Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 105

Thread: Od chega rano umiremo u PGi, podaci o KAPu

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Od chega rano umiremo u PGi, podaci o KAPu

    Ministarstvo zastite zivotne sredine je nakon brojnih zahtjeva MANS-a KONACNO objavilo dio podataka koji se odnose na zagadjenje zivotne sredine od strane KAP-a i to:

    ANEKS 5 – OKVIRNI PROGRAM ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE KAP-a
    http://www.gom.cg.yu/files/1151934056.doc

    STUDIJA UTVRĐIVANJE "0" STANJA EMISIJA IZ KAP-a
    KNJIGA 1 http://www.gom.cg.yu/files/1151931441.pdf
    KNJIGA 2 http://www.gom.cg.yu/files/1151926446.pdf
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nikoga ne interesuje da zna,
    od chega ce umrijet?

    Jeli moguce, da je samo jedan uchesnik otvorio temu, ili je ovo neka mucka?
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovane
    bice da im je brojac neispravan,
    ili se broji nedje na drugo mjesto.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Rade sluzbe punom parom,
    Ruska tehnologija,
    Jozef josh mrda,
    ko ima muda, neka se sprda.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aiiiii sto bi smo mi kukavci crni chinjeli da vas dvojice nema ????
    ....love is in the air....

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lovergirl
    aiiiii sto bi smo mi kukavci crni chinjeli da vas dvojice nema ????
    Nista, ka' ni do sada. No, prkno u tange pa na korzo.

    Milovane, treba dosta vremena za citanje ovog sto si postavio. Prvi link .doc moj pisljivi kompjuter ne moze otvoriti ali za ove .pdf file-ove treba vremena za citanje. Stigoh do 58-sme stranice, i zamisli, ne iznenadih se. Ovo je odavno sve poznato onima koji su htjeli znati, ali 'slijepi kod ociju' i gluvi NISTA NAS SE NE TICE. Uzet sudbinu u svoje ruke je najteza rabota u Crnogoraca. U stvari, mnogo se toga desilo u doba Titovog komunizma. Moj profesor sa Univerziteta, Gradjevoinski Fakultet, vrsni strucnjak sa Beogradskog falulteta je prije izgradnje Kombinata urlao protiv izgradnje TROVACA Crne Gore ma sto mislis kako je zavrsio? Sklonili su ga u zapecak.

    I pored svega toga, oni koji su htjeli da znaju kako zive u neposrednoj okolini Kombinata uvijek su znali sta se dogadja. Imali smo i prije 25 godina ljude koji su pisali izvjestaje cja je sudbina bila da su ili zabranjeni ili zapecaceni po fijokama. Ali, znali smo za njih jer nas je interesovalo. Pitanje je sto smo mogli ucinjeti. Nista? Bukvalno, jedno veliko NISTA. Nijedan medij nam nije bio pristupan.

    Krave sa poispadalim zubima, djeca sa karijesom u ranom dobu (zbog onog grebenog Fluorida iz Kombinata) , zatim nenormalni broj nerotkinja i zena sa pobacajima u prva tri mjeseca trudnoce kao i sa preuranjenim porodjajima kao da se ne ticu naroda u okolini Kombinata i sire. Pocrkale ribe, otrovno povrce, zatrovana voda, vazduh s otrovnim supstancama je predmet zajebancije za vecinu onih sa betoniranim glavama u CG.

    Ali, ajde, da ih ne ocrnim previse. Ako je potrosacka korpa takva da jedva moze zadovoljiti i osnovne potrebe onda nije ni cudo da ce takvo stanovnistvo pohrliti da kupuje otrov po jeftinijim cijenama iz Zetske ravnice. Jasno ka' dan. Znas i sam da je voce i povrce iz Zetske ravnice jeftinije na Velikoj pijaci od onoga sto je daleko od Kombinata.

    Tako da je...doslo vrijeme da makar ovi sa debelim budjelarima pokrenu pricu o zdravlju svojijeh potomaka, ahahahaha! A to ti se sve svodi na jednu veliku svjetsku dilemu kako sprijeciti dalje 'izduvavanje' ugljen-dioksida u atmosferu. Ne $ede za stolom nasi potomci, no mi. Kjoto ugovor, i ostale pizde materine, sve ti to govori.

    E, moj, Milovane, vazda jaci pobjedjuje. A jaci su je smo mi sa BETONOM u glavi. Kupit nas mogu sa kobasicama za zimnicu.
    Last edited by cvrchak; 31-07-06 at 00:26.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Da nece ko da da 36 miliona eura za filetere da se ugrade u KAP? Posto toliko kostaju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A posto niko nece da da treba stanovnistvo da obolijeva, je li ti to odgovor? Eto je masa fabricina pozatvarano, prodato, hocu reci, pa koja je to beneficija.

    Ti bi da se trujes i dalje jer nema ko da plati? Ili se bojis socijalnih nemira?

    Druze moj dobri, davno je pao Berlinski zid. Davno je tragedija zadesila radnike raspalih, trujucih kombinata. I?

    Odje, na ovom Forumu se odavno boris za to da svako treba da bude odgovoran za sebe, da preuzme odgovornost za sebe. Ali komunizam nas, na zalost, nije za to opskrbio. Nasa je izreka, a ne strana, kapitalisticka, ' LEZI LEBU DA TE JEDEM'. Nemamo mi inspiracije ni za sto.

    I Njemcka je izgubila rat, pa vidji kako se digla na noge. One silovane zene od strane Crvene Armije, vjecito proklete od samih muskaraca Njemaca, iznijele su takvo breme da im se i dan danas svi dive sirom svijeta. I one nase kukavice nakon posljednjeg 'gradjanskog rata', izgubivsi sve, pocev od sinova i sceri pa do imovine, znale su od kilo brasna i par jajeta ishraniti sestoclanu familiju. Aj, makse! Dje su im bili tadasnji, choche, RADNICI, glave famelje? Uz rakiju i kafu, vjecito lamentirajuci nad izgubljenim. A guzicu pomjerali nijesu, 'er im je moglo biti.

    Zapitaj se , jadan ne bio, bi li da ti dijete zivi u otrovu. Bi li da ti ono oboli od raka ili astme?

    Kako se osjecaS KAD TE OVO PITAM? Ravnodusan? Pored toliko kredita koje ti sadasnja vlast nudi da pokrenes svoj biznis? Nemas ideje? Zao mi je.

    Kljuc u bravu Aluminijiskom Kombinatu? Ili hoces da budes sljedbenik interesa veliko razvijenog svijeta. Znas ti to sa ekonomskog fakulteta da svaka visoko razvijena drzava ovog svijeta pakuje svoje fabrike i raspakuje ih u zemljama treceg svijeta a onda betoniranim glavama zbori kako su smanjili zagadjenje u svojim drzavama. Ali, ko grebe ove u razvoju?
    Last edited by cvrchak; 31-07-06 at 00:59.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    cvrle ja zivim na Zabjelo, tako da odlicno znam sto cini KAP. Te fore, predavanja i razna razglabanja i naklapanja ostavite za Vas koji to bolje znate od mene :roll::roll: koji zivim 4 km od KAP-a.
    Znas li da KAP nikad nije zvanicno pusten u rad?
    Znas li da Francuzi koji su instalirali opremu su posli prije nego je otvoren, jer nije sve po pravilima?
    Znas li da trosi 51% ukupne struje u CG?
    Znas li da je trebao da se radi u Niksic, ali je mnogo bilo privrede u NK tada pa su komunisticki mozgovi odredili strasno mjesto u PG?
    I sad fino pitam oce li ko dat 38 miliona eura za filtere?
    Mozda ih Rusi kupe?
    A mozda ga i ugase, sto bi spasilo cijelu CG, svi bi imali struje, ne bi se zagadjivalo.
    Samo jedna mana, 4000 nezaposlenih bi imali vise.
    Last edited by hercules; 31-07-06 at 00:54.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E moj dobri Crvrle,

    Kad budu chekali "DETE IZ EPRUVETE" i placali za vantelesnu oplodnju, kad budu vodili djecu kod doktora da ih lijeche od astme, vidjece kolika je cijena FILTERA ZA PLITKE MOZGOVE.

    Predsjednik sindikata KAPa, na moje pitanje anteniM, odgovara da u KAPu
    175 invalida, predsjednik sindikata CG Popovic tvrdi da ih ima 550, a Rusi nece da prime 1250 radnika zbog narushenog zdravlja.

    Od 120 000 tona po cijeni od 2000 eura, to iznosi 240 miliona eura, se moglo izdvojiti za filtere, ali ko grebe GRADJANE, PUCHINA JE JEDNA STOKA GRDNA.

    Vaznije je bilo prebaciti ukupnu proizvodnju na DJEVICHASKA OSTRVA,
    dje nashi DPSovci imaju svoje firme, da se nadje za stare dane, ni jednu firmu za preradu nijesu pokrenuli na teritoriji Crne Gore, izvoze sirovinu, nashe KUMROVECHKE DZEMPERASHKE SIROVINE, koji pokradoshe devize, zaduzishe sva SAMOUPRAVLJACHKA PREDUZECA, ojadishe sve shto rukama takoshe, a sebe i svoje unuke osigurashe za vijeke vjekov.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidju e je ovaj topik natprosjecno posjecen. Vidimo se za jedno dvadesetak godina na Cepurcima...pardon, na drugoj neprebukiranoj lokaciji Pogorice...hahaha.

    Sve mi nesto u zadnje vrijeme pada na'm kako je moga Crnom Gorom vladat' LAZNI CAR SCEPAN MALI.

    Pozdrav Milovanu.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pozdrav i tebe, shteta shto se ne sretosmo za ovo ljeto, upoznao sam malo PRIJATELJA sa ovog i foruma PROMJENE.ORG.

    Evo nas HERKULES sa EKONOMSKOG FAKULTETA,
    obavijesti, da se TRUJEMO i junachki umiremo, dok ne stignemo BNPom oko 30 000 eura, po chuturi KANDIDATA ZA CHEPURKE.

    Ja cu zdravo da zivim poshto UMREM,
    pa sam izabra EKOLOSHKI CHISTU SREDINU ZA SAHRANU,
    kod dhjeda Stanishe i babe Stane , na Glavicu Cetka u sred BRSKUTA,
    neka se Vuko i Dara raskomote pored Crkve na Chepurke, mene Rusi nece zakopavat u CRVENI MULJ.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Evo nas HERKULES sa EKONOMSKOG FAKULTETA,
    obavijesti, da se TRUJEMO i junachki umiremo, dok ne stignemo BNPom oko 30 000 eura, po chuturi KANDIDATA ZA CHEPURKE.
    Peckajte peckajte dokle mozete. Nego tamo dje vi zivite je vazduh cistiji i Vi bolje znate kako je zivjet pored KAP-a od mene. Vi ste 4000km (otprilike) od njega a ja 4km.
    Evo posto ja grijesim po vasemu, samo mi recite zasto su sve zemlje potpisale dogovor u Kjoto lise SAD-a o kolicini cestica koje zagadjuju okolinu koju mogu da emituju u atmosferu?
    Eto vi ste pakmetni svi, imat egodine iskustva za sobom, zasto ta blesava amerika to ne potpisa a svi ostali potpisase? Ovi ostali su pametni, a amerika blesava?
    Zasto ga nije potpisala milovane?

    Konkretan odgovr, nikakvi crni humor, ironija i slicno ne dolazi u obzir.
    Last edited by hercules; 02-08-06 at 23:15.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zato shto Jamerika odvaja miliarde dolara za alternativne izvore energije,
    bakterije(GENETSKI MANIPULISANE) koje sunchevu svjetlost pretvaraju u OKTANE(benzin), alge koje sunchevu svjetlost pretvaraju u BIOETANOL ili ALKOHOL, prvi VOZ u svijetu koji ce koristiti H2(BRINT), elektrolizom vode se odvaja H2 od O, preko sagorijevajucih celija ili baterija generatora, koje proizvode elenergiju, sagorijevanje BRINTA i VAZDUHA (kiseonika) i ponovo se dobija VODA, gorivo CO2 neutralno, parkovi sa VJETROGENERATORIMA i SOLARNIM CELIJAMA, razvoj tehnologije i ulaganje u NAUKU, shtiti OKOLISH, oni rachunaju na privatnu inicijativu i trzishte i istovremeno na FONDOVE DOBROTVORA i humanu intelegenciju.

    Mi nidje nishta od toga nemamo,
    samo nashu POSHTENU INTELEGENCIJU,
    KOJA SEBE RESHAVA STANDBENE PROBLEME i TAPSHE MILA PO RAMENU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Pa kad ulaze u alternativnu energiju onda bi prva trebala da ga potpise zar ne?

    Inace je odgovor vrlo prost. Potpisivanjem sporazuma u Kjoto ogranicavas sebi privredni rast i razvoj.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Peckajte peckajte dokle mozete. Nego tamo dje vi zivite je vazduh cistiji i Vi bolje znate kako je zivjet pored KAP-a od mene. Vi ste 4000km (otprilike) od njega a ja 4km.
    Evo posto ja grijesim po vasemu, samo mi recite zasto su sve zemlje potpisale dogovor u Kjoto lise SAD-a o kolicini cestica koje zagadjuju okolinu koju mogu da emituju u atmosferu?
    Eto vi ste pakmetni svi, imat egodine iskustva za sobom, zasto ta blesava amerika to ne potpisa a svi ostali potpisase? Ovi ostali su pametni, a amerika blesava?
    Zasto ga nije potpisala milovane?

    Konkretan odgovr, nikakvi crni humor, ironija i slicno ne dolazi u obzir.
    Zato sto Amerrika koristi ono o cemu mi mozmo da sanjamo. Nije da je sve blistavo i sjajno ali Amerika je vodeca sila u svijetu u naucnim dostignucima a Crna Gora je Crna Rupa na planeti sto se tice njenih gradjana i NAUCNJAKA.

    Jedina alternativa Podgorici su, zasad', Cepurci u tranziciji, haha.
    Last edited by cvrchak; 02-08-06 at 23:25.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Evo posto ja grijesim po vasemu, samo mi recite zasto su sve zemlje potpisale dogovor u Kjoto lise SAD-a o kolicini cestica koje zagadjuju okolinu koju mogu da emituju u atmosferu?
    Zasto ga nije potpisala...?
    Nije potpisala jer je najveci zagadjivac i skoro pola svoje industrije bi morala zatvoriti, a sto se tice ranog umiranja u Podgorici volio bi vidjeti koliko se prosjecno zivi i to malo porediti nevezano za KAP

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Pa kad ulaze u alternativnu energiju onda bi prva trebala da ga potpise zar ne?

    Inace je odgovor vrlo prost. Potpisivanjem sporazuma u Kjoto ogranicavas sebi privredni rast i razvoj.

    Jamerika ne voli da zabada NOS svakome dje mu nije mjesto,
    zato drzava izbjegava da bude TUTOR i ogranichava PRIVATNU INICIJATIVU,
    ove Jevropske drzave, imaju drugu TRADICIJU,
    ne vade nos i tudje ...... .
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Zato sto Amerrika koristi ono o cemu mi mozmo da sanjamo. Nije da je sve blistavo i sjajno ali Amerika je vodeca sila u svijetu u naucnim dostignucima a Crna Gora je Crna Rupa na planeti sto se tice njenih gradjana i NAUCNJAKA.
    Strasan odgovor "ono sto mozemo da sanjamo"
    Ovo je konkretan odgovor?
    Evo ja napisah gore vrlo prosto.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Nije potpisala jer je najveci zagadjivac i skoro pola svoje industrije bi morala zatvoriti, a sto se tice ranog umiranja u Podgorici volio bi vidjeti koliko se prosjecno zivi i to malo porediti nevezano za KAP
    Tako je. Nadoveza se na moj odgovr. Ogranicili bi sebe.
    Nijesi iskocio iz forme iako si odmarao
    Last edited by hercules; 02-08-06 at 23:29.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,559
    Thanks Thanks Received 
    5,000
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    nista ebz da zatvore kap i posalju tih par hiljada ljudi kuci.
    Ili, neka uloze u odgovarajuce filtre i opremu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Jamerika ne voli da zabada NOS svakome dje mu nije mjesto,
    zato drzava izbjegava da bude TUTOR i ogranichava PRIVATNU INICIJATIVU,
    ove Jevropske drzave, imaju drugu TRADICIJU,
    ne vade nos i tudje ...... .
    Salis li se?
    A sto cini u Irak ( i u kuvajt), izrael, liban, avganistan?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Nije potpisala jer je najveci zagadjivac i skoro pola svoje industrije bi morala zatvoriti, a sto se tice ranog umiranja u Podgorici volio bi vidjeti koliko se prosjecno zivi i to malo porediti nevezano za KAP

    Volim i ja POMORANDZE,
    ali trpim,
    jer REZIM diktira MONSTAT,
    kriju MRTVE ; RANJENE I INVALIDE KAO ZMIJA NOGE,
    da ne pricham o problemima sa TRUDNOCOM i cvetanju KLINIKA za vantjelesnu oplodnju,
    kako je krenulo, buduce generacije ce biti iz EPRUVETE u PODGORICI, a KRAPOVI I UKLJEVE sa DVIJE GLAVE I PLIVAJU USTRANU I LEDJNO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlazim s ovog topika ako ce se USA uporedjivati sa Crnom Gorom.

    Jesus Christ?!?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajde Milovane ne sprdaj se. Chu kriju koliko ko ima godina kad umre. A za ukljeve i otrovne krapove culi smo samo jos nema podataka koji su trebali biti za par dana

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Nije potpisala jer je najveci zagadjivac i skoro pola svoje industrije bi morala zatvoriti, a sto se tice ranog umiranja u Podgorici volio bi vidjeti koliko se prosjecno zivi i to malo porediti nevezano za KAP
    A zasto Vlada nije mogla da napravi sanacioni plan, koji bi prestruktuiranjem i prekvalifikacijama vremenom zatvorila fabriku, a ne da problem i dan-danas stoji u mjestu, ako nije i mnogo gori?

    Od povecanih cijena aluminijuma na svjetskom trzistu, Crna Gora nema bas nista do zagadjenosti; dok neki Rusal - koja ga nije (ni) zaveo kao firmu koja posluje u njihovom lancu (vidi njihov website - nema pomena o KAP-u) ubira sav profit, a vama ostavlja ekoloski problem i bolesne radnike i okolno stanovnistvo!

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •