Results 1 to 25 of 25

Thread: Mladi politichki aktivisti

  1. #1
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default Mladi politichki aktivisti

    Politichke klince smo imali mogucnosti da sretnemo od osnovne skole pa nadalje... Njihovi profili lichnosti se nisu puno razlikovali.
    Nekada su to bila komunisticka djeca koja su po zadatku morali da se angazuju uprkos preziru i posprdavanjima od ostalih u drustvu kao i djeca iskompleksiranih roditelja "sljeglih" iz ostalih krajeva CG.. Sta je danas? Danas su tu upali i oni chiji su roditelji neobrazovani ali sa svojim zaslugama su debelo zasli u interesne sfere CG drustva...
    Oni kojih se ja sjecam bili su tkz. "samoglasaci"..To je znacilo da su sami sebe predlagali za funkcije, i ulagivali se nastavnicima kako su oni fini i poslusni a drugi su previse zapadno orijentisani. Istina to su bili doshljaci u tadasnjoj Podgorici i prepuni kompleksa o mjestima odakle su dolazili..
    Kad napravim povrsni presjek, takvi su i danas aktivni poslusnici raznih partija u CG. Svi oni koje znam, rodjeni u tadasnjoj Podgorici, i koji su bili zdrava omladina koja je cijenila individualizam a ne klanove pa bile to i politichke grupe... ostali su van politike.
    Recimo znalo se da zenske moraju biti partijski i raznoliko podobne za drugove i drustvo, a da mushki moraju biti podobni da slusaju i da ne koriste mozak..
    Mi smo se takvima podsmijevali, bar podosta generacija iza i ispred.. Odlichni djaci, drustveni, aktivni u shkolskim takmicenjima, kreativci.. i nikada potkazivaci niti ulizice. Znali smo sta cijenimo.
    Ovi drugi, ulizice i osobe bezobzirne bez etichkih kodeksa su napredovali u njihovom smjeru politichkim putem i oni su sada isto sto su i bili ali na funkcijama koje su ogledalo Crne Gore..
    Kakve vi utiske imate o politichki vrbovanim od prvih pogleda na tu vrstu ljudi do sada?

    Hvala Lepo

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Svjestan sam da su na neki način potrebni, ali, u najmanju ruku, su mi nesimpatični, bez obzira koju politiku promovišu.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    evo kako ih ja gledam, primer iz bratske serbije


  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kakve vi utiske imate o politichki vrbovanim od prvih pogleda na tu vrstu ljudi do sada?

    Hvala Lepo
    Drustveni talog. Izrodi s kraja osamdesetih i devedesetih. Oni koji tako napreduju u zivotu, nemaju nikakvu buducnost osim u ovoj drzavi. U svakoj drugoj normalnijoj drzavi gdje se traze drugi kvaliteti da bi se napredovalo, takvi bi ostali tamo gdje i treba da budu- u misjim rupama. A ako im je dovoljno u zivotu da budu kvazi uspjesni u jednoj zabacenoj drzavi bogu iza ledja- onda neka uzivaju u svom zivotu.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo ja sam jos u srednju to jest pred kraj i znam iz vidjenja i ovako par ljudi koji imaju zelju da idu na politicke nauke(po njima oni ce sigurno upast jer znaju da su oni pravi za taj posao) !? Kad vidite taj tip ljudi izgubite zelju za zivotom,sve neka toboz pametna djeca,vazda se nesto izdvajaju -tipa: pametniji sam ja od tebe sta ja imam sa tobom da pricam !? Vazda kao nesto gledaju sa visine i sa prijezirom one losije,au stvari nema ih pas zasto ujest,a i uvjek su mi bili neshvatljivi.

    ne zamjerite mi ako nema mnogo veze sa temom,samo lijecim frustracije koje skupljam preko dana.
    Bako, jebeš li što?

  6. #6
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iz bratske i nadasve drage Srbije
    podmladak demokratske omladine


    stari - ruarlni demonstranti "četnici" idu na miting u BG
    malo ih elektrika na skale zahebava
    Last edited by minjo; 16-03-11 at 15:03.

  7. #7
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    taj rad minjo, topik je o crnoj gori, a vec 2 posta o srbiji...
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,712
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    325 Posts

    Default

    3,4 sad !
    Nidjee taakoo vedriih nociii...
    To Minjo,master of disaster
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Evo ja sam jos u srednju to jest pred kraj i znam iz vidjenja i ovako par ljudi koji imaju zelju da idu na politicke nauke(po njima oni ce sigurno upast jer znaju da su oni pravi za taj posao) !? Kad vidite taj tip ljudi izgubite zelju za zivotom,sve neka toboz pametna djeca,vazda se nesto izdvajaju -tipa: pametniji sam ja od tebe sta ja imam sa tobom da pricam !? Vazda kao nesto gledaju sa visine i sa prijezirom one losije,au stvari nema ih pas zasto ujest,a i uvjek su mi bili neshvatljivi.

    ne zamjerite mi ako nema mnogo veze sa temom,samo lijecim frustracije koje skupljam preko dana.
    To sto će studirati politicke nauke ne mora da znaci da će se biti politicari, a to sto su takvi i tako se ponasaju vjerovatno bi bilo isto da namjeravaju studirati i matematiku.
    Sto se tice pojave da sve maldji i mladji ulaze u aktivnu politiku mislim da je to kod nas postaje neka moda i sto je u svijetu izuzetak kod nas postaje pravilo.
    Baviti se politikom je ozbiljan posao, a pomalo je neozbiljno kad to rade neiskusni i svoju strucnost treniraju na drzavi. Politika je u neku ruku kao i fudbal dje smo svi navijaci nekog kluba, a mali broj od toga zivi, a i jako malo je klubova dje su omladici kapiteni.

  10. #10
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    taj rad minjo, topik je o crnoj gori, a vec 2 posta o srbiji...
    Što ti imaš protiv Srbije? Sad će mladi prosrbi iz MNE da recituju na večerima koje će organizovat Tadićev tata i Matija Bećković po Crnoj Gori,biće priredba u svakom gradu u narednih mjesec dana,mora neko zamucat da jebe oca
    Last edited by minjo; 16-03-11 at 16:42.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    na Bojanu
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ce se zaposlit , ako ga neka politicka partija ne progura, ugura ..nabachi..???..zbog diplome i znanja sigurno nece. Ruzan je i tuzan taj trend kod omladine, ali bojim se da je vise nego opravdan , ja im ne zamjeram ni na turbo folku ...
    A, i mala je Crna Gora da ne kazem ..zaostajemo, da bismo sa toliko smjelosti pricali iz urbanoga ugla .Jadna je ova omladina , prije svega , jadna


    A, OVU MALU NA OVAJ VIDEO, DJAVO IZIO..STVARNO
    Last edited by tarmi ricmi; 16-03-11 at 17:19.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma kod nas je sve stvar zaposlenja i poltronizma. Ja jos i shvatam kad je neko mlad u politici radi isticanja, licne afirmacije i politickih ambicija. To je jako pozeljno, po meni.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sve one koje smo vukli od srednje do fakulteta, i pomagali da izrade pismeni poloze ispite, je bivsha negativna regrutacija regrutovala u svoje partijske vojnike, za IZVRSHNE RADNIKE I DIREKTORE, svi smo na njih gledali sa sazaljenjem i bili srecni shto smo se oslobadjali tih prikolica, jer su oni bjezali od svoje nemoci i uspomena iz mladosti, nishta njih nije moglo zaustaviti ni NATO ni UN.

    Samo pogledajte "KADROVE" koji su nas poveli u "SVIJETLU BUDUCNOST" pochetkom devedesetih ,ne ove MLADE&LIJEPE, to su PUPOPLJCI&MLAZOVI&MAMLAZI onih STRIJIH ZA KOJIMA SMO PLAKALI ZBOG MANJKA TALENTA.
    Last edited by milovan; 16-03-11 at 23:00.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Da Branko Ćopić može da vidi kako Bobo Gica ostaje Bobo Gica, prevrnuo bi se u grobu. A i "Magareće godine" bi dobile potpuno novo značenje.

    Mada, Smrdonja je ipak do kraja priče ostao smrda jedna najobičnija.
    Last edited by NHM; 17-03-11 at 18:18.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam koju bih grupu vrsnjaka smatrala uspjesnom? Da mi necete pomoc'? Da znam kojoj da se pridruzim

    1. Poltroncici - ovi gore opisani koje tako ispljuvaste. Ali zasto oni ne bi bili uspjesni? Nasli su nacin da postignu svoje ciljeve i obezbijede sebi lagodan zivot u ovoj i ovakvoj zemlji, zar ne? Njima je dobro, oni su zadovoljni. Nije li to poenta?

    2. ovce. mislim da ovdje objasnjenje ne treba

    3. Ovu grupu ne znam kako bih nazvala - ovi imaju i malo od ovaca i malo od bjezhacha oni koji sve vide, sve dobro znaju sto se desava, znaju kako bi mogli da "uspiju" ali nijesu u stanju da budu poltroni i predju u prvu grupu. Previse pametni i obrazovani za ovu zemlju, bolje rec' za ovaj narod, ali previse vezani za nju i sve u njoj da bi otisli, pa tako zivotare jedva sastavljajuci kraj s krajem, ali "cisti" pred sobom i ponosni sto se ne moraju ni pred kim savijat?

    4. Oni koji su pobjegli odavde glavom bez obzira i peru pjate tamo nedje preko...
    Last edited by independent girl; 17-03-11 at 22:35.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E nećes vala ici da peres pjate pa neka nijesi uspjesna

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ocu casti mi i to brziJA dana DDD
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  18. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Mora se poceti od neceg

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pjate mozesh oprat, a CRNI OBRAZ nikad,
    dozvolit BUDALAMA da vrshljaju sa boljima od sebe, je grijeh i prema drzavi i prema poshtenim i pametnim ljudima, a od pranja pjata nikome nije opao LAK SA OBRAZA, sa nokata da.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl View Post
    Ne znam koju bih grupu vrsnjaka smatrala uspjesnom? Da mi necete pomoc'? Da znam kojoj da se pridruzim

    1. Poltroncici - ovi gore opisani koje tako ispljuvaste. Ali zasto oni ne bi bili uspjesni? Nasli su nacin da postignu svoje ciljeve i obezbijede sebi lagodan zivot u ovoj i ovakvoj zemlji, zar ne? Njima je dobro, oni su zadovoljni. Nije li to poenta?
    Interesantno je sto su takvi sada po brojnosti na prvom mjestu..Nekada su bili na poslednjem.
    Uspjesnost neko shvata i kad se krade, ubija, maltretira, diluje droga.. I dobro im je, zadovoljni su, zivot im je materijalno lagodan... I naravno nekima je ta "uspjesnost" poenta zivota..

    2. ovce. mislim da ovdje objasnjenje ne treba
    Nakon ovog prethodnog mozda bi trebali da objasnite ...

    3. Ovu grupu ne znam kako bih nazvala - ovi imaju i malo od ovaca i malo od bjezhacha oni koji sve vide, sve dobro znaju sto se desava, znaju kako bi mogli da "uspiju" ali nijesu u stanju da budu poltroni i predju u prvu grupu. Previse pametni i obrazovani za ovu zemlju, bolje rec' za ovaj narod, ali previse vezani za nju i sve u njoj da bi otisli, pa tako zivotare jedva sastavljajuci kraj s krajem, ali "cisti" pred sobom i ponosni sto se ne moraju ni pred kim savijat?
    Znaci po Vasem vidjenju previse pametni, obrazovani i chiste savjesti koji se nalaze u CG su dijelom ovce jer im etichki kodeksi "ne dozvoljavaju" da budu neznalice i zloupotrijebljene marionete od onih koji nemaju etichkih kodeksa ni znanja za pozicije koje su stekli poltronstvom i koje im sluze samo za lichnu uspjesnost?

    4. Oni koji su pobjegli odavde glavom bez obzira i peru pjate tamo nedje preko...
    Nakon nacina na koji ste opisali svrhu ljudskog zivota ne chudim se sto ljude koji su otisli van CG radi znanstvenih, kulturoloshkih ciljeva, i profesionalne satisfakcije, opisali da su "pobjegli" da bi "prali sudje".


    Hvala Lepo

    p.s. Bilo mi je zanimljivo nakon nekog caskanja kako u CG kusur ne vracaju u centima jer ga toboze nema.. Nakon cega je jedan svjetski uspjesan i bogat covjek porijeklom iz CG, dajuci novac za parking sve po 1 i 5 centi mladicu koji je zaduzen za parking, na njegovu opasku - "Bogami kao da ste ih skupljali na mostu"; odgovorio - "Da ste Vi mladicu vaspitani da cijenite znanjem i radom stecen 1 cent, bili bi na mom mjestu, a ne tu gdje jeste"...
    Last edited by Maja; 18-03-11 at 08:11.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Pjate mozesh oprat, a CRNI OBRAZ nikad,
    dozvolit BUDALAMA da vrshljaju sa boljima od sebe, je grijeh i prema drzavi i prema poshtenim i pametnim ljudima, a od pranja pjata nikome nije opao LAK SA OBRAZA, sa nokata da.
    Neće moj Milovane nasa drugarica prati pjate jer ona moze birati i dje upre prstom rado će je primiti na mnogooooo bolji posa. No crn obraz tesko oprati onima koji jedva cekaju da se takvim smuci i odu.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A taman htjedoh da vas, poslije ovako interesantnih, pozitivnih i nadasve smislenih komentara zamolim da mi odgovorite na prvo pitanje iz posta – zapravo, posavjetujete me kojoj bi se grupi trebalo prikljuciti? Prepoznah da ne izvrcete tudje rijeci, da posmatrate pojavu sa vise aspekata, a ne samo jednog, da nema frustriranosti koja vam onemogucava da vidite pozitivnu stranu.. Pomislih, gle, nije sve tako crno, ima na forumu drugacijih ljudi! Eto prilike da nesto naucim

    A onda… citiraste odusevljeno svog kako rekoste uspjesnog i bogatog poznanika… Pohvaliste se kako je 'pametno' odgovorio nekom djetetu koje naplacuje parking, kako se drznuo ne samo da omalovazi i uvrijedi njega, nego i one koji su ga vaspitavali...

    I ja opet ostajem neznavena. Bice bolje…

    Hvala i vama, ali ne lepo, nego lijepo
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ma sve je u redu.. Obaveza preko glave, pa i ovo caskanje tj. pokusaj razmjene vidjenja i utisaka postane tezina...
    Vidim to i u tumacenju ko je koga pokusao da ponizi sa sitnishom skupljenim prosnjom na mostu ne znajuci ni kome se obratio na taj nacin...
    Nebitno je.

    Hvala Lepo

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl View Post
    A taman htjedoh da vas, poslije ovako interesantnih, pozitivnih i nadasve smislenih komentara zamolim da mi odgovorite na prvo pitanje iz posta – zapravo, posavjetujete me kojoj bi se grupi trebalo prikljuciti? Prepoznah da ne izvrcete tudje rijeci, da posmatrate pojavu sa vise aspekata, a ne samo jednog, da nema frustriranosti koja vam onemogucava da vidite pozitivnu stranu.. Pomislih, gle, nije sve tako crno, ima na forumu drugacijih ljudi! Eto prilike da nesto naucim

    A onda… citiraste odusevljeno svog kako rekoste uspjesnog i bogatog poznanika… Pohvaliste se kako je 'pametno' odgovorio nekom djetetu koje naplacuje parking, kako se drznuo ne samo da omalovazi i uvrijedi njega, nego i one koji su ga vaspitavali...

    I ja opet ostajem neznavena. Bice bolje…

    Hvala i vama, ali ne lepo, nego lijepo
    Svaki pojedinac ima svoj CILJ,
    od Diogenovog BURETA, do Bil Gejtsove IMPERIJE,
    odredi CILJ i zrtvuj lak sa noktiju, na putu do CILJA, ali zacrtaj PRAVAC jer krug ima 360 stepeni, i ne skreci, niti se okreci iza sebe dok stignesh do CILJA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #25
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl View Post
    A taman htjedoh da vas, poslije ovako interesantnih, pozitivnih i nadasve smislenih komentara zamolim da mi odgovorite na prvo pitanje iz posta – zapravo, posavjetujete me kojoj bi se grupi trebalo prikljuciti? Prepoznah da ne izvrcete tudje rijeci, da posmatrate pojavu sa vise aspekata, a ne samo jednog, da nema frustriranosti koja vam onemogucava da vidite pozitivnu stranu.. Pomislih, gle, nije sve tako crno, ima na forumu drugacijih ljudi! Eto prilike da nesto naucim

    A onda… citiraste odusevljeno svog kako rekoste uspjesnog i bogatog poznanika… Pohvaliste se kako je 'pametno' odgovorio nekom djetetu koje naplacuje parking, kako se drznuo ne samo da omalovazi i uvrijedi njega, nego i one koji su ga vaspitavali...

    I ja opet ostajem neznavena. Bice bolje…

    Hvala i vama, ali ne lepo, nego lijepo
    A zasto ti je vazno da pripadas nekoj grupi?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Politichki identitet CdM Partije
    By Maja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 89
    Last Post: 06-10-12, 21:42
  2. Političke partije i mladi
    By Primus-Inter-Pares in forum Politika generalno
    Replies: 136
    Last Post: 24-03-10, 12:31
  3. Inmortality device, budite vječno mladi!
    By viper® in forum Nauka generalno
    Replies: 5
    Last Post: 30-05-08, 09:27
  4. Mladi a sijedi:)
    By Matadorr in forum Sve i svašta
    Replies: 63
    Last Post: 30-03-07, 18:10
  5. Mladi pisci
    By andrija81210 in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 1
    Last Post: 31-01-07, 08:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •