Page 55 of 85 FirstFirst ... 54551525354555657585965 ... LastLast
Results 1,351 to 1,375 of 2124

Thread: Status Kosova,Vase Mislenje ?

  1. #1351
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    I
    NE NEGO DA NAPRAVE NACIONALNI PROGRAM U KOJEM BI ALAVERTILI SVE ONE KOJIMA CRNA GORA NIJE PRVA, NAJPRVLJA...JEDINA DRZAVA.....ali polako, pricom, kulturom, pojasnjavanjem istorije, razbijanjem mitova, priznavanjem gresaka, dizanjem patriotizma i ZAHTIJEVANJEM PATRIOTIZMA u pristojon mjeri pri javnim nastupima ili izjavama (kad mogu Ameri-mozemo i mi!)................ALI SVAKAKO BEZ OSTRASCENOSTI I MRZNJE, MA PREMA KOME!
    A sto mislis Bone, da naprave neki plan prvo za nas kojima je Crna Gora jedina drzava? da prvo malo mi naucimo istoriju, da mi prestanemo sa mitovima, recimo da se za pocetak nauce nasi gradjani sto znaci himna, zastava i slicno...? Ostali to znaju mnogo bolje od nas.

  2. #1352
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Max Mozley View Post
    ...neka coce mi ne znamo no ti znas...Poenta je u tome da prica o tome da su za sve iskljucivo krivi slobo i seselj a koju potenciraju pojedinci jednostavno ne pije vodu ...
    Samo naprijed... srbima ne trebaju bolji neprijatelji. 20 godina gurate... i doguracete tamo dje ste krenuli.

  3. #1353
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Znas li ti uopste ko su bili balisti i kad su se pojavili? Znas li koja je bila godina prije 50 godina ili onako nasumice sto ste nedje culi pa ponavljate ka za one zakone Titive i trista cuda?
    Pokusacu naci imenima i prezimena sve ubijene crnogorce u metohiji od 1942(ukoliko te zanima) u vrije drugog svjetskog rata a balisticki pokret je vjerovatno bio arbanaski miroljubivi pokret za oslobodjenje..... kao sto je danas OVK ... otimacinom do "slobode" tj do velike albanije kojojoj na zalost aplaudiraju ljudi. Svudje vide veliku srbiju a ona nikad manja a ne vidje niko veliku albaniju sa ovim cinom otimanja.....

    neko rece da mu je drago sto se pokazasmo na ovoj temi, i ja zborim isto tako

  4. #1354
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Tako je Bone, predlazem da se na nekom od crnogorskih ostrva napravi novi goli otok, da se svi neistomisljenici kazne surovim mucenjem trecina case od 2 deci vode na dan, klesanjem kamena, gubitkom posla, proganjanjem i ispiranjem mozgova u kaznenim domovima tako sto ce beskrajno slusati govore velikih drzavnika i da kao tako napredna demokratija udjemo konacno u sedamnaesti vijek.
    Karikiras....Ja o crnogorskom patriotizmu pricam......a ako je tebi ljubav za CG ravna mukama-sto cu?
    Ali mislim da drzava treba da lagano stvara svoje vjerne gradjane i patriote. Za neke je kasno-njihova mrznja za samostalnu CG je vjecna i neopoziva (nazalost). Ti sebe ocijeni na ti temu.....
    POzdrav,
    Last edited by Old Bone; 19-02-08 at 19:51.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #1355
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Samo naprijed... srbima ne trebaju bolji neprijatelji. 20 godina gurate... i doguracete tamo dje ste krenuli.
    Koji smo to mi?o cemu pricas ti?Odakle tebi ideja da mozes mene da svrstavas u neki kos?Ko ti je dao to pravo?da li sam u tvojoj perspektivi ako se ne slazem sa tvojim misljenjem odmah ,automatski neko drugi,neki tamo omrazeni srbin kojim se plase mala djeca pred spavanje?oslobodi se stereotipa i predrasuda kojima izgleda robujes...

  6. #1356
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    A sto mislis Bone, da naprave neki plan prvo za nas kojima je Crna Gora jedina drzava? da prvo malo mi naucimo istoriju, da mi prestanemo sa mitovima, recimo da se za pocetak nauce nasi gradjani sto znaci himna, zastava i slicno...? Ostali to znaju mnogo bolje od nas.
    PA JA BAS TO I PREDLAZEM...nego nije topik....
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  7. #1357
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Pojeni ili ne, uglavno je tako da ovo sve nije samo za sebe uradio nego i za brace. A ovi nasi ni za pojene nebi dosli kod nas :blah:

    Inace, ako Crna Gora ne priznade laganu drzavu, nece biti problema jer je Evropska Unija odlucila da sve clanice same odrede...

    Ako priznavanje ugradu kao uslugu za ulaz CG u EU, je ovo samo veliki prikaz da je ovo sve velika zajebancija.

    EU i Ameri nisu kao sto Majlena vec odgovara "jedva" cekali da priznadu samostalnu CG, a kamoli da su je pustili lako da odrzi pravdeni referendum.

    Oni su CG radije htjeli drzati u okviru SCG, da bi Srbiju osmirili nakon ocepljivanje Kosmeta. Znali su da ce biti bolno i problematicno 2 drzave u kratko vrijeme odvojiti.

    Razmislite vi ljudi da li vam vrijedi stojati na stranu zemalja koje nas od samostalnosti nisu tako drago ocekivale???

    ja sma na stranu zemalja clanica EU ali mi je sasvim jasno da nezavisnost kosova nema pravnih temalja ali je to REALNOST. Shvati da se ono vise ne moze vratiti - NO WAY. Zato se treba okrenuti buducnosti jer ako srbija se opet ucauri-ka sto oce- onda im stvarno nema spasa. A ti razmisli sto svi "bjeze" od srbije...jedna po jedna...

    I na kraju, koga briga sto ce jedna mala drzava Crna Gora da kaze povodm ovog pitanja. ko smo mi? Mislim da im od 21.05.2006 nismo braca. Tako vele Vojo i TOma.

    p.s a to sto ces da glasas za mandica jer je u ovim teskim trenucima pokazao da je od krvi i mesa je tvoj licni stav i treba ga postovati, ali kakav je on covjek vidi se povodm njegovog kandidovanja za predsjedniak drzave koju ne priznaje. puufff mila je svakome kozna fotelja.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  8. #1358
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Pokusacu naci imenima i prezimena sve ubijene crnogorce u metohiji od 1942(ukoliko te zanima) u vrije drugog svjetskog rata a balisticki pokret je vjerovatno bio arbanaski miroljubivi pokret za oslobodjenje..... kao sto je danas OVK ... otimacinom do "slobode" tj do velike albanije kojojoj na zalost aplaudiraju ljudi. Svudje vide veliku srbiju a ona nikad manja a ne vidje niko veliku albaniju sa ovim cinom otimanja.....

    neko rece da mu je drago sto se pokazasmo na ovoj temi, i ja zborim isto tako
    Pokusaj biće to lijep dokument, a takodje pokusaj da naucis racunati bar do 100 jer pomalo je smijesno brkati istorijske pojmove.
    Ima i spisak Crnogoraca koji su nedavno ginuli za Kosova pa su ih prvi zaboravili oni za koje su ginuli, a oni koju se tada junacili to rade i sad i radice ko zna dokad pa i taj spisak pokusaj naći i razmisli i o njemu.

  9. #1359
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Max Mozley View Post
    Koji smo to mi?o cemu pricas ti?Odakle tebi ideja da mozes mene da svrstavas u neki kos?Ko ti je dao to pravo?da li sam u tvojoj perspektivi ako se ne slazem sa tvojim misljenjem odmah ,automatski neko drugi,neki tamo omrazeni srbin kojim se plase mala djeca pred spavanje?oslobodi se stereotipa i predrasuda kojima izgleda robujes...
    Nema potrebe da se nervirash. Probaj malo argumentima umjesto optuzbi. E jedino ako nemash nesto za cilj a nemash argumenata. Ali takav pristup zivotu je nesvrsihodan.

    Treba covjek da je realan a ne autodestruktivan.

  10. #1360
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Italijani su primjer kako "namazana" politika treba da izgleda jer su dovijeka bili poslusnici velikih mocnika kroz istoriju a takav primjer su svi slijedili bez Srbi.
    Tipican primjer neznanja, i velicanja svoje istorije bez argumenata. Shvati da je italijanska istorija 100 puta bolja, duza, znacajnija od srpske. Nije Italija 500 godina bila pod Turcima, o kakvoj poslusnosti ti pricas.

  11. #1361
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Nema potrebe da se nervirash. Probaj malo argumentima umjesto optuzbi. E jedino ako nemash nesto za cilj a nemash argumenata. Ali takav pristup zivotu je nesvrsihodan.

    Treba covjek da je realan a ne autodestruktivan.
    mogao bi da procitas post prije nego sto ga objavis ,cisto da se uvjeris ima li ikakvoga smisla....

  12. #1362
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije problem u dozivljavanju necijih stavova, no u fluidnosti tih stavova: stalno se oblikuju drugacije, muckaju se, teku tamo, teku tamo.
    - Ladan ko taština duša -

  13. #1363
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pokusaj biće to lijep dokument, a takodje pokusaj da naucis racunati bar do 100 jer pomalo je smijesno brkati istorijske pojmove.
    Ima i spisak Crnogoraca koji su nedavno ginuli za Kosova pa su ih prvi zaboravili oni za koje su ginuli, a oni koju se tada junacili to rade i sad i radice ko zna dokad pa i taj spisak pokusaj naći i razmisli i o njemu.
    Aha, ponestalo ti je smisla za normalnu konverzaciju pa pribjegavas omalovazavanju da bi tako pametovao. Hari Krisna oni koji su ginuli 1942 znas dobro kako su ginuli ili tebi ne odgovaraju istorisjki dokazi koji govore o tome pa se naravno necu ni truditi davati imena i prezimena ali svakako da cu se prema seseljevskoj svijesti u glavama crnogoraca koji svoju ideologiju mrznje prema srbima tretiraju kao dokaz crnogorstva itekako boriti i to je moje pravo

  14. #1364
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Karikiras....Ja o crnogorskom patriotizmu pricam......a ako je tebi ljubav za CG ravna mukama-sto cu?
    Ali mislim da drzava treba da lagano stvara svoje vjerne gradjane i patriote. Za neke je kasno-njihova mrznja za samostalnu CG je vjecna i neopoziva (nazalost). Ti sebe ocijeni na ti temu.....
    POzdrav,
    Slazem se, lazne patriote koje o svojoj zemlji misle kao velikom popristu bitke protiv izmisljenih neprijatelja i koji samo u toj borbi vide sposobnost da nesto usicare umjesto sto ce pokazati svoju sposobnost i dobro Crnoj Gori tako sto ce cinjeti djela dobra za sve a ne samo za nesrbsko stanovnistvo. Najlakse pricate bas o tim temama dje je antisrbovanje specijalitet kuce i uvijek na tapetu.

    Lojalnost mojoj drzavi se ne ogleda u kolicini prosute mrznje u trendovima antisrbovanja pa cu sebe po takvim standardima sa zadovoljstvom ocijeniti negativnom ocjenom a takodje opet ponoviti na konto ove teme da je u pitanju najvece pravno nasilje u novijoj istoriji za razliku od tebe koji si cestitao veliku albaniju.

    laku noj

  15. #1365
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Washington
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ja Albancima mogu da kazem da u cijeloj bivsoj Jugi i shire, Srbi su jedini narod koji je na Albance gledao kao na ljude, koji se sa njima mijesao i zivio pored njih; ovi iz zapadnih republika ih ne bi ni shtapom takli..
    I od svih okolnih i daljniih zapadnih naroda kao sto i rece kEDOWN, Srbi su na Albance najljudskije gledali, i mogu da kazem da su se Siptari mnogo zeznuli sto su odgrizli ruku koja ih je primila.
    Gledao kao na ljude tako kao ti nazivajuci ih siptarima sipcima itd.

  16. #1366
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne trabunjaj sad o mrznji prema Srbima kao dokaz crnogorstva, jer ti onda nemas pojma ni o jednom ni o drugom, omalovazavanju i opet izmisljanju necega sto nije napisano. Shvati da se nista ne brani gluposcu ili neznanjem to je onda kontraproduktivno kad je sto bilo. Par minuta ranije kazes da ces naci, sad neces.... i hoćes da te neko ozbiljno shvati kao sagovornika? Bori se ti s kim oćes i kako oćes , ali ako navodis nesto onda vodi racuna o godinama jer ispadas smijesan cojece. Balisti prije 50 godina? Jos i ne shvatas sta si napisao i sad bi ko zna sta ispisao prije nego da tu glupost prepravis.

  17. #1367
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Hoce li Slovenci ikada vidjeti dalje od svoga nosa pitam se? A sta je sa njihovom lomljavinom i ubijanjem neduznih pitomaca JNA 1991?
    Ljudska sebicnost i kratkovidnost nekada zaista nemaju kraja....

    i mogu da kazem da su se Siptari mnogo zeznuli sto su odgrizli ruku koja ih je primila.
    Hoce li vidjeti dalje od nosa? Aoooo sprdnje. najrazvijenija od svih zemalja EX Yu, clanica EU, zemlja koja je ispunila vise demokratskih standarda nego sto se od nje trazilo, dje i zivis? Ja bi rekla da ti ne vidis dalje od nosa.
    Jos pominjes Sloveniju i 1991, o kuku
    Sebicnost? Hm...mislim da se itekako zna kome je svojstvena.
    Srbija se od svih najbolje odnosila prema Albancima? Uh...

  18. #1368
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    bravo montenegrina
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  19. #1369
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne trabunjaj sad o mrznji prema Srbima kao dokaz crnogorstva, jer ti onda nemas pojma ni o jednom ni o drugom, omalovazavanju i opet izmisljanju necega sto nije napisano. Shvati da se nista ne brani gluposcu ili neznanjem to je onda kontraproduktivno kad je sto bilo. Par minuta ranije kazes da ces naci, sad neces.... i hoćes da te neko ozbiljno shvati kao sagovornika? Bori se ti s kim oćes i kako oćes , ali ako navodis nesto onda vodi racuna o godinama jer ispadas smijesan cojece. Balisti prije 50 godina? Jos i ne shvatas sta si napisao i sad bi ko zna sta ispisao prije nego da tu glupost prepravis.
    Kao prvo opet se obracas rijecima "ne trabunjaj" a to nije retorika dobronamjernog obracanja vec omalovazavanja. Sam si rekao da spisi ubijenih tebi ne znace nista jer se koriste u svrhe koje si naveo pa samim tim ne nalazim za potrebnim da ti ista pisem o tome pa cak si me i pozvao da o tim spisima ubijenih razmislim jer su oni po onome kako sam shvatio tvoje neodredjeno pisanje, izmisljotine koje se koriste da bi usijale glave. Ko ce tebe shvatiti ozbiljno? Ja sam famozne "50" godina tek napisao da bih aludirao na drugi svjetski rat i samo ti nisi to mogao shvatiti greote. Malo vjezbaj koncentraciju rasijan si.

  20. #1370
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hoce li vidjeti dalje od nosa? Aoooo sprdnje. najrazvijenija od svih zemalja EX Yu, clanica EU, zemlja koja je ispunila vise demokratskih standarda nego sto se od nje trazilo, dje i zivis? Ja bi rekla da ti ne vidis dalje od nosa.
    Jos pominjes Sloveniju i 1991, o kuku
    Sebicnost? Hm...mislim da se itekako zna kome je svojstvena.
    Srbija se od svih najbolje odnosila prema Albancima? Uh...
    misliš-marioneta EU? misliš, marioneta amerike?
    tra la la

    BaronesseHelene

    roke koke

  21. #1371
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Zar treba uopste lojalnost svojoj drzavi iskazati mrznjom ili ljubavlju prema bilo kojoj drzavi?
    Zasto se non-stop potencira da onaj ko se nije nasao pogodjen kosovskom nezavisnoscu, dok god ta situacija ne narusi red i mir u nasoj kuci, obavezno mora da bude Srbo-mrzitelj kao da smo najveci krivci za nezavisnost Kosova?

    Ja sam vrlo zabrinuta onima koji zele da ubiraju politicke poene na nezavisnosti Kosova i da lome i ruse po nasoj drzavi, a Kosovo je proglasilo sto je proglasilo, niko od nas nije kriv za to, i niko od nas ih nije natjerao na to, i sigurna sam da niko od nas ne skace od srece sto je neko Srbe nadigrao i svakako da nijesmo Srbo-mrzitelji zato sto ne volimo Albance manje nego Srbe! Izgleda da je to postalo jedino mjerilo ljubavi prema srpskom narodu-koliko mrzis albanski narod!
    E pa ja ih ne mrzim, i smatram ih jednakima i sa Srbima i sa Crnogorcima, neke pojedince, pripadnike svih naroda u okruzenju, volim vise a neke manje...Ne mrzim NIKOGA!

  22. #1372
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Svudje vide veliku srbiju a ona nikad manja a ne vidje niko veliku albaniju sa ovim cinom otimanja.....
    Bas tako... Srba je procentualno u bivsoj Jugoslaviji bilo najvise, a povrsina drzave im je bila procentualno dosta manja, sto je samo po sebi cudno, da ne pricamo sada kada je Kosovo otrgnuto..

    Da su Srbi stvarno htjeli veliku Srbiju, imali su itekako dovoljno moci da je i naprave.. :!:

    Quote Originally Posted by MirkoS View Post
    Gledao kao na ljude tako kao ti nazivajuci ih siptarima sipcima itd.
    Ja na njih gledam ljudksi i ne nazivam ih pogrdno "sipcima", a oni sami se be zovu "Siptari" a ne Albanci, i ne vidim zasto da ih mi ne zovemo kao oni sami sebe?
    Ja sam samo rekla kako na njih gledaju u zapadnim drzavama, a to mi je jako dobro poznato...

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hoce li vidjeti dalje od nosa? Aoooo sprdnje. najrazvijenija od svih zemalja EX Yu, clanica EU, zemlja koja je ispunila vise demokratskih standarda nego sto se od nje trazilo, dje i zivis? Ja bi rekla da ti ne vidis dalje od nosa.
    Jos pominjes Sloveniju i 1991, o kuku
    Sebicnost? Hm...mislim da se itekako zna kome je svojstvena.
    Srbija se od svih najbolje odnosila prema Albancima? Uh...
    Draga moja, malo sam predugo zivjela zapadno, i malo predobro poznajem Slovence i njihov nacin razmisljanja, pa se samo mogu nasmijesiti na ovo.. ti ne vole nijedan narod osim sebe, vjeruj..

    O 'demokratskim standardima Slovenaca' je malo smijesno pricati kada ne dozvoljavaju svojoj muslimanskoj zajednici da sagradi dzamiju u Ljubljani..

    p.s. pitaj njihove komsije Italijane i Hrvate o Slovencima, reci ce ti isto sto i ja...
    Last edited by odli; 19-02-08 at 21:09.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  23. #1373
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zar treba uopste lojalnost svojoj drzavi iskazati mrznjom ili ljubavlju prema bilo kojoj drzavi?
    Zasto se non-stop potencira da onaj ko se nije nasao pogodjen kosovskom nezavisnoscu, dok god ta situacija ne narusi red i mir u nasoj kuci, obavezno mora da bude Srbo-mrzitelj kao da smo najveci krivci za nezavisnost Kosova?

    Ja sam vrlo zabrinuta onima koji zele da ubiraju politicke poene na nezavisnosti Kosova i da lome i ruse po nasoj drzavi, a Kosovo je proglasilo sto je proglasilo, niko od nas nije kriv za to, i niko od nas ih nije natjerao na to, i sigurna sam da niko od nas ne skace od srece sto je neko Srbe nadigrao i svakako da nijesmo Srbo-mrzitelji zato sto ne volimo Albance manje nego Srbe! Izgleda da je to postalo jedino mjerilo ljubavi prema srpskom narodu-koliko mrzis albanski narod!
    E pa ja ih ne mrzim, i smatram ih jednakima i sa Srbima i sa Crnogorcima, neke pojedince, pripadnike svih naroda u okruzenju, volim vise a neke manje...Ne mrzim NIKOGA!
    Tvoj komentar je na mjestu zvoncice ali pojedine demokrate ovog foruma su svaki stav gnusanja otimanja tudje teritorije tj stvaranja velike albanije okarakterisali kao srbovanje pa preko izjednacavanja sa ratkom mladicem, pa cak se i zgrozavaju sto crnogorci zamisli osudjuju stvaranje velike albanije umjesto da budu rezervisani kao oni sto su u znak zahvalnosti sto su albanci u cg bili uz nas u vrijeme referenduma..... a meni znas muka od lazne ljubavi i ljubavi iz interesa jer to evo svuda izbija... pa eto su nastavili da nas predtsvaljate onako kako predstavljate na istom ovom forumu u kojem se glasa ko ide sve na proteste.... katastrofa.

  24. #1374
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Srba je procentualno u bivsoj Jugoslaviji bilo najvise, a povrsina drzave im je bila procentualno dosta manja, sto je samo po sebi cudno, da ne pricamo sada kada je Kosovo otrgnuto...
    I Srbi i ostali su imali jednaku velicinu drzave - i u nju su se grdno pokakili.
    Quote Originally Posted by odli View Post
    Da su Srbi stvarno htjeli veliku Srbiju, imali su itekako dovoljno moci da je i naprave.. :!:
    Znaci, Srbi nijesu htjeli Veliku Srbiju? Da li su oni htjeli malu Srbiju? E, pa, dobili su je. Zahvaljujuci njihovoj pametnoj politici su liniju Karlobag-Karlovac-... preselili na Ibarsku magistralu.
    - Ladan ko taština duša -

  25. #1375
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo posto izvjesna gospoda zive u ubjedjenju da je njihovo misljenje nepresusni izvor aksioma i univerzalnih istina(sto izgleda u nas nije rijetka pojava) a traze od nas iznosenje konkretnih podataka o djelovanju albanaca-balista za vrijeme drugog svjetskog rata,da malo obogatim raspravu cinjenicama koje su igrom slucaja vezane za moju siru porodicu,iako ne volim da govorim o tome...Naime dva clana uze porodice moje majke likvidirani su za vrijeme drugog svjetskog rata na brutalan nachin u sred noci,na kucnom pragu ,od strane kosovskog fasistickog pokreta tzv. balista koje su cinili kosovski albanci...njihova krivica bila je samo u tome sto su Srbi...Imena necu navoditi iz razumljivih razloga privatnosti..ovo je samo jedan slucaj u masovnim zlocinima pocinjenim od strane balista nad srpsko crnogorskim zivljem na kosovu u toku 2. sv. rata.
    Ovo sam napisao da bi pojedinci na forumu ( a koji ce se sami prepoznati ) shvatili da istorija kosovskoga problema nije pocela i zavrsila se 99-om,Seseljem i slobom,
    ,da bi shvatili koliko u stvari ne znaju i da prije nego sto se upuste u komentarisanje shvate da mozda postoji i neko sa konkretnim saznanjima i iskustvima vezanim za zivot na kosovu...

Page 55 of 85 FirstFirst ... 54551525354555657585965 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 149
    Last Post: 10-10-06, 10:29
  2. ADSL HELP needed
    By Cazas_plavooki in forum Internet
    Replies: 59
    Last Post: 23-09-05, 19:07
  3. ADSL problem
    By templar in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 24-07-05, 15:50
  4. Albanci traze status konstitutivnog naroda u CG
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 76
    Last Post: 26-04-04, 19:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •