Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 53

Thread: Pocelo ukidanje viza

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Jedna ogromna dobit zahvaljujuci nezavisnosti

    Ovo je pocetak, uskoro ce nam sve zemlje Evropske Unije ukinuti vize, naravno da se ne plase da ce ih preplaviti 600 000 Crnogoraca.
    -----------------------------




    Srijeda, 30. Avgust 2006. 17:20

    Češka ukinula vize za građane Crne Gore

    Vlada Češke ukinula vize za građane Crne Gore i ta odluka stupa na snagu odmah, saopšteno iz crnogorske Vlade
    Crnogorsko Ministarstvo inostranih poslova pozdravilo takav potez uz ocjenu da predstavlja podsticaj za dalje unapređivanje međusobnih odnosa i ubrzavanje ekonomske, kulturne i drugih oblika saradnje dviju država.
    http://www.rtcg.cg.yu/?akcija=vijesti&id=19342



    .......

  2. #2
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Ovo je pocetak, uskoro ce nam sve zemlje Evropske Unije ukinuti vize, naravno da se ne plase da ce ih preplaviti 600 000 Crnogoraca.
    -----------------------------




    Srijeda, 30. Avgust 2006. 17:20

    Češka ukinula vize za građane Crne Gore

    Vlada Češke ukinula vize za građane Crne Gore i ta odluka stupa na snagu odmah, saopšteno iz crnogorske Vlade
    Crnogorsko Ministarstvo inostranih poslova pozdravilo takav potez uz ocjenu da predstavlja podsticaj za dalje unapređivanje međusobnih odnosa i ubrzavanje ekonomske, kulturne i drugih oblika saradnje dviju država.
    http://www.rtcg.cg.yu/?akcija=vijesti&id=19342



    .......
    Komplimenti

    A mi se zezamo oko preregistracije vozila sa crnogorskim tablicama? Pa uskoro cemo, pored ovakve politike, svi pohrliti da dobijemo crnogorsko drzavljanstvo.
    (biljana, 30. avgust 2006 19:10)
    komentari chitalaca b92 hahahaha lol :mrgreen:


    ostali na :

    http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=209984

  3. #3
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se , ovo je jedna od retkih stvarnih dobiti nezavisnosti to sto ce vecina zemalja EU ukinuti verovatno Crnoj Gori vize zbog toga sto Crna Gora ima jako malo stanovnika pa tim zemljama ne preti od Crne Gore neka velika opasnost od emigranata.

    E sad koliko ce sama Crna Gora ovime dobiti ili izgubiti to je drugo pitanje. Mislim da ce vise izgubiti i da ce u Crnoj Gori ostati maksimum 300.000 ljudi da zivi/radi, jer ce ipak vecina gradjana Crne Gore otici iz nje u zemlje EU gde mogu da zive/rade bez vize jer je generalno u Crnoj Gori zivot veoma tezak a plate veoma male(u poredjenju sa zemljama EU). Plus je u CG i veoma visoka nezaposlenost.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boban156
    Slazem se , ovo je jedna od retkih stvarnih dobiti nezavisnosti to sto ce vecina zemalja EU ukinuti verovatno Crnoj Gori vize zbog toga sto Crna Gora ima jako malo stanovnika pa tim zemljama ne preti od Crne Gore neka velika opasnost od emigranata.

    E sad koliko ce sama Crna Gora ovime dobiti ili izgubiti to je drugo pitanje. Mislim da ce vise izgubiti i da ce u Crnoj Gori ostati maksimum 300.000 ljudi da zivi/radi, jer ce ipak vecina gradjana Crne Gore otici iz nje u zemlje EU gde mogu da zive/rade bez vize jer je generalno u Crnoj Gori zivot veoma tezak a plate veoma male(u poredjenju sa zemljama EU). Plus je u CG i veoma visoka nezaposlenost.
    Bobane, jel ti ovo predlazesh da CG-ce drze u kavezu? Svi ce utec'?
    Ja bih da svi mogu izaci iz zemlje - vratiti se kad zele i sve ce biti u redu. Nisu samo Srbijanci oni koji imaju novca i zele da putuju kao turisti.
    Vise volim da nasi studenti odu turistichki preko tih jeftinih avio kompanija (koje ti hvalish) u zapadne drzave Evrope (gdje imaju sta vidjet' i nauchit'), nego da idu u Tursku, Egipat, Tunis i ostale "slobodne" destinacije.

    Poz.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Jao komentara... Nisam znao da je ovaj topic otvoren, pa sam postovao na drugom moj komentar vezan za vize...

    Ja mislim da si ti jedini chovjek na ovu planetu koji iz ove vijesti stetnu pojavu i neki gubitak koji Crna Gora moze imati...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    Jao komentara... Nisam znao da je ovaj topic otvoren, pa sam postovao na drugom moj komentar vezan za vize...

    Ja mislim da si ti jedini chovjek na ovu planetu koji iz ove vijesti stetnu pojavu i neki gubitak koji Crna Gora moze imati...
    Pa i može imati gubitak.
    Da počnu Srbi masovno da doseljavaju u CG i traže crnogorsko državljanstvo.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze i to da se desi Grad. Mnogo Srba iz Srbije ima neke pretke u Crnoj Gori ili roditelje sto im daje osnovu da traze crnogorsko drzavljanstvo. Plus ako vam recimo cela EU ukine vize 90% omladine ce vam otici iz Crne Gore jer niko nije lud da radi za 200-300e mesecno kad moze recimo u Nemackoj, Svedskoj da radi isti posao za mnogo vece pare zar ne.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    Bobane, jel ti ovo predlazesh da CG-ce drze u kavezu? Svi ce utec'?
    Ja bih da svi mogu izaci iz zemlje - vratiti se kad zele i sve ce biti u redu. Nisu samo Srbijanci oni koji imaju novca i zele da putuju kao turisti.
    Vise volim da nasi studenti odu turistichki preko tih jeftinih avio kompanija (koje ti hvalish) u zapadne drzave Evrope (gdje imaju sta vidjet' i nauchit'), nego da idu u Tursku, Egipat, Tunis i ostale "slobodne" destinacije.

    Poz.
    Ne mislim da treba da se drze u kavezu, al kad je neka zemlja siromasna kao Crna Gora sto je i kad nema vize onda vecina stanovnistva ode iz te zemlje zar ne? Pa na istu foru je 270.000 drzavljana Crne Gore doslo da zivi u Srbiju, jer je do 1990. godine Srbija nudila mnogo bolje uslove za zivot nego Crna Gora.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bobane, ima i to dobrih strana jer ce dolaziti iz Srbije na privremeni rad u Crnu Goru.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto bi dolazili iz Srbije na privremeni rad u CG? CG ovim ukidanjem viza nece biti ni bogatija ni siromasnija . Da bi radnici iz Srbije dolazili u Crnu Goru privreda Crne Gore mora mnogo bolje da posluje da bi recimo mogla srpskom radniku da da platu od 1000 eura , jer samo plata od 1000 eura i vise moze da bude stimulacija srpskom radniku da promeni mesto boravka.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boban156
    Moze i to da se desi Grad. Mnogo Srba iz Srbije ima neke pretke u Crnoj Gori ili roditelje sto im daje osnovu da traze crnogorsko drzavljanstvo. Plus ako vam recimo cela EU ukine vize 90% omladine ce vam otici iz Crne Gore
    Crnogorac da ide da radi u Aahen ili Klagenfurt zarad 1500 eura i da ostavi more i planine crnogorske, dustvo ... ???
    Varas se.

    Prije ce Crnogorac raditi za 300 eura a zivjeti medju svoje, i u svoju hiljadu puta ljepsu drzavu od neke tudjine.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa mislim kad dolaze u Beograd da rade za 300 eura sto ne bi isli u Minhen ili Frankfurt ili Prag da rade za 2000? Znas li ti koliko je drzavljana Crne Gore u Srbiji? 270.000!!

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boban156
    Zasto bi dolazili iz Srbije na privremeni rad u CG? CG ovim ukidanjem viza nece biti ni bogatija ni siromasnija . Da bi radnici iz Srbije dolazili u Crnu Goru privreda Crne Gore mora mnogo bolje da posluje da bi recimo mogla srpskom radniku da da platu od 1000 eura , jer samo plata od 1000 eura i vise moze da bude stimulacija srpskom radniku da promeni mesto boravka.
    Puno je primorje radne snage iz Srbije. OK, mladji svijet uglavnom, ali dolaze za 300E da rade, malo provoda, malo kupanja i eto boljeg zivota .
    Last edited by forumen; 30-08-06 at 20:36.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bobane, naravno da ce ici da rade za 2000 eura isto kao sto vasi gastarbajteri rade u Crnu Goru za manje od te hiljadu eura. Sta mislis koliko sezonaca iz Srbije radi u Crnoj Gori?

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boban156
    Znas li ti koliko je drzavljana Crne Gore u Srbiji? 270.000!!
    Prvo.
    To je izmisljeni podatak Vojislava Kostunice.

    Drugo.
    Ako je istinit, radi se 90 % o ljudima koji su otisli u Srbiju prije 20-30-40 godina.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boban156
    Pa mislim kad dolaze u Beograd da rade za 300 eura sto ne bi isli u Minhen ili Frankfurt ili Prag da rade za 2000? Znas li ti koliko je drzavljana Crne Gore u Srbiji? 270.000!!
    Bobane, jel ti to rachunash od Balkanskih ratova ili mozda od posleratnog preseljenja familija 47 CG generala, ili od posleratnog naseljavanja puste Srbije sa Krajishnicima, Bosancima i Crnogorcima? Mozda od onih koji se studirajuci pozenise i poudashe shirom nashe "mile" komshijske Srbije? Mozda chak od Arsenija Charnojevica i on bijashe Crnogorac... treba to sve fino natenane presabrat.:mrgreen:
    Budi malo precizniji na koje to CG-ce "gasterbajtere" u Srbiji mislish...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Budimo realni ljudi, ukoliko se ovakva situacija odrzi masu mladih ce probati da se snadje nedje vani ukoliko im se ukaze sansa.
    Da ja radim za 200 eura mjesecno nedje u CG a da mi se ukaze sansa da nedje na Zapadu radim za 1000-2000 posao bih bez razmisljanja.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shrek, odbij minimum 700 e za stan, za struju, za osiguranje za stan - priv. obavezno, za zdravstveno mjesechno, autic da kliznesh na posao ili kakav motoric uz dobro odijelce da te vjetar ne zezne po kishi i po snijegu, osiguranje za to ufff.. a i nema mamine kuhinje itd...i od tih 1000- 2000...zvacesh tatu, mamu..koga god, da ti pripomogne.

    p.s. ipak prvo turistichki da prosetate, onako studentski, imate dosta povlastica, pa posle kad sve to lijepo pogledate onda ...sa srecom!

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pocelo ukidanje viza

    Pozdravljam bliske veze sa dvije ekonomski najuspjesnije slovenske drzave,
    Ceskom i Slovenijom.


    -------------------------------------------------------------------------
    Češka ukinula vize Crnoj Gori

    Podgorica -- Češka je danas ukinula vize za državljane Crne Gore i ta odluka stupa na snagu odmah, saopštila je Vlada Crne Gore.

    Vlada Crne Gore je pozdravila odluku Vlade Češke Republike i ocenila da je to podsticaj bilateralnim odnosima.

    Crna Gora postala je nezavisna država nakon referenduma koji je održan 21. maja 2006.

    Ukinuta obaveza služenja vojnog roka


    Od sada samo profesionalno


    Odlukom predsednika Crne Gore Filipa Vujanovića u Crnoj Gori je ukinuto služenje vojnog roka i vojska je profesionalizovana. Svi regruti će biti vraćeni kući do 5. septembra, rekao je Vujanović nakon sastanka sa čelnicima Generalštaba, i ocenio da će ta odluka obradovati sve građane Crne Gore.

    "Od danas se neće služiti Vojska Crne Gore, od danas će se u njoj zapošljavati. Mladi u Crnoj Gori će ubuduće, umesto vremena provedenog u vojsci, moći da nastave školovanje, radno se angažuju, ili se posvete drugim korisnim aktivnostima. Siguran sam da će uslovi rada i plate profesionalnih vojnika biti snažan motiv za ovu profesiju i da će oni odgovorno i savesno obavljati poslove", rekao je Vujanović.

    Broj zaposlenih u vojci trenutno je oko 3000, broj je redukovan bez socijalnih tenzija, a plan je smanjenje na oko 2.500 zaposlenih. Načelnik Generalštaba general Jovan Lakčević je saopštio da su do sada formirani bataljon za počasti, četa vojne policije, brigada za specijalne operacije, za obuku i podršku, pešadijska brigada, mornarička i vazduhoplovna baza. "Osnovna jedinica za organizovanje vojske će biti bataljon, divizion i eskadrila. Mi ćemo imati kompletnu kontrolu kopnenog, vazdušnog i morskog dela teritorije Crne Gore. U dosadašnjem radu imali smo konsultacije sa ekspertima NATO-a i nijednu od ovih aktivnosti nismo radili bez konsultacija s njima", rekao je Lakčević.

    Jedinice vojske će napustiti bokokotorski zaliv i biće stacionirane u Baru. Nova vojska Crne Gore imaće 340 oficira, po 900 podoficira i vojnika po ugovoru, i 260 civila, a zaposliće i 800 novih vojnika po ugovoru. Vujanović i Lakčević su saopštili da će Crna Gora do kraja godine biti primljena u Partnerstvo za mir. Istovremeno, šef crnogorske diplomatije Miodrag Vlahović uputio je pismo generalnom sekretaru NATO-a Japu de Hop Sheferu sa zahtevom za prijem u Partnerstvo za mir.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jako dobre, obije vijesti.
    Good job!

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno pitanje za opste razmatranje.

    Ukoliko bi imali dvojna drzavljanstva sa Srbijom, da li bi nam Evropa dozvolila da putujemo u nju bez viza?
    Da li bi Evropa bila zbunjena kakve sve mahinacije mogu nastati sa dvojnim drzavljanstvima i jednostavno bi nam produzila rezim viza?

  22. #22
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Budimo realni ljudi, ukoliko se ovakva situacija odrzi masu mladih ce probati da se snadje nedje vani ukoliko im se ukaze sansa.
    Da ja radim za 200 eura mjesecno nedje u CG a da mi se ukaze sansa da nedje na Zapadu radim za 1000-2000 posao bih bez razmisljanja.
    Pa o tome ti ja pricam . Isto bi se desilo da i nama u Srbiji ukinu vize . Pola ljudi bi otislo preko granice :mrgreen:

    Nema tu neke vece razlike izmedju CG i Srbije. Zapad trenutno nudi mnogo vise i vecina bi otisla tamo glavnom bez obzira.

    Bolje biti socijalni slucaj u Svedskoj, imati placen stan i hranu od svedske drzave i 500 evra dzeparca nego biti solidan radnik koji radi za prosecnu platu(200-300e) u Srbiji i Crnoj Gori :mrgreen:

  23. #23
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    shrek, odbij minimum 700 e za stan, za struju, za osiguranje za stan - priv. obavezno, za zdravstveno mjesechno, autic da kliznesh na posao ili kakav motoric uz dobro odijelce da te vjetar ne zezne po kishi i po snijegu, osiguranje za to ufff.. a i nema mamine kuhinje itd...i od tih 1000- 2000...zvacesh tatu, mamu..koga god, da ti pripomogne.

    p.s. ipak prvo turistichki da prosetate, onako studentski, imate dosta povlastica, pa posle kad sve to lijepo pogledate onda ...sa srecom!
    Lady kad je toliko lose na zapadu, ne znam sta ti trazis tamo i mucis se sto se ne vratis prvim vozom/avionom/busom za Crnu Goru

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja znam dosta ljudi koji su otisli na Zapad i vratili se.
    A mogli su da ostanu tamo.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bobane, postoji mala razlika izmedju ukidanja viza i dozvola za rad na zapadu, a sve je teze raditi na crno i kad nekoga uhvate nije bas veselo a ni jeftino

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sexy vicevi...
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-06, 21:46
  2. Ostale vijesti, zanimljivisti ... - Topik Mix !!!
    By mihael in forum Ostali sportovi
    Replies: 45
    Last Post: 28-06-05, 13:20
  3. MMS vijesti za korisnike Monet-a
    By newsman in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 4
    Last Post: 27-01-05, 23:00
  4. ovay
    By dakLu_LudI*** in forum #montecafe
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-04, 00:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •