Page 54 of 85 FirstFirst ... 44450515253545556575864 ... LastLast
Results 1,326 to 1,350 of 2124

Thread: Status Kosova,Vase Mislenje ?

  1. #1326
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Zasigurno se znalo, i u Srbiji i u Hrvatskoj i inace ko god se interesirao da postoje takve namjere odredjenih krugova. Tim prije, kada se znalo, trebalo se znati i o politici koju treba primijeniti u odbrani KiM. Busanje u prsa, lupanje u dobose, ratne trube i sl. od Gazimestana pa nadalje sto je provodio Milosevic bila je neodgovorna i neadekvatna politika za kraj 20. vijeka. Politika rata koju je Milosevic primjenjivao u namjeri da ocuva KiM pored slabasne Rusije u to doba nije mogla nista dobro donijeti. Ratovi po Hrvatskoj i BiH su samo pogorsavali stvar. Sa njima se nista nije moglo postici, osim iscrpljivati narod. Zapoceo je ratnu retoriku na KiM puzdajuci se kako je sam na sudjenju u Hagu rekao u "istoriju i Rusiju". Istorija se ne ponavlja osim u glavama onih koji je ne razumiju, a Rusija tada nije bila sila vec komunisticka olupina. Uglavnom, Miloseviceva politika je zajahala narod na pogresan nacin, neodgovorno prema tom narodu koji ispasta zbog toga. Milosevica na vlast nije dosao narodnom voljom vec socijalistickim sistemom, bas kao i DPS ekipa, a onda je iskoristio drzavne institucije da se na vlasti odrzava, kao sto to rade Milo i kompanija. Razlika je u tome, sto je Milo shvatio odakle vjetar duva i u korist vlastite vladavine promijenio politiku. Zasto to nije mogao Milosevic? Da je znao, mogao je, ali kad neko zivi od "istorije i Rusije" u pogresno vrijeme onda se radi o losoj politici i imamo posljedice koje imamo.
    Znas kako, poslije bitke je lako biti general; malo veci istorijski odmak ce jasnije pokazati koliko je Milosevic bio ili nije bio u pravu. Stvar je u tome da su zapadne sile bile odavno zacrtale da Srbiji oduzmu Kosovo, i to bi se desilo bilo sta da je Milosevic radio, ili bilo ko drugi da je bio na vlasti umjesto Milosevica (sto se evo sada lijepo vidi, kada je par dana nakon pobjede americkog covjeka Tadica, Amerika priznala kosovski nezavisnost)
    (Btw, bilo je pretuzno slusati Tadica juce na Savjetu bezbjednosti kako se nekoliko puta ponavlja i upinje potvrditi da ce Srbija ostati mirna dok joj vade srce, kao da je govorio "samo izvolite, malo nas boli ali mi smo ok sto se toga tice"... uzas)

    Quote Originally Posted by Luximus
    Po sajtu http://www.kosovothanksyou.com/ Kosovo su priznali Avganistan, SAD, Australija i Francuska...
    Potpuno ocekivano.
    Amerika kao glavni zagovornik nezavisnosti Kosova, njihov protektorat Avganistan, nesrecna Australija, i Francuska na cijem celu je no.1 americki covjek u kontinentalnoj Evropi, yebach-presretach Sarkozi.
    Tragikomicna cinjenica je da bi se doiticne drzave po scenariju Kosova mogle raspasti dok kazes "keks", jer i one imaju nesto nalik Kosovu.. Francuzi Korziku, Turci Kurde, Britanci sjevernu Irsku i Skotsku (pa i Vels), Australija i Ameri svoje prave domoroce itd..

    Btw, Novi Zeland je izjavio da nece priznati Kosovo jer "to nije u skladu sa medjunarodnim pravom".

    Quote Originally Posted by Vukasin Micunovic
    Tirk traži od Srbije izvinjenje i naknadu štete na ambasadi

    Autor: Tanjug, Beta | 18.02.2008 - 20:10
    Slovenački predsednik Danilo Tirk izjavio je večeras da očekuje od Srbije izvinjenje, naknadu za štetu na zgradi ambasade Slovenije u Beogradu pričinjenu tokom protesta zbog proglašenja nezavisnosti Kosova i kažnjavanje onih koji su to učinili.

    Tirk je na konferenciji za novinare osudio napad na slovenačku ambasadu i "sramoćenje državnih simbola Slovenije i Evropske unije", dodavši da neostvarivanje zaštite diplomatskog predstavništva predstavlja kršenje međunarodnog prava, prenele je slovenačka agencija STA.
    On je rekao i da je protest zbog događaja u Beogradu danas uputio ambasadoru Srbije u Ljubljani.
    Hoce li Slovenci ikada vidjeti dalje od svoga nosa pitam se? A sta je sa njihovom lomljavinom i ubijanjem neduznih pitomaca JNA 1991?
    Ljudska sebicnost i kratkovidnost nekada zaista nemaju kraja....

    Quote Originally Posted by kEDOWN
    Eto im je u Makedoniji jadan bilo dobro pa sto su se tamo digli na oruzje,pa u Grckoj im nije dobro nego i tamo prave probleme, ovdje u NY ih svako zna ko su i kakvi su,pa se predtavljaju kao Italijani, (Albanezi) tako ih zovu i svakakvim pogrdnima imenima
    Ja Albancima mogu da kazem da u cijeloj bivsoj Jugi i shire, Srbi su jedini narod koji je na Albance gledao kao na ljude, koji se sa njima mijesao i zivio pored njih; ovi iz zapadnih republika ih ne bi ni shtapom takli..
    I od svih okolnih i daljniih zapadnih naroda kao sto i rece kEDOWN, Srbi su na Albance najljudskije gledali, i mogu da kazem da su se Siptari mnogo zeznuli sto su odgrizli ruku koja ih je primila.

    Btw, svi znaju da svaka akcija proizvodi reakciju, a da su na Kosovu Siptari prvi poceli sa terorom nad Srbima - velika velika albanska greska, istorija ce to pokazati...

    Inace, neko je pominjao kako je Srbija kriva sto nije mogla da integrise Albance u svoj sistem, a ja pitam, kako to da su se sve ostale manjine kojih u Srbiji ima jako puno, normalno inegrisale, a jedino Albanci nisu..? (odgovor je naravno zato sto oni jedini to nisu zeljeli i sto su svaku pruzenu sansu kategoricki odbijali jer im je cilj bila samo i jedino nezavisnost)
    Last edited by odli; 19-02-08 at 17:56.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #1327
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Btw, svi znaju da svaka akcija proizvodi reakciju, a da su na Kosovu Siptari prvi poceli sa terorom nad Srbima - velika velika albanska greska, istorija ce to pokazati...

    Inace, neko je pominjao kako je Srbija kriva sto nije mogla da integrise Albance u svoj sistem, a ja pitam, kako to da su se sve ostale manjine kojih u Srbiji ima jako puno, normalno inegrisale, a jedino Albanci nisu..? (odgovor je naravno zato sto oni jedini to nisu zeljeli i sto su svaku pruzenu sansu kategoricki odbijali jer im je cilj bila samo i jedino nezavisnost)
    Nazalost ce se vecini otvoriti istorijske greske poslijed WWIII.

  3. #1328
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja mislim da je ovo najsrecniji dan za srbe. AKo ih ovo ne opameti da pametno biraju svoje vodje.... vojvodina hoce.

    Glavni krivac za kosovo je seselj, koji je 98 godine ukinuo ljudska prava svim albancima na kosovo. Od toga momenta srbija je presla granicu koja se moze nazvati "ophodjenje ko prema svom narodu" i izgubila kosovo.

    Fasizam koji je uzeo maha u Srbiji evo 20-tak godina je josh na vrhuncu snage. Dali ce raspadanje srbije biti kraj i posledica toga... ili ce se narod opametiti i osloboditi se crnorukasa i nesposobnih politicara, koji neumiju nista drugo da rade bez da pale narod i da vicu "mi srbi ovo ono..." a u stvari ih samo pale ka budale.

    I naravno nikad im nece reci "mi smo krivi jer smo pogresno radili, vec ce reci krivi su hrvati, muslimani, crnogorci, albanci, amerikanci"... i tako paljevina ide dalje.
    Koliko sam shvatio ti zivis u SAD? Onda mi je jasno zasto fasizam ne vidis u politici zemlje u kojoj zivis, i ne vidis kao i svaki amerikanac koliko ste poubijali iracana(koja bjese cifra?) , ne vidis sankcije prema kubi , ne vidis vijetnam i stradanje miliona, ne vidis izolovanu sjevjernu koreju, ne vidis nijedno zlo koje cini velika sila kakva jeste amerika ali zato vidis fasizam u srbiji i neprijatelje u crnoj gori. Taj ocinji vid ima neku mrenu takozvanu na kojoj jedino sveti amerikanci nista greote nikom nisu ucinjeli nazao niti su uopste krivi za raspad SFRJ... duboko se poklonimo SAD-u za svo dobro koje ucinje covjecanstvu

  4. #1329
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Koliko sam shvatio ti zivis u SAD? Onda mi je jasno zasto fasizam ne vidis u politici zemlje u kojoj zivis, i ne vidis kao i svaki amerikanac koliko ste poubijali iracana(koja bjese cifra?) , ne vidis sankcije prema kubi , ne vidis vijetnam i stradanje miliona, ne vidis izolovanu sjevjernu koreju, ne vidis nijedno zlo koje cini velika sila kakva jeste amerika ali zato vidis fasizam u srbiji i neprijatelje u crnoj gori. Taj ocinji vid ima neku mrenu takozvanu na kojoj jedino sveti amerikanci nista greote nikom nisu ucinjeli nazao niti su uopste krivi za raspad SFRJ... duboko se poklonimo SAD-u za svo dobro koje ucinje covjecanstvu
    Samo ti pogledaj neki Americki TV kanal pa ce ti vise nego jasno biti odakle im taj mentalitet Americkih gradjana...
    Last edited by MNT; 19-02-08 at 18:03.

  5. #1330
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da ti se zaakunem
    E, tako smo poceli bojkot ovog topica
    Just to slip the skin...

  6. #1331
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zadnja opomena
    Last edited by DIDI; 19-02-08 at 18:04.

  7. #1332
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja mislim da je ovo najsrecniji dan za srbe. AKo ih ovo ne opameti da pametno biraju svoje vodje.... vojvodina hoce.

    Glavni krivac za kosovo je seselj, koji je 98 godine ukinuo ljudska prava svim albancima na kosovo. Od toga momenta srbija je presla granicu koja se moze nazvati "ophodjenje ko prema svom narodu" i izgubila kosovo.

    Fasizam koji je uzeo maha u Srbiji evo 20-tak godina je josh na vrhuncu snage. Dali ce raspadanje srbije biti kraj i posledica toga... ili ce se narod opametiti i osloboditi se crnorukasa i nesposobnih politicara, koji neumiju nista drugo da rade bez da pale narod i da vicu "mi srbi ovo ono..." a u stvari ih samo pale ka budale.

    I naravno nikad im nece reci "mi smo krivi jer smo pogresno radili, vec ce reci krivi su hrvati, muslimani, crnogorci, albanci, amerikanci"... i tako paljevina ide dalje.

    samo da dodam da je moje misljenje da se to nece desiti nikada, uvijek su kroz istoriju sve reformatore, htjedoh reci skidali sa vlasti ustvari je tacnije ubijali, Car Dusan, Karadjordje (radje su ga ubili nego li se borili za svoju drzavu, cim je malo prigustilo narod mu je okrenuo ledja i sekirom po glavi), Kralj Milan, Reformski dio KPS 80-ih, poznatiji kao srpski liberali, Zorana Djindjica, i jos more onih manje znacajnih, zato ponavljam ne vjerujem da ce se u Srbiji nikada desiti reforma svijesti, od kada su poraza na Kosovu koji ih je kostao polumilenijumskom okupacijom proglasili pobjedom sve je krenulo nibrdo i naravno opet Kosovo...
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  8. #1333
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Koliko sam shvatio ti zivis u SAD? Onda mi je jasno zasto fasizam ne vidis u politici zemlje u kojoj zivis, i ne vidis kao i svaki amerikanac koliko ste poubijali iracana(koja bjese cifra?) , ne vidis sankcije prema kubi , ne vidis vijetnam i stradanje miliona, ne vidis izolovanu sjevjernu koreju, ne vidis nijedno zlo koje cini velika sila kakva jeste amerika ali zato vidis fasizam u srbiji i neprijatelje u crnoj gori. Taj ocinji vid ima neku mrenu takozvanu na kojoj jedino sveti amerikanci nista greote nikom nisu ucinjeli nazao niti su uopste krivi za raspad SFRJ... duboko se poklonimo SAD-u za svo dobro koje ucinje covjecanstvu
    Kao sto sam vec rekao:
    narod opametiti i osloboditi se crnorukasa i nesposobnih politicara, koji neumiju nista drugo da rade bez da pale narod i da vicu "mi srbi ovo ono..." a u stvari ih samo pale ka budale.

    I naravno nikad im nece reci "mi smo krivi jer smo pogresno radili, vec ce reci krivi su hrvati, muslimani, crnogorci, albanci, amerikanci"... i tako paljevina ide dalje.
    Ja vjerujem da si ti na moje mjesto, ti bi posa u washington i izvuka ovog Busha za usi. Ali ja ko sto sam bio zrtva milosevica i bratije i sto je njih narod izabrao, prati me ista zla kob i u USA. Samo sto odje mogu dostojanstveno da zivim i radim, jes da nije nesto ali sto cu. Moram se i sa malim zadovoljiti, skroman sam. To je bolje no biti budala.

    Odje su ti milioni iracana, milioni muslimana, milioni indusa i niko se ne fata pusaka i busanja. No su srecni sto su se makli od ludija i pomamljenija i imaju sansu da sebi obezbijede dostojanstven zivot.

  9. #1334
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Danasnja desavanja na Kosovu - paljenje granice i razno...

  10. #1335
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Pisacemo mi brzo temu i na racun odvajanja Vojvodine ne bojte se!
    Nemoj slutit, zar je malo bilo promjena granica i sukoba?

  11. #1336
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Kao sto sam vec rekao:
    Ja vjerujem da si ti na moje mjesto, ti bi posa u washington i izvuka ovog Busha za usi. Ali ja ko sto sam bio zrtva milosevica i bratije i sto je njih narod izabrao, prati me ista zla kob i u USA. Samo sto odje mogu dostojanstveno da zivim i radim, jes da nije nesto ali sto cu. Moram se i sa malim zadovoljiti, skroman sam. To je bolje no biti budala.

    Odje su ti milioni iracana, milioni muslimana, milioni indusa i niko se ne fata pusaka i busanja. No su srecni sto su se makli od ludija i pomamljenija i imaju sansu da sebi obezbijede dostojanstven zivot.
    Ja od tebe ne trazim da cupas usi bilo kome niti da se pozivas na puske i bombe vec da ti dobronamjerno ukazem na razlike koje pravis u tretiranju zla, pa ako velika i mocna amerika ubije milion ljudi nijedan se americki vojnik ne nazove Crnokosuljasem niti zaglavi u Hag jer su to AMERIKANCI a tako je sa svim poslusnicima njihove politike pa mi reci koliko je zlocinaca americke armije zavrsilo pred medjunarodnim sudom za ratne zlocine?

    Zasto ne nazoves OVK crnokosuljasima ili americku armiju ?

  12. #1337
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad nisam mislio da cu ovo reci;

    Ali bih trenutno glasao na Mandica jer se vise pokazuje chovjek od MESA, KRVA I NADE NEGO koji bilo drugi Crnogorski politicar.

    Drug je odma posao na Kosovo (Kosovsku Mitrovicu) da bracama i sestrima u teske dane daje podrsku, hrabrosti i nadu, dok ovi nasi jos nista nisu uradili da naprimjer Crnogorce u Srbiju ili drugu zemlju posjete da im dadnu podrsku pa u barem registrovanjem CPC.

    Mandic je uglavno po mojim misljenem pokazao da je chovjek kao sto treba da je, koji ce kad treba i kako treba stojati izad braca.

    Od toga mi nismo nikada culi, podrzavajte vi bilo koga ako hocete ali ce zato kasnije biti kukanje, jer se dobro pokazalo ovih dana koliko ti zakoni i prave vrijede...

    Kad nama trebadnu ih nece biti, jer ih nema... ali ako vi hocete da vjerujete u te bajke slobodno...

  13. #1338
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Bi li ti to da iselis nekoga iz Crne Gore, Bone?
    Imas pravo Sim -bio sam neprecizan kad sam poimenuo u ovakvom kontekstu crnogorski nacionalni program ( a i na nemjestu-ali sam se ogradio!)
    ALI SUSTRINA STOJI: TREBA CG DA NAPRAVI NACIONALNI PROGRAM U KOJEM BI SE UCINILO SVE DA BI SE ALAVERTILI SVE ONE KOJIMA CRNA GORA NIJE PRVA, NAJPRVLJA...JEDINA DRZAVA.....ali polako, pricom, kulturom, pojasnjavanjem istorije, razbijanjem mitova, priznavanjem gresaka, dizanjem patriotizma i ZAHTIJEVANJEM PATRIOTIZMA u pristojon mjeri pri javnim nastupima ili izjavama (kad mogu Ameri-mozemo i mi!)................I SVAKAKO BEZ OSTRASCENOSTI I MRZNJE, MA PREMA KOME!
    Last edited by Old Bone; 19-02-08 at 19:54.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  14. #1339
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mandic? To se zovu politicki pojeni, ikad cuo za to?

  15. #1340
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Imas pravo Sim -bio sam neprecizan kad sam poimenuo u ovakvom kontekstu crnogorski nacionalni program ( a i na nemjestu-ali sam se ogradio!)
    NE NEGO DA NAPRAVE NACIONALNI PROGRAM U KOJEM BI ALAVERTILI SVE ONE KOJIMA CRNA GORA NIJE PRVA, NAJPRVLJA...JEDINA DRZAVA.....ali polako, pricom, kulturom, pojasnjavanjem istorije, razbijanjem mitova, priznavanjem gresaka, dizanjem patriotizma i ZAHTIJEVANJEM PATRIOTIZMA u pristojon mjeri pri javnim nastupima ili izjavama (kad mogu Ameri-mozemo i mi!)................ALI SVAKAKO BEZ OSTRASCENOSTI I MRZNJE, MA PREMA KOME!
    Tako je Bone, predlazem da se na nekom od crnogorskih ostrva napravi novi goli otok, da se svi neistomisljenici kazne surovim mucenjem trecina case od 2 deci vode na dan, klesanjem kamena, gubitkom posla, proganjanjem i ispiranjem mozgova u kaznenim domovima tako sto ce beskrajno slusati govore velikih drzavnika i da kao tako napredna demokratija udjemo konacno u sedamnaesti vijek.

  16. #1341
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Poshtovani Prijatelju,

    Nijesam od TEBE ochekivao NaZionalni INZINJERING, i KINESKE ZIDOVE I ETNICHKE PODJELE, ali ako crtash NISHE I KAMARE za NARODE,
    smjesti OVO MOJE PETORO u neku KAMARU za "MJESHANCE".

    Evo gori KRALJEVINA DANSKA na stotinu mjesta,
    ZBOG "TURBANA" MUHAMEDOVA,
    pa DANCI traze reshenje u INTEGRACIJI, ne u GETOU I IZOLACIJI.

    Ne postoje FIZICHKE EFIKASNE PREPREKE I RESHENJA,
    samo se KULTUROM MOGU POBIJEDITI,
    I PRIJATELJI I NEPRIJATELJI.

    KO BOLJE, SHIROKO MU POLJE.
    ALI SE DRZAVA NE CHUVA SA MALTESHKIM VITEZOVIMA; NA KROV MANASTIRA SVETOGA PETRA CETINJSKOG; SA BIZANTISKIM KUPOLAMA I ZLATOM RUSKO-TAJKUNSKIM.
    Izgleda da je sada kasno za Srbe i Albance..da su mogli ostvarit suzivot-do sad bi ga ostvarili......kasno je barem dok ne udju u EU!
    A zivot Srba u tim enklavama je MNOGO LOS, sa tendencijom da tako i ostane....I STO IM JE CINIT, BEZ DA IM SRBIJA POKUSA DA POMOGNE NA OVAJ NACIN....UZ PRISTANAK ONIH KOJI ZELE ZAMJENU (jer ce i zivot Albanaca u Srbiji bit joj mnogo gori posle ovoga),

    POzdrav,

    Nego sve to samnom, sa mojim odnosom i VELIKIM POSTOVANJEM ZA ALBANCE i mojim (pa i crnogorskim ) suzivotom SKORO DA VEZE NEMA, jer ne vjerujem u teze o stvaranju Velike Albanije na racun Crne Gore! Mene i meni slicne niko ne mora uciti ni suzivotu ni toleranciji i to je sigurno bar jedan kvalitet koji dokazano imam!
    Kontepliram sa pragmaticnog aspekta o TUDJIM PROBLEMIMA zapravo, ali koji i mene dodiruju direktno, ALI ME ITEKAKO DODIRUJU INDIREKTNO i koji bih zelio da se rijese....
    Last edited by Old Bone; 19-02-08 at 18:49.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  17. #1342
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Ja od tebe ne trazim da cupas usi bilo kome niti da se pozivas na puske i bombe vec da ti dobronamjerno ukazem na razlike koje pravis u tretiranju zla, pa ako velika i mocna amerika ubije milion ljudi nijedan se americki vojnik ne nazove Crnokosuljasem niti zaglavi u Hag jer su to AMERIKANCI a tako je sa svim poslusnicima njihove politike pa mi reci koliko je zlocinaca americke armije zavrsilo pred medjunarodnim sudom za ratne zlocine?

    Zasto ne nazoves OVK crnokosuljasima ili americku armiju ?
    ja nikakve razlike niti slicnosti nisam pravio. Tema je kosovo a ne irak. Ako te interesuje moje misljenje pogledaj teme vezane za to na ovom forumu.

    A to sto ti relativizujesh zlocin usporedjujuci ga sa drugim, je zaista ono sto je i dovelo do ovoga danas. Raspada jedne fasisticke ideologije i oslobodjenje mnogima. Nisi valjda mislio da ce neko trpljeti tudje frustracije i podcjenjivanje citav zivot?

    malo ste se precijenili.

    Josh samo cekam da se srbi oslobode od "srba" i da napokon mir dodje na balkan.

  18. #1343
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Mandic? To se zovu politicki pojeni, ikad cuo za to?
    Pojeni ili ne, uglavno je tako da ovo sve nije samo za sebe uradio nego i za brace. A ovi nasi ni za pojene nebi dosli kod nas :blah:

    Inace, ako Crna Gora ne priznade laganu drzavu, nece biti problema jer je Evropska Unija odlucila da sve clanice same odrede...

    Ako priznavanje ugradu kao uslugu za ulaz CG u EU, je ovo samo veliki prikaz da je ovo sve velika zajebancija.

    EU i Ameri nisu kao sto Majlena vec odgovara "jedva" cekali da priznadu samostalnu CG, a kamoli da su je pustili lako da odrzi pravdeni referendum.

    Oni su CG radije htjeli drzati u okviru SCG, da bi Srbiju osmirili nakon ocepljivanje Kosmeta. Znali su da ce biti bolno i problematicno 2 drzave u kratko vrijeme odvojiti.

    Razmislite vi ljudi da li vam vrijedi stojati na stranu zemalja koje nas od samostalnosti nisu tako drago ocekivale???
    Last edited by MNT; 19-02-08 at 18:46.

  19. #1344
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobijajući tvoju podrsku Mandić je konacno dobio legitimitet i sad će mu biti mnogo mnogo lakse.

  20. #1345
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post

    Josh samo cekam da se srbi oslobode od "srba" i da napokon mir dodje na balkan.

    je si cuja za orlov let i sta mislis o tome bas me zanima??

  21. #1346
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    ja nikakve razlike niti slicnosti nisam pravio. Tema je kosovo a ne irak. Ako te interesuje moje misljenje pogledaj teme vezane za to na ovom forumu.

    A to sto ti relativizujesh zlocin usporedjujuci ga sa drugim, je zaista ono sto je i dovelo do ovoga danas. Raspada jedne fasisticke ideologije i oslobodjenje mnogima. Nisi valjda mislio da ce neko trpljeti tudje frustracije i podcjenjivanje citav zivot?

    malo ste se precijenili.

    Josh samo cekam da se srbi oslobode od "srba" i da napokon mir dodje na balkan.
    A ne-ne, teme su vrlo bliske jer je Amerika(u kojoj zivis) predvodnik nepravdi i zlocina koji se zbivaju u svijetu a takodje i nosilac otimacine i pravnog nasilja oduzimanja djelova tudjih teritorija(u ovom slucaju Kosova), za naftu izabrase irak a zbog cega kosovo izabrase vidjecemo.

    Pominjes crnorukase, zlocine pa te kao covjeka pitam da mi odgovoris zasto zlocine OVK ili balista prije 50 godina ne vidis kao zlocine vec kao borbu za slobodu? Po toj logici kojom se ti sluzis, srbi bi na kosovu trebali da se posluze istim oruzjem u borbi za svoju drzavu, pa bih volio da procitam tvoje misljenje o situacijama u kojima bi isti srbi ubijali KFOR dok patrolira, bojkot lazne drzave i njenih zakona, demonstracije i sve ono cime su albanci na kosovu pribjegavali jos od 1974 godine kada su i Josipa Broza mrzjeli i pljuvali(tada je vec bio star pa su mogli).

    Interesantno je da nijedan americki, engleski vojnik nije zavrsio pred medjunarodnim krivicnim sudom u Hagu a ubijeno je stotine hiljada ljudi za nekoliko godina i mi sad kao treba da u Americi vidimo simbol pravde a u Engleskoj simbol demokratije. Takodje, Izrael koji urnise palestince nijednom nije bio pod sankcijama jer znamo koliko je jak jevrejski lobi u americi. I zasto da ne pricam o dvolicnosti UN-a i da ne pribjegavam kritici laznog morala.

  22. #1347
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    ili balista prije 50 godina
    Uozbilji se cojece

  23. #1348
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Uozbilji se cojece
    zasto??Objasni i nama sta je tu tebi neozbiljno ?

  24. #1349
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Uozbilji se cojece
    ?? pa evo da ponovim pitanje predhodnika sto ima neozbiljno?

  25. #1350
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znas li ti uopste ko su bili balisti i kad su se pojavili? Znas li koja je bila godina prije 50 godina ili onako nasumice sto ste nedje culi pa ponavljate ka za one zakone Titive i trista cuda?

Page 54 of 85 FirstFirst ... 44450515253545556575864 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 149
    Last Post: 10-10-06, 10:29
  2. ADSL HELP needed
    By Cazas_plavooki in forum Internet
    Replies: 59
    Last Post: 23-09-05, 19:07
  3. ADSL problem
    By templar in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 24-07-05, 15:50
  4. Albanci traze status konstitutivnog naroda u CG
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 76
    Last Post: 26-04-04, 19:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •