Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 87

Thread: Intel Core Duo 2

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Intel Core Duo 2

    i evo posto je izasao, kod nas jos nije a valjda ce uskoro
    jedan review sa net-a a zamolio bih i ostale ako nadju da postuju
    izgleda da su bolji od prethodnika i znatno jeftiniji
    heh bruke ja sam nedavno uzeo D 940 i platio ga skoro 300 evra a pogledajte sto rade ove 2jke, da se ubije cojek :mad:
    najjeftiniji ce da kosta oko 150 evra

    http://www.techspot.com/review/8-int..._2_duo_family/
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  2. #2
    Join Date
    May 2006
    Location
    Blok 5
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj kompjuter na posao ima taj procesor
    Ljakse

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koji procesor core duo 2? ne vjerujem tek je izasao
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da si pratio forume (bilo koji vezan za računare, pa i ovaj), ne bi uzimao tog 940

    to je za sad samo "papirni procesor"-još se ne proizvodi masovno a dok to stigne kod nas, ima još vremena. i prethodnik mu je core solo (i core duo), a ne pentium D....

    ploče su za sad skuplje, a čeka se i AMD-ov odgovor ako ništa drugo, onda bar K8 procesor u 65nm dok se ne pojavi K8L...

    a ne vidim zašto bi uzimao 940 kad je X2 sad veoma pristupačan
    ....

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ebi ga tako me zadesi, crka mi stari komp i onda nisam bio u toku neka zurba a imao sam novac i ojde
    bas me zanima kako ce se grijati ove nove 2jke jer se ovi D griju ubijaju
    al znas kako za godinu ili dvije ovaj D moze da sluzi dobro stim da se ne grije ovoliko
    jedini je problem ako bih krenuo sad da ga prodam ne bih moga da ga prodam koliko sam ga kupio
    znaci vec sam u minusu oko 150 evra

    a izgleda da ni ploche nece bit nesto preskupe isto oko 150 evra

    a sto se tiche ovoga sto sam uzeo pentium D a ne AMD, pa ne znam rekli su mi bili da ovaj ipak ima bolje performanse od tih jeftinijih amd
    govorili su da je D 805 na 2.6Ghz najjachi za one pare od 100 i nesto eura, e sad D 940 na 3.2Ghz mora bit jachi od vecine amd-ovi
    Last edited by Mungos; 12-08-06 at 16:07.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma nisu bolje performanse-Intel se sa conroeom (core2) prvi put "vratio na tron" nakon 7-8 godina.

    a jeftini amd procesori su isto dosta dobri (posebno kad se overklokuju)

    u svakom slučaju nije ni 940 puno daleko, ali da je amd bolji za iste pare-jeste.

    pentiumD 805 jeste za te pare najbolji (jer je najjeftiniji dual core procesor-mada u neku ruku i nije dual core, nego dual chip što je drugo), ali samo zato što za te pare nema dual core AMD procesor, a ne što je intel bolji!
    ....

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AMd X2 3800 i 4400 su jedini koji se mogu uporedit sa mojim D 940 po cijeni i performansama
    3800 je nesto jeftiniji dok je 4400 masu skuplji bar sada a prije dva mjeseca vjerovatno su bili i skuplji
    znaci to je sve tu negdje
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db
    da si pratio forume (bilo koji vezan za računare, pa i ovaj), ne bi uzimao tog 940

    to je za sad samo "papirni procesor"-još se ne proizvodi masovno a dok to stigne kod nas, ima još vremena. i prethodnik mu je core solo (i core duo), a ne pentium D....

    ploče su za sad skuplje, a čeka se i AMD-ov odgovor ako ništa drugo, onda bar K8 procesor u 65nm dok se ne pojavi K8L...

    a ne vidim zašto bi uzimao 940 kad je X2 sad veoma pristupačan
    Nije papirni moze se nabavit u BG lako a ja mislim i ovdje (Conroe (desktop varijanta) ako mislis na njega).
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    May 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    794
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam na netu nasao da AMD Athlon 64 X2 4600+ sa windcore jezgrom za 250dolara.......

  10. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Da ne quote-am sve redom..

    Najjeftiniji nece da koshta i ne koshta 150 eura to ti garantujem! U US E6300 je predvidjen da koshta 183$, ali naravno zbog vishe faktora.. mislim da je oko 200-230$, shto prevedeno na nashe cijene, (naravno to se ne radi prostom konverzijom dolara u eure), sigurno nece bit ispod 250 eura.. Ko je do sad pratio cijene u US i kod nas, ovo i nije neka novost..


    I u pravu je chovjek, lansiranje je bilo, "papirno", prije par dana, krajem jula u USA!
    Te, da se moze lagano nabavit u BG a i kod nas?!?!
    Molio bih da nam kazesh, dje to!? jer eto na PC berzi samo jedan jedini (E6700).. I nijedan vishe, ne bih o plochama i adekvatnoj memoriji za njega, (kod nas..)

    (btw, za ovaj pomenuti E6700 intel je predvidio cijenu od 530$, dok u maloprodaji u US koshta 600-650dolara, a evo kod nas je 679 eura!! (iz ovoga se najbolje vidi shta se dogadja sa cijenama kod nas..)

    Core 2 duo je najveci iskorak u IT zajebancijama u zadnjih desetak godina..,
    i u trenutku kad memorije i ploche za njega budu razumnih cijena i preleze djechije bolesti, to je trenutno neshto najbolje shto postoji.. chak najslabiji procesori iz dual core 2 duo game, daju rezultate priblizne AMD-ovom trenutno najjachem CPU-u FX-62, E6600 i E6700 su bolji, o Extreme 6800 da ne govorim..

    A da se ne bi avetalo i bachale pare na high-end lopovluke (mislim na E6600/E6700/Extr6800), clockovani E6300 i E6400 daju performanse priblizne najstarijem bratu Extreme 6800 (posebno E6400).. tako, dobra plocha i dobro ladjenje, i eto Divine Dragona, kakvog ni Jugi-oh nema!!
    Last edited by NexusVI; 15-08-06 at 12:02.

  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Location
    Blok 5
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mungos
    koji procesor core duo 2? ne vjerujem tek je izasao
    osh se kladimo
    Ljakse

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa u prodaju su mozda tek nekih 20tak dana e sad ne znam koliko ti je star taj racunar mozda se radi o Core Duo 1
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI
    Da ne quote-am sve redom..

    Najjeftiniji nece da koshta i ne koshta 150 eura to ti garantujem! U US E6300 je predvidjen da koshta 183$, ali naravno zbog vishe faktora.. mislim da je oko 200-230$, shto prevedeno na nashe cijene, (naravno to se ne radi prostom konverzijom dolara u eure), sigurno nece bit ispod 250 eura.. Ko je do sad pratio cijene u US i kod nas, ovo i nije neka novost..


    I u pravu je chovjek, lansiranje je bilo, "papirno", prije par dana, krajem jula u USA!
    Te, da se moze lagano nabavit u BG a i kod nas?!?!
    Molio bih da nam kazesh, dje to!? jer eto na PC berzi samo jedan jedini (E6700).. I nijedan vishe, ne bih o plochama i adekvatnoj memoriji za njega, (kod nas..)

    (btw, za ovaj pomenuti E6700 intel je predvidio cijenu od 530$, dok u maloprodaji u US koshta 600-650dolara, a evo kod nas je 679 eura!! (iz ovoga se najbolje vidi shta se dogadja sa cijenama kod nas..)

    Core 2 duo je najveci iskorak u IT zajebancijama u zadnjih desetak godina..,
    i u trenutku kad memorije i ploche za njega budu razumnih cijena i preleze djechije bolesti, to je trenutno neshto najbolje shto postoji.. chak najslabiji procesori iz dual core 2 duo game, daju rezultate priblizne AMD-ovom trenutno najjachem CPU-u FX-62, E6600 i E6700 su bolji, o Extreme 6800 da ne govorim..

    A da se ne bi avetalo i bachale pare na high-end lopovluke (mislim na E6600/E6700/Extr6800), clockovani E6300 i E6400 daju performanse priblizne najstarijem bratu Extreme 6800 (posebno E6400).. tako, dobra plocha i dobro ladjenje, i eto Divine Dragona, kakvog ni Jugi-oh nema!!
    Ja ti kazem da ga u Grapollu ima sigurno, a vjerovatno i ovdje u Tradecomu, e sad po kojoj cijeni ces ga dobiti to je druga stvar

    I jos nesto, samo je Extreme varijanta otkljucana
    She is only here to annoy herself!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Ja ti kazem da ga u Grapollu ima sigurno, a vjerovatno i ovdje u Tradecomu, e sad po kojoj cijeni ces ga dobiti to je druga stvar

    I jos nesto, samo je Extreme varijanta otkljucana
    Evo da ne bude da pricham na pamet:

    http://www.anandtech.com/cpuchipsets...oc.aspx?i=2802

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pardon, mislio sam da je samo na toj varijanti otkljucan mnozilac
    She is only here to annoy herself!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Naravno, a ja ocekujem ogroman pad cijena S939 procesora i ploca za iste
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ja cu uzet Venice (3000+) vjerovatno, vec ih ima za 60-70 polovnih u BG
    She is only here to annoy herself!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest
    AMD jos uvijek radi u 90nm. Ocekujem ogroman napredak kad predju na 65nm.
    Za to ces se nacekati.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac
    Za to ces se nacekati.
    Zbog zasto?
    Ili ti po naski receno: Vaj?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Zbog zasto?
    Ili ti po naski receno: Vaj?
    nije bas tako lako prebaciti produkciju sa 90nm na 65nm. Intel je o tome pricao vise od godinu dana i tek sada izbacuju "normalne" 65nm, znaci procesore koji ne "cure" struju i koji imaju neke normalne performanse.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac
    nije bas tako lako prebaciti produkciju sa 90nm na 65nm. Intel je o tome pricao vise od godinu dana i tek sada izbacuju "normalne" 65nm, znaci procesore koji ne "cure" struju i koji imaju neke normalne performanse.
    Znam znam citao sam podosta :-)
    Ali cisto sumnjam da AMD kad je poceo da jede sve veci kolac na trziste, sjedi skrstenih ruku.
    Inace po neki procjenama iz marketinga, svega 5% ukupnih tehnickih dostignuca se primijeni, a oni 95% se cuva za ne daj boze. Ipak ja ocekujem skori odgovor AMD-a. Vidjecemo.

    P.S. Bojim se e ce ovaj topik prerast u I. vs A. a ne bih volio :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Fabrika u Drezdenu je potpuno spremna za 65nm, ceka se samo da inzenjeri zavrse svoj posao.
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Fabrika u Drezdenu je potpuno spremna za 65nm, ceka se samo da inzenjeri zavrse svoj posao.
    http://www.amdboard.com/amd_fab36.html

    04/27/06 Dresden ramp on schedule, says AMD
    The conversion from 90- to 65-nm processes at Fab 36 is proceeding in "a well-integrated manner," said Deppe. AMD is using a methodology called "Shared Transfer Transistors." At Fab 36, where the first commercial 90-nm products rolled in March, Deppe said AMD began testing 65-nm transistors using 90-nm process technology last June.

    Znaci to je bilo u Aprilu a sada je August, samo 4 mjeseca posle. A evo sta oni kazu:

    With the production ramp in Fab 36 progressing on schedule, the company intends to make 90nm production shipments in the first quarter of 2006 and begin 65nm production by the end of 2006. AMD has set a goal to be substantially converted to 65nm in Fab 36 by mid-2007.
    Znaci neces nikakvih ogromnih novosti iz AMDa viditi tamo do 2007. Sta mislis da AMD ima nesto oni nebi nista pricali? Isto ko sto je Intel na sve strane pricao mjesecima prije nego sto je Core2 izasao i niko im nije vjerovo i eto sada situacije.

    Normalno AMD procesori su sasvim solidni i dugo su vremena vodili, ali evo sada je druga prica. Trenutno se bolji procesor od Core2 nemoze naci pogotovo ako se uracuna da se moze malo overclockovati.

    Kako god okrenes ovo nama pravo pase, jer dok se AMD i Intel tuku oni smanjuju cjene tako da mi pobjedimo na kraju . Samo da hoce ova tuca malo potrajati :-D

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Da da, a izgleda da je ovaj najslabiji Core 2 (mislim da je E6300) naslijedio 300A ako ga se iko sjeca
    She is only here to annoy herself!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI
    Da ne quote-am sve redom..

    Najjeftiniji nece da koshta i ne koshta 150 eura to ti garantujem! U US E6300 je predvidjen da koshta 183$, ali naravno zbog vishe faktora.. mislim da je oko 200-230$, shto prevedeno na nashe cijene, (naravno to se ne radi prostom konverzijom dolara u eure), sigurno nece bit ispod 250 eura.. Ko je do sad pratio cijene u US i kod nas, ovo i nije neka novost..


    I u pravu je chovjek, lansiranje je bilo, "papirno", prije par dana, krajem jula u USA!
    Te, da se moze lagano nabavit u BG a i kod nas?!?!
    Molio bih da nam kazesh, dje to!? jer eto na PC berzi samo jedan jedini (E6700).. I nijedan vishe, ne bih o plochama i adekvatnoj memoriji za njega, (kod nas..)

    (btw, za ovaj pomenuti E6700 intel je predvidio cijenu od 530$, dok u maloprodaji u US koshta 600-650dolara, a evo kod nas je 679 eura!! (iz ovoga se najbolje vidi shta se dogadja sa cijenama kod nas..)

    Core 2 duo je najveci iskorak u IT zajebancijama u zadnjih desetak godina..,
    i u trenutku kad memorije i ploche za njega budu razumnih cijena i preleze djechije bolesti, to je trenutno neshto najbolje shto postoji.. chak najslabiji procesori iz dual core 2 duo game, daju rezultate priblizne AMD-ovom trenutno najjachem CPU-u FX-62, E6600 i E6700 su bolji, o Extreme 6800 da ne govorim..

    A da se ne bi avetalo i bachale pare na high-end lopovluke (mislim na E6600/E6700/Extr6800), clockovani E6300 i E6400 daju performanse priblizne najstarijem bratu Extreme 6800 (posebno E6400).. tako, dobra plocha i dobro ladjenje, i eto Divine Dragona, kakvog ni Jugi-oh nema!!

    Ako želite svoj primerak ove zverine, prvi komercijalni primerci su u Beogradu već u četvrtak. Dolaze kroz zvaničnu mrežu jednog od glavnih uvoznika pa je cena sa pdv-om i tri godine garancije sledeća:

    E6300.......17750din.
    E6400.......21200din.
    E6600.......29500din.

    Kako su količine užasno ograničene, rezervišite svoj primerak.
    PM ili 063/684-063

    Jeste malo skuplje ali ne mnogo nego na zapadu
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. konfiguracija sa D 940 dual core
    By Mungos in forum Hardware
    Replies: 14
    Last Post: 05-10-06, 00:17
  2. Kupujem AMD Barton core
    By patuljasti_dvometras in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-06, 01:39
  3. ATI 9200 128MB za 15e, modem Intel 56k 5e
    By MontSAT in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-06, 12:24
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49
  5. Kupujem procesor Intel Pentium 3 600 ~ 933 MHz
    By :):):(:(: in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 07-04-04, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •