View Poll Results: Sta vi mislite?

Voters
229. You may not vote on this poll
  • Za

    115 50.22%
  • Protiv

    114 49.78%
Page 21 of 28 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast
Results 501 to 525 of 685

Thread: Legalizacija marihuane u CG?

  1. #501
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VincentLaMarca View Post
    ZA... pa ko voli nek izvoli,bolje no da se kriju po nekakvija ćoškova!
    i ja velim

  2. #502
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Procitah ovdje neke postove koji me dosta zbunise... Znate li uopste sta legalizacija znaci?!?
    To ne podrazumijeva da mozes da pusis travu gdje ti padne na pamet, nego samo u odredjenim lokalima, a cak i oni imaju odredjene zabrane... Maloljetna lica ne mogu da borave tu, a u lokalu moze da bude samo zakonom dozvoljena kolicina trave... Dakle, mjesto za meraklije, da se ne cimaju ni oko cega, da se opuste i nauzivaju, a pritom oni koji ne vole ovu "vrstu zabave" tu nece zalaziti i svako srecan, svako zadovoljan...

    Quote Originally Posted by Grofica View Post
    A, ne, brate, jebaše nam majku i pušači duFFana, a još mi samo fali da sjedim u lokalu punom smrada jointa...pih.
    Nadam se da sam ti malo pojasnila stvari, pa sad glasaj Za.;-)
    Progress, not perfection!

  3. #503
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    [
    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    Pogle mene dje sam glasao protiv..

    svashta.. :mrgreen:
    Neka ti no i ja!! :mrgreen:
    Last edited by shrek; 13-08-07 at 15:49.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #504
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by LittLe_N View Post
    kako ljudi mijenjaju misljenje ... sazrijevaju
    True true,my dear
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  5. #505
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djavolica View Post
    Procitah ovdje neke postove koji me dosta zbunise... Znate li uopste sta legalizacija znaci?!?
    To ne podrazumijeva da mozes da pusis travu gdje ti padne na pamet, nego samo u odredjenim lokalima, a cak i oni imaju odredjene zabrane... Maloljetna lica ne mogu da borave tu, a u lokalu moze da bude samo zakonom dozvoljena kolicina trave... Dakle, mjesto za meraklije, da se ne cimaju ni oko cega, da se opuste i nauzivaju, a pritom oni koji ne vole ovu "vrstu zabave" tu nece zalaziti i svako srecan, svako zadovoljan...
    oce li moci samo u tim lokalima da se drogira, ili i u vlastitim kucama/stanovima/... ?

  6. #506
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Uopste nije u pitanju gdje ce se to raditi, i da li ce tome neko ko ne zeli prisustvovati ili nece - to je oblik "uzivanja" za koji ne bi smio postojati nikakav signal da je drustveno na bilo koji nacin prihvacen, i ne radi se tu o nikakvoj "vrsti zabave".

    Postoji mnogo stvari u kojima ljudi "uzivaju", i ako je to jedini argument da bi nesto bilo legalno, onda ja vise nemam nikakav komentar.

  7. #507
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    876
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Jes, pece se na 200°, posipa se Vegetom i pivom , hehehe

    A ne sprdajte se ljudi... kakve crne lake droge. Kao da nemamo dovoljno problema, no jos treba da kupujemo drogu po trafikama?
    Ocigledno si malo ogranicen, mislis li da se sjeme trave baci na neku poljanu i ceka se da nikne. Imaju ljudi postrojenja posebna dje se sve kontrolise, posto su je legalizovali tacno moraju znat kolko cega ima u nju.

    Da si ikad vidio dalje od ispred kuce zna bi da u kofi shopove mozes da biras koju ces... da se smijes da places od smijeha da te "digne" da te "spusti" i sl.

  8. #508
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Legalizovacemo danas "lake" droge, za desetal godina "malo teze" i eto, docekase nasa djeca da se legalizuje iGlanje!!

    Ne da ne treba legalizovat marihuanu, no treba zabranit i cigare!!!!!!!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  9. #509
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sprdnja, kako citate...

    Ojha, evo me na pocetak ovoga pametnoga topika. Pa, majku mu, kako me to prochitaste.

    Ali, ajde, da se ponovim. Jesam za legalizaciju marihuane (opet, treba o tome filozofski raspravljati, no dje odje, ahaha) i za legalizaciju sam prostitucije (no dje odje o tome raspravljati, osim sa Nihilom, on mi dodje najblizi mojim intelektualnim razmisljanjima, iako mogu biti oprecna).

    Evo, prosto, manje dilera i prodavaca roblja. Veca medicinska njega, sto se prostitucije tice. Ono sto je pod zakonom bolje funkcionise, zar ne?

    Svidjaju se vama dileri, a?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  10. #510
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Legalizovacemo danas "lake" droge, za desetal godina "malo teze" i eto, docekase nasa djeca da se legalizuje iGlanje!!
    Ada cus, pusti ljude da uzivaju.

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Evo, prosto, manje dilera i prodavaca roblja. Veca medicinska njega, sto se prostitucije tice. Ono sto je pod zakonom bolje funkcionise, zar ne?
    Da li? Samo zato sto je nesto legalno, ne znaci da opet nece postjati crno trziste gdje ce to biti mnogo profitabilnije.

    Mislis li da je veci problem to sto neko diluje drogu nelegalno, nego problem koji bi smo imali da je ta droga legalno dostupna hiljadama i hiljadama ljudi? A tek poslije nekih dvadeset-trideset godina od legalizacije bi smo poceli da uvidjamo sve posljedice toga.

  11. #511
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva glupost, dostati marihuanu u CG ahahaha...

    Da li ovo sanjam ili da li bi Crna Gora ozbiljno da postane neka zemlja kao Holandija gde su soft drugs i marihuana legalne?

    Sta cinite? Ako se ovo dozvoli, niko vise nece paziti zakon, voditi racune sa mladijama, minimum godisnje od kada smijes pusiti marihuana i kupovati.

    Zahebacete djetinstvo u CG, jer cim ljudi ukopcaju da se moze dobro zaraditi marihuanom, ce se hebati svacim (zakonom, godisnjem itd) samo da zaradu dobro.

  12. #512
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ada cus, pusti ljude da uzivaju.



    Da li? Samo zato sto je nesto legalno, ne znaci da opet nece postjati crno trziste gdje ce to biti mnogo profitabilnije.

    Mislis li da je veci problem to sto neko diluje drogu nelegalno, nego problem koji bi smo imali da je ta droga legalno dostupna hiljadama i hiljadama ljudi? A tek poslije nekih dvadeset-trideset godina od legalizacije bi smo poceli da uvidjamo sve posljedice toga.
    Odgovoricu ti pitanjem - je li bolje da bude ilegalna prodaja marihuane?

    Zakon i jeste tu da bi se mijenjao. Demokratija je evolutivni proces, zar ne?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  13. #513
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,424
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    evo mi je glas prevagnuo protiv.

    ali legalziacija moze biti dobar potez!
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #514
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Odgovoricu ti pitanjem - je li bolje da bude ilegalna prodaja marihuane?

    Zakon i jeste tu da bi se mijenjao. Demokratija je evolutivni proces, zar ne?
    Quote Originally Posted by Condor View Post
    evo mi je glas prevagnuo protiv.

    ali legalziacija moze biti dobar potez!
    Legalizovanje marihuane kao potez protiv nelegalne prodaje nije dobra akcija/odluka.

    Ako se tako igra onda se nece samo dolaziti do price marihuane nego i vise tih softdrugs. Pa gde ce mo onda?!

    Nego neka hajde mislim da nam trebaju dobro akcije protiv marihuane u drzavi. Na televiziju u politiku, bilo gde samo da se potreba zaustavi. Pa onda mozda i neki mali poklon za osobe koje ostaju clean od toga shita.

    Pa tako ako bi pjaca marihuane propala, onda i nelegalna prodaja. Pa tako da dealers nece vuci.

  15. #515
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    mnt, ne znam zasto opterecujes sebe,a prije svega druge svojim pisanjem

  16. #516
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Odgovoricu ti pitanjem - je li bolje da bude ilegalna prodaja marihuane?
    Ja cu ti odgovoriti odgovorom - bolje je da se ilegalna prodaja marihuane drzi pod kontrolom i tako bude dostupna samo vrlo uskom krugu "korisnika", nego da legalizacijom bude dostupna sirokoj masi ljudi.

    Naprotiv, treba jasno staviti do znanja da su opijumska sredstva neprihvatljiva u drustvu.

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Demokratija je evolutivni proces, zar ne?
    Demokratija i sloboda pojedinca ima svojih ogranicenja, odnosno ja se bar nadam da ih ima. Postoje razlozi zbog kojih se ljudima ne treba dozvoliti da rade sve sto im padne na pamet i sve u cemu "uzivaju". Ukoliko to znaci manju slobodu pojedinca, ja mogu da zivim s tim.

  17. #517
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ja cu ti odgovoriti odgovorom - bolje je da se ilegalna prodaja marihuane drzi pod kontrolom i tako bude dostupna samo vrlo uskom krugu "korisnika", nego da legalizacijom bude dostupna sirokoj masi ljudi.

    Naprotiv, treba jasno staviti do znanja da su opijumska sredstva neprihvatljiva u drustvu.
    u potpunosti se slazem.

    Трава,сканк,шит....ма све треба да остане како јесте-илегално. Докле год људи имају у глави да је то нешто забрањено имаће мишљење о томе да ту нешто не ваља...а тако и јесте. Ко користи то нека користи,али не јавно,не опуштено. Ко би волео да унапред зна да ће његово будуће или већ рођено дете моћи да купи џоинт на трафици поред жвака за пар година?
    ovo je citat sa jednog foruma (nije bitno kojeg ) sa kojim se slazem u potpunosti.(lakse mi je bilo da odradim copy/paste nego da kucam)

  18. #518
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    Ja cu ti odgovoriti odgovorom - bolje je da se ilegalna prodaja marihuane drzi pod kontrolom i tako bude dostupna samo vrlo uskom krugu "korisnika", nego da legalizacijom bude dostupna sirokoj masi ljudi.
    U situaciji sa sada važećim zakonom na snazi držati prodaju marihuane pod kontrolom mogu zajedničkim snagama država i dileri/dobavljači, što za posljedicu ima da pojedinci iz vlasti imaju lične koristi, dileri ne plaćaju porez, pritom imaju mogućnost da valjaju svakojaku robu jer ne prolaze nikakvu kontrolu.

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Demokratija i sloboda pojedinca ima svojih ogranicenja, odnosno ja se bar nadam da ih ima. Postoje razlozi zbog kojih se ljudima ne treba dozvoliti da rade sve sto im padne na pamet i sve u cemu "uzivaju". Ukoliko to znaci manju slobodu pojedinca, ja mogu da zivim s tim.
    zašto bi pojedincu koji je punoljetan, koji je svjestan svih pozitivnih i negativnih efekata marijuane, trebalo uskratit pravo da je konzumira ako pritom ne ugrožava ničiji život? zašto takve ljude treba označavati kao kriminalce? (po postojećem zakonu oni to faktički jesu)
    4' 33''

  19. #519
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije dobra nicesova droga i nikakva legalizacija nije bistra tj. pametna ! Svudje u svijetu dje je legalizovana marihuana prelazi se na hasis da bi poslije skoknuli do svijeta amfetamina i dalje ! Bio sam u Kristianiu (masu bozju puta) dje je dozvoljeno pusit travuljinu i prodaja odredjene kolicine iste,ali vi se mogu pofalit da je bilo svakakvijeh droga mnogo mnogo vise no travuljine pockane tako da je travuljina samo prelazna tackica u svijetu raspadanja !
    ZATO ZABRANA I MAKSIMALNE ZATVORSKE KAZNE za bilo cesovu drogu !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  20. #520
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    znate li vi kako bi se drzava obogatila na racun toga?
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  21. #521
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Nije dobra nicesova droga i nikakva legalizacija nije bistra tj. pametna ! Svudje u svijetu dje je legalizovana marihuana prelazi se na hasis da bi poslije skoknuli do svijeta amfetamina i dalje ! Bio sam u Kristianiu (masu bozju puta) dje je dozvoljeno pusit travuljinu i prodaja odredjene kolicine iste,ali vi se mogu pofalit da je bilo svakakvijeh droga mnogo mnogo vise no travuljine pockane tako da je travuljina samo prelazna tackica u svijetu raspadanja !
    ZATO ZABRANA I MAKSIMALNE ZATVORSKE KAZNE za bilo cesovu drogu !
    Ja i ti znamo o cega pricamo. Evo ovde ima takvih figura koje prvo marihuanu pa onda dalje na sledece.

    Sada su pravi dzunkies. Ali Zveke kao sto vidis ovde dolje ispod mojeg quote posta se neki vise opterecuju mojem nacinju pisanja nego omladini Crne Gore. To vec kazuje dosta o mislu dolje!

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    mnt, ne znam zasto opterecujes sebe,a prije svega druge svojim pisanjem
    Quote Originally Posted by Dark_Side View Post
    znate li vi kako bi se drzava obogatila na racun toga?
    Da li nisi procitao moj prethodni post?

  22. #522
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    da imamo Amsterdam u sred CG? ok, onda ce se potegnut pitanje legalizacije gej brakova, gej ovo gej ono, droga laksa droga teza... i ajmo objerucke da prihvatimo apsolutno SVE nenormalno sto nam EU nudi, bez pogovora.
    Definitivno sam PROTIV pa ako mi sjutra dijete dobije po bubrega od interventne jer je uvacen kako mota, aminovacu to.
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  23. #523
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Down Town
    Posts
    850
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    maxe stvarno da smrde sa marihuanom po kaficja pored divnog mirisa zdrave drine i chuda...crnjak mi je da chitam 20strana ali ipak sam protiv toga...shto cje narodu ta muka i prochitah neke komentare - od toga se pochinje...taj ko je to prochitao nedje i treba tome da vjeruje,bolje tako...
    za to sam jedino ako cje ubrzat ulazak u eu...
    oh napacjene priche na ovu temu...

  24. #524
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pa$a milet View Post
    U situaciji sa sada važećim zakonom na snazi držati prodaju marihuane pod kontrolom mogu zajedničkim snagama država i dileri/dobavljači, što za posljedicu ima da pojedinci iz vlasti imaju lične koristi, dileri ne plaćaju porez, pritom imaju mogućnost da valjaju svakojaku robu jer ne prolaze nikakvu kontrolu.
    Uopste me nije briga ko od toga ima koristi dok god se to drzi pod kontrolom i nije siroko dostupno ljudima. Kao sto neko rece/citira ranije, dok god je to nelegalno, postoji kakav-takav signal da to ne valja.

    A sto se tice valjanja "svakakve robe" (iako ja to ne bih nazvao robom), neka ih. Taj rizik, kao i rizik koji sama droga nosi sa sobom, zakonski rizik od trgovine i posjedovanja, i sami rizik upustanja u kontakt/saradnju sa narko-dilerima su rizici koji mnoge ljude efikasno drze na odstojanju od droge. Ne zelim ni da zamisljam sta bi se desilo kada bi se ti rizici eliminisali.

    Quote Originally Posted by pa$a milet View Post
    zašto bi pojedincu koji je punoljetan, koji je svjestan svih pozitivnih i negativnih efekata marijuane, trebalo uskratit pravo da je konzumira ako pritom ne ugrožava ničiji život? zašto takve ljude treba označavati kao kriminalce? (po postojećem zakonu oni to faktički jesu)
    Jer se radi o konzumiranju sredstava koje sasvim sigurno ne doprinose izgradnji zdrave i zrele licnosti, sto mozda nije problem ako se radi o manjem broju ljudi, ali ako se radi o hiljadama ili desetinama hiljada ljudi koji legalno konzumiraju marihuanu, to ce sasvim sigurno postati problem. Cega Holandjani tek postaju svjesni, a za jos jedno desetak godina ce im biti potpuno jasno.

    Kao sto rekoh ranije, smatram da postoji ogranicenje u slobodi koju neki pojedinac moze da dobije, i da neki nivo odgovornosti (cak i za samog sebe) jednostavno mora biti nametnut.

    Quote Originally Posted by ice
    Definitivno sam PROTIV pa ako mi sjutra dijete dobije po bubrega od interventne jer je uvacen kako mota, aminovacu to.
    Takodje.
    Last edited by MadGod; 14-08-07 at 14:57.

  25. #525
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Nije dobra nicesova droga i nikakva legalizacija nije bistra tj. pametna ! Svudje u svijetu dje je legalizovana marihuana prelazi se na hasis da bi poslije skoknuli do svijeta amfetamina i dalje ! Bio sam u Kristianiu (masu bozju puta) dje je dozvoljeno pusit travuljinu i prodaja odredjene kolicine iste,ali vi se mogu pofalit da je bilo svakakvijeh droga mnogo mnogo vise no travuljine pockane tako da je travuljina samo prelazna tackica u svijetu raspadanja !
    ZATO ZABRANA I MAKSIMALNE ZATVORSKE KAZNE za bilo cesovu drogu !
    Kako se slazemo odjenake
    She is only here to annoy herself!

Page 21 of 28 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. legalizacija mariJuane!
    By pa$a milet in forum Nauka generalno
    Replies: 27
    Last Post: 29-05-15, 07:55
  2. Legalizacija dolazi...
    By HardwareFreaK in forum Software
    Replies: 59
    Last Post: 24-02-06, 17:00
  3. Legalizacija / borba protiv piraterije...
    By wlad in forum Software
    Replies: 56
    Last Post: 12-04-05, 13:12
  4. Marihuana Legalizacija
    By Vutragenjo in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-04, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •