Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: Svinjsko meso

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Svinjsko meso

    U Kuranu se kaže:
    On vam jedino zabranjuje: strv i krv i svinjsko meso, i ono što je zaklano u nečije drugo ime, a ne u Allahovo. A onome ko bude primoran, ali ne iz želje, tek toliko da glad utoli, njemu grijeh nije. - Allah zaista prašta i milostiv je. (2,173)
    U islamskom zakonu postoji nekoliko propisa u vezi svinje i svinjskog mesa:
    1) Jedenje svinjskog mesa je zabranjeno i smatra se grijehom.
    2) Korištenje svinjskog mlijeka u ishrani je takođe zabranjeno.
    3) Kopnjena svinja je u potpunosti nečista i ne može se očistiti.
    4) Ako svinja pojede nešo tečno iz neke posude ili tu posudu oliže, da bi postala čista posuda se mora sedam puta oprati vodom.
    5) Kupoprodaja svinje nije dozvoljena. ( jer je svinja u biti nečista i kupoprodaja svake u biti nečiste stvari je zabranjena)
    O filozofiji zabrane svinjskog mesa i nečistoći svinje mogu se poduzeti detaljna istraživanja, međutim, jasno je da konzumiranje svinjskog mesa ima svoje psihičko-moralne i tjelesno-zdrastvene posljedice.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    1) Jedenje svinjskog mesa je zabranjeno i smatra se grijehom.
    2) Korištenje svinjskog mlijeka u ishrani je takođe zabranjeno.

    Vidi mozda tamo pise da je Internet isto zabranjen...
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    You, in the robe !
    Put down the weapons of mass destruction and get on the ground !

    Jihad!

    Ne vidim svrhu ove teme....
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    nk-bg
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    4) Ako svinja pojede nešo tečno iz neke posude ili tu posudu oliže, da bi postala čista posuda se mora sedam puta oprati vodom.
    :burp:


    too short....
    I posle svega ja te cekam
    to me ubija polako
    moja jedina...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Gledano sa nutricionističke tačke, konzumiranje svinjskog mesa nosi slične posljedice kao i konzumiranje govedine i jagnjetine (odnosno konzumiranje mesa svih viših kopnenih sisara ima priblizno jednake efekte)

    Posljedice su visok (loš) holesterol, pretjerana količina zasićenih masnih kiselina (koja vodi ka višku kilograma).

    Medjutim ništa mi nije milije od dobrog sendvića sa njeguškim pršutom, ili malo pečenja od teletine ili kuvana kastradina.

    Jes, Jes, živjet ću kratko al milo.

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabus propagira Islam na forumu.
    Kratko i jasno.
    Pogledajte forum Religija, pa ce vam bit jos jasnije.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Vidi mozda tamo pise da je Internet isto zabranjen...
    :lolblue: :lolblue:

    E kamo srece da jes
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker View Post
    Mabus propagira Islam na forumu.
    Ne zebaj?!
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Volim svinjetinu.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post

    Medjutim ništa mi nije milije od dobrog sendvića sa njeguškim pršutom, ili malo pečenja od teletine ili kuvana kastradina.

    To i jagnjetina na sacu!

    Kad bi gledali sta je sve lose po nas na kraju bi nam se obroci svodili na nekoliko listova salate...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    To i jagnjetina na sacu!

    Kad bi gledali sta je sve lose po nas na kraju bi nam se obroci svodili na nekoliko listova salate...
    Zamisli razliku umrijet od srčke (jagnjetina) ili od gladi (salata)

    Što je bolje?

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prijatelju nemam ja nista protiv toga da ti ne jedes svinjetinu, ali ne vidim razlog ovog topica. Pokusavas da nam ogadis svinjetinu, da nam nametnes obicaje svoje religije...?

    Aj mozda bih i razumio da si ovo postavio na forum RELIGIJA i to pod nazivom "Obicaji islamske religije" ili nesto slicno pa da diskutujes sa alijom i balijom o tome (posto ima mnogo muslimana koji jedu svinjetinu, pa njih poducavaj vasim obicajima), ali da te zamolim zaobidji nas s ovakvim stvarima ovdje, jer cu ja uvijek da uzivam u svinjetini koliko god tebi to "prljavo" bilo.

    NJAM!
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Zamisli razliku umrijet od srčke (jagnjetina) ili od gladi (salata)

    Što je bolje?

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    hahhaa! Najbolje je naci sredinu - 2 kila jagnjetine i 3 lista salate :mrgreen:
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    Prijatelju nemam ja nista protiv toga da ti ne jedes svinjetinu, ali ne vidim razlog ovog topica. Pokusavas da nam ogadis svinjetinu, da nam nametnes obicaje svoje religije...?
    Pusti coeka neka pise.

    Volim svinjsku prsutu, svinjske snicle, svinjsko pecenje ... ma volim svinje, a vele da su i pametne.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D View Post
    Pusti coeka neka pise.

    Volim svinjsku prsutu, svinjske snicle, svinjsko pecenje ... ma volim svinje, a vele da su i pametne.
    Ja sam cuo da su pametnije od (101) dalmatinca
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja nesto slabo svinjetinu jedem u zadnje vrijeme. Kao mali sam je bas volio (krmenadle) a sad samo ako je neka dobra prsuta u pitanju!

    Prije neku godinu jedan prijatelj iz Srbije donese masssSssSsa dobro svinjece pecenje. U zivotu bolje jeo nisam!! I od tad nikad vise da naletim na neku krstenu svinjetinu....
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    U Kuranu se kaže:
    On vam jedino zabranjuje: strv i krv i svinjsko meso, i ono što je zaklano u nečije drugo ime, a ne u Allahovo. A onome ko bude primoran, ali ne iz želje, tek toliko da glad utoli, njemu grijeh nije. - Allah zaista prašta i milostiv je. (2,173)
    U islamskom zakonu postoji nekoliko propisa u vezi svinje i svinjskog mesa:
    1) Jedenje svinjskog mesa je zabranjeno i smatra se grijehom.
    2) Korištenje svinjskog mlijeka u ishrani je takođe zabranjeno.
    3) Kopnjena svinja je u potpunosti nečista i ne može se očistiti.
    4) Ako svinja pojede nešo tečno iz neke posude ili tu posudu oliže, da bi postala čista posuda se mora sedam puta oprati vodom.
    5) Kupoprodaja svinje nije dozvoljena. ( jer je svinja u biti nečista i kupoprodaja svake u biti nečiste stvari je zabranjena)
    O filozofiji zabrane svinjskog mesa i nečistoći svinje mogu se poduzeti detaljna istraživanja, međutim, jasno je da konzumiranje svinjskog mesa ima svoje psihičko-moralne i tjelesno-zdrastvene posljedice.
    i sto sad? ko te cera da jedes svidjetinu?
    sto je tvoja poenta? oces aplauz?

    Zivjela svinja,i njeni proizvodi :mrgreen:

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Joza kucica
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gimme baCon !
    i need 2 be reassured every second of the day how brilliant i am - Jonathan Rhys Meyers

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post

    Aj mozda bih i razumio da si ovo postavio na forum RELIGIJA
    Pa i postavio je nego je pjani moderator to prebacHio odjenake :mrgreen:
    She is only here to annoy herself!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Mabuse, samo da si ti ziv i zdrav. Svinje su najpametnije zivotinje.
    Ja imam cast da ejdem tako pametnu zivotinju Pogotovo kada jedem guzicu najpametnijeg (prasca naravno) :devil:
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa i postavio je nego je pjani moderator to prebacHio odjenake :mrgreen:
    Nije pjan ali je imao dileme da li odjenake ili na gastronomiju. Prevagnulo je ovo mjesto jer je problem kompleksnije prirode.
    Obzirom na tacku 2 mozda je nekad neko vidio kako se muze krme a posto je nasem dragom sagovorniku jasno da konzumiranje svinjskog mesa ima svoje psihičko-moralne i tjelesno-zdrastvene posljedice, pomislih da bi obzirom na takvu opasnost trebalo upozoriti najsire mase

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi, na Gastronomiji, imamo poshtovanja prema hrani :mrgreen: Tako da bi kod nas ovo bilo zakJucano

    Mabus, mislim da bi ti sad rado pojeo jedan sANGLIC s prshuticom (njegushkom) i nekim dobrim sirom

    Shalu na stranu, ako neko to radi zbog vjere/zdravlja, onoga ovoga, neka mu je srecno. Samo ne znam sto bismo se mi sad time zamajavali.

    Mada me posebno zanima ova kupoprodaja nechistih stvari..
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma pali bre mabus , CHVARCI su zakon ))))
    Last edited by robi; 07-09-06 at 20:24.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tricky kid istina je da imam namjeru da vam ogadim svinjetinu u čemu ću sigurno uspjeti. Kao prvo u Bibliji je takođe zabranjeno svinjsko meso. Kaže se:
    Koji se osveštaju i koji se očišćaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjeće i stvari gadne i miše, svi će izginuti, veli Gospod. (Isaija 66,17)Kao drugo ono je mnogo štetnije od ostalog mesa, tako da ono što je iznio Funestis pada u vodu pod okriljem naučnih dokaza. Pa čitajte:
    Neki istraživači kažu da i u zemljama u kojima se više koristi svinjsko meso, svinja predstavlja simbol seksualne raskalašenosti. Svinja je, za razliku od pjevca, životinja koja nema nikakvog osjećaja ljubomore prema svome partneru, tako da ga vrlo lako prepušta drugim svinjama i može se reći da čak uživa u tome. Naučno je dokazano da osobe koje se hrane svinjetinom poprimaju takve osobine. S druge strane, konzumiranje svinjskog mesa ima i svoje štetne posljedice po tjelesno zdravlje čovjeka. Od svih domaćih životinja, jedino svinja ima zube derače, što je svrstava u red zvijeri, a meso zvijeri zbog svog specifičnog mirisa veoma rijetko učestvuje u ljudskoj ishrani. Jedino svinja od domaćih životinja jede izmet
    i u njemu se s uživanjem izležava. Jedina od domaćih životinja jede svoju
    mladunčad i nasrće na ljudsko potomstvo. Hrani se strvinama, čak i onima u fazi raspadanja, kao hijena. Zbog svog načina života i ishrane, prenosnik je mnogih zaraznih bolesti. Zbog toga je meso i mast te životinje lošeg kvaliteta, teško za probavu i opasno po zdravlje. Uviđajući sve navedeno, u mnogim razvijenim zemljama Zapada, svinjske prerađevine su u svakodnevnoj upotrebi svedene na minimum. U masovnoj su upotrebi samo tamo gdje caruje neznanje i glad.
    Bolesti koje se prenose putem svinjskog mesa mogu se podijeliti u dvije grupe bolesti: one čiji uzrok je samo svinjsko meso i one bolesti kojima je jedan od uzroka svinjsko meso. Počećemo od bolesti čiji je jedini uzrok upotreba ili ishrana svinjskim mesom: Zaraza glistom zvanom Taenia Solium čija dužina iznosti od 2 do 3 cantimetra i djeluje slično pijavici. Larva ove gliste po imenu Cysticercus Cellulosic, prenosi se putem ishrane svježim ili nedovoljno kuhanim svinjskim mesom ili mozgom. Kod čovjeka izaziva proljev, slab apetit i bol u probavnim organima. Ova vrsta oboljenja je u svijetu dosta raširena, međutim, u islamskim zemljama se vrlo rijetko nađe.
    Jedno drugo oboljenje uzrokuje glista zvana Trichina Spiralis, duga oko 3 do 5 milimetara, i takođe se prenosi putem ishrane svinjskim mesom. Kod čovjeka izaziva pojavu prišteva i čireva po tijelu, bol u mišićima te otežava disanje, govor i gutanje hrane; ponekad, usljed grčeva u mišićima koji potpomažu disanje, dovodi do smrti i do danas nije pronađen lijek za takvo stanje. Dijagnostika je veoma teška, pošto simptomi mogu biti slični simptomima pedeset drugih bolesti. Ova glista takođe izaziva slabokrvnost, vrtoglavicu i povišenu tjelesnu temperaturu. Ukoliko se nastani u želucu ne postoji nikakav lijek koji bi je uništio. Jedna glista mjesečno izleže 15000 jaja i u jedom kilogramu svinjskog mesa može da bude oko 4 miliona njenih larvi. Ove pokretne larve mogu napasti skeletne mišiće, mozak, koštanu srž, mrežnjaču oka i pluća. Kod teške zaraze smrt može nastupiti u drugoj ili trećoj sedmici, a češće u četvrtoj, petoj ili šestoj. Svaka prognoza oporavka varira sa lokacijom i brojem larvi, jačinom simptoma i fizičkog stanja pacijenta. Trichinu Spiralis je otkrio engleski učenjak po imenu Ser Džejmz Pažet 1835 godine. Značajno je primijetiti, da od vremena Božje objave sinovima Israilovim pa do danas, medicinska nauka nije imala nikakav lijek za pacijente sa trihinozom. Liječenje se sastoji u tome da se ublaže simptomi uzrokovani crvićima, a ne u uništavanju tih crvića. Obične metode dimljenja i soljenja mesa, ne ubijaju crve.
    Treba navesti i to da je svinjsko meso teško probavljivo i da obično izaziva jednu vrstu zatrovanja po imenu botulizam.
    No, pored ovih postoji i čitav niz oboljenja čiji je jedan od uzroka ishrana svinjskim mesom ili u nekim slučajevima dodir s njim:
    Proljev sa sukrvicom, čiji je jedan od uzroka parazit po imenu Coli Balantidum a koji se prenosi putem svinjskog mesa. Ako dospije u čovjeka, može uzrokovati ozbiljne kliničke simptome - stvara neizlječivu dizenteriju. Simptomi dizenterije su strašno oštri i mogu završiti tragično. Na žalost, do danas ne postoji posebno liječenje za dizenteriju koju uzrokuje Coli Balantidum. Zatim, zarazna žutica koja se prenosi putem vode onečišćene svinjskom, psećom ili mišijom mokračom.
    Bolest po imenu Erysipelas ili crveni vjetar od koje najčešće oboljevaju mesari prenosi se putem svinjskog mesa a izražena je u crvenim, oteklim i bolnim flekama po rukama. Kako se svinja hrani svakakvim otpadom i nečistoćama, čak jede i svoj izmet, njeni probavni organi su pogodno tlo za razvoj raznih parazita i glista koji se dalje putem mesa i mlijeka prenose i na čovjeka.
    Kukičasti crvići. Mladi crvići ove bolesti ulaze u čovjekovu kožu kroz rane ili probadajući je. Svinje jedu ljudski izmet koji sadrži jajašca parazita, te se oni u njima razviju u mlade crve. Kad izađu van, postaju zarazni za ljude. Enciklopedija Britanika kaže: “Kukičasti crv je parazitski okrugli crv. Postoje dva parazita: Ancylostoma duodenale i Nector americanus. Bolest kukičastog crva je bič tropske klime, a rezultira u anemično iznurenoj populaciji. Malokrvnost potiče otuda što odrasli crvi sisaju krv iz crijeva, što pomaže zapaljenju utrobe. Jedan duodenale može prosječno dnevno da oduzme jedan kubni cm krvi. Kao krvopija americanus je za 4/5 neefikasniji. Simptomi su: bljedilo kože, zadržavanje tečnosti u licu i udovima, zatvor koji se smjenjuje s prolivom, trbušna osjetljivost, povećan apetit za kabastijom hranom ili neobičnim supstancama, seksualni poremećaj (zakašnjeli pubertet, impotencija, nepravilna menstruacija), zakržljali rast, kardialna slabost, lupanje srca, zamor, otupljenost, apatija...
    Paragonimus. Ovaj parazit živi u plućima svinje. Otkrio ga je Dr. Mason 1880. On je rasprostranjen i uzrokuje zapaljenje pluća svinje. Još uvijek ne postoji način da se parazit ubije u tkivu, niti je iko pronašao metod da se
    istjera. Rezultat zaraze je žutica.
    Clonorsis sinesis. Otkrili su ga Cobbold 1875. i Loos 1907. Prouzrokuje bolesti jetre i grudi. Ako je ovaj parazit prisutan u plućima, može prouzrokovati njihovu upalu, a ako je u crijevima, uzrokuje zakrčenje ili akutni pankreatitis.
    Tu je zatim clonorchiasis, posebna bolest jetre. Jetra postaje uvećana,
    praćena jakom žuticom, prolivom i mršavljenjem - može okončati smrću. Medicina je nemoćna. Komplikacije bolesti su obrazovanje kamenca i rak.
    Erysipelas. Ovu bolest uzrokuje klica erysipelotrix rhusiopathiae. Ova bolest ima akutni i hronični oblik. Simptomi akutnog oblika su uglavnom jaka groznica, umanjena aktivnost i apetit. Obično brzo dovodi do smrti. Hronični oblik dovodi do ljuštenja kože, a postoji i naknadno oštećenje spojnih površina i srčanih zalizaka, što može izazvati hromost ili nenadnu smrt. Ova bakterija može dug period preživjeti u zemlji, a nalazi se u tijelima 30% svih “zdravih” svinja. Tako je iskorjenjivanje nemoguće.
    Pored navedenih, svinja je nosilac i slijedećih parazita:
    - oblić - ljudska glista
    - brucellosis
    - endemski haemptysis
    Nije poznato da ijedna životinja nosi toliko “smrtnih bombi”, kao svinja. Danas sve farme svinja počivaju na tzv. “higijenskim osnovama.” Međutim, rezultat je isti kakav je bio stoljećima ranije. "
    Sve ovo što smo ovdje naveli predstavlja samo neke od mudrosti i naučnih tajni zbog kojih se svinja smatra nečistom a njeno meso i mlijeko zabranjenim u ishrani, jer s napretkom nauke i medicine napreduju i saznanja na ovu temu. Pa ipak, do sada navedeno možemo uzeti kao dovoljan razlog da pazimo na našu ishranu, jer danas mnogi prehrambeni proizvodi u sebi sadrže neke svinjske primjese koji se takođe ubrajaju u zabranjeno. Osim, naravno, u slučaju da se - kako nam reče gore spomenuti ajet - čovjek nađe u nevolji tj. da bude prinuđen koristi takvu vrstu hrane.
    Last edited by Mabus; 06-09-06 at 23:05.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    i sto sad? ko te cera da jedes svidjetinu?
    sto je tvoja poenta? oces aplauz?

    Zivjela svinja,i njeni proizvodi :mrgreen:
    Zhivio govornik!

    Svinja je zakon!
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dijete....
    By rain_wind_storm in forum Gastronomija
    Replies: 60
    Last Post: 17-11-14, 02:26
  2. Da li bog postoji???
    By Cazas_plavooki in forum Religija i filozofija
    Replies: 414
    Last Post: 22-08-07, 16:41
  3. salatice....
    By rain_wind_storm in forum Gastronomija
    Replies: 51
    Last Post: 26-03-07, 20:30
  4. Meso ... ili kosti ...
    By La_bambola in forum Sex i erotika
    Replies: 28
    Last Post: 11-05-05, 16:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •