Results 1 to 25 of 27

Thread: Uticaj kućnih ljubimaca na nas

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Uticaj kućnih ljubimaca na nas

    Evo kad već govorimo o kutnjim ljubimcima da malo rasvjetlimo i ovaj aspekat čitave priče. Nije tajna da kućni ljubimci utiču na psihu pojedinaca, a samim tim i na porodicu. Evo mog osvrta jer imam šta da kažem iako imam kućnog ljubimca tek 10-ak dana. Da na pomenem da ovo pažljivo posmatram jer me eto sfera psihologije sticajem okolnosti jako zanima i očekivao sam promjene.

    Moje mladje dijete je imalo vec godinu unazad nesto sto se zove noćni strahovi. Ono budjenje noću uz jecanje i plač,a da se ujutru ničega ne sjeća. Da napomenem da se ne bijemo peglama po glavi u kući i da eto smatramo se normalnom porodicom kolko god to "normalno" rastegljivo zvučalo. Takođe, isto to dijete nije smjelo samo da ode na kupanje no smo morali sva svijetla da palimo sa otvorenim vratima od kupatila i da se vazda čuje nečiji glas.

    Elem, došao je mačak. Snova ružnih više nema. Koincidencija da je baš isti dan se to desilo ali doktor je rekao proći će to samo pa ajde nek bude koincidencija. Ali ovo drugo nije. Dijete već druge noći počinje samo odlazi na kupanje. Sva svjetla pogašena. Vrata zatvorena. Kupanje normalno. Odmah sam primjetio, a kako i ne bih. Pitanje je usledilo djetetu "kako sad može sad kupanje bez straha?". Odgovor je bio "Sad imamo mačka da nas čuva". Naravno pratim i druge promjene koje su manje očigledne i tek u naznakama.

    Kakva su vaša iskustva? Ovo kod mene je drama ali pretpostavljam da taj efekat svi u manjoj ili većoj mjeri vidite.
    Last edited by Caesar; 11-09-17 at 19:03.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uticaj profesije na vezu
    By Maja in forum Ljubav
    Replies: 22
    Last Post: 30-12-13, 18:33
  2. uticaj srpskih masona u SPC
    By nikola_mne in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 17-03-11, 19:56
  3. Price i njihov uticaj na vezu
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 37
    Last Post: 07-02-11, 00:36
  4. Uticaj Igara
    By robi in forum Game Server CG
    Replies: 24
    Last Post: 06-09-06, 17:33
  5. Muzika i njen uticaj....
    By LoVeRmAn_pG in forum Muzika
    Replies: 54
    Last Post: 27-08-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •