Results 1 to 22 of 22

Thread: Ozbiljno, da ne znate...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool Ozbiljno, da ne znate...

    Ovo pitanje je sasvim ozbiljno, mada ne ostavlja takav utisak. Pitanje je sasvim licne prirode, ali ko zna, mozda jos nekog isto interesuje... Pitanje je:

    Da ne zna iko, je li moguce da se nekako, ja Crnogorac u najboljim godinama, prijavim na ucenje u nekim od budistickim hramova... Da ucim ujedno, njihov jezik, kung-fu i religiozna ucenja... Znaci, full tretman, sa sve sisanjem glave do glave Ne, ozbiljno, ako neko zna ista, bilo bi super da mi kazete....

    Unaprijed sam zahvalan na bilo kom korisnom odgovoru....
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    bez uvrijede, ali nikako ne volim kad ljudi za SVE se prvo obrate na forumu !?
    Raspitaj se nedje drugo, mnogo ces korisnije informacije dobiti.
    Naravno da mozes, ali mislim da na teritoriji ex SCG ne postoje budisticki hramovi.
    Guglaj malo
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ne vidim nista lose u tome sto covjek pita na forumima, mozda ce lakse odje nac ako je vec neko obavijesten nego preko googla, ipak su uglavnom ljudi sa ovih foruma odavde...
    ja ne poznajem licno nikoga, al sam citao nedje da su od Shaolin hramova napravili komercijalu samo takvu, znaci ni to nije sto je bilo... nazalost para vrti svudje. Uglavnom, svako moze da se prijavi i od u Shaolin hram, mislim da traje par mjeseci sve to...
    cini mi se da sam to u jednom broju CKM-a procitao, ako ga nadjem po kuci javim ti
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  4. #4
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Kuca Cvijeca
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    preskacete li lastis tamo?
    ja bi bas voljela....
    "To je prica o generaciji X, to smo bili mi, Titovi pioniri u Milosevicevoj Srbiji."

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cijena puta smjestaja i full tretmana je 70.000 eura. Mogu da ti nadjem kontakt ako te i dalje zanima. Hram je, cini mi se, na Tibetu, i sve traje pola godine.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  6. #6
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    haha, shaolin montenegrin

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Ovo pitanje je sasvim ozbiljno, mada ne ostavlja takav utisak. Pitanje je sasvim licne prirode, ali ko zna, mozda jos nekog isto interesuje... Pitanje je:

    Da ne zna iko, je li moguce da se nekako, ja Crnogorac u najboljim godinama, prijavim na ucenje u nekim od budistickim hramova... Da ucim ujedno, njihov jezik, kung-fu i religiozna ucenja... Znaci, full tretman, sa sve sisanjem glave do glave Ne, ozbiljno, ako neko zna ista, bilo bi super da mi kazete....

    Unaprijed sam zahvalan na bilo kom korisnom odgovoru....
    Da li te bash budizam interesuje ili uopshte istochnjachka religija i sl. Jer mozhda mozhesh neshto drugo da nadjesh jeftinije i pristupachnije...

    acid cookie-no dje cje postavit ovo pitanje nego na forumu?

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Da ne zna iko, je li moguce da se nekako, ja Crnogorac u najboljim godinama, prijavim na ucenje u nekim od budistickim hramova... Da ucim ujedno, njihov jezik, kung-fu i religiozna ucenja... Znaci, full tretman, sa sve sisanjem glave do glave Ne, ozbiljno, ako neko zna ista, bilo bi super da mi kazete....
    to sto si crnogorac ili to koliko imas godina je sasvim irelevatno za tvoju zelju ideju ili sta li je vec...
    tesko da ces u budistickim hramovima uciti kung fu
    nece te ni primiti ako bi eto da budes malo budista pa poslije ciao ragazzi.. nece bas moci, do te odluke se ne dolazi slucajno i reda radi...

    koliko mi se cini ti bi vise isao turisticki da "oprobas" novu kulturu... postoje neki radni kampovi i tamo davno sam naisla na to na netu ali sigurno da ima toga jos... tako mozes da ucis jezik, obilazis sta ti volja i bice mnogo naklonjeniji tebi i upucivati te u tajne budizma ili neke druge religije nego da im se pojavis sa nejasnom zeljom ili idejom
    Kako Vaša bolest ?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    to sto si crnogorac ili to koliko imas godina je sasvim irelevatno za tvoju zelju ideju ili sta li je vec...
    tesko da ces u budistickim hramovima uciti kung fu
    nece te ni primiti ako bi eto da budes malo budista pa poslije ciao ragazzi.. nece bas moci, do te odluke se ne dolazi slucajno i reda radi...

    koliko mi se cini ti bi vise isao turisticki da "oprobas" novu kulturu... postoje neki radni kampovi i tamo davno sam naisla na to na netu ali sigurno da ima toga jos... tako mozes da ucis jezik, obilazis sta ti volja i bice mnogo naklonjeniji tebi i upucivati te u tajne budizma ili neke druge religije nego da im se pojavis sa nejasnom zeljom ili idejom
    za tih 70.000 eura njih ne zanima sto ces posle. Moras tih pola godine maksimalno da ih ispostujes a onda mozes sa tim da cinis sto oces, pa i da snimas filmove (to je njima najveca uvreda). To je cijena za svakog stranca jer oni racunaju da ces da ih zajebes posle toga.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    vjerujem... ali sto je mnogo previse je :?

    smijem li da pitam, jesi ti bio?
    Kako Vaša bolest ?

  11. #11
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    procitao sam negdje da shaolin monasi dugo vremena nisu dopustali ulaz strancima (ili makar nekom ko nije budisticke vjere) ali da je duh globalizacije dosao i do njih, i da sada, ko uplati odredjenu sumu, moze poci kod njih i trenirati borilacke vjestine. zato mi ova prica oko 70000 eura zvuci vrlo vjerovatno.

    interesantan clanak sa wikipedie:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Shaolin_%28martial_arts%29
    Last edited by Hokmun; 31-07-06 at 17:25.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa

    vjerujem... ali sto je mnogo previse je :?

    smijem li da pitam, jesi ti bio?
    Nisam bio. Interesovao sam se kod britanske agencije za putovanje na Himalaje (7 mjeseci traje) i, posto zbog zdravstvenih (a bogami i finansijskih s tom cijenom) problema nisam mogao da dobijem zeleno svijetlo da odem tamo poceo sam da pretrazujem druge ponude i, vidio da za iste pare (70.000) mozes da odes i u shaolin manastir na pola godine. Uzeo sam prospekt i procitao to. Bilo je prije oko dvije godine tako da je moguce da se nesto promijenilo.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko ne zeli "full paket" a zagrizen je za to (mada jos ne shvatam nikoga ko zeli da ode tamo) ostaje mu http://www.shaolin-wushu.de/en/main_fr.htm?schulen.htm

    Od svega toga vrijedi valjda jedino tagou koji bi te ispao oko 800 mjesecno.

    To ispane oko 4 sata dnevno tokom nekoliko mjeseci. Mnogo je glupo da odes na "kamp za strance" u pravi saolin hram jer kazu da je to gore od ovakvih internata, jer osim sto ne postajes pravi svestenih shaolina (ni u jednom ni u drugom), u ovim "djelovima za strance pravih hramova" nece te ni trenirat pravi svestenici. The Real Deal kosta kolko rekoh, a ovo je fin izbor ako si zagrizen za to a nemas namjere da do kraja zivota ostanes sa njima (ako imas, jebga, onda je petocifrena suma nista, jer je to zadnja para koju ces u zivotu potrosit).
    Last edited by chatnick; 31-07-06 at 18:05.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  14. #14
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znas li kako se jackie chan trenirao?Kad je bio mali,roditelji nisu imali para da ga izdrzavaju pa su ga dali sa 7,8 god u sangajsku operu,i tu se roditelji prakticno odreknu svoje djece,jer te oni uzmu pod svoje okrilje za dzabe,ali vise ne gledas roditelje dok si tamo,a treninzi su mucenje pravo,tjeraju te da stojis na rukama po par sati dnevno,a kad padas deru se i udaraju te trskom.Jedina hrana je riza i mali sobicak kao smjestaj.Nisam siguran da danas sve to tako izgleda jer je i tu sigurno stigla komercijala,ali mozes da se raspitas.Inace to ti je u Kini.A ako zelis da ojacas tijelo i duh,i da znas da se bijes,mozes da dodjes u tivat,i da treniras kod jednog djeda koji je bio u legiji stranaca i sada trenira za male pare.Ali su treninzi teski,da kad sam ja bio sa drugom izdrzali smo samo 10 minuta sto je odlicno vrijeme i nismo mogli da se krecemo,totalno smo se tresli.Prijatelj je poso i drugi dan,pa je dobio upalu zivca,i ovaj mu reko da ide kuci istrpi bol i dodje sutra,jer su treninzi svakog dana.Ovaj tip je pravo cudo,treba sm\nimit emisiju sa njim.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    405
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Ovo pitanje je sasvim ozbiljno, mada ne ostavlja takav utisak. Pitanje je sasvim licne prirode, ali ko zna, mozda jos nekog isto interesuje... Pitanje je:

    Da ne zna iko, je li moguce da se nekako, ja Crnogorac u najboljim godinama, prijavim na ucenje u nekim od budistickim hramova... Da ucim ujedno, njihov jezik, kung-fu i religiozna ucenja... Znaci, full tretman, sa sve sisanjem glave do glave Ne, ozbiljno, ako neko zna ista, bilo bi super da mi kazete....

    Unaprijed sam zahvalan na bilo kom korisnom odgovoru....
    Podji do kineske ambasade u Podgorici i raspitaj se kod njih.
    (Kako je ovo dobro zvucalo, imamo prave ambasade u nasem gradu :yipiiii

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado Dapčević
    Podji do kineske ambasade u Podgorici i raspitaj se kod njih.
    (Kako je ovo dobro zvucalo, imamo prave ambasade u nasem gradu :yipiiii
    ... i prave kineze

  17. #17
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    a sta si zapeo bas za budizam? one anekte sa filozofije nisu tacne.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    office kitano
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daaron Aracus
    A ako zelis da ojacas tijelo i duh,i da znas da se bijes,mozes da dodjes u tivat,i da treniras kod jednog djeda koji je bio u legiji stranaca i sada trenira za male pare.Ali su treninzi teski,da kad sam ja bio sa drugom izdrzali smo samo 10 minuta sto je odlicno vrijeme i nismo mogli da se krecemo,totalno smo se tresli.Prijatelj je poso i drugi dan,pa je dobio upalu zivca,i ovaj mu reko da ide kuci istrpi bol i dodje sutra,jer su treninzi svakog dana.Ovaj tip je pravo cudo,treba sm\nimit emisiju sa njim.
    Bio je na tv,u emisiji 'insajder.Dje zivi on u tivat i kako se zove?
    Nada poda me separar da amor de deux

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako mislis da ces naucit da letis , grdno se varas. Za nas Crnogorce fotelja je ZAKON!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Ovo pitanje je sasvim ozbiljno, mada ne ostavlja takav utisak. Pitanje je sasvim licne prirode, ali ko zna, mozda jos nekog isto interesuje... Pitanje je:

    Da ne zna iko, je li moguce da se nekako, ja Crnogorac u najboljim godinama, prijavim na ucenje u nekim od budistickim hramova... Da ucim ujedno, njihov jezik, kung-fu i religiozna ucenja... Znaci, full tretman, sa sve sisanjem glave do glave Ne, ozbiljno, ako neko zna ista, bilo bi super da mi kazete....

    Unaprijed sam zahvalan na bilo kom korisnom odgovoru....
    Ako to kosta 70000 eurica dobro bi bilo uraditi jedan budisticki hram u PG! Raspitaj se brate ima li jos zainteresovanih pa da se organizujemo! Uvescemo i originalne instruktore budizma i sve zivo!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Ako to kosta 70000 eurica dobro bi bilo uraditi jedan budisticki hram u PG! Raspitaj se brate ima li jos zainteresovanih pa da se organizujemo! Uvescemo i originalne instruktore budizma i sve zivo!
    Radi se o tome da pravi shaolin monk ne moze da poducava nikoga (niti da mu da status pravog svestenika) sto nece dobiti blagoslov centralnog kineskog shaolin hrama koji je stranac (ruski predsjednik Putin) prvi put uspio da VIDI prije nekoliko godina
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    nk-bgd
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dok ne dobijes pravu informaciju - evo ti jedan budistichki hram slikan prije dva dana
    mogu da udjem da se raspitam mada ne vjerujem da bi me ishta razumjeli
    I'm coming out of my cage...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. EU: Referendum 2005? Vi to ozbiljno?
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 27-02-08, 19:56
  2. Znate li kolika je najveca kubikaza AUDI-a bila do '88?
    By SFU in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 43
    Last Post: 15-06-05, 09:45
  3. KADA ZNATE SIGURNO?
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 26
    Last Post: 01-11-04, 14:09
  4. Navigacija ili znate li da citate mape?
    By Makica in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 20-07-04, 15:31
  5. Znate li za virus GEDZA
    By nermin in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 15-05-04, 00:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •