Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 85 of 85

Thread: Koji biznis poceti?

  1. #76
    Join Date
    May 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    izvini...ja mislila da ljude zanima kako to ide..da le lutaju bzvze
    a kako si objasnio ... izgleda da si trebao postaviti tvoju temu na vicevi i humor...da mi 'ozbiljni' ne pretjerujemo





    izvinjavam se na preozbiljno shvacenoj temi... nastavite da se zezate
    hahahhaha...izvini molim te ako si se nasla uvrijedjena...

    ljudi koji ce komentarisati na temu prepostavljam da znaju o cemu se radi..
    nije tema izrada biznis planova..nego ideje....

  2. #77
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dusho, a gdje si ti vidio biznis plan?

    nisi ti shvatio moj post kao info - da se kvalitetne i uspjeshne ideje naplacuju uz garanciju uspjeha. Niko nece dati dobru ideju na forumu, prichace o svemu i o onome o chemu i ti znash i bilo ko ovdje... istina, banalnost topica je u tome i tu si u pravu...ali one koje zanima kako se ideja moze sprovesti u djelo...rekoh. A pored savjetnistva, navedoh i sve ostalo pa i sredjivanje kreditne linije bez limita za realizaciju ideje. Neko ne mora imati novac, ali moze imati ideju i tu ideju sprovesti u djelo bez i jednog novchica ucheshca. Ako smatrash da je to sto sam rekla suvishno za znati i da je bolje trljati gluposti "sta mi reche komshinica na pijacu jutros o njenom djeverichicu sto je ozenio kcerku od onog sudije iz one vladajuce stranke koji je od 2 eura zaradio milione" onda ok
    p.s. jedan bolji biznis plan je oko USA $ 200 000- 250 000...tako da ne ochekuj da ce ga iko ovdje ispisivati..ima tu posla dosta.

    Poz.
    Last edited by LadyDaytona; 08-12-06 at 21:33.

  3. #78
    Join Date
    May 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    dusho, a gdje si ti vidio biznis plan?

    sto mi tepas,da neces to da mi pokazes kako se prave biznis planovi?

    vidim da si dosta informisana,svakako su korisne te informacije,ali nije bila to tema ,ali i u pravu si da ljudi nece da iznose ideje,radije ce ih sacuvati za sebe,ali sam pokusao,da vidim sta ce se komentarisati...nisam znao za ovaj topic...
    rade se biznis p. i u cg,ali po mnogo manjoj cijeni iz raloga sto niko nije spreman da da tolike pare za biznis plan,kad u cijeli biznis ce da ulaze toliko..tj. nema velikih biznisa u cg
    ljudi koji su spremni da daju toliko para za biznis plan,ocekuju mnogo vise para nego sto su ulozili u biznis plan od svoga biznisa...i mongo su ubijedjeni da ce ta ideja da uspije..

  4. #79
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tepah ti kao nekom ko izgleda nije ni svjestan gdje je postavio temu al usput samo on znao da je tema za humor i viceve ...
    Tepah ti kao nekome koji se usudjuje da vidi nesto sto nije ni napisano u mom postu..
    Eto sta da ti kazem dalje... da moja informisanost nema nikakve dileme pa i ne trazim potvrdu o tome ni od tebe...sta si ti ochekivao u trenutku postavljanja teme to je irelevantno.. ne mozesh znati kako ljudi reaguju na neku temu, i djetinjasto je ochekivati da svi misle kao ti.
    Ako vec ne znash o ovome o chemu pisah, barem ne citiraj ako vec ne chitash ono sto je napisano.. jer Dusho, ja sam lijepo napisala kako ide od ideje do realizacije.. vrijednost od tachke do tachke... a, da bi doshao do biznis plana i isplate istog shvatio bi da li je isplativ ili ne u samom startu.
    ljudi koji su spremni da daju toliko para za biznis plan,ocekuju mnogo vise para nego sto su ulozili u biznis plan od svoga biznisa...i mongo su ubijedjeni da ce ta ideja da uspije..
    Ne radi se o ubijedjenosti nego o dokazanoj uspjeshnosti ulaska u posao u samoj realizaciji ideje u dugogodishnjem smislu. No, da ne drzim predavanje... necesh ni shvatiti, jer ochigledno i ne znash kako to ide pa je uzalud.
    Ko razumije...razumije.

    poz.

  5. #80
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo stize Miljeta,

    Slavio sam 60 RODJENDAN,
    pa sam precera sa VINOM.

    Za ideje je najbolje uzeti TELEFONSKI IMENIK DANSKE, sa zuckastim STRANICAMA,
    sa stotinu hiljada RAZNORAZNIH FIRMI, po nekoliko hiljada u istoj branzi, pochnimo od CHISHCENJA KLOZETA I KANCELARIJA,
    pa gurajmo preko raznih zanatskih usluga, do softverskog servisa.

    Revizorskih firmi ili obrachna plata za manje firme.

    Ili upalite kola i u okolini svakog veceg GRADA na ZAPADU imate INDUSTRISKE KVARTOVE, velichine PODGORICE ili Nikshica.

    Svi oni neshto PROIZVODE ili ,
    snadbijevaju to trzishte sa dobro poznatim proizvodima svijetskih firmi,
    skladishta i zastupnishtva, philipsa, danfosa, grama, micro-matika, B&O itd.

    Evo ja iz Brskuta, radim za desetak svjetskih firmi, a moj ukupni promet godishnji, ne prodje 300 hiljada eura.
    Sve velike KOMPANIJE su svoje poslove raspolredile malim firmama, najbolje se radi u svojoj kuci i svojoj fabrici, pod istim krovom, bez putovanja vozovima i autobusima, poshalju komponente pa kad sastavish ti ili odnesi ili na POSHTU ILI TRANSPORTNU FIRMU koja dolazi u roku od ure vremena i razvozi po cijeloj JEVROPI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #81
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    176
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji li neki forum crnogorskih privatnika (Pravna lica) mala, srednja, velika, svakakva preduza a da nisu informacije iz '05 - '06 ka na MBA ili bissniscg. info

    A‚sto se tice biznisa u CG itekko da ima. Zavisi od ulaganja uglavnom. Piljare, kafane, butici... vec vidjeno, a za fabrike, mashine, postrojenja treba coek da nabavi cifru sa 7-8 nula
    postoji mogucnos da se od "Agencije za razvoj malih i srednjih preduzeca" uzme ideja...ima ih dosta i ima zanimljivih. Tu su radovi mladih obrazovanih ljudi jos prekaljeni fini ljudi rade, sve se moze dogovorit, informisat, pogledat... Kod stare vatrogasne su im kancelarije

    Ja sam mislio i mislio i posle godinu dana smislio i krenuo u posa. Imam 5 godina fore da ozivim tu misiju. Tesko jes, milion problema i $ekirancija ali sve je to ****** pri filingu kad sklopis posa, izdas fakturu
    CRX V-TEC

  7. #82
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo malim surfovanjem po netu mozete naici na korisne sajtove vezano za pocinjanje biznisa.

    Na prvo mjesto
    Centralni Registar Privrednog Suda
    http://www.crps.co.me
    Imate odlicnu pretragu registra po djelatnostima, po gradovima, itd.
    Evo ovdje sam iskopirao i stavio u Excel (djelatnosti.zip) koje sve djelatnosti postoje (postoji ih jos ali ovo je registrovano u privrednom sudu, baza vjerovatno vuce korijene iz SFRJ :yipiiii
    Ovo moze biti korisno nekome ko ne zna sto raditi

  8. #83
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Direkcija za razvoj malih i srednjih preduzeca
    http://www.nasme.me/

    Eliminisanje barijera za razvoj preduzetnistva u CG
    http://www.biznis-barijere.com/

    Licno smatram da je najveca barijera, podic kredit.
    Da bi podiga kredit 15k od banke traze i hipoteku plus zirante, e jbg ne no treba zalozit organe svoje
    Last edited by autodijagnostika; 06-09-09 at 14:40.

  9. #84
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Servi za pranje tepiha, staza...
    Sigurna zarada, samo malo spustiš cijene u odnosu na druge!
    Agenciju za bliske kontakte... vršiš posredništvo kod upoznavanja ljudi,daješ garanciju diskrecije...
    U Baru jedna ruska firma zgrće velike pare...
    Zakuči trafiku pored škole i vrši prodaju žvaka, čipsa, smokija...
    Libertas

  10. #85
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    NAJUNOSNIJI POSAO U CRNOJ GORI,
    uchlani se u PARTIJU,
    i PRODAJ MOODA ZA BUBREGE,
    biraj izmedju POZICIJE & OPOZICIJE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42
  2. Replies: 20
    Last Post: 17-12-10, 19:35
  3. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 18:45
  4. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 18:52
  5. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 13:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •