Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 184

Thread: O Podgorici, ljudima i drugim bakracima...

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    10 godina sam na ove nesrecne forume i jos se ne mogu sjetit da je iko ikoga odje pofalio, ali ono od srca, a da nije bilo ironicno ili sa sprdnjom. stogodj da se zapocne radit uvijek ima neko nesto da to zasere pricom jer to nije "urbano" ili vidji ovoga kako vodi program, kako ova/j pjeva....
    iskreno da vam kazem, pun mi je **** vise kriticara, ako ste toliko na sve ogorceni fino nesto zapocnite i organizujte pa da vidimo nasta ce to da lici odradjeno vasim sistemom. mozda ih sve prosvijetlite?
    ne velim da je sve krasno, ali nema toga sto zadovoljava vase neke kriterijume, ka da ste izmislili TV, radio, pozoriste...
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  2. #52
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa nije ice. svaka javna djelatnost je podlozna kritici zar ne. ta ti je pricha djetinjasta. svako radi ono sto moze i svako se izrazava na onaj nacin na koji moze.
    jedina stvar je sto ovih losih ima mnogo vise nego dobrih. ako si ti na nekoj vecinskoj strani, ne znachi (ustvari-naprotiv) da je ta strana valjana...

    p.s. tesko da si 10 godina na forum...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    mislis Sunchane skale
    :yipiiii:


    :hardrock: :monkey: :ass: :burp:
    te su mi omiljene hahahah
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  4. #54
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pun mi je k.... izvodjaca tz "mediteranaca", treba nam jaka i raznovrsna muzicka scena da bi mogli reci da je PG moderan grad. Nisu dovoljni samo trgovi, moderne zgrade i inostrani brendovi telekomunikacija i sl. da bi grad bio moderan!

  5. #55
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    osnivaju se bendovi koji jedne svoje pjesme nemaju i sviraju tako po kafana pg-rickih, tudje pjesme. tuzno...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #56
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pfff. a ti Demijane bas nam ga kaza :roll:
    pa napravi ti pjesmu, a kad vec imas instrumente i sviras u razne mr-goode, culto-e i ostalo, mozes i tu svoju provjezbat nekad...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  7. #57
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    mozda... ne znam. chini mi se da su ranije imali vishe uticaja na omladinu no danas. i Bonja, mos li malo malo manje da budes maliciozan kad mi se obracas? pomislicu da je to postao tvoj patoloski problem
    Drugi dan, druga nafaka. Evo smanjujem s malicioznoscu.

    Sto se tice uticaja, tu se slazemo. Ni meni nije bas najjasnije sve to. Valjda je tada lakse bilo uociti ko su bili dobri a ko losi momci. Postojala je samo jedna linija podjele.

    Danas... Danas je sve razvodnjeno. Danas placamo cehove vremena 90-ih u kojem su se podizale nove generacije. Vrijeme velikih ideja je proslo, apatija zahvata mladje.

    Danas DPS-ovce salutiraju CG zastavi pred Parlamentom, a zaboravlja se da su ti isti DPS-ovci (ali skoro isti glavom i bradom) histericno micali tu istu zastavu ispred tog isatog Parlamenta kad su je postavljali momci kao Sasa Raonic... I niko da im kaze: Vio nemate pravo na to. Sve ide, sve je dozvoljeno.
    Vecina ljudi je zla

  8. #58
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy View Post
    Bonja, nemoj mi samo rec da imas stampane primjerke tadasnjih grafita?
    Svasta se moze nabavit na Zabjelo
    Vecina ljudi je zla

  9. #59
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam...
    Sjecam se Podgorice koja je poslije 22h bivala prazna, zbog posljednjih autobusa (neki su isli u 22h a neki u 22.30h). I one cuvene slike iz Grafita

    Sjecam se kad se visilo kod cesme, pa se s rijetkim novcem kupovala Stolicnaja ili Baltik vodka, pa s gitarama kod crkve.

    Sjecam se kad se otvorio Jazz i kasnije Irish koji su bili jedina mjesta dje si mogao uci u papauce, a da te ljudi ne gledaju cudno ili smrknuto.

    Sjecam se raznih pokusaja osnivanja rock-punk-metal grupa, od kojih su neke najvise domete svoje karijere dostizale cinom nerviranja komsiluka.

    Sjecam se da nam je milion stvari nedostajalo, ali se sjecam da je tada bilo mnogo zdravije odrastati, koliko to god zvucalo apsurdno. Da li su bile vidljivije neke stvari?

    Sjecam se koliko su Grafiti i Antena M zracili energijom, koju danas niko ne moze ponoviti. Valjda zbog toga sto je tada bilo mnogo jasnije - da su ti ljudi to radili iz jasnih ideala i otpora i bunta. Danas je sve nekako vjestacki, sve se radi po Copy/Paste varijanti, tj. ajde nesto da radimo- jer isto tako se radi u BG ili Rimu ili bilo dje - a ako se to radi u velegradima, onda se to mora raditi i u PG, kako bi i ona postala velegrad. Dje je ona iskrenost, originalnost, podgoricka specificnost?
    Dje je potreba da se nesto radi zbog sebe i zbog toga sto mislis da je to ispravno i zbog toga sto uzivas u tome i zbog toga sto te to ispunjava, a ne zbog forme- da bi se reklo da se radi.


    Ne znam, bas mi nekako Podgorica lici na glupavo mjesto ovih dana...
    Last edited by Bonja the Zmaj; 28-10-06 at 13:52.
    Vecina ljudi je zla

  10. #60
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Mojanovici
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovih dana? Bolje reci ovih godina...
    Shto se vise Crna Gora distancirala od Beograda to je Podgorica sve vishe tonula...nevjerovatno ali istinito. Dok smo bili pod Beogradom sva enegija, bunt, ideje bile su usmjerene ka otvaranju Crne Gore prema svijetu, nezavisnosti, shto drzave shto covjeka. "Dobar dan cika Slobo je li kuci malo Momo?" "O mama da li znas, on je pravi mafijash, o mama kada znas - ZASHTO GA GLASAS?!". Ove su pjesme nastale prije 10 godina, a za tih 10 godina je sistematski i planski ubijen duh omladine Crne Gore. Vec rekoh prije...ni Sejdo ni Brhcko ni Republika Zabjelo ni Grafiti nisu to shto su radili, radili zbog para. Imali su ideju da ljudima pokazu da postoji neshto drugo pored ratovanja, pljachke, ubijanja, nacionalizma i homofobije. Za ovih 10 godina se dokazalo da Crna Gora jednostavno nece takve ljude! Na povrsinu su isplivali bogatashi, znamo svi kako...primitivci, neobrazovani, arogantni...i donijeli sa sobom sve shto ima te njihove osobine.
    Zashto krivite Pink M? On ne bi bio tu da ljudi to ne vole. Sjeca li se ko od vas TV Palme ciji je program prikazivam i kod nas? Pa "domacu radinost" - "Meni je to vazno"? Pa zachetnika svakog prostakluka i primitivizma u CG - Radio Elmag. U osnovnu kad sam bio, dijelili smo se na one koji slusaju stranu/domacu muziku i one koji slusaju Elmag. Naravno, ko god je slusa Elmag pratila ga je etiketa "seljaka", i to neopjevanog.
    Crna Gora je danas gora nego shto je bila prije 10 godina, nema ideja, nema vizije, shto veli Bonja - samo "copy/paste". Ima li dje na TV vishe fora ka na Zbjelo republiku? Nema, zashto? Pjevachi su postali voditelji, voditelji pjevaju, frizeri osnivaju akademije (alo, FRIZERSKA AKADEMIJA!!!), frizeri vode talk show. To vam je Crna Gora.
    Kad pomislim na primitivizam, glupost, neobrazovanost i onu seljacku zatucanost (redneck tj.) prvo mi na pamet pane izvjesni Srdja Lubarda. Covjek koji je voditelj neke emisije na TV Elmag, i valjda voditelj nocnog programa istog radija. Toliku kolichinu gluposti teshko ko moze da proizvede, shto po ponasanju, shto po prichi - uvijek namijenjenoj talogu drushtva, najneobrazovanijem sloju.
    Srdja je samo jedan od stotine takvih ljudi koji kroje medije, i mozgove Crnogoraca i Crnogorki. Ljubi ih baba.

  11. #61
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve sto kazes stoji. Ali meni nije zaista jasno - kako???

    Sto je ubilo taj bunt kod crnogorske omladine? Mislim, to malo sto ga je i bilo? Je li to kombinacija sljedecih stvari:
    - generacije, koliko-toliko, vaspitavane prije 1991, koje su nosile taj pokret, nije imao niko da naslijedi?
    - generacije koje su trebale da ih naslijede, podizane tokom 90-ih, odrazavaju taj raspad sistema vrijednosti i pocinju da prate nove?
    - koje su to nove vrijednosti? ko ih predstavlja?
    - je li zaista postalo bitnije biti u trendu negoli imalo odskakati od vecine? Je li zaista, razmisljam dalje, nasoj omladini (i ne samo omladini) toliko draze ubiti svoju individualnost i biti prihvacenim clanom vecine? Je l' toliko sumnjamo u sebe?

    Toliko pricamo o urbanom u Podgorici, a nikako da se shvati da je poenta urbanog upravo u kontri prema ruralnom. A kad to kazem, u slucaju CG - prevashodno mislim da se urbanim urusavaju oni anahroni koncepti pripadnistva brtatsvu i plemenu, tj. grupi - i da se akcenat stavlja na individuu, koja se formira u ptopuno drugacijem kontekstu od predjasnjeg: Grad razbija izolovane i zatvorene ruralne zajendice. Grad mijesa kulture, vjere i nacije. Grad mijesa svinjetinu i baklavu. Iz toga miksa proizilazi nesto novo. Da li ce to novo odslikavati prirodnu i orginalnu mjesavinu (gdje se sve smijenja i prilagodjava novom sastavu) ili ce biti kic (koji nije nista drugo do - krivo srastanje razlicitihobrazaca), to sve zavisi od procesa mijenjanja i mijesanja.

    Grad nisu betonske zgrade. Grad je novi duh, nastao mijesanjem razlicitih obrazaca, i to na pravi nacin, i uz konstantno mijenjanje.
    Sto se desava sa duhom Podgorice? Je li on otuzni odraz nase zbilje? Jer iz vremena ljudi i pokreta pomenutih na pocetku posta - Duh Podgorice je bio nesto specificno, originalno i samosvojno. Van tih pokreta i ljudi nije ni postojao, jer je ona tuzna vecina nasih sugradjana bila odraz uzasne zbilje, masine koje su slijedile. Sto se desava danas?


    PS: A te likove sto pominjes, mislim - ne znam sto mi je ogavnije: to sto rade ili to kako predstavljaju to sto rade.
    Na kraju krajeva, glupost je stvar izbora...
    Vecina ljudi je zla

  12. #62
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sasha raonic-glavni i odgovorni urednik "grafita",veliki chovjek i veliki liberal.
    pochetkom 90-tih prvi jurishao da sadashnju zastavu cg stavi na jarbol ispred sqpshtine zbog chega je jedno vrijeme bio pritvoren.
    ubijen u bgd-u.

    ps.pimeni zadatak radenkov pod nazivom "teshko mi je" je definitivno neshto najjache shto je ikad izashlo u grafitima.
    za par dana kad zavrshim sa ispitima,obecavam da cu postaviti dosta stvari da se mnogo smijete
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  13. #63
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Mojanovici
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Sve sto kazes stoji. Ali meni nije zaista jasno - kako???

    Sto je ubilo taj bunt kod crnogorske omladine? Mislim, to malo sto ga je i bilo? Je li to kombinacija sljedecih stvari:
    - generacije, koliko-toliko, vaspitavane prije 1991, koje su nosile taj pokret, nije imao niko da naslijedi?
    - generacije koje su trebale da ih naslijede, podizane tokom 90-ih, odrazavaju taj raspad sistema vrijednosti i pocinju da prate nove?
    - koje su to nove vrijednosti? ko ih predstavlja?
    - je li zaista postalo bitnije biti u trendu negoli imalo odskakati od vecine? Je li zaista, razmisljam dalje, nasoj omladini (i ne samo omladini) toliko draze ubiti svoju individualnost i biti prihvacenim clanom vecine? Je l' toliko sumnjamo u sebe?

    Toliko pricamo o urbanom u Podgorici, a nikako da se shvati da je poenta urbanog upravo u kontri prema ruralnom. A kad to kazem, u slucaju CG - prevashodno mislim da se urbanim urusavaju oni anahroni koncepti pripadnistva brtatsvu i plemenu, tj. grupi - i da se akcenat stavlja na individuu, koja se formira u ptopuno drugacijem kontekstu od predjasnjeg: Grad razbija izolovane i zatvorene ruralne zajendice. Grad mijesa kulture, vjere i nacije. Grad mijesa svinjetinu i baklavu. Iz toga miksa proizilazi nesto novo. Da li ce to novo odslikavati prirodnu i orginalnu mjesavinu (gdje se sve smijenja i prilagodjava novom sastavu) ili ce biti kic (koji nije nista drugo do - krivo srastanje razlicitihobrazaca), to sve zavisi od procesa mijenjanja i mijesanja.

    Grad nisu betonske zgrade. Grad je novi duh, nastao mijesanjem razlicitih obrazaca, i to na pravi nacin, i uz konstantno mijenjanje.
    Sto se desava sa duhom Podgorice? Je li on otuzni odraz nase zbilje? Jer iz vremena ljudi i pokreta pomenutih na pocetku posta - Duh Podgorice je bio nesto specificno, originalno i samosvojno. Van tih pokreta i ljudi nije ni postojao, jer je ona tuzna vecina nasih sugradjana bila odraz uzasne zbilje, masine koje su slijedile. Sto se desava danas?


    PS: A te likove sto pominjes, mislim - ne znam sto mi je ogavnije: to sto rade ili to kako predstavljaju to sto rade.
    Na kraju krajeva, glupost je stvar izbora...
    Upali smo u mashinicu Bonja

    Primitivci su zauzeli TV, isti oni sad slusaju hrvatsku muziku, zbog koje su bachali bombe na Antenu M, kad je prvi put pushtala u Crnu Goru.
    A Crnogorci su poznati po konformizmu, pa ti vidji...
    Dje Vodja - tu svi.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Puno ste toga rekli i uglavnom pokrili temu iz svih uglova. Ja samo hocu nesto da kazem o svom osjecaju povodom svega sto se nekada desavalo i sto nas je u zadnje vrijeme desilo. Subjektivno, ne objektivno, jer je ovo drugo veoma tesko. Morao bi covjek da bude opaki sociolog, pa da provali odgovore na nasa brojna pitanja.

    Ne mogu sem da se rastuzim kada pomislim na energiju koja je postojala u prvoj polovini devedesetih godina, a od koje danas nema ni jedne jedine cestice. Bas mi je Alen iz Antene prepricavao juce kako je kod njih to izgledalo tada: bukvalno su jedva cekali da idu u radio, sve drugo im je bilo dosadno. Svi su imali zelju da nesto kazu, da nesto urade, i to su i radili, a danas... Danas se sve razvodnilo, kao sto je neko vec rekao, i ostaje nam... sto nam ostaje?

    Ok su meni nasi pop muzicari. Ok mi je da postoje, ali mi je isto toliko koliko za njih nisam zainteresovan, zao sto nema nikoga ko bi nesto i talasao. Nema. Niko nista ne govori, kao da niko nista i ne umije da kaze. To znaci samo jedno - da polako umiremo. Postajemo drustvo bez svoga ja. Bez urbanog lika, bez gradjanske hrabrosti, bez individua. **** ga, to je izgleda i tendencija u svijetu . Pa smo se mi samo uklopili.
    Eto, nema veze, pokusacu da zbog toga ne budem depresivan, jos uvijek je dosta toga neotkrivenog na ovom svijetu, za mene licno, pa sumnjam da ce mi biti dosadno sve do kraja ovog kratkog zivota :kamikaza:.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chedo View Post

    Ne mogu sem da se rastuzim kada pomislim na energiju koja je postojala u prvoj polovini devedesetih godina, a od koje danas nema ni jedne jedine cestice. Bas mi je Alen iz Antene prepricavao juce kako je kod njih to izgledalo tada: bukvalno su jedva cekali da idu u radio, sve drugo im je bilo dosadno. Svi su imali zelju da nesto kazu, da nesto urade, i to su i radili, a danas... Danas se sve razvodnilo, kao sto je neko vec rekao, i ostaje nam... sto nam ostaje?

    Ok su meni nasi pop muzicari. Ok mi je da postoje, ali mi je isto toliko koliko za njih nisam zainteresovan, zao sto nema nikoga ko bi nesto i talasao. Nema. Niko nista ne govori, kao da niko nista i ne umije da kaze. To znaci samo jedno - da polako umiremo. Postajemo drustvo bez svoga ja. Bez urbanog lika, bez gradjanske hrabrosti, bez individua. **** ga, to je izgleda i tendencija u svijetu . Pa smo se mi samo uklopili.
    Eto, nema veze, pokusacu da zbog toga ne budem depresivan, jos uvijek je dosta toga neotkrivenog na ovom svijetu, za mene licno, pa sumnjam da ce mi biti dosadno sve do kraja ovog kratkog zivota :kamikaza:.
    upravo to!
    a vidis ima jedna tema na sve i svasta na koju bi se mogao lagano nadovezati (a shcedoh da napisem zadovoljiti;p(oce to po stare dane))
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  16. #66
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sunce iz osiguraca View Post
    A shto se tiche zabjelsko prerijera dobro ga se sjecam uz njega rame uz rame je stojao i "Konichki kantoprevrtach"
    Definitivni kuglager
    Prekomoracki hohstapler

    Vecina ljudi je zla

  17. #67
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Chedo View Post
    Svi su imali zelju da nesto kazu, da nesto urade, i to su i radili, a danas...
    Quote Originally Posted by Chedo View Post
    Postajemo drustvo bez svoga ja. Bez urbanog lika, bez gradjanske hrabrosti, bez individua.
    Ovo su dvije mozda najbitnije stvari.
    Danas niko nema nista SVOJE ORIGINALNO da kaze. Najlakse je pustat druge da govore u tvoje ime.
    Vecina ljudi je zla

  18. #68
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto ocekujete kad nam pojam urbanog diktira Milena Bugarin i in televizija...

  19. #69
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    A sto ocekujete kad nam pojam urbanog diktira Milena Bugarin i in televizija...
    Jes ona seljanka sisata sa pravom domacom facom!

  20. #70
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije ona problem. Ona je beznacajna. Ona moze da posluzi kao izgovor, ali... Bolje je trositi energiju u pozitivnom pravcu, nego sad nabrajat "zlikovce".

    Vecina ljudi je zla

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zdravo sugrađani bivši... trenutna memla ili apatija ili nedostatak bunta nije proizvod nezavisnosti ili zavisnosti... i nije proizvod nekakve genetičke predispozicije Crnogoraca da prate slijepo. nijesmo ništa drukčiji od ostalih... reprezentativna demokratija je našla izvor svoje moći u nepažnji i neagilnosti tutukana iz svih slojeva društva... kako radnika tako i intelektualaca... svako ide trbuhom za kruhom. e kapitalizam je to rano shvatio i ostalo je rage against the machine...

    problem o kojem ćakulate je isti problem svuđe... sve je kupljeno pa i bunt. bunotvnik je danas proizvod baš ka i coca cola... zato se manite bunta po tom šablonu. trebaju vi nove forme otpora... ka prvo otpor prema čemu? lošoj muzici? najbolje ka Ameri da pretvorite indie u profitabilni sistem muzičkog šunda. nema velje razlike izmedju Cece i Radiohead-a... koja je razlika? čini vi se da ste umniji jer ne slušate Cecu... čini vi se da ste bolji? nijeste. isti je sistem i iste su firme i iste su to PR firme... znači model je portočaški. normalno to ne znači da su muzički isti ... nidabog...

    tražite bunt neđe drugo. za početak preporučio bih parisku komunu iz 1968 i uticaj situacionista na to doba. prelistajte malo Deleuza, pogledajte metode discipliniranog društva o kojem piše Foucault ili čitajte Guy Deborda...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Foucault
    http://en.wikipedia.org/wiki/Guy_Debord
    http://en.wikipedia.org/wiki/Deleuze

    reče jednom Debord kako će jednog dana društvo spektakla (čitaj potrošačko društvo i kapitalizam) uzeti njihove ideje i napraviti od njih proizvode... tako je vazda suđeno. svakom buntu.

    znači treba jednostavno naći nove načine borbe... i zaboravite česmu i trafiku i grafite. bili su i učinjeli su dosta. red je na neke druge metode odbrane od nasrtaja učmalosti i debljanja po nafaci raznih ideoloških i materijalnih proizvoda ovog hiperpotrošačkog sistema...

    možda je fraza pariskog bunta "ispod kaldrme plaža" stara i možda je i ona kompromitovana... ali njen smisao nije... e sad nemojte reć da bih volio da i vi gađete policajce ka oni... ali ne može se punog trbuha zborit o gladi...

    bunt je rizik. da li ste spremni na rizik?

    i konkretno što činjeti u Podgorici... teško je biti konkretan. pa makar se radilo o premještanju kante sa jednog ćoška na drugi.

    za početak donesite kavuč na sred trga i ispričajte se...

    praštajte ako sam vas preozbiljno shvatio a vama je samo do retorike...

  22. #72
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pirune, lijepo ti ovo kaza...
    Znam jednog chojeka koji kad god me vidi objasnjava mi da dje kad i kako ce se desit neki od brojnih buntova, pobuna, performansa u cilju odgovora na nase muke itd. i nikad se to ne desi.
    a njega uglavnom svi chudno gledaju i zovu ludim.nazalost.
    mislim da se nista nece promijenit dok neko ne ostavi oprostajno pismo koje ce poceti recenicom "Ubio sam se iz dosade...."
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  23. #73
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko u stvari ne zeli da bilo sta promijeni.
    Kako ne kapirate to?!

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Niko u stvari ne zeli da bilo sta promijeni.
    Kako ne kapirate to?!
    nije da ne zeli samo nema HRABROSTI!
    dje je nestao bunt kod crnogorske omladine? nikad ga nije ni imala! uvjek je bilo par pojedinaca koji su se odvajali, ostali su komentarisali ( pozitivno/negativno) i time sto su se tiho slagali mislili da su dio toga bunta!
    sta se desilo sa generacijom koja je vaspitavana posle 91 god. ili tih godina uopste? iz najranijeg djetinstva se sjecaju prica o titu, poslovima koji cekaju posle fakulteta, stanovima, kolima, odmorima u inostranstvu i crvenom pasosu. onda su dosle devedesete i oni su se budili sa pitanjima : "dje je tata zanocio sinoc? jesu li ga pokupili? jel ostao bez posla zato sto nece u rezervu? ima li majka para da mi kupi patike? od koga cu uzet knjige za ovu skolsku godinu?..." onda su prosli ratovi! u medjuvremenu su dosle izbjeglice koje su bile prioritet za stanove, poslove i kola... neki nepismeni komsija, lazov i lopov, je sad veliki gazda, pevaljke sa ibarske magistrale su najvece face, tik uz celnike politickih partija i poglavare crkava! svih tih godina roditelji im govore da cute i da se ne bune mnogo na javnom mjestu jer ce ih neko cut a onda su svi najebali. govore im da je njihovo samo da uce, zvrse srenju pa fakltet a do tad ce se sve sredit i opet ce bit dobro, opet ce ih cekati radna mjesta... oni zavrsise u tisini i fakultete ali od promjena nista... kad su cekali do sad, sto je jos koja godina...

    e sad, koliko od vas koji se odje pobuniste oko gubljenja duha podgorickog i crnogorskog radi ista povodom tog pitanja?
    koliko vas je reklo roditeljima da necete da cutite?
    koliko vas je samo podiglo dupe i naslo posao?
    koliko vas je obrusilo nekom idiotu od profesora?
    koliko vas se pobunilo na poslu?
    kloliko vas je ostavilo posao zbog raznoraznih nepravdi?
    koliko vas nije glasalo bas one koje su vam rekli da morate glasat?
    koliko vas samo placa fakultet?
    koliko vas je imalo hrabrosti da javno nesto kaze?

    pa onda:
    koliko vas vozi super fensi kola a od roditelja trazi novac za gorivo, cigare i kafu?
    koliko vas ceka da se oslobodi neka direktorska fotelja pa da se zaposlite?
    koliko vas zavidite komsiji sto ima i moze vise?
    koliko vas ima uzrecixu "lako je njemu/njoj/njima"?
    koliko od vas...
    ne mogu vise!

    uglavnom, maj point is, crnogorci su vazda bili dobri da sjede, pricaju i kritikuju! uvjek je drugi kriv sto im je lose, roditelji, komsija, shef, drzava.
    samo pojedinci rade nesto za sebe ne gledajuci u tudji tanjir.

  25. #75
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    nije da ne zeli samo nema HRABROSTI!
    dje je nestao bunt kod crnogorske omladine? nikad ga nije ni imala! uvjek je bilo par pojedinaca koji su se odvajali, ostali su komentarisali ( pozitivno/negativno) i time sto su se tiho slagali mislili da su dio toga bunta!
    sta se desilo sa generacijom koja je vaspitavana posle 91 god. ili tih godina uopste? iz najranijeg djetinstva se sjecaju prica o titu, poslovima koji cekaju posle fakulteta, stanovima, kolima, odmorima u inostranstvu i crvenom pasosu. onda su dosle devedesete i oni su se budili sa pitanjima : "dje je tata zanocio sinoc? jesu li ga pokupili? jel ostao bez posla zato sto nece u rezervu? ima li majka para da mi kupi patike? od koga cu uzet knjige za ovu skolsku godinu?..." onda su prosli ratovi! u medjuvremenu su dosle izbjeglice koje su bile prioritet za stanove, poslove i kola... neki nepismeni komsija, lazov i lopov, je sad veliki gazda, pevaljke sa ibarske magistrale su najvece face, tik uz celnike politickih partija i poglavare crkava! svih tih godina roditelji im govore da cute i da se ne bune mnogo na javnom mjestu jer ce ih neko cut a onda su svi najebali. govore im da je njihovo samo da uce, zvrse srenju pa fakltet a do tad ce se sve sredit i opet ce bit dobro, opet ce ih cekati radna mjesta... oni zavrsise u tisini i fakultete ali od promjena nista... kad su cekali do sad, sto je jos koja godina...

    e sad, koliko od vas koji se odje pobuniste oko gubljenja duha podgorickog i crnogorskog radi ista povodom tog pitanja?
    koliko vas je reklo roditeljima da necete da cutite?
    koliko vas je samo podiglo dupe i naslo posao?
    koliko vas je obrusilo nekom idiotu od profesora?
    koliko vas se pobunilo na poslu?
    kloliko vas je ostavilo posao zbog raznoraznih nepravdi?
    koliko vas nije glasalo bas one koje su vam rekli da morate glasat?
    koliko vas samo placa fakultet?
    koliko vas je imalo hrabrosti da javno nesto kaze?

    pa onda:
    koliko vas vozi super fensi kola a od roditelja trazi novac za gorivo, cigare i kafu?
    koliko vas ceka da se oslobodi neka direktorska fotelja pa da se zaposlite?
    koliko vas zavidite komsiji sto ima i moze vise?
    koliko vas ima uzrecixu "lako je njemu/njoj/njima"?
    koliko od vas...
    ne mogu vise!

    uglavnom, maj point is, crnogorci su vazda bili dobri da sjede, pricaju i kritikuju! uvjek je drugi kriv sto im je lose, roditelji, komsija, shef, drzava.
    samo pojedinci rade nesto za sebe ne gledajuci u tudji tanjir.

    Zippy-cu za predsjednika . Respect s moje strane
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Otvara se Poljoprivredni fakultet u Podgorici
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 28-08-09, 08:57
  2. Oli Ren u Podgorici
    By Sthlm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 21-04-05, 16:09
  3. Zlo pod drugim imenom
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 12-02-05, 01:10
  4. EXIT04 promo zurka u Podgorici
    By popokatepetl in forum Muzika
    Replies: 9
    Last Post: 26-06-04, 16:43
  5. Crna Gora se ne bori protiv trgovine ljudima - Vasington
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 17-06-04, 07:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •