Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 86

Thread: Koji biznis poceti?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Koji biznis poceti?

    Prije 17-18 godina, u Crnoj Gori pocese masovno da se formiraju privatne firme i da se individualci oprobavaju u privatnom biznisu. Mnoge od njih nikad nijedan posao nijesu napravile, ali se pokusalo bar. Kasnije je doslo do ukrupnjavanja. Dodatnim propadanjem drzavnih preduzeca, pojedinci su se vjesto domogli dodatne vrijednosti i vremenom stvarali svoja mala carstva u odredjenim bransama poslovanja. Danas u svakoj sferi imamo samo po nekoliko jakih firmi, a sitne firme po pravilu propadaju bezuspjesno pokusavajuci da se ukljuce u red takvih uspjesnih kompanija.

    Zanima me koji je to biznis ili djelatnost, a da nije rentiranje stanova i drugih nekretnina, koji pruza neku sansu novim privatnicima da sa 10-20 000 Eura zapocnu privatan posao u oblasti konsaltinga, tehnike, informatike ili pak trgovine? Ili, koje su to drzavne instance koje su nadlezne da stimulisu ili finansijski pomognu neke valjane projekte? Ili i dokazani strucnjaci, nakon 15-20 godina rada u nekim drzavnim preduzecima moraju da startuju od nule, a njihovo iskustvo i znanje da nikoga ne zanima. Naravno, sve u cilju stvaranja novih vrijednosti, novog kapitala, uposljavanja novih radnika i na kraju, dobijanja jos jednog jakog poreskog obveznika. To je svima u interesu. Ima li neko od mudrih forumskih glava ideju o tome?
    Last edited by forumen; 10-08-06 at 12:25.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Balon i teren za fudbal,kosarku itd....

    Doduse malo je vishe para potrebno za to,ali garant prolazi i brzo se pare vracaju.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Koji biznis poceti?

    Hm, zar je to tako isplativo?
    Last edited by forumen; 10-08-06 at 12:21.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forumen
    Hm, zar je to tako isplativo?
    Podji pa vidji oli nac termin,inace u bg poznajem coeka koji ih drzi 6 i otvara sedmi sad...

    Htio sam sa bratom da roknem to odje prije par godina,nego podje preko da igra lopte i propade sve....mada ni sad nije kasno bih reka....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    Podji pa vidji oli nac termin,inace u bg poznajem coeka koji ih drzi 6 i otvara sedmi sad...

    Htio sam sa bratom da roknem to odje prije par godina,nego podje preko da igra lopte i propade sve....mada ni sad nije kasno bih reka....
    Koliko je ulaganje tu? A treba imati i plac...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema banalnijeg pitanja od 'sto poceti?', a da je teze na njega valjano odgovoriti.
    Mrka je kapa za pocetnike, moje je misljenje. Nema branse koja nije 'zauzeta' i to od najmanje nekoliko jakih i mocnih. Koji hoce, prirodno je to, da su jos jaci i jos mocniji, gazeci nemilosrdno oko sebe. Ima se utisak da ne spavaju, nego samo smisljaju sto bi jos moglo da se 'poklopi', a, fala Bogu, (i bogicima) ima se, moze se, pa se osmisljeno odmah realizuje. Za to vrijeme, zabrinuti i stisnuti novajlije, biznismeni od nevolje, strepe nad svojom crkavicom, boje se, oklijevaju...
    Bilo je vrijeme, neposredno pred posljednje ex-Yu ratove i odmah za njima, kada je bilo prostora za pocinjanje kako-tako novih i nepro*****nih poslova i kada se moglo poceti sa malo. Trziste je bilo tanko, ali ne tanje no danas. K tome, bilo je gladno roba, moglo se proizvesti i prodati mnogo toga. Trgovina je posla napravila. Nego, posljednjih godina svjedoci smo prave poplave ponude svega i svacega. Nista na trzistu ne fali, osim musterija.
    U toku svih ovih godina djelovanja privatnog biznisa znatno su narasli standardi poslovanja i ne moze se poceti bilo kako. Nema vise improvizacija, krpljenja i farbanja, sve treba da bude 'na nivou'. Od poslovnih prostorija, tehnike, zaposljenih, sredstava...a sve je to pocetniku jako tesko ili nemoguce stvoriti.
    Ne zelim da bilo kome ubijam volju, ali ne vidim bas neki veliki prostor za nove...
    Dati nekome ideju sto da pocne nije lako, a ljudi to rijetko i hoce da rade. Ako sto smisle i ucini im se izglednim, ljubomorno to skrivaju za sebe same.
    Da se malo izmaknem od takvih: mislim da uspjesan posao mogu poceti strucnjaci (ako to vec nisu uradili) advokati, arhitekte, ljekari specijalisti...Oni svoju bransu poznaju, znaju koja su im sredstva najpotrebnija i ti se poslovi mogu poceti s (relativno) malo para.
    Last edited by monitor; 10-08-06 at 13:34.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor
    Nema banalnijeg pitanja od 'sto poceti?', a da je teze na njega valjano odgovoriti.
    Mrka je kapa za pocetnike, moje je misljenje. Nema branse koja nije 'zauzeta' i to od najmanje nekoliko jakih i mocnih. Koji hoce, prirodno je to, da su jos jaci i jos mocniji, gazeci nemilosrdno oko sebe. Ima se utisak da ne spavaju, nego samo smisljaju sto bi jos moglo da se 'poklopi', a, fala Bogu, (i bogicima) ima se, moze se, pa se osmisljeno odmah realizuje. Za to vrijeme, zabrinuti i stisnuti novajlije, biznismeni od nevolje, strepe nad svojom crkavicom, boje se, oklijevaju...
    Bilo je vrijeme, neposredno pred posljednje ex-Yu ratove i odmah za njima, kada je bilo prostora za pocinjanje kako-tako novih i nepro*****nih poslova i kada se moglo poceti sa malo. Trziste je bilo tanko, ali ne tanje no danas. K tome, bilo je gladno roba, moglo se proizvesti i prodati mnogo toga. Trgovina je posla napravila. Nego, posljednjih godina svjedoci smo prave poplave ponude svega i svacega. Nista na trzistu ne fali, osim musterija.
    U toku svih ovih godina djelovanja privatnog biznisa znatno su narasli standardi poslovanja i ne moze se poceti bilo kako. Nema vise improvizacija, krpljenja i farbanja, sve treba da bude 'na nivou'. Od poslovnih prostorija, tehnike, zaposljenih, sredstava...a sve je to pocetniku jako tesko ili nemoguce stvoriti.
    Ne zelim da bilo kome ubijam volju, ali ne vidim bas neki veliki prostor za nove...
    Dati nekome ideju sto da pocne nije lako, a ljudi to rijetko i hoce da rade. Ako sto smisle i ucini im se izglednim, ljubomorno to skrivaju za sebe same.
    Da se malo izmaknem od takvih: mislim da uspjesan posao mogu poceti strucnjaci (ako to vec nisu uradili) advokati, arhitekte, ljekari specijalisti...Oni svoju bransu poznaju, znaju koja su im sredstva najpotrebnija i ti se poslovi mogu poceti s (relativno) malo para.
    Da, te struke imaju zaokruzen posao, manje od ostalih zavise od drugih. Svoje znanje mogu da najbrze naplate jer im je i posao zaokruzen i jasno defiisan. Advokati danas prosperiraju nevjerovatno. Jos kad posreduju u kupoprodajnim transakcijama, recimo na primorju, gdje se ogromne pare vrte, pa time i njihova provizija bude znacajna za mali posao...

    Monitore, slazem se potpuno sa tvojom opservacijom, tesko je sad uskociti u cvrste krugove privatnog biznisa. Pogotovo da covjek u tome osjeti neko zadovoljstvo. Jer, sto bi inace napustao neki udobniji, ali posao koji mu ne pruza zadovoljstvo, koje je neophodno da bi funkcionisao i zivio zdravo...

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forumen
    Prije 17-18 godina, u Crnoj Gori pocese masovno da se formiraju privatne firme i da se individualci oprobavaju u privatnom biznisu. Mnoge od njih nikad nijedan posao nijesu napravile, ali se pokusalo bar. Kasnije je doslo do ukrupnjavanja. Dodatnim propadanjem drzavnih preduzeca, pojedinci su se vjesto domogli dodatne vrijednosti i vremenom stvarali svoja mala carstva u odredjenim bransama poslovanja. Danas u svakoj sferi imamo samo po nekoliko jakih firmi, a sitne firme po pravilu propadaju bezuspjesno pokusavajuci da se ukljuce u red takvih uspjesnih kompanija.

    Zanima me koji je to biznis ili djelatnost, a da nije rentiranje stanova i drugih nekretnina, koji pruza neku sansu novim privatnicima da sa 10-20 000 Eura zapocnu privatan posao u oblasti konsaltinga, tehnike, informatike ili pak trgovine? Ili, koje su to drzavne instance koje su nadlezne da stimulisu ili finansijski pomognu neke valjane projekte? Ili i dokazani strucnjaci, nakon 15-20 godina rada u nekim drzavnim preduzecima moraju da startuju od nule, a njihovo iskustvo i znanje da nikoga ne zanima. Naravno, sve u cilju stvaranja novih vrijednosti, novog kapitala, uposljavanja novih radnika i na kraju, dobijanja jos jednog jakog poreskog obveznika. To je svima u interesu. Ima li neko od mudrih forumskih glava ideju o tome?
    Ovako prijatelju. Istina je sveprisutna pa i u ovim gornjim komentarima. Ali kako ja nisam skrt na idejama ... osim sto imas 20.000 eura (sto je jako malo za pocetak), moras imati jos nesto - MUDA. Odnosno biti spreman izgubiti tih istih 20.000 eura s velikim rizikom. Pitanje je samo ... sto ti podrazumijevas za business i s koliko si se spreman zadovoljiti? Dakle nije rijec samo o pocetnom ulaganju nego i u krajnjim ciljevima.

    Razmisli malo o dobivanju koncesije za uzgoj skoljki, racica i ostalih morskih plodova. Jedna od trazenijih stavri je i uzgoj slatkovodnih racica (u bazenima dakako s protocnom vodom). A ako imas mogucnosti uzgajati jegulje (jedan kg mladih jegulja u maloprodaji kod mene dostize cca. 1000 eura). Da tebi ostane samo 200 eura po kg to je vec preveliki business. Mislim da je to sasvim isplativo, zar ne? Sad je samo pitanje dodatnih ulaganja u sanitarne uvjete (rashladne komore i postrojenja za duboko zamrzavanje, jednostavne hladnjace za prijevoz proizvoda i slicno).

    Eto, ako ti nisam puno pomogao, nisam ni odmogao. Uglavnom, moras imati proizvod kojeg nitko nema na trzistu i onda ti je posao zagarantiran - recimo opet slatkovodne racice ili mlade jegulje. I onda uz dobar marketing i osobnu komercijalu vec ces prodati nesto, a roba ti se ne moze pokvariti, jer je drzis duboko zamrznutu.

    Ja u poslove "od danas do sutra" ne vjerujem.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tesko je uskociti u cvrste krugove privatnog biznisa, ali zasto bi to bio nekome cilj? Ako se planira neki privatan posao mislim da treba biti spreman na kakav-takav rizik. Sad je pitanje pojedinca koliko (puno) moze da rizikuje - Osnovna stvar je: Postaviti stvari u realnu osnovu. Znati cime se raspolaze i koliko daleko se moze ici u slucaju neuspjeha.

    Gledam ljude u okolini Cetinja koji su napravili lijepe pare od prodaje starih automobila. Jedan od njih je poceo, ostali objerucke prihvatili i to tako funkcionise. Moj komsija, inace dobar i pristojan momak, odlucio je da se okusa u tom poslu i poceo relativno kasno. Ono sto je uradio bilo je kopiranje onoga sto su njegovi prethodnici uradili - ni jednog trena se nije potrudio (koliko god to izgledalo nemoguce u tom poslu) da unese neke novitete, da osvjezi ponudu, da radi na marketingu, da potrazi savjet koju vrstu kola da kupuje, da li mozda da se posveti specijalizovanim vozilima... nista od toga.

    I ja tu vidim sansu za ljude koje u posao ne ulijecu na osnovu preporuke, obecanja ili "grlom u jagode". Ako se stvari postave onako kako treba, ako se sopstvene granice "izdrzljivosti" ne precijene i ako nije glavni cilj da se za mjesec dana ima mercedes i obrce tura cijeloj kafani - ako (u osnovnom) ljudi imaju strpljenja mislim da ima prostora da se "napravi posao".

    Nekolike ideje gdje i na koji nacin ulagati imam i smatram ih izuzetno povoljnim. Naravno - necu ih obnarodovati jer sam u fazi razmatranja mogucnosti realizacije.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by m@ki
    Ovako prijatelju. Istina je sveprisutna pa i u ovim gornjim komentarima. Ali kako ja nisam skrt na idejama ... osim sto imas 20.000 eura (sto je jako malo za pocetak), moras imati jos nesto - MUDA. Odnosno biti spreman izgubiti tih istih 20.000 eura s velikim rizikom. Pitanje je samo ... sto ti podrazumijevas za business i s koliko si se spreman zadovoljiti? Dakle nije rijec samo o pocetnom ulaganju nego i u krajnjim ciljevima.

    Razmisli malo o dobivanju koncesije za uzgoj skoljki, racica i ostalih morskih plodova. Jedna od trazenijih stavri je i uzgoj slatkovodnih racica (u bazenima dakako s protocnom vodom). A ako imas mogucnosti uzgajati jegulje (jedan kg mladih jegulja u maloprodaji kod mene dostize cca. 1000 eura). Da tebi ostane samo 200 eura po kg to je vec preveliki business. Mislim da je to sasvim isplativo, zar ne? Sad je samo pitanje dodatnih ulaganja u sanitarne uvjete (rashladne komore i postrojenja za duboko zamrzavanje, jednostavne hladnjace za prijevoz proizvoda i slicno).

    Eto, ako ti nisam puno pomogao, nisam ni odmogao. Uglavnom, moras imati proizvod kojeg nitko nema na trzistu i onda ti je posao zagarantiran - recimo opet slatkovodne racice ili mlade jegulje. I onda uz dobar marketing i osobnu komercijalu vec ces prodati nesto, a roba ti se ne moze pokvariti, jer je drzis duboko zamrznutu.

    Ja u poslove "od danas do sutra" ne vjerujem.
    Ni ja ne vjerujem u takve poslove!

    Ne da mi nisi odmogao, vec si mi pomogao. To su poslovi, cini mi se, koji donose profit, ali ga mozda i gube, ako se desi neka nepredvidjena katastrofa. Koliko se sjecam, biznis sa onim crvima ili glistama u CG je dozivio fijasko, valjda su ih kupili loseg kvaliteta, iako je garantovan kvalitet...

    Reci mi, jesi li ti u CG ili van nje, i da li ovim nudis saradnju (shvatio sam da se ti bavis ovim poslom)?
    Last edited by forumen; 10-08-06 at 15:10.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Dje je to kilo jegulje 1000 eura?

    forumen nece ti niko otkrit tajnu poslova, jos bolje nece niko da preuzme rizik da ti predlozi nesto da radis i onda ne daj boze izgubis i onda ti on kriv.
    Jesi razmisljao da se malo igras sa akcijama?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Dje je to kilo jegulje 1000 eura?

    forumen nece ti niko otkrit tajnu poslova, jos bolje nece niko da preuzme rizik da ti predlozi nesto da radis i onda ne daj boze izgubis i onda ti on kriv.
    Jesi razmisljao da se malo igras sa akcijama?
    Razmisljam poodavno o nekim mogucnostima, i akcije su u tome prisutne... Logicno je da niko nece otkriti svoje dobitne ideje. Necu ni ja . Ali, ovdje nisam mislio da se posto poto otkriva vrsta biznisa, vec i da se malo osvijetli drzavna pomoc u smislu stimulisanja, savjetovanja ili kreditiranja. To da li cu se odluciti za gliste, jegulje ili polovna auta, zavisi od toga koliko osjecaja i uslova za tako nesto imam. Iako su neki poslovi de facto profitabilni, ne moze ih svako raditi. Nije sve za svakoga! Nekome takve pare lako padnu, a nekoga ubiju u vrh glave ...Ne bih se bavio poslovima koje neko radi decenijama, a zanemario posao koji ja radim duze vrijeme... Neka kombinacija da!
    Last edited by forumen; 10-08-06 at 15:43.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko radnika se mogu zaposliti u tim vashim priv. biznisima?
    Covjek moze da hekla i da ima za sebe zaradu, ali koliko interesa moze imati drustvo od toga? Koliko su ti uspjeshni CT dileri automobila zaposlili radnika?

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Nijednog a u najboljem slucaju 2 :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogrebno preduzece....svaki dan ima mushterija......
    Zaposliti:
    Lelekacha
    Tuzhbalicu
    Shofera
    i dvojicu za zatrpavanje,oni su jeftini..za bocu rakije obavljaju posao...
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  16. #16
    ciara Guest

    Default

    Ja bi sve pare na berzu, u akcije.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa je li loshe to shto makar oni rade? 1 nezaposleni manje?
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  18. #18
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Najisplativije a najjeftinije bi bilo otvoriti malo frizersku radnju sa tendencijom da preraste u frizerski alon.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ciara
    Ja bi sve pare na berzu, u akcije.
    my girl
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    Najisplativije a najjeftinije bi bilo otvoriti malo frizersku radnju sa tendencijom da preraste u...
    Akademiju :-)

    Pa se onda vozis drzavnim Audijem uz policijsku pratnju...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gradjevinsko preduzece
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Restoran Samo, s malo vishe para
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Svaki pochetak je tezak,
    ali ako neko stvarno zeli da radi ozbiljan i kvalitetan posao, neka pochne od svojih vrata, prvo za shto se uhvati je kvaka sa kljuchem, pogleda kvaku, moze li bolja, ljepsha i kvalitetnija za neku jachu cijenu, u predsoblju stoji ogledalo bez rama od masivnog drveta, moze li ram za ogledalo, dvije lampe iz socijalistichkog vremena, zashto ne lampe, odlaze kaput na pod, jer nema ormara niti vjeshalice, ulazi u dnevnu sobu i gleda one GROMADE od trosjeda, moze li SKANDINAVSKI MODEL OD DOMACE GOVEDJE KOZE, sijeda za niskim stolom (kupih jedan za 3000 eura, ovoga ljeta, sa Lovcenom i starom kapelom, i shest CRNOGORACA sa sabljama koji drze staklo na CRNOGORSKIM KAPAMA, radjen je za REZIM, ali zavrshi kod OPOZICIJE), dakle stolovi, pa udjesh u kuhinju i pogledash vrata od SOCIJALISTICHKIH VISECIH KREDENACA, kod toliko Crnogorske shume i kvalitetnog drveta, nema niko da ugravira orla rashirenih krila na vratanca VISECIH KREDENACA, otvorish fijoku sa viljushkama i kashikama, zashto ne NaZijonalne gravure Crnogorske, kad nabadash NJegushku prshutu, da VAM ne dosadjujem, mogao bih ovako cipan cijeli mjesec, ali je bolje da VI sami otvorite ochi i pogledate u izlozima prodavnica u samoposlugama po rafovima i pitate sebe,
    mogu li JA,
    jedan od ovih proizvoda,
    da radim,
    kvalitetnije,
    bolje,
    brze, racionalnije
    i ljpshe od DANASHNJE PONUDE NA TRZISHTU.

    Proshetajte do mjesta dje Rusi i stranci RENOVIRAJU postojece objekte i grade bazene, pogledajte obradjeni KAMEN, KAMENA ima, ali KLESARA NEMA ili je cijena ogromna, zato KAMEN, DRVO, PIJESAK, SHLJUNAK, VODA NA VISINI SA PADOM, KORIJENI OD STARIH STABALA,
    u rukama MANDUSHICA VUKA,
    bice svaka pushka ubojita.

    Bilo koji ZANAT ILI ZANATLIJA,
    koji ima ime u PODGORICI JE ZLATA VRIJEDAN,
    a nedostaje OGROMAN BROJ PRAVIH VRHUNSKIH MAJSTORA,
    ELEKTRICHARA; VODOINSTALERA; KERAMICHARA; PARKETARA; ZAVJESARA; TESARA; ZIDARA itd.

    ZLATNE RUKE I BISTRA GLAVA SU NAJVECE BOGASTVO,
    ovo sa akcijama i pishljivim papirima, je siguran put u PAKAO i bjezanje u debelu LADOVINU, tipichno za CRNOGORCE,
    Proglase predsjednika ustavnog suda Gospodina Mitrica,
    za opasnog KOCKARA koji ojadi KOCHARNICE,
    chovjek zivi kao PODSTANAR chetiri godine.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Da sam ikad imao para htio sam da pokrenem nesto kao sto je sad "Vas majstor"
    Brilijantna ideja.

    http://www.vasmajstor.com/
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako pogledamo statistiku,
    na 5,4 miliona Danaca, ima oko 600 hiljada samostalnih i porodichnih firmi, od El-instalatera, Vodo i sanitarnih, Keramichara, Tesara, Zavjesara, Frizera, puno je malih firmi za chishcenje kancelarija i fabrichkih hala, specijalizovanih i obichnih, montaza elektronike, malih livnica, alatnichara, izrada reklamnih panoa i hiljade drugih poslova, knjigo veznice, shtamparije, kopirnice, tumachi i prevodioci, vikari za sve poslove, obdanishta, starachki domovi i.t.d.

    Najbolje je uzeti TELEFONSKI IMENIK SA ZUTIM STRANAMA,
    tamo se lako moze ocijeniti u kojem pravcu ce potrebe u Crnoj Gori ici sledecih deset godina i zauzeti STRATESHKI VAZNU POZICIJU, sa koje ce pametni i sposobni ljudi moci poshtenim radom,
    da obezbijede, pristojne zarade za sebe, svoju familiju i svoje ZAPOSHLJENE, koje je najteze naci, problem sa KADROVIMA koji imaju RADNE NAVIKE je OGROMAN, toliko ljenchuga po kvadratnom kilometru, nema na kugli zemaljskoj, a nashi DJEDOVI su svaku parcelu od 10 kvadrata ogradili BEDEMOM dva metra visokim, sve svojim zuljavim rukama.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42
  2. Replies: 20
    Last Post: 17-12-10, 19:35
  3. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 18:45
  4. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 18:52
  5. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 13:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •