Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 91

Thread: nevinost u braku ili...

  1. #26
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by LaZaR View Post
    smijem li ja da te pitam po chemu je tebi ovo glupost ???ajde kazi ti npr. tvoje misljenje,nemoj da se stidis
    Evo. Glupost je broj 1 to shto trazhi nevinu djevojku za brak...Smijeshno! U brak se ulazi zbog ljubavi, a ne ostalih gluposti...

    Josh vecja glupost: Nashao je savrshenu, ali mu je RUZNA!!! Preglupo i presmijeshno...Savrshena je ona koju volish, a ne koja ispunjava kriterijume sa nekog papira...A kad nekog volish ne mozhe ti biti ruzhan, pa ni da je ne znam kakva spodoba!!!

  2. #27
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    toliko mi je ova pricha primitivna,
    da osim shoknute face s primjesama gadjenja na sve to
    nemam shta da iskomentarishem...

    gdje zhive ti ljudi?
    ko su ti primitivci?

    kako nekom mozhe malo mesa biti mjera chasti i poshtenja?
    izlagala sam negdje teoriju o tome na forumu sex, ne bih sad...

    konkretno, ja sam vaspitavana da radim shta hocu,
    ali da se pazim i koristim zashtitu...
    i potpuno mi je neshvatljivo to o chemu se ovdje disqtuje...


    onda, hocu samo da kazem nehsto za ovu djevojku koja je isfolirala nevinost...
    ne mogu da shvatim, kako je mogla to da uradi, i da se pride uda za nekog
    ko ima tako uska i ogranichena shvatanja...
    super--stalo joj je bilo...
    ali zar nije pomislila da je taj njegov stav samo vrh ledenog brijega
    njegovih josh debilnijih shvatanja?

    :roll:
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    naravno da necu reci ko je u pitanju,ali ne biste vjerovali da tip vazi za facu i nije uopste los momak niti je debilan i sl.
    Samo konstatujem da je muskarcima vazno nesto za sta ih riba isfolira kad god joj padne na pamet,racunajuci i one koje se operisu kod plasticara zarad voljenog covjeka.
    Pitas je li debilno? Jeste definitivno i vi koje imate slobodu da tati kazete da idete sa momkom na ljetovanje ste srecnice jer ja imam 3 bratanicne-punoljetne kojima njihov tata a moj stariji brat to ni u ludilu ne bi dozvolio.
    Nijesu one jedine cak i neke osobe koje bas i nijesu vazile za smjerne u mladosti danas na svojoj djeci treniraju strogocu!

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakve to veze ima sa koliko je momaka spavala... Onaj koji to trazhi po mom skromnom mishljenju je vrana bolan, vrana
    Last edited by Desert Eagle; 29-09-06 at 17:51.
    Io ci credo!

    Welcome



  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam sa 19 godina otisla kod decka na odmor mesec dana, nikakvo odobrenje mi nije trebalo jer moji roditelji nisu imali pravo glasa da kazu sta ja mogu ili ne mogu. Jednostavno sam ih informisala da idem kod njega na odmor i to je bilo to.

    Svako sto je napunio 18 godina moze raditi sta hoce, pa i sexati se. A to spavati kod momka (sto je neko spomenuo) ne znaci da cete se sexati, to mozete raditi i u njegov auto, pozadi kuce, u nekom parku itd itd. Ali valjda je to prespavanje neki simbol da se sexate, ko ce ga znat'

    Ne verujem u cuvanje nevinosti vec sam jakog misljenja da svaka zena kao odrasla osoba treba biti sexualno aktivna. Zasto? Jer je to zdravo za organizam, za telo a bogami i za psihu. Znati zbliziti se toliko s nekim da vodis ljubav s tom osobom, ili samo imati one-night stand, trazi malo vise poznavanja sebe i svoje sposobnosti a i odreagovanja.

    Lako je samo skociti u krevetu s nekim i igrati se malo, ali nije lako posle biti odgovorna za to i braniti sebe ako te neko napadne ili jednostavno verovati da si uradila pravu stvar i hodati podignutom glavom. Onaj sto trazi nevinu djevojku za udaju, trazi ustvari neku sto ne poznaje sebe da bih je lakse mogao kontrolisati kroz njenu sexualnost. To nije stvar kontrolisanja fizicke energije ili njenog tela, to je stvar kontrolisanja celog njenog bica.

    Po meni je muskarac sto trazi nevinu djevojku velika kukavica i nije vredan nositi "etiketu" muskarca. Pravi muskarac, muz ili momak, ne zeli da kontrolise i bude vladar svoje zene ili djevojke. On zeli da joj bude partner i da je voli. A to znaci da je skroz postuje. Onda mu nisu bitni njeni bivsi vec kakva jeste danas, a takva je jer ima odredjeno iskustvo.

    Ja bih svakoj preporucila da se skloni od tipa sto trazi nevinu djevojku jer nesto kod njega, za sigurno, nije u redu.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shiney ti zivis nedje dje je normalno da mozes da radis sa 18 sto pozelis, mislim mozes i odje al obicno roditelji kazu "dok te ja izdrzavam slusaces me" dako da se najcesce zavrsava na tome da cure lazu doma dje ce i sto ce
    a da ne pricam kako im ogranicavaju izlaske, jer "ono" se radi samo po noci a one iste to obave do 12 ili do kad imaju izlazak pa se posle cude odakle trudne i slicno
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  7. #32
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo odgovora za Zvoncicu i Lazara od Artemis..Al prije svega zato sto se Artemis(Lazare)ne stidi price o tome,vec sto smatra da je komentarisanje o "covjeku" kome je nevinost tj djevojacki himen potreba da bi on djevojku mogao voljeti nesto zaista nevrijedno price...I CVRTO STOJIM PRI OVIM RIJECIMA...

    E ovako.GLUPOST---djevojacki himen koji doticni trazi nema veze sa njenim osobinama,sa njenim osjecanjima,sa njenim postovanjem prema doticnom gospodinu...Doticni gospodin moze i da se sam pretvori u himen od tolikog trazenja ali on onda ne treba ljubav niti su za ljubav oni sto su pro*ebali citav svijet a onda se plase sta ce im komsije rec za zenu...O,pa to ne bi bilo u redu da mu se zena nije cuvala samo za njega..Pa covjece on je Bog za nju,on sa njenim himenom sad ima pravo i da je kroti i da je vaspitava kako on hoce...Ne daj boze da se zadrzi deset min. u prici sa nepoznatim muskarcem,da obuce suknju sto nije preko koljena a niti maicu a da ne pokrije vratne kosti...
    Ono najvaznije nigdje nisam a nikad i necu cuti da himen ima veze sa ljubavlju! Zvoncice Lazare jeste l' vi to negdje mozda culi?! :roll:
    Pa znate u brak stupaju ljudi koji se vole a ako od himena zavisi hoces li nekog voljeti ili ne onda sam se ja rodila u nekoj jako udaljenoj galaksiji na nekoj bezimenoj planeti...Ups..Odakle ja sad ovdje...:roll:

    Zvoncice ti si bila prva tvome sad vec muzu i vjerovatno da si ponosna zato sto je i on a ja sam mog prvog muskarca koji me je htio ozeniti ostavila...Da mi ne uzmes za zlo...Nemam namjeru da se udajem za covjeka u cijim se ocima osjecam kao kakva zivotinja,koji me voli zbog mog himena :???: ne zbog mojih osobina,zbog moje ljubavi prema njemu,zbog ljubavi njegove sopstvene u kojoj nije vazna ni proslost ni buducnost vec samo ta ljubav sto je sama po sebi velika i dovoljna da bude cio zivot ispunjen i srecan...Takav covjek nije sposoban da voli..Njemu je vazna samo svoja sopstvena sigurnost od bolesnog straha zbog ljudskih traceva.Da mu se ne uzme obraz u narodu sto bi rekli stari a sam ga je sebi predhodno vec stotinu puta uzeo...Zasluzuje li takva osoba uopste da bude prije svega voljena...Moje misljenje i moj odgovor "NE"!

    Toliko o himenu i GLUPOSTIMA...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #33
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    "dok te ja izdrzavam slusaces me"
    "Dok si pod mojim krovom - bice kako ja kazhem."
    Never Complain, Never Explain

  9. #34
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Artemis,ti si definitivno pogresno shvatila ovaj topic a pogotovo moje izlaganje u njemu.
    Dakle,nidje ne napisah da se ponosim time sto sam bila nevina kad sam spavala sa prvim muskarcem u mom zivotu (sto je i logicno da budem nevina sa prvim)e,sad sto smo se posle toga jos 4 godine zabavljali i vjencali druga je prica.Da mu je bilo milo-bilo je,da mu je bilo prioritetno-definitivno nije.po tvojoj logici ja sam trebala da raskinem sa covjekom koga volim zato sto mi je skinuo djavu?!

    Ne slazem se takodje sa tvojom tvrdnjom da muskarci vise vole himen nego tebe (tj zensko bice) i da je tebi zato ova tema glupa.mislim da povrsno posmatras ovaj problem ali to je tvoj problem.
    Bolim se da je problem malko dublji i da su mnogi momci spremni da pate (duboko pate) ali ipak nece da budu sa zenom koju su drugi imali.Mene je samo zanimalo zasto tako misle,zasto ih je briga sta ce drugi reci?!

    Naravno da su i komentari poput tvojih dobro dosli jer valja cuti da neko i tako razmislja,mada se bojim da si se po ovom pitanju,negdje zestoko opekla docim reagujes ovako burno,bez potrebe.

    lijepo je cuti i tvoje misljenje!

    I

  10. #35
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Philadelphia
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    glupo je cuvati nevinost, slazem sa shiney u vecini stvari shto je navela
    s druge strane, razumijem mushkarce kojima je to uslov za brak, primitivni su i iskompleksirani, i djevojke naravno da necete imati posla sa takvima pa makar se ne udavale .. momci , kad kazete "mrzim nevinu" odnosii li se to na brak ili na provod ??

  11. #36
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam cita sto ste pisali, ali eo sto ja mislim -

    Ne treba mi nevina zena, cak ne bi bilo pozeljno da bude nevina :P, ali isto tako ne bi volio da mi je po pjace proslo kroz istu, da je ne mogu ulicom prosetat

  12. #37
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Slazem se i ja sa Shiney skoro u potpunosti i tacno je da je glupo cuvati nevinost ali ona zivi u sredini gdje je seksualnost oslobodjena svih predrasuda i ja bih jako voljela da to dodje i do nas ali kad ce?
    Ne mogu da zamislim moga tatu da mi ladno odobri odlazak od kuce u samostalan zivot jer sam napunila 18 godina.Tu bi bilo krvi do koljena!!!

    salim se za krv al za ovo prvo- ziva istina

  13. #38
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne slazem se da je takvo stanje u CG!

    Napunit 18 godina ne znaci nista drugo do bit odgovoran za svoje postpuke (pred zakonom :P), to sto si napunio 18 godina ne znaci ni da si pametniji ni zreliji no sto si juce (sa 17 godina) bio...

    Ti ces i dalje sa tih 18 godina zavisit od roditelja, oni ce te finansirat, zivjeces u njihovoj kuci/stanu ili ce ti oni placat neki drugi :P - sto znachi da i dalje ne mozhesh biti nezavistan!

    Sve dok ne pochnesh zaradjivat svoje pare i sam snosit sve svoje troskove o nezavisnosti nema ni govora!

    A ja znam dosta djevojaka sto su sa 18 godina otisle u inostranstvo da studiraju a ne recimo ne cetinje :P tako da prica nasa sredina ovo nasa sredina ono trt milojka - najveci problem su ka i vazda pare!

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post

    Sve dok ne pochnesh zaradjivat svoje pare i sam snosit sve svoje troskove o nezavisnosti nema ni govora!
    Slozio bih se sa talibanom.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad su radili anketu medju mladima u Beogradu da li bi vise voljeli iskusnog ili nevinog partnera, maltene svi su odgovorili iskusnog, "jer ne bi voljeli da po njima prchka neko neiskusan"... :roll:
    Last edited by odli; 01-10-06 at 01:46.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle View Post
    Kakve to veze ima sa koliko je momaka spavala... Onaj koji to trazhi po mom skromnom mishljenju je vrana bolan, vrana
    uprafo tako...
    al kod nas je tako kretensko sve da je iskrivljeno i misljenje o tome..
    po meni takve stvari traze samo iskomplexirani ljudi koji ako su prvi i jedini nema mjesta kritikama kako je neko drugi mozda bio bolji..
    npr
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  17. #42
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Slazem se i ja sa Shiney skoro u potpunosti i tacno je da je glupo cuvati nevinost ali ona zivi u sredini gdje je seksualnost oslobodjena svih predrasuda i ja bih jako voljela da to dodje i do nas ali kad ce?
    Meni samo nije jasno dje ti zhivish i dje ti je to "kod nas", dje ima takve vrste predrasuda...
    Never Complain, Never Explain

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ja bih jako voljela da si u pravu i da takvih predrasuda nema kod nas.mislim da grijesis i da nema prostora na kugli zemaljskoj gdje ima vise predrasuda nego u Crnoj Gori naravno da mislim na predrasude vezane za zenski rod.

    inace zivim u podgorici prvo u bul Save Kovacevica a sad na Starom Aerodromu, od rodjenja, a to je dobrih 30 i kusur godina

    definitivno me boli du.e za predrasude ali sam okruzena njima a ceznem da normalno dodjem kuci da komsiluk ne viri kroz prozor kad sam dosla i kako se dobacih do kuce

  19. #44
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takvih predrasuda ima, ali ne znam da neko brani cerki/sestri da spava sa momkom niti znam momke koji bi voljeli da ozhene nevine.
    Never Complain, Never Explain

  20. #45
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Artemis,ti si definitivno pogresno shvatila ovaj topic a pogotovo moje izlaganje u njemu.
    Dakle,nidje ne napisah da se ponosim time sto sam bila nevina kad sam spavala sa prvim muskarcem u mom zivotu (sto je i logicno da budem nevina sa prvim)e,sad sto smo se posle toga jos 4 godine zabavljali i vjencali druga je prica.Da mu je bilo milo-bilo je,da mu je bilo prioritetno-definitivno nije.po tvojoj logici ja sam trebala da raskinem sa covjekom koga volim zato sto mi je skinuo djavu?!

    Ne slazem se takodje sa tvojom tvrdnjom da muskarci vise vole himen nego tebe (tj zensko bice) i da je tebi zato ova tema glupa.mislim da povrsno posmatras ovaj problem ali to je tvoj problem.
    Bolim se da je problem malko dublji i da su mnogi momci spremni da pate (duboko pate) ali ipak nece da budu sa zenom koju su drugi imali.Mene je samo zanimalo zasto tako misle,zasto ih je briga sta ce drugi reci?!

    Naravno da su i komentari poput tvojih dobro dosli jer valja cuti da neko i tako razmislja,mada se bojim da si se po ovom pitanju,negdje zestoko opekla docim reagujes ovako burno,bez potrebe.

    lijepo je cuti i tvoje misljenje!

    I

    Moje izvinjenje ako sam pogresno shvatila,kao i za to da nisi nigdje rekla da si ponosna sto je tvoj muz bio zadovoljan sto niko nije prije njega bio sa tobom...Pazi,dakle,nije mu to vazno al je izrazio svoje zadovoljstvo...:roll: O tome treba razmisliti...
    Ono sto si ti pogresno shvatila je moje izlaganje sto se tice prekida moje veze jer to nije logika koju bih da prosledjujem.Svako radi i misli onako kako sam hoce i na svoje nacine.Objasnila sam ti razlog zbog cega sam prekinula vezu,procitaj ponovo.Nema rijeci da je zbog toga sto mi je "skinuo djavu"kako si rekla.

    S druge strane povrsnost je ono sto prati muskarce o kojima se vodi debata kad su prezadovoljni ako uspiju da nadju lepu,pametnu,poslusnu,da je dobra kuvarica,da je dobra majka,da ga mazi,pazi,voli i da je niko nije dirao samo ON!Ako je dirana ona nije ni vrijedna svega predhodnio navedenog.Znaci prioritet mu je himen.I ne,nije povrsnost nego jedan debilizam kako bih ja to rekla.Njihova dublja patnja je bolesna sujeta koju ni pod koju cijenu ne priznaju.Od nje ne vidi ljubav koja mu se daje,niti zna za ono sto je najbitnije-povjerenje,koje se cesto gubi jer ako je neko imao prije velika vjerovatnoca je da ce je i pored njega imati jos tamo neki...Ako nemas povjerenja i na dajes niti primas ljubavi sta ti ostaje?E pa njemu ostaje ta bolest da cak i kad krene da spava broji po zidovima sjenke onih koji su bili sa njom i koji nisu,ma citava vojska...Rece to ljepse od mene Jovan Duchic...

    Sto se tice zestoke opekotine tu cu ti samo reci da to nije bila opekotina vec zaprepascenje koliko daleko moze da ide ljudska glupost,i burno reagujem iz tog razloga sto bilo zena nevina ili ne nema niti ce ikad imati veze sa ljubavlju.
    Last edited by Artemis; 30-09-06 at 22:13.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #46
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    slazem se sa tobom bukvalno u svakoj stavki koju si napisala ali znam da je to generalno stav mladjeg zenskog svijeta a tu racunam i sebe iako sam bar desetak (mozda i vise) godina starija od tebe.
    bojim se da muski svijet (cast izuzecima),vjerovatno iz razloga koje si navela,tako ne razmislja.I starija populacija bilo kojeg roda vjerovatno.
    posebno se slazem sa ovom posljednjom konstatacijom

    Interesovalo me je da cujem misljenje muskaraca posebno i ima ih kao sto si vidjela svakakvih i to me ubjedjuje da nijesmo prevazisli (nazalost ) predrasude ove vrste.

    A Nikolini bih rekla (zeznula sam nesto quote) da mi je drago da ne poznaje ljude koji brane svojim kcerima i sestrama da spavaju sa momkom jer je ona srecna mlada zena! Ja takve jos ne upoznadoh a prijatelji su mi prilicno mladi ljudi ,koji imaju djecu sa tek stecenim punoljetstvom ili nesto mladju ,listom su muzicari,dakle nijesu neobrazovani ljudi,prosli su u zivotu sto sta i upoznali cuda mnoga, pa bas ne primijetih da aminuju svojim cerkama i sestrama seksualne odnose!
    posto razgovaramo i o tim stvarima,kad spomenem da je glupost braniti normalno zabavljanje(podrazumijevam seks),okome se na mene:Lako je tebi ti imas musku djecu (imam 2 sina) vidjeli bi sta bi pricala da imas kcer,pa se ta tirada zavrsava konstatacijom da je danas puno teze vaspitavat i SACUVAT zensko dijete!!!
    Eto ova muka me nagnala da porazgovaram sa vama o ovome problemu

    R

  22. #47
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih samo jos da dodam da ako postoji prava ljubav, ona ne pita "koliko ih je bilo prije" (ni sa muske ni sa zenske strane), ja mislim...
    Ne mogu da zamislim da ljudsko bice koje voli moze biti tako grubo da na silu ispituje tako nesto (mislim na sex. partnere..) ?
    Ako partner/ka osjeti potrebu, sam/a ce da se otvori... a istinu ce vam ionako reci samo onda kad osjeti da je pravo voljen/a...


    p.s. Moje licno misljenje je da pravoj ljubavi nije vazno ni iskustvo ni neiskustvo... ljubav je najbolji ucitelj za to, zar ne
    Last edited by odli; 01-10-06 at 13:16.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    shiney ti zivis nedje dje je normalno da mozes da radis sa 18 sto pozelis, mislim mozes i odje al obicno roditelji kazu "dok te ja izdrzavam slusaces me" dako da se najcesce zavrsava na tome da cure lazu doma dje ce i sto ce
    a da ne pricam kako im ogranicavaju izlaske, jer "ono" se radi samo po noci a one iste to obave do 12 ili do kad imaju izlazak pa se posle cude odakle trudne i slicno
    Veruj mi, i ovde je tako da nemozes raditi bas BILO STA samo zato sto imas 18 godina, ali sve zavisi kakvi su ti roditelji. Uglavnom su pare kljuc do slobode na mnoge nacine. Ja sam mogla da radim sto sam htela jer sam vec bila finansijski samostalna i sama sam birala dje cu trositi moje pare i kako cu ziveti.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Slazem se i ja sa Shiney skoro u potpunosti i tacno je da je glupo cuvati nevinost ali ona zivi u sredini gdje je seksualnost oslobodjena svih predrasuda i ja bih jako voljela da to dodje i do nas ali kad ce?
    Ne mogu da zamislim moga tatu da mi ladno odobri odlazak od kuce u samostalan zivot jer sam napunila 18 godina.Tu bi bilo krvi do koljena!!!

    salim se za krv al za ovo prvo- ziva istina
    Ja, zvoncice, mislim da vec jeste doslo "moderno doba" u CG (ne znam ni vise kako da ga nazovem jer kad kazem moderno zvuci ko da zivite u kameno doba a to zaista nije tacno!), i da je ovo o cemu ti govoris nesto vrlo retko. Ja jos ne cuh dole da je tako strasna situacija kako je ti opisujes. Mora da si preterala u opisu malo ili da si izvukla neki vrlo mali deo naroda sto tako razmislja i da si njih navela kao opste primere. No offence.

    I samo za kraj: prvi korak da bih doslo do sexualnog oslobodjenja svake odrasle osobe je odrediti da li ces se brinuti o carsijskim pricama ili ne, da li ces se druziti sa (po mom misljenju) zaostalim debilima kojima je jos nevinost vazna stvar i da li ces dopustiti sebi da budes na istom niskom nivou razmisljanja. Predrasudi se menjaju ili prestaju da budu aktuelni kad narodu vise nisu bitni, a svako bih trebao da se trudi da se glupo razmisljanje promeni. Jedino narod sam to moze da promeni, sigurno ga niko drugi nece.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    posto razgovaramo i o tim stvarima,kad spomenem da je glupost braniti normalno zabavljanje(podrazumijevam seks),okome se na mene:Lako je tebi ti imas musku djecu (imam 2 sina) vidjeli bi sta bi pricala da imas kcer,pa se ta tirada zavrsava konstatacijom da je danas puno teze vaspitavat i SACUVAT zensko dijete!!!
    Ovo shto sam boldovala sigurno je tachno, jer sad ima masu vishe poroka nego shto je sluchaj sa nekim (starijim od mene) generacijama. Ali to nema veze sa tim imash li mushku ili zhensku djecu, svejedno nije lako.
    Ali, i pored toga, MNOOOOOGO olakshavajuca okolnost je ta, ako djeca i roditelji imaju povjerenja i komunikaciju jedno izmedju drugog. Mislim da tako vaspitana djeca ali bash teshko mogu da skrenu sa puta.
    Never Complain, Never Explain

  25. #50
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako mogu chitat sve ovo...zhivim u drugom vremenu, eri, svijetu...Samo jedan komentar: Onaj ko trazhi nevinu djevojku to radi iz jednog te istog prostog razloga: JER SE BOJI UPOREDJIVANJA...I shto vishe insistira da djevojka bude nevina to se vishe plashi...Bjezh'te od takvih...T.R.U.S.T. ME!

    Toliko!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kad je nevinost sramota...
    By CicaMaca in forum Sex i erotika
    Replies: 135
    Last Post: 23-03-06, 13:24
  2. Sindrom Romea i Julije
    By NAND in forum Ljubav
    Replies: 28
    Last Post: 27-05-05, 11:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •