Results 1 to 16 of 16

Thread: BITCOIN - kripto valuta

  1. #1
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default BITCOIN - kripto valuta

    Prodajem BITCOIN kripto valutu.

    Trenutna cijena 4000e za 1 BTC (cijena zavisi od berze u trenutku kupovine)
    Minimalna kupovina 1BTC.
    Trenutno raspolozivo 6.5 BTC.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos jedan BTC i kupi stan. Mislim da ce ti ostati to, pa makar u lijepom sjecanju :-) u svakom slucaju srecno...

    Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

  3. #3
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    1,371
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Koje su inace opcije nekome ko je izrudario recimo desetak coina da ih pretoci u opipljiv i iskoristiv novac? Prije nego sto mu bucne vrijednost, naravno
    Those about to rock, we salute you!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,077
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    koja promjena ide do 5000 dolara, nedje sam citao da je moguce da ce jedan i do 20,000 da ide.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Koje su inace opcije nekome ko je izrudario recimo desetak coina da ih pretoci u opipljiv i iskoristiv novac? Prije nego sto mu bucne vrijednost, naravno
    Nije komplikovano, smao je prilicno stresno kad se prvi put igras sa velikim iznosima a sve je digitalno.
    Otvoris racun na nekoj od svetski poznatih berzi, zahtijevat ce dokumenta (licnu kartu, pasos, dokaz o mjestu prebivalista....) Evropski zakoni.
    Prebacis BTC na svoj nalog, kada ti pane na pamet prodas, nakon toga novac prodigies ili i dalje trgujes. Ako udjes u to vodi racuna o kursu, nekad ti se isplati prodat u dolarskoj valuti, kad izvrse prenos, banka sama odradi konverziju po trenutnom kursu.
    Samo podizanje novca nije skupo niti komplikovano (ispod 1% i jos neki medjubankarski zavisni troskovi). Kao bilo koja uplata iz inostranstva, samo ispunis podatke i realizuje se u par dana.
    Uplata novca na berzama je malo komplikovanija, t.j. malo vise kosta i sporije se realizuje.

    Vrijednost mu samo trenutno moze past, dugorocno uvijek raste. Protokol je ogranicen na maksimalni broj koina koji mogu biti u opticaju, nema faktora inflacije.... Duga prica.

    Aka koga interesuje da se ozbiljno bavi otvoren sam za svaku pomoc, za dokolicare i blejace bas nemam vremena .
    Last edited by Alexandar_PG; 09-10-17 at 23:52.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goranradovicpg View Post
    Jos jedan BTC i kupi stan. Mislim da ce ti ostati to, pa makar u lijepom sjecanju :-) u svakom slucaju srecno...

    Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
    Tako je, hvala na savjetu. Za te pare mozes solidno auto da kupis, o stanu mozes da sanjas, ili se supe danas zovu stanovima.

  7. #7
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,588
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ne razumijem zasto prodajes valutu maltene offljne kad svako moze da je kupi online za sekund. I ti isto tako mozes da je prodas online.
    Ako imam 4k da kupim bitkoin imam ih na banku i za pola sata cu ga kupiti, ne kapiram zasto bih uzeo od tebe? Ili zasto bi ti prodao meni?

    jel meni promice odje nesto jer ili sam ja ekstremno glup ili ti, ne vidim izmedju sta moze biti?

  8. #8
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    1,371
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Ne razumijem zasto prodajes valutu maltene offljne kad svako moze da je kupi online za sekund. I ti isto tako mozes da je prodas online.
    Ako imam 4k da kupim bitkoin imam ih na banku i za pola sata cu ga kupiti, ne kapiram zasto bih uzeo od tebe? Ili zasto bi ti prodao meni?

    jel meni promice odje nesto jer ili sam ja ekstremno glup ili ti, ne vidim izmedju sta moze biti?

    This guy right here.
    Those about to rock, we salute you!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Ne razumijem zasto prodajes valutu maltene offljne kad svako moze da je kupi online za sekund. I ti isto tako mozes da je prodas online.
    Ako imam 4k da kupim bitkoin imam ih na banku i za pola sata cu ga kupiti, ne kapiram zasto bih uzeo od tebe? Ili zasto bi ti prodao meni?

    jel meni promice odje nesto jer ili sam ja ekstremno glup ili ti, ne vidim izmedju sta moze biti?
    Kao i svaki post na ovom forumu, pun dokonih blecaja koji jedan jednostavan oglas svojim komentarima vode u drugom pravcu.
    Vjerovatno si ova ekstremna varijanta.

    Evo da ti pojasnim. Oko 7% ce te kostat da platis uplatis novac na neku od medjunarodnih berzi, a novac ce ti biti dostupan za nekih 10 dana(sta se sve promijeni) ukoliko je Evropska.
    Sve ove podatke mozes da nadjes na net, za nekih 2 minuta. A da, milije ti je da smaras.

    Trenutna cijena 4100e za 1BTC.
    Last edited by Alexandar_PG; 10-10-17 at 08:08.

  10. The Following User Says Thank You to Alexandar_PG For This Useful Post:


  11. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Tacno je ovo sto kaze Aleksandar. Sad ako odlucis ovog trena da kupis BTC, za neke vece pare, npr nekoliko hiljada eura... Prvo trebas da se registrujes na neku berzu, npr Bitstamp, pa da popunis sve podatke i posaljes skenirane svoje dokumente da ih oni verifikuju i odobre tvoj nalog... To je meni trajalo nekih 7 dana... Nakon toga, dobijes instrukcije za SWIFT uplatu, pa podjes do banke sa tim instrukcijama, odradis uplatu, tu ti banke naplati odredjeni iznos i proviziju... Pa onda cekas nekoliko dana da placanje stigne i da ti sredstva budu na Bitstamp racunu, pa ti i Bitstamp uzme proviziju za kupovinu BTC, itd... Sve i da izuzmemo sve provizije, ono sto je bitno kod ovih vecih transakcija je vrijeme, dakle barem 2 sedmice racunaj u najboljem slucaju... A kod ovolikih fluktuacija, sad ti dodje BTC na 2500 eura, ti krenes u proces kupovine, i za 2 sedmice kad si spreman cijena bude opet 4000e npr... Zato offline kupovina ima prednosti... Pogotovo ako znas ljude...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  12. #11
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Tacno je ovo sto kaze Aleksandar. Sad ako odlucis ovog trena da kupis BTC, za neke vece pare, npr nekoliko hiljada eura... Prvo trebas da se registrujes na neku berzu, npr Bitstamp, pa da popunis sve podatke i posaljes skenirane svoje dokumente da ih oni verifikuju i odobre tvoj nalog... To je meni trajalo nekih 7 dana... Nakon toga, dobijes instrukcije za SWIFT uplatu, pa podjes do banke sa tim instrukcijama, odradis uplatu, tu ti banke naplati odredjeni iznos i proviziju... Pa onda cekas nekoliko dana da placanje stigne i da ti sredstva budu na Bitstamp racunu, pa ti i Bitstamp uzme proviziju za kupovinu BTC, itd... Sve i da izuzmemo sve provizije, ono sto je bitno kod ovih vecih transakcija je vrijeme, dakle barem 2 sedmice racunaj u najboljem slucaju... A kod ovolikih fluktuacija, sad ti dodje BTC na 2500 eura, ti krenes u proces kupovine, i za 2 sedmice kad si spreman cijena bude opet 4000e npr... Zato offline kupovina ima prednosti... Pogotovo ako znas ljude...
    I ja ne pitam kako si pare zaradio, banka prijavjluje sve transakcije vece od 10000.

  13. #12
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    911
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    HODL!!

  14. #13
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,588
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    E p to je drugo sto ste budale pa sve volite na tezi nacin
    bitkoin mogu da kupim za tacno 107 minuta pod predpostavkom da imam pare na kartici.
    sveukupne transakcije 1%

    ocete da trgujete a nemate pojma

  15. #14
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Udjes na coinsbank i prodas sve za sekund. Dobijes i visa karticu za 50 eur njihovu cini mi se ne sjecam se cijene davno sam svoje prodao


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #15
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dakablade View Post
    Udjes na coinsbank i prodas sve za sekund. Dobijes i visa karticu za 50 eur njihovu cini mi se ne sjecam se cijene davno sam svoje prodao


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Sve strucnjaci po ovim forumima.

    Meni obuka ne treba. Podji na njihov sajt, malo pogledaj sekciju "fees" i limite po kartici, transakciji... sve ce ti biti jasno.

  17. #16
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    E p to je drugo sto ste budale pa sve volite na tezi nacin
    bitkoin mogu da kupim za tacno 107 minuta pod predpostavkom da imam pare na kartici.
    sveukupne transakcije 1%

    ocete da trgujete a nemate pojma
    Tako je, svaka cast sve znas. A sad se zabavljaj nekim drugim postom, pretpostavljam da ces i tamo biti vrstan strucnjak. Mozda krem bananicama da pocnes da se bavis.
    Samo obrati paznju na troskove prije upadanja, ali to je previse zahtjevno za blejace.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem BITCOIN - crypto valuta
    By Alexandar_PG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 7
    Last Post: 19-08-17, 22:05
  2. Replies: 3
    Last Post: 26-04-17, 10:29
  3. Alternativna Valuta Eko-Zajednice Damanhur
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 0
    Last Post: 24-02-11, 10:41
  4. Nova Svjetska Valuta
    By starwalker in forum Ekonomija
    Replies: 8
    Last Post: 18-11-10, 20:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •