View Poll Results: Da li je za Crnu Goru dobro ukidanje vojske?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • DA

    32 86.49%
  • NE

    5 13.51%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 55

Thread: Ukidanje armije

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion View Post
    E vidis, samo u vasim glavama prepunim mrznje prema Srbiji moze pasti na pamet da bi Srbija napala CG...
    Tebi logika nije jaca strana, sporo i tesko kapiras.
    Tu mogucnost da nas Srbija napane je Boban156 Srbin pomenuo.

    Zbog tvoje patoloske mrznje prema Crnoj Gori i Crnogorcima i Srbina Bobana156 si pretvorio u Crnogorca!

  2. #27
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tu mogucnost da nas Srbija napane je Boban156 Srbin pomenuo.
    (shhhh bre! Sto mu shapcesh?)

  3. #28
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D View Post
    I?
    Koja od te tri države planira da nas porobi?
    Ko to zna ? Na severu CG zive vecinski Srbi i sami stanovnici tog dela CG tvrde da zele da se prikljuce Srbiji. Hrvatska veli da je Boka "Hrvatski zaljev svetaca" i da je 50% istorijskog kulturnog nasledja Crne Gore u stvari Hrvatsko. Albanci tvrde da je njihovo sve do Niksica, barem po kartama Velike Albanije, a u samoj Crnoj Gori traze autonomnu albansku pokrajinu za Ulcinj, Tuzi, Plav i Gusinje. Ko zna sta nosi dan sta nosi noc

    Ovo o sankcijama ne vredi komentarisati. U svakom slucaju mislim da potencijalni agresor na Crnu Goru, makar poucem losim primerima Srbije svakako ne bi napao istu dok pre toga ne bi obezbedio podrsku NATO-a za tako nesto.

    A NATO se kao i svaka druga organizacija prvenstveno rukovodi sopstvenim interesima a ne time ko je u pravu a ko ne, i sta je pravedno a sta nije.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Jebote, da nema ovih Srba da nam otvore ochi, mi bi jos pod turcima bili...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #30
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    PG
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovdje pola ovih ''Crnogoraca'' ne vidi dalje od nosa. Nisko mi je da se prepucavam s takvim ruralcima. Ukratko - Kuku zemlji bez vojnog roka.

  6. #31
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Pffff...baš kuku Amerikancima, Englezima, Francuzima i ostalima koji imaju profesionalnu vojsku. Doduše, ima mnogo uspešnih zemalja koje imaju obavezni vojni rok. Svaka zemlja ima svoje razloge, a po mom mišljenju sistem vojne obaveze je apsolutno nepotreban Crnoj Gori. Ako treba pričaćemo i o razlozima. Ova odluka u crnoj Gori nipošto nije doneta naprečac kako se predstavlja.

    Prema tome, bravo za Crnu Goru koja je napravila još jedan korak prema civilnom i građanskom društvu, što će uraditi i Srbija u narednih par godina.

    Ne daj se Crna Goro, nemaš apsolutno čega da se bojiš osim korupcije i prodaje daleko od očiju javnosti. Ja bih lično voleo da što više ljudi izađe na izbore, da glasaju po svojoj savesti, da pre svega veruju svojoj glavi, svojim očima, svojim prvim komšijama, iskustvima iz svog svakodnevnog života i da ne dozvole da ih neko straši sa bilo koje strane, putem medija ili na bilo koji drugi način.
    Last edited by ssin; 02-09-06 at 03:36.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da se ja pitam kao što se ne pitam ja ne samo da bi ukinuo vojsku nego bi je i zakonom zabranio.

    3 do 5 godina zatvora za pokušaj generalisanja ono *, **, *** itd.


    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR View Post
    Ovdje pola ovih ''Crnogoraca'' ne vidi dalje od nosa. Nisko mi je da se prepucavam s takvim ruralcima. Ukratko - Kuku zemlji bez vojnog roka.

    Heh, koja floskula iz davno minulih vremena!

    Po meni, ovako trenutno stvari stoje u Crnoj Gori u vezi sa vojskom:

    Narodna armija je u drzavnom sistemu koji gradimo vec 15tak godina prevazidjena i nefunkcionalna stvar, cak kontraproduktivna. Izdijelili smo se, nacionalno, regionalno, socijalno, svakojako. Kao sto nema onog komunistickog jedinstva tako nema jedinstva ni u vojsci jedne takve drzave. Svako vuce na svoju stranu, svako naginje svojoj naciji, svom regionu, svom idolu. Neko se izvlaci, neko gine, neko je na prvim ratistima, nekome se grebe za sve to dok uziva po plazama Majorke i Havaja. To je toliko razlicit odnos pojedinaca prema armiji da to jednostavno ne bi moglo nikako da odrzi neophodno jedinstvo i borbenu gotovost armije. A sve je legitimno i demokratski.

    Neko je uzeo kao mogucnost da nam prijeti opasnost od neposrednih susjeda, mada je po meni to, u ovakvoj Crnoj Gori i u ovakvoj konstelaciji snaga svjetskoj i evropskoj svedeno na minimum. No, nikad se ne zna, zar ne . Uzmimo slucaj da nam prijeti od Srbije. Automatski bi se dio Crne Gore stavio na stranu Srbije, koju dozivljavaju blizom nego samu Crnu Goru. Sve bi se pretvorilo u rat Crnogoraca i Srba. A i ostale nacije bi lovile u mutnom i pokusale da usicare ponesto tu. Bio bi to gradjanski rat iniciran spolja. To nikakva narodna vojska ne bi mogla spasiti vec bi klanica bila jos veca, a ponovila bi se situacija iz Bosne ili Hrvatske iz 90-tih godina. Naravno, Srbija i Crna Gora nikad nijesu ratovale medjusobno i ne vidim ni u daljoj buducnosti nikakav razlog za tako nesto pod uslovom da se obezbijedi stalna slobodna prohodnost ljudi, roba i usluga izmedju ove dvije bratske drzave. No, onih koji stalno cackaju mecku i dramatizuju neke minorne probleme izmedju ove dvije drzave bice zadovijek. Slicno, mada u mnogo manjem obimu bilo bi u slucaju Albanije, a sa Hrvatskom gotovo nemoguce jer je Hrvata malo u CG.

    Ovo ukazuje da nekakva glomazna opstenarodna armija nema nikakvu svrhu, osim, sto rece Monitor, da ublazi jade nas koji smo je nekad sluzili, te da komsiji crkne krava . Takva armija bi se pretvoril u ludnicu, poklala se medjusobno i napravila vecu katastrofu nego da je nema. Ovo je sve za slucaj opasnosti od susjeda.

    U slucaju agresije neke udaljenije drzave na Crnu Goru, sto je objektivno smijesno, rat bi se vodio ili iz vazduha ili nekim vodjenim raketama, dakle masovna vojna sila nema nikakvog znacaja. Narocito u uslovima satelitskih nadzora i navodjenja.

    Dakle, sve se svodi na to da narodna vojska ne treba i ne bi valjala boba, samo bi dodatno opterecivala skromni budzet CG.

    Profesionalna vojska u manjem obimu treba, cisto kao psiholoski faktor, mozda pomalo i tradicionalna stvar crnogorska i kao neko ko prati svjetske trendove u toj oblasti i kao karika ka NATO-u kome tezimo. Dakle, da se uklopi u opstu shemu ove vojne alijanse ali sa minimalnim izdacima drzave Crne Gore.

    Suvise smo mali da mislimo da mozemo svojom vojnom moci bilo sta mijenjati na karti Evrope ili Svijeta. I ne treba! Konacno smo i realno toliki i takvi da mozemo reci zbogom oruzje a posvetiti se onome od cega se zivi. Pa neka ratove vode veci i mocniji od nas. Crna Gora je i ranije bila ona koja je morala dobro osluskivati ponasanje svjetskih sila i prilagodjavati se konkretnom odmosu snaga. Pametnom politikom i diplomatijom treba obezbjedjivati mir i prosperitet, znaci bez ispaljenog metka, a ne graditi buducnost na zveckanju oruzja i prkosenju...

  9. #34
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi cemo fino, ka' u stara vremena, svi po pusku i levor kod kuce da drzimo, pa a opasnost mi ak na brdo vojsku da sazivamo, cus ko je jos cuo da jedna ozbiljna drzava ima vojsku?!
    Last edited by vladoje; 02-09-06 at 11:54.

  10. #35
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vojni rok je trebao da se svede na recimo 3 mjeseca. Uz profesionalnu vojsku od 2500 - 3000 pripadnika, to bi bilo ekonomski održivo i korisno. Tačno je da nam trenutno ne prijeti opasnost od spoljne agresije, ali nikad se ne zna šta može biti za desetak godina. A za par mjeseci se ne može nadoknadit ono što je propušteno tokom cijele decenije.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Vojni rok je trebao da se svede na recimo 3 mjeseca. Uz profesionalnu vojsku od 2500 - 3000 pripadnika, to bi bilo ekonomski održivo i korisno. Tačno je da nam trenutno ne prijeti opasnost od spoljne agresije, ali nikad se ne zna šta može biti za desetak godina. A za par mjeseci se ne može nadoknadit ono što je propušteno tokom cijele decenije.
    Dzaba ti opasnost ako je narod neslozan. Nema te sile koja ce dobiti rat ako je dio naroda za rat, a dio nije. A ako priprijeti opasnost dje ce narod biti jedinstven u odbrani, nikakva ti tu obucena vojska nece trebati, svi cemo je branit. Osnovne stvari se nauce brzo ako si nacisto sa sobom. No, naravno, 21. je ovo vijek, nema tu cetovanja i gerile ako se sukobimo sa nekim spolja. U slucaju gradjanskog rata, sto je na ovim prostorima uvijek vise moguca varijanta, nek nam je bog u pomoc...

  12. #37
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    shto se tiche (ne)sluzenja vojnog roka ja sam vrhunski zadovoljan - nema vojske za mene . mada, ko zna, mozda budem trazio zaposhljenje tamo jednog dana... shalu na stranu, ove priche o neophodnosti obaveznog sluzenja su smijeshne - Crna Gora ima toliko malo stanovnika da bilo kakvo sluzenje/nesluzenje teshko da moze napravit razliku, posebno imajuci u vidu danashnje tehnologije, kao shto forumen adekvatno elaborira u jednom od prethodnih postova. ono shto je bitno je da postoji profesionalna vojska koja je dobro opremljena i koja zna shto radi.

    a dobro ljudi, kad smo vec kod vojske, shto mislite o ovome izmedju Grahovca i Marasha? (btw, da nema ko da mi bachi taj tekst iz monitora na pm/email ili da okachi ovuda nedje)

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu da vjerujem da vi vjerujete da se na prostoru koga u svojoj istoriji rat nije promasio za vise od 50 godina mogu usaditi te pacifisticke price... 2000 godina, milion ratova za sve i svasta... i sad ce odjednom sve nacionalnosti u CG da se vole i lizu... i niko nikom zlo ne misli... svi sve vole... malo sutra rodjaci... podjeljena je CG ko ciganka gurabiju kad izlomi... a to ce tesko na dobro izaci...

    Нико срећан, а нико довољан,
    нико миран, а нико спокојан.
    Све се човјек брука са човјеком:
    гледа мајмун себе у зрцало!
    Last edited by Gile_sampion; 02-09-06 at 13:10.

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion View Post
    Ne mogu da vjerujem da vi vjerujete da se na prostoru koga u svojoj istoriji rat nije promasio za vise od 50 godina mogu usaditi te pacifisticke price... 2000 godina, milion ratova za sve i svasta... i sad ce odjednom sve nacionalnosti u CG da se vole i lizu... i niko nikom zlo ne misli... svi sve vole... malo sutra rodjaci... podjeljena je CG ko ciganka gurabiju kad izlomi... a to ce tesko na dobro izaci...

    Нико срећан, а нико довољан,
    нико миран, а нико спокојан.
    Све се човјек брука са човјеком:
    гледа мајмун себе у зрцало!
    Ne mogu da vjerujem!
    Podijeljena je Crna Gora, a mi nemamo jaku vojsku!? Znaci, vojska bi trebalo da disciplinuje neki dio Crne Gore, zar ne? Pa ja bas pricam o tome da je velika vojska u podijeljenoj CG je kamen o vratu naroda. Ili da u vojsku idemo mi koji smo za CG, a oni koji nijesu da je eskiviraju, pa da se posle pokasapimo... Ako dodje do gradjanskih sukoba u podijeljenoj CG, za sta je cini mi se kriticni period prosao, nikakva vojska nece pomoci. To je stvar milicije, vjerovatno...

    Poenta je u tome da vojska treba da bude faktor mira unutar Crne Gore. A ako je faktor mira onda kad je uopste nema, onda je bolje da je nema...

  15. #40
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Gile_sampion View Post
    Ne mogu da vjerujem da vi vjerujete da se na prostoru koga u svojoj istoriji rat nije promasio za vise od 50 godina mogu usaditi te pacifisticke price... 2000 godina, milion ratova za sve i svasta... i sad ce odjednom sve nacionalnosti u CG da se vole i lizu... i niko nikom zlo ne misli... svi sve vole... malo sutra rodjaci... podjeljena je CG ko ciganka gurabiju kad izlomi... a to ce tesko na dobro izaci...
    plasim se od tebe... ali bas :shock:

    samo mi nije jasno kako tebi i tebi slicnima ne dosade te "prorocke" price...
    daj stvarno oladi jer ako mislis da bilo koga imalo poremeti to sto ti do podne mrzis sebe a od podne citav svijet, grdno se varas...
    Kako Vaša bolest ?

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    plasim se od tebe... ali bas :shock:

    samo mi nije jasno kako tebi i tebi slicnima ne dosade te "prorocke" price...
    daj stvarno oladi jer ako mislis da bilo koga imalo poremeti to sto ti do podne mrzis sebe a od podne citav svijet, grdno se varas...
    Pa da... opet pjesma stara... cim napises nesto sto im se ne svidja odma moras nekog da mrzis... pa to su cinjenice... sta sam napisao a da nije tacno... sto je bilo ratova ratovali smo... nijedan nas nije promasio... mislis da ce to tek tako da prodje i nestane... cista teorija verovatnoce... i ne zato sto mi to zelimo, vec sto ce nam nametnuti kao milion puta do sad...

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forumen View Post
    Ne mogu da vjerujem!
    Podijeljena je Crna Gora, a mi nemamo jaku vojsku!? Znaci, vojska bi trebalo da disciplinuje neki dio Crne Gore, zar ne? Pa ja bas pricam o tome da je velika vojska u podijeljenoj CG je kamen o vratu naroda. Ili da u vojsku idemo mi koji smo za CG, a oni koji nijesu da je eskiviraju, pa da se posle pokasapimo... Ako dodje do gradjanskih sukoba u podijeljenoj CG, za sta je cini mi se kriticni period prosao, nikakva vojska nece pomoci. To je stvar milicije, vjerovatno...

    Poenta je u tome da vojska treba da bude faktor mira unutar Crne Gore. A ako je faktor mira onda kad je uopste nema, onda je bolje da je nema...
    Brate, Cg bi trebala da ima vojsku koju bi trebao sluziti svaki njen drzavljanin... i to bas po modelu stare JNA kada se sloga i snaga drzave ogledala bas u toj vojsci! Moras se sloziti da je tako bilo! Primer sloge i suzivota svih nacija u ex Jugoslaviji bila je bas ta JUGOSLOVENSKA NARODNA ARMIJA!

  18. #43
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iguman Stefan

    ........
    U nj' ratuje dusa s tijelom,
    u nj ratuje more s brgovima,
    u nj ratuje zima i toplina,
    u nj ratuju vjetri s vjetrovima,
    u nj ratuju zivina s zivinom,
    u nj ratuje narod s narodom,
    u nj ratuje covjek s covejkom,
    u nj ratuju dnevi sa nocima,
    u nj ratuju dusi s nebesima.
    T'jelo stenje pod silom dusevnom,
    koleba se dusa u t'jelu.
    More stenje pod silom nebesnom,
    koleblju se u moru nebesa;
    volna volnu uzano popire,
    o brijeg se lome obadvije.
    Niko srecan, a niko dovoljan,
    niko miran, a niko spokojan.
    Sve se covjek bruka sa covjekom:
    gleda majmun sebe u zrcalo !


    Vladika Danilo

    Dobra vatra, a jost bolje vino;
    malo si se, djedo, ugrijao,
    pa preciscas svijet na reseto !

    lol

    "Zrcalo" Srpsko.
    Last edited by LadyDaytona; 02-09-06 at 14:37.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Thomas, Hari i ja smo spremni...

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion View Post
    Brate, Cg bi trebala da ima vojsku koju bi trebao sluziti svaki njen drzavljanin... i to bas po modelu stare JNA kada se sloga i snaga drzave ogledala bas u toj vojsci! Moras se sloziti da je tako bilo! Primer sloge i suzivota svih nacija u ex Jugoslaviji bila je bas ta JUGOSLOVENSKA NARODNA ARMIJA!
    Pricas o necemu sto je nemoguce u sadasnjim uslovima!

    Bila je to druga drzava, drugi sistem, druga ideologija. Jedinstvo je bila obaveza ne samo u vojsci, vec u svim sferama zivota. Priznajem, tadasnja vojska je bila sila, doduse samo dok se nije desio gradjanski rat. I kakva je onda bila, cija je bila? Ko je isao u ratove, ko je eskivirao. Od 1991. na ovamo najmanje pola ljudi je pokusavalo svakojako da eskivira iz raznih razloga, a najvise da ne bi pucao na brata pa i na bilo koga. I ti kazes da je takva vojska bila dobar model. Da, za mirna, idealisticka vremena izgradnje domovine. Ali, cim je doslo stani pani, popucala je po najosjetljivijim savovima.

    Ovolika vojska Crne Gore je dobra i zbog toga da niko u njoj ne bi gledao silu. Kad nemas silu, okreces se drugim nacinima rjesavanja problema, kad imas jaku vojnu silu, sve rjesavas okidacem.

    Drugo, prije nego bi i doslo do potencijalnog rata, sve velike sile svijeta bi bile u toku toga, dale svoje misljenje, sugerirale kako i sta treba ciniti. Ako se pojavi u CG, ne daj boze (mada je, priznajem sve moguce), neki novi Milosevic koji bi ignorisao misljenja i volju velikih, nista nam vise ne bi pomoglo. A to da li imamo 2400 vojnika, 10000 ili 100000, bilo bi nebitno. Jednostavno, u vojnom smislu smo nebitni, i dobro je sto je tako, a za neke sitne carke 2400 vojnika je dovoljno uz miliciju, a bogami ako krene stihija, povadice se puscetine iz starih skrinja crnogorskijeh da se ziva glava i obraz sacuva... Ka' vazda!

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ............!

    Quote Originally Posted by intruder View Post
    Thomas, Hari i ja smo spremni...
    Jos kad nam milicaaaaaaa krene rane vidat, vodu donijet,....

    A Daytona, ka` ona KOSovka djevojka pjesnu ispoje, medna usta poljubi.... eeee

    p.s. E dje podje prica, a samo ukinuto civilno sluzenje.... Kod god oce moze u vojsku i dalje....
    Caesar`s wife must be above suspicion

  22. #47
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu ja to, Thomase. Nije mi zanimljivo
    Ja cu da bIDnem predstavnik UN i da vas pomirim i shirim mir i toleranciju, kao i uvijek
    Kako Vaša bolest ?

  23. #48
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A Daytona, ka` ona KOSovka djevojka
    Thomy, da reche ko' graCIA, pa ajd...ovako, josh si ti u fazi nadgradnje sa Orhane, Cheke preko Stasi/a...ihaaaaa, javi kad "stignesh".

  24. #49
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E cus je li dobro sto je ukinula sluzenje vojnog roka, a ne no cu glasat da nije ?! Ako je to pitanje uopste i bilo ?! A opet se pitam , ko li su ovo cetvoro sto su mu ga opet NE dali, i opet su u manjini, i sad ce opet bit' za koji dan
    Liberal !

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ultra world
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja samo da naglasim da je napravljena greska kada je receno da je ukinuta armija (vojska). Ukinuto je sluzenje vojnog roka, a uvedena profesionalna vojska (i do sada je bila manje-vise profesionalna). Sustina je da je olaksan zivot mnogim mladicima, mada, s' druge strane, moram priznati da ce mo nedostajati ispracaji...
    Mada, koliko sam upoznat, u slucaju rata na nasoj teritoriji doslo bi do mobilizacije, a vojna spremnost bi u tom slucaju bila znatno niza nego po starim pravilima, no' svi smo svjesni toga da su sanse za to male...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 13
    Last Post: 18-09-09, 16:34
  2. Pocelo ukidanje viza
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 52
    Last Post: 17-09-06, 15:35
  3. Blizance srušili mudžahedini iz Armije BiH
    By monteboy in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 21-05-05, 14:01
  4. Mi nase hapsimo,a kad cete Vi vase...?
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 09-09-04, 02:15
  5. Srbi konacno priznali da su izvrsili genocid
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 35
    Last Post: 12-06-04, 20:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •