Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 97 of 97

Thread: Da li u tranziciji mora da vlada lopovluk?

  1. #76
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    POsle Ceske,valjda...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #77
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Politickih prodora ima, ali ima i onih koji nemaju veze sa politikom, I SVE JE VISE BAS TAKVIH.
    Ako ste iznijeli tim investitorima vase stavove-pogrijesili ste, zato sto ne uocavate napretke (ili je nekako jace od vas da je sve sto cini Djukanovic toliko lose, da tu dobra nikakvoga nemoze biti, i taj stav JE JEDNOSTAVNO JACI OD VAS!).
    A IMA BITNIH NAPREDAKA U POSLJENJIH 2 GODINE (tacnije OD AGENDE VLADE, KOJU JA SMATRAM VRLO DOBROM KONCIPIRANOM, A KOJA JE I OSTVARENA SA JEDNO 80%....pa nije li u CG uslo najvise investicija po glavi stanovnika u regionu)?!?
    Sve dobre poteze koje pravi,pravi iskljucivo u interesu njegovog brata,rodjaka,kumova i njihovog kapitala,
    a koliko toliko ekonomiju sa potencijalom,sveo ja na svijest da su ljudi srecni ako ih uposle kapitalisti koji su svud drugo na svijet procerani zbog necistih poslova
    GDP Crne Gore je danas 70% onog kad je on dosao na vlast
    Raspodjela bogatstva u Cg na nivou Latinske Amerike

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milose zaboravio si da dodas da je nesto najgore na svijetu

  4. #79
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milose zaboravio si da dodas da je nesto najgore na svijetu
    Hari,
    da li si ti onaj Liberal Hari?

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam Milose na koga mislis, ali ako je taj liberal i jos Hari mora biti dobar

  6. #81
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milos111111
    Raspodjela bogatstva u Cg na nivou Latinske Amerike
    Josh jednom da te pitam, odakle ti podaci o Latinskoj Americi, i da li si ikada bio bar u jednoj drzavi Lat. Amerike pa iznosish svoj zakljuchak na osnovu onoga sto si na licu mjesta prostudirao?

    Vidish, ja nista iz tih drzava Lat. Amerike nisam mogla povezati sa CG.... molim te da mi ti objasnish te 'paralele' i 'nivoe'...


  7. #82
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    Da Milose, bas tako-svaka tranzicija je bas takva kako ste samo napisali-nepravedna po definiciji.
    Uvijek!

    Treba li to osuditi? Naravno!
    Mijenja li to njenu prirodu? Ni malo!
    Nasa je vise nepravedna od slovenacke, recimo, ali manje od moldavske...

    A revizija ugovora je MAC SA DVIJE OSTRICE UVIJEK (pacta sunt servanda-ugovori se postuju-tako glasi 2000 godina stara OSNOVNA maksima (pravilo) u teoriji i praksi prava)....potpisao si-valja ga ispostovati.(Primjer koji se i vama desavao ,mada u razlicitoj formi: Koliko puta sam samo rekao neku tarifu stranki unaprijed i stranka mi je unaprijed tu cijenu platila. Kasnije je ispalo da je trebalo da naplatim 5-6 puta vise,ali nikada nisam pokusao da se nesto zalim ili da ne izvrsim ugovoreni posao-ja sam rekao cijenu , stranka je to platila i KRAJ PRICE!Ispostuj svoju rijec -A LJUDI SE ZA RIJEC VEZUJU- cuti i radi Bone!).
    Tako je u svakom obligacionopravnom odnosu, pa i u pomenutim ugovorima koje je investitor koji je po tipu *raiders capital*(pljackaski kapital, kako ga zovu po teoriji) potpisao prilikom investiranja u zemljama u tranziciji-reskirao je, zato je i *red* da DOBRO ZARADI! To je tako po teoriji

    Obzirom da nam zivotno trebaju nova ulaganja, a da bas i nemamo mnogo komparativnih prednosti u odnosu na konkurentske zemlje u okruzenju-UBIJEDJENO TVRDIM DA REVIZIJA UGOVORA NIJE PRAVI PUT ZA CG, JER BI UPLASILA NOVE INVESTITORE!
    To je PRINCIP, ali ako se pronadje da je neki ugovor BAS, BAS rusljiv,t.j. da je zloupotreba takvog kvaliteta da ce nam SVAKA ARBITRAZA POTVRDITI ODLUKU- tada bi trebalo i uradit reviziju takvog ugovora. Ali to moze biti samo u izuzetnim, ekstrmnim slucajevima, jer neka masovna preispitivanja vec zakljucenih ugovora imala bi pogubne posljedice.

    Ovo sto sam vam napisao u gornjih par recenica toliko je tacno da ga mozete primiti KAO AKSIOM! Nema potrebe da o tome mnogo razmisljate, samo mi povjerujte na rijec! To vam PREDLAZEM zato sto sam o ovome pitanju imao desetak debati sa stranim i domacim ekspertima i investitorima, koji imaju JEDNOGLASNO MISLJENJE KAKO SAM VAM GORE IZNIO.

    Zato dodatno tvrdim:Ko god od politicara zagovara nekriticnu reviziju ugovora, a da ne pomene ovu opasnost -to cini samo radi licne promocije i koristi i u principu mu nije vjerovat!

    Pozdrav,
    Nije ostalo mnogo sta da se proda u CG da bi revizija ugovora ugrozila neke silne investicije. To ne znaci da svaki potpisani ugovor treba da bude proglasen nistavnim, vec samo oni koji su se oglusili o Zakon.

    Pravna drzava se ne gradi na prastanju lopovluka, vec hvatanjem sa njim u kostac.

    Zato, ako je bilo po zakonu - nema problema i dobro nam privredjivali, ali ako su prekrsili zakon - slijede sankcije po zakonu.
    Ovo sto Srbija radi nije lose. Svi koji su utajili porez za sve ove godine - izvolite platite pa naprijed u buducnost. Ostalima preostaje zatvor, bjezanje, rasprodaja imovine i slicno.
    Kada se formira drzava koja se zasniva na pravu, onda i takav NOVAC/KAPITAL - koji voli pravo, red i disciplinu, ulazi u nju.
    Last edited by Elizabeta; 10-08-06 at 18:55.

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Citajuci tebe covjek prosto da pomisli da je kod Srba sve bolje no kod nas.
    Ovaj obracun sa imperijom Karic je bas ohrabrujuci i demokratski
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #84
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Elizabeta
    Nije ostalo mnogo sta da se proda u CG da bi revizija ugovora ugrozila neke silne investicije. To ne znaci da svaki potpisani ugovor treba da bude proglasen nistavnim, vec samo oni koji su se oglusili o Zakon.

    Pravna drzava se ne gradi na prastanju lopovluka, vec hvatanjem sa njim u kostac.

    Zato, ako je bilo po zakonu - nema problema i dobro nam privredjivali, ali ako su prekrsili zakon - slijede sankcije po zakonu.
    Ovo sto Srbija radi nije lose. Svi koji su utajili porez za sve ove godine - izvolite platite pa naprijed u buducnost. Ostalima preostaje zatvor, bjezanje, rasprodaja imovine i slicno.
    Kada se formira drzava koja se zasniva na pravu, onda i takav NOVAC/KAPITAL - koji voli pravo, red i disciplinu, ulazi u nju.
    Prvo da se zavrse izbori i da se vidi hoce li vlast imati apsolutnu vecinu, sto bih smatrao vrlo losim, a kao neku koaliciju nacionalnog pomirenja sa njihovim starim i jos gorim partnerima SNP JOS GOROM OPCIJOM!


    Ako se to ne desi, nego ako ne osvoje aprolutnu vlast, pa se napravi koalicija sa LP -BS, ili GZP, po slicnom obrascu kako je nudjeno Liberalima 2002-da se USLOVI OPSTANAK KOALICIJE PROMJENAMA po nekoj novoj agendi, koja bi precizno odredila zadatke, rokove i izvrsioce, to bi po meni bilo optimalno za CG. Neke privaticzacije,ponavljam, morale bi se preispitati, pa i neko bi u zatvor morao poci...pravo je i to.

    Druge dvije opcije mi se nimalo ne svidjaju-
    1.)osvetnicka varijanta za slucaj dolaska na vlast koalicije PZP i Srpskih stranaka;
    2.)koalicija DPS-SNP

    Jer su svaka od njih retrogradne na svoj nacin!
    Jedna zbog *velikog ciscenja i hapsenja* koje kapital SIGURNO NE VOLI (a taman smo stekli kakav-takav ugled stabilne zemlje, sto MNOGO ZNACI sa makro aspekta
    Druga zato sto bi se *stari drugovi* potsetili *starih dobrih vremena* i u nekom kriptokomunistickom maniru opusteno vladali jos 8 godina, sto bi doduse bilo po ukusu EU (oni samo glededaju sa svog interessa i aspekta-sigurnost i pomirenje po svaku cijenu, ami smo i onako s***). To ni je NAJGORA VARIJANTA, i to sam rekao da bi takav ishod potvrdio moje generalno misljenje da politika stvara mnogo lose ljude, kojima je SVAKI KOMPROMIS PRIHVATLJIV!


    Pozdrav,


    2.)
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #85
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slaba vam je ta matematika!

    Milo pada kako god okrenete! Da li ce ga KAP-ovi strajkovi skinuti ili izbori, to vise nije bitno. Mislim da je mogao jos jedan mandat da izgura da se nije uhvatio Deripaske. Ovo je bila najveca glupost koju je do sada napravio. Cisti lopovluk i to onaj koji svi vide.
    Doci ce do stvaranja neke zajednicke vlasti kao DOS u Srbiji, a ostalo je poznato - samo pratite sta se desava u Srbiji - srbijanski deja vu!

    Iskreno bih voljela da Rusi ostanu, ali pod nekim povoljnijim uslovima, revidiranim sa buducom koncentracionom Vladom. Deripaska ima kapital, samo ga treba natjerati da ga trose u Crnoj Gori,a ne kao sada da ga iznosi iz nje.

    Milu u tom slucaju saljite razglednice na Barbados ili Sejsele - ako ga neko ne preduhitri na aerodromu. ;-)
    Last edited by Elizabeta; 11-08-06 at 19:49.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali, Beta, kako mu je Derpaska sad najveca glupost koju je napravio?! Pa ja sam mislio da je to bilo izdajstvo svetog Srbstva i kosovskog amaneta!!

  12. #87
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Elizabeta
    Slaba vam je ta matematika!

    Milo pada kako god okrenete! Da li ce ga KAP-ovi strajkovi skinuti ili izbori, to vise nije bitno. Mislim da je mogao jos jedan mandat da izgura da se nije uhvatio Deripaske. Ovo je bila najveca glupost koju je do sada napravio. Cisti lopovluk i to onaj koji svi vide.
    Doci ce do stvaranja neke zajednicke vlasti kao DOS u Srbiji, a ostalo je poznato - samo pratite sta se desava u Srbiji - srbijanski deja vu!

    Iskreno bih voljela da Rusi ostanu, ali pod nekim povoljnijim uslovima, revidiranim sa buducom koncentracionom Vladom. Deripaska ima kapital, samo ga treba natjerati da ga trose u Crnoj Gori,a ne kao sada da ga iznosi iz nje.

    Milu u tom slucaju saljite razglednice na Barbados ili Sejsele - ako ga neko ne preduhitri na aerodromu. ;-)
    Jes u Srbiju sve cvjeta. Pare su im na granu.
    DOS se pokazao jako stabilna koalicija, pogotovo nakon atentata na Djindjica. Koalicija od 18 stranaka jedva pobijedi Sloba :roll:
    Prodase li oni onaj Sartid nesto sramotno malo
    Boze kako je sve u CG lose.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #88
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Elizabeta
    Slaba vam je ta matematika!

    Milo pada kako god okrenete! Da li ce ga KAP-ovi strajkovi skinuti ili izbori, to vise nije bitno. Mislim da je mogao jos jedan mandat da izgura da se nije uhvatio Deripaske. Ovo je bila najveca glupost koju je do sada napravio. Cisti lopovluk i to onaj koji svi vide.
    Doci ce do stvaranja neke zajednicke vlasti kao DOS u Srbiji, a ostalo je poznato - samo pratite sta se desava u Srbiji - srbijanski deja vu!

    Iskreno bih voljela da Rusi ostanu, ali pod nekim povoljnijim uslovima, revidiranim sa buducom koncentracionom Vladom. Deripaska ima kapital, samo ga treba natjerati da ga trose u Crnoj Gori,a ne kao sada da ga iznosi iz nje.

    Milu u tom slucaju saljite razglednice na Barbados ili Sejsele - ako ga neko ne preduhitri na aerodromu. ;-)
    Draga moja, po srpskim analiticarima tebi slicne provinijencje Milo je trebao da padne davno, davno.....ali je to analiza tipa one koju je legendarna baba imala kod joj se prisnilo.......pa znas ono...milo...snilo...

    Jak je Milo igrac, prejak za pro-srpsku opoziciju BIO I OSTAO!

    A posto nevidim koaliciju svih ostalih pod nekim imenom *Savez antimilovaca* i programom u jednoj recenici:"Bez Mila ostali...!"
    -tesko ce ga padat.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  14. #89
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milionski gubici Kombinata aluminijuma iz 2005. i dalje izazivaju kontroverze

    Slijede kontrole

    Nakon objave revizorskog izvještaja o milionskom gubitku Kombinata aluminijuma i prepolovljenomj vrijednosti kapitala, na berzi je juče pala vrijednost akcija ove kompanije za 2,3 odsto, na 9,24 eura, a i promet od 29.000 eura bio je znatno manji nego prethodnih dana. Iz crnogorske Vlade je najavljeno da će se tek baviti revizorskim izvještajem, ministar finansija Igor Lukšić je kazao da je riječ o obračunskom gubitku, i da, ukoliko je dobro rastumačen revizorski izvještaj, zakon omogućava ovakvu obračunsku situaciju, uz ocjenu «da ne vidi da postoji neki veliki problem». Bivši direktor KAP-a, Mihailo Banjević, međutim, tvrdi da je pola gubitka nastalo nakon dolaska novog vlasnika Kombinata - En plus grupe i Salamon enetrprajzisa. Vlasnici KAP-a juče se nijesu oglašavali i očekuje se da na brifingu za medije, koji su najavili za četvrtak, detaljno objasne računovodstvene stavke koje su im uradili revizori iz Diloit i Tuša

    Lukšić je juče ocijenio je da je, ako je dobro razumio ono što su mediji objavili, riječ, praktično, o obračunskom gubitku na osnovu izvještaja revizije.
    - Važno je da gubitak nije proizvod lošeg poslovanja, niti razlike prihoda i rashoda, već raznih obaveza koje je Kombinat imao i koje sada treba računovodstveno oblikovati kako bi se proces preuzimanja odvijao pravim tokom – kazao je on.
    On je kazao da je za Vladu ohrabrujuće da se investicije u KAP odvijaju shodno privatizacionom ugovoru i da cijena aluminijuma ostane visoka.
    - Važno je da se time prihodi po osnovu raznih drugih poreza slivaju u državni budžet - kazao je on na konferenciji za novinare, odgovarajući na pitanje da li prikazivanjem gubitka vlasnik KAP-a izbjegava buduće plaćanje poreza na dobit.
    Lukšić je dodao da, ukoliko je pravilno rastumačen revizorski izvještaj i ukoliko je to namjera poslovodstva KAP-a, ovakva situacija je nešto što zakon omogućava i dodao da ne vidi da postoji neki veliki problem.
    - Vlada Crne Gore reagovaće i oglasiti se povodom podataka iz revizorskog izvještaja o poslovanju Kombinata aluminjuma Podgorica za prošlu godinu - saopšeno je Republici iz kabineta potpredsjednika Vlade Branimira Gvozdenovića.
    Ipak, navedeno je i da Vlada nije u mogućnosti da uradi odmah analizu revizorskih izvještaja, pogotovo za jedan ovako kompleksan sistem, pošto je za to neophodno vrijeme – saopšteno je Republici iz Vlade, uz ocjenu da je “više nego potrebno angažovanje savjetnika za praćenje implementacije kupoprodajnog ugovora za velika preduzeća kao što je KAP, koji će dati svoje mišljenje i preporučiti mjere za novonastalu situaciju”.
    Sada je, kako navode u Vladi, na savjetniku koji prati realizaciju kupoprodajnog ugovora da analizira i novi revizorski uizvještaj.
    Nova uprava KAP-a je u ponedjeljak saopštila da je, zbog toga što je fabriku preuzelo prije završetka poslovne 2005. godine, odlučila da angažuje nekoliko renomiranih stranih revizora da analiziraju poslovanje.
    Prema revizorskom izvještaju, koji je uradila renomirana kuća Diloit i Tuš, KAP je u 2005. izgubio 147,9 miliona eura zbog povećanja poslovnih rashoda i gubitka na investicijama raspoloživim za prodaju, prvenstveno od ulaganja u zavisna preduzeća. Zbog toga je urađena ispravka vrijednosti skoro svih bilansnih pozicija, tako da KAP sada računovodstveno vrijedi 159,1 milion eura, a godinu prije privatizacije aktiva je bila 297 miliona.
    Željka Radulović Banjević: Pola duga napravio novi vlasnik
    Bivši predsjednik Borda direktora KAP-a Mihailo Banjević saopštio je juče, povodom objavljivanja prošlogodišnjih poslovnih rezultata fabrike, da je od ukupno 147,9 miliona eura gubitaka, 70 miliona nastalo poslije dolaska novog vlasnika. - Nije saopšteno da je u dugove za prošlu godinu uključen i iznos od 28 miliona eura, nastao u decembru, koji je Salamon enterprajsis, preko KAP-a dužan da isplati Vladi po kupoprodajnom ugovoru. Dakle, od ukupno iskazanih dugova, blizu 70 miliona je stvoreno poslije dolaska novog vlasnika - navodi se u pisanoj Banjevićevoj izjavi dostavljenoj medijima. On je kazao da su iz uprave »usput naveli« da je u ukupni dug uključena obaveza KAP-a prema novom vlasniku od 40 miliona eura, nastala u decembru. Banjević je dodao da je podatke o poslovanju, sa upravom pripremio revizor Diloit and Tuš, koji je do maja ove godine bio savjetnik Salamona i na sjednicima u Vladi se zalagao za njegove stavove. - U maju su savjetnika izabrali za revizora iako je tada već trebalo da bude gotov revizorski izvještaj. Pretpostavljam da će neko procjenjivati konflikt interesa savjetnika i revozora, a možda će se neko sjetiti etičkog kodeksa - rekao je on. - Iako su žestoko umanjili vrijednost osnovnih sredstava, ona i dalje proizvode 120.000 tona kvalitetnog aliminijuma- smatra Banjević. On je rekao da je priličnom broju ljudi jasno zašto se naduvavaju dugovi, smanjuje aktiva i povećavaju rashodi, za šta u slučaju KAP-a postoje četiri grupe razloga, ali o njima nije želio da govori. (Mina biznis)


    Ja naslucujem koji bi ti razozi mogli biti (zapravo se sve svodi na jedan razlog-da ono sto je prikazano kao dug, uz pomoc revizora, iznesu iz zemlje, pa da iz tih sredstava djelilmicno izvrste ugovornu obavezu o dodatnom ulaganju i zastiti sredine-dakle da izbjegnu pravo investiranje sa svoim sredstvima) , ali siguran sam da ima na forumu ekonomista koji mogu da pobroje i obrazloze te cetiri grupe razloga, ako se potrude....

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #90
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    Problem za ulazak zapadnog kapitala u CG stoji u birokratskim nereshenim pitanjima. Shvatljivi su razlozi, jer se ne radi o blokiranju od strane vlade
    Otkud znas?
    Mislim na osnovu cega si sigurna da politicari, tj. vlada i njima bliske interesne grupe (tj. tajkuni) ne blokiraju ulazak stranog kapitala, nego

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    vec o birokratskim vrdalamskim postupcima direktorchica firmi, od obichne sekretarice do svih ostalih.
    pa ispada da je najveci problem crnogorske privrede:
    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    Njihova poslovnost mi je jako poznata," lakiranje noktica i prelistavanje dokumentacije". Za jedno obichno pismo iz neke firme potrebno im je 7 dana da uzvrate.
    Dakle, slazem se da problem neadekvatnih kadrova jeste itekako problem, ali na ovom primjeru:
    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    Da li je tu opet problem u vladi ili u tim 'perifernim' likovima, koje nikad ne spominjete? Da li je normalno da direktor firme koja je pred bankrotom odlazi na 'odmor' u inostranstvo, dok radnici nisu placeni 7 mjeseci? Odmor od chega? Na poziv Agencije za privatizaciju, da se dostavi dokumentacija firme, direktor odgovara da je na zasluzenom odmoru i da ne zeli da se vrati zbog dostave materijala. Sad, u ochekivanju 'kurirske' dostave i azurnosti sekretarica ....chekace se josh par nedelja...
    ...postavlja se pitanje, ko postavlja i smjenjuje te direktore, i za ljude sa stavovima kao tvojim: Ima li oidje odgovornosti vlade???
    Vecina ljudi je zla

  16. #91
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Otkud znas?
    Mislim na osnovu cega si sigurna da politicari, tj. vlada i njima bliske interesne grupe (tj. tajkuni) ne blokiraju ulazak stranog kapitala, nego



    pa ispada da je najveci problem crnogorske privrede:

    Dakle, slazem se da problem neadekvatnih kadrova jeste itekako problem, ali na ovom primjeru:

    ...postavlja se pitanje, ko postavlja i smjenjuje te direktore, i za ljude sa stavovima kao tvojim: Ima li oidje odgovornosti vlade???
    nisi chitao...'otkud znam' ...ko smjenjuje i zasto ne moze da se smijene...sve sam vec odgovorila. Da se ne bi ponavljali bar prochitajte postove prije nego 'odigrate' neki 'potez'...

    Problem za ulazak zapadnog kapitala u CG stoji u birokratskim nereshenim pitanjima. Shvatljivi su razlozi, jer se ne radi o blokiranju od strane vlade, vec o birokratskim vrdalamskim postupcima direktorchica firmi, od obichne sekretarice do svih ostalih. Njihova poslovnost mi je jako poznata," lakiranje noktica i prelistavanje dokumentacije". Za jedno obichno pismo iz neke firme potrebno im je 7 dana da uzvrate. Da li je tu opet problem u vladi ili u tim 'perifernim' likovima, koje nikad ne spominjete? Da li je normalno da direktor firme koja je pred bankrotom odlazi na 'odmor' u inostranstvo, dok radnici nisu placeni 7 mjeseci? Odmor od chega? Na poziv Agencije za privatizaciju, da se dostavi dokumentacija firme, direktor odgovara da je na zasluzenom odmoru i da ne zeli da se vrati zbog dostave materijala. Sad, u ochekivanju 'kurirske' dostave i azurnosti sekretarica ....chekace se josh par nedelja...

    Ukoliko se ukaze na rasulo i oholost tih radnika uopste, povlachi se odmah sveopsta odbrana politichkih stranaka koji u tome profitiraju, jer je sekretarica srpkinja,crnogorka, albanka, muslimanka, direktor naprasno pripadnik opozicione stranke i 'ugnjetavan'...ma..pfuj.

    Ne mogu 'mama', pa ni 'tata' raditi domace zadatke svojoj 'djeci' non-stop.
    Jednostavno, neprofesionalnost je realnost od kurira, preko sekretarice, shefova ..pa nadalje. Optuzivati jedne a ne vidjeti realno i sve ostale koji chine lanac za biznis...nije ok.
    Moje iskustvo u poslu kad je u pitanju CG sasvim jasno sam opisala. Mozda bi stranac (na mom mjestu) zakljuchio da je problem dosadashnje nerealizacije ovog velikog investiranja u CG do Vlade, iskritikovao bi Vladu i neazurnost, ali... ja sam iz CG, i svjesna sam ko je ko i sta radi i sta uopste mogu da urade, poznajuci poslovne 'kapacitete' podnaosob svih onih s kojima sam imala kontakte.To sam opisala. Dakle, objektivnost iznad svega!
    Postoji resenje za sve, rekoh jesam za CG, za prosperitet, ali sam svjesna da je potrebno kompletno mijenjanje stavova prema poslu, prema buducnosti... ali ni jedna Vlada to nece moci promijeniti u narodu, jer je proshlo vrijeme diktatura - one su jedine mogle po kratkom postupku da promijene pravila nekog drushtva (uz logore SSSR, Albanija, SFRJ, Istochne drzave u kompletu).
    Dakle, vi polako, od kurira preko sekretarice pa nadalje (jer zaista tako mora, uzalud vam 10 promjena vlasti), a mi koji smo zeljeli, mogli, zelimo i mozemo....ako ne u CG, ima gdje se moze uloziti. Naravno, ja gledam prioritetno CG, ali sve ima svoje granice, narochito kad je novac u pitanju koji 'lezi' i cheka da bude ulozen, i logichno je da ukoliko ovaj direktorchic zeli da odmara josh par nedelja, da moja CO ima drugu drzavu gdje ce investirati kapital na zadovoljstvo i njih i moje CO. Nista nije bez reshenja, a vi polako, pa tucite glavu ili repove ... od tolikog mlacenja, odoshe decenije.

    ps.zao mi je jer znam da bi mnoge porodice bile zbrinute, finansijski podrzane iznad prosjeka, ne bi chekali direktorchica da se 'odmori' dok oni chekaju 7 mjeseci platu, sto bi im bio omoguceno svjetsko iskustvo i podrshka za obuchavanje, sto bi CG u svemu tome profitirala, ali... mozda za sve to treba vrijeme - sazrijevanje..uzalud vam da postavite na vlast najvece svjetske experte, takvo opshte ophodjenje prema poslu bi vas drzalo na istom nivou.
    ...nastavak je... CO za koju radim je promijenila 'smjer' ulaganja..tj. izabrali su drugu drzavu...to je to.


    Poz.
    Last edited by LadyDaytona; 16-08-06 at 12:50.

  17. #92
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    nisi chitao...'otkud znam' ...ko smjenjuje i zasto ne moze da se smijene...sve sam vec odgovorila. Da se ne bi ponavljali bar prochitajte postove prije nego 'odigrate' neki 'potez'...
    Recimo da se slazem s tobom oko identifikovanja problema.
    Ali kad treba ukazati na odgovorne- one koji uzrokuju problem ili ne cine nista da ga rijese, e onda nastaje raskol. Ti tada pocinjes sa guslanjem o predivnom mladom premijeru koji odrzava rijec i inim bakracima. To je sustina.
    Vecina ljudi je zla

  18. #93
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali kad treba ukazati na odgovorne- one koji uzrokuju problem ili ne cine nista da ga rijese, e onda nastaje raskol. Ti tada pocinjes sa guslanjem o predivnom mladom premijeru koji odrzava rijec i inim bakracima. To je sustina.
    A da promijenish malo poziciju i razmislish o chemu sam pisala, bez predrasuda koje si projektovao da ja imam o vashem premijeru?
    Zar ne mozesh da predpostavish da neko nema veze sa DPS/om, vashim premijerom (relativno o starosti i mladosti)... nema nikakvih interesa u CG, pa eto ni te koji su mogli uslijediti nijesu realizovani, niti ce biti...
    Svi vi imate neke vashe interese u ovima i onima, ja to nemam, i niko moj u CG. Uzalud se trudite da mi nabacite nesto sto nema veze s mozgom, moje mishljenje cu uvijek napisati bash zato sto sam potpuno nezavisna od vashih lokalnih politichkih interesa.

    Poz.

  19. #94
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    A da promijenish malo poziciju i razmislish o chemu sam pisala, bez predrasuda koje si projektovao da ja imam o vashem premijeru?
    Zar ne mozesh da predpostavish da neko nema veze sa DPS/om, vashim premijerom (relativno o starosti i mladosti)... nema nikakvih interesa u CG, pa eto ni te koji su mogli uslijediti nijesu realizovani, niti ce biti...
    Svi vi imate neke vashe interese u ovima i onima, ja to nemam, i niko moj u CG. Uzalud se trudite da mi nabacite nesto sto nema veze s mozgom, moje mishljenje cu uvijek napisati bash zato sto sam potpuno nezavisna od vashih lokalnih politichkih interesa.
    Ajde da privodimo ovo kraju.
    Ja ne polemisem sa tovjim navodnim interesima u CG (niti me isti pretjerano ne zanimaju), vec sa tovjim stavovima. AKo si dosada ulazila u polemike sa ljudima koji ne mogu da razdvoje ove dvije stvari, ostavi to na stranu.

    Mene samo zanima sljedeca stvar: ako vec moze da uocis glavne probleme CG drustva, kako to da nikad ne nastavis i postavis pitanje odgovornosti?
    Ili u zemlji u kojoj zivis gradjani na izborima uopste ne vrednuju neku vladu po ucinku, vec emocijama?
    Dakle, kako mozes da povezujes velike probleme na polju ekonomije i drustva sa mladim i vizionarskim premijerom?
    Ili cemo da dodjemo do onoga "premijer je odlican, ali ljudi oko njega su losi"?
    Vecina ljudi je zla

  20. #95
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Ajde da privodimo ovo kraju.
    Ja ne polemisem sa tovjim navodnim interesima u CG (niti me isti pretjerano ne zanimaju), vec sa tovjim stavovima. AKo si dosada ulazila u polemike sa ljudima koji ne mogu da razdvoje ove dvije stvari, ostavi to na stranu.

    Mene samo zanima sljedeca stvar: ako vec moze da uocis glavne probleme CG drustva, kako to da nikad ne nastavis i postavis pitanje odgovornosti?
    Ili u zemlji u kojoj zivis gradjani na izborima uopste ne vrednuju neku vladu po ucinku, vec emocijama?
    Dakle, kako mozes da povezujes velike probleme na polju ekonomije i drustva sa mladim i vizionarskim premijerom?
    Ili cemo da dodjemo do onoga "premijer je odlican, ali ljudi oko njega su losi"?
    Razlika izmedju tvojih zelja i mojih interesovanja je drastichna. Koliko tebe ne zanima ono sto mene zanima, toliko ni mene ne zanima ono sto tebe zanima. Nije komplikovano za shvatit?
    Ja nisam nigdje spomenula tvoje interesovanje tj. premijera...i ne zanima me uoPce. Nije moj tip.

  21. #96
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    Razlika izmedju tvojih zelja i mojih interesovanja je drastichna. Koliko tebe ne zanima ono sto mene zanima, toliko ni mene ne zanima ono sto tebe zanima. Nije komplikovano za shvatit?
    Ja nisam nigdje spomenula tvoje interesovanje tj. premijera...i ne zanima me uoPce. Nije moj tip.
    Srecom, u pravu si po pitanju razlika.
    Jesi, pominjala si premijera kao mladu osobu koja ispunjava svoja obecanja. Ili ces reci da ni to nije tacno?
    Vecina ljudi je zla

  22. #97
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ono najvaznije JESTE ISPUNIO....srecno nam u MNO
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  2. Nivo mora u porastu pomalo ali sigurno
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 8
    Last Post: 09-07-05, 16:26
  3. VLADA MANIPULISE I SA 'GLADJU'!
    By seerotheenya in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 21-02-05, 19:56
  4. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04
  5. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •