Results 1 to 16 of 16

Thread: Underground (rock, punk, metal, hc)

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Underground (rock, punk, metal, hc)

    molim ljude da na ovom forumu ostave komentare vezane za crnogorsku
    scenu ali molim bez prozivki.



    Subota 08.05.2004 Marfi

    sviraju Udar i Postmortem dodjite

    ulaz 1.50 e.

    pivo 0.8 e.

    votka 1.00 e.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije nego sto pocnem, zanima me da li je tacno da ce 14. maja biti organizovana svirka koja ce trajati 5-6 sati? Ako jeste, ko ce sve nastupati?

    Znaci, polako je pocelo i ovdje nesto da se radi. U Podgorici trenutno egzistira 10-ak bendova, koje pretezno sacinjavaju ljudi ispod 18-20 godina, sto moze da nas ohrabri... Svirke... OK je sto ih ima, ali je jako usrano to sto se na svake 2 nedjelje pojave jedni te isti bendovi i nista novo... Marfi - znaci imamo 3-4 benda koji su non-stop tu. Koga ce to zainteresovati? OK je to sto su doveli Six Pack i DST, nije OK to sto su palili narod po PG da ce dovesti Ritam Nereda, Partibrejkerse, Bjesove, Eyesburn i Block Out. Ako hocemo da imamo scenu i da ponekad vidimo iskusne ljude na bini, onda moramo dovoditi i bendove sa strane. Sinoc je Liberalni savez doveo gomilu CG bendova i prava je steta sto je poceo onaj nenormalno jak pljusak, kada je sve okoncano, posto su trebali da nastupe DST, Rain Dogz, valjda Autogeni Trening... Kako sam saznao, od 13. maja su protesti i gotovo svakog dana ce biti organizovane svirke po zavrsetku protesta. Znaci, opozicija malo plagira ono sto je radjeno na protestima koalicije 'Zajedno' u Srbiji, ali je to OK, posto ce biti dobre svirke. Ne znam, mozda ni Partibrejkersi ovdje ne bi izazvali neko vece interesovanje, jer mi je sve bilo jasno na koncertu Six Packa. OK je to sto ljudi zele podrzati svoje drugare iz PG bendova, pa napune marfi, ali ako vec slusaju tu vrstu muzike, onda bi trebali dolaziti i na svirke iskusnijih bendova (mada, kapiram ko su ti likovi kad mi je jedan od njih rekao 'Ko je taj Six Pack? Bjezi, ja da im dajem 3 eura - bas ne znam je l' bolje uzet paklicu trave ili ic na koncert tih likova'... Sve je to totalno rastimovano. Niksic je koliko-toliko bolji - ugostili su Bjesove, Six Pack (2x), KBO!, a na ljeto ce na bedemu biti prava ludnica od koncerata. Cjelokupna CG scena... Dosta trulo. Imamo DST, Autogeni trening koji su uspjeli ovjekovjeciti svoje songove na objavljenim izdanjima i 20-ak grupica koje sviraju ali jos uvijek nista konkretno ne preduzimaju (zna se kako je djavolski tesko objaviti album u CG, ukoliko sviras 'underground') sa jedne, te sastave koji se deklarisu kao rock, a koji po meni spadaju u '?' kategoriju - Perper, Rolly, Brand i ostali, koji su orjentisani na neki pop-rock i koji se ne uklapaju u ovu pricu. Publika je nezainteresovana... U citavoj republici izlaze 3-4 fanzina, mislim 4 - od toga 2 metal fanzina (Tivat, Bar), 1 highway r'n'r (rock, punk, HC, metal) - nas Howler i 1 vise bilten nego fanzin iz Budve... Trebalo bi poceti onako kako se pocelo i u Srbiji i u Hrvatskoj i u Zimbabveu... Znaci, prvo odraditi kompilaciju na kojoj bi bili zastupljeni svi 'underground' bendovi, onda napraviti par svirki, izdati jos par kompilacija ako treba, zainteresovati publiku, a prije svega javnost, pa ce se onda zainteresovati i izdavaci (kao u Srbiji... Danas mnogi 'underground' sastavi izdaju za 'ITTM' (Direktori, Saht, Six Pack, Red Union), 'Metropolis' (Ritam Nereda, Dzukele), Automatik-records... a odlicnu akciju je napravio casopis 'Rock express', koji objavljuje albume talentovanih sastava, poput onih koji se istaknu u Zajecaru (Totalni klosari, Busmani, Enjoy sarma). Umalo da zaboravim, upravo ovaj casopis je izdao album kotorskog sastava DDNZ - 'Antimon'... Ne treba ocekivati napredak preko noci, ali ako bendovi teze napretku, onda oni moraju da se bore za svoje mjesto na sceni. Ne znam ko se moze zadovoljiti sa par svirki u svom gradu, kada ima potencijal koji garantuje da se takav bend moze probiti mnogo sire, a dosta bendova iz PG 'undergrounda' to mogu...
    Pozdrav!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    kod nas u herceg Novom postoje dva benda koja su aktivna.
    A shto se tice ljeta,uvijek neko dobro dodje u HN i napravi lom.
    A ja se nada m da cemo i mi napraviti neshto takvo,ako bog da.....

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    S_K_I_N_H_E_A_D je pomenuo kotorski bend 'Drugi Dan Na Zemlji' (bolje da napisem ime u full formi zbog onih koji nisu culi za njih), koji su izdali album, dobili dobre kritike ali nesto neznam da su svirali idje po Crnoj Gori?! Jesu li uopste imali koji koncert do sad?! Bas me interesuje sta je sa njima ...
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Forests of Montenegro
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li kakve konzumacije 8.?
    We could have changed the world, had you been here with me.Right now.
    Held you in my arms. In my arms, my love
    Jesus wept so man could live forever on earth. In peace
    But my tears. They fall for you. Only you

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~montenegro~
    Posts
    551
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to fino..ali na zalost jadno nekako :cry:
    ~MONTENEGRO~

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by R.I.P.
    S_K_I_N_H_E_A_D je pomenuo kotorski bend 'Drugi Dan Na Zemlji' (bolje da napisem ime u full formi zbog onih koji nisu culi za njih), koji su izdali album, dobili dobre kritike ali nesto neznam da su svirali idje po Crnoj Gori?! Jesu li uopste imali koji koncert do sad?! Bas me interesuje sta je sa njima ...
    Da znas da i nije neki album... Ekipa vise ne postoji (bar sam tako nacuo), a sto se tice svirki, nesto ih i ne pamtim :wink:

    Pozdrav!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    album je bio sasvim prosjechan, ali sam se nadala da ce tokom odrastanja momci pokupiti neki shmek, i ne zadrzati ga za se nego ga dati svojoj mjuzi...a nastupili jesu 2put da ja znam. u kotoru 99, i na nekoj gitarijadi u pg 2000. poslije sam chak kupila kasetu - izdao je rock express.
    ...tad su, sjecam se, zvuchali kao shesnaestogodishnji block out...
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Quote Originally Posted by R.I.P.
    S_K_I_N_H_E_A_D je pomenuo kotorski bend 'Drugi Dan Na Zemlji' (bolje da napisem ime u full formi zbog onih koji nisu culi za njih), koji su izdali album, dobili dobre kritike ali nesto neznam da su svirali idje po Crnoj Gori?! Jesu li uopste imali koji koncert do sad?! Bas me interesuje sta je sa njima ...
    Da znas da i nije neki album... Ekipa vise ne postoji (bar sam tako nacuo), a sto se tice svirki, nesto ih i ne pamtim :wink:

    Pozdrav!
    a to ovi iz REXa su ga nahvalili (ko i svako svoje izdanje) . . . ja nisam imo prilike da ga preslusam
    DEAD GIRLS DON'T SAY NO

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cuo sam dvije njihove pjesme koje su objavljene na ovogodisnjoj kompilaciji "Dan poslije"(inace kompilacija koju je finansirala Njemcka cini mi se i na kojoj se nalaze ne toliko afirmisane grupe iz Crne Gore,Hrvatske i Bosne).Pored njih tu su i dvije pjesme "Rain dogza."
    "Drugi dan na zemlji" mi mnogo fino zvuci,ali ne znam sto se sa njima tenutno desava...
    Open your minD

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovako 14.05.2004 ce biti odrzano nesto po principu gitarijade gdje ce ljudi nastupati sa jednom autorskom pjesmom i jednom obradom
    trebalo bi da se prijavi oko 20 bendova
    a najavljeno je trajanje svirke od 20:00 do 03:00

    08.05 nazalost nece biti konzumacije jer taj uslov ne odgovara upravi kafica...

    jos jednom vas pozivam dodjite 08.05. bice simpaticnog sviranja...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beyond the wandering moon
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma da...pogotovo kad ja pochnem :roll: :twisted:
    + ‘Zene vole koliko mogu,muskarci koliko zele’

    + Nas Crnogoraca mozda ima malo . . . Al' smo zato *****. . .

    + Did I ever hurt you in any way? If I did, hear my apology: **** YOU !!!

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by R.I.P.
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Quote Originally Posted by R.I.P.
    S_K_I_N_H_E_A_D je pomenuo kotorski bend 'Drugi Dan Na Zemlji' (bolje da napisem ime u full formi zbog onih koji nisu culi za njih), koji su izdali album, dobili dobre kritike ali nesto neznam da su svirali idje po Crnoj Gori?! Jesu li uopste imali koji koncert do sad?! Bas me interesuje sta je sa njima ...
    Da znas da i nije neki album... Ekipa vise ne postoji (bar sam tako nacuo), a sto se tice svirki, nesto ih i ne pamtim :wink:

    Pozdrav!
    a to ovi iz REXa su ga nahvalili (ko i svako svoje izdanje) . . . ja nisam imo prilike da ga preslusam
    Haha... Pa najbolje da su izdavac pljuje na svoje izdanje ... 'Svako svoga konja hvali'...

    Pozdrav!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LoVeRmAn_pG
    ovako 14.05.2004 ce biti odrzano nesto po principu gitarijade gdje ce ljudi nastupati sa jednom autorskom pjesmom i jednom obradom
    trebalo bi da se prijavi oko 20 bendova
    a najavljeno je trajanje svirke od 20:00 do 03:00

    08.05 nazalost nece biti konzumacije jer taj uslov ne odgovara upravi kafica...

    jos jednom vas pozivam dodjite 08.05. bice simpaticnog sviranja...
    Sto sipaju oni u to pivo, pa nam ga prodaju za 60 centi?
    20 bendova? Kad ce se znati lista ucesnika i hoce li se uopste biti objelodanjena?

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bunar
    Posts
    1,335
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posto je vino... ?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    modernique
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •