Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 212

Thread: Musko - zenske razlike

  1. #26
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    To nema veze sa tim kako rade mushki i zhenski mozgovi. Stvar je u tome jesu li KONKRETNI mozgovi na istoj talasnoj duzhini. Isti takvi nesporazumi mogu da se dese i izmedju 2 zhene.
    Nesporazumi koji se desavaju izmedju razlicitih polova ne mogu nikad da se dese izmedju dvije zene!... ne, ne...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Nesporazumi koji se desavaju izmedju razlicitih polova ne mogu nikad da se dese izmedju dvije zene!... ne, ne...
    kao npr./
    I lost my watch….now I’m lost in time

  3. #28
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok View Post
    kao npr./
    da, to bih i ja da vidim...

    po toj logici, onda,
    dvije lezbe, na primjer, ne bi u vezi imale standardne probleme
    s kojima se str8 parovi srijecu, je l?

    nije mi logichno, ne znam...
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_ica View Post
    da, to bih i ja da vidim...

    po toj logici, onda,
    dvije lezbe, na primjer, ne bi u vezi imale standardne probleme
    s kojima se str8 parovi srijecu, je l?

    nije mi logichno, ne znam...
    ada ja sa sestrom imam probleme,nikako da me razumije
    I lost my watch….now I’m lost in time

  5. #30
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok View Post
    ada ja sa sestrom imam probleme,nikako da me razumije
    :lolblue:

    pa proshetaj je
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_ica View Post
    :lolblue:

    pa proshetaj je
    hahahahahahhahahahhah a uvjek na kraju popustim- "to se zove ljubav"
    I lost my watch….now I’m lost in time

  7. #32
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Nesporazumi koji se desavaju izmedju razlicitih polova ne mogu nikad da se dese izmedju dvije zene!... ne, ne...

    Slozila bih se sa ovim

  8. #33
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Nesporazumi koji se desavaju izmedju razlicitih polova ne mogu nikad da se dese izmedju dvije zene!... ne, ne...
    Svi chekamo da nam navedesh primjer, jer sam ja sigurna da nema veze jel` u pitanju odnos izmedju istih ili razlichitih polova. Sa nekim se ili razumijesh ili ne razumijesh, i tu ne igra nikakvu ulogu NA KOJI NACHIN neko razmishlja, nego SHTO misli i jeste li se nashli ili ne.
    Never Complain, Never Explain

  9. #34
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neke tipicne primjere sam navela u onim prvim postovima..

    No evo sto mi je danas odgovorio drug kad sam ga pitala koji bi mi primjer naveo. Odmah se sjetio tog primjera, nije morao mnogo da razmislja :mrgreen: i cini mi se da je ovo tipicni muski odgovor:

    Kad muskarac vozi kola, sa 80% sigurnosti moze da predvidi kako ce se pored njega ponasati saputnik muskog, a kako zenskog pola...znate vec - on malo brze vozi i riskantnije pretice... njegovom muskom saputniku je to normalno, a zensko panicari...

    .....

    Bila sam vec naglasila da su neke situacije zaista stvar individualnih karaktera i slazem se da zena moze imati generalno vise dodirnih tacaka s nekim momkom nego s nekom zenom - dakle to potpada pod individualni karakter i o tome se ovdje ne raspravlja. Pricamo o razlikama u reakcijama i shvatanjima koje su stvar razlike u polovima.

    Ne mogu da vjerujem da niste primijetili da je to realnost... Mogli ste da ne primijetite samo ako do sada niste bili ozbiljnije involvirani u nekoj vezi, po mom misljenju...

    Ako vam se navedena knjizica cini preneozbiljna (i ja se ogradih da su neke stvari u njoj iznesene stvar individualnih karaktera dvoje ljudi koji su je pisali..), progooglajte malo.. :roll:

    Zadnjih godina su radjena mnoga istrazivanja na tu temu (mnoga potaknuta bas popularnoscu navedene knjige), pa evo nekih ozbiljnih a zanimljivih linkova:

    http://www.narth.com/docs/york.html

    http://www.sciam.com/article.cfm?art...49809EC588EEDF

    http://www.fda.gov/fdac/features/2005/405_sex.html

    http://www.psychologytoday.com/artic...-000003&page=5

    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Neke tipicne primjere sam navela u onim prvim postovima..

    No evo sto mi je danas odgovorio drug kad sam ga pitala koji bi mi primjer naveo. Odmah se sjetio tog primjera, nije morao mnogo da razmislja :mrgreen: i cini mi se da je ovo tipicni muski odgovor:

    Kad muskarac vozi kola, sa 80% sigurnosti moze da predvidi kako ce se pored njega ponasati saputnik muskog, a kako zenskog pola...znate vec - on malo brze vozi i riskantnije pretice... njegovom muskom saputniku je to normalno, a zensko panicari...
    Glupost, tako prenesi drugu. Evo ja prva ne panichim kako god da me neko vozi.
    A tvoji "tipichni" primjeri nisu tipichni ni najmanje. To je prije sluchaj u, neka bude, 20% veza, nego u vecini. Ili ja imam neke rijetke nafachne primjere parova oko sebe (pochevshi od mojih roditelja)!
    Never Complain, Never Explain

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post

    Kad muskarac vozi kola, sa 80% sigurnosti moze da predvidi kako ce se pored njega ponasati saputnik muskog, a kako zenskog pola...znate vec - on malo brze vozi i riskantnije pretice... njegovom muskom saputniku je to normalno, a zensko panicari...
    ne zezaj,ne nego si trebala reci
    -muskarac kad piski pored ulice=to je muskarcu normalno,a zeni kad vidi gadno

    ne zezaj
    I lost my watch….now I’m lost in time

  12. #37
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,460
    Thanks Thanks Given 
    5,595
    Thanks Thanks Received 
    5,056
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odl1
    Ona: "Ti si jedan divan decko" - u prijevodu "Ostani"
    Meni ovo zvuci kao odbijanje :devil:

    Sve u svemu, iz ovih postova se da zakljuciti da su muskarci stalozeni, vole brzu voznju, ne panicare, pametniji su. :devil:
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zanemarujuci biološke (fizicke razlike) izmedju polova postoje i psihološke razlike (koje iako okarakterisane polno ipak nisu toliko fudamentalne kao fizicke).

    Necu sada ulaziti u navodjenje primjera pošto ih ima mnogo.

    Medjutim da bi smo razumjeli te razlike (i priznali ih u krajnjoj liniji) moramo prvo pronaci izvore tih razlika.

    Oni su prvenstveno socialni. Ovo nadam se ne moram obijašnjavati je socijalne razlike su ocite po svijetu i jedino u zapadnom svijetu te razlike se minimalizuju ali i to tek u posljednjih 50-ak godina.

    Drugi razlog kojeg mnogi prikazuju kao glavni su tvz hormonalni uticaji. Medjutim tu je trik. Hormoni imaju svoj uticaj na karakter ali na jedan vrlo komplikovan nacin i u biti u nekim slucajevima više zamucuje razliku nego li je ispoljavaju.

    Hormon nije ništa drugo nego hemikalija koja utjece na naše tijelo i kao takva na svako tijelo ima pomalo drugaciji uticaj (isto od prilike kao i kofein, nekome se od njega ne spava, a drugi ga i ne osjecaju)

    Recimo višestruki krivac svih muških zala je testosteron. za njega mnogi kažu da je on krivac za mušku agresivnost. Greška. Testosteron je hormon koji utice na razvoj muskih primarnih i sekundarnih muških karakteristika odnosno u dovljnoj kolicini samo muškarce pravi onakvima kakvi jesu biološki. On ima uticaja na raspoloženje samo u rijetkim slucajevima povezanim sa seksualnom aktivnošcu jer tijera hipofizu da luci druge hormone koji opet izazivaju lucenje adrenalina i endorfina (koji u kombinaciji izazivaju orgazam u svih ljudi bez razlike u polovima). Medjutim taj uticaj varira od osobe do osobe i negdje potice agresivnost, a negdje pasivnost i uživanje (zavisno dali izaziva vece izlucivane adrenalina ili endorfina) (zanimljivo je da testosteron izlucuju i ženske žljezde i da je on upravo odgovoran i za ženski orgazam ali kako se kod žena luci u puno manjoj kolicini on uspijeva izazvati orgazam tek kasnije te zbog toga žene teže doživljavaju vrhunac). Stvai još više komplikuju ženski hormoni pogotovu oni koji izazivaju mjesecni ciklus koji mogu izazvati osim fižickih i psihicke promjene

    Svi znamo što je PMS (muški su culi nešto o tome, a pojedine cure to i preživljavaju)

    Radi se o poremecaju kojeg izazivaju ženski hormoni na dva nacina: ili svojim viškom (cešce) ili preosijetljivošcu ženske osobe na te hormone (rijedje) ili kombinacija ova dva stanja (najcešce). Ovo je naravno ekskluzivno ženski poremecaj medjutim raspon uticaja je ogroman.

    Osobe koje pate od sindroma pokazuju cijeli spektar poremecaja od pasivnosti do agresivnosti, od bezrazložne tuge do ocaja i manije. Fizicke promjene se ocitavaju bolovima, grcevima i sveopšte slabosti pa i povecanom temperaturom te jacim krvarenjima. Naravno intezitet varira od osobe do osobe od jedva naznacenih simptoma pa do osoba koje svaki put moraju potražiti ljecnicku pomoc.

    Ovo navodim radi toga što su za PMS vezana ponašanja koja su striktno muškog karaktera kao agresivnost (ovakarakteristika još više zamucuje razlike) ili rijedje hiperaktivnost (rijedje).

    Hormonalne ralike i uticaji imaju nevijerovatan uticaj na ponašanje individue i može se uzeti kao neki referentni sistem razlika, medjutim njihovi uticaji variraju od osobe do osobe i na taj nacin (ponekad) još više zamucuju razlike.

    Mentalni razvoj muškarca i žene se odvija usporedo i direktno je vezan za ucenje pa tako u društvima u kojima se školovanje ženske dijece zanemaruje (pa i sprijecava) žene pokazuju manji kapacitet od muškaraca.
    Medjutim u kulturama u kojima se taj razvoj podjednako odvija mentalne razlike i ne postoje i podjednake su kvalitete. Kažem kvalitete ali sa malim razlikama u kontekstu.

    Ovdije opet svoj uticaj imaju hormoni odnosno testosteron (za koji sam ranije rekao da utice na lucenje adrenalina) on daje muškarcu prednost kod motorickih funkcija (brži refleksi) te izoštrava cula pa je i opažajna moc muškarca nešto veca u odnosu na žensko (jedan od razloga radi kojih kažemo da su muškarci bolji vozaci ali kaoko cu napisati niže to zvisi od tacke gledišta).
    Ovaj manjak sposobnosti žensko nadoknadjuje na drugi nacin i na taj nacin parira muškarcu. Taj drugi nacin je tvz konstruktivno razmišljanje.

    Muškarac se oslanja na ono što vidi u trenutku i na svoje reflekse i tvz blic odluku.
    Žena pomno posmatra i donosi shodno tome odluke.

    Muški vozac vozi brzo i priziva pravila prema naletu problema.
    Žena vozi sporije posmatra znakovlje oko sebe i donosi odluke bez refleksnih radnji.

    Oba pristupa imaju isti rezultat a to je otici od tacke A u tacku B medjutim muškarac ce to uraditi brže ali rizikujuci više dok žena nece, ona ce voziti sporije i opreznije svodeci rizik na minimum.

    Mentalno muškarci i žene su podjednako razvijeni ali njihova percepcija i obrada dobivenih podataka opažanjem je donekle (samo donekle) različita. Medjutim kvaliteta odgovora na probleme je na kraju ista.

    Fizičke razlike su najočitije, Muškarci su jači, refleksniji i prilagodjeni borbi te i paradoksalno osjetljiviji na fizička oštećenja.
    Žene su fizički slabije, njihovo tijelo nije prilagodjeno borbi ali mogu preživjeti veća fizička oštećenja od muškaraca

    Ovo što sam napisao su evolucionarne karakteristike.
    Muškarac prema svojem mijestu u ljudskom društvu je osoba koja je zadužena da daje svoj dio gena radi održavanja genetske raznolikosti ali i da pomaže ženama da ispunjavaju svoj biološki dio. Kao takvi oni su zaduženi za odbranu i nabavku ali isto tako su i zamijenljivi nekim drugim muškarcem.

    Žene imaju za zadatak da takodje daju svoj doprinos genetskoj raznolikosti, medjutim one moraju i da svojim tijelom održavaju trudnoću te da štite djecu. Ona kao takva ima sve moći muškarca (u nešto manjem obimu) i u stanju je da brani i da nabavlja ali kako je posljednja karika u lancu prokreacije ona je najpovezanija i najodgovornija za istu. Kao takva njeno tijelo ima prilagodbu da se bzrže oporavlja da bi uvijek bila spremna da pomogne potomstvu, može izdržati veću bol i može funkcionisati duže u oštećenom stanju.

    Fizički slabija ona je za istu vrijednost izdržljivija i žilavija nego muškarac iako to na prvi pogled nije vidljivo jer njena izdržljivost je organskog karaktera a ne fizičkog, bolji imuni sistem i izdržljivost na toksine te brže zarastanje tjelesnih oštećenja.

    Muškarci su fudamentalna karika u održanju vrste kad je u pitanju nabavka i odbrana jer svojim prisustvom omogućavaju ženi da se posveti potomstvu i to potomstvo je zdravo i jako. Medjutim nisu neophodni jer i žena može obavljati nabavku i odbranu (u manjem obimu) ali u tom slučaju posveta potomstvu je manja (radi izbivanja, nabavke) pa je takvo potomstvo nešto slabijih karakteristika nego u punoj zajednici).

    Sve ovo što sam napisao o fizičkom razlikama je u biti evolutivni odgovor na opstanak vrste, medjutim u današnjem svijetu sav taj proces je sve više zamjenjen tehnologijom pa svi ti evolutivni procesi postaju prevazidjeni i ljudska vrsta je počela evoluiratu u drugom pravcu.

    Danas samohrana majka više nije osudjena da ima slabo potomstvo, naprotiv može se desiti da to potomstvo ima bolje mogućnosti od djece sa oba roditelja (u principu imaju jednake šanse danas).

    Ovo neću detaljnije raščlanjivat jer se udaljavam od teme.

    Da zaključim:

    Razlike izmedju dva pola su osim fizički vidljive i vrlo realne. Medjutim statistički gledano individualne razlike su veće.

    Mi možemo slobodno reći ono je apsolutno muško, a ono apsolutno žensko, odnosno u stanju smo (kao ljudi) definisati izizetno precizno Ženu i Muškarca.

    Ono čega nismo svijesni je, da izmedju apsolutnog muškarca i apsolutne žene živimo svi mi.

  14. #39
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da kad su musko-zenske razlike u pitanju, sve mozemo izbrisati u kontekstu "cekajuci orgazam"
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor View Post
    Sve u svemu, iz ovih postova se da zakljuciti da su muskarci stalozeni, vole brzu voznju, ne panicare, pametniji su. :devil:
    Sto si ti to Condore lijepo kratko i jasno sazeo u logican zakljucak!... Tipicno muski... :devil:



    Quote Originally Posted by funestis
    Muškarac se oslanja na ono što vidi u trenutku i na svoje reflekse i tvz blic odluku.
    Žena pomno posmatra i donosi shodno tome odluke.
    Slozila bih se u principu...

    Quote Originally Posted by funestis
    Mi možemo slobodno reći ono je apsolutno muško, a ono apsolutno žensko, odnosno u stanju smo (kao ljudi) definisati izuzetno precizno Ženu i Muškarca.
    Da, kuzimo mi to intuitivno, no znamo i da ima zenstvenijih i manje zenstvenih zena, kao i blazih i zescih muskih varijanti

    Quote Originally Posted by funestis
    Ono čega nismo svijesni je, da izmedju apsolutnog muškarca i apsolutne žene živimo svi mi.

    istocnajcka mudrost... u svemu zivi i dio njegove suprotnosti...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  16. #41
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,460
    Thanks Thanks Given 
    5,595
    Thanks Thanks Received 
    5,056
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli
    Sto si ti to Condore lijepo kratko i jasno sazeo u logican zakljucak!... Tipicno muski... :devil:
    heheh to je samo jos jedan dokaz da su muskarci nastali do majmuna :devil:
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa Condore moj, cini mi se da ti vjerujes u vanzemaljce i te stvari, a cini mi se masonska teorija o ljudskom porijeklu govori da su zene nastale od vjestacke oplodnje dvoje vanzemaljaca, a muskarci ukrstanjem gena vanzemaljke i majmuna... :mrgreen:
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  18. #43
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,460
    Thanks Thanks Given 
    5,595
    Thanks Thanks Received 
    5,056
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Pa to ti je samo jos jedan dokaz koliko su muskarci pametniji od zena. :devil:
    A jos smo nastali od majmuna :devil:
    Toliko godina evolucije a nikakva vajda od zena... :devil:
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor View Post
    Toliko godina evolucije a nikakva vajda od zena... :devil:
    Nikakva, jel`? Neko loshe iskustvo progovori iz tebe...
    Never Complain, Never Explain

  20. #45
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima jedna jako intersantna stvar koju niko nije pomenuo.Kada ti nekom momku sa ovih prostora kazes da si citala knjigu o odnosima izmedju polova, prva stvar koju oni pomisle je da njima nesto nije u redu,da sa osobom sa kojom su nesto nije u redu.Mislim psiholoski.A to da je cilj citanja bolji kvalitet veze a samim tim i bolja medjusobna komunikacija-taj odgovor se nece sresti.Ovdje jos uvijek vlada ogroman stid da se prizna da se i voljeti,ma koliko to cudno zvucalo,ipak treba uciti.Da to nije stvar koja nam je prirodno data vec da ponekad treba i nesto procitati.Ja sam rekla sto mislim,a muski rod neka se ne ljuti.Mi hocemo u Evropu,medju svijet,red je da napravimo korak,makar i ovako.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gost085 View Post
    A to da je cilj citanja bolji kvalitet veze a samim tim i bolja medjusobna komunikacija-taj odgovor se nece sresti.Ovdje jos uvijek vlada ogroman stid da se prizna da se i voljeti,ma koliko to cudno zvucalo,ipak treba uciti.Da to nije stvar koja nam je prirodno data vec da ponekad treba i nesto procitati.Ja sam rekla sto mislim,a muski rod neka se ne ljuti.Mi hocemo u Evropu,medju svijet,red je da napravimo korak,makar i ovako.
    Meni ovo zvuchi i vishe nego chudno... Treba da se uchi iz knjiga kako se voli? I to je put ka Evropi?
    Ako mi je jasno, crkla...
    Never Complain, Never Explain

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne uci se samo ni najvise, a ni najbolje iz knjiga vec na iskustvu. Kao sto se uci hodati i govoriti tako uci i voljeti, a isto tako se uci i kako biti musko, a kako zensko - ucimo se kako da budemo razliciti.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  23. #48
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gost085
    Ima jedna jako intersantna stvar koju niko nije pomenuo.Kada ti nekom momku sa ovih prostora kazes da si citala knjigu o odnosima izmedju polova, prva stvar koju oni pomisle je da njima nesto nije u redu,da sa osobom sa kojom su nesto nije u redu.Mislim psiholoski.A to da je cilj citanja bolji kvalitet veze a samim tim i bolja medjusobna komunikacija-taj odgovor se nece sresti.

    A zato ljudi odje ovako cudno reaguju na ovo pitanje...? :shock: A meni nije bilo jasno zasto.... Aj' ok sto 20-godisnjaci jos nisu provalili taj sistem razlika, ali ovi zreliji...

    Psiholoska razlika koja postoji iskljucivo zbog razlike u polovima je ljudi realnost odavno naucno dokazana, nije sve stvar razlika u karakteru... I sto prije postanemo toga svjesni, tim bolje po nash odnos sa sa suprotnim polom.


    Quote Originally Posted by gost085
    Ovdje jos uvijek vlada ogroman stid da se prizna da se i voljeti,ma koliko to cudno zvucalo,ipak treba uciti.Da to nije stvar koja nam je prirodno data vec da ponekad treba i nesto procitati.Ja sam rekla sto mislim,a muski rod neka se ne ljuti.Mi hocemo u Evropu,medju svijet,red je da napravimo korak,makar i ovako.

    Jes, jes, na zapadu su knjige na te teme desetljecima bestseleri

    Ljubav postoji prirodno u svima nama i svi mi znamo dati ljubav i voljeti, ali ovdje hocemo da kazemo da ponekad postoje neke razlike u muskom i zenskom nacinu zivljenja ljubavi. Lose je kad se samo zbog nesporazuma pomisli da nas ona druga strana ne voli...



    Quote Originally Posted by nihil
    Ne uci se samo ni najvise, a ni najbolje iz knjiga vec na iskustvu.
    E moj Nihile... Sopstveno iskustvo zna da boli. Zato i postoji izreka "bolje je uciti iz tudjih gresaka"... a jos najbolje iz knjiga (da nikoga ne boli...)
    Last edited by odli; 29-09-06 at 16:24.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Sopstveno iskustvo zna da boli. Zato i postoji izreka "bolje je uciti iz tudjih gresaka"... a jos najbolje iz knjiga (da nikoga ne boli...)
    Zato se najbolje i uchi na svojim greshkama.
    Iz tudjih i iz knjiga - teshko da mozhesh nauchit`. A kad se jednom oparish - bogomiii, vishe teshko da cesh drugi put.
    Never Complain, Never Explain

  25. #50
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    A kad se jednom oparish - bogomiii, vishe teshko da cesh drugi put.

    Eh, da mi je vidjeti toga ko se nikad nije opario... :cry:
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Razlike izmedju Kurana i Biblije
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 97
    Last Post: 12-09-07, 04:33
  2. razlike? trebaju mi hitno odgovori
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 17
    Last Post: 22-08-06, 08:20
  3. Zenske adidas patike
    By Lexus in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 01-04-05, 09:00
  4. *da sam musko...
    By AnnA_cOnDa in forum Ženski kutak
    Replies: 30
    Last Post: 10-03-05, 15:01
  5. Replies: 10
    Last Post: 09-03-04, 20:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •