Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 223

Thread: Porijeklo naziva Srbin - DOKUMENTA, ISTORIJSKI IZVORI

  1. #51
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Normani su vikinzi koji su naselili dio sjeverne francuske kao sto su i saksonci naselili dio danasnje engleske. Danas se prestavljaju kao francuzi i englesi. Pa?

  2. #52
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rapsod View Post
    Normani su vikinzi koji su naselili dio sjeverne francuske kao sto su i saksonci naselili dio danasnje engleske. Danas se prestavljaju kao francuzi i englesi. Pa?
    Da stvar bude još zanimljivija ti severni pofrancuženi Normani su osvojili Englesku u 11. veku i za dvorski jezik uveli tadašnji francuski. Taj stari francuski se pomešao sa starim engleskim i od te mešavine je nastao moderni engleski jezik. A posle su nastale i nacije, međutim engleski nacionalizam je specifičan - ostrvski - nikad nije imao potrebe da se definiše kao različit od nečega ili nekog, nikad nije bio pod pritiskom i nikad nije poprimio ove etničke dimenzije. Zbog toga reč Englishman gotovo da ne podrazumeva nikakav etnički faktor, već više geografski a pre svega kulturni. Tamo je vazda društvena klasa bila najvažnija, i pre 1000 godina i danas.. A ovde vidimo da se Vasojevići potežu kao argumenat za nešto, kao da nisu pljačkali koga su stigli, nego su pljačkali Srbe zato što su Srbi. Mislim stvarno :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  3. #53
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sekulic View Post
    nece on da kaze da su pljackali srbe zato sto ih ne vole nije to poenta, nego je poenta u tome sto dokumenti jasno razdvajaju vasojevice i srbe
    A ako su po dokumentima pljačkali i neko susedno crnogorsko pleme jel' i u tome neka poenta? Evo ja ću odmah dobrovoljno da razradim poentu ako neće niko drugi.

  4. #54
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sekulic View Post
    nece on da kaze da su pljackali srbe zato sto ih ne vole nije to poenta, nego je poenta u tome sto dokumenti jasno razdvajaju vasojevice i srbe
    Tako je, u svim dokumentima jasno se vidi kako su Vasojevići i Srbi dva etniciteta, iz dokumenata se vidi da Srbi (Srbljaci) nijesu Vasojevići, a Vasojevići nijesu Srbi.

    A što se tiče pljačkanja i ubijanja vjekovima, ja iznesoh čisto da se zna.
    Sumnjam da su Vasojevići to što su Srbljacima radili, isto činjeli Kučima, Piperima, Moračanima, Bratonožićima .... i protiv njih su imali bojeve, ali Srbe (Srbljake) su prezirali jednostavno.

    To je istorija, to uostalom svaki Vasojević zna.

  5. #55
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    evo sam odgovorio na temi o Vasojevićima koji nisu bili ni Kuči, a sada su Srbi i Crnogorci jer to sa plemenima nema veze kao što ni Srbljaci nisu Srbi u današnjem smislu.

  6. #56
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    kao što ni Srbljaci nisu Srbi u današnjem smislu.
    Ovo je smijesno.
    Srbljaci su pravi Srbi, to jest Srbljak je stari naziv za Srbina, a rijeci Srbin i Srpkinja naredio je i odredio ćopko (ko bi drugi?)
    To je kao da kažeš da Bošnjanin nije Bošnjak, a Horvat nije Hrvat! :lolblue: :lolblue:

    Vidi se da nijesi imun na svetosavske bajke, legendarne,
    kad ih milion puta čuješ na kraju vjeruješ u njih iako im duboko u duši ne vjeruješ!

  7. #57
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ovo je smijesno.
    Srbljaci su pravi Srbi, to jest Srbljak je stari naziv za Srbina, a rijeci Srbin i Srpkinja naredio je i odredio ćopko (ko bi drugi?)
    To je kao da kažeš da Bošnjanin nije Bošnjak, a Horvat nije Hrvat! :lolblue: :lolblue:

    Vidi se da nijesi imun na svetosavske bajke, legendarne,
    kad ih milion puta čuješ na kraju vjeruješ u njih iako im duboko u duši ne vjeruješ!

    Bošnjanin 100% nije Bošnjak danas, niti je Horvat bio isto što i Hrvat danas, to mi ne kaže svetosavlje nego knjige koje sam čitao ali pre svega ostalog prosta logika.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ovo je smijesno.
    Srbljaci su pravi Srbi,
    Stvar kao što je "pravi Srbin" ne postoji. Postoje samo oni koji su Srbi, tako se zovu, što ne znači da će postojati i za recimo 300 godina jer sve ima svoj rok. Osim Srba postoji i oko 5 milijardi ljudi koji nisu Srbi. Sve ostalo, pravi, veliki, manji Srbi, polusrbi itd., ništa od toga ne postoji.

  9. #59
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Stvar kao što je "pravi Srbin" ne postoji. Postoje samo oni koji su Srbi, tako se zovu, što ne znači da će postojati i za recimo 300 godina jer sve ima svoj rok. Osim Srba postoji i oko 5 milijardi ljudi koji nisu Srbi. Sve ostalo, pravi, veliki, manji Srbi, polusrbi itd., ništa od toga ne postoji.
    Ljudi koje su Vasojevići susreli kad su uskočili u dolinu Lima, su ljudi po kojima su recimo Nikola Tesla, Milan Martić, Šešelj, Milan Rašković, Kočić, Ratko Mladić .... i brojni drugi nazvani Srbima.
    Dakle ljudi koje su Vasojevići susreli u dolini Lima su sami sebe zvali SRBIMA (Srbljacima). Nijesu bili plemenski organizovani, bili su pravoslavci i obrađivali su tuđu (carsku) zemlju. Bili su dakle pravoslavni / socijalni / ratarski sloj koji je to isto radio vjekovima i vjekovima, prvo kod Nemanjića, pa kod Turaka.

    Po njima, SRBLJACIMA je Vuk Karadžić nazvao pravoslavne ijekavce - po tom narodu, koji su Vasojevići sreli, kad su iz svoje matice Lijeve Rijeke, uskočili u dolinu Lima.

  10. #60
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ljudi koje su Vasojevići susreli kad su uskočili u dolinu Lima, su ljudi po kojima su recimo Nikola Tesla, Milan Martić, Šešelj, Milan Rašković, Kočić, Ratko Mladić .... i brojni drugi nazvani Srbima.
    Dakle ljudi koje su Vasojevići susreli u dolini Lima su sami sebe zvali SRBIMA (Srbljacima). Nijesu bili plemenski organizovani, bili su pravoslavci i obrađivali su tuđu (carsku) zemlju. Bili su dakle pravoslavni / socijalni / ratarski sloj koji je to isto radio vjekovima i vjekovima, prvo kod Nemanjića, pa kod Turaka.

    Po njima, SRBLJACIMA je Vuk Karadžić nazvao pravoslavne ijekavce - po tom narodu, koji su Vasojevići sreli, kad su iz svoje matice Lijeve Rijeke, uskočili u dolinu Lima.
    A što su Tesle, Martići i Vasojevići slušali Vuka? A Nemanjići su sebe nazvali po svojim podanicima koji su bili socijalni sloj? A njima su pre toga rimljani dali ime servus i otuda reč Srbin? Škripi ti to, škripi... Volim i ja nerandže... no trpim :mrgreen:

  11. #61
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default SERVUS i SEBAR oznacavaju potpuno isto!

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    A što su Tesle, Martići i Vasojevići slušali Vuka?
    Pa nijesu samo Vuka, vec i Njegosa i ostalu elkipu koja je pravila srpsku naciju.
    A poslusali su ih zbog dosta razloga, vrlo jasnih.

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    A njima su pre toga rimljani dali ime servus i otuda reč Srbin?
    Naravno, SERVUS i SEBAR je potpuno isto - SLUGA, ZAVISAN COVJEK.

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    A Nemanjići su sebe nazvali po svojim podanicima koji su bili socijalni sloj?
    Ja ne znam da su Nemanjici idje sebe nazvali Srbima.
    Nemanjici su srbovali samo u pridjevima, dakle kao gospodari Srbljem, srpskom zemljom, arhiepiskopi srpski i slicno.

    Da je neki Nemanjic za sebe napisao da je Srbin, ja za to ne znam.
    Ti ako imas, pokazi slobodno.

  12. #62
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    A nasega ssin-a, narocito boli ovo oko Vasojevica, jer mu je prst u oku njegovoj svetosavskoj podsvijesti kako su Crnogorci srpskog porEkla, to jest ssin je Vasojevic porijeklom.

    Tako, kad sam fino pokazao odnos izmedju Vasojevica i Srbljaka, sad propitkuje sve sitnice oko toga!
    Ali ssin tvoji su bili na solunskom frontu, prosli su velike momente srpske istorije, prosli su posljednjih 150-200 godina burne srpske istorije, ti zaista jesi pravi Srbin.

    ssin,

    ako hoces, slobodno vjeruj da su Crnogorci srpskog porEkla, vjeruj, niko ti ne brani, milioni Srba smatraju da su bajke prava istorija. Budi jedan od njih, ako hoces, to je OK.
    Last edited by Ćipur; 21-05-07 at 01:07.

  13. #63
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Hehehe, posle Šešelja koji je valjda jedini Srbin koji poseduje pismenu potvrdu od SANU da je Srbin, evo i ja dobijam potvrdu da sam pravi Srbin. Ćipure hvala ti ko bratu, sve do danas nisam mogao da spavam razmišljajući o Vasojevićima i njihovim poglavicama i velikim vračevima, i ko je iz čijeg jajca ispao. A kad od umora zaspem onda imam noćne more, priviđa mi se Vaso i Pipo koji me strogo gledaju i kažu ti nijesi Srbin A svetosavska podsvest me gura na drugu stranu u provaliju

    Ma samo teraj dalje, a kad preteraš na sopstvenu štetu ja ću jopet biti tu da sprečim bruku i sačuvam ti čast

  14. #64
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Hehehe, posle Šešelja koji je valjda jedini Srbin koji poseduje pismenu potvrdu od SANU da je Srbin, evo i ja dobijam potvrdu da sam pravi Srbin. Ćipure hvala ti ko bratu, sve do danas nisam mogao da spavam razmišljajući o Vasojevićima i njihovim poglavicama i velikim vračevima, i ko je iz čijeg jajca ispao. A kad od umora zaspem onda imam noćne more, priviđa mi se Vaso i Pipo koji me strogo gledaju i kažu ti nijesi Srbin A svetosavska podsvest me gura na drugu stranu u provaliju

    Ma samo teraj dalje, a kad preteraš na sopstvenu štetu ja ću jopet biti tu da sprečim bruku i sačuvam ti čast
    Pazi ja sam nesto napisao u pretproslom postu, a taj si mudro precutao, i presao na salu.
    Al ja sam primjetio da si ga precutao.

    Evo ga, post broj 62. https://forum.cdm.me/showpost.php?p=648447&postcount=62

  15. #65
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pazi ja sam nesto napisao u pretproslom postu, a taj si mudro precutao, i presao na salu.
    Al ja sam primjetio da si ga precutao.
    Ako ti pokažem da je neki Nemanjić sebe zvao Srbinom šta ću time postići? Neka, samo ti teraj dalje kako si naučio, sve dok ne preteraš, već sam ti rekao :razz: A ja sam uvek za šalu i druženje.

  16. #66
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Ako ti pokažem da je neki Nemanjić sebe zvao Srbinom šta ću time postići?
    Puno toga ces postici!
    Ono, ubogi crnogorski i drugi istoricari, nijesu to ni primjetili, al ja jesam,8-) i ne znam da je neki Nemanjic sebe Srbinom nazvao.

    Znam iz njihovih povelja da su: arhiepiskopi srpski, gospodari Srbljem, Dusan je Car Srbljem, vladaju srpskom zemljom, jasno je da vladaju SEBRIMA/SOCIJALNIM slojem, al nikad ne vidjeh da sebe zovu Srbima.

    Ako imas ti pokazi, slobodno, zaista, mozda postoji?

    Neka, samo ti teraj dalje kako si naučio, sve dok ne preteraš, već sam ti rekao :razz: A ja sam uvek za šalu i druženje.
    Nista ja ne precerujem, imam za sve sto tvrdim gomilu dokaza, dovedi nekog srpskog istoricara, pa da vidis kako ću mu kožu odrati, dušu na slamčicu izvaditi, jer sam to već radio, i mogu uvijek, iza mene stoji istina, iza njih bajke. 8-)
    Last edited by Ćipur; 22-05-07 at 01:49.

  17. #67
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    al nikad ne vidjeh da sebe zovu Srbima.

    Ako imas ti pokazi, slobodno, zaista mozda postoji

    Hehehe, Imam, i to ću se pozvati prvo na - tebe. :mrgreen: (za početak)

    Stariš i zaboravljaš šta si sam napisao i to ne bilo gde nego na baš ovoj temi. Dakle dok si još bio Vladika Ruvim II Boljević , da se podsetimo, na ovoj temi post br. 5 ti si lično napisao:

    Quote Originally Posted by Vladika Ruvim II Boljevic-Ćipur
    5.

    Prvi put na internetu, velika exluziva,
    jos jedan dobro skriven dokument iz srpske istorije, dok su nam sve vrijeme prikazivane svetosavske bajke, kao prava istorija.

    Peto, vjerovatno najjace svjedocenje, da Srbin znaci - SLUGA, ROB, jer nam svjedoci da su srpski vldari sami sebe tako zvali!


    Iz knjige

    http://img54.imageshack.us/img54/602...ljevica8yw.jpg

    Evstatije Solunski o Nemanji

    http://img97.imageshack.us/img97/922...olunski7jh.jpg
    Jasno je da Nemanja insistira na tome da je Srbin, i sigurno je da veze nema u njegovoj glavi reč Srbin sa bilo kakvim robovima. :grin:

    kako sam sebi skačeš u usta i nameštaš se da te neko zguzi to je čudo jedno

    Dakle, Srbin na srpskom jeziku znači Srbin nekada i sada, a kako su Srbe nazivali i nazivaju razni nesrpski picopevci, i kako su tumačili šta znači Srb, e to je njihov problem :mrgreen:

    Znam da je sve ovo uludo jer ti si naumio to što si naumio a ipak me teraš da se prepirem . Pročitaj sve postove na ovu temu ljudi su ti govorili o nekim stvarima a sve si ih redom ignorisao i dalje po teraš po svome, pa nastavi i dalje tako
    Last edited by ssin; 21-05-07 at 08:33.

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Hehehe, Imam, i to ću se pozvati prvo na - tebe. :mrgreen: (za početak)

    Stariš i zaboravljaš šta si sam napisao i to ne bilo gde nego na baš ovoj temi. Dakle dok si još bio Vladika Ruvim II Boljević , da se podsetimo, na ovoj temi post br. 5 ti si lično napisao:



    Jasno je da Nemanja insistira na tome da je Srbin, i sigurno je da veze nema u njegovoj glavi reč Srbin sa bilo kakvim robovima. :grin:

    kako sam sebi skačeš u usta i nameštaš se da te neko zguzi to je čudo jedno

    Dakle, Srbin na srpskom jeziku znači Srbin nekada i sada, a kako su Srbe nazivali i nazivaju razni nesrpski picopevci, i kako su tumačili šta znači Srb, e to je njihov problem :mrgreen:

    Znam da je sve ovo uludo jer ti si naumio to što si naumio a ipak me teraš da se prepirem . Pročitaj sve postove na ovu temu ljudi su ti govorili o nekim stvarima a sve si ih redom ignorisao i dalje po teraš po svome, pa nastavi i dalje tako
    То је друго, тада је био Владика Рувим.
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  19. #69
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Hehehe, Imam, i to ću se pozvati prvo na - tebe. :mrgreen: (za početak)

    Stariš i zaboravljaš šta si sam napisao i to ne bilo gde nego na baš ovoj temi. Dakle dok si još bio Vladika Ruvim II Boljević , da se podsetimo, na ovoj temi post br. 5 ti si lično napisao:



    Jasno je da Nemanja insistira na tome da je Srbin, i sigurno je da veze nema u njegovoj glavi reč Srbin sa bilo kakvim robovima. :grin:

    kako sam sebi skačeš u usta i nameštaš se da te neko zguzi to je čudo jedno

    Dakle, Srbin na srpskom jeziku znači Srbin nekada i sada, a kako su Srbe nazivali i nazivaju razni nesrpski picopevci, i kako su tumačili šta znači Srb, e to je njihov problem :mrgreen:

    Znam da je sve ovo uludo jer ti si naumio to što si naumio a ipak me teraš da se prepirem . Pročitaj sve postove na ovu temu ljudi su ti govorili o nekim stvarima a sve si ih redom ignorisao i dalje po teraš po svome, pa nastavi i dalje tako
    Mislim da sam pogrijesio tu sa tumacenjem, i da to otpada. Nemanja tu za sebe hoce da istakne da je ROB, rob boziji valjda. Ona cesta fraza - rab boziji.
    Evstatije Solunski ga naravno nidje ne zove Srbinom, to jest ja ti rekoh ja nijesam sreo da Nemanjici sebe zovu Srbima.

  20. #70
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Mislim da sam pogrijesio tu sa tumacenjem, i da to otpada. Nemanja tu za sebe hoce da istakne da je ROB, rob boziji valjda. Ona cesta fraza - rab boziji.
    Evstatije Solunski ga naravno nidje ne zove Srbinom, to jest ja ti rekoh ja nijesam sreo da Nemanjici sebe zovu Srbima.
    E svaka ti čast što si jednom priznao da si pogrešio. Znam ja da si ti u suštini ok, inače ne bih nikad razgovarao s tobom.

    Ali nisi objasnio ni Serbe u Lužici koji nas ovde zovu Južni Srbi, ni mnogo toga još a sve to je pominjano na ovoj temi. Zašto Bosanac Tvrtko govori o roditeljima svojim "gospodi srpskoj"?

  21. #71
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    E svaka ti čast što si jednom priznao da si pogrešio. Znam ja da si ti u suštini ok, inače ne bih nikad razgovarao s tobom.
    Prikazao sam milion dokaza u ovom topicu da Srbin potice od rijeci sebar = sluga, zavisni seljak.

    Luzicki "Srbi" su potpuno nevazni i ne mozemo se oslanjati na svetosavske finte.
    Ti Luzicki "Srbi" nemaju nikakve veze sa balkanskim to je sigurno.

    Ali nisi objasnio ni Serbe u Lužici koji nas ovde zovu Južni Srbi, ni mnogo toga još a sve to je pominjano na ovoj temi.
    Prvi put cujem da Luzicani balkanaske zovu Juzni Srbi.


    Zašto Bosanac Tvrtko govori o roditeljima svojim "gospodi srpskoj"?
    Gospoda koja vlada sebrima.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Mislim da sam pogrijesio tu sa tumacenjem, i da to otpada.
    Уааа!
    Није фер, ссину си признао грешку а мени си рекао да је ситница што си измислио да је црквица Војислављевића у Стону преживјела јер је била ван дохвата Немањића. А ја те демантовао "са Хрватима".
    http://www.korcula.net/history/dbozo/mpolo.htm

  23. #73
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin View Post
    Уааа!
    Није фер, ссину си признао грешку а мени си рекао да је ситница што си измислио да је црквица Војислављевића у Стону преживјела јер је била ван дохвата Немањића.
    Ne glupiraj se.
    Od milion mojih tvrdnji i od 15 000 mojih postova koje si procitao, ufatio si se za tu marginalnu stvar, oko koje mi je muka da kuckam, jer je nevazna.
    Evo, u vezi crkvice u Stonu danas cu nesto napisati, ali na drugom topicu u drugom kontekstu.

    Jedino sto ti imas sa srpskim imenom i Srbima, to je vjera, pa tebi ni pradjed nije bio Srbin!
    Ako je religija jedina odrednica za narodnost/etnicitet onda si zaista porijeklom Srbin.

    A to onda znaci i da su Bosnjaci Turci, jer su im Turci donijeli islam.
    Last edited by Ćipur; 22-05-07 at 01:44.

  24. #74
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Prikazao sam milion dokaza u ovom topicu da Srbin potice od rijeci sebar = sluga, zavisni seljak.

    Luzicki "Srbi" su potpuno nevazni i ne mozemo se oslanjati na svetosavske finte.
    Ti Luzicki "Srbi" nemaju nikakve veze sa balkanskim to je sigurno.



    Prvi put cujem da Luzicani balkanaske zovu Juzni Srbi.




    Gospoda koja vlada sebrima.
    E vidiš zovu ih južni Srbi. I nemamo veze osim sitnice da nosimo isto, srpsko ime, a o imenu je ovde reč, zar ne. Gospoda koja vlada sebrima, i mislio sam da ćeš to napisati. Pa ako je to tebi logično, onda ok, pozdrav do novih postova gde ćemo videti kako se ko nazivao i zašto

  25. #75
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    E vidiš zovu ih južni Srbi. I nemamo veze osim sitnice da nosimo isto, srpsko ime, a o imenu je ovde reč, zar ne.
    Pazi Njemci Balkanske i LUzicke Srbe zovu na dva nacina.
    A Njemci vjekovima zive sa Luzicanima i vjekovima pored balkasnkih Srba.

    To je finta svetosavska razumijes, balkanski i Luzicki Srbi imaju SLUCAJNO slicno ime.

    Talijani njemacki grad Minhen zovu Monaco, tako im lakse, ne sumnjam da su Srbi na mjesto Talijana da bi grad Minhen proglasili za istorijski i etnicki talijanski!
    Mi kazemo bitka je bila kod Nikopolja, a ustvari bitka je bila kod NIKOPOLISA, (Nikograda), to se valjda zove gramaticka transkripcija, kad nesto sto ti poznato zvuci obradis u duhu svog jezika.

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •