje vrijeme je to lakse nac nego u 90tim.
    Danas je veci izbor svega, vremena su bolja, narod ce uvijek bit narod i slusat i voljet ono sto se lako vari i sto im se plasira, ali mnogi medju nama su ostali zatucani... Ostarali ste.

  9. #84
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by adhesive View Post
    Ovoliko gluposti i mrznje odavno nisam vidio...
    Mili moji, to vrijeme o kome vi pricate je bilo MNOGO gore, po svemu osim mozda po kvalitetu muzike koji je siroka masa slusala jer nismo imali medijski napad kao sad, ali ste vi toliko ogorceni na sve oko vas i toliko ste duboko zasli u tu alternativu da vam je sve aktuelno odbojno, seljacki... Druga je stvar sto se na forume skuplja sve sama elita koja nikako ne moze da predstavlja cijelo drustvo nase onakvim kakvo jeste; siromasno, osrednjeg intelektualnog kapaciteta i niskog interesovanja za dobru umjetnost; prihvata se ono sto se uvaljuje..
    A sto se uvaljuje: Pa PINK!
    Uvatiste se muzike; sto se to slusa u te URBANE RAZVIJENE zemlje? Sto slusaju mase? Jel ijedna od tih pjesama nesto vrednija od neke nase narodne? Ne! Isti *****! Vi intelektualna elito uvijek imate izbora... Zabijte se nedje sa vama slicnima i serite o tome kako nista vise ne valja. Vas zanima vrhunska umjetnost, prave vrijednosti, a u danasnje vrijeme je to lakse nac nego u 90tim.Danas je veci izbor svega, vremena su bolja, narod ce uvijek bit narod i slusat i voljet ono sto se lako vari i sto im se plasira, ali mnogi medju nama su ostali zatucani... Ostarali ste.

    O cemu pricas ti, veseli druze?
    I am the one who locks.

  10. #85
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adhesive View Post
    Ostarali ste.
    Ovo ti je ziva istina. Na kraju krajeva comodore 64 sa kojim sam se igrao sa 10 godina je garant stariji od tebe.

  11. #86
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    hahahaahah vala bash, kao da je zza posao potrebno samo pojaviti se negdje i reci:" e ja sam bolji/a od ovoga sto imate...pa dajte meni taj posao. Mislim da smo mi svi vise nego svjesni kako se danas zavrsava bilo koji posao....
    Nije tacno, ja sam dobila posao tako shto sam procitala oglas, poslala CV i posla na razgovor, i to za posao za koji nisam shkolovana, vec samouka. Ali vidjeli ljudi da znam znanje...
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  12. #87
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobar je bio Commodore bogami... Imas ga i sad nabavit, ali imas i PlayStation 3... Pa biraj.

  13. #88
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam se prijavila na konkurs za posao novinara, uradila "prijemni", primljena posle nedjelju dana. jedino sto su mi prijatelji "pomogli" je da u istoj firmi radim ono sto me licno interesuje, mada je to tada bilo moguce i odabrat nakon nekog probnog rada. i da, nisam profesionalni novinar - iako ih je mnogo odje profesionalnih koji veze sa zivotom nemaju. anw, point nije u tome kako pojedinici dobijaju posao preko konkursa, nego kako mnogi nece da mrdnu dupetom iz prostog razloga sto im NE TREBA! bolje je doma $edjet, pusit travu, popit ako naleti koja para, i nemat obavezu da svaki dan ides na posao. A i zalosno je sto danas mnogim mladima je ispod nivoa da rade neke poslove - funkcionisu po principu "e ako mi nije 100 % po volji e vala ga necu radit da cu crc od gladi". Otvorite novine - rubriku POSAO - ima svakodnevno bar po 30 oglasa, najmanje. Ali neeee, mi smo gospoda bre...
    Samo ako popricate sa nekim strancem, prvo sto ce mu bit u percepciji je kako ovoliko naroda u 2 popodne $edi po kafanama i pije kafu? Okle im pare? Okle im vrijeme?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  14. #89
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A nemojte tu ofucanu pricu o tome kako se stranci zgrazavaju sto "MASA NARODA" u 2 popodne sjedi i pije kafe. Silni narod, 3 u centru baste u koje stane 100 ljudi na grad koji sa okolinom ima blizu 200.000 stanovnika....

    I Gaga, ti bi se sigurno dofatila da radis bilo koji od tih 30 poslova, koje mozes naci u oglasima Vijesti.
    Ajde, procitaj ih pa reci...?
    Lako je osudjivati, ali neka neko proba da radi za 250e kod privatnika koji ima 8 osnovne i knjige od prvoga srednje..
    Vjerovatno bi onda vidjeli da vam mozda ipak ne treba to, i da vam nije potreba...
    Ne napadam tebe, ja prvi ne bih... radio sam, znam kako je, znam svoju narav, i znam da mi to ne treba...Jer mi 250e zaista nije dovoljna nadoknada za ono sto mi psiha pretrpi od plate do plate.

  15. #90
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Jer mi 250e zaista nije dovoljna nadoknada za ono sto mi psiha pretrpi od plate do plate.
    Slazem se s tobom 100%
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  16. #91
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adhesive View Post
    Dobar je bio Commodore bogami... Imas ga i sad nabavit, ali imas i PlayStation 3... Pa biraj.
    Ne mogu, gledam Velikog brata i intelektualno se uzdizem. Da bih bio "urbaniji" (kad ovo cujem najezim se). Nadam se da cu postici tvoj nivo. Moracu probat ono sa klasicnom muzikom, mozda mi svijest dodje na taj stadijum da ukapiram sta si sve htio da kazes u ova dva posta, posebno prvi.

  17. #92
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Ne napadam tebe, ja prvi ne bih... radio sam, znam kako je, znam svoju narav, i znam da mi to ne treba...Jer mi 250e zaista nije dovoljna nadoknada za ono sto mi psiha pretrpi od plate do plate.
    ja ti samo kazem da ti je nuzda bi se zaletio bilo sto da radis. ne ti, nego bilo. najlakse je jes pasulj majkin doma, i prichat okolo kako si prepametan da budes konobar. to licemjerje crnogorsko mi se na glavu popelo.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  18. #93
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ja ti samo kazem da ti je nuzda bi se zaletio bilo sto da radis. ne ti, nego bilo. najlakse je jes pasulj majkin doma, i prichat okolo kako si prepametan da budes konobar. to licemjerje crnogorsko mi se na glavu popelo.
    Zhiva istina
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  19. #94
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi pricate o nekakvim stvarima koje su krajnjost. Da ti je nuzda. Da si slomljenih nogu i ruku, i da ti je nuzda, prosio bi. A ko bi bez nuzde, bez cigani?

    Nisam bogatas, ali nisam bio ni toliko siromasan da sam morao da radim ne znam kakve poslove. Radio sam kod jednoga prijatelja za 125e pripremu za stampu! 125e! Ali mi nije tesko padalo, apsolutno! A radio sam i mjesec ipo kao konobar/sanker za 300 i jos 100e baksisa, pa sam batalio jer nisam mogao to raditi, jednostavno nisam. A nuzda mi nije bila, gladan nisam bio, ali sam htio malo vise nego sto su mi moji htjeli priustiti.
    Da se razumijemo, ne cvjetaju na ruze, ali gladnih nema. U stvari ima, ja sam stalno gladan. Ja pojedem izmedju 150-200e mjesecno, mimo majkine kuhinje, i to mi je malo.

    I to za licemjerstvo, zasto mi nisi odgovorila da li bi radila neki od poslova iz oglasa? A da ti nije nuzda, no da imas doma da jedes i da se kako tako obuces? Ne bi bogami, no bi trazila nesto bolje.

    Ja imam posao koji mi mjesecno donese 600-650e, sto je malo za moje potrebe, i mogao bih da stojim nedje na vratima nekoga lokala za 20e noc, dva puta nedeljno, znaci za 160e mjesecno, ali necu... nije mi nuzda, da se bijem sa pijanim narodom i razvlacim sa budalama. Radije cu iskalkulisati i odreci se nekih stvari. O tome se radi.

  20. #95
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Vi pricate o nekakvim stvarima koje su krajnjost. Da ti je nuzda. Da si slomljenih nogu i ruku, i da ti je nuzda, prosio bi. A ko bi bez nuzde, bez cigani?

    Nisam bogatas, ali nisam bio ni toliko siromasan da sam morao da radim ne znam kakve poslove. Radio sam kod jednoga prijatelja za 125e pripremu za stampu! 125e! Ali mi nije tesko padalo, apsolutno! A radio sam i mjesec ipo kao konobar/sanker za 300 i jos 100e baksisa, pa sam batalio jer nisam mogao to raditi, jednostavno nisam. A nuzda mi nije bila, gladan nisam bio, ali sam htio malo vise nego sto su mi moji htjeli priustiti.
    Da se razumijemo, ne cvjetaju na ruze, ali gladnih nema. U stvari ima, ja sam stalno gladan. Ja pojedem izmedju 150-200e mjesecno, mimo majkine kuhinje, i to mi je malo.

    I to za licemjerstvo, zasto mi nisi odgovorila da li bi radila neki od poslova iz oglasa? A da ti nije nuzda, no da imas doma da jedes i da se kako tako obuces? Ne bi bogami, no bi trazila nesto bolje.

    Ja imam posao koji mi mjesecno donese 600-650e, sto je malo za moje potrebe, i mogao bih da stojim nedje na vratima nekoga lokala za 20e noc, dva puta nedeljno, znaci za 160e mjesecno, ali necu... nije mi nuzda, da se bijem sa pijanim narodom i razvlacim sa budalama. Radije cu iskalkulisati i odreci se nekih stvari. O tome se radi.
    U drzhavi dje se prosjecno prima 200 eura mislim da je smijeshno govoriti o tome da je 650 eura malo.
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  21. #96
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by underwater love View Post
    U drzhavi dje se prosjecno prima 200 eura mislim da je smijeshno govoriti o tome da je 650 eura malo.
    Probaj da zivis sama sa 650e, ili da imas hobi koji zahtijeva 200-250e hrane, 200e kredita, mladjeg brata koji studira manje vise o tvom trosku, rashode tipa telefon, internet, pomaganje roditelja, pa ces da vidis jeli smijesno ili nije.
    Razmisljas ka' moja majka, meni nije lose, jer je drugima losije. Losa lokiga, jako losa.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Probaj da zivis sama sa 650e, ili da imas hobi koji zahtijeva 200-250e hrane, 200e kredita, mladjeg brata koji studira manje vise o tvom trosku, rashode tipa telefon, internet, pomaganje roditelja, pa ces da vidis jeli smijesno ili nije.
    Razmisljas ka' moja majka, meni nije lose, jer je drugima losije. Losa lokiga, jako losa.
    to je mozhda malo za tvoj sluchaj nema svako izdatke kao ti,tako da sa tim primanjima vecina bi mogla jedan aj da kazhem skoro pristojan zhivot da vodi !!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  23. #98
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B-A-N-E View Post
    to je mozhda malo za tvoj sluchaj nema svako izdatke kao ti,tako da sa tim primanjima vecina bi mogla jedan aj da kazhem skoro pristojan zhivot da vodi !!!

    Kako ne! Niko nema izdatke tipa:tel+internet 50-70e, izlasci 100-150e, neplanirani troskovi 50e, svi ste puni para pa ne vracate neki kredit 150-200e, ne kupujete po farmerice i majicu na tuski svakih 3 godine za 30e, nego kupite sebi parce garderobe za 50-100e, dje je odrzavanje auta i gorivo 100-200e, neces zivjet ka guzica no ces castiti nekoga ko slabije zaradjuje od familije, brata ili sestru studenta ili djeda ili babu penzionera.
    Ili ako zivite sami a nemate svoj stan, sto je odma 300e vise, ili ako ste uzeli stan na kredit, to je opet 200-300e.

    Crn je zivot odje i sa malo vise para, od 650e (btw. od danas mi firma placa 70e telefon :mrgreen: kako cu taj visak sa merakom da pojedem :mrgreen no je narod navikao da zivi od danas do sjutra, pa je dobro ako se ima za leb. Ja takav zivot necu da zivim, ko zeli, samo naprijed.
    Ti kazes, ajde skoro pristojan zivot. To i jeste samo to, pristojan zivot sa svakom iskalkulisanom parom i stiskanjem.

    Nego se odaljismo od teme.
    Nerealni ste masa.

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ako je iko nerealan onda si to ti....pojedesh 200e mimo majkine kuhinje??? za te pare bi sam nauchio da pravis to shto jedesh pa bih te 200e sebi u dzep spremio...telefon mozesh lako da suzbijesh na 15e,fixni takodje...ti imash kredit i primash 650e ja sam 2godine sa 340eura plate placao kredit od 200...jedna stvar je sigurna...ja ne umijem da raspolazem parama i lako ih troshim...ali ti...ti si zaj.ebao svakog definitivno...650eura je sasvim dovoljno za 1nu osobu da se osamostali i + da ostane neshto para za shtek....stisnesh se 2 mjeseca pa 3ci uzivash...i sve tako....chu malo 650e....ljudi sanjaju da im se sa 250e digne plata na 300 a ovamo malo 650e....i,uostalom...ne znam ko ne kalkulishe i ne shteka....
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 07-11-06 at 16:08.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  25. #100
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    pojedesh 200e mimo majkine kuhinje??? za te pare bi sam nauchio da pravis to shto jedesh pa bih te 200e sebi u dzep spremio...
    1kg svjezeg sira 4e
    1kg piletine/ili smrznute ribe ~5e
    1tuna 1e
    ostalo
    UKUPNO: ~10e x 30 dana... kako stojis sa tablicom mnozenja?
    Nadam se da necemo ulaziti u to zasto bi se neko ovako hranio.
    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    telefon mozesh lako da suzbijesh na 15e,fixni takodje...
    Ajde mi objasni kako da 5e pretplate i 20tak eura ADSL-a i 5e poziva sa fixnog telefona sabijes ispod 15e, pa cu te u prkno poljubit...
    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ako je iko nerealan onda si to ti....
    OK, ja sam nerealan...
    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ja sam 2godine sa 340eura plate placao kredit od 200...
    ...a ti si Dejvid Koperfild...

    Mislim da posle ovoga ja i ti necemo da komentarisemo bilo sta

Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Otvara se Poljoprivredni fakultet u Podgorici
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 28-08-09, 08:57
  2. Oli Ren u Podgorici
    By Sthlm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 21-04-05, 16:09
  3. Zlo pod drugim imenom
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 12-02-05, 01:10
  4. EXIT04 promo zurka u Podgorici
    By popokatepetl in forum Muzika
    Replies: 9
    Last Post: 26-06-04, 16:43
  5. Crna Gora se ne bori protiv trgovine ljudima - Vasington
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 17-06-04, 07:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •