Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 38 of 38

Thread: Kablovska TV!

  1. #26
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    XXXXX, covjek lijepo kaze da bi dao toliko i da je to cijena u USA. Ja sam naveo cijene ne sa drugog kontinenta nego iz Hrvatske, gdje 2 fixne linije sa 2 sata besplatnih razgovora, 20 digitalnih TV kanala i 2Mb/s internetom (doduse sa malim protokom) mjesecno kostaju 27 EUR, a ako hoces Flat 40 EUR.

    Što se tiče tvojih tvrdnji o tržištu i transportnoj mreži, one ne stoje. Telenor je npr. tek sada ušao na srpsko tržište i to igrom slučaja, zbog političke igrarije tamošnjih političara, a na crnogroskom je već odavno.

    KDS je u Crnoj Gori u potpunosti razvijen u smislu povezanosti opština, ono za šta ARD raspisuje tender je izgradnja infrastrukture po gradovima pa onda ne vidim zbog čega je lakše kablirati zgrade po Beogradu od ovih po Podgorici.

    I još jedna stvar, malo off topic, u odnosu na broj stanovnika (po glavi) CG ima najrazvijeniju telekomunikacionu strukturu u regionu jer je, na primjer svega nekoliko procenata nepokriveno digitalnim tel. centralama i uopšte "žicom", dok je gotovo kompletno srce Beograda još uvijek na analognim centralama sa pulsnim biranjem. Ako je samo centar BG-a tržište kao Crna Gora, investitoru se više isplati da ulaže onamo gdje ima u potpunosti razvijenu infrastrukturu nego tamo gdje mora da je gradi od nule.

  2. #27
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    XXXXX, covjek lijepo kaze da bi dao toliko i da je to cijena u USA. Ja sam naveo cijene ne sa drugog kontinenta nego iz Hrvatske, gdje 2 fixne linije sa 2 sata besplatnih razgovora, 20 digitalnih TV kanala i 2Mb/s internetom (doduse sa malim protokom) mjesecno kostaju 27 EUR, a ako hoces Flat 40 EUR.

    Što se tiče tvojih tvrdnji o tržištu i transportnoj mreži, one ne stoje. Telenor je npr. tek sada ušao na srpsko tržište i to igrom slučaja, zbog političke igrarije tamošnjih političara, a na crnogroskom je već odavno.

    KDS je u Crnoj Gori u potpunosti razvijen u smislu povezanosti opština, ono za šta ARD raspisuje tender je izgradnja infrastrukture po gradovima pa onda ne vidim zbog čega je lakše kablirati zgrade po Beogradu od ovih po Podgorici.

    I još jedna stvar, malo off topic, u odnosu na broj stanovnika (po glavi) CG ima najrazvijeniju telekomunikacionu strukturu u regionu jer je, na primjer svega nekoliko procenata nepokriveno digitalnim tel. centralama i uopšte "žicom", dok je gotovo kompletno srce Beograda još uvijek na analognim centralama sa pulsnim biranjem. Ako je samo centar BG-a tržište kao Crna Gora, investitoru se više isplati da ulaže onamo gdje ima u potpunosti razvijenu infrastrukturu nego tamo gdje mora da je gradi od nule.

  3. #28
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Telekom ima razvijenu infrastrukturu, ne Crna Gora . Pretpostavljam da znate da je TCG vlasnik optike koju koristi (kao i "žica" itd).

    Dakle, ako "udje" kablovski operater, on mora ili da povezuje gradove optikom ili da zakupljuje vodove od telekoma, ili da zakupljuje od EPCG (do sada EPCG nije prodavao svoje kapacitete, možda će "hteti" da zaradi koju paru i na tome ako se sete ).

    Šta si mislio pod "KDS je u Crnoj Gori u potpunosti razvijen u smislu povezanosti opština"? KDS = Kablovsko Distributivni Sistem, ja ne znam da postoji neki medjugradski KDS u CG, ili sam neobavešten?

    Valjda se raspisuje tender za licencu KDS operatera u CG (što uključuje i "gradnju" KDS mreže).

    Osvrt na cene, to što bi neko dao u CG pare za neku uslugu ne znači da ona zbog toga mora da postoji, verovatno je premalo ljudi (što je moja pretpostavka naravno) da da $80 mesečno za te servise, zato ih i nema.

    Ljudi, mi u CG nemamo nijedan Maga/Hiper Market ("od igle do lokomotive"), nemamo mnogo drugih stvari a oćemo 250 kanala i 8Mbps za "svačiji džep".

    Budimo realni, korak po korak . Imamo ADSL pokrivenost veću od dosta zemalja u okruženju, imamo digitalne centrale i optiku kroz celu državu. Još da imamo para da to sve platimo bilo bi super .

  4. #29
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nemamo mi nista.ADSL koji mora bar jednom svaki dan da kida i kosta u krv a mali protiok.
    Sto si se uhvatio za tih 80€ .27€ ili 40€ za flat je odlicna cijena i moze je platiti vecine da ne kazem svi oni koji imaju komp.
    Ja ne znam nikoga kome je tel. racun ispod 20€
    Citavo primorje ljeti moze da odlozi svoje TV prijemnike jer su predajnici iz Italije jaci no ovi nasi komadi lima i onda se nista ne moze gledat.Takodje se sad ne mogu ni nac kodovi za SAT TV pa je i ona prilicno bezkorisna.

    Pozdrav.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xxxxx

    Ljudi, mi u CG nemamo nijedan Maga/Hiper Market ("od igle do lokomotive"), nemamo mnogo drugih stvari a oćemo 250 kanala i 8Mbps za "svačiji džep".
    Imamo
    http://www.deltacity.co.yu/indexcg.html
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  6. #31
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hmm kad ce ovo da se izgradi ?
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  7. #32
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim
    Nemamo . Ako i dalje tvrdiš da imamo ja te vodim tamo na ručak , naravno, moraćeš mi pokazati put .

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad ga naprave vodish me na ruchak
    Inache merkator i josh neki su odustali jer je na tom mjestu bilo problema sa bivshim vlasnicima a Delta ce to nekako da sredi, koliko ja znam to ide punom parom.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  9. #34
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema problema, vidimo se u Delta City-ju .

  10. #35
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Cini mi se da vidjeh da je otvaranje jula 2007.
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  11. #36
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    a vala za posljednih 6 godina ovo je dvadeseti put da se pominje ova prica oko kablovske tv pa nista na kraju ne bude od toga......
    sad sam ovo htio da kazem...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    13. jula naravno

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da, to je jedna on najjacih fora-sve otvaramo 13. jula, pa cak i ako nije zavrseno

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kablovska TV i Wireless
    By Dragone in forum Primorski
    Replies: 23
    Last Post: 26-05-06, 10:26
  2. Kablovska U Nasem Gradu
    By ssrdan in forum Primorski
    Replies: 15
    Last Post: 13-02-06, 08:36
  3. Replies: 24
    Last Post: 13-05-05, 21:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •