Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 61

Thread: radi li vise mina wireless?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default radi li vise mina wireless?

    evo par dana ne mogu da se konektujem na nju (ne hvatam signal), pa me zanima ako znate sto je u pitanju (moja kartica ili do nje)

    ranije sam se kacio na predajnik sa ljubovica bez problema...
    ....

  2. #2
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako si se kacio kod velike pijace onda trenutno ne radi ja sam bio juce do Montsky-a i rekao mi je da je crkao AP(valjda) i da su trebali danas da ga zamijene ali jos nista...sa komercijalnim radom pocinju posle Infofesta, tako su mi rekli....
    __________________________

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mina "Vektra" radi odlicno.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    KAko radi taj wireless njigov?

    Sto treba od opreme i kolko kosta i dje se kupuje?

  5. #5
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i dalje nisu napravili ap kod velike pijace....sve zavisi koliko si daleko od AP, ako si blizu dovoljna ti je neka usb kartica a ona ti je 30e i koji metar usb produznog i nista vise
    __________________________

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow


    Mina Blok6/Tolosi (Montsky) Radi Odlicno ;=)
    Doduse Nekad Se Raspada, Ali Opet Besplatno Je Besplatno.. Signal Bi Trebalo Malo Pojacati, Mada Gura i Ovako.. To Kad Stavite Da Se Naplacuje.. ;-)
    mOnteneGro

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Mina Tolosi

    U zadnje vrijeme se Mina-Blok- Tolosi -> bas raspada. Jedva cekam pocetak komercijalnog rada, ako nista potpisujem ovaj kolonijalni ugovor sa Internet Crna Gora za ADSL.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super ti je ADSL uzet... na 24 mjeseca potpisat nistavni ili kako pravnici kazu stetni ugovor. Nadji neku tacku koja njih obavezuje prema tebi... nema je samo su tebe obavezali prema njima i pri tom ti ugovor ne mozes da raskines a da ne platis sve mjesecne rate.


    Ja kad mi istekne u decembar ugovor uzimam wireless kakav god da je a cim pocne komericajlno da ide bice sigurno bolji.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mogu li ja u donju goricu imam opticku vidljivost na zgrade bloka
    da uhvatim signal mine?
    mozda ima 3km prave linije
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Borchez View Post
    Super ti je ADSL uzet... na 24 mjeseca potpisat nistavni ili kako pravnici kazu stetni ugovor. Nadji neku tacku koja njih obavezuje prema tebi... nema je samo su tebe obavezali prema njima i pri tom ti ugovor ne mozes da raskines a da ne platis sve mjesecne rate.


    Ja kad mi istekne u decembar ugovor uzimam wireless kakav god da je a cim pocne komericajlno da ide bice sigurno bolji.
    Wireles je sad nagrdjen, bolji ti je dial UP za dosta stvari- kad pocne komercijalno, vidjecemo. Sto mislite o student paketu, on je na 1 godinu, jedino sto je 5 gigabajta?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Matrix
    Posts
    256
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja zivim u zgradi iza mase, na lap top-u ponekad uhvatim neki signal pise mi mina-montsky, ali prazi neki pass... Sta mi treba da bih se kacio na to, mogu sa ovom integrisanom karticom jel? Kakva podesavanja treba da stavim? I neko spomenu da je dzabe??? Ako moze neko da mi objani kako sve to ide?
    Believe the unbelievable . . .

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da bi koristio bezicni internet Mine potrebno je da im se obratis mail-om na [email protected] i u njemu ces napisati osnovne podatke o sebi (ime i prezime, adresa, e-mail) i oni ce ti poslati username i password. Sto se tice podesavanja, nema nista posebno, stavis sve na automatic.
    Prijatno surfovanje.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Borchez View Post
    Super ti je ADSL uzet... na 24 mjeseca potpisat nistavni ili kako pravnici kazu stetni ugovor. Nadji neku tacku koja njih obavezuje prema tebi...
    Obavezali su se da pruze neprekidno koriscenje, sto krse svaki dan.

    Naravno nije problem u njima nego u drzavi, tj. sto ista ne postoji.
    She is only here to annoy herself!

  14. #14
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obavezali su se za neprekidan i neometan internet ali isto tako ne odgovaraju za prekide koji su dosli sa trece strane a sto god da se desi oni ce reci da je u pitanju treca strana.

    Nije kriva drzava nego agencija za telekomunikacije a oebs bi trebalo da nadgleda sve ustanove koje su se obavezale prema EU standardima kao sto je AZT.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Ja ne znam što je sa tim ADSL-om, al ja od kako ga uzeh, nije jedan dan zaštekao, sem ono kad je i berza pala u ponedjeljak nije da falim Telekom, al zaista je tako...

  16. #16
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a i ovi iz Mine-Montskaya su od rijeci nema sto.....jos ne napravise AP...rekose sjutra ce a to davno bjese
    __________________________

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a i ovi iz Mine-Montskaya su od rijeci nema sto.....
    A i ovi sa itam-a nisu nista bolji. Jedan obican AP postavljaju godinu dana. Da su ga rucno pravili, vise bi ga zavrsili. Izgovor, pravna gerulativa i neke gluposti. Sad im je glavna wikipedija cg i nazovi ostale besposlice oko clanarine, kako da izgleda logo..... a AP-a nidje. Ipak je po onoj narodnoj, tresla se gora.........

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakve veze ima ITAM sa tim sto se ljudi zale na Minu?!
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG
    Posts
    437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ??????

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Ja ne znam što je sa tim ADSL-om, al ja od kako ga uzeh, nije jedan dan zaštekao, sem ono kad je i berza pala u ponedjeljak nije da falim Telekom, al zaista je tako...
    Dje ovaj zivi??? Ili ne koristi internet?
    MAKE LOVE NOT SEX!!!

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG
    Posts
    437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Heheheeh

    Quote Originally Posted by Borchez View Post
    Obavezali su se za neprekidan i neometan internet ali isto tako ne odgovaraju za prekide koji su dosli sa trece strane a sto god da se desi oni ce reci da je u pitanju treca strana.

    Nije kriva drzava nego agencija za telekomunikacije a oebs bi trebalo da nadgleda sve ustanove koje su se obavezale prema EU standardima kao sto je AZT.
    Nije kriva drzava???? I ovaj je nedje iz Amerike? Ne no je majka priroda kriva sto kisa pada i grmi? Pa jbt kad god pocne kisa crkne struja, a sa njom i voda, a sa vodom i internet (ovo je vec bilo malo utopisticki), jedino fix telefon radi (caki mobilni zastekaju). Znas li sto bi se u drugu drzavu desilo da se to desava redovno? Pojeli bi gradjani i drzavu i elektro[rivredu i vodovod i Internet i sve odreda i platili bi jedno par milijardi eura odstete, ali kod nas jedino jos da nas je.u u prkno pa da narod bekne nesto!

    Pa covjece Milo i Pedja N. se fale da je Splendid najjaci hotel kod nas pa je cak i trafostanicu svoju napravio????:mrgreen: O bruke te, pa zar bi je pravili da ne moraju i bacali 100000e? To je poruka stranim investitorima: ako cete sto drzat kod nas (pa makar i mesaru) samo treba da izgradite svoj vodovod, jednu malu hidroelektranuu, svoj internet provajder, 1 trafostanicu i mobilnog operatera i mozete odma pocet s radom!!!:mad: A to vam je samo nekih 1000000000000000000 e, ali dacemo vam plac za mesaru za 1e??????????????:mrgreen:
    MAKE LOVE NOT SEX!!!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,665
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loverboy View Post
    Dje ovaj zivi??? Ili ne koristi internet?
    www.montsat.cg.yu

    eto gdje zivi i gdje "ne" koristi internet.covjek ima svoj sajt vec godinama.usput ni meni Adsl nije ni jednom zastekao.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG
    Posts
    437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Hehehe-opet!

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    www.montsat.cg.yu

    eto gdje zivi i gdje "ne" koristi internet.covjek ima svoj sajt vec godinama.usput ni meni Adsl nije ni jednom zastekao.
    Mora da ima i satelitski net!:eek: Pa od kad ste poceli s adslom? Cijeli maj ga nije uopste bilo (tj. pola maja, a pola na prekide). Pa juce je oko 6 sati popodne crkao jedno sat vremena i to svima! Ja ne znam brate, svi se prave blesavi!
    MAKE LOVE NOT SEX!!!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by zeks,loverboy View Post
    www.montsat.cg.yu

    eto gdje zivi i gdje "ne" koristi internet.covjek ima svoj sajt vec godinama.usput ni meni Adsl nije ni jednom zastekao


    Mora da ima i satelitski net! Pa od kad ste poceli s adslom? Cijeli maj ga nije uopste bilo (tj. pola maja, a pola na prekide). Pa juce je oko 6 sati popodne crkao jedno sat vremena i to svima! Ja ne znam brate, svi se prave blesavi!.
    Ma on ADSL koristi samo na poslu, on govori za vrijeme do najdalje 4 sata popodne. Pitacete ga kad iduci mjesec nabavi kuci, onda ce i on ovdje visiti sa vama

    Kako ide ta tuzba ljudi? )

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Wireless je zakon! Ja se konektujem na linksys605 i nijednom mi jos nije zastekalo a brzina i signal prejaki!! Mozda zato sto sam u USA?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default


    Sa sigurnošću mogu da tvrdim da u Gornjoj Gorici ADSL, tamo gde radim je samo jednom zaštekao, a na poslu sam od 8 do 15-16h. A kako mi direktor kaže, a on ostaje i popodne i kasnije, ni tada nema problema.
    Što se tiče druge lokacije, na Zlatici, i tu 100% tvrdim da kod mog prvog komšije, koji ga koristi 4-5 mjeseci, NI JEDNOM nije imao problema, a klinac mu visi na internetu, po ceo dan nešto downloaduje... a da je imao problema, zvao bi mene, pošto nije baš iskusan sa računarom...

    naravno, verujem da ima mesta gde ne radi kako treba, ima tu desetine faktora koje utiču na to, pre svega kvalitet same kućne instalacije, a znate i da računar može praviti probleme... tako da ne treba odmah kriviti T-Com...

    ne kažem da su jeftini, da nebi imalo šta da se poboljša, ali mislim da bi valjalo imati malo strpljenja, ne može za par godina da se skoči sa onakve infrastrukture na idealnu mrežu i usluge, pa još udovoljiti svima...

    Sorry što je malo van teme, al eto...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Katastrofe i vjera u Boga
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 80
    Last Post: 13-05-05, 16:41
  2. Voljeti vise osoba?
    By vIbes in forum Ljubav
    Replies: 44
    Last Post: 11-11-04, 02:21
  3. S V A S T A R A
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-04, 14:26
  4. Recenice koje je Bart pisao na tabli!
    By grcko in forum #montecafe
    Replies: 9
    Last Post: 18-02-04, 18:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •