Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 57

Thread: Milion turista i vise od 300 mil.eura prihoda 2006.

  1. #26
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boban156
    U Evropi je prava poplava ovih low-cost kompanija a one pocinju sa radom od 1. januara 2007 i u Srbiji tako da ce let do bilo koje evropske destinacije kostati 20-50 eura dok je autobuska karta od Beograda do Budve nekih 40 eura uz 15 sati klackanja autobusom dok let do bilo koje evropske destinacije traje najduze 3 sata.

    To znaci da ce 90% ljudi u buducnosti na odmor ici avionom a ne kolima kao sto je to danas slucaj i da sama daljina vise ne igra bitnu ulogu vec iskljucivo kvalitet i cena usluge.

    U toj trzisnoj utakmici turizmu u Crnoj Gori dajem veoma male sanse.

    Jednostavno vi nama u Srbiji koji imamo vise od 500 eura da potrosimo na letovanje - nemate vise sta da ponudite za taj novac.

    Za buducnost srpskog turizma primarne destinacije bice Grcka i Turska, i iskreno me raduje sto vecina mojih sunarodnika isto razmislja pa ih je sve manje u Crnoj Gori.
    Samo da ste zdravo, da vas ne zatece koji bombaski napad u Antaliji i da mi se zdravo doma vratite. Valjda ste ukapirali da nijeste jedini na svijetu i da cvjeta turizam od ove godine ? Svako svoja posla, svoj izbor.

    P.S. Ne zaboravi dinare da promijenis
    Liberal !

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A qq nama, bez dinara cemo ostat'

    'Ajte braco, srecan vam put Pa da shto manje pozara i bombaskih napada bude, da nam se fino provodite za male pare Pa se vidimo, kad se obogatite.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  3. #28
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^the books of knjige^
    Samo da ste zdravo, da vas ne zatece koji bombaski napad u Antaliji i da mi se zdravo doma vratite. Valjda ste ukapirali da nijeste jedini na svijetu i da cvjeta turizam od ove godine ? Svako svoja posla, svoj izbor.

    P.S. Ne zaboravi dinare da promijenis
    Znam da je podsmjeh i svaka zloba osjecanje nedostojno gospodina covjeka, ali jednostavno je OSJECANJE NEKOG PATRIOTSKOG TRIUMFALIZMA danas bilo jace od mene...kad sam procitao za bombe u omiljnoj Turskoj.....povrh pozara u "nasoj jedinoj" Grckoj....a povrh toga citavsi o nasoj super sezoni...moradoh se sjetiti svih tih HIPER ZLOBNIH POSTOVA (jeste li citali onu KLETVU na sajtu Krstarice:"Ko posao u Crnu Goru, u kuci mu nista ne rodilo , kola mu se cijela zapalila, pa mu dijete nozicu slomilo" i slicnih "domacih" starih postova u slicnom tonu i sa slicnim "zeljama" crnogorskom turizmu....
    Danas sam se u najmanju ruku osjecao :dring:...ako ne i :lolblue:....BILO JE JACE OD MENE, PONAVLJAM!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Znas kako kazu "ko se zadnji smeje, najsladje se smeje"... Vidjet cete vi za 500 godina kad i njih obrne!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    Znas kako kazu "ko se zadnji smeje, najsladje se smeje"... Vidjet cete vi za 500 godina kad i njih obrne!
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Boban156
    U Evropi je prava poplava ovih low-cost kompanija a one pocinju sa radom od 1. januara 2007 i u Srbiji tako da ce let do bilo koje evropske destinacije kostati 20-50 eura dok je autobuska karta od Beograda do Budve nekih 40 eura uz 15 sati klackanja autobusom dok let do bilo koje evropske destinacije traje najduze 3 sata.

    To znaci da ce 90% ljudi u buducnosti na odmor ici avionom a ne kolima kao sto je to danas slucaj i da sama daljina vise ne igra bitnu ulogu vec iskljucivo kvalitet i cena usluge.

    U toj trzisnoj utakmici turizmu u Crnoj Gori dajem veoma male sanse.

    Jednostavno vi nama u Srbiji koji imamo vise od 500 eura da potrosimo na letovanje - nemate vise sta da ponudite za taj novac.

    Za buducnost srpskog turizma primarne destinacije bice Grcka i Turska, i iskreno me raduje sto vecina mojih sunarodnika isto razmislja pa ih je sve manje u Crnoj Gori.

    Decko...vec su nam ove godine bili visak turisti iz Srbije...samo ste pravili guzvu a vanpansionska potrosnja vam je bila 0...kao i uvjek......nema nikakve potrebe da dolazite vi koji necete ....uzivajte u Turskim Bombing ljetovalistima sa Al Kaidom i pecite se na grckim rostiljima u "sobama za Srbe"

    Vozim se ja kroz Grcku prije par godina i vidim pise pored puta "Sobe za Srbe " hahahahahahhahahahaha
    To je u Grckoj naziv za nizu kategoriju soba ...e kuku

    I vi ladno idete nedje dje vas tako tretiraju i po vamanazivaju niskobudzetne sobe ?

    Ja ne bih otisao nedje dje pise "sobe za Crnogorce"jer imam casti i morala u sebe dovoljno ....

    Kod nas vassvi tretiraju posteno i bratski ....a vec od ove godine nam ne trebate...ali oni koji oce vazda ce bit dobr oprimjljeni ...sva je sreca te bogati Srbi i srpska elita dolazi u CG...od Miskovica pa na dalje....prije neki dan sam ga vidio da ide na ribanje...coek..opusteno...on svakako ne razmislja kao retardirani dio stanovnistva ...gospodin coek...

    Bas zbog ovakih ka ti Srbija ce postati jos manja...a ekonomski ce te biti na nivou Moldavije ....

    Polako....sve u svoje vrijeme...svako zlo i pakost se vraca!

  7. #32
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugarcicu ne trebate ni vi nama nista veruj mi . Svako ide tamo gde mu je lepse meni je svakako lepse u Grckoj i Turskoj jer su pre svega ljudi jako ljubazni i usluzni a to je nesto sto vi necete nikada nauciti. A drugo Grcki Egej i Turski Mediteran imaju i mnogo lepsu prirodu nego sto to ima CG primorje. A da, i ne izliva im se fekalna kanalizacija u more tik do plaze kao vama . A jos imaju uvek i vode za tusiranje, pa da vidis miline

    Ja samo kazem da vi nemate sta da trazite sto se tice srpskih turista sa dubljim dzepom jednostavno druge turisticke destinacije nude mnogo vise za iisti novac. Mozda se tebi moje misljenje ne svidja ali sta ti ja tu mogu . Ja tako mislim.

    Inace koliko je CG turisticka ponuda smesna moze svako das e uveri ko proseta sajtom bilo koje Beogradske turisticke agencije. Evo recimo Tunis hotel sa 4 zvezdice smestaj 170e 12 dana. 14e dan i to polupansion u ekstra hotelu sa 4 zvezdice u najjacem tunizanskom letovalistu Hammaet poznatijem kao Tuniski San Trope. A ti hoces da ja tebi dam za stancic u Herceg Novom 10 km od plaze 60e :lolblue: Smesno . Ne kazem mozda postoje ljudi koji daju ali ja nisam od tih.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bobane, ali tamo necete cuti Cecu, Becu, Mecu, a kod nas usi opadaju od njihovih pjesama. Ajde reci bogati da i zbog tih pjesama neces dako prestanu to pustati.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Koliko ces puta u zivotu poci u Tunis? Svako ljeto po jednom? Busate se nekim inostranstvom, sa sve se svodi na Grcku, Tursku, Tunis, Egipat i Bugarsku... Za ostalo para nemate (mnogi tako sami kazu)... U Tursku i Egipat ne zaustavljas se pored parkiranih auta da ne bi eksplodirala, a Grcka sa "sobe za srbe" i Egipat sa all-inclusive hotelom i piramidama na +60 su sve sto jednom srbijanskom turisti treba? A turbo folk?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Banjaj se na Adu Ciganliju, ne morash ni euro dnevno potroshit'.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svidja mi se ovo za grcku prirodu, inspirativno je JA sam za to da svi podjemo u Katerini na ljetovanje...
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    La bombaaaaaaaaaaaa:

    Antalija (Rojters) - Malo poznata kurdska pobunjenička grupa zaprijetila je juče da će Tursku pretvoriti "u pakao" nakon dvodnevne bombaške kampanje, u kojoj su poginule tri osobe a ranjene na desetine u popularnim turističkim ljetovalištima.
    Jastrebovi za oslobođenje Kurdistana (TAK) preuzeli su odgovornost za bombardovanje tržnog centra punog ljudi u primorskom ljetovalištu Antalija, ubivši tri osobe i ranivši na desetine, uključujući evropske i bliskoistočne turiste.
    Eksplozija je uslijedila nakon četiri bombe u mediteranskom ljetovalištu Marmaris i Istanbulu, kada je ranjeno 27 osoba.
    "Obećavamo da ćemo monstruoznu TC (Tursku Republiku) pretvoriti u pakao...sa našim ratnicima koji su obećali osvetu", kaže se u saopštenju TAK na njihovom Internet sajtu.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  13. #38
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Bobane, ali tamo necete cuti Cecu, Becu, Mecu, a kod nas usi opadaju od njihovih pjesama. Ajde reci bogati da i zbog tih pjesama neces dako prestanu to pustati.
    Slazem se Hari al ja sam jedan od onih Srba koji slusaju stari dobri rock and roll, Cecu, Mecu, Becu ocima ne mogu da vidim i nikada ne gledam Grand Show

    Tako da meni takve stvari ne nedostaju

  14. #39
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam chemu ovakve priche... Kolone auta koje vidjeh kroz kanjon - RU, NS, JA, BG, CA...ne znam jesu i po vama fantazme, ali kako god ja ne vidjeh NIKAD u zivotu toliko Srbijanskih, Bosanskih, Makedonskih i stranih tablica (NL, GB, It, D, F, CH, Al, L, A, HU, Pl, CZ, RU, S..) kroz kanjon Morache...kolone autobusa po 10 u nizu..
    Mozda je vama fora da ono "politichki" ispreskachete realnost ali.....sto ochi vide teshko da moze iko nagrizeno politichki izmijeniti...kao sto i nema tih sluzbenih podataka koji mogu negirati. (kad ce se taj narod nauchit da placa drzavne dadzbine za turiste...dok ne nauche, drzavne statistike -machku o repitj).


    p.s. spomenuh ulaznice za Biogradsko jezero od 1e - svaka ulaznica ima broj, moja -> No 14688 .. znachi do tad je za ulaz placeno toliko eura, pored mape 'uze zone prashumskog rezervata sa Biogradskim jezerom', broja ulaznice, pechata, datum, postoji i potpis ko je ulaznicu izdao - chitko napisano Z. Vesovic (dobio covjek posao, oni su sa Verushe, ne?), na poledjini tekst (dodushe samo na nasem jeziku, mada je moguce da se izdaju i na stranom jeziku strancima..no, ko zna) o zasticenoj zoni danashnjeg Nacionalnog parka od 1878. god tj. od oslobodjenja Kolashina od Turaka - kada je pripao Crnoj Gori. Dalje pishe da su te godine Moracani i Rovcani svoj dio shuma poklonii ondashnjem Gospodaru CG Nikoli la bla... Godine 1952. proglaseno Nacionalnim parkom itd itd..povrshine od 5.650 hektara + fiskalni rachun...i bi tako na licu mjesta...
    Last edited by LadyDaytona; 30-08-06 at 12:28.

  15. #40
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lady te kolone automobila su suva realnost i to je tacno sto govoris ja sam samo rekao da "buducnost turizma" ide ka avionskom turizmu.

    Za sada je vecini gradjana Srbije zbog nepostojanja viznog rezima, i skupoce avionskog turizma za vecinu gradjana Srbije - Crna Gora i dalje najbliza turisticka destinacija no to nece za dugo ostati tako.

    Eto otidji na sajt irske kompanije Ryan Air www.ryanair.com tamo ces da vidis da mozes maltene iz skoro svih gradova vecih evrope leteti za 1-3 eura + aerodromska taksa preko ove kompanije . To znaci da u praksi avionska karta kosta od 20-30e. Ova kompanija inace nije jedina low cost kompanija u Evropi ali je najpoznatija. Poz.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bobane, slucajno sam imala situaciju gdje sam zamoljena da odvezem prijateljicu u Bergamo na aerodrom, jer je imala tu vezu sa Ryan Air/om... nemoj mi zamjeriti (nije ni ona ) sto sam odbila.. doci u ludo vrijeme za polijetanje, odavde preko Milana..preskochiti Malpensu i Linate aerodrom i doci do Bergama po tom automobilskom haosu gdje su zagushenja svako malo...ponudila sam radije da joj platim kartu normalnim avionom Swiss/a do destinacije. Karta joj je bila sa Ryanom 90e u jednom pravcu i 160 za povratak- 250e...i vjeruj mi da mi se 'isplatilo' sto sam dotirala razliku za tu kartu ...lijepo je smjestila na LUG aerodrom i mahnula usput.
    Ko ima vezu direktno iz zone gdje zivi - to je genijalno, ali ovako... ne isplati se.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Bobane, da si putovao malo i informisao se za te low cost kompanije, znao bi da nijedna aerodromska taksa nije ispod ~140e (sa Malte za Italiju je karta avionska 3e, ali je aerodromska taksa OD 160e, zavisno na koji aerodrom u ITA letis, sto u prevodu znachi (mi pitali) da do Rima od Valete je karta 340eurica)...

    Sve u svemu, karta avionska je i "najmanji" problem... Drugi veliki VAS problem su vize i vizni rezimi koji itekako poskupe ljetovanje i pokidaju zivce... Jedna dobra vijest za bivse sunarodnike je ta da su nama pocheli sa ukidanjem viza (danas je Ceska (clanica EU) ukinula vize Crnoj Gori) pa mozete i vi ocekivati istu stvar, za ranije pomenutih, 500 god., kad vas obrne i kad se rijesite duhova proslosti...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Bobane, a komentar na ovaj komentar gradjanina Srbije:

    "U turistickim agencijama sirom Srbije nece da vrate novac za uplacenje aranzmane u Turskoj jer je kazu "tamo sve OK". Ne postoji mogucnost zamene aranzmana...Da li je to uredu?
    (Sasa, 30. avgust 2006 18:37)"

    Inache, ovo je komentar nakon sto je danas eksplodirala jos jedna bomba...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  19. #44
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ok je iz razloga sto agenciaj u celoj prici jeste samo posrednik izmedju turiste i hotelijera u ovom slucaju u Turskoj. To znaci da kad ti jednom uplatis pare ne mozes ih vise traziti nazad. Znaci dobro razmisli pre toga gde ces i sta ces al jednom kad se uplate posle vise nema kajanja. Jednostavno to su neke nepredvidjene okolnosti(kao i ovi pozari u Grckoj recimo) za koje agencije nisu direktno krive i stoga ne mogu da snose odgovornost za takve stvari.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozda turistima daju pancir kosulje

  21. #46
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    Bobane, da si putovao malo i informisao se za te low cost kompanije, znao bi da nijedna aerodromska taksa nije ispod ~140e (sa Malte za Italiju je karta avionska 3e, ali je aerodromska taksa OD 160e, zavisno na koji aerodrom u ITA letis, sto u prevodu znachi (mi pitali) da do Rima od Valete je karta 340eurica)...

    Sve u svemu, karta avionska je i "najmanji" problem... Drugi veliki VAS problem su vize i vizni rezimi koji itekako poskupe ljetovanje i pokidaju zivce... Jedna dobra vijest za bivse sunarodnike je ta da su nama pocheli sa ukidanjem viza (danas je Ceska (clanica EU) ukinula vize Crnoj Gori) pa mozete i vi ocekivati istu stvar, za ranije pomenutih, 500 god., kad vas obrne i kad se rijesite duhova proslosti...

    Nisi u pravu. Putovao sam iz Pariza do Barselone za tacno 29 eura . Avionsku kartu sam bukirao preko interneta i platio kreditnom karticom. Kartu sam dobio na samom aerodromu na moj pasos, ime i prezime.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad bi sad rezervisao tu kartu za februar platio bi 9,99 eura samo kad obracunaju takse, pa za svaki kofer... ispadne to znatno vise. Nego kako su turisti iz Srbije dolazili sa hranom i picem kad bi tim kompanijama letjeli i placali 8 EUR za svako kilo preko dozvoljenog prtljaga onda mi i nasa kompanija bila jeftina

  23. #48
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma jok Hari i ja sam mislio da tu ima neka fora ali nema. Jednostavno to je ta cena i to je to. Zato ta kompanija ostvaruje ekstremno mnogo letova i jedna je od najuspesnijih avio kompanija u Evropi. Zato se JAT usrao toliko i histericno trazio veze u vladi da se zabrani toj kompaniji ulazak na nase trziste. Ali nece ni oni vise to moci da rade jer 2007. godine stupa totalna liberalizacija avio letenja u celoj Evropi tako da ce JAT morati ili da se prilagodi ili da propadne. Na zadovoljstvo nas obicnih potrosaca avio usluga.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boban156 View Post
    Jednostavno vi nama u Srbiji koji imamo vise od 500 eura da potrosimo na letovanje - nemate vise sta da ponudite za taj novac.
    ... nijesi se kvalifikovao ... za koju godinu prag za dolazak u CG na ljetovanje biće više od 1000 Eura ... tako da ti svakako ostaje Turska (kurdistan) ili Grčka (ali samo sjeverni dio, za ostrva i jug Grčke takođe se nijesi kvalifikovao) ...

  25. #50
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... btw, vrati mi se prijatelj sa ljetovanja, a bio je na Azurnoj obali (Kan+Nica) ... i grozno je razočaran ... veli, da nije moga ostat živ od Rumuna i Poljaka (sa frižiderima) po plažama i meduza po moru ... a tek pivo od 9,5 Eura ... iha ...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2055
    Last Post: 20-02-12, 10:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •