View Poll Results: Sta vi mislite?

Voters
229. You may not vote on this poll
  • Za

    115 50.22%
  • Protiv

    114 49.78%
Page 22 of 28 FirstFirst ... 12181920212223242526 ... LastLast
Results 526 to 550 of 685

Thread: Legalizacija marihuane u CG?

  1. #526
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam izjednacio rezultat samo da znate,X-X


    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Ali, ajde, da se ponovim. Jesam za legalizaciju marihuane ................


    Evo, prosto, manje dilera...............



    Svidjaju se vama dileri, a?
    Znaci po tebi, dileri su nesto lose sada jer prodaju drogu jel tako .
    Ali zato kada se marihuana legalizuje, oni ce raditi nesto potpuno legalno i nece biti losi???Ajde molim te razjasni mi ovo,ako mozes...


    Prije par godina rekao bih da treba da se legalizuje.Ali sada kada sam zreo covek kazem NE
    Ali ozbiljno,ne vidim svrhu toga.Osim naravno sto bi CG dopunila budzet mnogo lakse.

    A ona prica sada je zabranjena pa je interesantna a ako je dozvolimo nece vise biti, ne stoji uopste.Ja bas mislim da bi se vise duvalo.
    A ganja je jedna obicna glupost.Ako hocete da se drogirate radite to sa kvalitetnim i teskim drogama a ne se glupirate nesto :mrgreen:

    Uopste,i alkohol i droga su samo bjezanje od stvarnosti i nista vise.Znam da je to fraza ali stvarno je ste tako.I samo pokazuju covjekovu slabost.
    I znam da smaram sad...

  2. #527
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote:
    Prije par godina rekao bih da treba da se legalizuje.Ali sada kada sam zreo covek kazem NE
    Ali ozbiljno,ne vidim svrhu toga.Osim naravno sto bi CG dopunila budzet mnogo lakse.

    To da bi Drzava popunila budzet je bajka za malu djecu ! Jerbo je itekako precizno sabrano koko jedan narkoman kosta drzavu tijekom svojega " kratkoga" zivota tj. prezivljavanja ! Pogledajte samo koko ljudji (lijeci se ) pa lipse od raka na plucima /grlu zbog duvana pa to pomnozite sa ostalijem "konsekvensama" koje proizilaze od konzumiranja droga ,sve to kosta jako jaakkoo puno Drzavu a ponajvise mrcenjake koji trose to zlo !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  3. #528
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Jesam za legalizaciju marihuane (opet, treba o tome filozofski raspravljati, no dje odje, ahaha) i za legalizaciju sam prostitucije (no dje odje o tome raspravljati, osim sa Nihilom, on mi dodje najblizi mojim intelektualnim razmisljanjima, iako mogu biti oprecna).
    A kad bi ti se scer vrnula iz skole sa jointom jedan dan i rekla - majko, ovo sam na trafiku kupila - sto bi rekla?
    Sad se stavi u kozu neke druge majke, pa odgovori opet.

    ***

    Dok su mobilni telefoni bili zudnja nepresusna svak je jurio kod krijumcara iz Italije i Austrije da kupuje. Sad kad se mobilni moze kupit na svaki cosak ima ih 100x vise, pa neka je cijena pala. Dostupnost je u pitanju.

    A bas ako bi marihuana dosla na trafike, sigurno bi prodaja i potrosnja opala... ahahaha, kakva prdnjava
    - Ladan ko taština duša -

  4. #529
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Titograd
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZA za izjednačenje 85:85

    [QUOTE=MadGod;711657]Uopste me nije briga ko od toga ima koristi dok god se to drzi pod kontrolom i nije siroko dostupno ljudima. Kao sto neko rece/citira ranije, dok god je to nelegalno, postoji kakav-takav signal da to ne valja.

    Ne mora da znači da će se legalizacijom to smatrati zdravim i prihvatljivim. Legalni su i cigari i alkohol, pa svako (cak i oni sto ih konzumiraju) smatraju da je to jako loše. Dobro je imati slobodu izbora

  5. #530
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Location: Location: Location: Location: Location:
    Posts
    833
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    A kad bi ti se scer vrnula iz skole sa jointom jedan dan i rekla - majko, ovo sam na trafiku kupila - sto bi rekla?
    Sad se stavi u kozu neke druge majke, pa odgovori opet.
    Prvo , SCER nikad ne bi mogla da kupi travu na trafici , jer postoji starosna granica za kupovinu takvih stvari . Normalno da niko ko radi na trafici ne bi bio lud da proda travu djetetu koje ide u shkolu . Uz sve to , mislish da danas dijete u osnovnoj sholi ne moze doci do trave i donese joint kuci ?

    ***

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Dok su mobilni telefoni bili zudnja nepresusna svak je jurio kod krijumcara iz Italije i Austrije da kupuje. Sad kad se mobilni moze kupit na svaki cosak ima ih 100x vise, pa neka je cijena pala. Dostupnost je u pitanju.

    A bas ako bi marihuana dosla na trafike, sigurno bi prodaja i potrosnja opala... ahahaha, kakva prdnjava
    ...a drugo , mijeshash babe i zabe . Poredjenjem si promashio sushtinu .
    give me THE red pill.
    wake me up.
    Bondar: No hay banda! There is no band. It is all an illusion

  6. #531
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by James_Hetfield View Post
    Prvo , SCER nikad ne bi mogla da kupi travu na trafici , jer postoji starosna granica za kupovinu takvih stvari.
    Dobro, a SCER od 19 godina onda?

    A cek, to je onda "odrasla osoba i zrela licnost, ona sama ima pravo da izabere". Nece biti.

    A legalizacijom bi droga samo postala mnogo, mnogo dostupniija djeci, i ako je ne bi mogli legalno kupiti po trafikama. Nadam se da ti je bar to jasno.

  7. #532
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice View Post
    da imamo Amsterdam u sred CG? ok, onda ce se potegnut pitanje legalizacije gej brakova, gej ovo gej ono, droga laksa droga teza... i ajmo objerucke da prihvatimo apsolutno SVE nenormalno sto nam EU nudi, bez pogovora.
    Definitivno sam PROTIV pa ako mi sjutra dijete dobije po bubrega od interventne jer je uvacen kako mota, aminovacu to.
    Sto, hoces da kazes da je Holandija drzava sa neuredjenim sistemom???

    Ajde, nabroj sto to ne valja u zemlji 'Olandiji'.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  8. #533
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    A kad bi ti se scer vrnula iz skole sa jointom jedan dan i rekla - majko, ovo sam na trafiku kupila - sto bi rekla?
    Sad se stavi u kozu neke druge majke, pa odgovori opet.

    ***

    Dok su mobilni telefoni bili zudnja nepresusna svak je jurio kod krijumcara iz Italije i Austrije da kupuje. Sad kad se mobilni moze kupit na svaki cosak ima ih 100x vise, pa neka je cijena pala. Dostupnost je u pitanju.

    A bas ako bi marihuana dosla na trafike, sigurno bi prodaja i potrosnja opala... ahahaha, kakva prdnjava
    A, e, nijesmo mi tako jako drustvo kao holandsko, mislim kalvinisticko, pa da za onijem stolom u kuzini djeci govorimo da bi bili na marginama drustva. Niti su nam drustvene institucije takve kao u Holandiji. Ma, pusti Blakan, to li je, a, dok u sred Holandije, u sred legalizovane prostitucije i kafe shopova sa marihuanom ima najmanje propalih tinejdzera. Kako to mozes objasniti? I kako to da Britanci iz godine u godinu idu na konsultacije kod Nizozemaca ne bi li im rijesili problem droge, tinejdzerskih trudnoca, prostitucije. Bas me interesuje tvoje misljenje.
    Last edited by cvrchak; 15-08-07 at 20:57.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  9. #534
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    A bas ako bi marihuana dosla na trafike, sigurno bi prodaja i potrosnja opala... ahahaha, kakva prdnjava
    opala bi i bilo bi manje narkomanije jer bi prestali da vode statistiku o tome. Pola Evrope zabranjuje pusenje cigara, a diskutije se o legalizaciji narkotika.

  10. #535
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Sto, hoces da kazes da je Holandija drzava sa neuredjenim sistemom???

    Ajde, nabroj sto to ne valja u zemlji 'Olandiji'.
    Mislim da on nigdje nije pomenuo "neuredjeni sistem". Kakve veze uopste sistem ima s ovim? Bilo da je sistem uredjen ili nije, nebitno, to ne znaci da treba po automatizmu prihvatati neke "lose" stvari, pa cak i ako dolaze iz najuredjenijih mogucih sistema.

    I sta to znaci "propali tinejdzer"? Negdje tinejdzer "propadne" zato sto udje u podzemni svijet droge i narko-dilera, na drugom mjestu tinejdzer podje do trafike ili je dobije preko starijeg brata ili rodjaka ako je maloljetan.

    S tim sto u prvom slucaju propadne samo tinejdzer, dok su u drugom slucaju propadanju podlozni tinejdzer, njegov 12-godisnji brat, svi drugovi, roditelji, i hiljade drugih ljudi iz okruzenja kojima ce droga postati siroko i lako dostupna. Medjutim, posto je sve cisto i legalno, ne "racuna" se da tu iko propada.

    Da se ne lazemo, ako je svakoj odrasloj osobi dozvoljeno da legalno nabavlja drogu, sasvim je ocigledno da ce ona postati mnogo dostupnija i djeci cak i osnovnoskolskog uzrasta, znaci da ce i "teze" droge biti svima dostupnije (iako nelegalno), i da ce tek onda biti mnogo teze kontrolisati bilo sta.

  11. #536
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    A, e, nijesmo mi tako jako drustvo kao holandsko, mislim kalvinisticko, pa da za onijem stolom u kuzini djeci govorimo da bi bili na marginama drustva. Niti su nam drustvene institucije takve kao u Holandiji. Ma, pusti Blakan, to li je, a, dok u sred Holandije, u sred legalizovane prostitucije i kafe shopova sa marihuanom ima najmanje propalih tinejdzera. Kako to mozes objasniti? I kako to da Britanci iz godine u godinu idu na konsultacije kod Nizozemaca ne bi li im rijesili problem droge, tinejdzerskih trudnoca, prostitucije. Bas me interesuje tvoje misljenje.
    Moje misljenje je da se odje prica o legalizaciji marihuane u Crnoj Gori, a ne u UK.
    Crnogorski mentalitet, sistem drustvenih vrijednosti, zdravstvo, skolstvo, ... vs UK/Holandija?
    Dajte ljudi... raspavljamo o necemu za sta nijesmo zreli ni u primisli. Ehej?
    - Ladan ko taština duša -

  12. #537
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post

    Ajde, nabroj sto to ne valja u zemlji 'Olandiji'.
    dabogda nama ne valjalo ka njima
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  13. #538
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by James_Hetfield View Post
    Prvo , SCER nikad ne bi mogla da kupi travu na trafici , jer postoji starosna granica za kupovinu takvih stvari . Normalno da niko ko radi na trafici ne bi bio lud da proda travu djetetu koje ide u shkolu . Uz sve to , mislish da danas dijete u osnovnoj sholi ne moze doci do trave i donese joint kuci ?

    ***



    ...a drugo , mijeshash babe i zabe . Poredjenjem si promashio sushtinu .
    Starosna granica postoji i za kupovinu piva i cigara, pa znamo kako funkcionise.

    Normalno? Sta je to normalno? I dje je to nesto normalno? Normalno je da se puse lake droge?

    Bice da si ti promasio sustinu, jer je ono sto hocu da kazem sasvim jasno - dostupnost povecava mogucnost i vjerovatnocu da ce lake droge da se konzumiraju. A to povecava i opasnost da se te lake droge konzumiraju medju sve mladjom i mladjom djecom.

    Na kraju, koja je korist od pusenja marihuane? KOja je korist za pojedinca, koja je korist za drustvo?
    Last edited by simm; 16-08-07 at 05:49.
    - Ladan ko taština duša -

  14. #539
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Na kraju, koja je korist od pusenja marihuane? KOja je korist za pojedinca, koja je korist za drustvo?
    Sad ce neko da kaze kako ljudi u tome "uzivaju".

    S tim sto pojedinci mogu "uzivati" i u raznim drugim perverznim stvarima, tesko nama ako uzivanje budemo koristili kao kriterijum za legalizaciju necega.

    Sa druge strane, droga (opijum) se uglavnom uzima da bi se pobjeglo od realnosti, svakodnevnog zivota i donosenja odluka. Cak i da nema nikakvih posljedica po fizicko zdravlje (a ima), opet vodi ka formiranju izuzetno nezdrave i slabe licnosti, a legalizacijom i nezdravog drustva.

  15. #540
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj maniti ga pusili

  16. #541
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ua trubachi!
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  17. #542
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Sad ce neko da kaze kako ljudi u tome "uzivaju".


    Sa druge strane, droga (opijum) se uglavnom uzima da bi se pobjeglo od realnosti, svakodnevnog zivota i donosenja odluka. Cak i da nema nikakvih posljedica po fizicko zdravlje (a ima), opet vodi ka formiranju izuzetno nezdrave i slabe licnosti, a legalizacijom i nezdravog drustva.
    evo ja cju da kazhem da ljudi u tome uzhivaju...top im je! Smatram da je alkohol shtetniji od trave...

    a ovo "sa druge strane" jes kako ne, ispushish travu i "zaboravish(pobjegnesh)" od problema hahahahahahhahah preeeesmijehsno...chovjek kad ispushi travu vishe nije chovjek postaje "kamenmen" i te fore...
    I lost my watch….now I’m lost in time

  18. #543
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok View Post
    evo ja cju da kazhem da ljudi u tome uzhivaju...top im je! Smatram da je alkohol shtetniji od trave...

    a ovo "sa druge strane" jes kako ne, ispushish travu i "zaboravish(pobjegnesh)" od problema hahahahahahhahah preeeesmijehsno...chovjek kad ispushi travu vishe nije chovjek postaje "kamenmen" i te fore...
    Iako im je top (?) ima li posledica po zdravlje te neke osobe?

    Vjerovatno zato ljekari preporucuju casicu vina uz obrok za poboljsanje varenja i krvne slike, a casicu ciste prirodne loze na prazan stomak za poboljsanje krvotoka.

    Jos nijesam cuo da ljekar kaze "bate, smotaj jednu prije sastanka, super je,..." osim u Simpsonima.
    - Ladan ko taština duša -

  19. #544
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Iako im je top (?) ima li posledica po zdravlje te neke osobe?

    Vjerovatno zato ljekari preporucuju casicu vina uz obrok za poboljsanje varenja i krvne slike, a casicu ciste prirodne loze na prazan stomak za poboljsanje krvotoka.

    Jos nijesam cuo da ljekar kaze "bate, smotaj jednu prije sastanka, super je,..." osim u Simpsonima.
    jes bravo,ljekari preporuchuju i rakijom ruke da namzhesh i to, a kad se legalizuje trava onda mozhda i chujesh da doktori to preporuchuju a ovako stvaaaarno ne,i bash zbog toga treba da se legalizuje!:mrgreen:

    bdw u dnevnom listu "pobjeda" bio je chlanak kako nauchnice tvrde da marihuana sadrzhi ne znam sad tachno shto ,al' je to zdravo za srce!
    I lost my watch….now I’m lost in time

  20. #545
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    živjela futra

  21. #546
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok
    :mrgreen:
    Vidim ja, na istom smo kolosijeku :mrgreen:
    Quote Originally Posted by amok
    bdw u dnevnom listu "pobjeda" bio je chlanak kako nauchnice tvrde da marihuana sadrzhi ne znam sad tachno shto ,al' je to zdravo za srce!
    Hahaha, u Pobjedu ni TV program nije tacan, a ne sto drugo.
    - Ladan ko taština duša -

  22. #547
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    To Pobjeda pise da bi vise zaradjivala na zadnje strane
    She is only here to annoy herself!

  23. #548
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tamosu samo citulje tacne jer jos niko nije reklamira

  24. #549
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos nijesam cuo da ljekar kaze "bate, smotaj jednu prije sastanka, super je,..." osim u Simpsonima.[/QUOTE]


    U hollandiji (da da hollandija, most evil country in the world) doktori prepisuju travu ljudima koji primaju chemoterapije.
    buy it!!!

  25. #550
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    ovakvoga glasanja još nije bilo

Page 22 of 28 FirstFirst ... 12181920212223242526 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. legalizacija mariJuane!
    By pa$a milet in forum Nauka generalno
    Replies: 27
    Last Post: 29-05-15, 07:55
  2. Legalizacija dolazi...
    By HardwareFreaK in forum Software
    Replies: 59
    Last Post: 24-02-06, 17:00
  3. Legalizacija / borba protiv piraterije...
    By wlad in forum Software
    Replies: 56
    Last Post: 12-04-05, 13:12
  4. Marihuana Legalizacija
    By Vutragenjo in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-04, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •