Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 59

Thread: Svinjsko meso

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mabus, objasni nam onu tacku 2 sa mlijekom. Da li je stetno imlijeko ili kao preradjevina na primjer svinjski sir
    Inace, posto si nas drug ipak nesto nauci.Uzročnici bruceloze mogu biti: Brucella melitensis, Brucella abortus, Brucella suis i Brucella canis.
    Brucellae su gram negativni, unutar-celijski bacili, a ne paraziti osim ako to nije promijenjeno zadnjih par dana.
    Četiri vrste uzrokuju bolesti i kod ljudi (B. melitensis, B. abortus, B. suis i B. canis). B. melitensis je parazit koza, ovaca i deva, B. abortus goveda, B. suis svinja i B. canis pasa. U ljudi bolest najčešće uzrokuje B. melitensis tako da si svinju neopravdano optuzio za taj gnusni cin, a da ne govorimo o tome da nidje nijesi cuo da je neka svinja metiljava

  2. #27
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Jedino svinja od domaćih životinja jede izmet
    Ovo nije istina, u ovo ne vjerujem, mozes dokazati?
    Last edited by G R A D; 06-09-06 at 23:52.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Mabus u redu je sve to ali...

    "U Kuranu se kaže:"

    Sto bi mene ili bilo koga interesovalo sta se u Kuranu kaze?! Ko hoce da vidi sta se tamo kaze nek uzme i nek pogleda. Ovo sto ti radis je spam, najgore vrste.
    She is only here to annoy herself!

  4. #29
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse, pusti ti njih oni samo oce da blate tvoj ugled odje.

    Nego, bas se sad sjetih da se jednom vidjela da se neka dva covjeka polomise oko neke svinje. Mislila sam da su veterinari pa oce da je pregledaju a sad mi je jasno: pokusavali su da je muzu
    Da li bi mogao da nam objasnis kako se pravi svinjski sir?

    I da ne zaboravim, "necistoca" koje se pomije u tvom citatu nije bukvalno necistoca, nego u ritualno-religijskom smislu. Ne znaci da je svinja prljava nego da je "opasna", religijski necista
    Kako Vaša bolest ?

  5. #30
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    `ebene li priche.. o_O
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ja se iznervirah, zakljucajte ovo, plache mi svinja !
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,888
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,843
    Thanked in
    1,227 Posts

    Default

    prave ste svinje! xixixixx ala bih sad calabrcnuo malo prsutice uh ..one slane ... pa se probudis u sre` noci da pijes vode ...iha zivote stoko
    f6

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Posto imam prijatelje svih religija, znam za jedan obichaj islamske religije...

    Moj prijatelj nije htio da jede ni kozji sir, ni hleb, ni jaje ni bilo sta sto je bilo postavljeno na stolu za rodjendan jer je postojala vjerovatnoca da se istim nozem kojim je sjecheno neko od gore navedenih jela sjekla i svinjetina?!?!?!?!?! Naravno, to mi je tek nakon vechera rekao, pa te pitam, Mabuse, posto njega nisam, ima li tu neke logike?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Najaca je jedna moja drugarica iz Maroka...Posli mi sa skolom prve godine na neku veceru i sjedamo mi kad mala Zineb navali na prsutu ka' da je nedeljama izgladnjivana... Kad joj rekoh da je to svinjsko meso popizdila je bila ali i priznala da je veoma ukusno!! )

    Dosta njih jede djelove svinjeceg mesa kroz razne proizvode. Na primjer na sliku sosa za spagete stoji samo govedje meso a u dio sa sastojcima se nalazi i mali procenat svinjetine...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    JNA
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam shta bi bez prshute Svinja je zakon
    Pada kisha,ja se klizam,vozim biciklo,volish li me ukopala majku

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Kad bi se pobili svinja i kokoska, ko bi dobio?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Kad bi se pobili svinja i kokoska, ko bi dobio?
    Kokoska je okretnija, ima brzi rad nogu,moze perjem da stvori konfuziju kod protivnika i ima fatalan kljun! Na drugu stranu, svinjce je masivno i samo jedan udarac moze biti fatalan! Takodje ne smijemo zaboraviti ni svinjski smrad koji na trenutke moze da osamuti protivnika...

    Ja bih se kladio na kokosku iz x-1 !
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Odgovor Mabusu i informacije ostalima.


    Hmmm!!!!!

    I Zečevi jedu svoj izmet kao i antilope i pojedine vrste ptica i riba (u stvari sve vrste životinja koje nemaju potpunu probavu i u nedostatki hrane).

    Botulizam nije uzročen svinjama već neispravnom konzervaciom mesa i može nastati i u svinjskim i u govedjim kobasicama te u konzervama koje sadrže bilo koju vrstu mesa ili povrća, radi se o bakteriji koja živi u organskim sredinama ali bez prisustva zraka.

    Taenia Solium je vrsta patljinčare od Taenia genius, moramo navesti da ima rodjaka Taenia saginata koja napada goveda i ljude i nije puno različita od gore pomenute.


    Trichina Spiralis
    izazivač trihinoze (neću sad razglabati kakva je o bolest ima link za to) medjutim što je važno ne dobija se samo jedenjem slabo kuvane svinjetine (mada je to uzrok u 80% slučajeva u svijetu) već i jedenjem konjetine i lovine (u koju spadaju naravno i divlje svinje ali i ostale vrste divljači pogotovu medvijedi, koji se u nekim našim krajevima smatraju za delikates, sjever CG i BIH), vidi link za detalje.

    Balantidium coli vrli nezgodna protozoična infekcija organa za varenje. Svinje su njeni najčešći prenosioci ali ne i jedini, ovce, zečevi, konji, koze goveda psi i mačke takodje su značajni. Kako se prenosi fekalijama u najrizičniju grupu spadaju ljudi koji rade sa njima recimo koriste za gnoivo (biološka proizvodnja hrane izmedju ostaloga). Trenutno efikasan lijek protiv ovog parazita je Metronidazole.


    Erysipelas streptokokna infekcija kože, prenosi se dodirom, napada uglavnom sisare. (sljedi link za detalje), svinje mogu prenijeti tu bolest kao i sve ostale zaražene životinje, medjutim ipak se najčešće prenosi sa čovijeka na čovijeka. Antibiotici.



    Ancylostoma duodenale i Nector americanus
    paraziti iz reda nematoda koji parazitira u tankom crijevu, napadaju uglavnom pse, mačke i ljude. Vidi link za detalje.

    Paragonimus parazit koji živi u plućima prenosi se konzumiranjem slatkovodnih rakova (ili pijenjem vode koja sadrži cyclops račiće). Napada ljude ali i druge sisare (uključujući i svinje ali i stoka koja pije zaraženu vodu). vidi link za detalje.


    clonorchis-sinensis parazit jetre kod sisara odnosno mišićnog tkiva kod riba. Endemična bolest na dalekom istoku, prenosi se konzumaciom zaražene ribe
    vidi link za detalje. Da napada i svinje i ljude i mačke i pse i ........


    clonorchiasis
    = clonorchis-sinensis odnosno: Ime bolesti=uzročnik, na linku ima dobra slika.

    erysipelothrix rhusiopathiae izazivač oblika erysipelas kod životinja, bolest sa istim nazivom kod ljudi je pomenuta gore i izazvana je streptokokama. Ova verzija bolesti napada svinje, ovce, ćurke, ribe, insekte razne vrste reptila (ponekad i čovijeka). Radi se o jednoj od najsvestranijih bakterija po pitanju domaćina. vidi link za detalje

    hmmm! izlezavanje, čini mi se da i koke takodje uživaju u tome, a mnogi biljojedi koriste izmet (tako što nos uvale unutra) za otkrivanje spremnosti partnera.

    Svinja se ne izležava u tome ne zato što voli nego zato što mora s obzirom kako ih mi uzgajamo. (Krave su naravno u mnogo boljem položaju u odnosu na svinje iz razloga što ih muzemo pa ih i održavamo čistim). Inače svinja voli da se izležava u blatu, a to vole i mnoge vrste biljojeda (da bi se oslobodili parazita ili čisto rashladili), a i ljudi pnekad po banjama.

    Rezime

    Svinja prenosi dosta parazitskih bolesti ali nije ništa značajnija od ostalih vrsta domaćih životinja. Čak se smatra da su ovce mnogo opasniji vektori zaraze od svinja. To što je svinja prljava je naša krivica, odnosno kako ih uzgajamo. Divlja svijna je prilično čista životinja.

    Njena ishrana je takva kakva je i uzročena evolucijom i kao takva vrlo pogodna za uzgajanje jer se može hraniti svim i svačim te ih se može proizvesti u većem broju nego recimo krava i ovaca. To znači naravno više hrane za sve veću populaciju ljudi na ovom svijetu.

    Licemijerno je govoriti da su samo krave dobre kad znamo kako ih je teško uzgojiti, a potreba za hranom u svijetu je sve veća. Svinje su za to idealne (misli se na namirnice životinjskog porijetla) jer se brzo razmnožavaju te sa kokoškama su gro proizvodnje mesa u svijetu.

    Kad bi smo zaveli Šeiratski zakon mnogi ljudi na ovoj planeti bi umrli od gladi.

    Quote Originally Posted by Mabus
    istina je da imam namjeru da vam ogadim svinjetinu u čemu ću sigurno uspjeti.
    Ja poštujem druge koji neće da jedu svinjetinu to je njihov izbor, medjutim licemijerje je prisiljavat druge da to rade ako to neće.

    I ne boj se Pršuta suha mi se neće ogadit tako brzo.


    Last edited by funestis; 07-09-06 at 03:58. Reason: podebljao nepodebljano

  14. #39
    SCUBA Guest

    Default

    Ima jedna prica:
    I Islamisti su nekad jeli svinjetinu. Ne znam sve detalje ali sustina je u slijedecem: Neki veliki arapski osvajac i cjela njegova vojska su se jednom najeli svinjetine koja je bila zarazena trihinozom tako da je to pomorilo svu tu vojsku sto je njihov neprijatelj iskoristio. Od tada se nastojalo na sve nacine sprijeciti konzumiranje svinjetine otuda to i u kuranu itd...

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Kokoska je okretnija, ima brzi rad nogu,moze perjem da stvori konfuziju kod protivnika i ima fatalan kljun! Na drugu stranu, svinjce je masivno i samo jedan udarac moze biti fatalan! Takodje ne smijemo zaboraviti ni svinjski smrad koji na trenutke moze da osamuti protivnika...

    Ja bih se kladio na kokosku iz x-1 !
    Ja mislim da je zeleni teletabis najachi teletabis jer ima ono najvece super moci.
    Prebio bi i betmena i supermena zajedno.

    Kako se bachaju magije kod kokoske ? Polukrug + dva put crveno + zuto ?
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  16. #41
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Tako je!

    Zivjele svinje
    Glavu dajemo al svinje ne dajemo

    Mabsue, jesi li ikad probao pastetu? I odakle znas da nikad nisi probao svinjesko meso? Nisi valjda vrsio kontrolu svih mesnatih proizvoda koje si probao.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    evo sad ispade da je svinja najjachi izvor bolesti... ja licno neznam nikog ko je obolio od svinjeceg mesa,ili od mesa uopste (ali opet ne kazem da ih nema).... ispade da bih ja sad bio davno mrtav ili bih imao neku neizljechivu bolestinu,jer dosta jedem svinjetinu i piletinu...

    @igi
    taj drug ti je mozda malo pretjerao sto se tiche toga noza sto se sa njim moguce sijeklo svinsko meso.mislim da je to stvarno pretjerano...

    sto bi rekli TBOK "moze li bizin da raskube prepelicu?" :mrgreen: :mrgreen:
    Last edited by DJuzla; 07-09-06 at 01:07.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Jes a kad se prosu prica o pticijem gripu niko nije tio ni jaje da kupi. Strah je cudo, a treba ispostovati gosta Igi.... a trebao je da te pita.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Nije bio moj gost, vec smo zajedno bili na rodjendan, ali kapiram poentu... Ipak nisam znao da se do takvih detalja moze ici...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa kad se sve sabere, alkohol, cigari, droga, SVINJETINA... Mislim da mi je svinjetina definitivno omiljeni porok
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by SCUBA View Post
    Ima jedna prica:
    I Islamisti su nekad jeli svinjetinu. Ne znam sve detalje ali sustina je u slijedecem: Neki veliki arapski osvajac i cjela njegova vojska su se jednom najeli svinjetine koja je bila zarazena trihinozom tako da je to pomorilo svu tu vojsku sto je njihov neprijatelj iskoristio. Od tada se nastojalo na sve nacine sprijeciti konzumiranje svinjetine otuda to i u kuranu itd...
    Istu pricu je i meni baba ispricala, al joj to ni najmanje nije smetalo da joj unuchad jedu prshutu i shunku.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    Pa kad se sve sabere, alkohol, cigari, droga, SVINJETINA... Mislim da mi je svinjetina definitivno omiljeni porok
    ja sm batalio sve...jos samo svinjetinu i totalno sam strejt
    ...

  23. #48
    SCUBA Guest

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Istu pricu je i meni baba ispricala, al joj to ni najmanje nije smetalo da joj unuchad jedu prshutu i shunku.
    pa i ja sam za svinjetinu, od prsute do njeguskog steka

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,888
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,843
    Thanked in
    1,227 Posts

    Default

    kad zakljucate topic svi po 2 eura da kupimo prsutu jednu
    f6

  25. #50
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zivjele svinje!
    Ua za kuran i bibliju!
    THC=TNT for your brain

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dijete....
    By rain_wind_storm in forum Gastronomija
    Replies: 60
    Last Post: 17-11-14, 01:26
  2. Da li bog postoji???
    By Cazas_plavooki in forum Religija i filozofija
    Replies: 414
    Last Post: 22-08-07, 15:41
  3. salatice....
    By rain_wind_storm in forum Gastronomija
    Replies: 51
    Last Post: 26-03-07, 19:30
  4. Meso ... ili kosti ...
    By La_bambola in forum Sex i erotika
    Replies: 28
    Last Post: 11-05-05, 15:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •