Page 23 of 85 FirstFirst ... 131920212223242526273373 ... LastLast
Results 551 to 575 of 2124

Thread: Status Kosova,Vase Mislenje ?

  1. #551
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ISPOVIJESTI REZERVISTA SA KOSOVA:
    NETAKNUTE SAMO KLOZETSKE SOLJE

    Veze bulu za opasac, pa gde on tu i bula. Puzi on, puzi bula... Pricao mi covek, majke mu ga policijske, a ja u rovu dva meseca. On doneo iz rata traktor, a ja vojnu bluzu", prica rezervista iz Trece armije koji je za Kosovo ratovao u pozadini i molio boga da vozi kamion samo do granice - malo iza Kursumlije.
    G.S. je i u ratu bio vozac kamiona. Sada ceka da vojni vrh Jugoslavije uvazi zahteve rezervista koji blokiraju puteve i traze novac. Ako bi dobio dnevnice i bio oslobodjen poreza za vreme koje je proveo u ratu, mogao bi da se "malo uzajmi" i plati registraciju za kamion. Mobilisan je "zajedno sa neregistrovanim kamionom".

    Place cela ceta

    "Bio sam na granici Srbija-Kosovo. Do Kursumlije sam kilometrima isao peske samo da stignem do poste. Jednom, taman sto sam okrenuo broj, odozdo poce da gruva. Svaki put kad kazem i slazem zenu da nije opasno i da me nije strah, pukne blize. Na kraju bacim slusalicu, zena s druge strane pisti, a ja, bezi, brate".
    "Plakao sam. Na strazi susne. Ne znam sta je, ali mi se sve smucilo i plakao sam. Drugi put, trazili smo satorska krila ili cebad. Kazu da nema. Mi ipak nadjemo krila i neku trulu slamu. Nismo ni legli, a dosli su iz komande i kazu "uuu, vi imate i slamu, daj krila ovamo". I tu noc prespavali smo na kisi, u blatu. Ja placuci. Postroje nas jednom i obaveste da desetorica iz cete idu u popunu, na granicu ili u Pristinu. Mi se pobunimo. Hocemo da se drzimo zajedno i cuvamo ledja. Trazimo da idemo svi ili niko. Sutradan, kad je stigla naredba i prozvali desetoricu - place cela ceta. Sve muskarci. I sad mi se place, ***** ti rat", prica rezervista G.S.

    Juris na gace

    "Jos idem cik-cak, pored zida", kaze rezervista V.M. koji je za vreme rata uglavnom bio stacioniran u Podujevu. "U pocetku je Albanaca bilo malo i gledali su nas ispod oka kad misle da mi njih ne gledamo. Kad su prve izbeglice pocele da se vracaju, osilili su se i poceli da zvizducu kad mi naidjemo. Deca su im se slobodno kretala medju vojnicima i policijom, kao da ne puca na sve strane. Potkradali su nas ili su ulazili u kuce da pokupe ono sto je ostalo po vec pokradenim kucama. Mi ih pustimo - ko ce da ubije dete."
    "Podujevo je bilo podeljeno na vojnu i civilnu zonu. Albanci koji su raseljeni iz vojne zone u civilnu, uspevali su nekad da prodju do svoje kuce i da nas zamole da im damo tursiju koja im je ostala u kuci. Molili su nas i da ne demoliramo kucu. Neki Albanci su placali policiji ogromne pare da im se sacuva kuca od kradje i paljevine. Za jednu od kuca se culo da je predujam bio 80.000 maraka. Svejedno, kada je rat zavrsen, cuo sam da je tu kucu ipak zapalila neka jedinica koja je bila besna zbog onakvog rata i povlacenja. Ko se za vreme rata zadrzao duze u nekoj od kosovskih varosi, zna da je grad na kraju izgledao ocerupano. Albanci su dobijali obavestenje da moraju da napuste kuce i radnje za tri minuta. U takvoj situaciji ostavljali su i pune zlatarske radnje. Zlato, devize, televizori, to je bio plen grupa za ciscenje terena. Druga tura je uzimala belu tehniku, poslednji su skidali bojlere i slavine i cupali vodovodne cevi iz zidova. Samo kade i klozetske solje niko nije dirao, a bio je slucaj da su se u ratnom ludilu nasi otimali oko jednih muskih gaca pronadjenih u radnji", prica V.M.
    "Da ne poverujes kakva smo mi Srbi sirotinja. Da sad krenes po srbijanskim selima, od kuce do kuce, ne bi u jednom selu nakupio dzak pasulja. Na Kosovu ni jedna kuca nije sacekala rat bez 50 kilograma pasulja i nekoliko dzakova brasna. To je vojska iznosila i davala najcesce kosovskim Srbima. Neki Kosovci su to isto brasno posle prodavali komsijama Albancima i po 100 maraka. Jedne noci otisao sam u jednu srpsku kucu. Drug i ja smo se pozdravili sa domacinom, ali nismo imali gde da udjemo, ni da se okrenemo. Uz sve zidove bili su do plafona poredjani sporeti `alfa`", prica V.M.
    "Ove nase budale pentrale su se po krovovima da skidaju satelitske antene, iako su znale da ih Albanci gledaju kroz snajper. Skinu risiver, pa se onda raspituju sta je to i cemu sluzi ", prica M.G. koji je kao rezervista Trece armije sluzio u inzinjerskim jedinicama, na razminiranju terena.

    Dragana DJEVORI

    Preuzeto iz nedjeljnika "Reporter"

    Evo šta poručuje udruženje starosedilaca Srbije:
    CRNOGORCI NA DURMITOR

    UDRUZENJE STAROSJEDILACA SRBIJE TRAZI NEZAVISNU DRZAVU I PORUCUJE: CRNOGORCI IZ BEOGRADA NA DURMITOR, OSTALI NA DINARU

    Ovih dana, glavnim beogradskim ulicama i trgovima, Udruzenje starosjedilaca Srbije dijeli letke sa novim sadrzajem, ali na vec poznatoj platformi.Tako ova grupacija, u zaglavlju novog proglasa porucuje: "Srbija je nasa drzava, a ne crnogorsko-hercegovacka kolonija. Mi smo Srbiju stvorili i izgradili - mi smo njeni vlasnici".
    Uz tvrdnju da Srbijom upravljaju partizanska plemena sa Durmitora i Dinare, koja su zajedno sa Rusijom 1945. godine okupirale Srbiju, pobila 400.000 njenih drzavljana, ptisvojila njihovu imovinu i uspostavila komunisticko-diktatorsku vlast, pobornici etnicki ciste Srbije kazu:"Jugoslovenima koji su u Srbiju usli pod barjakom bratstva, a dana gase nasu Srbiju i od nje stvaraju svoju Jugoslaviju, treba zabraniti dasse predstavljaju Srbima, oduciti od stvaranja svoje drzave na tudjim teritorijama, jer tome tezi svaki okupator, vratiti ih na svoja ognjista da na Durmitoru i Dinari stvore svoju Jugoslaviju".
    Namjeru da iz Srbije protjeraju sve koji nijesu starosjedioci, u ovom udruzenju potkrepljuju tvrdnjom da "od predsjednika drzave, vlade, preko direktora vitalnih institucija i preduzeca, pa do upravnika zatvora, su ljudi koji nijesu iz Srbije. Otuda i rezigniran zakljucak: nijedan covjek iz Srbije, u sopstvenoj drzavi ne donosi odluke izvrsnog karaktera.
    Najveci problem za starosjedioce je, prema njihovom priznanju, to sto o sudbini Srbije odlucuju crnogoraci Milosevici i hercegovacki kumovi Seselj i Draskovic i da niko njihovoj drzavi nije naniotoliko zla koliko ova " tudjinska komunisticka trojka".
    Zbog svega toga, niza drugih primjedbi na politiku koju vode "dodjosi", Patriotski front za zastitu drzave i nacije, kako starosjedioci sebe jos nazivaju - apeluje na svoje zemljake da se ujedine i spasu ono sto se jos spasiti moze.
    _________________
    Sve za CG
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  2. #552
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Kazu ljudi da si na Kosovu za vrijeme Milosevica mogao ladno da ubijes Albanca na ulici i da ne budes osudjen.

    Ako je to tacno onda su nezavisnost debelo zasluzili!

    Mada se mora konstatovati da se medjunarodno pravo totalno srozalo po ovom pitanju. Ako se jugoslavija raspala po Badinteru, onda bi tom istom nalazu KIM morao da bude u sastavu Srbije, a Srbi prihvate Albanski kao zvanican jezik, i dozvole slobodno kretanje robe, ljudi i kapitala po cijeloj zemlji Srbiji. (Naglasak je naravno na ljude!)

    Ali Kostunica nema moralno pravo da se poziva na Badintera jer su dobro poznati njegovi stavovi kada su u pitanju osamostaljivanja svih ostalih republika.
    Pokazao je u CG slucaju koliko postuje Badintera
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  3. #553
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    ISPOVIJESTI REZERVISTA SA KOSOVA:
    NETAKNUTE SAMO KLOZETSKE SOLJE

    Veze bulu za opasac, pa gde on tu i bula. Puzi on, puzi bula... Pricao mi covek, majke mu ga policijske, a ja u rovu dva meseca. On doneo iz rata traktor, a ja vojnu bluzu", prica rezervista iz Trece armije koji je za Kosovo ratovao u pozadini i molio boga da vozi kamion samo do granice - malo iza Kursumlije.
    G.S. je i u ratu bio vozac kamiona. Sada ceka da vojni vrh Jugoslavije uvazi zahteve rezervista koji blokiraju puteve i traze novac. Ako bi dobio dnevnice i bio oslobodjen poreza za vreme koje je proveo u ratu, mogao bi da se "malo uzajmi" i plati registraciju za kamion. Mobilisan je "zajedno sa neregistrovanim kamionom".

    Place cela ceta

    "Bio sam na granici Srbija-Kosovo. Do Kursumlije sam kilometrima isao peske samo da stignem do poste. Jednom, taman sto sam okrenuo broj, odozdo poce da gruva. Svaki put kad kazem i slazem zenu da nije opasno i da me nije strah, pukne blize. Na kraju bacim slusalicu, zena s druge strane pisti, a ja, bezi, brate".
    "Plakao sam. Na strazi susne. Ne znam sta je, ali mi se sve smucilo i plakao sam. Drugi put, trazili smo satorska krila ili cebad. Kazu da nema. Mi ipak nadjemo krila i neku trulu slamu. Nismo ni legli, a dosli su iz komande i kazu "uuu, vi imate i slamu, daj krila ovamo". I tu noc prespavali smo na kisi, u blatu. Ja placuci. Postroje nas jednom i obaveste da desetorica iz cete idu u popunu, na granicu ili u Pristinu. Mi se pobunimo. Hocemo da se drzimo zajedno i cuvamo ledja. Trazimo da idemo svi ili niko. Sutradan, kad je stigla naredba i prozvali desetoricu - place cela ceta. Sve muskarci. I sad mi se place, ***** ti rat", prica rezervista G.S.

    Juris na gace

    "Jos idem cik-cak, pored zida", kaze rezervista V.M. koji je za vreme rata uglavnom bio stacioniran u Podujevu. "U pocetku je Albanaca bilo malo i gledali su nas ispod oka kad misle da mi njih ne gledamo. Kad su prve izbeglice pocele da se vracaju, osilili su se i poceli da zvizducu kad mi naidjemo. Deca su im se slobodno kretala medju vojnicima i policijom, kao da ne puca na sve strane. Potkradali su nas ili su ulazili u kuce da pokupe ono sto je ostalo po vec pokradenim kucama. Mi ih pustimo - ko ce da ubije dete."
    "Podujevo je bilo podeljeno na vojnu i civilnu zonu. Albanci koji su raseljeni iz vojne zone u civilnu, uspevali su nekad da prodju do svoje kuce i da nas zamole da im damo tursiju koja im je ostala u kuci. Molili su nas i da ne demoliramo kucu. Neki Albanci su placali policiji ogromne pare da im se sacuva kuca od kradje i paljevine. Za jednu od kuca se culo da je predujam bio 80.000 maraka. Svejedno, kada je rat zavrsen, cuo sam da je tu kucu ipak zapalila neka jedinica koja je bila besna zbog onakvog rata i povlacenja. Ko se za vreme rata zadrzao duze u nekoj od kosovskih varosi, zna da je grad na kraju izgledao ocerupano. Albanci su dobijali obavestenje da moraju da napuste kuce i radnje za tri minuta. U takvoj situaciji ostavljali su i pune zlatarske radnje. Zlato, devize, televizori, to je bio plen grupa za ciscenje terena. Druga tura je uzimala belu tehniku, poslednji su skidali bojlere i slavine i cupali vodovodne cevi iz zidova. Samo kade i klozetske solje niko nije dirao, a bio je slucaj da su se u ratnom ludilu nasi otimali oko jednih muskih gaca pronadjenih u radnji", prica V.M.
    "Da ne poverujes kakva smo mi Srbi sirotinja. Da sad krenes po srbijanskim selima, od kuce do kuce, ne bi u jednom selu nakupio dzak pasulja. Na Kosovu ni jedna kuca nije sacekala rat bez 50 kilograma pasulja i nekoliko dzakova brasna. To je vojska iznosila i davala najcesce kosovskim Srbima. Neki Kosovci su to isto brasno posle prodavali komsijama Albancima i po 100 maraka. Jedne noci otisao sam u jednu srpsku kucu. Drug i ja smo se pozdravili sa domacinom, ali nismo imali gde da udjemo, ni da se okrenemo. Uz sve zidove bili su do plafona poredjani sporeti `alfa`", prica V.M.
    "Ove nase budale pentrale su se po krovovima da skidaju satelitske antene, iako su znale da ih Albanci gledaju kroz snajper. Skinu risiver, pa se onda raspituju sta je to i cemu sluzi ", prica M.G. koji je kao rezervista Trece armije sluzio u inzinjerskim jedinicama, na razminiranju terena.

    Dragana DJEVORI

    Preuzeto iz nedjeljnika "Reporter"

    Evo šta poručuje udruženje starosedilaca Srbije:
    CRNOGORCI NA DURMITOR

    UDRUZENJE STAROSJEDILACA SRBIJE TRAZI NEZAVISNU DRZAVU I PORUCUJE: CRNOGORCI IZ BEOGRADA NA DURMITOR, OSTALI NA DINARU

    Ovih dana, glavnim beogradskim ulicama i trgovima, Udruzenje starosjedilaca Srbije dijeli letke sa novim sadrzajem, ali na vec poznatoj platformi.Tako ova grupacija, u zaglavlju novog proglasa porucuje: "Srbija je nasa drzava, a ne crnogorsko-hercegovacka kolonija. Mi smo Srbiju stvorili i izgradili - mi smo njeni vlasnici".
    Uz tvrdnju da Srbijom upravljaju partizanska plemena sa Durmitora i Dinare, koja su zajedno sa Rusijom 1945. godine okupirale Srbiju, pobila 400.000 njenih drzavljana, ptisvojila njihovu imovinu i uspostavila komunisticko-diktatorsku vlast, pobornici etnicki ciste Srbije kazu:"Jugoslovenima koji su u Srbiju usli pod barjakom bratstva, a dana gase nasu Srbiju i od nje stvaraju svoju Jugoslaviju, treba zabraniti dasse predstavljaju Srbima, oduciti od stvaranja svoje drzave na tudjim teritorijama, jer tome tezi svaki okupator, vratiti ih na svoja ognjista da na Durmitoru i Dinari stvore svoju Jugoslaviju".
    Namjeru da iz Srbije protjeraju sve koji nijesu starosjedioci, u ovom udruzenju potkrepljuju tvrdnjom da "od predsjednika drzave, vlade, preko direktora vitalnih institucija i preduzeca, pa do upravnika zatvora, su ljudi koji nijesu iz Srbije. Otuda i rezigniran zakljucak: nijedan covjek iz Srbije, u sopstvenoj drzavi ne donosi odluke izvrsnog karaktera.
    Najveci problem za starosjedioce je, prema njihovom priznanju, to sto o sudbini Srbije odlucuju crnogoraci Milosevici i hercegovacki kumovi Seselj i Draskovic i da niko njihovoj drzavi nije naniotoliko zla koliko ova " tudjinska komunisticka trojka".
    Zbog svega toga, niza drugih primjedbi na politiku koju vode "dodjosi", Patriotski front za zastitu drzave i nacije, kako starosjedioci sebe jos nazivaju - apeluje na svoje zemljake da se ujedine i spasu ono sto se jos spasiti moze.
    _________________
    Sve za CG

    Ma da, dok su im ti CG valjali, onda su bili najveci Srbi, a sad kad ih je zeznuo, odma su Crnogorci. Isto ce biti i sa Tadicem, ako nesto uprska, odma ce biti to maslo "Crnogoraca". Ljudi, nemojte da glasata za njih i to je to, a ne pricaju kako ne treba dozvoliti tim istim Crnogorcima da vladaju drzavom, a glasaju za njih. Neka i oni prihvate ove Srbe iz CG tamo, ako uopste poticu iz Srbije, a ne poticu od tih 32%, ni 5%... da ihvratimo u BG, i neka im Srbi vode drzavu .

  4. #554
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ne znam chemu ovolika rasprava kad je ovo prodato prije 20 godina
    Slazem se.

  5. #555
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Точак историје се контантно врти, ништа није било нити ће бити трајно рјешење.
    Кад једном Ујка Сем буде гледао на другу страну, потпуно незаинтересован за косметски народ, најмањи ће проблем бити да се Косово врати... Дипломатијом, или војном интервенцијом, свеједно - резултат ће бити исти.
    I onda ce tocak ponovo da se zavrti i Kosovo ce ponovo povratiti svoju nezavisnost a u medjuvremenu ce biti na stotine hiljada mrtvih, prognanih, silovanih...
    Najveci gubitnik su tu Srbija i srpski narod, jer pored ubijenih i prognanih tu su i posledice ekonomske prirode koje pogadjaju sve gradjane Srbije.
    Onaj koji brani svoj kucni prag moze jedino da izgubi ako pusti da ga proceraju ili mu se nametnu za vlast oni koji bi najradje zeljeli da nepostoji.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #556
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I gledam prije neku noc na RTS intervju sa nekim starijim covjekom koji zivi na Kosovu i koji, izmedju ostalog, kaze:

    "...ako Siptari proglase nezavisno Kosovo neka ga prizna cijeli svijet, meni je jedino bitno da ga niko od srpskih zvanicnika ne prizna..."

    Ukoliko svi na Kosovu ovako razmisljaju, onda oni po meni NEMAJU GRAMA MOZGA. Zar im nije bolje da, ukoliko Kosovo vec proglasi nezavisnost, srpska Vlada uspostavi dobre odnose sa Kosovom i pobrine se da Srbi koji tamo zive imaju sto bolja prava i standard?

    Je li im bolje da se inate i zive kao stoka ili da se polako integrisu u kosovsko drustvo i gledaju kako da ostvare svoja prava i slobode?

    Sve i da Srbija ponovo preotme Kosvo, to ce biti ko zna kad, a onaj zalosni narod mora nekako da zivi svo to vrijeme...

    btw. cuh takodje na RTS izjavu neke zene koja je rekla da se u slucaju nezavisnosti Kosova nece seliti u Srbiju jer su vec jednom probali tamo da podju i nije im se svidjelo kako su docekani. Eto im "majke Srbije".
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #557
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    ISPOVIJESTI REZERVISTA SA KOSOVA:
    NETAKNUTE SAMO KLOZETSKE SOLJE
    Mojim rodjacima koji su stari preko 65 godina, za vrijeme rata na KiM nije hvalila dlaka s' glave. Srpska vojska im je čak donosila i da jedu, čim su Albanci zamijenili srbe došlo je do preokreta. Aj što su im sve popljačkali nego su ih još i išibali tako stare. Čak je taj slučaj i Slobodan Milošević u svojoj odbrani u Hagu iznio.
    S' druge strane, lokal koji nam je za vrijeme srba bio uzurpiran dolaskom Albanaca na vlast vracen nam je. Znači radi se o pojedincima nikako o globalu... Nijesu svi isti Zveče, rezervisti VJ su išli u sve ratove samo zarad materijalnog dobra, mnogo njih interesuje status Kosova, BiH i ostalih krem banana.

  8. #558
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Meni je jedino krivo sto su mi odje obrisana dva posta, mislim da su imala dobru poentu. E koliko se presmijah izjavi da ce Sbija tuziti svakoga ko prizna nezavisno Kosovo... A sto se tice kakvi su ljudi na razlicite strane, to smo apsolvirali.
    @Shrek
    Fenomenalan post, potpisujem!

  9. #559
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    je li moguce da ima jos ljudi koji pricaju kako im Kosovo niko ne moze oduzeti i kako ga treba braniti? ajde da sacekamo i taj famozni 17-ti pa da vidimo kako ce ove "bukadzije" da reaguju.
    sve razumijem, da je nekima tesko, da osjecaju nesto posebno vezano za tu teritoriju..itd..itdd...da se uzima dio drzave...a svi znaju da je Kosovo davnooo izgubljeno. Sprdnja.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  10. #560
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U boj krenite junaci svi, krenite i ne zalite zivot svoj...
    Naoruzacemo se serpama,tiganjima,metlama i idemo!

  11. #561
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masinac081 View Post
    U boj krenite junaci svi, krenite i ne zalite zivot svoj...
    Naoruzacemo se serpama,tiganjima,metlama i idemo!
    ... u Dobrotu.

  12. #562
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad ce im doc vishe iz du*eta u glavu da nije vishe uvredljivo ako nekome kazesh Shiptar....barem se ja ne vredjam ma koliko me zvali


    btw.... za kosovo se znalo da ce prestati da bude deo srbije onog dana kada je u njega krocila vojska NATO-a

    pushtite proshlost.... i gledajte dako mozete nekako zajedno u buducnost

  13. #563
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I mene je za Skadar,
    moj djed se otrova od NIKOTINA, jer nijesu imali parno grijanje, nego na DUVAN,
    pa je povraca nedjelju dana,
    KLJUCH NA GRLO, dhjedove rijechi, pa me evo ziv i zdrav,
    a SKADAR NA BOJANU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #564
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robi View Post
    btw.... za kosovo se znalo da ce prestati da bude deo srbije onog dana kada je u njega krocila vojska NATO-a
    Nije se znalo, poslijed vojne intervencije NATO-a, je Rezolucija UN1244 prihvacena u kojoj stoji da je Kosovo nerazdvoljivi dio Republike Srbije.

    Krsenje tog clana, ide protiv svih misla EN-a.

    A taj clan ce krsiti i Amerika (ako ga vec nisu krsili) i Evropa i sve ostale zemlje koje priznadu nezavisnosti Kosmeta.

    A sa tim ce i dobro pokazati koliko se kace prima vrijednosti UN-a. Ako i UN priznadu nezavisnosti Kosmeta, ce to samo biti priznanje da su organizacija dignuta za nista, i da svako pljuva na njih, i na karju oni na sebe.

    Nece biti vise povjerljivi i niko ih na svijetu nece vise uzeti za ozbiljnosti.

    Ako UN priznade nezavisnosti Kosmeta, ce im se svoj mandat i ideologija izad njihove organizacije krsiti za 2 put. Prvi put nakon bombardovanja a drugi put krsenje svoje UN 1244 rezolucije u slucaju priznavanje nezavisnog Kosmeta.

    Pitam se kada ce Srpski narod dobiti tu pravdu? Trebalo bi da dodje pitanje vrijednosti UN-a ako Kosovo postane samostalno, i do toga mugucnosti na nezavisnosti Republike Srpske.

  15. #565
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post


    Pitam se kada ce Srpski narod dobiti tu pravdu? Trebalo bi da dodje pitanje vrijednosti UN-a ako Kosovo postane samostalno, i do toga mugucnosti na nezavisnosti Republike Srpske.
    Koliko je te iste boljela briga za CG pravdu 80 god, sve CG zrtve koje su pale, svjetsku nepravdu, osiromashenje i ubistva CG naroda od strane okupacionih snaga Srbije po CG, toliko i mene boli njihov problem sa Kosovom. Dok su krchmili crnogorsku Metohiju i crnogorsku teritoriju poklanjali Hrvatskoj, niko nije spominjao "nebesku" pravdu, a sad kad je njih zaboljelo, trebaju svi da piju apaurine od muke?
    SaMo JeDnA DnEvNo

  16. #566
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Koliko je te iste boljela briga za CG pravdu 80 god, sve CG zrtve koje su pale, svjetsku nepravdu, osiromashenje i ubistva CG naroda od strane okupacionih snaga Srbije po CG, toliko i mene boli njihov problem sa Kosovom. Dok su krchmili crnogorsku Metohiju i crnogorsku teritoriju poklanjali Hrvatskoj, niko nije spominjao "nebesku" pravdu, a sad kad je njih zaboljelo, trebaju svi da piju apaurine od muke?
    E, ne mogu ja bas nista tome da je Kralj Nikola poceran iz svoje domovine. Do ove sramote smo mi i sami on docerali.

    Nego se ja pitam koju su to Crnogorsku teritoriju Srbi poklanjali Hrvatima? Nemogu se sjetiti koji dio terirotije ali je to bilo da bi Hrvate zadruzili da sastave SHS?

    A sta se tice Metohije koja je ikada bila Crnogorska, onda i isto mozemo i pricati za Skadar, koji smo mi oslobodili.

    Ja sam samo protiv nezavisnosti Kosmeta, zbog zasto smo mi nazalost (vjerovatno) buduce komsije te zemlje. A ne vjerujem da ce im bas ici sve tako sjajno kao sto misle, tako da ce mo opet mi moci da krpimo njihov narod i stanovnistvo, jer ce se sigurno sa vremenom siriti i dalje. A ovakvo Kosovo to samo sirenje samo dalje razvijava. A drugo je ipak da su Crnogorci i Srbi bili baza koja je Kosovo razvila kao sto se i do sada zna. Danasnji stanovnici su pokazali da se nista novo nije razvilo od kada oni tamo komanduju.
    Last edited by MNT; 12-02-08 at 07:00.

  17. #567
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto ti nemash elementarno znanje iz Crnogorske istorije, to je vidljivo, ali chudi da se sam kao Crnogorac nijesi zainteresovao da tu istoriju izuchish i shvatish, ili bar neko odrasli iz porodice da te uputi u neke chinjenice. Skadar je bio glavni grad Crne Gore pochetkom 15. vijeka, a ti spominjesh oslobadjanje Skadra za vrijeme Kralja Nikole.
    Postoji velika praznina kod tebe, a to je vjerovatno jer te vise zanimala komshijska istorija i ono sto ti je servirano od njih.
    To sto se ne mozesh ti sjetiti da je 26. decembra odrzana Podgorichka skupstina muku na sramotu da bi se realizovao plan sa Krfa srpske i projugoslovenske Slo i CRO organizacije potpisana godinu dana prije farse sa Podgorichkom skupstinom, da bi zbrzali odluku i proglasili SHS 1. decembra. Dakle, nakon 4 dana su Srbi poklonili Hrvatskoj Kotor i Prevlaku, a ti to ne mozesh da se sjetish jer ne znash. Jednostavno, ne?
    Drugo, sto tebe boli Kosovo a Metohija koja je oteta CG ne? I to sto su Crnogorci pali za oslobodjenje Metohije ne? To je vec tvoj izbor vrijednosti i brige za Srpskom imovinom prije nego za CG zrtvama koji su iskoristeni za kradju Metohije od strane Srbije.
    Patrijarh Pavle im je lijepo rekao "Oteto je prokleto", pa nije im mogla Metohija biti srecna nikako.
    No, ima vremena nauchicesh ti bolje to kukanje za Kosovom, a mi koji smo odrasli s CG u srcu i sa istorijom CG od nashih roditelja i po inostranstvu, to je zahvaljujuci njima.
    Neki to nijesu pa nije ni chudo sto su im djeca zalutata sa poluinformacijama itd.
    Last edited by gingis kan; 12-02-08 at 07:16.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  18. #568
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    To sto ti nemash elementarno znanje iz Crnogorske istorije, to je vidljivo, ali chudi da se sam kao Crnogorac nijesi zainteresovao da tu istoriju izuchish i shvatish, ili bar neko odrasli iz porodice da te uputi u neke chinjenice. Skadar je bio glavni grad Crne Gore pochetkom 15. vijeka, a ti spominjesh oslobadjanje Skadra za vrijeme Kralja Nikole.
    Postoji velika praznina kod tebe, a to je vjerovatno jer te vise zanimala komshijska istorija i ono sto ti je servirano od njih.
    To sto se ne mozesh ti sjetiti da je 26. decembra odrzana Podgorichka skupstina muku na sramotu da bi se realizovao plan sa Krfa srpske i projugoslovenske Slo i CRO organizacije potpisana godinu dana prije farse sa Podgorichkom skupstinom, da bi zbrzali odluku i dali 1. decembra, nakon 4 dana su Srbi poklonili Hrvatskoj Kotor i Prevlaku, ti to ne mozesh da se sjetish jer ne znash. Jednostavno, ne?
    Drugo, sto tebe boli Kosovo a Metohija koja je oteta CG ne? I to sto su Crnogorci pali za oslobodjenje Metohije ne? To je vec tvoj izbor vrijednosti i brige za Srpskom imovinom.
    Patrijarh Pavle im je lijepo rekao "Oteto je prokleto", pa nije im mogla Metohija biti srecna nikako.
    No, ima vremena nauchicesh ti bolje to kukanje za Kosovom, a mi koji smo odrasli s CG u srcu i sa istorijom CG od nashih roditelja i po inostranstvu, to je zahvaljujuci njima.
    Neki to nijesu pa nije ni chudo sto su im djeca zalutata sa poluinformacijama itd.
    Tacno je da neznam mnogo nase istorije. Za Srpsku se nisam mnogo interesovao, ali drugacije nije bas moglo u to vrijeme. Ja i mnogi drugi do mene su razvijali istorijski svijet, kada je dosao momenat Srbovanja u CG, kad je Srpski uticaj nad stanovnistvom CG bio najveci, u zemlji i van zemlji, u inostranstvo.

    Ne da sam ja Srbovao (sto nisam) nego su nas tako ucile razlicite osobe istoriju... da se tome vise nista ne moze.

    A na internetu se toliko dosta informacija moze naci od Crnoj Gori koji su 100% tacni uhaaaaa. Nema info bez da ga koji Srbi, Albanci, ili Bosnjaci nisu drmnuli.

    No eto, ako biste da vasi izseljenici doznadu jedno i drugo istorije, skupljajte pare u CG da nam gradite ovuda skole i Ambasade :mrgreen:

    Cuo sam ja bio od davanje teritorije CG za pocetak SHS, ali nisam znao tacne detalje...

    A sta se tice Prevlake, vecinski dio Crnogorskog Stanovnistva vise i ne smarta to svojim, ili da je to ikada svoje bilo. Ja sam otvorio bio topik o tome, pa ti vidji sam. Ako tako dobro znate istoriju Crne Gore, zasto onda vecina CG gradjana nije za povratak Prevlake???

    A junacino, koliko puta vise ovuda ne cujem kako su Srbi Metohiju raz*ebli, pa bjese onda vi patrioti posli, do Metohije, vratili je nazad, i pokazali kako sto treba? Isto vazi i za Skadar i dalje???

  19. #569
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Junachina se za razliku od tebe ne keseri na pomen CG istorije, a sto se tiche CG istorije zachetak interesovanja su roditelji koji su nas uchili i davali podatke koje smo kasnije sami po svjetskim bibliotekama potvrdjivali. Nijesmo chekali da nas uche "drugi".
    Ti koji su dobili zemlju u Metohiji su zbog te imucnosti brzo uzeli shajkachu i prezreli CG, kao sto ih nije zanimala ni teritorija CG koja je kasapljena od strane osvajacha Srbije.
    Logichno da niko civilizovan nece spomenuti Prevlaku jer je Crnogorci nijesu mogli pravno vratiti od Hrvatske ni nakon stvaranja SFRJ , zbog toga sto je u to vrijeme predavanja Hrvatskoj CG bila porobljena od Srbije i pravno joj sa dokumentacijom poklonjena.
    Mi Crnogorci nijesmo divljaci, i ako pravno ne moze i to nashom greshkom popustanja Srbiji, a isti sluchaj je i sa Metohijom. Ako vec nemash znanja o tome da je CG Metohija pravno oteta u korist Srbije sredinom proshlog vijeka i samo maloumni i neznalice mogu pokrenuti pitanje povracaja Metohije pod okrilje CG.
    Ja sam moju srednju shkolu zavrshio u CG, i tad smo uchili o svemu samo ne o CG, tako da tu ti shkole ne pomazu nista. Ako neko nema roditelje koji cijene CG, ili koji ne cijene odrastanje svoje djece, tima ne pomazu nikakve shkole za postovanje svoje drzave. Nek nastave da uche ono sto im druge drzave serviraju kao informacije o njima samima.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  20. #570
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Junachina se za razliku od tebe ne keseri na pomen CG istorije, a sto se tiche CG istorije zachetak interesovanja su roditelji koji su nas uchili i davali podatke koje smo kasnije sami po svjetskim bibliotekama potvrdjivali. Nijesmo chekali da nas uche "drugi".
    Ti koji su dobili zemlju u Metohiji su zbog te imucnosti brzo uzeli shajkachu i prezreli CG, kao sto ih nije zanimala ni teritorija CG koja je kasapljena od strane osvajacha Srbije.
    Logichno da niko civilizovan nece spomenuti Prevlaku jer je Crnogorci nijesu mogli pravno vratiti od Hrvatske ni nakon stvaranja SFRJ , zbog toga sto je u to vrijeme predavanja Hrvatskoj CG bila porobljena od Srbije i pravno joj sa dokumentacijom poklonjena.
    Mi Crnogorci nijesmo divljaci, i ako pravno ne moze i to nashom greshkom popustanja Srbiji, a isti sluchaj je i sa Metohijom. Ako vec nemash znanja o tome da je CG Metohija pravno oteta u korist Srbije sredinom proshlog vijeka i samo maloumni i neznalice mogu pokrenuti pitanje povracaja Metohije pod okrilje CG.
    Ja sam moju srednju shkolu zavrshio u CG, i tad smo uchili o svemu samo ne o CG, tako da tu ti shkole ne pomazu nista. Ako neko nema roditelje koji cijene CG, ili koji ne cijene odrastanje svoje djece, tima ne pomazu nikakve shkole za postovanje svoje drzave. Nek nastave da uche ono sto im druge drzave serviraju kao informacije o njima samima.
    Dobro, tema je jos uvijek "Status Kosova, vase misljenje", i nije otvoren da neki drugi pametnjakovic uci drugoga kako i sto Istorije CG.

    Mislim da je samubistvo podrzavati nezavisnosti Kosmeta. Jer se i nama u buduce moze isto desiti kao i sto se Srbima sada desava na Kosmet.

    Danas je: "Mi imamo pravo na opstinu Tuzi!", sjutra je; "Mi imamo pravo na autonomniju!" prekosjutra je; Viva, Vero, Albanegro! :lolblue:

  21. #571
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da je to tema, Metohija nije u sastavu Kosova?

    Samoubistvo chije?
    Sa politikom kantonizacije CG, religijskih autonomija i podjelama koje svim silama upravo guraju SANU i Srpski lobisti koji su uspjeli da te podjele implementiraju po CG od doshljaka iz okolnih drzava ta mogucnost je izvjesna. Lichno podrzavam opstinu Tuzi, i ne vidim problem u tome, kao sto opstinu ima i Ulcinj. Sto se tiche autonomije to je cilj SPCa koji tezi raseljavanju Cetinjana i Crnogoraca sa teritorije koju podmuklo kradu od CG, ali nazalost uz pravne potpise koji postaju validni ukoliko se ubrzo ne poniste i vrate na provjeru.
    Chini mi se da si i ti podlegao frustracijama Srbije oko Velike Albanije. Mi Crnogorci tih strahova nemamo od njih jer nas nikad Albanija nije porobila, niti smo ikada imali problema sa njima, nego upravo sa Srbijom i sa Srbijanskom alavoshcu i zeljom za nashom i svim tudjim teritorijama. Znachi razmishljash u suprotnom kolosjeku.
    Albanci u CG su chasni i lojalni gradjani uvijek bili, pa ne vidim nikakve razlike izmedju Tuza i bilo kojeg gradica u CG. Tamo se osjecam kao gost identichno kao u Budvi, Novom ili bilo gdje drugo.

    Sta ce biti sa Kosovom, to je vec problem Srbijanske vlade i njihove rabote koje su dovele do ove situacije, a to sto Kosovari nece s njima, ne chudim se.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  22. #572
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    autonomniju!" prekosjutra je; Viva, Vero, Albanegro! :lolblue:
    Kad bi ti ponesto znao iz istorije svoje drzave manje bi lupetao i ne bi se smijao jer neznanje nije bas smijesno. Ali posto si ti nas drug evo pa procitaj i nauci ponesto o Tuzima to ne boli.

  23. #573
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Neka sto ne zna istoriju no ni jezik ne zna krsteno a oce pametan da se pravi...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  24. #574
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Neka sto ne zna istoriju no ni jezik ne zna krsteno a oce pametan da se pravi...
    Da li ide topik od Kosovo i Metohiji ili od mene govedo jedno?

    Ja znam da ne umijem dobro nas jezik i da ne znam dobro istoriju Crne Gore, ali me to ne pravi manjim Crngorcem. Nisi ti veci ali ni manji od mene.

    Nego dobro posto si studirao u US of A, imas i pravao da prosis svoju pamet ovuda... ponekad si isto kao neki govnjak.

  25. #575
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cakir View Post
    Mojim rodjacima koji su stari preko 65 godina, za vrijeme rata na KiM nije hvalila dlaka s' glave. Srpska vojska im je čak donosila i da jedu, čim su Albanci zamijenili srbe došlo je do preokreta. Aj što su im sve popljačkali nego su ih još i išibali tako stare. Čak je taj slučaj i Slobodan Milošević u svojoj odbrani u Hagu iznio.
    S' druge strane, lokal koji nam je za vrijeme srba bio uzurpiran dolaskom Albanaca na vlast vracen nam je. Znači radi se o pojedincima nikako o globalu... Nijesu svi isti Zveče, rezervisti VJ su išli u sve ratove samo zarad materijalnog dobra, mnogo njih interesuje status Kosova, BiH i ostalih krem banana.
    KOMSIJA PA JA TO I NAPISAH
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Page 23 of 85 FirstFirst ... 131920212223242526273373 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 149
    Last Post: 10-10-06, 10:29
  2. ADSL HELP needed
    By Cazas_plavooki in forum Internet
    Replies: 59
    Last Post: 23-09-05, 19:07
  3. ADSL problem
    By templar in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 24-07-05, 15:50
  4. Albanci traze status konstitutivnog naroda u CG
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 76
    Last Post: 26-04-04, 19:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •