Page 55 of 66 FirstFirst ... 54551525354555657585965 ... LastLast
Results 1,351 to 1,375 of 1643

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #1351
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Znaci oni su zasticeni u svakom slucaju... svoje pare okruglo dobijaju pa sve i da naprave ko zna kakve greske, ne odrade posao kako treba ili sto god.

    Nije to lose... nije ni cudo sto im je kvalitet usluga drasticno opao i sto ih boli uvo za sve.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #1352
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Ne znaci da su zasticeni nego da salju racun u ime i za racun stambene zgrade, vjerujem da je naznacen i racun stambene zgrade a ne njihov i da nisu oni povjerilac i ovlasceni da iniciraju postupak eventualne prinudne naplate vec stambena zgrada koja to hoce ili nece da uradi, tj. u njeno ime upravnik.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  4. #1353
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Kapiram ali ocu da kazem da to sto oni naprave gresku, ne snose oni nikakve posledice nego sama zgrada ili ti upravnik ili kako god oces da gledam na to.

    Oni svakako nemaju nikakvu odgovornost niti trpe ikakve posledice zbog direktnih gresaka koji oni prave a ne stanar ili upravnik.

    O tome ja pisem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  6. #1354
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,967
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Možda nije identičan slučaj,ali mojim roditeljima je uvjek dolazio porez na nepokretnost dobro obračunat,onda odjednom prije 7-8g. dolazi sve isto samo kvadratura prepolovljena a i iznos shodno tome.Oni penzioneri,prepali se, oće da odu da sami to ispravljaju.Reko,neka ga tako i plaćajte.Ako stigne tužba ja ću platit razliku.Plaćali tako jedno 4-5 g dok nije opet stigao porez ispravno obračunat.Nikad im nije stiglo potraživanje za taj period kad su oni sami pogriješili.
    PS.neko gore napisa da 99,99% gubi tužbu Fidel koji je plaćao redovno što mu dolazilo.Ja mislim da je jedino izvjesno u 99,99% da bi tužbu dobila Stambena zgrada kad bi tužila Agenciju jer nije radila svoj posao.Tu Fidel obeća da će se javiti kao svjedok saradnik

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 06-02-23 at 15:47.

  7. #1355
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Evo šta je nas dočekalo.

    Do sada je naplaćivano 15c sada ide 20c.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  9. #1356
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kapiram ali ocu da kazem da to sto oni naprave gresku, ne snose oni nikakve posledice nego sama zgrada ili ti upravnik ili kako god oces da gledam na to.

    Oni svakako nemaju nikakvu odgovornost niti trpe ikakve posledice zbog direktnih gresaka koji oni prave a ne stanar ili upravnik.

    O tome ja pisem.
    Mozda i snose, barem bi trebalo ako su pricinili stetu stambenoj zgradi, valjda je zakljucen neki ugovor izmedju stambene zgrade i AG, ali je pitanje koliko je cjelishodno o tome diskutovati na forumu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #1357
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Možda nije identičan slučaj,ali mojim roditeljima je uvjek dolazio porez na nepokretnost dobro obračunat,onda odjednom prije 7-8g. dolazi sve isto samo kvadratura prepolovljena a i iznos shodno tome.Oni penzioneri,prepali se, oće da odu da sami to ispravljaju.Reko,neka ga tako i plaćajte.Ako stigne tužba ja ću platit razliku.Plaćali tako jedno 4-5 g dok nije opet stigao porez ispravno obračunat.Nikad im nije stiglo potraživanje za taj period kad su oni sami pogriješili.
    PS.neko gore napisa da 99,99% gubi tužbu Fidel koji je plaćao redovno što mu dolazilo.Ja mislim da je jedino izvjesno u 99,99% da bi tužbu dobila Stambena zgrada kad bi tužila Agenciju jer nije radila svoj posao.Tu Fidel obeća da će se javiti kao svjedok saradnik

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Navjerovatnije ce ostat' sve kako je... ja cu nastavit' da placam iznos koji treba da platim a to 'dugovanje' koje oni pripisuju im nikad platit' necu. Pa ako zgrada krene da me tuzi, tuzicu ja ArtGloriju koja ce onda platit' sve sto treba... i dugovanje i sudske troskove.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Evo šta je nas dočekalo.

    Do sada je naplaćivano 15c sada ide 20c.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Pa zakonski minimum je 20c po m2. Nije jos uvijek to u svakoj zgradi ali se ide ka tome.

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Mozda i snose, barem bi trebalo ako su pricinili stetu stambenoj zgradi, valjda je zakljucen neki ugovor izmedju stambene zgrade i AG, ali je pitanje koliko je cjelishodno o tome diskutovati na forumu.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sigurno postoji ugovor ali ja u isti nemam uvid. N'o u pravu si, necemo dalje o tome... Osim ako ne bude kakvih novih desavanja pa cu podijelit', informisanosti radi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #1358
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Možda nije identičan slučaj,ali mojim roditeljima je uvjek dolazio porez na nepokretnost dobro obračunat,onda odjednom prije 7-8g. dolazi sve isto samo kvadratura prepolovljena a i iznos shodno tome.Oni penzioneri,prepali se, oće da odu da sami to ispravljaju.Reko,neka ga tako i plaćajte.Ako stigne tužba ja ću platit razliku.Plaćali tako jedno 4-5 g dok nije opet stigao porez ispravno obračunat.Nikad im nije stiglo potraživanje za taj period kad su oni sami pogriješili.
    PS.neko gore napisa da 99,99% gubi tužbu Fidel koji je plaćao redovno što mu dolazilo.Ja mislim da je jedino izvjesno u 99,99% da bi tužbu dobila Stambena zgrada kad bi tužila Agenciju jer nije radila svoj posao.Tu Fidel obeća da će se javiti kao svjedok saradnik

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Ne tuzi Fidela agencija vec zgrada/upravnik (odnosno agencija ako je upravnik). To mora zakonski da odradi u odredjenom roku, odnosno da preda advokatu a advokat javnom izvrsiocu. Moguce da se ne izrazih dobro ali pricam iz iskustva jer se desila skoro identica situacija i na kraju je utuzeni platio umjesto nekih 30ak evrica duga 250+ evra troskova za advokata/javnog izvrsioca + vjerovali ili ne 200€ za finansijsko vjestacenje po kratkom postupku.
    Zakonski protiv svakog etaznog vlasnika koji ima dug koji je veci od cifre koja "pokriva" 3 mjeseca odrzavanja mora da se pokrene postupak i da je srece to bi svi upravnici i primjenjivali

    Ne ulazim u pricu uopste ko je kriv, ko nije i dal' bi zgrada trebala da tuzi agenciju za neadekvatno "vodjenje" zgrade al' ne sumnjam da ima i tu osnova medjutim dok se dodje do toga ako predaju javnom izvrsitelju bukvalno po automatizmu ce utuzeni da plati sve troskove jer veoma lako utvrdljivo koliko je ko uplacivao (barem od 2018. i ako zgrada iole postuje nova pravila)

    ---

    Da je srece pa da nam sistem funkcionise malo drugacije a ne kako kome padne na pamet naravno da nista od ovoga ne bi trebalo da se desava ali sta je tu je...

    Mi zato imamo situaciju u zgradi:
    - Gdje je upravnik sklapao dogovore sa kim je stigao i kako je stigao te na kraju na ovaj ili onaj nacin otudjio preko 10k €...
    - Upravnik bez potpisa/skupstine etaznih vlasnika izabrao izvrsioca (fizicko lice) koje ce da radi izolaciju krova, koja je bila 50% veca od tadasnje trzisne cijene
    - Gdje imamo dva stana u zgradi sa nepoznatim vlasnikom (u katastru su stanovi zavedeni na nepoznatog vlasnika...)
    - Krecenje ulaza od nekih 80m2 ukupne povrsine (zidova) biva naplaceno 500€ za "ruke" i jos skoro pa toliko za materijal - opet naravno bez ikakve konsultacije sa etaznim vlasnicima

    Sudstvo nam je takvo da i ako se sve ovo iznad ikad zavrsi na sudu to ce biti ko zna za koliko godina a doticnom ionako nece imati odakle da naplate.

    Da ne krecemo u price o tome kako dobar dio zgrada i dalje ima 10 centi cijenu odrzavanja, nema upravnika ili ima upravnika a ne odrzava skupstine itd. Uostalom i ovdje nam je sve kao i u ostatku drzave...
    Last edited by beatnological; 07-02-23 at 13:25.

  12. #1359
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Da ne krecemo u price o tome kako dobar dio zgrada i dalje ima 10 centi cijenu odrzavanja, nema upravnika ili ima upravnika a ne odrzava skupstine itd. Uostalom i ovdje nam je sve kao i u ostatku drzave...
    Kao sto napisah gore... ide se ka tome da sve zgrade placaju 20c po kvadratu jer je tako po zakonu.

    E sad kad ce to pokrit' bas sve zgrade, ne znam.

    Znam da su recimo po Baru poceli da sve vise zgrade 'dovedu' na tih 20c po m2 ali isto tako znam da jos uvijek ima onih koje jos uvijek placaju znatno manje.

    Recimo znam da je porodica za svoj trosobni stan od 110-120m2 placala 5-6 eura mjesecno odrzavanje deceniju i kusur. Negdje prije po' godine su i oni pokusali da 'presaltaju' na tih 20c po m2 gdje bi ta ista porodica placala jedno 23e. Kompletna zgrada odbija da plati i od kad su poceli to naplacivanje mislim da NIKO nije platio nijedan racun tog odrzavanja. Sjednice se zakazuju, niko ne dolazi, raspasoj.

    U nekoj trecoj zgradi upravnik, po zanimaju visoka pozicija, po dusi komunalni radnik... jos prije neku godinu izmislio foru da se kompletna kvadratura zgrade (svi stanovi kad se zbroje) podijeli sa brojem stanova i pomnozi sa 20 centi. To je brojka koju svaki stan treba da plati na mjesecnom nivou. Ono.. imao je malo veliki stan pa je gledao da mu komsije plate dio tog odrzavanja jer je on malo stipsa. A i ciganin kvarni. Nakon vise svadja i par prijava, prestao je to da radi.

    Elem, svasta se radi ali tako to bude u drzavi dje nema ni reda ni zakona.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #1360
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Elem, svasta se radi ali tako to bude u drzavi dje nema ni reda ni zakona.
    Upravo to.

  14. #1361
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,967
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Slažem se da će Fidela da tuži Agencija koja je upravnik jer je Agencija koja je upravnik napravila sama grešku i pogrešno fakturisala račun.
    Ne vidim nonsens ni u slučaju da Fidel tuži samog sebe jer NIJE plaćao onoliko koliko je Agencija trebala da mu fakturiše nego onoliko koliko mu JE Agencija fakturisala.Kad dobije spor protiv samog sebe nek sam sebi plati sudske troškove i onda ih uplati Agenciji.
    Zavrćeh samom sebi glavu od sopstvenog sarkazma

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  16. #1362
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Slažem se da će Fidela da tuži Agencija koja je upravnik jer je Agencija koja je upravnik napravila sama grešku i pogrešno fakturisala račun.
    Ne vidim nonsens ni u slučaju da Fidel tuži samog sebe jer NIJE plaćao onoliko koliko je Agencija trebala da mu fakturiše nego onoliko koliko mu JE Agencija fakturisala.Kad dobije spor protiv samog sebe nek sam sebi plati sudske troškove i onda ih uplati Agenciji.
    Zavrćeh samom sebi glavu od sopstvenog sarkazma

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Drago mi je ako nista drugo da sam te barem nasmijao al' ti ipak preporucujem da jos jednom procitas detaljno sta je pisano. A na to cu da ti dodam jos jednu stvar koja te mozda potakne na sarkazam sa kojom ces biti fasciniran.

    Etazni vlasnik je u obavezi da placa odrzavanje i za onaj mjesec za koji mu ma iz kojeg god razloga mozda nije ni dostavljen racun, pa makar to znacilo da uplati i sumu koja je veca od sume odredjene za mjesecno odrzavanje (sto se na kraju naravno prenosi u pretplatu).

  17. #1363
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Etazni vlasnik je u obavezi da placa odrzavanje i za onaj mjesec za koji mu ma iz kojeg god razloga mozda nije ni dostavljen racun, pa makar to znacilo da uplati i sumu koja je veca od sume odredjene za mjesecno odrzavanje (sto se na kraju naravno prenosi u pretplatu).
    Ali ako je etazni vlasnik na nuli i ne duguje nista onda nije u obavezi da placa neke retro-aktivne dugove nastali krivicom treceg lica.

    Ti ako izdas racun koji je na nuli, poslije ne mozes da izmisljas retro-aktivne cifre ma koliko htio da izbjegnes prihvatanje svoje krivice i placanje svojih gresaka.

    Kapiram ja da je kod nas narod navikao da kao ovca placa sve sto mu se trazi a da su agenciju naostrile dobro svoje nozeve za kracenje runa ali to kod mene nece ic' bas tako lako.

    Nisu ni prvi ni poslednji koji su pokusali a da li ce bit' prvi koji ce se zayebat'... vidjecemo.


    Inace vise nisu duzni ni opomenu da salju, jos malo nece bit' duzni taman ni racun da salju...




    Meni omiljeni dio u tekstu: "cijenimo da ne bi bilo u Vasem interesu".

    Cijenim da je kompanija raspad.
    Last edited by Fidel Castro; 07-02-23 at 16:13.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #1364
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,967
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    @beatnological
    Ajde da vidimo đe se slažemo.
    Vjerujem:
    "pricam iz iskustva jer se desila skoro identica situacija i na kraju je utuzeni platio umjesto nekih 30ak evrica duga 250+ evra troskova za advokata/javnog izvrsioca + vjerovali ili ne 200€ za finansijsko vjestacenje po kratkom postupku."
    Ajd evo moje iskustvo.Možda miješam babe i žabe,ali
    Vjeruj:
    Kad sam raskidao sa Mkablom nekadašnjim(prošla ugovorna obaveza) i došao u poslovnicu na pola mjeseca,oni mi ispunili uplatnicu koliko da uplatim srazmjerno broju dana do tog u mjesecu,ja uplatio isti dan došao sa uplatnicom i opremom.Cura sve preuzela i rekla da je to to.Sledeći mjesec meni došao račun gdje me duže od tog dana do kraja mjeseca(~˝ mjesečne fakture).Nakon ˝g. me zove neka Agencija(za ućerivanje dugova) i prijete pokretanjem postupka prinudne naplate,troškova iste koji će biti veći od duga...Reko gospođo,ja imam uplatnicu da sam uplatio sve što su mi oni dali i nek se naplate a ja ću na sudu pokrenuti tužbu.Ona mi kaže,da im donesem te dokaze o uplati ili pošaljem na mail.Reko,nemam mail,nemam vremena da Vam donosim to a vi možete doći da vam dam na uvid što ja mislim da treba.Nikad došli,nikad više zvali nikad prinudno naplatili
    Sve u svemu.Od slučaja do slučaja.Nek Fidel sam vidi što će.Ima advokata korektnih koji će mu dati procjenu kolika je izvjesnost dobijanja na sudu,samo da se mi ne gađamo procjenama 99,99% jer nam sudovi nisu anglosaksonski

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 07-02-23 at 16:23.

  19. #1365
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Obaveza stanara je da uplacuje odrzavanje po osnovu rjesenja agencije za stanovanje, u kojem je ispisano koliki je taj iznos.

    Agencija/upravnik vise nije u obavezi ni da salje racune, jer se uplate vrse na osnovu prethodno pomenutog rjesenja.
    Druga je stvar sto se ti racuni salju cisto kako bi se ljudi malo "podsjetili" na tu obavezu.

    Tako da, cak i ako agencija posalje racun na manji iznos, broji se ono sto je definisano zakonom tj. tim rjesenjem. Samim tim, u slucaju da agencija/upravnik pokrene bilo kakav spor, dobice ga.

  20. The Following User Says Thank You to djiha For This Useful Post:


  21. #1366
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    U ovom konkretnom slucaju, Art Gloria koja je zaduzena da vodi racune i radi vezi sa istim je izgleda permutovala stanove, tj. jednom stanaru (koji ima manji stan) je naplatila visinu odrzavanja mog (veceg) stana.




    U pitanju je mizerija, nije nikakav problem da to platim. Ono sto mene nervira je sto je uvijek ovako - neko zayebe i onda ocekuju da neko drugi plati danak neiskustvu umjesto da prihvate gresku i obrate malo vise paznju.

    Ja sam ubijedjen da su slucajno naplatili vise (greskom ili ne) ne bi se nikad javili da racun isprave, da poravnanju njihovo dugovanje i sl.

    Vrlo je moguce da su oni gresku odma primjetili ali su je iskulirali misleci da vajda taj stanar nece primjetit'. A kad je primjetio onda su dugovanje prebacili na mene u nadi da ja necu primjetit' ili da cu iskulirat'.

    Pa sad kad sam im i ja svasta rekao za nacin na koji im funkcionise smece od kompanije... sad je onaj 'stalling' pa kome prvom dosadi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #1367
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Tako je, sama obaveza prema vlasniku prostora konstituisana je urednim rjesenjem o utvrdjivanju naknade, racun dodje kao neka vrsta instrukcije za uplatu i zato ne vaze pravila o izvrsenju koja zahtijevaju obavjestavanje duznika, pa samim tim ni obavezu upozoravanja na postojanje duga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #1368
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,335
    Thanks Thanks Given 
    2,807
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    2,446 Posts

    Default

    A sad da se samo djelimicno nadovezem na onu zgradu sto sam pomenuo dje niko ne placa te racune...

    To je bilo nedje prosle godine kad je upravnik odlucio da unajmi Art Gloriju iako se cijela zgrada protivila. Na vise sjednica koje je najavljivao i organizovao niko dolazio nije pa je na kraju ipak unajmio Art Gloriju po njehovoj volji.

    Sad te racune niko (ili skoro niko) ne placa i tako vec skoro godinu dana.

    Vidjecemo kakav ce epilog tu da bude...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #1369
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    @beatnological
    Ajde da vidimo đe se slažemo.
    Vjerujem:
    "pricam iz iskustva jer se desila skoro identica situacija i na kraju je utuzeni platio umjesto nekih 30ak evrica duga 250+ evra troskova za advokata/javnog izvrsioca + vjerovali ili ne 200€ za finansijsko vjestacenje po kratkom postupku."
    Ajd evo moje iskustvo.Možda miješam babe i žabe,ali
    Vjeruj:
    Kad sam raskidao sa Mkablom nekadašnjim(prošla ugovorna obaveza) i došao u poslovnicu na pola mjeseca,oni mi ispunili uplatnicu koliko da uplatim srazmjerno broju dana do tog u mjesecu,ja uplatio isti dan došao sa uplatnicom i opremom.Cura sve preuzela i rekla da je to to.Sledeći mjesec meni došao račun gdje me duže od tog dana do kraja mjeseca(~˝ mjesečne fakture).Nakon ˝g. me zove neka Agencija(za ućerivanje dugova) i prijete pokretanjem postupka prinudne naplate,troškova iste koji će biti veći od duga...Reko gospođo,ja imam uplatnicu da sam uplatio sve što su mi oni dali i nek se naplate a ja ću na sudu pokrenuti tužbu.Ona mi kaže,da im donesem te dokaze o uplati ili pošaljem na mail.Reko,nemam mail,nemam vremena da Vam donosim to a vi možete doći da vam dam na uvid što ja mislim da treba.Nikad došli,nikad više zvali nikad prinudno naplatili
    Sve u svemu.Od slučaja do slučaja.Nek Fidel sam vidi što će.Ima advokata korektnih koji će mu dati procjenu kolika je izvjesnost dobijanja na sudu,samo da se mi ne gađamo procjenama 99,99% jer nam sudovi nisu anglosaksonski

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

    Te firme koje otkupljuju potraživanja računaju da većina onih koji nešto duguju pojma nemaju ni o čemu i da će se uplašit prijetnji. Znaju čak da za desetostruko manji iznos otkupe i zastarjela potraživanja od telekomunikacionih i drugih kompanija, računajući da će dovoljno ljudi prestrašit ili smorit da plate puni iznos potraživanja koje su kupili za 10-15 centi za euro. Takvima bih glavu razbijao šipkama jer ih ne zanima ni kad zovu, ni koga zovu ni kako se ponašaju.

    Inače, kad se dvaput ne pojavi dovoljno stanara na tim skupštinama da odluče većinom glasova, onda je treći put dovoljna većina onih koji su se pojavili. Znam da Agencija za stanovanje može da se angažuje da preuzme obaveze ako se skupština stanara ne formira. E sad, malo je čudno da godinu dana niko ništa ne plaća jer bi angažovana firma za održavanje trebalo da sama utužuje stanare.
    Last edited by NHM; 07-02-23 at 17:45.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  26. #1370
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Sinoć je došao čovjek iz telemaha da mi poveže drugi tv u sobu i otvara ono u ulaz đe su kablovi, tamo tona šuta...
    Đe ja živim, majko mila...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  27. #1371
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,967
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Tako je, sama obaveza prema vlasniku prostora konstituisana je urednim rjesenjem o utvrdjivanju naknade, racun dodje kao neka vrsta instrukcije za uplatu i zato ne vaze pravila o izvrsenju koja zahtijevaju obavjestavanje duznika, pa samim tim ni obavezu upozoravanja na postojanje duga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A jeli se to rešenje lično primalo ili putem preporučene pošte ili...? Ja ga nikad vidio nisam.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  28. #1372
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    @beatnological
    Ajde da vidimo đe se slažemo.
    Vjerujem:
    "pricam iz iskustva jer se desila skoro identica situacija i na kraju je utuzeni platio umjesto nekih 30ak evrica duga 250+ evra troskova za advokata/javnog izvrsioca + vjerovali ili ne 200€ za finansijsko vjestacenje po kratkom postupku."
    Ajd evo moje iskustvo.Možda miješam babe i žabe,ali
    Vjeruj:
    Kad sam raskidao sa Mkablom nekadašnjim(prošla ugovorna obaveza) i došao u poslovnicu na pola mjeseca,oni mi ispunili uplatnicu koliko da uplatim srazmjerno broju dana do tog u mjesecu,ja uplatio isti dan došao sa uplatnicom i opremom.Cura sve preuzela i rekla da je to to.Sledeći mjesec meni došao račun gdje me duže od tog dana do kraja mjeseca(~˝ mjesečne fakture).Nakon ˝g. me zove neka Agencija(za ućerivanje dugova) i prijete pokretanjem postupka prinudne naplate,troškova iste koji će biti veći od duga...Reko gospođo,ja imam uplatnicu da sam uplatio sve što su mi oni dali i nek se naplate a ja ću na sudu pokrenuti tužbu.Ona mi kaže,da im donesem te dokaze o uplati ili pošaljem na mail.Reko,nemam mail,nemam vremena da Vam donosim to a vi možete doći da vam dam na uvid što ja mislim da treba.Nikad došli,nikad više zvali nikad prinudno naplatili
    Sve u svemu.Od slučaja do slučaja.Nek Fidel sam vidi što će.Ima advokata korektnih koji će mu dati procjenu kolika je izvjesnost dobijanja na sudu,samo da se mi ne gađamo procjenama 99,99% jer nam sudovi nisu anglosaksonski

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Ma svakako od slucaja do slucaja, tu nema price, ja samo pomenuh da je pametnije platiti nego bzv igrom slucaja (ako je agencija pokrivena a jeste cak i u slucaju da su slali racune na manji iznos) placati dodatne poprilicno paprene troskove. Ubacih se u temu jer sam je detaljno (koliko je moguce u sferi nekoga ko nije pravnik) istrazivao u zadnjih godinu, dvije radi situacije u mojoj zgradi.

    To sto ti pominjes o naplati Telemach racuna i slicno je nesto apsolutno drugo, vjeruj mi... Kada se radi o zgradama zakonski osoba mora da plati ono sto je doneseno i usvojeno na skupsitni stanara, odnosno kvotu po m2 i to je to. Nikakvi racuni ne moraju da se salju, racuni sa pogresnim (manjim) iznosima ne piju vodu, uplate sa vecim iznosima ulaze u pretplatu (ovo mnogi znaju da ne zavedu kako treba, pazite se toga)...

    I evo licnog primjera koji ipak nije bas toliko vezan za odrzavanje ali je ista boljka... Meni je u tri navrata (kao i cijeloj zgradi) EPCG poslala manje racune (istina nesto sitno manje, par evrica), sve smo morali naknadno da platimo jer su sledeci racuni bili uvecani za tu sumu.


    Quote Originally Posted by joni View Post
    A jeli se to rešenje lično primalo ili putem preporučene pošte ili...? Ja ga nikad vidio nisam.


    Ne moras ga ni vidjeti. Moze biti doneseno:
    1.) Na prvoj skupstini stanara ukoliko vecina glasa za i skupstini prisustvuje vise od 50% etaznih vlasnika.
    2.) Na drugoj skupstini stanara vecinom glasova ukoliko na prvoj skupstini nema 50%+ etaznih vlasnika... Na ovoj skupstini moze da glase troje za, jedno protiv i rjesenje je doneseno.

    Istina upravnik je zakonski obavezan da istakne rjesenje (nakon sto je doneseno) na samoj "oglasnoj" tabli u zgradi al' o to je vec neka druga prica. Ne sjecam se vise tacno koji je rok za ovo a muka mi je kopat po fajlovima opet al' ako me sjecanje dobro sluzi trebalo bi biti neki rok od 7 dana.
    Last edited by beatnological; 07-02-23 at 18:36.

  29. #1373
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Evo neke teze, čisto da bi bilo jasnije:
    - ako je rjesenje o registraciji skupstine stanara okaceno na oglasnoj tabli smatra se da su vlasnici stanova obavjesteni
    - ona kvadratura koja je navedena u listu nepokretnosti je jedino validna za obracun. Ako je, recimo, u kupoprodajnom ugovoru ili nekom drugom dokumentu (dešava se) navedena neka druga kvadratura ona za obracun nije važeća.
    - ukoliko zgrada ima lift obavezno se mora imati ugovor sa licenciranom kompanijom za održavanje istog. Ostalo, kao sto je čišćenje, krečenje, … nije obavezno i zgrada ne mora imati.
    - računi nisu obavezni i, sto neko reče, oni se izdaju kao podsjetnik, te se ne tretiraju kao ostali računi.
    - niti jedna zgrada nije u obavezi da angažuje agenciju, ali ako je agencija upravnik ista se može smjeniti skupštinom stanara.
    - zakonski minimum je za stambeni i poslovni prostor 0,20 €/m2, a za nestambeni (garaža/podrum) 0,10 €/m2. Iznos može biti veći, ali ne smije biti manji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  31. #1374
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Hvala Wulfy. Jos bih na ovo iznad dodao samo da za sve sto nije ispostovano zakonski odgovara upravnik i to u nekim slucajevima automatski (nema nikakvih sudjenja itd, kazna i plati). Shvatam da u dosta zgrada upravnici bivaju sami stanari mada ne shvatam ko bi bio dovoljno lud da tu obavezu prihvati jer je dovoljno da u zgradi postoji jedan dokon/bezobrazan stanar da se napije krvi upravniku i to sve uredno po zakonu.

    Evo jos jedan primjer iz meni bliskog okruzenja...
    Stanar prijavi da je otpao komad(ic) fasade komunalnoj, komunalna dodje i naredi da mora da se radi fasada medjutim posto zgrada nema niti priblizno dovoljno novca na racunu a stanari ne mogu da se organizuju da isti skupe, te upravnik i sama zgrada placaju kaznu jer u zadatom roku nije rijesen problem a. Zgrada ide u minus na racunu a upravnik naravno podnosi ostavku.


    DA, potpuno bez ikakvog smisla i logike ali sta je, tu je.

    ---

    O liftovima koji moraju proci inspekciju (ako se sjecam jednom u godinu dana, wulfy vjerovatno zna) ne bih puno ni pricao. To rijetko koja zgrada ionako zavrsava a zakonska je obaveza.

    Za one koje interesuje neka malo progooglaju da vide koliko firmi zavrsava tu obaveznu inspekciju u CG.

    Sto se tice nekih stvari stvarno smo selo a ne drzava, na zalost...

  32. #1375
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Hvala Wulfy. Jos bih na ovo iznad dodao samo da za sve sto nije ispostovano zakonski odgovara upravnik i to u nekim slucajevima automatski (nema nikakvih sudjenja itd, kazna i plati). Shvatam da u dosta zgrada upravnici bivaju sami stanari mada ne shvatam ko bi bio dovoljno lud da tu obavezu prihvati jer je dovoljno da u zgradi postoji jedan dokon/bezobrazan stanar da se napije krvi upravniku i to sve uredno po zakonu.

    Evo jos jedan primjer iz meni bliskog okruzenja...
    Stanar prijavi da je otpao komad(ic) fasade komunalnoj, komunalna dodje i naredi da mora da se radi fasada medjutim posto zgrada nema niti priblizno dovoljno novca na racunu a stanari ne mogu da se organizuju da isti skupe, te upravnik i sama zgrada placaju kaznu jer u zadatom roku nije rijesen problem a. Zgrada ide u minus na racunu a upravnik naravno podnosi ostavku.


    DA, potpuno bez ikakvog smisla i logike ali sta je, tu je.

    ---

    O liftovima koji moraju proci inspekciju (ako se sjecam jednom u godinu dana, wulfy vjerovatno zna) ne bih puno ni pricao. To rijetko koja zgrada ionako zavrsava a zakonska je obaveza.

    Za one koje interesuje neka malo progooglaju da vide koliko firmi zavrsava tu obaveznu inspekciju u CG.

    Sto se tice nekih stvari stvarno smo selo a ne drzava, na zalost...
    Za lift, u Crnoj Gori ima oko desetak licenciranih kompanija, te svaka zgrada/hotel ima ugovor sa nekom od njih. E, sad, serviser je dužan jedanput mjesecno (da, mjesecno, da ne bude zabune) odradi pregled lifta i šta je urađeno piše se u radni nalog koji potpisuje i upravnik (ili ovlašćeno lice). U zavisnosti od proizvođača lifta / kompanije koja radi održavanje / broja etaza cijena se kreće u iznosu od 10 do 20 € po etaži na mjesečnom nivou. Znam i za zgrade gdje je inspekcija zabranila upotrebu lifta dok se isti ne osposobi da bude bezbjedan. U to mjesecno održavanje/pregled ne ulaze potrebni djelovi za popravku.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 55 of 66 FirstFirst ... 54551525354555657585965 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 16:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 14:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 21:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-04-10, 23:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •