Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: Izraelski XXXXXX

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Izraelski XXXXXX

    [size=18]Izrael primjenjuje novo ( dosad nevidjeno )hemijsko oruzje na juzni Liban !!![/size]



    Izraelu upotrebljava prilikom napada na juzni Liban, novo jos nevidjeno hemijsko oruzije ciji je ucinak do sada nepoznat. Ipak je ocigledno da ima stopostotni smrtni ucinak.

    Prilikom upotrebe ovog oruzja, koza zrtava se oboji u crno iako se ne pokazuju nikakve opekotine.



    Ove zrtve su prilikom jednog izraelskog napada pogodjene, kada su zeljele preci preko mosta.




    Direktor Bolnice, profesor Cham, koji je pregledao zrtve, utvrdio je da na njima (zrtvama) nema opekotina niti ucinka eksplozivnog oruzija, nego da je morao otrov prodrijeti preko njihove koze.

    Predhodno je od jednog americkog vojnog eksperta. municija izraelske vojske koju koriste prilikom napada na juzni liban, kao hemijsko oruzije identifikovana.



    Izraelski vojnici pri utovaru hemijskog oruzija.



    Sastav bombe (struktura).

    Vise informacija, odnosno dopuna iste O V D J E

    SMRT FASIZMU !!!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smrt fasizmu! Ne budi smijesan, jadan ne bio.

    Nego, sve mi se vise svidja Bler, idiot iz Britanije, koji podrzava obracun sa teroristima. ZaistO, Hizbulah je oteo pra Irazelskih vojnika i zato treba gradove i sela sravniti sa zemljom, ma koliko me pamcenje sluzi kada je IRA upala u Englesku, iliti Sjevernu Irsku s bombama, onda je 'MORAL DECISION' bila da se odmah bombarduju Dablin i ostali gradovi i sela IRSKE, zar ne? Ma, hajde, molim te.

    Ovo samo dokazuje koliko je UN jedna bijedna organizacija. Prdnjavina, bolje reci.

    A, ovaj *****r, koji vlada drzavom dje ja zivim, i u kojoj intelektualni svijet misli da je nesto najcrnje u istoriji Britanije, jos ima snage da se obraca javnosti. Taman mu pogoduje BUSH za prijatelja. No, ka i u svim drzavama svijeta vecina stanovnistva je neobrazovana te su im sapunske epizode na TV jedina mentalna ishrana. Tako, politicki skleroticni, sa mozgom na stakama, nijesu u stanju ni da zamisle u tim supljim, sebicnim, glavama kako bi bilo da im neko srusi kucu u ubije clanove familije. Totalno odsustvo bilo kakvog moralnog prosudjivanja.

    Dobro rece moj Englez nakon nekog ispitivanja dje su 50% Amerikanaca opravdali napad Izraela na Liban 'Ja sam, u stvari, iznenadjen da 50% i zna dje se to dogadja'.

    Inace, opet sam novinaru Independenta, Robertu Fisku, poslala e-mail 'Hvala ti, covjece, sto postojis'.
    Last edited by cvrchak; 31-07-06 at 00:30.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rat ne oplemenjuje ljude.....niti se ovim nesto postize....bice samo rusevina, suza, mrznje......trovanja.......ubijanja..... postavlja se pitanje zasto su pripadnici hesbolaha ne odreknu svog radikalizma.......vec decenijama ubijaju izraelce, dizu autobuse sa nevinom djecom u vazduh, i non stop prijete novim ubistvima i napadima....... i nisu se dozvali pameti da sjednu i grade mir......meni ovo nije ni malo naivna stvar.....zapravo, svi ovo posmatramo kao nesto daleko....ljudi nisu svjesni sta sve moze iz ovoga proisteci......a sto ako neko od palestinaca baci atomsku na jerusalim kao sto je to pisano u kodu?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ti kao ne vidis pozadinu u vezi ubistva predsjednika vlade Libana u nedavnoj proslosti? I ne znas nista o tome. I ne cini li ti se da su Sirija i Iran sljedeci?

    Palestinci? Oni su napadaci, hoces reci? Molim te, odgovori mi na ovo posljednje pitanje?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidim ja ovom svijetu treba josh jedan potop ili neki meteorit ... svejedno

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Smrt fasizmu! Ne budi smijesan, jadan ne bio.
    Cvrcak,

    Osovina zla, po mom misljenju, je USA - Velika Britanija - Izrael. To su teroristicke drzave koje su odgovorne za najvece zlo koje se od zavrsetka WW2 desava na zelenoj planeti. Nisu jedine, tu je Srbija, samo sto je ona, globalno gledajuci, minorna u odnosu na ovu osovinu, ali je svojim terorom nanijela i previse zla na regionalnom planu o cemu nije potrebno komentarisati mi svi koji smo iz ex SFRJ to dobro znamo.

    Po meni, to sto se dogadja na BI, je cist FASIZAM ili ako hoces CIONIZAM - rijec koja moze slobodno da zamijeni NACIZAM. Izrael je i u svojoj cionistickoj ideji i u svom korijenu terorizam. Terorizmom je nastao i kao takav ce nestati kad - tad.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hezbolah granatira izrael, a hamas duze u vazduh autobuse i sl. cisto preciznosti radi.

    a inace, to je jedan zacarani krug zla, u kojima se jedni sluze obicnim a drugi drzavnim terorizmom, pri cemu su obajednako zla. izrael je suvise mocan (tj. ima mocnog pokrovirtelja) da bi bio uzdrzan a hezbolah i palestinci su suvise fanaticni da bi bili konstruktivni. i jedni i drugi zadojeni mrznjom koja traje decenijama, ako ne i vise.

    nista, gledacemo nasilje i dalje, nazalost

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Smrt fasizmu! Ne budi smijesan, jadan ne bio.

    Nego, sve mi se vise svidja Bler, idiot iz Britanije, koji podrzava obracun sa teroristima. ZaistO, Hizbulah je oteo pra Irazelskih vojnika i zato treba gradove i sela sravniti sa zemljom, ma koliko me pamcenje sluzi kada je IRA upala u Englesku, iliti Sjevernu Irsku s bombama, onda je 'MORAL DECISION' bila da se odmah bombarduju Dablin i ostali gradovi i sela IRSKE, zar ne? Ma, hajde, molim te.

    Ovo samo dokazuje koliko je UN jedna bijedna organizacija. Prdnjavina, bolje reci.

    A, ovaj *****r, koji vlada drzavom dje ja zivim, i u kojoj intelektualni svijet misli da je nesto najcrnje u istoriji Britanije, jos ima snage da se obraca javnosti. Taman mu pogoduje BUSH za prijatelja. No, ka i u svim drzavama svijeta vecina stanovnistva je neobrazovana te su im sapunske epizode na TV jedina mentalna ishrana. Tako, politicki skleroticni, sa mozgom na stakama, nijesu u stanju ni da zamisle u tim supljim, sebicnim, glavama kako bi bilo da im neko srusi kucu u ubije clanove familije. Totalno odsustvo bilo kakvog moralnog prosudjivanja.

    Dobro rece moj Englez nakon nekog ispitivanja dje su 50% Amerikanaca opravdali napad Izraela na Liban 'Ja sam, u stvari, iznenadjen da 50% i zna dje se to dogadja'.

    Inace, opet sam novinaru Independenta, Robertu Fisku, poslala e-mail 'Hvala ti, covjece, sto postojis'.
    Eh,polako,polako.U rat i iz rata nijedna strana ne izlazi cistih ruku.Nemoguce je kriviti samo jednu stranu.I Hezbolah ima svoje interese,i vrsio je i vrsice zlocine.Niko ne podrzava rusenje sela i gradova,ali niko ne treba da pusti medjunarodni terorizam da cini sta hoce radi nekakve moral decision ili bilo ceg drugog.Sad razmisli,da li Izrael ima pravo na svoju drzavu,na teritoriji na kojoj je sada?Da li su jevreji legitimno tamo?Svi ce se sloziti da jesu!Ipak,organizacije tipa Hezbolah to ne priznaju,cak stavise,protiv toga se bore svim snagama koje imaju,ne prezaju ni od ubijanja civila ni od sravnjivanja zgrada.Cak im je to glavna opcija u borbi.
    Libanska vlada,kako god mi zalili narod te napacene zemlja,demokratska.Cinjenica je,da je narod Libana demokratski izabrao nikog drugog do Hezbolah da bude u toj vladi(zajedno sa ostalima).Cinjenica je i da se niko u Libanu pobunio nije kada je jedna takva organizacija uvrstena u njihovu vladu.Jasan je zakljucak da su simpatije velike vecine Libanaca na strani Hezbolaha.Sto ne znaci da ih treba ubijati,naravno.Ali,predstaviti Liban i Hezbolah za nevinu zrtvu je u najmanju ruku neodrziv argument.
    E sada,nijesam ni ja naivan da vjerujem u dobru volju Izraela i,u krajnjoj liniji,USA,koji zele samo dobro narodu Libana.Cak stavise,mislim da bi im najmilije bilo da ga nema.Medjutim,isti taj narod Libana je spreman da se opasa bombom i digne djeciji vrtic u vazduh.I to treba shvatiti.
    Znam da je medju "nezavisnim" intelektualnim krugovima svuda u svijetu moda blatiti americku administraciju,koja dio tih kritika svakako zasluzuje.Medjutim,u najmanju ruku je nehumano na vijest o eksploziji automobila bombe ispred neke skole u Izraelu odmahivati rukom kao na jos jednu dosadnu vijest na Tv dnevniku,a na svaki napad Izraela skakati kao oparen i cmizdriti nad sudbinom nevinih zrtava.Svaku stvar,a pogotovo ovako komplikovanu kakav je bliskoistocni konflikt,treba sagledati iz svih mogucih uglova.I dobro vidjeti ko je dzelat,a ko zrtva,i da li uopste ima zrtava.A smrt nevinih ljudi svugdje treba zaliti.Naravno,bez izuzetaka!
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo samo pokazuje licemjerstvo state departmenta koji dozvoljava izraelcima sve ono sto nisu srbima dozvoljavali u sukobima sa uck..... uostalom jevreji su u am. administraciji na vrlo jakim funkcijama......

  10. #10
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Cvrcak,

    Osovina zla, po mom misljenju, je USA - Velika Britanija - Izrael. To su teroristicke drzave koje su odgovorne za najvece zlo koje se od zavrsetka WW2 desava na zelenoj planeti. Nisu jedine, tu je Srbija, samo sto je ona, globalno gledajuci, minorna u odnosu na ovu osovinu, ali je svojim terorom nanijela i previse zla na regionalnom planu o cemu nije potrebno komentarisati mi svi koji smo iz ex SFRJ to dobro znamo.

    Po meni, to sto se dogadja na BI, je cist FASIZAM ili ako hoces CIONIZAM - rijec koja moze slobodno da zamijeni NACIZAM. Izrael je i u svojoj cionistickoj ideji i u svom korijenu terorizam. Terorizmom je nastao i kao takav ce nestati kad - tad.
    Pošto si za jednu po tvom mišljenju lokalnu terorističku državu-Srbiju u jednom svom ranijem postu predložio-da je neko zgazi odnosno okupira i denacifikuje šta predlažeš za Ameriku,Englesku i Izrael.Da li i njih treba zgaziti i okupirati i ko će to učiniti?
    Kada Izrael nestane kao teroristička tvorevina po tvom mišljenju,šta ćemo sa onih 5 miliona Jevreja,da li ih treba proterati i gde,ili će uživati sva prava pod upravom Hezbolaha i Hamasa?
    Kada Arapi-Libanci i Palestinci shvate da moraju priznati pravo na postojanje Izraelu i njegove granice i ne budu napadali njegovu teritoriju,konačno će prestati rat a Palestinci oformiti svoju državu.A od nestanka Izraela nema ništa,njih podržava Amerika i Zapad,i ubuduće će ih podržavati zbog jakog jevrejskog lobija i zbog evropske griže savesti zbog holokausta,te bi svako uništenje jevrejske države i proterivanje Jevreje bilo proglašeno kao novi nacizam i antijudaizam.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glavno je pitanje kome ne odgovara mirno rjesenje sukoba, odnosno ko i zasto nije zadovoljan dosadasnjim rjesenjima? Ocigledno da Hezbolah i Hamas nisu zadovoljni, a oni nisu neke samostalne tvorevine vec predstavnici islamskom fundamentalizma koji se suprotstavlja globalizaciji i dominaciji Zapada, odnosno SAD i EU. Na sceni je sukob kapitalistickog liberalno-demokratskog koncepta i feudalistickog totalitarno-autoritarnog. Ocigledno da islamski fundamentalizam ne zeli da prihvati globalni poraz pa na sve nacine pokusava da izazove globalni rat. Tu pricu je prizeljkivao i Milosevicev rezim pokusavajuci da uvuce Rusiju u (vojni) sukob sa Zapadom. ... Uglavnom, ako govorimo u nevinim zrtvama onda je ono sto se desava uzasno i nema opravdanja, ali ako govorimo o akterima sukoba i njihovim ciljevima onda se bira izmedju kapitalisticko-liberalno-demokratskog i feudalisticko-totalitarno-autoritarnog.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp
    Pošto si za jednu po tvom mišljenju lokalnu terorističku državu-Srbiju u jednom svom ranijem postu predložio-da je neko zgazi odnosno okupira i denacifikuje šta predlažeš za Ameriku,Englesku i Izrael.Da li i njih treba zgaziti i okupirati i ko će to učiniti?
    Kada Izrael nestane kao teroristička tvorevina po tvom mišljenju,šta ćemo sa onih 5 miliona Jevreja,da li ih treba proterati i gde,ili će uživati sva prava pod upravom Hezbolaha i Hamasa?
    Kada Arapi-Libanci i Palestinci shvate da moraju priznati pravo na postojanje Izraelu i njegove granice i ne budu napadali njegovu teritoriju,konačno će prestati rat a Palestinci oformiti svoju državu.A od nestanka Izraela nema ništa,njih podržava Amerika i Zapad,i ubuduće će ih podržavati zbog jakog jevrejskog lobija i zbog evropske griže savesti zbog holokausta,te bi svako uništenje jevrejske države i proterivanje Jevreje bilo proglašeno kao novi nacizam i antijudaizam.
    Sta da ti kazem?

    Srbija i Izrael imaju jednu veoma blisku slicnost, a to je da su i jedna i druga drzava remetilacki faktor stabilnosti i mira u regionima gdje se nalaze. Cionisticka ideologija, isto kao i srbisticka (velikosrpska) u svom osnovu su nacisticke, odnosno fasisticke. Obijema je cilj stvaranja velikih drzava u kojima bi bilo mjesta samo za pripadnike njihovog naciona. Obije su za ostvarivanje tih mracnih nakana izvrsile strahovite monstruozne zlocine nad civilnimn stanovnistvom ne mareci za moral, etiku, humanost, bogobojaznost - koristeci se kombinacijom drzavnog i "privatnog" terorizma. U osnovi to su teroristicke drzave koje ne birajuci srestva nastoje oteti, opljackati, preuzeti, prevarom pretvoriti tudju imovionu u svoju.

    Osovina zla SAD - V.Britanija - Izrael je trenutno na vrhuncu svoje moci. Do sada svijet nije video tako gromoroznu zlocinacku koaliciju, troglavo cudoviste, sa toliko moci. Neznam za Kinu i novu Rusiju, one sve to nekako posmatraju smireno iako je nastup ovih krvopija u krajnjem usmjeren i prema njima. Nisam siguram da postoji neko ko bi mogao SAD-u stati nogom za vrat, ali je znano da Izrael kao njihovo pseto moze biti buzdano od njih samih. Pokazalo se, u aktuelnom sukobu, isto tako, da pseto nije ranjivo. Ranjivo je i te kako.

    Srbija, iako je slicna ovom americkom psetu, ne spada u njihovo drustvo. Ne zato sto ona to ne bi htjela, nego zato sto je jednostavno ne zele. Smatraju je ogavnom i nedostojnom. I zato se ona (Srbija) mora posmatrati kao zaseban slucaju, jer upravo iz tog prirodnog kompleksa nize vrijednosti sklona ciniti zlocine cak i one najgore vrste koji se nazivaju genocid, sto smo u proteklom divljanju po Blakanu imali priliku vidjet i dozivjet. Jedini lijek koji bi bio efikasan i ucinkovit je njena okupacija i korijenita denacifikacija. Nesto slicno kao sto je uradjeno u vrijeme denacifikacije Nemacke. S' tim sto bi se u srpskom slucaju moralo mnogo ozbiljnije prici, jer je inficiranje mnogo dublje.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Glavno je pitanje kome ne odgovara mirno rjesenje sukoba, odnosno ko i zasto nije zadovoljan dosadasnjim rjesenjima? Ocigledno da Hezbolah i Hamas nisu zadovoljni, a oni nisu neke samostalne tvorevine vec predstavnici islamskom fundamentalizma koji se suprotstavlja globalizaciji i dominaciji Zapada, odnosno SAD i EU. Na sceni je sukob kapitalistickog liberalno-demokratskog koncepta i feudalistickog totalitarno-autoritarnog. Ocigledno da islamski fundamentalizam ne zeli da prihvati globalni poraz pa na sve nacine pokusava da izazove globalni rat. Tu pricu je prizeljkivao i Milosevicev rezim pokusavajuci da uvuce Rusiju u (vojni) sukob sa Zapadom. ... Uglavnom, ako govorimo u nevinim zrtvama onda je ono sto se desava uzasno i nema opravdanja, ali ako govorimo o akterima sukoba i njihovim ciljevima onda se bira izmedju kapitalisticko-liberalno-demokratskog i feudalisticko-totalitarno-autoritarnog.
    Ovo sto ti nazivas kapitalisticko - liberalno - demokratsko, imamo priliku da vidimo u Iraku, Avganistanu, Palestini, Libanu... Istocnom Timoru i mnogim drugimzemljama gdje je Amerika nametla svoju "demokratiju". Nazalost imali smo prilike da to vidimo i kod nas.

    Kako te, bolan, nije sramota ?

    Osim toga, nemoj da mijesas EU sa politikom USA. Izrael nema iskrenog prijatelja u EU, osim britanske vlade. Politiku mahnitog Busha niko normalan u Evropi ne podrzava, naravno osim Blera. Cak se i Italijani spremaju povuci svoje trupe. Ne racunas valjda tu Bosance i ove sitne satelite koji ulaze Amerima u supak kad god stignu?
    Last edited by Dobrusky; 09-08-06 at 13:58.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Glavno je pitanje kome ne odgovara mirno rjesenje sukoba, odnosno ko i zasto nije zadovoljan dosadasnjim rjesenjima? Ocigledno da Hezbolah i Hamas nisu zadovoljni, a oni nisu neke samostalne tvorevine vec predstavnici islamskom fundamentalizma koji se suprotstavlja globalizaciji i dominaciji Zapada, odnosno SAD i EU. Na sceni je sukob kapitalistickog liberalno-demokratskog koncepta i feudalistickog totalitarno-autoritarnog. Ocigledno da islamski fundamentalizam ne zeli da prihvati globalni poraz pa na sve nacine pokusava da izazove globalni rat. Tu pricu je prizeljkivao i Milosevicev rezim pokusavajuci da uvuce Rusiju u (vojni) sukob sa Zapadom. ... Uglavnom, ako govorimo u nevinim zrtvama onda je ono sto se desava uzasno i nema opravdanja, ali ako govorimo o akterima sukoba i njihovim ciljevima onda se bira izmedju kapitalisticko-liberalno-demokratskog i feudalisticko-totalitarno-autoritarnog.
    Sa takvim crnobijelim jednostranim gledanjem na stvari mislim da se niko osim Busha i Blaira nece sloziti.Kao sto se nece sloziti sa dijamteralno suprotnim,ali opet jednostranim,stavovima da su Izraelci fasisti.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  15. #15
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Sta da ti kazem?

    Srbija i Izrael imaju jednu veoma blisku slicnost, a to je da su i jedna i druga drzava remetilacki faktor stabilnosti i mira u regionima gdje se nalaze. Cionisticka ideologija, isto kao i srbisticka (velikosrpska) u svom osnovu su nacisticke, odnosno fasisticke. Obijema je cilj stvaranja velikih drzava u kojima bi bilo mjesta samo za pripadnike njihovog naciona. Obije su za ostvarivanje tih mracnih nakana izvrsile strahovite monstruozne zlocine nad civilnimn stanovnistvom ne mareci za moral, etiku, humanost, bogobojaznost - koristeci se kombinacijom drzavnog i "privatnog" terorizma. U osnovi to su teroristicke drzave koje ne birajuci srestva nastoje oteti, opljackati, preuzeti, prevarom pretvoriti tudju imovionu u svoju.

    Osovina zla SAD - V.Britanija - Izrael je trenutno na vrhuncu svoje moci. Do sada svijet nije video tako gromoroznu zlocinacku koaliciju, troglavo cudoviste, sa toliko moci. Neznam za Kinu i novu Rusiju, one sve to nekako posmatraju smireno iako je nastup ovih krvopija u krajnjem usmjeren i prema njima. Nisam siguram da postoji neko ko bi mogao SAD-u stati nogom za vrat, ali je znano da Izrael kao njihovo pseto moze biti buzdano od njih samih. Pokazalo se, u aktuelnom sukobu, isto tako, da pseto nije ranjivo. Ranjivo je i te kako.

    Srbija, iako je slicna ovom americkom psetu, ne spada u njihovo drustvo. Ne zato sto ona to ne bi htjela, nego zato sto je jednostavno ne zele. Smatraju je ogavnom i nedostojnom. I zato se ona (Srbija) mora posmatrati kao zaseban slucaju, jer upravo iz tog prirodnog kompleksa nize vrijednosti sklona ciniti zlocine cak i one najgore vrste koji se nazivaju genocid, sto smo u proteklom divljanju po Blakanu imali priliku vidjet i dozivjet. Jedini lijek koji bi bio efikasan i ucinkovit je njena okupacija i korijenita denacifikacija. Nesto slicno kao sto je uradjeno u vrijeme denacifikacije Nemacke. S' tim sto bi se u srpskom slucaju moralo mnogo ozbiljnije prici, jer je inficiranje mnogo dublje.
    Геноцид није само упражњаван од Срба,током другог светског рата су хрватске усташе и муслиманске усташе на најзверскији начин побиле стотине хиљада Срба,Јевреја и Рома.Што би једино последњи рат био критеријум,а и у њему је доста Срба побијено,неке територије су етнички очишћене од њих.По чему је Србија гора од нацистичке Немачке,па јој треба коренитија денацификација и како можеш да поредиш те 2 ствари.Није забележено да су неки Јевреји убијали Немце у 2 св.рату,али је било Муслимана који су убијали Србе-цивиле и вршили њихово етничко чишћење.
    Што се тиче Израела,у питању је мала држава са релативно малом територијом која не може да угрози објективно ниједног арапског суседа а камоли читав исламски свет.Читава та халабука о израелској опасности је обична митоманија,да би се исламски екстремисти хомогенизовали,да није било Израела они би га измислили.Израел је починио многа недела пар милиона Палестинаца је протерано,али и у другим државама страдали су муслимански народи па се око тога није нешто дизала бука.Турци су посатирали безброј Курда,Садам исто,милиони људи су страдали у ирачко-иранском рату све су то муслимански народи па ником ништа.
    Читава та прича о Израелу је само повод да се ствара вештачки фронт исламског света-а у питању су различити народи који немају често ништа заједничко па неки пут и ратују међусобно.То би било исто као кад би Француска и Италија стварале заједнички фронт са Филипинцима или Руси и Грци са Етиопљанима,а ништа немају заједничко сем исте вере.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp
    Геноцид није само упражњаван од Срба,током другог светског рата су хрватске усташе и муслиманске усташе на најзверскији начин побиле стотине хиљада Срба,Јевреја и Рома.Што би једино последњи рат био критеријум,а и у њему је доста Срба побијено,неке територије су етнички очишћене од њих.По чему је Србија гора од нацистичке Немачке,па јој треба коренитија денацификација и како можеш да поредиш те 2 ствари.Није забележено да су неки Јевреји убијали Немце у 2 св.рату,али је било Муслимана који су убијали Србе-цивиле и вршили њихово етничко чишћење.
    Што се тиче Израела,у питању је мала држава са релативно малом територијом која не може да угрози објективно ниједног арапског суседа а камоли читав исламски свет.Читава та халабука о израелској опасности је обична митоманија,да би се исламски екстремисти хомогенизовали,да није било Израела они би га измислили.Израел је починио многа недела пар милиона Палестинаца је протерано,али и у другим државама страдали су муслимански народи па се око тога није нешто дизала бука.Турци су посатирали безброј Курда,Садам исто,милиони људи су страдали у ирачко-иранском рату све су то муслимански народи па ником ништа.
    Читава та прича о Израелу је само повод да се ствара вештачки фронт исламског света-а у питању су различити народи који немају често ништа заједничко па неки пут и ратују међусобно.То би било исто као кад би Француска и Италија стварале заједнички фронт са Филипинцима или Руси и Грци са Етиопљанима,а ништа немају заједничко сем исте вере.
    Ti momak, morao bi malo vise da se spremis prije neog li pocnes da diskutujes po ozbiljnoj temi kao sto je ova. Pogotovu bi morao konsultovati osnovne historijske knjige ako vec dajes neka zapazanja iz te oblasti. Ovo sto si napisao je djetinjarija i smijurija koja ne zasluzuje da jos se posveti iole kakva paznja. Ali posto nije red da te ignoprisem, hocu da ti skrenem paznju na sledece.

    Srbija je je od svog postanka bila skolona i vrsila genocid. Necu, ovom prilikokm, o Nemanjicima i drugim vladarima Srbije iz ranijeg historijskog razdoblja u to doba genocid je bio svojstven svima ko je iole imao silu. Da ne bi bilo zabune. Ono sto ti zelim reci, je to, da od Karadjordja - Obrenovica - dinastije Karadjordjevica - Drugog svjetskog rata - zadnjih ratova na Balkanu - tokom procesa disolucije Jugoslavije, Srbija je uvijek vrsila genocid nad nesrpskim narodima. Nazalost, spremna je da to ponovi, samo ako bi joj se pruzila prilika. Za sada nije u mogucnosti i ja se nadam da ce to tako i ostati do konacnice, jer su okolni narodi prirabili za sebe odbrambene mehanizme u vidu drzava, a neki su jos u fazi stvaranja, pa se nece usuditi da radi to sto je uvijek radila kada je mogla.

    Muslimani, danas Bosnjaci, tokom ww2 nisu imali svoju sopstvenu vojsku. Nisu bili institucionalno odbrambeno organizovani, vec su bili ukljuceni u razne tudjinske vojske. Sluge, ko' sto smo uvijek bili od kako je Fatih okupirao Bosnu. Recimo u USTASAMA, zatim u CETNICIMA - mozda nisi znao, ali zlocinac Draza Mihailovic je u svom stabu imao muslimane, kao i nekoliko ceta sastavljenih od muslimana. Onda je Himmler formirao 13.wafen SS diviziju - Handzar, gdje su sastav vecinom sacinjavcali muslimani, sa oko 30% Hrvata. Komandni kadar je bio njemacki. Za sve skupa je bilo zajednicko jedno, a to je da su se borili za tudje interese koji nisu imali bijele veze sa zastitom ugrozenih Bosnjaka. Ovi SS-ovci su se borili zajedno sa Ustasama i Cetnicima protiv Titovih partizana. Ubijali su svakog ko je komunista, pripadnik NOV i POJ i njihove simpatizere, pa da je 100 puta musliman. Nisu nikog stedjeli ... itd.

    Ono malo sto ih je bilo policijski organizovano na lokalnm nivou pod raznim nazivima "Muslimanska milicija", "Zeleni kadar", "Vulentari" ... bilo je domobranskog tipa i nedovolno za zastitu sopstvenog zivlja, a ne da pocine nad nekim genocid.

    Toliko o tome.

    Ovo o Izraelu sto si napisao, ne zelim da komentarisem, jer vidim da nisi upucen i da mijesas osnovne pojmove, pa da ne gubim vrijeme naglabajuci. Savjetujem ti da malo progoglas - procitas sta kazu drugi, obrazovani i upuceni ljudi i onda se javi.
    Last edited by Dobrusky; 10-08-06 at 00:31.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    ovo samo pokazuje licemjerstvo state departmenta koji dozvoljava izraelcima sve ono sto nisu srbima dozvoljavali u sukobima sa uck..... uostalom jevreji su u am. administraciji na vrlo jakim funkcijama......
    pa nedje je receno da se sukob na kosovu desio posle 9/11 drugacija bi prica bila, ali ....

    nije ni hezbolah naivan, postavlja kacuse ispred stambenih zgrada, pa kad izrael reaguje, ispada da gadju civilne mete, ali ....
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #18
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Srbija je je od svog postanka bila skolona i vrsila genocid. Necu, ovom prilikokm, o Nemanjicima i drugim vladarima Srbije iz ranijeg historijskog razdoblja u to doba genocid je bio svojstven svima ko je iole imao silu. Da ne bi bilo zabune. Ono sto ti zelim reci, je to, da od Karadjordja - Obrenovica - dinastije Karadjordjevica - Drugog svjetskog rata - zadnjih ratova na Balkanu - tokom procesa disolucije Jugoslavije, Srbija je uvijek vrsila genocid nad nesrpskim narodima..

    Карађорђе и Обреновићи нису вршили никакав геноцид,за њихове владавине Србија се простирала само на готово искључиво етнички чистим српским територијама,није било додира са другим народима.Сем ако протеривање Турака не сматраш геноцидом.Исто то што су радили Карађорђе и Обреновићи,радили су и Бугари,Грци и Црногорци-није то никаква специфичност Србије.
    Значи тврдња да су Карађорђе и династија Обреновић вршили геноцид је ноторна неистина,јер се тада Србија простирала само на територији Београдског пашалука,а 1878 године су припојени Ниш,Лесковац,Врање и Пирот.Једино ако не сматраш да су у Београду,Крагујевцу и Нишу тада живели неки други народи,а не Срби.
    Први пут је у додир са територијама где су поред Срба у значајном броју живели и други народи,Србија је дошла 1912 после присаједињења Косова,Македоније и Санџака,но је то трајало изузетно кратко и већ 1914 је почео први светски рат.
    Било би лепо да ми објасниш какав је то геноцид вршила српска војска борећи се у 1 светском рату?
    Касније је формирана Краљевина СХС,било би лепо да ми наведеш када је у њој извршен икакав масовни покољ несрпског живља.
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Muslimani, danas Bosnjaci, tokom ww2 nisu imali svoju sopstvenu vojsku. Nisu bili institucionalno odbrambeno organizovani, vec su bili ukljuceni u razne tudjinske vojske. Sluge, ko' sto smo uvijek bili od kako je Fatih okupirao Bosnu. Recimo u USTASAMA, zatim u CETNICIMA - mozda nisi znao, ali zlocinac Draza Mihailovic je u svom stabu imao muslimane, kao i nekoliko ceta sastavljenih od muslimana. Onda je Himmler formirao 13.wafen SS diviziju - Handzar, gdje su sastav vecinom sacinjavcali muslimani, sa oko 30% Hrvata. Komandni kadar je bio njemacki. Za sve skupa je bilo zajednicko jedno, a to je da su se borili za tudje interese koji nisu imali bijele veze sa zastitom ugrozenih Bosnjaka.

    Није битно за чије интересе су се борили,битно је да је велики број муслимана окрвавио руке вршећи масовне покоље Срба у 2 св.рату.Какве везе има да ли су радили у интересу муслимана?Сигурно да нису,као што ни усташе нису радили у интересу Хрвата ни четници у интересу Срба.Ставити се у службу туђих (нацистичких)интереса сигурно није оправдање за злочине.То што су муслимански злочинци били у СС-дивизији није олакшавајућа околност.
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Ovi SS-ovci su se borili zajedno sa Ustasama i Cetnicima protiv Titovih partizana. Ubijali su svakog ko je komunista, pripadnik NOV i POJ i njihove simpatizere, pa da je 100 puta musliman. Nisu nikog stedjeli ... itd.

    Убијали су српске цивиле и палили српска села,а муслимане и Хрвате само ако су били партизани-ваљда је разлика очигледна.Нису вршили масовне покоље муслимана и Хрвата већ само Срба.

    [SIZE=3] [/SIZE]

  19. #19
    Join Date
    May 2006
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakav horor!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Ovo sto ti nazivas kapitalisticko - liberalno - demokratsko, imamo priliku da vidimo u Iraku, Avganistanu, Palestini, Libanu... Istocnom Timoru i mnogim drugimzemljama gdje je Amerika nametla svoju "demokratiju". Nazalost imali smo prilike da to vidimo i kod nas.
    Mislis li ti da lokalni tirani poput Milosevica i Sadama, ili teroristicke organizacije kao sto su Al kaida imaju veci demokratski kapacitet pa ih treba podrzati?
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Osim toga, nemoj da mijesas EU sa politikom USA. Izrael nema iskrenog prijatelja u EU, osim britanske vlade. Politiku mahnitog Busha niko normalan u Evropi ne podrzava, naravno osim Blera. Cak se i Italijani spremaju povuci svoje trupe. Ne racunas valjda tu Bosance i ove sitne satelite koji ulaze Amerima u supak kad god stignu?
    EU politika je na strani SAD i nikakvih ozbiljnih sukoba izmedju njih nema, vec EU kao i Rusija, Kina i Indija pokusavaju da usicare iz SAD akcija sa kojim se oni navodno ne slazu ali prakticno ne cine nista da se im se suprotstave, stavise kad Ameri pobijede onda svi ucestvuju u ocuvanju mira. Sigurno SAD nisu moralne gromade i savrseni branioci demokratije i ljudskih prava i sloboda, ali ja nisam primijetio da ima neka drzava koja to bolje cini od njih. Naravno, oni to ne cine zbog toga sto vole demokratiju i ljudska prava i slobode vec zato sto time najbolje sire svoju moc i uticaj, svoje bogatstvo.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Mislis li ti da lokalni tirani poput Milosevica i Sadama, ili teroristicke organizacije kao sto su Al kaida imaju veci demokratski kapacitet pa ih treba podrzati?
    EU politika je na strani SAD i nikakvih ozbiljnih sukoba izmedju njih nema, vec EU kao i Rusija, Kina i Indija pokusavaju da usicare iz SAD akcija sa kojim se oni navodno ne slazu ali prakticno ne cine nista da se im se suprotstave, stavise kad Ameri pobijede onda svi ucestvuju u ocuvanju mira. Sigurno SAD nisu moralne gromade i savrseni branioci demokratije i ljudskih prava i sloboda, ali ja nisam primijetio da ima neka drzava koja to bolje cini od njih. Naravno, oni to ne cine zbog toga sto vole demokratiju i ljudska prava i slobode vec zato sto time najbolje sire svoju moc i uticaj, svoje bogatstvo.

    Naravno da ne mislim, ali mislim da ni "demokratija" koju utjeruje USA nije modalitet koji je prihvatljiv slijepo i bezpogovorno. I zasto pominjes te krvoloke Tudjmana i Milosevica? Al Kaidu ? Pa njih su stvorili sami Amerikanci. Oni su americka ceda. Mi smo u SFRJ imalio sasvim solidno drustvo koje je samo malo trebalo popaviti i uskladiti sa modernim evropskim trendovima vladanja i to bi bilo to. Bili smo na pragu. Amerikanci su preko svojih spijuna razbili SFRJ i to na najkrvaviji moguci nacin da se vise nikad ne sastavi i uspostavili svoje standarde. Bivsi Jugosloveni su od primjera razvoja i prosperitete, tolerancije i uvazavanja, postali jad i bjeda. Mi smo vraceni 50 godina nazad, vjerovatno i vise. Svugdje osim Slovenije vlada jad i bijeda, nesigurnost, diskriminacija, ksenofobija, mrznja, vjerska netolerancija ... sve po americkom receptu. Polumozgovi smatraju da je americka demokratija bogom data i da je to lijek za sve probleme svakog drusta. NE, nije to nikakav lijek. Praksa je dokazala da americki model nije nikakav lijek, vec da je to u stvari OPAKA BOLEST koja je razorila mnoga drustva i njihove drzave. Ideologiju koja samo u novcu vidi vrijednost nije nista drugo nego opasna i opaka bolest.

    Najveci deo slobodnomislece Evrope je protiv politike koju vodi administracija ratnog zlocinca Dzordza Busha. To ne odoravaju ni Rusija, ni Kina - one se samo pokusavaju prilagoditi novonastaloj situaciji, jer obije za sada imaju defanzivnu politiku i sa tim uskladjuju svoje interese. Ostali deo teksta ti je potvrda mojih navoda i sa tim se slazem. Amerima nije cilj demokratija vec, pljacka, lopovluk, otimanje ... zlo i naopako, nebiraju srestva da do toga dodju.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    kakve evze ima Srbija sa Izraelom ?

    Odkako znam za Izrael, oni uvijek ratuju. Mogli bi se malo preiispitat, nije ni cudo sto ih pola svijeta ne moze podnijet.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danas zbrka sa avionima u Londonu, terorizam, spasili se od njega..... a meni sve to izgleda da se skrene paznja sta rade po Libanu.

  24. #24
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izrael ima pravo na postojanje.

    Palestinci imaju pravo na drzavu.

    Hezbolah, Hamas, Islamski Dzihad i Fatah namjerno ubijaju civile i djecu. Ni ja sa njima ne bih pregovarao. Ipak ne opravdavam pretjerivanje u upotrebi sile od strane Izraela.

    Dobruski da se ti pitas pretpostavljam da bi u eventualnom obracunu SAD i Irana najdeblji kraj trebalo da izvuce Srbija, a?
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  25. #25
    Join Date
    May 2006
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izraelci imaju najstrasnije igracke

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako reformisati Islam i iskorjeniti Islamski terorizam?
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-05, 17:22
  2. Islamski terorizam je najvece svjetsko zlo
    By Janko23 in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 16-10-04, 02:35
  3. Huškanje na terorizam
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 23-03-04, 20:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •