Page 11 of 21 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 521

Thread: Silom tata

  1. #251
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Odakle mi ideja??? Ne mogu da vjerujem da ti kao roditelj kazes da djecu od desete godine ne mozes ocima vidjet. Bas me zanima sto ces cinjet sa tim djetetom kad napuni 10 godina Ja se sa mojim jos vise druzim kako je stariji, cak sto vise izlazimo zajedno povremeno. Jes da je jedno 6 puta stariji od tvojega.
    Kao što već rekoh nisamm roditelj, a i nemam neku želju da budem.

    Zašto volim malu djecu, a kad napune 10 godina ih očima ne mogu vidjeti. Zato što ih u tim godinama uhvati društvo, a u svakom društvu se uvjek ugledaju na najgoreg među njima i po pravilu postaju lošije osobe


    Da i ne pominjem da dijete može da bude smrtonosno za mene jer ako ne naslijedi moj imuni sistem ima da se pod stare dane sve dječije bolesti izređaju na mene
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #252
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aoooo hahaha sad procitah sve(skoro). Znaci rakun nece djecu, ne voli ih posle 10g lol, ne voli zene, ne voli gejeve, da ga pitamo sta voli brze ce haha xD
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  3. #253
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Kao što već rekoh nisamm roditelj, a i nemam neku želju da budem.

    Zašto volim malu djecu, a kad napune 10 godina ih očima ne mogu vidjeti. Zato što ih u tim godinama uhvati društvo, a u svakom društvu se uvjek ugledaju na najgoreg među njima i po pravilu postaju lošije osobe


    Da i ne pominjem da dijete može da bude smrtonosno za mene jer ako ne naslijedi moj imuni sistem ima da se pod stare dane sve dječije bolesti izređaju na mene
    To sto ne zelis djecu, postujem. Ali, teorija o odrastanju i vaspitanju djece ti je pogresna i imas apsolutno pogresan stav. Ako vodis racuna o djeci i njiovom ponasanju i vaspitanju, i ti im dajes primjer u svemu tome, onda ce se ugledati na tebe. Moj sin je skoro punoljetan, cerka malo mladja, pa se ne ugledase na najlosije niti imam problema sa njima. Ali iza toga je dosta truda i dosta price i porvoedenog vremena sa njima. Kad se sin rodio, pravo da ti kazem, u jednom momentu mi je bila zbrka u glavu, sto cu kako cu vaspitavat dijete, kako da ga naucim pravim vrijednostima, da sam u jednom momentu pomislio sto mi htjede ovo. Medjutim....sve to ide kako treba. "I najvece putovanje pocinje jednim korakom"
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #254
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Aoooo hahaha sad procitah sve(skoro). Znaci rakun nece djecu, ne voli ih posle 10g lol, ne voli zene, ne voli gejeve, da ga pitamo sta voli brze ce haha xD
    Odakle vam to da Rakun ne voli žene ? Rakun obožava žene
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #255
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ali, teorija o odrastanju i vaspitanju djece ti je pogresna i imas apsolutno pogresan stav. Ako vodis racuna o djeci i njiovom ponasanju i vaspitanju, i ti im dajes primjer u svemu tome, onda ce se ugledati na tebe.
    Naravno da sam u pravu. Karakter osobe zavisi od toga kako toj osobi funkcioniše mozak tj. kako se luče hormoni. Fiziologija se ne mijenja pričom i učenjem. Možeš to dijete naučiti kako se ponaša u društvu i šta treba da radi u određenim situacijama ali mu je karakter na fabričkim postavkama
    U zavisnosti od lučenja Adrenalina i Testosterona biće nervozno ili mirno
    u zavisnosti od lučenja Oxytocina biće lažavo, ljubomorno, zavidno, zaljubljivo
    u zavisnosti od lučenja Dopamina biće srećno ili depresivno
    u zavisnosti od lučenja Testorterona, Progesterona i Estrogena će biti promiskuitetno
    itd...

    Ako mi se ćerka bude *ebala sa svakim treba li da njenom mozgu zabranim da luči previše Testosterona, Progesterona i Estrogena ?
    Ili ako mi sin bude kriminalac treba li da ga vodim na operaciju da mu smanje rad nadbubrežne žlijezde ?
    Pokušati promjeniti nečiji karakter je isto kao pokušati naučiti paraplegičara kako se hoda


    Najbolja osoba koju sam u svome životu upoznao je definitivno Vuk Bojović pa su mu sinovi bili najveća beogradska ološ
    Last edited by Rakun; 15-04-17 at 01:46.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #256
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Silom tata - što i silom mokrom čarapom protiv mozga izudaran.

    No kad ti potpuno nepoznato dijete samostalno zakuca na vrata i kaže tata, to je slalom tata... ali "silom tata" samo mokru čarapu podrazumijeva, niš viš!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #257
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Da mi je znat koju zlijezdu treba rakunu popravit ili treba generalnu radit

  8. #258
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Rakune, da je Vuk malo vise vremena provodio sa njima nego sa zivotinjama, mozda bi oni bolji bili. No ti sad pricas o ekstremima. Jeste, svako pravilo ima izuzetke, to cinjenica. Svakako i da je vrlo realna situacija da ti djetetu puzis sve, i ljubav i paznju i uslove u kojima se podize i da je sve uzalud. Ali ako bi stalno razmisljali u tom pravcu, ne bi bilo ni tebe ni mene. Ali i to je zivot. Cojek kad bi znao dje ce poginut ne bi tamo isao.

    Goozice, kako bi ono?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #259
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Da mi je znat koju zlijezdu treba rakunu popravit ili treba generalnu radit
    Ja pišem naučne činjenice
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #260
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Jeste, svako pravilo ima izuzetke, to cinjenica. Svakako i da je vrlo realna situacija da ti djetetu puzis sve, i ljubav i paznju i uslove u kojima se podize i da je sve uzalud. Ali ako bi stalno razmisljali u tom pravcu, ne bi bilo ni tebe ni mene. Ali i to je zivot. Cojek kad bi znao dje ce poginut ne bi tamo isao.
    Znaš šta, ja bih sjutra skočio padobranom da mi ga spakuje profesionalac. Ali nikad ne bih skočio kad bi mi neko rekao 20% padobrana se ne otvara
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #261
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja pišem naučne činjenice
    Misliš za ono gore, u zavisnosti od lučenja Adrenalina i Testosterona biće nervozno ili mirno, u zavisnosti od lučenja Oxytocina biće lažavo, ljubomorno, zavidno, zaljubljivo, itd.?

    ajde pokaži mi,života ti, taj naučni izvor, baš me interesuje? Ne Wikipediju ili topic na CdM , nego naučni rad koji to dokazuje

  12. #262
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znaš šta, ja bih sjutra skočio padobranom da mi ga spakuje profesionalac. Ali nikad ne bih skočio kad bi mi neko rekao 20% padobrana se ne otvara
    To sto ti pakuje profesionalac, ne garantuje ti da ce se otovorit u 100% slucajeva Ja sam sam sebi pakovao padobran, da me nedaj boze ko ne nosi na dusu Pun si teorije Rakune, samo ti praksa fali.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. #263
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pagan Born View Post
    Misliš za ono gore, u zavisnosti od lučenja Adrenalina i Testosterona biće nervozno ili mirno, u zavisnosti od lučenja Oxytocina biće lažavo, ljubomorno, zavidno, zaljubljivo, itd.?

    ajde pokaži mi,života ti, taj naučni izvor, baš me interesuje? Ne Wikipediju ili topic na CdM , nego naučni rad koji to dokazuje
    Mislim da si jedina osoba na forumu koja nije čula za adrenalin i testosteron

    Evo ti nešto malo komplikovanije za početak

    Hormon koji utiče na društvenost - Oxytocin
    jedan od stotina naučnih radova
    http://journal.frontiersin.org/artic...013.00250/full


    Što se tiče testosterona mislio sam da je opštepoznato zašto se psi, mačke i bikovi kastriraju, ali eto nekima nije
    jedan od stotina naučnih radova
    http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1....tb02379.x/pdf



    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #264
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Nije ti teorija losa, praksa se pokazala mnogo bolja za diskusiju, a pogotovo za zivot. E sad, padobranstvo: za 99% povreda ili pogibija u padobranstvu uzrok je ljudski faktor (da ti sad ne navodim primjere koje sam ja licno vidio svojim ocima prosle sezone), tako da ti je teorija opet losa.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  15. #265
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    To sto ti pakuje profesionalac, ne garantuje ti da ce se otovorit u 100% slucajeva
    To već ulazi u nivo statističke greške. Ne znam da li se slažeš ali barem 20% ljudi se sastoji od džukela koja je roditeljima na ovaj ili onaj način zagorčala život (izvinjavam se psima na poređenju)
    Misliš li da bi bilo padobranaca da se padobran ne otvara u minimum 20% slučajeva, to je jednostavno neprihvatljivo normalnom čovjeku.
    Ali zbog ugrađenog nagona za produženjem vrste(koje ima svaka vrsta na planeti) je prihvatljivo da ti se potomak u**re u život
    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Pun si teorije Rakune, samo ti praksa fali.
    Jeste, ali moraš priznati da teorije koje zastupam imaju žestoko utemeljenje u logici, pa čak i u matematici i medicini

    A jednom kad uđeš u rizičnu praksu je kasno za vraćanje na bezbjedno teoretisanje
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #266
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Zasto polazis od cinjenice da su padobranci normalni ljudi? ( Ne izgleda bas logicno da iskocis iz ispravnog aviona sa necim na ledjima zasto postoji mogusncost da se ne otvori i od tebe napravi statisticku gresku? )
    Zivot ti nekad zagorcavaju mnogo vise ljudi koji ti nijesu ni "rod ni pomozi bog" . Ja postujem tvoj stav koji imas kad su djeca u pitanju, i iz moje price sa tobom, mozes da zakljucis da se uglavnom ne slazem sa tvojim stavovima. I ja uopste ne pokusavam da te razumijem ili da te ne razumijem, jednostavno postujem nacin na koji sagledavas stvari. Ti pricas teoriju o necemu sto nikad nijesi probao u praksi, za razliku od tebe ja znam teorijiu ali imam i praksu, i u podizanju djece i u padobranstvu
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  17. #267
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Mislim da si jedina osoba na forumu koja nije čula
    ...
    mislio sam da je opštepoznato ali eto nekima nije
    oj,kakva teatralnost, ljubi ga majka!

    pitao sam te za izvore tvojih "naučnih činjenica" jer mi je strašno čudna ideja da ponašanje zavisi isključivo od toga "kako se luče hormoni" odnosno od "fabričkih postavki".

    jesi li ti pročitao ova dva rada na koja si me ljubazno uputio? Ozbiljno te pitam?

    ja nisam pročitao prvi, jer je na tvom linku dostupan samo sažetak, treba da se pretplatim za cijeli rad, što mi ne pada na pamet, ali ovaj drugi rad na nekoliko mjesta ukazuje da je situacija ustvari potpuno suprotna od ovoga što ti tvrdiš, odnosno da okruženje ima veći uticaj nego hormoni.

    Naprimjer, navodi se da "naučene norme ponašanja nadjačavaju uticaj testosterona" (stranica 3), da "nema konkluzivnih dokaza o povezanosti testosterona i agresije kod odraslih primata" (stranica 3), da "sa izuzetkom jedne studije, rezultati ograničenog broja analiza ... pružaju malo dokaza da je testosteron povezan sa mjerama agresivnosti" (stranica 15) sa zaključkom na kraju da je "korelacija između nivoa testosterona i nivoa agresije niska ali ipak pozitivna, a značajno je veća kad se posmatra agresivnost ostalih jedinki u okruženju date osobe" (stranica 21). Ustvari, na nekoliko mjesta postoje indicije, preširoke su da ih citiram, a i nema potrebe jer si ti to sigurno već pročitao, da je smjer te povezanosti obrnut - da određeno ponašanje koje jedinka po prvi put sprovodi, npr. važna pobjeda ili krivično djelo, dovodi do povećanja nivoa testosterona i dalje agresivnosti kako bi se takav događaj ponovio, a ne da sam hormon dovodi do toga.

    To su onda dobre vijesti za tebe, jer si bio u zabludi -

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ako mi se ćerka bude *ebala sa svakim treba li da njenom mozgu zabranim da luči previše Testosterona, Progesterona i Estrogena ?
    Ili ako mi sin bude kriminalac treba li da ga vodim na operaciju da mu smanje rad nadbubrežne žlijezde ?
    Pokušati promjeniti nečiji karakter je isto kao pokušati naučiti paraplegičara kako se hoda
    ustvari je samo dovoljno da ih pravilno vaspitaš i naučiš da se prilagode okruženju, ne trebaju ti hormonalne injekcije i operacije! I da uz nauku, logiku, matematiku i medicinu malo poradiš i na gramatici, pa da ne pišeš nazive hormona velikim početnim slovom; kod mene to može, vidiš da jedva znam i da pišem, ali tebi ne ide uz to tvoje busanje u grudi da si popio svu pamet ovoga svijeta...

    dakle, možeš li, bez prenemaganja i pozivanja na to da iznosiš naučne, logičke, matematičke i medicinske činjenice, da potvrdiš da si pročitao i razumio ovaj rad na koji se pozivaš? jesi ili nisi, jednostavno pitanje?

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    teorije koje zastupam imaju žestoko utemeljenje u logici, pa čak i u matematici i medicini
    Isto pitanje kao prošli put - može li izvor tih tvojih tvrdnji, naročito me zanima matematika?

  18. #268
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Naravno da znam i u praksi, ali sa gledišta djeteta koje zna kako je roditeljima par puta zagorčalo život
    Sto apsolutno nema ama bas nikakve veze sa gledistem roditelja. Ne pravi zamjene teza. Budi coek pa kad nesto ne znas, prizanaj da ne znas, nece ti niko glavu skinut zbog toga.
    Po toj logici ne treba se dizat iz kreveta. gomila ljudi je poginulo igrajući fudbal (pričam o normalnom fudbalu)
    Po treci put, pogeresna ti je logika. Padobranstvo je jedan od najekstreminijh sportova na svijetu, o kojem ti znas ocigledno ono sto si vidio na YT ili procitao na nekom portalu. I ne mozes uporedjivati svakodnevni zivot ili bilo koji sport tipa fudbal, bocanje, kosarka... Nekako sve znas, ali nista od toga nijesi probao u zivotu. Ne ido to tako moj prijatelju
    Pade mi na pamet na jednog vozaca iz jedne drzavne ustanove, kad je jedne prilike vozio jednog naseg poznatog profesora knjizevnosti i poce sa njim neku strucnu knjizevnu pricu i profesor ga izmedju ostalog pita " Jesi li procitao to u knjiz Jevrema Brkovica?" Na sto mu je vozac odgovorio "Cus, jesam li procitao, ja sam Jevrema vozio skoro godinu dana" Bez, uvrede Rakune, ali me nekako tvoja prica podsjeti na ovo.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #269
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Zasto polazis od cinjenice da su padobranci normalni ljudi? ( Ne izgleda bas logicno da iskocis iz ispravnog aviona sa necim na ledjima zasto postoji mogusncost da se ne otvori i od tebe napravi statisticku gresku? )
    Po toj logici ne treba se dizat iz kreveta. gomila ljudi je poginulo igrajući fudbal (pričam o normalnom fudbalu)
    Quote Originally Posted by mexiko View Post

    Zivot ti nekad zagorcavaju mnogo vise ljudi koji ti nijesu ni "rod ni pomozi bog"



    Isto je "normalno" da ti stranac zagorča život jer na njegovo postojanje nisi mogao da utičeš, sem toga u pitanju je borba za opstanak. Mislim da je malo drugačiji osjećaj kad ti ga zagorča ona(j) kome si podario život.
    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ti pricas teoriju o necemu sto nikad nijesi probao u praksi, za razliku od tebe ja znam teorijiu ali imam i praksu, i u podizanju djece i u padobranstvu



    Naravno da znam i u praksi, ali sa gledišta djeteta koje zna kako je roditeljima par puta zagorčalo život


    PS.
    da ne kvotujem trolinu

    Da li si vidio kroz grad džukele sa ogrlicama i ako jesi da li znaš šta ta ogrlica znači ? Hint. razmnožavanje je drugi razlog . Kako se seljaci (ljudi sa sela) usuđuju da upregnu bika u ono za oranje ?
    Imena hormona se pišu velikim slovom. Dovoljno ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #270
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Najbolja osoba koju sam u svome životu upoznao je definitivno Vuk Bojović pa su mu sinovi bili najveća beogradska ološ

    Uh, Rakune, ovo je tako isključivo razmišljanje...kao da ne postoji ništa između te dvije krajnosti, jer ne postoji samo dobar i samo loš čovjek/sin/otac. Možda je dotični uz svu želju da bude idealan otac, posvetio previše ljubavi i pažnje životinjama, a uskratio sinovima u ključnom periodu formiranja njihovih ličnosti.
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #271
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    a možda je sinovima jednostavno bilo džaba pa da je najviše pažnje posvećivao njima!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #272
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/lifestyle/djeca/pis...u-svoju-djecu/

    Pismo jednog oca:

    “Možda je pogrešno od mene, ali ja nemam prostor u srcu ili mogućnost u svom mozgu da razumijem ovakve očeve”, piše u svojoj iskrenoj priči objavljenoj na sajtu “Single Dad Laughing”, jedan tata koji je odrastao bez oca.

    “Moram priznati da sam veoma uznemiren kada čujem rasprave na ovu temu, jer prosto ne mogu i ne želim pronaći opravdanja. Iskreno, ne marim šta će drugi misliti, ali ja kao muškarac želim poručiti svim drugim muškarcima. Očevi ne ostavljaju svoju djecu.

    Umoran sam od čekanja da to neko od muškaraca poruči.

    Umoran od toga da se hoda na vrhovima prstiju kada su u pitanju muške emocije.

    Umoran od društva koje ovakvo ponašanje gotovo da opravdava i smatra “normalnim”.

    Umoran od majki koje pokušavaju skrenuti pažnju na ovaj problem, jer je krajnje vrijeme da očevi preuzmu odgovornost.

    Uprkos tome što ih ne opravdavam, vjerujem da postoje različiti tipovi očeva koji odluče napustiti djecu. A nijedan od njih nema valjane razloge, jer ne možeš tek tako otići, pravi očevi to ne rade.

    Prvi su oni koji jednostavno odu. Spakuju svoje stvari, bez razmišljanja napuste ženu i dijete i prekinu svaki kontakt sa njima. Ovakvi očevi uopšte nisu muškarci. Oni su lijeni i uplašeni dječaci koji ne znaju kako da se nose sa odgovornošću, jer je nikada nisu imali. Njima je narcisoidnost prioritetnija od pomisli na to kako će izgledati život tog djeteta. Oni su dokaz da ljudi nekada mogu biti grozna, sebična stvorenja.

    To je tip oca koji neće nikada shvatiti šta je ostavio.

    Nikada neće znati kako izgledaju nedjeljna porodična jutra.

    Nikada neće vidjeti stotine šarenih crteža koje je njegovo dijete crtalo godinama.

    Nikada neće znati koliko je propuštenih odlazaka u zoološki park bilo.

    Koliko kampovanja, izleta, igara i mjesta na koje nikada nije došao on. Tata.

    Koliko propuštenih priča za laku noć, palačinki za doručak, vožnje bicikla i učenja stvari koje te samo otac može naučiti. Još tužnije je to što nikada neće znati da je ostavio maleno stvorenje koje bi ga gledalo kao heroja. Koje bi mu vjerovalo i voljelo više od ikoga na svijetu. Koje bi više od svega na svijetu htjelo biti kao on. Njegov tata.

    On nikada neće razumjeti koliko je odgovoran za ogromnu rupu u dječijem srcu koja nikada neće biti ispunjena. Nikada neće shvatiti koliko je suza proliveno zbog njega, a koliko ljutnje i bijesa skupljeno u malom nejakom biću, koje se zove njegovo dijete. Koliko je samo život bio teži, samo zato što je on otišao. Očevi poput njega nikada ne shvate, ne razumiju i ne prihvate odgovornost za svoja djela. Ali vremenom oni ni nedostaju, jer ne može ti faliti ono što nikada nisi imao.

    Možda je pogrešno od mene, ali ja nemam prostor u srcu ili mogućnost u svom mozgu da razumijem ovakve očeve. Nemam empatiju, a najbolji pokušaj izražavanja emocija bio bi ljutnja.

    Ali postoji drugi tip očeva koji odlazi, a koji nije ništa bolji od prošlog. To su oni koji odlaze prikriveno, da se ne vidi. To su oni koji nastoje održati privid da nisu uopšte otišli, jer nakon razvoda ili prekida postaju vikend tate. Svako veče kada liježu na spavanje oni misle da su dobri očevi, jer se pojavljuju tu i tamo, sa vremena na vrijeme kako bi ispunili svoju obavezu i odglumili roditelja koji već odavno nisu.

    Ne mogu shvatiti to. Kako možete biti parcijalni roditelji? Odrediti sebi prosječan broj sati i aktivnosti koje možete imati sa svojim djetetom? Vama je očigledno sve ok. Vi i jeste zato ok tip tate, jer ništa ne izaziva reakciju kod vas. Vama je ok provoditi minimalno i ograničeno vrijeme sa djetetom. Ok vam je što ste ga ostavili većinu vremena ženi koju ste vi ostavili. Čak vam je kasnije i ok da gledate kako novi muškarac zauzima dominantnu ulogu u njihovim životima, jer mislite da je ok da ste vi tu samo vikendom. A nije!

    Vi se ne borite, jer mislite da i ne treba. Navodno ste već otac. Ali imate li uopšte predstavu šta to zapravo znači? Vrijeme koje trošite na priču drugima o tome kako ste dobar otac biste mogli potrošiti na to da stvarno postanete takvi. Ali dugo građene iluzije o sebi postanu istina u koju svako poželi vjerovati. Vi ste ipak onaj koji šalje poruke ili zove. Daje novac i pomaže, a zar to samo po sebi nije dovoljno? Naravno da nije, jer biti roditelj zahtijeva mnogo više od toga.

    Većina ovakvih očeva bi mogla biti okarakterisana kao Diznilend Tate. Njihova funkcija na kraju nije ništa drugo do toga da zabave sebe i djecu, a pritom i druge, misleći da je to sva suština. On je obavio svoju dužnost, dijete se nasmijalo, čini se da ga voli, ali je li to stvarno dovoljno?

    Kao dijete odraslo bez oca odlučno govorim da nije. Nikada neće ni biti. Oba tipa očeva su direktno u mojoj porodici. Prvi tip je onaj koji je ostavio mene, a drugi onaj koji gostuje mom bratu za praznike. Suština je ista. Oni nisu očevi, već pokušaji. Donori spermi nedovoljno sposobni da spriječe nastanak života o kojem nikada neće znati da vode računa i preuzmu odgovornost. Pravi očevi nikada ne odlaze, jer da odlaze znali bi koje posljedice ostavljaju trajno na život djeteta, koje ostaje okrnjeno cio život”.
    Last edited by Kliker17; 17-04-17 at 12:53.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  23. #273
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Pravi očevi nikada ne odlaze, jer da odlaze znali bi koje posljedice ostavljaju trajno na život djeteta, koje ostaje okrnjeno cio život.
    Jes, brojna socio-psiholoska istrazivanja su potvrdila da na psihu malog djeteta mnogo blagotvornije djeluju svakodnevne svadje roditelja koji se organski ne podnose.


  24. #274
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    onaj koji je odrastao bez oca ne zna šta znači odrastati uz oca, recimo, nasilnika, ili uz oca i majku koji se stalno svađaju. Samo skladna zajednica je dobra za djecu a skladna zajednica može i biti i razvedeni brak u kojem oba roditelja vole svoje dijete i uvijek su tu za dijete, pa samim tim i jedno za drugo...jer logično je, čak i ako si rastavljen, ako se bilo koja neprijatna situacija desi jednom roditelju, drugi mora biti tu zbog svoga djeteta, valjalo bi da bude na pomoći i bivšem supružniku i djetetu, jer samo tako daje do znanja da mu je stalo. No to je ideal i nažalost obično se roditelji prepucavaju a sve preko dječije grbače, tako da se slažem sa Ovizijem da je bolje ne poznavat oca no da se non-stop živi u svađi i u strahu kad će otić...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #275
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    valjalo bi da bude na pomoći i bivšem supružniku i djetetu, jer samo tako daje do znanja da mu je stalo.
    Valjao bi pomoći djetetu. Što se bivšeg supružnika tiče ko ga *ebe, da je odgovarao ne bi bio bivši
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 11 of 21 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. T-Com silom nameće usluge
    By acer in forum Internet
    Replies: 76
    Last Post: 01-11-10, 23:46
  2. Replies: 132
    Last Post: 31-08-07, 22:51
  3. N-i-k-O - TATA!!!!
    By InDiJaNkA in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 14
    Last Post: 09-12-04, 23:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •