Page 14 of 66 FirstFirst ... 41011121314151617182464 ... LastLast
Results 326 to 350 of 1636

Thread: Zanimljivosti iz nauke

  1. #326
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Te rijeci postoje i na engleskom. Mada uragan je hurricane, ali tornado je i kod njih tornado.
    "tvister" jos uvijek nijesmo masovno preuzeli a ove ostale jesmo (neznam iz kog jezika su preuzete - iz engleskog ili smo i mi i englezi preuzeli od nekog treceg)
    pa je njihovo znacenje vecem procentu ljudi jasno.
    Znam da je svijet od nas preuzeo "vampir"-a, od turaka smo uzeli "jastuk", "cizmu", "dzaba", "tulumbu",... od njemaca "srafcifer"...
    Skrecemo sa teme - uostalom nije toliko vazno ako vecina razumije engleski i zna o cemu je rijec.

  2. #327
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Exclamation

    Tim istraživača s University of California tvrdi da šećer, odnosno zaslađivači zastupljeni u prerađenoj hrani i napicima ometaju osnovne funkcije mozga, s naznakom na memoriju... ili preciznije - čine nas glup(lj)ima.
    Negativni efekti, čini se, ipak se mogu redukovati unosom omega 3 masnih kiselina.

    Does sugar make you stupid? Study suggests it sabotages learning and memory


    • Fructose is commonly added to processed foods such as soft drinks
    • It was found to hamper memory and slow brain activity

    Too much sugar could be making you stupid, according to researchers.



    The suggestion follows tests in the laboratory comparing high-fructose corn syrup, which is six times sweeter than cane sugar and a common ingredient in processed foods, with omega-3 fatty acids, known to aid memory and learning.
    In an experiment on rats, one group had a sugary diet for six weeks and another was fed healthily.
    At the start of the study, published in the Journal of Physiology, the University of California team tested how well the rats navigated a maze – placing landmarks to help them learn the way.

    Six weeks later, the researchers tested the rats’ ability to recall the route.
    Study co-author Professor Fernando Gomez-Pinilla said the rats fed just a sugary diet were slower and their brains had declined.
    He said: 'Eating a high-fructose diet over the long term alters your brain’s ability to learn and remember information.
    However, the good news is that eating nuts and fish such as salmon can counteract this disruption.
    'Our findings illustrate that what you eat affects how you think,' said Prof Gomez-Pinilla. 'Adding omega-3 fatty acids to your meals can help minimise the damage.'




    Stay off the sweet stuff: Fizzy drinks contain high amounts of fructose which slows the brain

    While earlier research has revealed how fructose harms the body through its role in diabetes, obesity and fatty liver, this study is the first to uncover how the sweetener influences the brain.
    The researchers were studying the impact of high-fructose corn syrup on rats, who have similar brain chemistry to humans.
    The inexpensive liquid is six times sweeter than cane sugar and is commonly added to processed foods such as soft drinks.


    Professor Gomez-Pinilla recommends yoghurt with fruit rather than processed desserts

    'We're not talking about naturally occurring fructose in fruits, which also contain important antioxidants,' said Prof Gomez-Pinilla.
    'We're concerned about high-fructose corn syrup that is added to manufactured food products as a sweetener and preservative.'
    Prof Gomez-Pinilla and co-author Rahul Agrawal found the brain's of the rats that each consumed a fructose solution as drinking water for six weeks had changed.

    Prof Gomez-Pinilla said: 'Their brain cells had trouble signaling each other, disrupting the rats' ability to think clearly and recall the route they'd learned six weeks earlier.'
    A closer look at the rats' brain tissue suggested that insulin had lost much of its power to influence the brain cells.
    The authors suspect that eating too much fructose could block insulin's ability to regulate how cells use and store sugar for the energy required for processing thoughts and emotions.
    However, their study also suggests that eating foods rich in omega-3 regularly could protect the brain from the effects of fructose.
    Prof Gomez-Pinilla said: 'It's like saving money in the bank. You want to build a reserve for your brain to tap when it requires extra fuel to fight off future diseases.'
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #328
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne postoji supstanca koja se može unijeti koja čovjeka može da učini glup(lj)im.

    Alkohol, fruktoza (koja je prethodni stadijum svakog dobrog alkoholnog pića), čvarci, whateva.

    Cijanid, gutanje klikera i heroin u osjetljivim godinama (od treće do desete) i zaglavili ste, sve ostalo samo lagano i ostaćete inteligentni. Ako ste odrasli, jel' de. Tako da navalite na Koka Kolu, nema ko je nije probao a svijet nije prepun retarda.

    Pardon, ipak jeste.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  4. #329
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je samo u pitanju pretjerana reakcija tijela na korišćenje prerađenog šećera.
    Evo kako se to, ukoliko sam dobro shvatio, odvija...
    Kad namirnice sa prerađenim šećerom uđu u sistem za varenje, nivo šećera u krvi se drastično povećava. Kao odgovor, pankreas proizvodi velike količine insulina. Međutim, brz rast šećera je obamanjujući, pa samim tim njegov visok nivo ne traje dugo u organizmu. Insulin je još uvijek prisutan, pa se nivo šećera u krvi može drastično spustiti jer nema nadolazećeg šećera. Ako nivo šečera u krvi dovoljno opadne, onda mozak trpi posljedice usled nedostatka 'goriva', jer je jedini izvor energije za mozak glukoza. Uzmimo još i u obzir da mozak ne obiluje prostorom za skladištenje, već da zahtijeva konstantan dotok krvi sa odgovarajućim i stabilnim nivoom glukoze.
    "Čistim ođe, nema tu gospode."

  5. #330
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,279 Posts

    Default

    Ma ja sam prije par mjeseci procitao kako psenica umanjuje inteligenciju. Kad bi se odrekli svega sto po najnovijim istrazivanjima skodi zdravlju ne bi se ni ljeba najeli

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    "tvister" jos uvijek nijesmo masovno preuzeli a ove ostale jesmo (neznam iz kog jezika su preuzete - iz engleskog ili smo i mi i englezi preuzeli od nekog treceg)
    Ja sam revolucionar. Uvodim tvister u upotrebu sirokija narodnija masa.

    Tvister je ustvari prvi termin koji sam cuo za tu vrstu vjetra kad sam gledao istoimeni film iz 1996-e.
    Last edited by VanjaTheMan; 19-05-12 at 23:08.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #331
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ma ja sam prije par mjeseci procitao kako psenica umanjuje inteligenciju. Kad bi se odrekli svega sto po najnovijim istrazivanjima skodi zdravlju ne bi se ni ljeba najeli
    !
    jos samo treba uzeti u obzir da se neka istrazivanja rade po narudzbi nekih proizvodjaca.Cuvam 2 isjecka iz istih novina,neka 2 mjeseca razlike...u prvom istrazivanju cokolada je zdrava za zube,u drugom izrazito stetna.Kome vjerovati?

    edit: sjetih se jedne avanture Tila Ojlenspigela- dobri Til ulazi u krcmu i trazi sira uz veceru,uz recenicu:jer je zdrav za stomak.Kad dobije odgovor da nema sira,kaze:dobro je i tako,jer je los za desni.Kad mu kaze krcmarica da je spadalo i da istovremeno i hvali i kudi sir i cega treba da se pridrzavaju on im rece: "Kad imate sira,pridrzavajte se prvogma kad nemate drugog.."

    malo djedovskog humora,ha ha
    Last edited by Lucianeddu; 19-05-12 at 17:05.

  7. #332
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    !
    jos samo treba uzeti u obzir da se neka istrazivanja rade po narudzbi nekih proizvodjaca.
    Monsanto je lider na tom polju.

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Cuvam 2 isjecka iz istih novina,neka 2 mjeseca razlike...u prvom istrazivanju cokolada je zdrava za zube,u drugom izrazito stetna.Kome vjerovati?
    Evo ti još jedna dilema: pušenje oštećuje mozak ili mu koristi?

    Smoking is 'good for your memory and concentration'
    Smoking can help boost memory and concentration, say scientists. The discovery offers hope of a nicotine pill that mimics these effects to treat Alzheimer's disease.

    Read more: http://www.dailymail.co.uk/health/ar...#ixzz1vLGCgKLB
    Last edited by starwalker; 19-05-12 at 19:45.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #333
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Forever View Post
    Mislim da je samo u pitanju pretjerana reakcija tijela na korišćenje prerađenog šećera.
    Evo kako se to, ukoliko sam dobro shvatio, odvija...
    Kad namirnice sa prerađenim šećerom uđu u sistem za varenje, nivo šećera u krvi se drastično povećava. Kao odgovor, pankreas proizvodi velike količine insulina. Međutim, brz rast šećera je obamanjujući, pa samim tim njegov visok nivo ne traje dugo u organizmu. Insulin je još uvijek prisutan, pa se nivo šećera u krvi može drastično spustiti jer nema nadolazećeg šećera. Ako nivo šečera u krvi dovoljno opadne, onda mozak trpi posljedice usled nedostatka 'goriva', jer je jedini izvor energije za mozak glukoza. Uzmimo još i u obzir da mozak ne obiluje prostorom za skladištenje, već da zahtijeva konstantan dotok krvi sa odgovarajućim i stabilnim nivoom glukoze.

    U pravu si.

    Inteligencija zavisi od broja sinapsi (medjuneuronskih veza) koje se stvaraju do odredjenog uzrasta, a ne od ishrane.
    Na rad mozga utice ishrana mozga (kiseonik + glukoza), metaboliti supstanci koje se unose u organizam (npr. tein iz caja/kafe stimulise rad mozga), gasovi iz okoline koje udisemo, fizicka aktivnost, nadmorska visina, premor, stres, neka oboljenja itd. U ovom slucaju, Forever je dao savrseno objasnjenje.
    Last edited by nauzeja; 19-05-12 at 22:46.

  9. #334
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ja sam revolucionar. Uvodim tvister u upotrebu sirokija narodnija mas
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #335
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Saturnov prirodni satelit Evropa je najzanimljiviji naucnicima u poslednje vrijeme.Zasto?
    Metan,gas na nasoj planeti nema ga u vecim kolicinama.Medjutim na 'Evropi' povrsina je prekrivena ledom cvrstog metana,ispod leda metana,je tecni metan i padaju kise metana.Zbog tako niske temperature gas se pretvara u tecno i cvrsto stanje!To bi bio dobar izvor energije za nas.


    A sto se tice hemiskog uticaja iz hrane na mozak?Vrlo nezahvalno pitanje.
    Na mozak i razvoj mozga nikavi vjestacki seceri itd. ne mogu da mijenjaju inteligenciju.
    Dokazano je da danasnja civilizacija pati od nedostatka joda,posebno u Rusiji.Jod je najvazniji element u razvitku mozga.
    Majke koje su niske sa jodom u trudnoci i dijete koje u razvoju ima nedostatak joda imace nizu inteligenciju od ostalih sa vise joda.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Iodine_deficiency


    Naravno da droga heroin,kokain,LSD,odredjeni antidepresivi koji unistavaju mozdane celije dovode do trajnog ostecenja mozga.
    Kao i trovanja olovom,zivom,manganom.
    Pogledajte malo o ovome.
    A ta 'misterija' da duvan moze da lijeci je sasvim poznata medicini.
    U mozgu postoje nikotinski receptori koje konzumiranje duvana aktivira.Neke degenerativne bolesti se mogu izbjeci ili ublaziti konzumacijom nikotina.
    Nikotin kao alkaloid ima dosta primjena u medicini,naravno ima i stetnog dejstva.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Nicotine

    Ja te kvazi naucnike izbjegavam,jer su njihove tvrdnje prvo neispitane,drugo to rade iz ciste popularnosti,kao ajmo sad da kazemo da koka kola steti,nju konzumira cio svijet mozda nam neko i povjeruje ako nista drugo bar ce se cuti za nas.

    Po danasnjem sagledanju ljudi u svijetu i potvrdjujem da je nedostatak joda itd. poprima velike razmjere.
    Jos nesto da li vam je poznato da lijek protiv konvulzija valproic acid(Depakote) crpi folnu kisjelinu iz tijela.Majke koje su koristile to,a ubrzo ostajale trudne,beba ima poremecaje u formiranju kicme 'spina bifida'.
    Ha,ne kazem da geni nemaju uticaja na sve to ali nutritivni faktor nekad ima nevjerovatnu ulogu.
    Na trajna ostecenja mozga mogu uticati virusne i bakteriske bolesti koje izazivaju meningitis itd. mogao bih da pisem dvije strane o tome ali to je srz-sustina.

  11. #336
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    kao ajmo sad da kazemo da koka kola steti,nju konzumira cio svijet mozda nam neko i povjeruje ako nista drugo bar ce se cuti za nas.
    Recimo ja sam alergičan na koka kolu. A veoma je interesantno što je i moj brat od ujaka alergičan na nju. Dok Pepsi mogu da pijem u litrima
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #337
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro,ja cesce pijem Koka Kolu mada i Pepsi nije los,sto znam tu su nedje.
    A to sve zavisi od ukusa do ukusa,uglavnom pice je potpuno ok,ne sad da se nalivamo svaki dan po dva litra,mada ja znam i to,ali svaki dan po limenku ili onu od 0.5l nista bolje ne osvjezi.
    Sad ce neko reci steti jetri.To su ciste dezinformacije.Kada pospete Koka Kolu po mesu normalno je da pjeni.Ali kad je pijemo,tecnost ne odlazi direktno u jetru,vec u zeludac koji razlaze sa svojom HCL sve i u krv ulazi potpuno druga supstanca,kao i od bilo koje hrane.Ali kad jednostavno postoje predrasude u narod,tesko ih je razbiti,jos ako je narod neznan.
    Jedino sto je 'lose' je sto gazirana pica sadrze dosta ugljenih hidrata,sto moze kod osoba sa predispozicijom za gojenje da ubrza proces.

  13. #338
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Muka mi je da tražim reference po netu ali znam da aspartan(jedan od sastojaka) uzrokuje neku od bolesti mozga (zaboravio sam da li je alchaimer ili parkins u pitanju).
    Ali već ima topic o hrani tako da je priča offtopic
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #339
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Pa dobro,ja cesce pijem Koka Kolu mada i Pepsi nije los,sto znam tu su nedje.
    A to sve zavisi od ukusa do ukusa,uglavnom pice je potpuno ok,ne sad da se nalivamo svaki dan po dva litra,mada ja znam i to,ali svaki dan po limenku ili onu od 0.5l nista bolje ne osvjezi.
    Sad ce neko reci steti jetri.To su ciste dezinformacije.Kada pospete Koka Kolu po mesu normalno je da pjeni.Ali kad je pijemo,tecnost ne odlazi direktno u jetru,vec u zeludac koji razlaze sa svojom HCL sve i u krv ulazi potpuno druga supstanca,kao i od bilo koje hrane.Ali kad jednostavno postoje predrasude u narod,tesko ih je razbiti,jos ako je narod neznan.
    Jedino sto je 'lose' je sto gazirana pica sadrze dosta ugljenih hidrata,sto moze kod osoba sa predispozicijom za gojenje da ubrza proces.
    Ja sam onda, najvjerovatnije, pogrešno informisan da se sledeći proces odvija u organizmu:
    10 minuta nakon unošeća napitka se vari šećer u organizmu. Nakon 20 minuta, skače insulin, a nakon 40, konvertuje se višak šećera u masti i povećava se krvni pritisak. Nakon 45 miunuta, povećava se proizvodnja hormona koji stimuliše zadovoljstvo.
    Nakon jednog sata, fosforna kisjelina počinje da vezuje kalcijum, magnezijum i cink. Nakon toga, supstance izlaze iz organizma, ali zajedno s njima izlaze i kalcijum, magnezijum, cink, natrijum, elektroliti i voda... Samo 200ml može da promijeni sastav krvi, a i nivo kisjelosti u organizmu.
    U napitke se dodaje i pojačavač žeđi, pa samim tim jedna čaša obično nije dovoljna, već se pije i preko toga. Zapravo, postoji visoka kisjelost ovog proizvoda, pa gazirana pića podstiču na više tečnosti nego voda. E pa, moram ti priznati, meni je nezamislivo da dijete koje je u razvoju pije Koka kolu. Za odraslog i razvijenog čovjeka to nije strašno, ali nije ni poželjno, nimalo.
    To što pričaš u vezi sa mesom... Pileća džigerica u Koka koli se rastvara za 12 sati... A ako je staviš na sto, u posudu, rastvara se za 3 dana. Mada, to je apsolutno irelevantno za svu ovu priču.
    Ja sam sve vrijeme, cijelog svog života, mislio da će mi Koka kola potspiješiti varenje, ali živjeh u zabludi. To nema veze s istinom.
    "Čistim ođe, nema tu gospode."

  15. #340
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Forever View Post
    Ja sam onda, najvjerovatnije, pogrešno informisan da se sledeći proces odvija u organizmu:
    10 minuta nakon unošeća napitka se vari šećer u organizmu. Nakon 20 minuta, skače insulin, a nakon 40, konvertuje se višak šećera u masti i povećava se krvni pritisak. Nakon 45 miunuta, povećava se proizvodnja hormona koji stimuliše zadovoljstvo.
    Nakon jednog sata, fosforna kisjelina počinje da vezuje kalcijum, magnezijum i cink. Nakon toga, supstance izlaze iz organizma, ali zajedno s njima izlaze i kalcijum, magnezijum, cink, natrijum, elektroliti i voda... Samo 200ml može da promijeni sastav krvi, a i nivo kisjelosti u organizmu.
    U napitke se dodaje i pojačavač žeđi, pa samim tim jedna čaša obično nije dovoljna, već se pije i preko toga. Zapravo, postoji visoka kisjelost ovog proizvoda, pa gazirana pića podstiču na više tečnosti nego voda. E pa, moram ti priznati, meni je nezamislivo da dijete koje je u razvoju pije Koka kolu. Za odraslog i razvijenog čovjeka to nije strašno, ali nije ni poželjno, nimalo.
    To što pričaš u vezi sa mesom... Pileća džigerica u Koka koli se rastvara za 12 sati... A ako je staviš na sto, u posudu, rastvara se za 3 dana. Mada, to je apsolutno irelevantno za svu ovu priču.
    Ja sam sve vrijeme, cijelog svog života, mislio da će mi Koka kola potspiješiti varenje, ali živjeh u zabludi. To nema veze s istinom.
    Malo si pretjerao sa tim mijenjanjem sastava krvi,ali ima tu tacnosti,samo fosforna kisjelina ne veze magnezijum,kalcijum i zink u krvi nego u tankom crijevu.Ali kalcijuma ima preko 1kg u tijelu,mahnezijuma 35grama zinka 2.5 grama a hrana je bogata tim mineralima,tako da Koka Kola ne moze bitnije narusiti taj odnos i dovesti do acidoze,osim ako je zamjena vodi i picu,bukvalno,mislim da ta osoba ne postoji.
    Samo sam htio reci da nikakve veze ostecenja jetre nemaju sa Koka Kolom,to je presmijesno.
    Acidozu najvise izaziva dijareja jer dovodi do smanjenja kalijuma iz organizma.
    Sve nesto kao steti ovo,steti ono,iz godine u godinu,a sve broj stanovnika na Zemlji raste.

  16. #341
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Još jedan članak o..
    Fluoride Lowers Your IQ | A Debated Truth?


    Read more: naturalsociety.com



    Mike Barrett
    NaturalSociety
    May 25, 2012


    There is a great deal of controversy revolving around the addition of fluoride in many communities’ drinking water. While some individuals claim that fluoride is safe and even beneficial at low levels of ingestion, many others point to research showcasing fluorides many’s dangers. Among the dangers being voiced is the possible reduction in IQ upon fluoride consumption. Is it true that fluoride lowers your IQ? The research shows that this may indeed be one of many debated truths.
    Fluoride Lowers Your IQ | A Debated Truth?
    One study previously published in Environmental Health Perspectives, a publication of the National Institute of Environmental Health Sciences, shows how fluoride exposure can lower children’s intelligence. For the study, 512 children from two Chinese villages aged 8-13 were studied and tested. Lead exposure and iodine deficiency were eliminated for possible reasons for reduced IQ. Children who had brain disease or a head injury were excluded as well.

    What the researchers found was that about 28% of children in areas with low fluoride received higher scores, compared to only 8% in the area with “high” fluoride levels. In addition, 15% of the children in the city with high fluoride levels received scores indicating mental retardation, while 6% of children in the low-fluoride city possessed the same indication.
    “In this study we found a significant dose-response relation between fluoride level in serum and children’s IQ…This is the 24th study that has found this association, but this study is stronger than the rest because the authors have controlled for key confounding variables and in addition to correlating lowered IQ with levels of fluoride in the water, the authors found a correlation between lowered IQ and fluoride levels in children’s blood. This brings us closer to a cause and effect relationship between fluoride exposure and brain damage in children. What is also striking is that the levels of the fluoride in the community where the lowered IQs were recorded were lower than the EPA’s so-called ‘safe’ drinking water standard for fluoride of 4 ppm and far too close for comfort to the levels used in artificial fluoridation programs (0.7 – 1.2 ppm),” says Paul Connett, Ph.D. and director of the Fluoride Action Network.
    Interestingly, there are 23 other studies conducted around humans also indicating that fluoride lowers your IQ and an additional 100+ animal studies drawing similar conclusions. All of the studies collectively show how fluoride negatively impacts brain function, and and yet many individuals continue to attest to the substances safety.
    The connection between fluoride and declining brain function undoubtedly makes up only a portion of why communities are attempting to end water fluoridation, mainstream news is acknowledging its negative effects, and even a number of professional dentists are speaking out against its use and distribution. Even ignoring the dangers of fluoride and how fluoride lowers your IQ, fluoride supplements have also been shown to have little benefit.
    There are many reasons why someone would want to invest in a water filtration system to treat their water – the addition of fluoride in our water supplies is just one of them.
    Additional sources:
    Environmental Health Perspectives
    Fluoride Action Network
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #342
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,279 Posts

    Default

    Podijelise atom, pa se predomislise te ga spojise ponovo. Ovo je veliko dostignuce.

    http://planetsave.com/2012/06/05/ato...tum-mechanics/
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #343
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default


    If there is a poster child for the fight against piracy it would have to be the constant attacks against The Pirate Bay by the entertainment industry and their trade group flacks around the world. They have tried everything from arranging to have the groups servers seized to trying every trick in the book to have the ISPs pull their access; and yet the site still lives. However The Pirate Bay is not one to just sit and do nothing as we have seen them have their servers located in subterranean vaults to condensing the code running the site down to a point where it can fit on a flash drive.
    Well it seems that they are investigating one more way to make it even more difficult for the entertainment industry to shut them down. TorrentFreak, an excellent blog that covers this type of stuff all the time, has a post up saying that The Pirate Bay is looking at using GPS controlled drones to handle their hosting.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #344
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li neko nesto vise od tzv 'fission' baterijama? slucajno naidjoh na jedan komentar na yt-u a onda procitah ovo: http://www.triplepundit.com/2007/10/...on-or-fission/

  20. #345
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,019
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

  21. #346
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,084
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo kome treba para .Vec 2000 g. nije otkriveno zashto :]

    http://www.telegraph.co.uk/news/ukne...old-water.html

  22. #347
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    1000 funti e vala su se pretrgli
    She is only here to annoy herself!

  23. #348
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidjeh ovo prije neki dan. a ne bi vala za pisljivu hiljadarku glavu lupa

  24. #349
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,084
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako ne bi za novac .Valjda

  25. #350
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Saturnov prirodni satelit Evropa je najzanimljiviji naucnicima u poslednje vrijeme.Zasto?
    Metan,gas na nasoj planeti nema ga u vecim kolicinama.Medjutim na 'Evropi' povrsina je prekrivena ledom cvrstog metana,ispod leda metana,je tecni metan i padaju kise metana.Zbog tako niske temperature gas se pretvara u tecno i cvrsto stanje!To bi bio dobar izvor energije za nas.
    Titan valjda

    Osim toga Titan ne bi bio dobar izvor energije za nas jer da bi se sav taj metan (ili bilo koji ugljovodonik što se toga tiče) pretvorio u energiju potreban je kiseonik ili neki drugi oksidant, a toga nema nigdje u okolini Titana

Page 14 of 66 FirstFirst ... 41011121314151617182464 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PMF - Racunarske nauke
    By shonzi in forum Centralni
    Replies: 13
    Last Post: 25-07-12, 18:56
  2. Malo iz nauke
    By BOGY in forum #montecafe
    Replies: 1
    Last Post: 09-04-10, 22:44
  3. PMF - Racunarske nauke
    By BlackHawk in forum Software
    Replies: 23
    Last Post: 27-06-09, 14:05
  4. Festival nauke u Beogradu
    By epruvetica in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 04-12-07, 17:47
  5. Tesla ko i čiji, premiješteno sa Nauke
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Politika generalno
    Replies: 67
    Last Post: 18-01-07, 13:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •