Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: IMa li ko ideju?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default IMa li ko ideju?

    svi predlozi su dobro dosli i pametni i glupi...

    ima li ko ideja kako da se CG izvuce iz ovija govana?
    ajde jedno onako opsirno pitanje?
    mislim na to dokle mislimo da zivimo kao do sada i da trpimo da cekamo kada ce nam biti bolje
    i cekati i cekati....
    sta mislite sta treba da se promijeni.....????
    "In absenta lumini, intunericul domina "

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ova rasprava se vodila na jednom topicu kod nas dijasporicara...

    mislim da je tema vrijedna pomena

    jeste da smo malo skakucali sa teme ali Mc^larenka je dosta dobrih stvari pomenula a tu su bili i Syndroom, zitiste..i rasprava je mnogo zrela bila...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba mi mladi da se pokrenemo, da pokushamo da uradimo neshto od drage nam Crne Gore koja apsolutno ima sve predispozicije za jedan ugodan zhivot njenih gradjana.

    PS. Valjalo bi ovaj topic prebaciti na dijasporu, pa da tamo nastavimo sa diskusijom.

    PPS. Tema je odlichna :!:
    Io ci credo!

    Welcome



  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle

    PS. Valjalo bi ovaj topic prebaciti na dijasporu, pa da tamo nastavimo sa diskusijom.
    tema nije vezana samo za dijasporicare...
    tema je vise vezana sto ce oni koji se tamo nalaze da pokusaju da urade i promijene nesto a ne mi ovamo koji "gledamo" sa stane i nadamo se brzom dolasku kuci... Mi mozemo da pomognemo ali nas je mnogo manje i ne mozemo puno promijeniti.... trebaju oni (oni koji se nalaze u CG) da prokomentarisu na ovo i vide sta drugi misle zasto sve stoji i nigdje se ne pomjera...

    btw. zamolila bih sve diskuntante bez politike!!!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: IMa li ko ideju?

    Quote Originally Posted by DUKSTER

    ima li ko ideja kako da se CG izvuce iz ovija govana?

    sta mislite sta treba da se promijeni.....????
    Stanje svijesti :!:

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovaj topic bi trebalo posaviti na BUDUCNOST CRNE GORE, ali tema je zasluzila da se nadje na bilo kom djelu foruma.

    Elem, ja mislim da ce nam biti puno bolje ako mnogi shvate da se sportski duh iskazuje na stadionima i sportskim kladionicama,a ne simpatizujuci neku politicku stranku ili politicara. Evo ovih zadnjih 15 godina nas je to unistilo, yebeno nadmetanje i svadjanje po politickoj osnovi. Ja sam vazda glasao Mila i DPs, i nema sanse da bih opet !!! ja bio patriota, i ostao sirotinja ka i prije 15 godina,a oni se napunili ka Ckalja, za ljek im trebalo, djeca im u rikverc isla akobogda.

    nema srece u CGm poslusajte sto vam kazem, yebena smo stranka

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^
    btw. zamolila bih sve diskuntante bez politike!!!
    Ponekad me onako stvarno nasmijes Izgleda da ne zalazis ovamo, pa kako bez politike, kad ni ovaj forum ne bi radio ako se nekome cefne

    Jedino resenje je prvo referendum, uredjenje potpuno, od crkve do jezika..
    I trezvena svijest ljudi da ne sude o buducnosti na osnovu je si za Mila il' za Pedju.

    To je jedini nacin.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Treba nekog iz Njemachkedovesti za predsjednika i sva bitna mjesta u zemlji da pokrivaju ljudi iz inostranstva, kad ne mozhemo sami da se organizujemo, neka dodje neko sa normalnim razmishljanje.
    Mislim da treba dobra organizacija i volja kod naroda, ako imas to onda ti je samo ostalo da krenes napred .)

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da mi neko objasni otkud ideja da se topic prebaci na "Dijaspora" kao da je pitanje shta ljudi iz inostranstva mogu da promijene...kao da se NE radi o nashoj zemlji...
    Kad ne bi sve prepushtali drugima i dali bar minimum od sebe...ne bi bili gdje smo sada.No...
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InDiJaNkA
    Samo da mi neko objasni otkud ideja da se topic prebaci na "Dijaspora" kao da je pitanje shta ljudi iz inostranstva mogu da promijene...kao da se NE radi o nashoj zemlji...
    Kad ne bi sve prepushtali drugima i dali bar minimum od sebe...ne bi bili gdje smo sada.No...
    Kolko je tvoja odatle toliko (da ne kazem vise) je i moja :P

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Aooooo.. Necemo sad raspravljat dje je trebao topic da zavrsi... Na kraju je dosao odje i to je to... Push' djaola, no reci kako iz ove frke da izlazimo...

    Iskreno, ja pojma nemam... Znam do chega treba doci, ali ne znam kako... Postoje ljudi koji se za to shkoluju, pa neka oni kazu...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam bio predlozhio da se prebaci na dijasporu... eto da se rashchisti... ne zamjerite, ne spavam ovih dana pa ne znam shta pishem ponekad :oops:
    Io ci credo!

    Welcome



  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da ti pravo kazem drago mi je kada se javis ako ni-zbog-cega drugog

    ono zbog potpisa. :roll:

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Waterman ok je to :wink:
    Io ci credo!

    Welcome



  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da mi je da budem predsjednik samo dva dana, sve bi rijesio. A evo kako: prvi dan bi raspustio vojsku a drugi objavio rat Njemackoj i gotova stvar
    Nije lepo da budem lud a da ja to ne znam...
    Moj blog

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    napraviti ti-to od glinu

    al da budne crno-gorska glina.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Boze dragi silnijeh politicaraodje :wink: :lolblue:
    Posto je CG bila u strahovito teskoj situaciji ,i naslijedila zlo i naopako toliko godina, normalno je da tesko ide ka boljemu. Ova sadasnja vlada, ma koliko losa bila opet je ucinjela mnogo na poboljsanju situacije u CG. Mislim da bi narod treba znat, da se nemoze preko noci iz kaosa preci u najjdemokratsiju zemlju u Evropi :wink: nego da je to postepen i polaki proces ! Kolko ja vidim nepostoji zemlja u svijetu dje vlada pasuje svima (ma kolkiko ona bila demokracka) i presjednik da je dobar za sve gradjane ! Ipak ova vlada, koja je naslijedila jad bijedu i mizeriju je ucinjela mnogo mnogo, na svim frontovima da se poboljsa stanje u CG. Zakoni polako ali sigurno se postavljaju i cini se kompletna reorganizacija sistema koji je bio do sad a banku jednu nije valjao. Moglo bi se pisat mnogo o tome sto je ucinjeno do sad o svemu, mada je to jos slabo vidljivo, jer je to dug i tezak proces. Ima jedna stara uzreka ,a to je "kad nema kokosaka i svrake su dobre za jest".

  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    Boze dragi silnijeh politicaraodje :wink: :lolblue:
    Posto je CG bila u strahovito teskoj situaciji ,i naslijedila zlo i naopako toliko godina, normalno je da tesko ide ka boljemu. Ova sadasnja vlada, ma koliko losa bila opet je ucinjela mnogo na poboljsanju situacije u CG. Mislim da bi narod treba znat, da se nemoze preko noci iz kaosa preci u najjdemokratsiju zemlju u Evropi :wink: nego da je to postepen i polaki proces ! Kolko ja vidim nepostoji zemlja u svijetu dje vlada pasuje svima (ma kolkiko ona bila demokracka) i presjednik da je dobar za sve gradjane ! Ipak ova vlada, koja je naslijedila jad bijedu i mizeriju je ucinjela mnogo mnogo, na svim frontovima da se poboljsa stanje u CG. Zakoni polako ali sigurno se postavljaju i cini se kompletna reorganizacija sistema koji je bio do sad a banku jednu nije valjao. Moglo bi se pisat mnogo o tome sto je ucinjeno do sad o svemu, mada je to jos slabo vidljivo, jer je to dug i tezak proces. Ima jedna stara uzreka ,a to je "kad nema kokosaka i svrake su dobre za jest".
    Priroda tvoga prisustva na forumu vidljiva je, ma koliko se ti trudio da je sakrijess. Suvisse si glup, pa ispliva na vidjelo.

    Kazzess da je sadassnja Vlada ucinjela mnogo na poboljsanju situacije u CG. Od tih mnogih stvari, navedi mi samo jednu jedinu!!!
    Govoriss o demokratiji u zemlji u kojoj ista vlast opstaje 15 godina - taman su na pola puta pa da po broju godina provedenih na vlasti dostignu SKJ i dragog nam preminulog marssala Tita. A u malverzacijama i lopovlucima su daleko nadmassili sve poznate evropske vlasti u skorijoj istoriji.

    Kazzess da se ccini kompletna reorganizacija sistema koji je bio do sad a banku jednu nije valjao - a ko je postavio i odrzzavao taj sistem do sada, ako ne mafiokratska oligarhija na vlasti?

    Sa tobom i tebi sliccnima je deplasirano polemisati, jer si platjen da zastupass ovakve stavove, i to morass cciniti bez razmissljanja.
    Mada me ccudi to od tebe, jer ova vlast do sada je samo nanosila sstetu tvome narodu. Njen stav prema muslimanima vidi se i iz ccuvenog sluccaja otmice u Sstrpcima, kada su obrukali i Crnu Goru i sve ssto nosi epitet crnogorskog u sebi. Ako ni zbog ccega drugog, a ono zbog toga ti ne bi smio da ih podrzzavass.

    8)

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    ima li ko ideja kako da se CG izvuce iz ovija govana?
    Prvo treba sva status quo pitanja(drzavni status, nacija, jezik...) maci sa dnevnog reda. Potrebna je opsta depolitizacija drustva, kako bi, sa rijesenim pitanjima drzave nacije itd. itd. gradjani mogli da glasaju samo onoga ko ce im omoguciti bolji zivot, a ne onoga cija im ideologija odgovara, iako im taj svakodnevno vadi pare iz dzepa.

    Duboka podjela drustva i visoke tenzije nece nestati sve dok ono sto ih odrzava zivim ne bude rijeseno. Tek tada se mozemo iskreno posvetiti ekonomskom boljitku i dizanju standarda zivljenja u nasoj zemlji, sto je prijeko potrebno.

    P.S. Ovo vec predugo traje, nekako gubim nadu da ce se Crnogorci ikad smiriti. Da bude referendum, tesko mi je da povjerujem da bi se Srbi pomirili sa izglasanom nezavisnoscu, zaboravili na bratsku Srbiju, i krenuli da grade buducnost samostalne Crne Gore. Isto tako, ne mogu da zamislim liberale i ostale zagrizene independiste kako se posle neuspjeha referenduma iskreno zalazu za bolje funkcionisanje drzavne zajednice...

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Culjume od kontrolanta ! Prvo ja ne zivim u CG tako da me ne "platja" niko :wink: Drugo Politicaru moga bi ti nabrajat mnogo mnogo toga sto je ova vlada ucinjela do sad da bude bolje u CG :wink: Nego vama serbima dok "seselj" nebi bio pre$ednik, nista ne valja :wink: Sve pominjete necevove milione, milijarde pokradene od premijera ,ma neznam oklen te silne trilijarde da bi se mogle pokras, a posto vasa jaja vazda su imala po dva zumanca, (a poneka i po 4-5) onda razumijem te vase cifre :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: a da ne pricamo o procentima manjina u CG (Jeli jos vazi ono vase, da od 100% naroda u CG ima 146% serba) :burp: Gradi se po CG (koliko se moze), privatizuju preduzeca (drzavna) koja su nazadna, ulaze se u malu i srednju privredu, plako ali sigurno se smanjuje nezaposljenost itd itd. No lakse ce ti bit ukoliko si gledao premijera na tv juce u emisiji pitajte vladu :wink:
    PS: no kod vas serbalja jos vazi ono "milusa rekla radusi :wink:

  21. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    alo alo alo..... polako de... bez prepirki i slicnih stvari, necu da skrecete temu....
    drago mi je da se dosta ljudi odazvalo na ovako jednu stvar....
    prvo, ovo nije tema za dijasporu, ovo je tema koja se moze postaviti na svakom mogucem topicu, da se javna debata svih politicara i gradjana napravi.... i dalje bi bilo suvishe malo prostora i dalje bi falilo pitanja i odgovora....
    kao drugo samo sam dobio nekoliko krstenih odgovora....
    Desert Eagle Posted: Thu Apr 29, 2004 4:47 pm Post subject:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Treba mi mladi da se pokrenemo, da pokushamo da uradimo neshto od drage nam Crne Gore koja apsolutno ima sve predispozicije za jedan ugodan zhivot njenih gradjana.

    mi se mladi mozemo pokrenuti, ali kolliko vidish mladih politicara ili uspjesnih ljudi na nasoj sceni? a to malo sta ih imas, ucutkalo se jer im je dat stan pod goricom i sluzbeno auto.....
    ja se nadam u ovu nasu generaciju, samo i ona ce se pokvarit cim joj je da neka sitna para.....

    ja mislim da je crnogorska omladina zrela za promjene, da sada shvatamo kako stvari funkcionisu, nije problem omladina, problem je samo da se pokrenemo ili da nadjemo rjesenje kako da se pokrenemo....
    pa ljudi, pokoj#ni Niko je pricao, CG je 600.000 dusha, nao NIS sa okolinom, pa nas bi hranio od mjesecne plate roman abramovic a kamoli mi da utegnemo malo....
    samo mi nije jasno da zovemo CG drzava a nemam ni zastave ni ustava ni jezika ni nista... nemam cak ni granice svoje, a kamoli sta drugo...
    sto se tice referenduma... treba ga raspisat, to bi bio naljogicnijj pocetak , da vidimo ko kosi a ko vodu nosi, pa ako brate CG odluci da ostane u zajednici onda treba da se gleda izlazak iz krize zajedno sa srbijom i da se nikada vishe to pitanje ne pomene.... imali smo prilku jednom prije 12 godina da se odvojimo kada su se svi spasavali.. ali ne brate mili... vazno je da su crnogorci veci srbi od srba u srbiji to ti je to....
    a kada se vidi pitanje referenduma sta onda...
    ajde ocijepi se CG.... (da mashtamo malo)
    ajde imamo drzavu, imamo jezik, imamo zastavu... imamo volje i snage i orni smo.
    sta dalje? ajde recite mi ko ce da dovede strani kapital u CG? ja? ja ne mogu doves sebe do kuce a kamoli sta drugo? Ili sta, mislis da se neko od nas kandiduje za predsjednika....? kako da ne braco, crnogorci ce vi glasat za onoga ko ima vishe ljubavnica ili vishe afera duvana, nafte, droge i prostitucije za sobom.... to su vi idoli crnogoraca... al capone i ostala sranja..... ma bre navedite mi jednog jaceg pooliticara, koji bi mogao ucinjet nesto za CG a koji nema neku mrlju za sobom...? kako da ne?!!!
    ja iskreno razmilsjam ovih dana, sta, kako, od cega poceti....? ali buc!! nista...
    a gradu heroja, moram te spomenuti.. vidi... ne znam dje si ishao kada idesh u CG, na koja mjesta i sta si obilazio i koliko si drugova srijeca... ali podji samo od rodnoga ti cetinja, koje bukvalno jedva zivi....
    ne znam iskreno sta nam je ta vlada i ljudji u njoj omogucili u ovih zadnjih nekoliko godina.... jedina stvar koja sam im zahvalan jeste ta da nas nijesu bombardovali toliko jako kao srbiju..... a sada nesto razmiljam, mozda bi i bolje bilo da jesu jer se sada srbija bolje oporavlja na ekonomskom planu nego CG....
    i dalje ne znam..... ja mislim da je turizam i dalje najbolje resenje za izlazak iz krize..... ali izgleda da ni to niko ne moze da na omoguci...
    ajde da cuejmo predloga... cekam
    "In absenta lumini, intunericul domina "

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DUKSTER
    jedina stvar koja sam im zahvalan jeste ta da nas nijesu bombardovali toliko jako kao srbiju..... a sada nesto razmiljam, mozda bi i bolje bilo da jesu jer se sada srbija bolje oporavlja na ekonomskom planu nego CG....
    Bolje ti prestani misliti jer ti ocito to ne ide od ruke.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo je vec jedna od onih glupih ideja sta je rekao Hari Krisna, ja sam vec rekao i GLUPE i pamtne ideje su dobro dosle..... nadam se da Hari Krisna ti nijesi jedan od onih sta idu sa bubnjevima po gradu i pjevaju, ako jesi, volio bih da vidim kako ti rep stoji???
    "In absenta lumini, intunericul domina "

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa naravno da je najbolje rjeshenje za razvoj Crne Gore turizam. Imamo more, planinu, rijeke, ma milina od Boga. Shto reche Grad Heroja u nekom od svojih postova ne mozhe se sve postici preko noci. Treba vremena da bi promjene doshle na vidjelo. Takodje mislim da ljeti kada je sezona treba sniziti cijene, jer jedino tako se mogu privuci turisti sa strane. Tuzhno je da nashi ljudi ljeti idu u Grchku radije nego recimo u Budvu jer im je jeftinije. Treba prilagoditi cijene svachijem dzepu ako mislimo napredovati. Isto vazhi i za zimsku sezonu. Znachi snizhene cijene, vishe reklame da narod chuje, da bude obavijeshten i mislim da bi za par godina moglo doci do osjetnih promjena na bolje u ekonomskoj situaciji Crne Gore.
    Io ci credo!

    Welcome



  25. #25
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slazem se deasert eagle ja sa tobom.....
    sve se to moze mnogo brzim putem uradit...
    a sto se tice ne moze se sve preko noci.... pitam se koliko traju ove crnogorske noci?
    "In absenta lumini, intunericul domina "

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •