Page 170 of 213 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180 ... LastLast
Results 4,226 to 4,250 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #4226
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Djede Djuro priznaj da si bacio spicu da bi mogao da se pohvalis kucom

    Neka je sa srecom, svaka cast!
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  2. #4227
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Živjela si u lošu kuću koju nijesi sama projektovala ili nijesi udata i imaš familiju
    Ili voliš beton da ne kažem betonjerka

    Sent from my Telefunken
    Eto, pored tvoje tri besmislene solucije, neka bude da sam skromna, lijena, bez ambicija, neko ko ne voli obaveze i robovanje...
    Meni je najteže...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #4228
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    @Djed_Djuro

    Pa 450€ po m2 nije baš ni malo. Mislio sam, nadao se da je gradnja tu nedje oko 350€/m2.

    Planiram nešto manje (50-100m2) da radim na primorje, pa se lomim izmedju tvrde gradnje i montažne.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #4229
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Mi gornji sprat onomad podigosmo za 300e po m2. To je bilo prije 15 godina. Bez temelja i komunalija.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #4230
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Tu je uračunat i multisplit invertorski sistem (3000)
    Koji su uzeo i kod koga? Moram i ja pa se razmisljam da li Vivax aeri ili Gree muse. Cijena je ista, to su jedina dva modela srednje klase da su pristupacni, bas nzm na koju stranu da prelomim. Nemam para za LG i Toshibu

  6. #4231
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default Starogradnja vs novogradnja

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @Djed_Djuro

    Pa 450€ po m2 nije baš ni malo. Mislio sam, nadao se da je gradnja tu nedje oko 350€/m2.

    Planiram nešto manje (50-100m2) da radim na primorje, pa se lomim izmedju tvrde gradnje i montažne.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


    Ja se premisljam za planinu izmedju to dvoje ali kad vidim ove prevare sa siva faza ova faza ona faza mislim da nikad ne mozes utanacit tacno sto ukljucuje tvoj dio a sto njihov i sto je sve ukljuceno na kraju.
    Montazna iole da moze da zadovolji malo iznad prosjeka ukus ipak ispane dosta dosta skupa... za razliku od onoga sto reklamiraju u startu


    Takodje Djed nije naveo cijenu placa. Takodje sad sa troskovima komunalija i cuda ...

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by acs; 07-06-20 at 13:45.
    f6

  7. #4232
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ja u stanu plaćam održavanje ulaza i garaže 28 € mjesečno. 30 € je dnevnica baštovanu inače, od jutra do mraka da dođe i da radi. A dvorište kad se lijepo uredi milina je da čovjek sam radi oko toga.

    Ja se kući najviše radujem zbog roštilja i što ću moći radionicu da imam
    Roštilj radionica i dvorište za djecu je razlog što sam se ja odlučio za kuću.
    Sad kad je bila ova izolacija i lijepo vrijeme sa djecom oko kuće, igraš se skačeš, ne misliš jel policijski sat i smije li 2 pred zgradu ne moraš djecu na tablet ili ispred tv-a nego pustiš napolje i ne misliš . Ako pada - pada na travu, ptice, kornjače, baštica, voćke, hlad, napravili smo čak i kućicu za igru malu 3-4 kvadrata sa krovom i svime, bazenčić mali na naduvavanje, ljuljaška...
    Vrtić 30 metara od kuće, škola 50 metara, prodavnica 30 metara, tiho, lijepo, svoga posla, u ulicu posle 9 uveče možeš samo kera da čuješ da laje, 3 minuta vožnje od centra, 7 minuta do delte.
    Imam radionicu 70 kvadrata u suterenu non stop se nešto ofarba, šmirgla, napravi, reparira stari namještaj, majstoriše se...
    A za roštilj da ne pričam, dimljena rebra po 8 sati, krilca na dimu, ćuretina na dimu po 4-6 sati rada, dodje ti neko popijete kafu u dvorište, ručak, zajebancija dovedu ljudi djecu da skaču i igraju se...

    I sve to po cijeni dvosobnog stana u city kvartu

    Džabe neko da mi daje 2 stana ne bih zamijenio kuću
    Last edited by Gandalf_White; 07-06-20 at 13:53.
    One Ring to Rule them all...

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  9. #4233
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Na pitanje jel bolje kuća ili stan.... pa zavisi od lokacije i jednog i drugog prije svega.

    Živio sam u zadnjih 10 godina 5 u kući a 5 u stanu. Ima i jedno i drugo prednosti i nedostataka.

    Sunčani dio godine je definitivno ljepši u kući, al zato je patnja zima i ružniji (kišni) dio jeseni i proljeća. Sad u stanu sa garažnim mjestom može da piči kiša kolko oće, idem u prodavnicu bez kišobrana. Prednost kuće je intima i dvorište... Stanovi su uglavnom lakši za održavanje i meni konketno mnogo manje vremena ide na voženje i dovoženje tamo vamo, od čega sam ludio kad sam bio u kući. Sad mi je sve baš blizu.

    Kako imam stan i kuću, a ne mogu živjet na oba mjesta...kuća je u poodmakloj fazi pregovora oko prodaje sa 2 različita veoma zainteresovana kupca i plan je da se uzima manji stan u PG i pravi kućica na more.

    @Djed_Djuro

    Ako si plaćao i plac, pa na to dodaš komunalije i uređenje placa... ispala te je podosta. Svaka čast na postignutom bez kredita.








    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  10. #4234
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo... View Post
    Koji su uzeo i kod koga? Moram i ja pa se razmisljam da li Vivax aeri ili Gree muse. Cijena je ista, to su jedina dva modela srednje klase da su pristupacni, bas nzm na koju stranu da prelomim. Nemam para za LG i Toshibu
    Imaš sad Samsung po cijeni Vivaxa skoro da uzmeš... Doduše imaju one nabudžene varijante wind free koje su "malo" skuplje, ali osnovna varijanta bez windfree je baš povoljna. Ove windfree ne izduvavaju negu raspršuju vazduh, pa nema onog efekta da duva klima u tebe, a i energetski su baš efikasne AA+



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 07-06-20 at 13:57.

  11. #4235
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mi gornji sprat onomad podigosmo za 300e po m2. To je bilo prije 15 godina. Bez temelja i komunalija.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Opa... divlja gradnja. Dje reče da ti je to

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  13. #4236
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Imaš sad Samsung po cijeni Vivaxa skoro da uzmeš... Doduše imaju one nabudžene varijante wind free koje su "malo" skuplje, ali osnovna varijanta bez windfree je baš povoljna. Ove windfree ne izduvavaju negu raspršuju vazduh, pa nema onog efekta da duva klima u tebe, a i energetski su baš efikasne AA+



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    A Samsung je bolji od Vivaxa?
    Nego je off
    A I ona opcija windfree mi je nejasna. Na koju foru? Ja mislim da je ono marketinški trik.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 07-06-20 at 14:10.

  14. #4237
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A Samsung je bolji od Vivaxa?
    Nego je off
    A I ona opcija windfree mi je nejasna. Na koju foru? Ja mislim da je ono marketinški trik.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Odosmo u off.

    Nije marketinški trik. Tehnologijom saća raspršuje vazduh kroz čini mi se preko 20hiljada rupica, umjesto da duva u jednom pravcu sa usmjeravanjem onim kao leptirima, uostalom svi imamo standardne klime pa znamo kako funkcionišu.

    Bio kod čovjeka koji ga ima.... baš dobra varijanta.

    Imam LG inverterski split sistem sa 4 unutrašnje jedinice i jednom spoljnom, i rado bih ga mijenjao za ovaj windfree samsungov, ali mi je sad bačanje para kad već imam ovaj.

    Ne znam vide li se rupice... slaba je rezolucija preko TT


    Last edited by kimmi; 07-06-20 at 14:21.

  15. #4238
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @Djed_Djuro

    Pa 450€ po m2 nije baš ni malo. Mislio sam, nadao se da je gradnja tu nedje oko 350€/m2.

    Planiram nešto manje (50-100m2) da radim na primorje, pa se lomim izmedju tvrde gradnje i montažne.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    E pa vidi, to što sam ja radio fazno ima svoju manu, jer košta više. Kad radiš sve najedno, možeš mnogo bolje cijene da ispregovaraš sa stovarištima, mnogo bolje cijene za preduzimače i sl. Ja sam imao prilično duplih troškova. Npr, kad sam radio mrtvu ploču i prizemlje ostala mi je sva daska i podupirači, ali su mi to sve pokrali jer nije kuća bila zatvorena i sve sam isto kupio za sprat. Pa sam na sprat stavio ploču plus drvenu krovnu konstrukciju, a mogao sa nju da izbjegnem, nego sam to uradio da bi se nekad još jedan sprat mogao uraditi (a neće sigurno nikad, nego eto ) Samo drvena krovna konstrukcija košta oko 3,5 hiljade. Sad da je radim, sigurno bih 10-15 hiljada mogao da uštedim, ako ne i više. Plus od tih 90.000 odbij 10 hiljada za uredjenje dvorista, split sistem i kuhinju, pa sigurno se sad za oko 70ak hiljada može napraviti tih 200 kvadrata.
    Last edited by Djed_Djuro; 07-06-20 at 14:24.

  16. #4239
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ja se premisljam za planinu izmedju to dvoje ali kad vidim ove prevare sa siva faza ova faza ona faza mislim da nikad ne mozes utanacit tacno sto ukljucuje tvoj dio a sto njihov i sto je sve ukljuceno na kraju.
    Montazna iole da moze da zadovolji malo iznad prosjeka ukus ipak ispane dosta dosta skupa... za razliku od onoga sto reklamiraju u startu


    Takodje Djed nije naveo cijenu placa. Takodje sad sa troskovima komunalija i cuda ...

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Meni se ovako nešto svidja...

    Al ovo što ti veliš... siva faza ovo ono. Izadje 340€/m2 ključ u ruke bez ploče. Kad dodaš cijenu izlivanja ploče izadje skoro isto ko tvrda gradnja.
    Last edited by kimmi; 07-06-20 at 14:30.

  17. #4240
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Ja imam plac bruka 2000m2... Par km od grada... I u narednih pola godine počinjem kuću da radim, nekih 120m2...

    Bazen 8x4m moze da se napravi za 5 a može za 15 hiljada i tako....
    Garaža, dvorište...
    Malo se raspitivah kažu 350€ m2 ispada, ključ u ruke.. Neka bude i 500€ to je opet 60 000e, za te pare ne mozes kupiti bez 50m2 stana i to u bzvz zgradi...



    Ko ima plac (jer su sad preskupi) baš najveća glupost da kupi stan a ne kuću da napravi.. Al dobro.. Neko više voli buku i komšije da sluša kako se svadjaju ili buku iz kafica... Nego da ima svoj mir



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  18. #4241
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Roštilj radionica i dvorište za djecu je razlog što sam se ja odlučio za kuću.
    Sad kad je bila ova izolacija i lijepo vrijeme sa djecom oko kuće, igraš se skačeš, ne misliš jel policijski sat i smije li 2 pred zgradu ne moraš djecu na tablet ili ispred tv-a nego pustiš napolje i ne misliš . Ako pada - pada na travu, ptice, kornjače, baštica, voćke, hlad, napravili smo čak i kućicu za igru malu 3-4 kvadrata sa krovom i svime, bazenčić mali na naduvavanje, ljuljaška...
    Vrtić 30 metara od kuće, škola 50 metara, prodavnica 30 metara, tiho, lijepo, svoga posla, u ulicu posle 9 uveče možeš samo kera da čuješ da laje, 3 minuta vožnje od centra, 7 minuta do delte.
    Imam radionicu 70 kvadrata u suterenu non stop se nešto ofarba, šmirgla, napravi, reparira stari namještaj, majstoriše se...
    A za roštilj da ne pričam, dimljena rebra po 8 sati, krilca na dimu, ćuretina na dimu po 4-6 sati rada, dodje ti neko popijete kafu u dvorište, ručak, zajebancija dovedu ljudi djecu da skaču i igraju se...

    I sve to po cijeni dvosobnog stana u city kvartu

    Džabe neko da mi daje 2 stana ne bih zamijenio kuću
    Aj sad pošto si ispisao sve ove bajke za malu đecu i pokazao da je najbolje i lux samo ono đe ti živiš, da makar kažeš đe je to, koje naselje? Veli , roštilj i radionica razlog... O majko ovih pregaoca pa oplakah. Evo godina prođe ne smiješ napisat đe je to đe imaš kuću tj đe živiš privatno.

  19. #4242
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    A kako sabirate babe i zabe pojedini. Imate plac, znaci nemate troska 20,000-40,000 pricam o placevima vecim od 500m2 jer sve ispod toga je presmijesno nazivat placem da se ne uvrijede pojedini kojima je 250m2 strasan plac i da nije 10km od centra PG. Jer obicno je 3km od centra, ali vazdusne linije vjerovatno.
    Pa kad saberemo vrijednost placa i gradjevinskih radova i dozvola i komunalija onda dodje do toga da je kuca cijenom skoro kao stan.
    Vazda bilo i bice. Nije samo ovima koji imaju plac pa nemaju pola troska u startu.

    Kad zivis u stan sve je blize, skola, vrtici, i ostali sadrzaji. I nemas dje bez u park prosetat.
    Kad zivis u kuci, mozes da setas oko placa do mile volje. A svaka prodavnica, skola, vrtic i ostali sadrzaji upali auto. Pa kad djeca porastu odvodi/dovodi na treninge kurseve i slicno.

    Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Pa ljudi biraju jedno na ustrb drugoga.

    Samo mi nemojte servirat sad pricu plac se moze nac 15eura/m2 strasan. Jer 2010 poslije ljeta u Donju Goricu plac iza Zecanke je bio 50eura m2. U Dajbabe 50 do 60. Zabjelo 50-70.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  21. #4243
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ja imam plac bruka 2000m2... Par km od grada... I u narednih pola godine počinjem kuću da radim, nekih 120m2...

    Bazen 8x4m moze da se napravi za 5 a može za 15 hiljada i tako....
    Garaža, dvorište...
    Malo se raspitivah kažu 350€ m2 ispada, ključ u ruke.. Neka bude i 500€ to je opet 60 000e, za te pare ne mozes kupiti bez 50m2 stana i to u bzvz zgradi...



    Ko ima plac (jer su sad preskupi) baš najveća glupost da kupi stan a ne kuću da napravi.. Al dobro.. Neko više voli buku i komšije da sluša kako se svadjaju ili buku iz kafica... Nego da ima svoj mir



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Par kilometara od grada...mnim bliže Nikšiću no centru?

  22. #4244
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A kako sabirate babe i zabe pojedini. Imate plac, znaci nemate troska 20,000-40,000 pricam o placevima vecim od 500m2 jer sve ispod toga je presmijesno nazivat placem da se ne uvrijede pojedini kojima je 250m2 strasan plac i da nije 10km od centra PG. Jer obicno je 3km od centra, ali vazdusne linije vjerovatno.
    Pa kad saberemo vrijednost placa i gradjevinskih radova i dozvola i komunalija onda dodje do toga da je kuca cijenom skoro kao stan.
    Vazda bilo i bice. Nije samo ovima koji imaju plac pa nemaju pola troska u startu.

    Kad zivis u stan sve je blize, skola, vrtici, i ostali sadrzaji. I nemas dje bez u park prosetat.
    Kad zivis u kuci, mozes da setas oko placa do mile volje. A svaka prodavnica, skola, vrtic i ostali sadrzaji upali auto. Pa kad djeca porastu odvodi/dovodi na treninge kurseve i slicno.

    Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Pa ljudi biraju jedno na ustrb drugoga.

    Samo mi nemojte servirat sad pricu plac se moze nac 15eura/m2 strasan. Jer 2010 poslije ljeta u Donju Goricu plac iza Zecanke je bio 50eura m2. U Dajbabe 50 do 60. Zabjelo 50-70.
    Ugasio si ga prijatelju. Sad će ti reć da si ljubitelj betona, da ti je Mugi ispra mozak i tako to...

  23. #4245
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Aj sad pošto si ispisao sve ove bajke za malu đecu i pokazao da je najbolje i lux samo ono đe ti živiš, da makar kažeš đe je to, koje naselje? Veli , roštilj i radionica razlog... O majko ovih pregaoca pa oplakah. Evo godina prođe ne smiješ napisat đe je to đe imaš kuću tj đe živiš privatno.
    Da da bajke za malu đecu a ti znaš to pošto si živio u kuću i tako te priče
    Na Bioče živim bliže Kolašinu nego Podgorici, krmedar mi je pod prozorom i imam 1000 eur ulaganja u kuću svaki mjesec jer vele ovi što žive u stanove to su nenormalna ulaganja
    Evo ti jedna sa verande

    Last edited by Gandalf_White; 07-06-20 at 15:06.
    One Ring to Rule them all...

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  25. #4246
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Par kilometara od grada...mnim bliže Nikšiću no centru?
    Jeste ako te zanima 7km od centra i stiže se za 6-7 min do centra grada

    Nekad brže nego od starog ili iz city kvarta jer ko vozi zna kakve gužve znaju biti...

    I ne znam čemu ovakav post?




    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. #4247
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A kako sabirate babe i zabe pojedini. Imate plac, znaci nemate troska 20,000-40,000 pricam o placevima vecim od 500m2 jer sve ispod toga je presmijesno nazivat placem da se ne uvrijede pojedini kojima je 250m2 strasan plac i da nije 10km od centra PG. Jer obicno je 3km od centra, ali vazdusne linije vjerovatno.
    Pa kad saberemo vrijednost placa i gradjevinskih radova i dozvola i komunalija onda dodje do toga da je kuca cijenom skoro kao stan.
    Vazda bilo i bice. Nije samo ovima koji imaju plac pa nemaju pola troska u startu.

    Kad zivis u stan sve je blize, skola, vrtici, i ostali sadrzaji. I nemas dje bez u park prosetat.
    Kad zivis u kuci, mozes da setas oko placa do mile volje. A svaka prodavnica, skola, vrtic i ostali sadrzaji upali auto. Pa kad djeca porastu odvodi/dovodi na treninge kurseve i slicno.

    Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Pa ljudi biraju jedno na ustrb drugoga.

    Samo mi nemojte servirat sad pricu plac se moze nac 15eura/m2 strasan. Jer 2010 poslije ljeta u Donju Goricu plac iza Zecanke je bio 50eura m2. U Dajbabe 50 do 60. Zabjelo 50-70.
    60 hiljada minimum za jednosoban stan od 50m2 u nekoj od zgrada u Podgorici. Možda u nekoj zakučiš i garažno mjesto. Bez dobre lokacije i upitnim kvalitetom. Za 60 hiljada možeš da napraviš kuću od 100m2 na placu od minimum 500me u Donju Goricu. Pa sad ko šta voli.jel tako?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  27. #4248
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    2020. godina, a forumaši i dalje ne znaju da je dužina ignore liste direktno proporcionalna kvalitetu mentalne higijene

  28. The Following 5 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  29. #4249
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    60 hiljada minimum za jednosoban stan od 50m2 u nekoj od zgrada u Podgorici. Možda u nekoj zakučiš i garažno mjesto. Bez dobre lokacije i upitnim kvalitetom. Za 60 hiljada možeš da napraviš kuću od 100m2 na placu od minimum 500me u Donju Goricu. Pa sad ko šta voli.jel tako?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Trosoban stan - ako neko hoće da podiže djecu i ako recimo ima ćerku i sina pa da nisu u istoj sobi od nekih 80-90 kvadrata u pg je 100+ k eur.
    Za te pare kupujes plac 500-600 kvadrata dje hoceš i gradjevinske dozvole za 50k eur i za 50k praviš kuću od 100-120 kvadrata sa garažom ili podrumom.
    Ako nekome nije muka da se vozi 10ak minuta može plac veći i kuća veća i to da biraš da ti je škola osnovna blizu a poslije kad je srednja svakako ili gradski ili voziš.
    Ne znam šta bih rekao, razumijem da se kupuju stanovi iz kredita i to tako mora i da je zato potražnja za stanovima veća jer niko ne da kredit da praviš kuću a procijenitelji podcijene kuće i slabija je potražnja i teže je prodari , ali prodavati muda za bubrege jer neko ne zna za bolje i pričati o kvalitetu života kuća vs stan ... Ne znam šta bih rekao stvarno
    Last edited by Gandalf_White; 07-06-20 at 15:20.
    One Ring to Rule them all...

  30. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  31. #4250
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A kako sabirate babe i zabe pojedini. Imate plac, znaci nemate troska 20,000-40,000 pricam o placevima vecim od 500m2 jer sve ispod toga je presmijesno nazivat placem da se ne uvrijede pojedini kojima je 250m2 strasan plac i da nije 10km od centra PG. Jer obicno je 3km od centra, ali vazdusne linije vjerovatno.
    Pa kad saberemo vrijednost placa i gradjevinskih radova i dozvola i komunalija onda dodje do toga da je kuca cijenom skoro kao stan.
    Vazda bilo i bice. Nije samo ovima koji imaju plac pa nemaju pola troska u startu.

    Kad zivis u stan sve je blize, skola, vrtici, i ostali sadrzaji. I nemas dje bez u park prosetat.
    Kad zivis u kuci, mozes da setas oko placa do mile volje. A svaka prodavnica, skola, vrtic i ostali sadrzaji upali auto. Pa kad djeca porastu odvodi/dovodi na treninge kurseve i slicno.

    Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Pa ljudi biraju jedno na ustrb drugoga.

    Samo mi nemojte servirat sad pricu plac se moze nac 15eura/m2 strasan. Jer 2010 poslije ljeta u Donju Goricu plac iza Zecanke je bio 50eura m2. U Dajbabe 50 do 60. Zabjelo 50-70.
    Eo se osjetih prozvanim, rekoh ko ima plac i da treba da bira MISLIM da je pametnije kuću praviti duplo veću nego stan. U dahnu možeš kupiti plac za 50-60e m2 znaci za 25-30 hiljada uzmes plac i kuću od 100m2 za nekih 35 000e napravis... Za tih 60-65 hiljada MOZDA kupiš stan od 60 kvadrata dvosoban (nov ne nidje)


    Saglasan sam (nisam kao pojedini) da kuća ima svojih mana ALI za mene lično mnogo više prednosti... Tako da je izbor logičan bio...

    Stan u zgradi koji bih ja kupio je 75m2 minimum i košta kvadrat 1800-2000e + parking mjesto eto 150 000e

    Zar nije bolje napraviti kuću duplo veću, kakvu poželiš sa garažom, bazenom, dvorištem za iste ili manje pare?


    E da, živio sam kao dijete u kući 10ak godina, poslednjih 20ak živim u stanu ne pljujem život u stanu ali za mene je kuća bolji izbor.. (rekoh već buka od kafica, komšije, mala djeca itditd) još ako znamo kakve zgrade prave celebic i baća u poslednje vrijeme....

    Ja sam imao sreću da živim u maloj zgradi, jednoj od najkvalitetnijih u PG pa nisam imao tih problema inace bih izludio...
    Last edited by stefke; 07-06-20 at 15:24.

Page 170 of 213 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •