Pavićević se povlači iz politike


Podgorica, 17. septembra (Mina) – Predsjednik Građanske partije Krsto Pavićević najavio je danas da će se povući iz politike, ocjenjujući da živi u državi u kojoj građani ne žele promjene.
„U situaciji u kojoj, Demokratska partija socijalista ubjedljivo pobjeđuje u nikšićkom Viru ili na Cetinju, koje su ostavili da lagano umire, ne vidim neki dobar razlog za dalje bavljenje politikom“, kazao je Pavićević. Prema njegovim riječima, poslednjih 17 godina u Crnoj Gori se kreirao nov profil građanina kome je svejedno da li se cigarete švercuju i prodaju na ulici umjesto na za to određenim mjestima.
“U Crnoj Gori žive građani koji mnoge za Evropu nepojmljive stvari, doživljava normalnim i ne žele da ih mijenjaju“.
„Zašto bi mi insistirali na donošenju Zakona o prijestonici braneći Cetinje od vlasti DPS-a, kada ta stranka dobija gotovo 14 puta više glasova nego mi, i osvaja do sada nezabilježeno veliku dvotrećinsku većinu. Što drugo reći osim Cetinjani i ostali neka vam je srećan DPS”,

Moram da prokomentarisem jednu neukost crnogorskih politicara, koji dozivljavaju licne slomove oko OSNOVNIH POJMOVA i pitanja koja se uce u teoriji politike pitanjem:
G.Pavicevicu,
A sto ste vi mislili prije izbora o crnogorskom (ili bilo cijem) izbornom korpusu?
Pa zar niste culi za esencijalnu basnu za shvatanje politike koju je ispricao Vuk Draskovic prije 20 godina, koja glasi da, kada mu je neki seljak prisao i poljubio mu ruku, odusevljeno klicuci njegovom govoru, Vuk ga je upitao:"Za koga ces glasati, cica"? Ovaj mu je odgovorio:"Za Slobu, naravno !" Kada ga je Vuk- zgranut- upitao kako to da ce glasati za Milosevica, a toliko mu se svodja sve sto je on, Vuk, govorio, seljak mu je odgovorio:"Aaa, pa ja cu za tebe da glasam onda kada ti dodjes na vlast!"

Crna Gora glasa takodje pobjednike,one koji su dokazali da umiju da se nose sa SVIM problemima, a ne za one koji obecavaju vise postenja....JER POSTENJE NIJE NAJVAZNIJA OSOBINA U POLITICI!!!

Politika je nastvak rata bez upotrebe oruzja, vjestina moguceg, ostvarivanje koristi za one koji te podrzavaju i sto veci broj onih koji ce podrzavati ubuduce kada budu imali oni koristi.
Politika nepostuje one koji, uprkos SVIM ANKETAMA, IZ SUJETE, IZVRSE POLITICKO SAMOUBISTVO I IZADJU SAMOSTALNO NA IZBORE, IAKO SE SVE, BAS SVE ANKETE PROREKLE DA GRADJANSKA PARTIJA NEMOZE PRECI CENZUS!
Ja sam bio simpatizer GP kao clana koalicije sa SDPS i bio sam u nevjerici kada ste odbili ponudu LP a niste nasli drugog koalicionog partnera...mada za vas nije ni bilo drugog osim Liberala, KOJIMA STE MORALI DA PRISTUPITE, BEZ OBZIRA NA CIJENU, da bi uopste stranka prezivjela i isla dalje u koalicije. Pisem ovoliki post zato sto mi je zao GP i vas licno, ali....

A eve da vidimo sto ce ovaj pametni forum reci?