Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 74 of 74

Thread: Sta su to greenfield investicije

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    A ko bi bio taj original sa kojega CG treba da kopira?
    Quote Originally Posted by milovan
    DANSKA danska danska.
    Milovane, to bi izgledalo kao kad bi tebe natjerali da igras fudbal i rekli da nista ne mislis samo prvo poluvrijeme kopiraj Gravesena, a drugo poluvrijeme Mihaela Laudrupa. Moguce da bi bio golgeter i osvojio zlatnu kopacku, ali ja ipak imam neke, cini mi se, opravdane sumnje.
    Ovdje govorimo o greenfield investicijama kojih ima jako puno, ali zaobilaze Crnu Goru.
    Evo na primjer Tojota u Istocnoj Njemackoj pravi fabriku i planiraju da zaposle oko 2000 ljudi. Zamisli da im je neko iz Crne Gore rekao "evo vam Dakic pa tamo pravite" ili da im je Mugi rekao da nekoj ledini sa koje se ni korov ne cisti prave fabriku kako bi se razvezla prica.
    Samo izracunaj koliki bi bio dohodak pocev od komunalija za izgradnju, pa porez na plate tih radnika, pa toliko nezaposlenih odjednom poceli da trose svoje plate....

  2. #52
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Znaci dogovrismo se. Da dovedemo nekog klovna, ne mora bit ni petrovic, da zna 4-5 jezika svjetskih i da nam bude brend.
    No jos ne vidjesmo sto cemo sa onim blagom Petrovica.

    Svakome treba VRNUT OPLJACHKANO,
    i MILOVANU DINASTIJU PETROVICA koja je vladala 220 godina, radi indetiteta ovo moje petoro shto sam posija po svijetu,
    neka se KAZUJU PO PETROCICIMA KUCICIMA I ODZAKOVICIMA,
    a ne ovoj KUMROVECHKOJ BALAFURDIJI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #53
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E moj dobri Hari,

    Te kompanije prvo provjere RADNE NAVIKE i BROJ VJERSKIH I DRZAVNIH PRAZNIKA, pa PROCEDURU i SINDIKALNE AKTIVNOSTI,
    pa kad dobiju procjenu i ocjenu,
    kakvi smo mi za POSAO,
    bjeze GLAVOM BEZ OBZIRA,
    kod CZHEHA, SLOVAKA, MADJARA, NJEMACA, ESHTONACA i drugih naroda, koji tradicionalno poshtuju POSLODAVCE I CHUVAJU SVOJU KOMPANIJU.

    Crnogorcima je POSLODAVAC,
    KRVNI NEPRIJATELJ,
    kome se RADI, o glavi mu se RADILO,
    Djeca ti nece zahvalit,
    shjedi da popijemo po jednu,
    radio ne radio, svira ti RADIO,
    to su NASHE PAROLE,
    a da se PRICHA , PRICHA SE,
    jer se NISHTA NE RADI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    E milovane ne moze se vrnut nikako. Kad bi se vrcalo sve, onda bi pola Becica bilo famelje Boreta, pa i ono dje je Splendid sad.
    A ono vrijedi vrece i vrece para.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #55
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    OTETO JE PROKLETO

    MENE OTETO NISHTA NE VRIJEDI,
    samo pravi vlasnici brinu o svojoj teshko stechenoj imovini,
    ovi nZijonalisti i komunisti su samo OTIMALI TUDJU MUKU,
    i svu GOSPODU pretvorili u PROLETERE PRSLE GUZICE,
    sveli NAUKU I AKADEMIJU NAUKA na shupkoljupce.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #56
    Join Date
    May 2006
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nekad davno milovan je bio DRUG, a sad je gospodin.

    ---

  7. #57
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan
    nekad davno milovan je bio DRUG, a sad je gospodin.

    ---
    Ja sam ostao Brskutska seljachina,
    ali bi volio da Kralja , plemice, ministre i gospodu Crnogorsku niko nije cera hovnavom metlom sa njene teritorije.
    Bar bi imao sa kim da se PONOSIM,
    ovako ni sa sobom niti sa ovom BALAFURDIJOM SKOROJEVICKOM.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #58
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Milovane pricamo o investicijama ozbiljnih i velikih firmi a ne otvaranju piljarnica.
    Hari,
    Mi moramo imat neki master plan, a taj plan NIJE OKRENUT INDUSTRIJI, definitivno nije.
    Da mi ostavimo ozbiljne i velike investicije drugima, a da se ovdje forsiraju male strane kompanije Llc (DOO) sa 5-10 uposlenih, koje prodaju pamet i *shmek* za bogate i sofisticrane strance, (pocev od garderobe, pa do masaze i fiziotererije, od elitnih skola za mali broj djaka, tipa usmjerenja magistarskog nivoa, dakle USLUGE I INETELEKTUALNE USLUGE PRIJE SVEGA).
    Nije me sramota da moje dijete *sluzi* svjetsku elitu ma u kojem polju djelovanja, (jer usluga je sluzenje,ipak), jer je bolje da se druzis sa elitom, pa makar je i sluzio,nego da komandujes olosem, je skim si-takav si.


    Pa se nastavljam na topik: nas kralj je jedno divno celjade, jedan pravi gospodin i pravi pretstavnik gospodskih parizana moje generacije. Zasto to tvrdim?Zato sto smo mi (da nas nazovem *hipici*)imali jedan stav generalnog otklona prema nekim vecim razlikama medju ljudima, pa tako i nas kralj je divan narodski covjek, bez trunke uobrazenosti. Zatim, zto sto je ta generacija imal SNAGE DA JURI SVOJE SNOVE I SVIJE STRASTI, za sto treba placati i cijenu, Boga mi (i to vrlo cesto), pa kada ga vidim na Harleju (motoru) meni srce zaigra sto je JOS DOVOLJNO MLAD I LUD i sto ima dovoljno snage da isplati CIJENU SVOJE LICNOSTI, KOJA SE NE UVIJA PRED UKUSIMA OKOLNINE! Zatim, njegov crnogorski je dovoljno dobar (cilj jezika je da bude RAZUMLJIV, a on jeste 100% razumljiv...pusti akcenat!). Zatim, njegova flauta je hit, toliko ljubak.....pa arhitektura i ovaj poslovno-strucno-patriotski potez sa stranim investitorim baroknu vilu u Perastu (zapravo u neko DOO iz Perasta u cijem je sastavu ta vila, a koje je prodata kupcima koje je kralj doveo...a ulaganje ce se vrsiti po njegovim arhitektoskim planovima).......
    Rijecju, KO OVAKVOG KRALJA NE POSTUJE I KO NEVIDI DA JE ON NAJBOLJI MOGUCI KRALJ ZA MONTENEGRO 21 VIJEKA-TAJ NE VIDI MNOGO, NI DALEKO!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  9. #59
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav bi to potez bio da mu se proglasimo za malu, ljupku, operetsku kraljevinu, da umjesko Filipa dodje nas Petrovic-Njegos, pod istim uslovima i sa MANJIM troskovima, koji je NAJBLJI AMBASADOR KOJEG MI IKAKO MOZEMO IMAT, jer svetska elita ima svega, bas svega, sem klase, plave krvi i KRALJEVSKOG PORIJEKLA!

    Mozda je Milo dovoljno veliki i za taj potez.....TU BI SE NADMASIO!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #60
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A iako nije-treba mu vratit DIO NJEGOVOGA da starost provede medju nama, na nase dobro i korist ( a kako bi to imalo pozitivnog odjeka u inistrnstvu...MONARHIJA IMA MNOGO PRISTALICA, A JOS VISE SIMPATIZERA!!)
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bone, ja sam davno napisao da je sramotno sto se nas Kralj kad dodje potuca po hotelima, a svak ko je imao srecu i cast sa njim razmijeniti i dvije recenice svjestan njegove velicine.

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Japan
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    E moj dobri Hari,

    Te kompanije prvo provjere RADNE NAVIKE i BROJ VJERSKIH I DRZAVNIH PRAZNIKA, pa PROCEDURU i SINDIKALNE AKTIVNOSTI,
    pa kad dobiju procjenu i ocjenu,
    kakvi smo mi za POSAO,
    bjeze GLAVOM BEZ OBZIRA,
    kod CZHEHA, SLOVAKA, MADJARA, NJEMACA, ESHTONACA i drugih naroda, koji tradicionalno poshtuju POSLODAVCE I CHUVAJU SVOJU KOMPANIJU.

    Crnogorcima je POSLODAVAC,
    KRVNI NEPRIJATELJ,
    kome se RADI, o glavi mu se RADILO,
    Djeca ti nece zahvalit,
    shjedi da popijemo po jednu,
    radio ne radio, svira ti RADIO,
    to su NASHE PAROLE,
    a da se PRICHA , PRICHA SE,
    jer se NISHTA NE RADI.
    Svidjalo se to nekome ili Milovan je realan.I ovo sto kaze za Princa Petrovica je u pravu.
    Dosta prenemaganja,prijenimo na trud i rabotu jer ostasmo na sprdnju i sramotu

  13. #63
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Krsto Zrnov Popovic
    Svidjalo se to nekome ili Milovan je realan.I ovo sto kaze za Princa Petrovica je u pravu.
    HVALA i tebe i mom prijatelju Boneu,
    na PODRSHCI,
    ovih moje petoro bi produzili svoje korijene za 220 godina chasne vladavine kuce PETROVICA,
    mozda je ovo sebichna zelja,
    ali je VAKAT CRNOJ GORI,
    da pochne da slavi svoju ISTORIJU I SVOJE GOSPODARE,
    koji mimo DRUGIH JUZNOSLOVENSKIH NARODA,
    branishe chast i SLOBODU u ova BRDA TVRDA.

    Ne da on GOSPODARI,
    nego da nas PRESTAVLJA u SVIJETU,
    CEREMONIJALNO KAO KRALJICA DANSKA I ENGLESKA, i da chuvamo tradiciju, MAJKE NASHE CRNE GORE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #64
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Bone, ja sam davno napisao da je sramotno sto se nas Kralj kad dodje potuca po hotelima, a svak ko je imao srecu i cast sa njim razmijeniti i dvije recenice svjestan njegove velicine.
    Ja nisam, ali dace Bog, pa hocu...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #65
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li se ja varam ili postoje neki medju nama forumasima kojima je *cista* energija i profesionalno opredjeljenje?Mozda konkurisu (ovo je sjajno, a Amerikanci placaju????

    Pogoni na izvorištima vodovoda

    PODGORICA – Američka razvojna organizacija CHF pozvala je zainteresovane da do 11. septembra dostave ponudu za izgradnju malih hidroelektrana u Beranama i Andrijevici, ukupne vrijednosti 250.000 eura.
    Ponude, koje će biti otvorene istog dana, treba da sadrže cijenu za izvođenje kompletnih radova, a obavezan je i obilazak terena i pregled tehničke dokumentacije.
    Izgradnju malih hidroelektrana u Beranama i Andrijevici finansira američka Agencija za međunarodni razvoj (USAID) preko CHF-a. CHF na sjeveru provodi program ekonomskog razvoja USAID-a, pod nazivom CRDA-E.
    Koordinator kancelarije Fondacije za razvoj sjevera Crne Gore (FORS Montenegro) u Beranama Nebojša Babović objasnio je da će male hidroelektrane biti izgrađene na izvorištima vodovoda.
    - Tako će biti ostvarena dvostruka korist. Voda će se prvo iskoristiti za proizvodnju struje, a onda će ići u gradski vodovod - rekao je Babović.
    Električnu energiju iz malih hidroelektrana koristiće, kako je dodao, opštinske institucije.
    Vrijednost projekta u Beranama je 150.000 eura, a u Andrijevici 100.000, uključujući i izgradnju dalekovoda.
    Učešće USAID-a u izgradnji malih hidroelektrana u Beranama je 105.000 eura, a u Andrijevici 50.000. Male elektrane biće u vlasništvu tih opština.
    USAID i CHF, pored Berana i Andrijevice, program ekonomskog razvoja od aprila prošle godine realizuju i u Kolašinu, Mojkovcu, Bijelom Polju, Nikšiću, Rožajama, Plavu, Pljevljima, Žabljaku, Plužinama, Šavniku i Danilovgradu. U okviru svih sedam ciklusa prve godine provođenja programa, odobrena je realizacija 144 projekta vrijedna 5,1 miliona eura.
    Izgradnja malih hidroelektrana u Beranama i Andrijevici su strateški projekti tih opština, ali nijesu još realizovani zbog nedostatka zakonske regulative, koja bi, očekuju u CHF-u, uskoro trebala da bude zaokružena kako bi radovi mogli početi.
    Do sada je u Crnoj Gori usvojen Zakon o energetici, Strategija energetske efikasnosti i plan za njegovo provođenje, a formirana je i Regulatorna agencija. (Mina biznis)

    Ima mjesta za 70 malih elektrana
    Vlada očekuje do će uskoro usvojiti i strategiju razvoja energetike do 2025. godine, čiji će integralni dio postati Strategija razvoja malih elektrana. Prema tom dokumentu Crna Gora ima izvanredne mogućnosti za proizvodnju električne energije iz malih hidroelektrana, koja 2015. može u elektroenergetskom bilansu dostići udio od 2,5 do 4,2 odsto, uz vrlo malo povećanje prosječnog računa domaćinstva, od najviše dva odsto. Strategijom je definisano 70 lokacija gdje je moguće graditi male hidroelelektrane ukupne snage oko 250 megavata. Vlada bi, prema ranijim najavama, ove godine trebalo da raspiše tendere za dodjelu koncesija za izgradnju 15 malih hidroelektrane. U Crnoj Gori ima sedam malih hidroelektrana, Rijeka Mušovića, Rijeka Crnojevića, Podgor, Šavnik, Lijeva Rijeka, Glava Zete i Slap Zete.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  16. #66
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo da malo ozivimo pricu oko greenfield investicija.

    Ima li koja takva investicija da je ostvarena u zadnjih 5 godina, i ima li mozda da je nesto planirano?

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Mtel, po koja banka ili samo jedna.
    Delta City je greenfield investicija tj izgrađena iz 0.
    Bilo ih je još par nego se ne mogu sjetit trenutno.
    Ali nije premnogo svakako.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Evo da malo ozivimo pricu oko greenfield investicija.

    Ima li koja takva investicija da je ostvarena u zadnjih 5 godina, i ima li mozda da je nesto planirano?
    Dobro si napisao mozda jer sa nasom rabotom nikad nista nije sigurno jer oni vazda trebaju i nesto "specijalno".
    Ako za koji mjesec ne bude Silicon&softvare systems onda neće nikad jer malo ko ima vremena da ceka da se nasi namisljaju. Tvoja struka a bogomi i dobre plate pa spremaj biografiju

  19. #69
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Mtel, po koja banka ili samo jedna.
    Delta City je greenfield investicija tj izgrađena iz 0.
    Bilo ih je još par nego se ne mogu sjetit trenutno.
    Ali nije premnogo svakako.
    promonte(telenor),$ajov mlin,hotel Splendid...

  20. #70
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dobro si napisao mozda jer sa nasom rabotom nikad nista nije sigurno jer oni vazda trebaju i nesto "specijalno".
    Ako za koji mjesec ne bude Silicon&softvare systems onda neće nikad jer malo ko ima vremena da ceka da se nasi namisljaju. Tvoja struka a bogomi i dobre plate pa spremaj biografiju
    Zezas li se ovo ili ipak ima istine?

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne zezam se, a vidjeće se koliko su nasi zainteresovani. O raspisivanju tendera kod nas mogli bi se napisati romani, a onda se svi cude sto ozbiljnih firmi nema

  22. #72
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Kad bi jedna takva kompanija dosla kod nas neka zanimanja bi konacno dobila svoj pravi smisao.

  23. #73
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve fabrike vode u Crnoj Gori su greenfield, obzirom da nisu postojale

    samo je pitanje koje su od njih SDI a koje domace

  24. #74
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Eto me
    Posts
    980
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E to volim ko pita ne skita

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekonomija nase zemlje[Generalno]
    By shrek in forum Ekonomija
    Replies: 517
    Last Post: 21-10-13, 14:06
  2. Crna Gora je najrazvijenija zemlja u regionu !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 449
    Last Post: 04-02-08, 22:35
  3. Srbija najbolja za investicije na Balkanu
    By Janko23 in forum Politika generalno
    Replies: 69
    Last Post: 22-01-06, 02:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •