Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 60

Thread: Izbori i prepucavanja sa jedne strane - istinska borba sa druge

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Izbori i prepucavanja sa jedne strane - istinska borba sa druge

    Citam temu o izborima i vidim da ima masa ljudi koji nece da glasaju ima jos uvjek onih koji ce da glasaju za izdajnicke stranke,ima i onih koji ce da glasaju staru vlast poinerciji i onih koji su se odluciliza neke nove snage koje po meni nece donijeti nista novo ...nego samo povecati politicku nestabilnost ....ima svega i svacega....

    posebno mi idu na zivce ovi koji sada u trenutku kada smo izasli kao pobjednici pocinju sa pasiviziranjem svojeg djelovanja kao GRADJANA ....tu prije svega mislim na dalju borbu za ravnopravnost Crnogorskog Jezika i Crnogorske Crkve.

    Lijepo je raspravljati o DPSu i PZPu i ostalim tricama , sjedati nedje u nekoj finoj fotelji i traciti vrijeme...za to vrijeme istinske patriote se bore za svoju crkvu ... nasi ljudi u Lovcencu biju odlucujucu bitku za to da im jedna KLERIKALNA VLAST u susjednoj drzavi dozvoli gradnju svog prvog hrama ...a mi dok se nasa BRACA bore za svoja elementarna prava KOJA SU ZAGARANTOVANA SRPSKIM USTAVOM gubimo vrijeme ovdje...
    saljemo li im finansijsku pomoc makar?

    jeli se neko sjetio da im iz inostanstva uplati koji cent na racun , da donira gradnju NASE CRKVE...?

    Jeli se neko sjetio da im pomogne da se jace cuje njihov glas i da medjunarodna javnost dobije istinsku sliku o situaciji u Srbiji dje se zabranjuje gradnja objekta jedne vjerske zajednice u drzavi koja je nominalno sekularna?


    Ovo je jedno od onih dilema...STA MI MOZEMO UCINITI DA POMOGNEMO NASU BRACU?

    Jesmo li patriote i humanisti ako ne uradimo ama bas nista da pomognemo dijelu svoje nacije daostavri svoja elementarna prava?

    Sta smo mi ako cutimo i sjedimo skrstenih ruku?

    Poslije Lovcenca gradice se crkva u Beogradu - ovo prvi put kazem javno jer znam da ovaj forum citaju razni *** iz SPC....i ocu da ih obavjestim da smo vec obezbjedili zemlju u Beogradu na jako lijepom mjestu...to je grad dje trenutno zivi oko 30 000 CPC vjernika i bice znatno veci od crkve u Lovcencu...

    Ali da bi smo zapoceli sa Beogradom moramo prvo ostvariti i izboriti se zaprava svoje brace u Lovcencu!!!!

    Zato podjite ne www.krstas.org.yu i ponudite svoju pomoc...
    Last edited by Hari Krisna; 16-08-06 at 19:44.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka druga pravoslavna crkva osim Crnogorske i Makedonske je dozvoljena u Srbiji.
    Quote:
    CPC ne može graditi crkve u Srbiji http://www.rtcg.org/slike/cpc_bogosluzenje_1.jpg Ministar vjera Srbije Milan Radulović izjavio je da Crnogorska pravoslavna crkva (CPC) ne može graditi vjerske objekte po Srbiji.

    Komentarišući najavu Udruženja Crnogoraca “Krstaš” iz Lovćenca, u opštini Mali Iđoš, da će u tom mjestu graditi prvu crkvu CPC u Srbiji, Radulović je kazao da “vjerske objekte ne mogu zidati udruženja građana”.

    ”U Srbiji postoji jedna pravoslavna crkva i to je Srpska pravoslavna crkva. Nikakva grupa građana ne može osnovati nikakvu pravoslavnu crkvu, pošto se ne može osnovati ono što već postoji i što ima svoju tradiciju, istorijski i civilizacijski kontinuitet”, kazao je Radulović.

    On je, kako prenose beogradski mediji, rekao da dozvola koju je “Krstaš” dobio od opštinskih vlasti u Malom Iđošu za gradnju na placu u Lovćencu, može važiti samo za njihove druge djelatnosti, ali ne i za gradnju crkve.

    “Oni tu mogu eventualno napraviti fudbalsko igralište, ali ne mogu podići crkvu zato što član 32. Zakona o crkvama i vjerskim zajednicama onemogućava tu vrstu egzibicionizma”, naveo je Radulović.


    Vrlo interesantan koncept pravoslavlja od strane SPC koja zeli da izigrava Vatikan i koncept katolichke crkve u Srbiji i u okolnim drzavama. Koncept pravoslavlja je da svaki narod i svaka drzava ima pravo na svoju crkvu , zbog chega je i 1054 doshlo do razdvajanja Istochne i Zapadne Crkve..tj. katolichke koja je zeljela i dobila centralizovanu vlast nad svim svojim vjernicima u svijetu, i koncepta pravoslavne crkve - samostalne u svakoj drzavi tj. teritoriji..od Jermenije, Rusije, Bugarske, Rumunije, Ukrajine, Makedonije Srbije i da ne nabrajam dalje... SPC ne smeta da u USA postoje pored Americhke pravoslavne crkve, oni imaju isto i SPC i Rusku pravoslavnu i Bugarsku i Makedonsku i Grchku...ali na svojoj teritoriji to ne dozvoljavaju. Vrlo interesantan koncept shvatanja Pravoslavnih kanona u Srbiji. Zanimljivo je takodje veliko dizanje uzbune oko stava Makedonije prema SPC koja ignorishe Makedonsku Pravoslavnu Crkvu i indirektno makedonsku naciju a zeli da bude na toj teritoriji priznata.... Nesto nije u redu...
    Mozda tek sad shvatam razloge i akcije Makedonske pravoslavne crkve. SPC negira Makedonski Crkvu i naciju, ali zeli da nametne svoju volju i crkvenu vlast u Makedoniji. No, eto Makedonci su nashli neko svoje reshenje tipa 'ne cijenite nas, necete ni krochiti na nashu teritoriju'. Sve ima svoje reshenje....reciprocitet
    Koliko vidim..nesto niko ne spominje nashe Crnogorce iz Vojvodine...politichari najmanje.
    JUSTICE Komplimenti za topic.

    www.krstas.org.yu
    Last edited by LadyDaytona; 16-08-06 at 21:13.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se mene tice licno mozete graditi sta god hocete i ispovedati kakvu god hocete veru u Srbiji sve dok time ne ugrozavate prava drugih.

    To znaci da podrzavam izgradnju crkava za tu vasu CPC. Kad mogu u Srbiji da deluju razne sekte i druge verske organizacije ne vidim zasto ne bi mogla i ta vasa CPC ako ima vernike . Mislim da je glupo da se drzava mesa u te stvari . Vera treba da bude licna stvar svakog pojedinca.

    I ako ja licno mislim da je ta CPC politicka organizaciaj i da tu pravih vernika nema, opet oni imaju pravo na svoje verske objekte kao i ispovedanje svoje vere.

    Ono sto nemaju pravo jeste da otimaju verske objekte drugih crkvenih zajednica a nove objekte mogu graditi gde god pozele bilo to u Srbiji, Crnoj Gori, Americi, Kanadi....

    Sasvim svejedno.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno Lady koliko vidim u Srbiji slobodu delovanja imaju sve pravoslavne crkve koje su kanonski priznate tj u crkvenom jedinstvu sa Vaseljenskom patrijarsijom. Ja licno bih dozvolio i postojanje i delovanje i tih nepriznatih al neko iz vlasti ocigledno misli drugacije od mene.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bobane,
    ne pitamo se ni ja ni ti, nego vlasti. Moze vjernik CPC nazivati sadashnju SPC komunistichki kreiranom tvorevinom- paravojnom organizacijom i slichno , mozesh ti kao vjernik SPC nazivati Crkvu CPC sektom, svim i svachim ali to je irelevantno. Radi se bash o Srbijanskom rezimu, ophodjenju prema Crnogorcima i oduzimanju njihovih prava. Rekoh, sve se da rijeshiti, reciprocitetno.

    Poz.
    Last edited by LadyDaytona; 16-08-06 at 21:32.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Jeli se neko sjetio da im pomogne da se jace cuje njihov glas i da medjunarodna javnost dobije istinsku sliku o situaciji u Srbiji dje se zabranjuje gradnja objekta jedne vjerske zajednice u drzavi koja je nominalno sekularna?
    Prvi put čujem da jedno udruženje gradjana,pa makar to bio i "Krstaš",može da podiže crkve.Koliko znam to udruženje nije nikada registrovano kao verska organizacija u Srbiji.Nije mi poznato da bilo koja verska organizacija iz strane države da opunomoći jednu nereligioznu organizaciju da može biti njen zastupnik na teritoriji druge države,iako ta organizacija-udruženje nema uopšte verski ni religiozni karakter,niti je registrovana u Srbiji kao takva.
    Svako ima pravo da ispoveda šta hoće i da proglasi bilo kakav objekat crkvom,pa i pripadnici nekanonske CPC,pod uslovom da se prethodno registruju kod nadležnih organa,a ne da nezakonito počinju versku delatnost preko nekih udruženja koja nisu verska.
    CPC u Srbiji,može imati status kao i sve druge verske organizacije,ali ne može biti u krugu tradicionalnih crkava,jer kroz vekove i istoriju nije imala nijedan verski objekat u Srbiji,niti je ikada delovala na njenoj teritoriji,pa samim tim nema nikakve tradicije u Srbiji.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp
    Prvi put čujem da jedno udruženje gradjana,pa makar to bio i "Krstaš",može da podiže crkve.Koliko znam to udruženje nije nikada registrovano kao verska organizacija u Srbiji.Nije mi poznato da bilo koja verska organizacija iz strane države da opunomoći jednu nereligioznu organizaciju da može biti njen zastupnik na teritoriji druge države,iako ta organizacija-udruženje nema uopšte verski ni religiozni karakter,niti je registrovana u Srbiji kao takva.
    Svako ima pravo da ispoveda šta hoće i da proglasi bilo kakav objekat crkvom,pa i pripadnici nekanonske CPC,pod uslovom da se prethodno registruju kod nadležnih organa,a ne da nezakonito počinju versku delatnost preko nekih udruženja koja nisu verska.
    CPC u Srbiji,može imati status kao i sve druge verske organizacije,ali ne može biti u krugu tradicionalnih crkava,jer kroz vekove i istoriju nije imala nijedan verski objekat u Srbiji,niti je ikada delovala na njenoj teritoriji,pa samim tim nema nikakve tradicije u Srbiji.
    Znaci ti imas napismeno od Gospoda Boga da se u Srbiji ne moze moliti u objektima CPC vec samo, u crkvama srpske crkve??
    Imas li taj dokument od Boga potpisan, mozes li ga pokazati?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,245
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ne vjerujem da bih na svom imanju mogao napraviti građevinu i zavesti je pod imenom Katunska Katolička Crkva kako bih se u njoj molio i koristio prava koja spadaju u domen ljudskih, a tiču se slobode vjeroispovijesti.
    Osim što bi i sam pokušaj bio velika glupost, mnogo je značajnije to što nemam pravo da neki objekat po svojoj volji nazivam i proglašavam katoličkom crkvom. Zna se kome to pravo pripada.
    Zašto mislite da je pravoslavnom crkvom moguće nazvati bilo koju građevinu, samo ako je nama to volja?
    Mišljenja sam da treba udruženju Krstaš dozvoliti izgradnju objekta u kome će vjernici zadovoljavati svoje potrebe, ali u nazivu tog objekta ne može stajati riječ pravoslavna sve dok tu crkvu kao kanonsku ne priznaju već postojeće pravoslavne crkve, ili kako je već predviđeno kanonima.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Citam temu o izborima i vidim da ima masa ljudi koji nece da glasaju ima jos uvjek onih koji ce da glasaju za izdajnicke stranke,ima i onih koji ce da glasaju staru vlast poinerciji i onih koji su se odluciliza neke nove snage koje po meni nece donijeti nista novo ...nego samo povecati politicku nestabilnost ....ima svega i svacega....

    posebno mi idu na zivce ovi koji sada u trenutku kada smo izasli kao pobjednici pocinju sa pasiviziranjem svojeg djelovanja kao GRADJANA ....tu prije svega mislim na dalju borbu za ravnopravnost Crnogorskog Jezika i Crnogorske Crkve.

    Lijepo je raspravljati o DPSu i PZPu i ostalim tricama , sjedati nedje u nekoj finoj fotelji i traciti vrijeme...za to vrijeme istinske patriote se bore za svoju crkvu ... nasi ljudi u Lovcencu biju odlucujucu bitku za to da im jedna KLERIKALNA VLAST u susjednoj drzavi dozvoli gradnju svog prvog hrama ...a mi dok se nasa BRACA bore za svoja elementarna prava KOJA SU ZAGARANTOVANA SRPSKIM USTAVOM gubimo vrijeme ovdje...
    saljemo li im finansijsku pomoc makar?

    jeli se neko sjetio da im iz inostanstva uplati koji cent na racun , da donira gradnju NASE CRKVE...?

    Jeli se neko sjetio da im pomogne da se jace cuje njihov glas i da medjunarodna javnost dobije istinsku sliku o situaciji u Srbiji dje se zabranjuje gradnja objekta jedne vjerske zajednice u drzavi koja je nominalno sekularna?


    Ovo je jedno od onih dilema...STA MI MOZEMO UCINITI DA POMOGNEMO NASU BRACU?

    Jesmo li patriote i humanisti ako ne uradimo ama bas nista da pomognemo dijelu svoje nacije daostavri svoja elementarna prava?

    Sta smo mi ako cutimo i sjedimo skrstenih ruku?

    Poslije Lovcenca gradice se crkva u Beogradu - ovo prvi put kazem javno jer znam da ovaj forum citaju razni *** iz SPC....i ocu da ih obavjestim da smo vec obezbjedili zemlju u Beogradu na jako lijepom mjestu...to je grad dje trenutno zivi oko 30 000 CPC vjernika i bice znatno veci od crkve u Lovcencu...

    Ali da bi smo zapoceli sa Beogradom moramo prvo ostvariti i izboriti se zaprava svoje brace u Lovcencu!!!!

    Zato podjite ne www.krstas.org.yu i ponudite svoju pomoc...
    Veliki pozdrav za velikog borca Crne Gore.

    Sorry, ali pitanje crkve i jezika su mi potpuno beznacajni. Mnogo mi je vaznije da se izmirim sa bracom koji nece da prihvate drzavu Crnu GOru i u tom izmirenju ih privolim da istu dozive kao svoju, nego li da se bavim popskim i lingvistickim poslovima.
    Krstasu saljem punu moralnu podrsku a finansijsku cu poslati kada potpuno obezbijedim svoju porodicu.
    O crkvi i jeziku ne zelim da govorim.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svako pitanje je ovdje nepotrebno...i svaka diskusija...

    OVDJE SU STVARI JASNE- u drugoj drzavi su JASNO UGROZENA PRAVA LJUDI KOJI PRIPADAJU VECINSKOM NARODU U NASOJ DRZAVI.....

    Mi smo u Argentini registrovali CPC po svizfederalnim zakonima na isti nacin u toj zemlji djeluju u Ruska i Grcka i Srpska i sve ostale pravoslavne Crkve ....niko nas nikada nece pitati jesmo li kanonski priznati od nekoga ili ne jersmo LEGALNO registrovana vjerska zajednica iako imamo pare mozemo da gradimo sve sto ocemoako jeu skladu sa urbanistickim planom tog grada tj mjesta gdje zelimo da gradimo.....

    U Srbiji ...se drzava mjesa u kanonske stvari....po tome se da zakljuciti da Srbija nije sekularna drzava vec vjerska...dakle PRAVOSLAVNA DZAMAHIRIJA....pod kontrolom SPC....
    Ja kao drzavljanin R. Srbije i pripadnik crnogorske nacionalne manjine dizem glas protiv SIKANIRANJA i ugnjetavanja prava Crnogoraca u Srbiji da imaju svoju bogomolju...

    Moj kao i pogledai 80 000 Crnogoraca nacionalno svjesnih u Srbiji su uprti prema Vama draga braco...ocete li nam pomoci i kako ?

    www.krstas.org.yu

  11. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Još jedna budalaština iz Koštunistana. Ni koštunica ni SPC ne može da određuje ko će šta da radi i gde će da se moli i kako će živeti. Kakve veze ima tradicija i da li SPC priznaje nekog ili ne? Nema blage veze s tim.

    Isključivo me interesuju prava pojedinca. Nije ovo doba Njegoša, klerikalizam neće proći bez obzira ko šta misli. Neće ni Koštunica dugo da laprda i da se krsti u Skupštini. Jako poštujem vernike SPC i svih drugih vera sve dok se zna šta je lično opredeljenje, a šta građansko društvo. To je u interesu i crkve jer se ovako kompromituje i dugoročno gubi, uprkos prividnom političkom uticaju.

    BTW, ne raspolažem pouzdanim podacima ali bih smeo da se kladim da ne više od petine ljudi u Srbiji zaista ide u crkvu, a da se ogromna većina deklariše kao pravoslavci. Eto odmah izvora zla i nerazumevanja. Pravoslavac koji se samo tako izjašnjava da bi bio veći Srbin? Kome TO treba u životu? Ne verujem ni da je to u interesu crkve. Prema tome, sve je to staro nacionalističko laprdanje i manipulacija. Zaista se nadam da će Crna Gora znati da na vreme zauzme pravi stav, a to je da nikako ne dozvoli uvlačenje verskih pitanja u politiku jer je to staza za siguran poraz i izgubljeno vreme.

    Čim neko od političara pomene crkvu u bilo kakvom kontekstu budite 100% sigurni da se radi o manipulaciji. Čim vidite svešteno lice na TV da priča o bilo čemu osim veri budite 100% sigurni da mu tu nije mesto. Tu postoji vrlo oštra linija.

    Elem, dok postoje vernici CPC u Srbiji moraće da se izgrade i crkve, a kome god to smeta može slobodno da zavija i kuka (u svojoj kući, da se ne bi ometao red i mir). To je neminovnost, ovo sada je prolazno stanje.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ssin
    Još jedna budalaština iz Koštunistana. Ni koštunica ni SPC ne može da određuje ko će šta da radi i gde će da se moli i kako će živeti. Kakve veze ima tradicija i da li SPC priznaje nekog ili ne? Nema blage veze s tim.

    Isključivo me interesuju prava pojedinca. Nije ovo doba Njegoša, klerikalizam neće proći bez obzira ko šta misli. Neće ni Koštunica dugo da laprda i da se krsti u Skupštini. Jako poštujem vernike SPC i svih drugih vera sve dok se zna šta je lično opredeljenje, a šta građansko društvo. To je u interesu i crkve jer se ovako kompromituje i dugoročno gubi, uprkos prividnom političkom uticaju.

    BTW, ne raspolažem pouzdanim podacima ali bih smeo da se kladim da ne više od petine ljudi u Srbiji zaista ide u crkvu, a da se ogromna većina deklariše kao pravoslavci. Eto odmah izvora zla i nerazumevanja. Pravoslavac koji se samo tako izjašnjava da bi bio veći Srbin? Kome TO treba u životu? Ne verujem ni da je to u interesu crkve. Prema tome, sve je to staro nacionalističko laprdanje i manipulacija. Zaista se nadam da će Crna Gora znati da na vreme zauzme pravi stav, a to je da nikako ne dozvoli uvlačenje verskih pitanja u politiku jer je to staza za siguran poraz i izgubljeno vreme.

    Čim neko od političara pomene crkvu u bilo kakvom kontekstu budite 100% sigurni da se radi o manipulaciji. Čim vidite svešteno lice na TV da priča o bilo čemu osim veri budite 100% sigurni da mu tu nije mesto. Tu postoji vrlo oštra linija.

    Elem, dok postoje vernici CPC u Srbiji moraće da se izgrade i crkve, a kome god to smeta može slobodno da zavija i kuka (u svojoj kući, da se ne bi ometao red i mir). To je neminovnost, ovo sada je prolazno stanje.

    Svaka cast...ovako razmisla svaki normalan SRBIN -EVROPLJANIN...bravo i HVALA!

    Nasi domaci izrodi i mudzahedini treba da se stide i da uce .....

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,245
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Justy,
    Da li bi u Italiji Crnogorci mogli registrovati Crnogorsku katoličku crkvu i dobiti dozvolu za izgradnju vjerskog objekta pod tim imenom? NE!!!
    U Italiji se, dakle, država miješa u kanonske stvari....po tome se da zaključiti da Italija nije sekularna država već vjerska...dakle KATOLIČKA DZAMAHIRIJA....pod kontrolom Vatikana....
    Ovo nisam ja rekao, već ti!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari
    Justy,
    Da li bi u Italiji Crnogorci mogli registrovati Crnogorsku katoličku crkvu i dobiti dozvolu za izgradnju vjerskog objekta pod tim imenom? NE!!!
    U Italiji se, dakle, država miješa u kanonske stvari....po tome se da zaključiti da Italija nije sekularna država već vjerska...dakle KATOLIČKA DZAMAHIRIJA....pod kontrolom Vatikana....
    Ovo nisam ja rekao, već ti!
    Naravno da mozes....ti coece ne shvatas osnovne stvari....

    Crkva je jedno Drzava je drugo...


    Ti mozes da registrujes i u Italiji i u FGrancuskoj i dje godj oces VJERUSKU ZAJEDNICU KOJA SEZOVE KAKO GOD HOCES osim ako taj naziv nije antisemitski , ne vrijedja nikoa i ne propagira terorizam...ti mozes registrovati vjerusku zajednicu koja se zoveTajlandska Katolicka Crkva i ako imas para sagraditi sta godj ocesu Italiji, Francuskoj ili dje god oces.....DRZAVA NIJETA KOJA GOVORI KOAJ JE CRKVA PRAVA....A KOJA KRIVA ...coece ocisti se tog talibanizma kojim su te napumpali.....CRKVA I DRZAVA su odvojene u svim normalnim zemljama....
    To sto te PAPA nece nikada priznati kanonski ako se nazoves TAJLANDSKA KATOLICKA CRKVA nema nikakve veze sa drzavom Italijom Francuskom ili itd jer ti si pravni subjekat koji je legalno registrovan kao takav.....SHVATAS LI TO...?????
    oces da ti crtam?
    Last edited by JUSTICE; 16-08-06 at 23:32.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Svako pitanje je ovdje nepotrebno...i svaka diskusija...

    OVDJE SU STVARI JASNE- u drugoj drzavi su JASNO UGROZENA PRAVA LJUDI KOJI PRIPADAJU VECINSKOM NARODU U NASOJ DRZAVI.....

    Mi smo u Argentini registrovali CPC po svizfederalnim zakonima na isti nacin u toj zemlji djeluju u Ruska i Grcka i Srpska i sve ostale pravoslavne Crkve ....niko nas nikada nece pitati jesmo li kanonski priznati od nekoga ili ne jersmo LEGALNO registrovana vjerska zajednica iako imamo pare mozemo da gradimo sve sto ocemoako jeu skladu sa urbanistickim planom tog grada tj mjesta gdje zelimo da gradimo.....

    U Srbiji ...se drzava mjesa u kanonske stvari....po tome se da zakljuciti da Srbija nije sekularna drzava vec vjerska...dakle PRAVOSLAVNA DZAMAHIRIJA....pod kontrolom SPC....
    Ja kao drzavljanin R. Srbije i pripadnik crnogorske nacionalne manjine dizem glas protiv SIKANIRANJA i ugnjetavanja prava Crnogoraca u Srbiji da imaju svoju bogomolju...

    Moj kao i pogledai 80 000 Crnogoraca nacionalno svjesnih u Srbiji su uprti prema Vama draga braco...ocete li nam pomoci i kako ?

    www.krstas.org.yu
    Sve si u pravu i ako su tebi ili bilo kom drugom Crnogorcu u Srbiji prava uskraćena samo zato što si Crnogorac, boriću se s tobom rame uz rame, žestoko, iako nisam po naciji Crnogorac, jer time branim i svoja prava. Napad na tebe je napad i na mene. Jer sutra i ja po nekom osnovu i nakaznoj logici mogu postati "ustaša" u Koštunistanu.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,245
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Mislim Justy da si se prevario što se tiče slobodnog korišćenja termina katolička crkva u imenina raznih udruženja, građevina,... u Italiji.
    Ukoliko griješim (provjeriću) pošalji mi broj žiro računa na koji mogu uplatiti sredstva za izgradnju pomenute građevine.

  17. #17
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vladika Ruvim II Boljevic
    Znaci ti imas napismeno od Gospoda Boga da se u Srbiji ne moze moliti u objektima CPC vec samo, u crkvama srpske crkve??
    Imas li taj dokument od Boga potpisan, mozes li ga pokazati?
    Svaka verska organizacija može da se moli gde god hoće i da bilo koji objekat ili nepokretnost proglasi i smatra crkvom.
    Nije reč o objektu CPC već udruženja "Krstaš" koje nije verska organizacija,ima svoju registrovanu delatnost u koju ne ulazi vršenje verskih obreda.
    Pozitivno pravo u Srbiji poznaje 2 kategorije verskih organizacija,tradicionalne crkve i ostale crkve.Nekanonska CPC može delovati i praviti objekte u Srbiji ali ne kao tradicionalna crkva,jer nema još nijedan objekat u Srbiji niti je ikada imala svoju delatnost u Srbiji.
    Takođe je u pozitivnom pravu Srbije predviđeno da se za izgradnju svake pravoslavne bogomolje mora dobiti saglasnost episkopa SPC a za gradnju svake katoličke dozvola nadležnog biskupa.
    Osnovni je problem što se koristi uz naziv pridev pravoslavna,a SPC niti ijedna druga pravoslavna crkva ne priznaje CPC kao kanonsku pravoslavnu crkvu,no oni ne moraju ni koristiti taj naziv već mogu nazivati svoju versku organizaciju crnogorskom crkvom ili neki drugi naziv,jer je pitanje šta je pravoslavno a šta katoličko vrlo diskutabilno.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,245
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Upravo kako moj imenjak reče. Sporno je korišćenje naziva pravoslavna.
    Malo da banalizujem, ne može MONET svoj ime promijeniti u TELENR Crne Gore (namjerno sam izostavio slovo O, jer čak ni tako ne bi bilo dozvoljeno), a kamoli da se udruženje građana, ma koliko časne namjere imalo, naziva pravoslavnom crkvom.
    Ovim naravno ne tvrdim da jednog dana neće postojati autokefalna CPC, ali se do nje neće stići registracijom u policijskoj stanici.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ssin
    Sve si u pravu i ako su tebi ili bilo kom drugom Crnogorcu u Srbiji prava uskraćena samo zato što si Crnogorac, boriću se s tobom rame uz rame, žestoko, iako nisam po naciji Crnogorac, jer time branim i svoja prava. Napad na tebe je napad i na mene. Jer sutra i ja po nekom osnovu i nakaznoj logici mogu postati "ustaša" u Koštunistanu.

    Hvala ti...od srca...da nema takvih ljudi kao sto si ti i mnogi moji prijatelji sa kojima sam odrastao u Beogradu pomislio bih da Srbiji nema spasa....danas sam takodje vidio i komentare gradjana Srbije na ovu vijest na www.b92.net i to mi je dalo veliku nadu....od srca hvala....

    Ja nemam nista protiv SPC pa cak ni ovakve kakva je sad- to je njihov aunutrasnja stvar i sam sam krsten u SPC ini je mi mnogo bitno kad idem zapaliti svijecu i u svakodnevnom zivotu kako se crkva u koju udjem zove ....tj kome pripada...ali mi je mnogo bitno da onda kada je proslava necega vaznog za moj narod budem u svojoj crkvi...

    I ti i svi ostali ljudi u Srbiji koji ste Evropljani morata oprostiti ova nase postene ali zatucane sunarodnike...nijesu oni krivi ...krive su neke krive ideologije...i zbog toga nijesmo samo mi ispastali zbog njihovih zatucanosti je i sama Srbija (ciji nijesu bili ni drzavljani) puno propatila....

    Jednog dana, veoma skorog kad se Srbiaj oslobodi Kostunice , radikali su vec pukli i kad postane jedna normalna drzava koja ce sesmijati ovakvim stvarima ili ih se stiditi...i onda ce postojati neki ljudi u Crnoj Gori koji ce vama pravim Srbima reci da ste IZDAJNICi i daste ko zna sta sve...i kako samo oni znaju kakoje najbolje Srbima i Srbiji ....sjecam se dobro tih ljudi udok je bio ziv najveci drzavnik u istoriji Srbije ZoranDjindjic kako su govorili da je izdajnik i kako su se veselili njegovoj smrti...sram ih bilo dovijeka!
    na zalost uvjek ce ih biti ...kao gromiz vedra neba...ali usamljeni grom koji nema snagu kojikisu ne moze donijeti nikada....to se vidjelo i sad na referendumu kadasu konacno porazeni ...baskao i njihovi predhodnici 1945 godine...
    Last edited by JUSTICE; 16-08-06 at 23:51.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp
    Nije reč o objektu CPC već udruženja "Krstaš" koje nije verska organizacija,ima svoju registrovanu delatnost u koju ne ulazi vršenje verskih obreda.
    O cemu ti pricas? Nece Krstas vrisiti vjerske obrede vec grade svoje mjesto koje se zove crkva, gdje ce obrede vrsiti popovi. Ta "djelatnost" slobodnog izjasnjavanja svoje vjere je zagarantovana valjda i vasim Ustavom ali ne i za Crnogorce izgleda.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari
    Mislim Justy da si se prevario što se tiče slobodnog korišćenja termina katolička crkva u imenina raznih udruženja, građevina,... u Italiji.
    Ukoliko griješim (provjeriću) pošalji mi broj žiro računa na koji mogu uplatiti sredstva za izgradnju pomenute građevine.
    Nauk:

    Nauciti ponesto sto nije literatura AMFILOHIJE ITD...MALO LIBERALNIJE GLEATI NA SVIJET, NE CITATI CASOPIS DAN I itd.

    Web site, starokatolicke Crkve u Italiji:

    http://www.chiesaveterocattolica.it/


    I sta velis....sporan je naziv u registraciji?

    Djeco Amfilohijeva...dolaze nova vremena.....nema vise kamen i prut...ima nas koji ponesto znamo....

    Kolikopara ces da uplatis da javim Stevovicu?

    Hvala na pomoci...to ce biti istinski bratski gest!!!! I svima cu to da kazem i javno da se zahvalim!

    pozdrav i hvala!

  22. #22
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp
    Osnovni je problem što se koristi uz naziv pridev pravoslavna,
    PridEv "pravoslavna" je srpsko vlasnistvo?
    Taj pridEv je iskljucivo vlasnistvo ljudi koji se deklarisu kao Srbi?
    Imas potvrdu taj je taj pridEv u srpskom vlasnistvu?

    Pitao sam te takodje da mi pokazes potvrdu od Gospoda Boga da je u Srbiji zabranjeno da se mole ljudi u crkvama crnogorske pravoslavne crkve???
    Dje ti je potvrda od Gospoda Boga?

  23. #23
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Svako pitanje je ovdje nepotrebno...i svaka diskusija...

    OVDJE SU STVARI JASNE- u drugoj drzavi su JASNO UGROZENA PRAVA LJUDI KOJI PRIPADAJU VECINSKOM NARODU U NASOJ DRZAVI.....

    Mi smo u Argentini registrovali CPC po svizfederalnim zakonima na isti nacin u toj zemlji djeluju u Ruska i Grcka i Srpska i sve ostale pravoslavne Crkve ....niko nas nikada nece pitati jesmo li kanonski priznati od nekoga ili ne jersmo LEGALNO registrovana vjerska zajednica iako imamo pare mozemo da gradimo sve sto ocemoako jeu skladu sa urbanistickim planom tog grada tj mjesta gdje zelimo da gradimo.....

    U Srbiji ...se drzava mjesa u kanonske stvari....po tome se da zakljuciti da Srbija nije sekularna drzava vec vjerska...dakle PRAVOSLAVNA DZAMAHIRIJA....pod kontrolom SPC....
    Ja kao drzavljanin R. Srbije i pripadnik crnogorske nacionalne manjine dizem glas protiv SIKANIRANJA i ugnjetavanja prava Crnogoraca u Srbiji da imaju svoju bogomolju...

    Moj kao i pogledai 80 000 Crnogoraca nacionalno svjesnih u Srbiji su uprti prema Vama draga braco...ocete li nam pomoci i kako ?

    www.krstas.org.yu
    Nisam cuo da je u Srbiji iko maltretiran zato sto je Crnogorac. Ako imas neke cinjenice koje demantuju ovo sto sam rekao prezentuj ih.

    Naprotiv, u Crnoj Gori sam cuo za mnogo slucajeva da se ljudi maltretiraju zato sto su Srbi, verbalno, fizicki, neki se cak i otpustaju sa posla kao profesori niksicke gimnazije recimo.

    Takodje u danasnjem Kuriru sam procitao da je u Podgorici kamenovan autobus autoprevoznika iz vrnjacke banje jer je prevozio Srbe.

    Nisam te video da si se bilo gde javio da osudis ove slucajeve maltretiranja Srba a vidim prvi si ovde da trazis verska prava za svoju CPC.

    Ja te u tome podrzavam, ali znaci da bi mogao bilo sta da trazis , moras prvo da pocistis u svom dvoristu. Kad to uradis i kad se u javnosti ne budu mogli vise sresti slucajevi da se neko sikanira, maltretira i otpusta sa posla samo zato sto je Srbin - tek onda ces imati svako pravo da trazis nesto za svoje sunarodnike u Srbiji.
    Last edited by Boban156; 17-08-06 at 00:18.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    STRADIVARIIIIIIIIIIIIII JUUUHHHUUUUUU

    klikni:

    http://www.cesnur.org/2001/enc/enc_index.htm

    kad si vec zapeo za italiju....pogledaj koliko ima katolickih crkava....pored zvanicne jedne katolicke crkve

    Od svih ovih 2 su registrovane 1995 iako u sebi naziv Katolicka ...i obije su nepriznate od pape i obije skupa imaju desetine crkava po italiji....a vetro katolicke necu da nabrajam..toga ima koliko oces...


    koliko dobijamo do tebe ?

  25. #25
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vladika Ruvim II Boljevic
    PridEv "pravoslavna" je srpsko vlasnistvo?
    Taj pridEv je iskljucivo vlasnistvo ljudi koji se deklarisu kao Srbi?
    Imas potvrdu taj je taj pridEv u srpskom vlasnistvu?

    Pitao sam te takodje da mi pokazes potvrdu od Gospoda Boga da je u Srbiji zabranjeno da se mole ljudi u crkvama crnogorske pravoslavne crkve???
    Dje ti je potvrda od Gospoda Boga?
    Pridev pravoslavno je vlasnistvo vaseljenske patrijarsije u Carigradu kao sto je pridev katolicka vlasnistvo Vatikana. Samo navedena Vaseljenska patrijarsija u kanonskom jedinstvu i uz podrsku drugih patrijarsija moze drugoj crkvi da dodeli taj pridev.

    Kao sto ne mozes imati firmu pod imenom Coca Cola Srbija ili Microsoft Srbija, jer je to zasticeni brend tako ne mozes ni osnivati Crnogorsku pravoslavnu crkvu bez dozvole pomenute vaseljenske Patrijarsije i patrijarsije pod ciju jurisdikciju pomenuti prostor pripada.

    Ja znam da je to za vas koji niste pravoslavni vernici to malo teze da shvatite, ali je zaista tako. O tome mozes i procitati dosta na internetu ako te navedena tematika interesuje.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  2. DzOJS KERI O CRNOJ GORI I CRNOGORCIMA
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 19
    Last Post: 09-04-10, 21:31
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  5. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •