Results 1 to 9 of 9

Thread: Zlatni retriver i Labrador retriver - razlike

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zlatni retriver i Labrador retriver - razlike

    Zanima me da li neko zna koje su razlike izmedju Zlatnog retrivera i Labrador retrivera osim u duzini dlake? Pogotovu me zanima da li ima razlike u karakterima? Da li je Labrador podesniji za stan radi dlake?

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posjecuje li iko ovaj forum ?????

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    People often compare the Golden retriever to the Labrador. This is a big mistake. If the Golden does also belong to the retriever family, and both breeds have common ancestors, they are not built the same way. And the difference does not come simply from its golden coat and its long hairs.
    First of all, the Golden Retriever is slightly larger: the male is almost 60 cm high at the withers, and the female is a little smaller. It is harmoniously built. The Golden retriever must never convey an impression of heaviness. It is slightly longer than tall: its body must enter into a triangle. Its head is powerful, with strong jaws, which allow it to have a strong hold of the game it retrieves. The people who choose it as a companion dog often are very fond of its eyes, which are almost irresistible.

    Ako ne znas engleski neko ce ti odavde vec prevesti
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok. Znam engleski. A gdje si nasao ovo?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam labradora,starog sedam godina. Razlika je ,sem u duzini dlake i u konstituciji ( labradori su krupniji,vece glave i izrazenije vilice),mislim da se lakse dresiraju. Dlaka im podjednako opada kao i retriverima,pozeljno je da ga kupas jednom u 2 meseca,ali dobro isperi shampon jer ce ti se prvom prilikom uvaljati u zemlju i prljavstinu (ne podnose druge mirise,sem prirodnih), prilicno su prozdrljivi i osetljivog stomaka,tako da moras da vodis racuna sta jedu,lako moze da se otruje. Brzo se ulenje , a samim tim i ugoje,zato moras pri svakoj shetnji dobro da ga istrchavash(najbolje je sa bacenjem loptice). Bitno je da ga ishchetkash napolju svakodnevno,tako ce ti opadanje dlake po stanu biti minimalno.Ne znam sta jos da ti kazem...ako te nesto zanima,pitaj

    pozdrav

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala za odgovor Ajrin. Samo bi me zanimalo da li se razlikuju po karakteru i ponasanju prema ljudima i drugim psima posto sam cuo da su labradori malo agresivniji prema drugim psima.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos me interesuje da li ga drzis u kuci ili stanu?

  9. #9
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cuore Sportivo View Post
    Hvala za odgovor Ajrin. Samo bi me zanimalo da li se razlikuju po karakteru i ponasanju prema ljudima i drugim psima posto sam cuo da su labradori malo agresivniji prema drugim psima.
    da,to je tachno.Agresivniji su zato sto se boje,recimo ako ga drzim na povodcu,a u susret nam ide drugi pas, moj krene da rezhi,laje i cima u pravcu tog psa, jer je sigurniji kad je vezan,pa onda dobije i napad besa. Dok kada je pusten prilazi za dozom straha,pa chak i ako je u pitanju manji pas. Ali ako je muzjak u pitanju,veliki rizik je da se pokolju,ako taj pas pokaze i najmanji bes. Negova logika je "ne diraj me-ne diram te" . A shto se tiche ljudi ,tu nije ni u najmanju ruku agresivan,chak je vrlo poverljiv i prilazi svakome ko bi ga pomazio i eventualno nahranio
    Da ,drzim ga u stanu, ali moraju da postoje pravila koja ce nauciti jos kao sasvim mali,od mesec dana recimo,i onda ne bi trebalo da imas problema. Osim, s obzirom da je to veliki pas,treba mu i prostor,pa ako je lose vreme ili sl ,pa ga ne istrchish dovoljno ,napravice ti haos po stanu,jer mu se igra,to izgleda kao neki napad skakanja i trchanja. Ali nije nista strasno. Da ,tim psima,kao i vecini treba paznja,i ako primeti da ga ignorishesh,zapamtice ti,cak ce se i naljutiti Tako da vodis racuna(ako ga uzimas)
    toliko o tome. nadam se da sam pomogla.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zlatni retriver
    By BLUE_STILL in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-07-04, 08:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •