Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Iz Ceske

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz Ceske

    Pivnice u centru grada Brna, Ceska.
    Nap: "Cerna hora" (Crna gora) je marka ceskog piva
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default U Pragu

    Trzni centar "Jugoslovenska" u istoimenoj ulici koja zavrsava na Trgu mira...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    18 Posts

    Arrow

    kakwo im je piwo !?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, da. Jedna od ljepsih zemalja Evrope.

    Pivo je stvarno prejeftino, a takvih pivnica (pogotovo u starom gradu, Prag) tesko da se mogu porediti sa nekim u drugim zemljama.

    Steta sto nemam u racunaru neke fotke da okacim.

    Jedno od mojih najljepsih putovanja.
    Sve se vremenom ofuca.



  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    molim te sluze li bar Niksicko unutra ili se samo reda radi tako zove inace Prag planiram posjetit definitivno, cuo sam da prelijepo izgleda sa svim onim mosticima....
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle, od onoga sto sam do sada probala (u Ceskoj ima sigurno sto pivovara i stotine piva...), najbolje mi je leglo Pilsner Urquell - najblizi nashem balkanskom ukusu & pivima tipa "Jelen". Dobro je i Staropramen - najblize je otprilike nasem Weifertu, lagano i pitko, ne previse alch.
    Obicno "Starobrno" je preegorko, ljudi!!! Ali imaju neka druga koja zvuce zanimljivo, kad probam, javicu vam...
    Nove fotke slijede uskoro..
    A ne mogu se sjetiti ljepseg grada od Praga; zapravo je najbolja rijec koja ga opisuje - sladak! Presladak! Sa svom onom kaldrmom...
    Last edited by odli; 18-08-06 at 16:07.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    odli, reci mi narod kakav je... jesi li prijatni, druzeljubivi, pricaju li engleski, ili su a`la madjari... da ih ne opisujem
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    molim te sluze li bar Niksicko unutra ili se samo reda radi tako zove inace Prag planiram posjetit definitivno, cuo sam da prelijepo izgleda sa svim onim mosticima....

    pogled sa karlovog mosta na drugi dio starog grada i Prague Castle u pozadini ce te odusevic, posebno predveche ..
    bar je mene, i sve koji su to vidjeli.


    sto se naroda tice, u suvenirnice nemoj da se zaletis da kazes na nasem nesto, pogotovo ne stvari tipa: ovdje bi se moglo pokrast svasta jer mozes da naletis na masu ljudi iz srbije. a chesi, kao chesi, dosta su ruzni imaju specifican modni detalj : sandale/borolete sa carapama a inace su vrlo kulturni i pristojni, prema svim strancima.
    Sve se vremenom ofuca.



  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    I uspjeces da se sporazumijes sa njima...koliko im nasih ljudi cesto dolazi naucili su vise )

    Ja sam bio za Novu god. u Pragu.... docek na karlovom mostu...ne mogu da ti opisem kako je biti sa 150 000 ljudi na otvorenom...kad se ispred tebe pali najljepsi vatromet koji si ikad vidio. Oko tebe haos...bugari, austrijanci, njemci, svedjani, spanci, japanci...bilo je i nekoliko crnaca u grupi ne znam odakle su bili...svi veseli, svi piju ... cestitaju jedni drugima Zajedno smo pjevali nekakve pjesme :P

    Fenomenalan grad, sa ljudima, kulturom zivljenja, ponasanjem....jednostavno kao da si u nekom drugom svijetu .. .

    Evo ti nekoliko fotki

    [img=http://img146.imageshack.us/img146/8457/dsc02244xc4.th.jpg]

    [img=http://img214.imageshack.us/img214/9109/dsc02245gn9.th.jpg]

    [img=http://img146.imageshack.us/img146/2830/dsc02254qw5.th.jpg]

    [img=http://img71.imageshack.us/img71/9531/dsc02265fw5.th.jpg]

    [img=http://img214.imageshack.us/img214/1174/dsc02267es2.th.jpg]

    [img=http://img214.imageshack.us/img214/5538/dsc02269ol8.th.jpg]

    [img=http://img71.imageshack.us/img71/3795/dsc02335fm8.th.jpg]

    Takodje nemojte propustiti Karlove Vari...jedno od najljepsih mjesta u kojem sam ikad bio...Stare vijugave ulice tj. kaldrma, 90% gradjevina sacuvano i restaurirano tako da podjeca na prosla vremena. Imate izloge, setalista prodavnice,zanatlijske radnje... ama bas svaki detalj ostavljen i sacuvan kao da ste se vratili nekoliko vjekova unazad ... kao da ste u tom periodu Prelijepo.

    U cijelom Pragu a narocitu u centru i okolini,sama arhitektura i gradjevine vam odmah upadaju u oko, toliko su ljudi pazili na sve to, toliko je toga sacuvano u originalnom izdanju toliko toga ima da se vidi, slika, snimi, pogleda, upozna ... raj za fotografe a i ljude koji vole takve stvari.


    Jedino sto mi je malo smetalo to je hladno - ledeno vrijeme...ako neko bude odlucio da ide u Prag neka ne idi zimi nego s proljeca mnogo je ljepse i prijatnije....

    p.s Ne propustite ali ni pod razno, ceske kobasice ... ne da su fenomenalne nego... hehe i pivo naravno uz njih
    Last edited by Kapetan; 03-08-06 at 12:58.


  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Karlove Vari...eh...ljepote...ne mogu ove fotke da gledam...
    Sve se vremenom ofuca.



  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    :shock: kakva skalamerija od sata, kakve crkve, ..... sto je ovoooo ljuuudiiiiiiiii?!?!?! vrrrhhh! e, ovaj grad definitivno moram posjetit, to mi je dakle sledeci cilj. za fotke, odlicne su, i info su dobrodosle
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    :shock: kakva skalamerija od sata, kakve crkve, ..... sto je ovoooo ljuuudiiiiiiiii?!?!?! vrrrhhh! e, ovaj grad definitivno moram posjetit, to mi je dakle sledeci cilj. za fotke, odlicne su, i info su dobrodosle

    Kad uzivo vidis tu skalameriju onda pricaj kad vidis da 150 000 ljudi cuti i gleda i muva se ne cuje dok sat otkucava ponoc i jos izlaze kao neki andjeli na prozorima crkve..... ma rijeci ne mogu ni priblizno opisati taj dozivljaj

    i kad posjetis tu crkvu, kad vidis dje je sahranjen Karlo IV ... uh maxe dodje mi opet da odem kad se sjetim opet bih imao sta da vidim


  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odi do mjesta dje je zivo franc kafka
    Sve se vremenom ofuca.



  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cesi su jako kulturan i fin narod, ne vole se svadjati... Inace AirBoy je u pravu da u prodavnicama suvenira ima mnogo nasih ljudi koji tamo rade..
    Cesi nas mogu dosta lako razumjeti jer svi znaju slovacki i ruski, koji su mnogo slicniji srpskom nego ceski (inace su nama od slovenskih jezika najtezi za razumjeti poljski, pa ceski). Mi mozemo razumjeti njih nekako ako ne pricaju brzo, a ne pricaju brzo jedino ako ih zamolis... shalim se malo.. Ima inace puno istih ili slicnih rijeci nama, ali njihov izgovor (cuveno cesko "pjevanje", osobito Prazhaka, kome se i ceski Moravaci smiju (Morava je istocni kraj Ceske)) je nemoguc za pohvatati lol...

    E sad moje preporuke (po mom ukusu) o pivima koje sam probala:

    Dakle, postoje dve bazicne vrste piva, naucih konacno: obicno pivo i tzv. "lezhak" koji duze stoji i odlezava u drvenim bacvama. Uglavnom svaka pivara nudi obicna piva i lezake, koji su obicno oko 50% skuplji od obic. piva. Lezaci su stvarno bolji i uglavnom koji god lezhak probate, necete se pokajati.

    Rijedak slucaj pivare kod koje je obicno pivo bolje od lezaka je cuvena Plzenjska pivara (po meni najbolja uz moravsku pivaru "Cerna hora" (Cerna hora je inace gradic u blizini Brna) - njihov "Gambrinus" (sponzor fudbalske im reprezentacije) svijetli lezak mi je losiji od njihovog Pilsner Urquella; ali u biti nije los, slobodno ga probajte - prilicno je lak..

    Apsolutno najbolje koje sam probala je "Cerna hora" svijetli lezhak (njihovo crno nazalost na kraju nisam stigla probati) - savrseno je; malcice je nagorko, ali samo malcice..najslicnije mi je Guinness-u, ali bolje.. mozete ga beskonacno piti..Inace Cesi obicavaju da u birtijama satima raspravljaju koje pivo je bolje, ali se svi slazu da je "Cerna hora" odlicna

    Budvar ("Budweiser") svijetlo toceno 4,0% alk. - lako, pitko

    Starobrno crno - ima samo 3,8% alk.; ne razlikuje se bas od nekog svijetlog; necete nista propustiti ako ga ne probate

    Starobrno svijetli lezhak - odlicno, fino; inace im obicno svijetlo pivo nije dobro, kao sto gore vec spomenuh...

    Branjik (pivara Staropramen - takodje jako dobra) - lezhak - malo lakse i malcice gorce od Starobrno lezaka, ali dobro

    Radegast 4,0% - lagano, dobro; nije lose...

    Klashter svijetli lezhak 12ka - jako dobar!

    Vyshkovske pivo - premium pilsner - dobro; neko tvrdi da ima malo vise hmelja... (?)

    Krakonosh 12ka- uh, ne preporucujem! Probala sam ga shetajuci se Vaclavakom (Vaclavskim trgom) i ostavila ga na klupi da ga popije zateceni vagabund (sto je i ucinio lol); jako i gorko...

    Demon 12ka polutamni lezak (radjen po nekakvoj staroj minhenskoj recepturi) - ne preporucujem, dosta gorkast..

    Ih, ima ih jos, ali ne mogu se sjetiti vise onih kod kojih nisam napravila zabiljeske lol...

    E da, naletjeh jos na neko njemacko "Tunnel" (u podnaslovu "Underground rules" lol) - stvarno je jako dobro. E pa taj Tunnel sam nasla u nekoj krcmi iza prashke autobusne stanice "Florenc" (koja inace nije nista bolja od beogradske) - krcma je za obaveznu preporuku (joj, ne znam kako se zove, ups) - imaju nekih 200 vrsta piva izlozenih unaokolo koje mozete kupiti naravno.. I klopa im je odlicna i jeftina.

    Inace se najbolje mozete najesti u njihovim pivnicama, po mogucnosti malo izvan strogog centra gdje su cijene previsoke; za 3-5 eura mozete objedovati od supe do piva.. Inace, da se ne iznenadite, njihove tipicne "knedle" koje idu uz glavno jelo su su ustvari radjene od potpuno istog tijesta kao nash hljeb, samo sto je tijesto kuvano umjesto peceno.. Nisu lose, probajte...

    I jos jedna jako korisna informacija: nastojte da ne mijenjate novac u turistickom centru grada, jer je kurs tamo prava pljacka turista.. Sluzbeni kurs je oko 28 koruna za euro, a u centru se dobija od 21-25 koruna (25 ako ste srecni). I pazite, sve banke, pored losijeg kursa, naplacuju jos i proviziju koja se krece najmanje od 30-50 kruna (pa vi vidite koliko se tamo isplati mijenjati npr. samo 10 eura, na koje date 25% za proviziju lol). Najbolje mijenjajte u mjenjacnicama, ali pazite, i mjenj. u centru odreda naplacuju proviziju; pazite, obicno je istaknut neki jako dobar kurs, ali to vazhi samo za mijenjanje jako velikih suma novca, i uz to ide paprena provizija, sto je sve naravno napisano samo vrlo sitnim slovima na ceskom, pa se turista lako prevari..
    Da skratim, evo nabitnije informacije: u samom centru Praga, jako blizu Staromjestskih namjesti (Staromjestskog trga, gdje je inace cuveni astronomski sat Orloj, valjda najslikaniji detalj Praga pored Karlovog mosta), ima odlicna mjenjacnica u ulici koja se zove Kaprova - tamo mozete bez provizije da dobijete normalan kurs od 27,7 eura za krunu.. I na autobuskoj stanici Florenc ima mjenjacnica sa dobrim kursom..
    Last edited by odli; 18-08-06 at 16:29.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad mozete lako i jednostavno pogledati poboljsane fotke na

    http://travel.webshots.com/album/554111258JGmBHk
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam bila u Pragu u maju 2005. Kao sto gore Kapetan rece, ljepse ga je pogledat s proljeca, jer je toplije, mada ni u maju vrijeme nije bilo extra naklonjeno, ali nije nam to Crna Gora:-)) Karlov most, crkve i dvorcevi s jedne i druge strane rijeke pruzaju nezaboravan dozivljaj!!! A glavni trg u Starom gradu oko starog sata... kao iz bajke!!!
    Ne znam jeste li posjetili onu diskoteku, zaboravih joj ime, na 5-6 spratova je, odmah uz ulicu koja prolazi pored Karlovog mosta. Ima naroda od svukuda. Ne mogu zaboraviti trenutak kad sam s bila na 2.spratu, gdje se pustala neka dance muzika, kad su uletjeli neki ogromni momci u kiltovima, i na odbrojavanje, spustili te "suknje" i ostali u gacicama hahahaha Ma... Holandjani, ragbi klub! Ima jos jedna, mnogo jaka diskoteka, gdje se pusta samo stara muzika '70te, '80. i '90., ogromni video bim koji pusta spotove uz muziku.
    Cesko pivo je naravno odlicno, ali mene nemojte pitat, jer ja vise volim vino.:-)
    Momci im nisu nesto lijepi, ako izuzmem moga tadasnjeg momka:-) Cure nisam gledala, of kors
    Dojam o Pragu bi mi bio mozda jos i veci, da prethodno nisam dosla iz Beca, jer smo uporedjivali sve sa Becom, i onda... malo razocarenje (lako se na dobro navic... i na becku kulturu na koju su svi tako ponosni...no to je prica za drugi thread). Ali, u svakom slucaju, jeftinije nego u Becu:-) Da se opustis sa 20 eura:-)
    Pokusacu da uploadujem par slika, nadam se da cu uspjeti.
    Pozdrav!

    P.S.- Jeste li zamislili zelju na spomeniku na Karlovom mostu?)))

  17. #17
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo nesto sam "uspjela" da zeznem, pa cu slike zakacit drugi put... ZAboravih nesto reci- niz ulicu koja se proteze ispred Nacionalnog muzeja (koji predlazem da obidjete), nalazi se jedan prekrasni stari cafe. U ambijentu s kraja 19.vijeka mozete uzivati uz zvuke violine u vjestim rukama maestra,a kompozicije koje svira obicno su Mocartove, Betovenove... Ih, da ne zaboravim slucajno Dvorzaka spomenuti, da mi se Cesi ne naljute:-) Ima li ljepseg ugodjaja popiti kaficu ili casu vina nego sto je to u takvom ambijentu! (dobro, super je popiti i koktel na plazama Kariba, a sexy tip ili cura te posluzuju sve s onim cvjetnim vijencima...). No, sve ima svoje!:-D
    Nego, ja te Cehe slabo sto razumjeh, mislim, razumije se bolje kad se vidi napisano) Slovake mnogo bolje razumijem...
    Odoh ja sad ca!

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    razboljeste me.od svih evropskih gradove o kojima sa gledoa priloge na tv prag je na mene ostavio najjaci utisak.ne zna zasto ali zaljubio sam se u njega(iako volim barsu,rim i bec..)smrccc.smrccc....moram da odem tamo sto prije, mada kazu nista kao prasko proljece:cry:
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Odli, sa slike i opis. bice od koristi kad se odgegam do gore
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  20. #20
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titania
    Jeste li zamislili zelju na spomeniku na Karlovom mostu?
    Hihi, naravno jesmo..! Jedva dodjosmo na red od silnih Japanki lol

    Quote Originally Posted by Titania
    da ne zaboravim slucajno Dvorzaka spomenuti, da mi se Cesi ne naljute
    Kad ga vec spomenu, jel' moze jos malo kulturno - istorijskih spomenika iz Ceske? :?
    (Kad sam ih vec snimila, da ne propanu .. :-P)

    Vjecna pocivalista znamenitih Ceha na starom groblju na Visehradu, slijeva na desno:
    Jan Neruda, Karel Chapek, Bedrih Smetana, Antonin Dvorzak
    (ono sto je zanimljivo primijetiti je da je Smetanin spomenik ocigledno masona visokog ranga, a i ova druga dva bi mogla biti, osim onoga Jana Nerude?)
    Last edited by odli; 15-09-06 at 10:20.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel' vam se ispunila zelja ?
    meni mislim da jeste. s'obzirom da ne znam jesam li bas to pozelio jer sam imao dvije zelje na umu, pa sam zaboravio koju sam izabrao .
    znam da jedna od te 2 jeste
    Sve se vremenom ofuca.



  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lol, ja isto zaboravih sta sam bila pozeljela
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    air,ne znam...i ja sam zaboravila!haha znam jedino 2 zamisljene na Fontani di Trevi u Rimu.Jos cekam ispunjenje!a,duzna sam slike@cim popravim komp-bice.pozdrav sa motorole haha Odli@slike su extra!idem ca!

  24. #24
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo konacno nesto smandrljah:-) Izvinjavam se ako se u oba zip fajla neke slike preklapaju... Veliki pozdrav od mene

    http://rapidshare.de/files/33717869/Prag-gradjevine.zip.html
    http://rapidshare.de/files/33715756/Prag-2.zip.html

  25. #25
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobre su ti slike Titania

    Evo jos da postavim ono sto svakako treba vidjeti - najslikaniji prizor u Pragu - izlazak apostola na Orloju (astronomskom satu). Na svaki puni sat trg ispred Orloja je krcat ljudima koji spremno drze fotoaparate i cekaju taj minut kad apostoli izlaze da ih snime...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •