Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: B(r)UKA i SRAMOTA

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default B(r)UKA i SRAMOTA

    I dalje ne mogu da se nacudim nasoj naravi. Eto, svakoga jutra u 8:05, mene u Njivicama budi nista manje nego kompresor i pneumatski cekic. Renoviraju ljudi Rivijeru i to u sred sezone. Naravno, u normalnim zemljama to je nesto nepojmljivo a ovde svi slezu ramenima kao da je to skroz normalno. Zaista BrUKA!
    Da li zaista moze da se govori o razvoju turizma ako se ovako bahato ponasamo prema onima koji nam dodju na 10-15 dana u goste i to dobrano plate?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NAravno da ne.VAljda se opametimo jednog dana...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A do tada cemo da izgubimo masu turista koji su odusevljeni ovim morem i prirodom uopste ali su nezadovoljni pratecom uslugom i ponudom. Stvarno smo neverovatni!

  4. #4
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    po zakonu sve rabote se moraju zavrsit do 1 JULA,a sad je 27:mad:

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakav razvoj , svaki dan smo sve nize i nize...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bar stavljamo do znanja da smo mi crnogorci radan narod i ne marimo za vrucinu...... Tako da nas neko uzme i na zimu....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Paradajz turizam

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano
    Bar stavljamo do znanja da smo mi crnogorci radan narod i ne marimo za vrucinu...... Tako da nas neko uzme i na zimu....
    Bilo bi duhovito da nije tragicno. Umesto da su radovi poceli negde u oktobru i zavrsili oko 1. juna (najkasnije) oni se upravo sada zahuktavaju.
    Zaista neverovatno i sramotno!
    Naravno, ovo bi u Hrvatskoj npr. bilo zestoko sankcionisano jer su turisticka sezona i turisti svetinja i sve se podredjuje njima jer odatle im dolazi najveci deo prihoda.
    Mislim da bi to trebalo da bude logika koju bi trebalo da sledimo a ne ova sprdnja od turizma.
    Zato, ne treba da se zalimo sto nam dolaze tzv. "paradajz turisti" jer bolje ovim nacinom poslovanja i ponasanja sigurno da ne mozemo da osvojimo tj. ni ne zasluzujemo bolje.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vidi, polako...
    Ajmo redom. Opstina je dozvolila izvodjenje radova i za to postoje papiri od opstine. Inspekcija koju je neko od komsija poslao, vratila se bez da uradi sto jer nisu imali tada zasto. Ako je opstina dozvolila, to je sto je.
    Druga stvar, bunis se za rivijeru. Skokni na apartmane pored plaze gdje je pun hotel, a apartmani se rade. Skokni do Hunguesta koji se nalazi u centru grada oni izdaju smjestaj i rade ???? Cinizam ? Ne! Da li su oba hotela popunjena. Da. Da li je Rivijera popunjena ? Ne.
    Jesi bacio pogled na hotel Igalo. Ona zgradetina sto se radi pored ? Radi se jos uvijek. I ti si nas'o bas Rivijeru za primjer koja ne radi. A to sto se stalno zove inspekcija na racun hotela nikom nista, ali kad treba da se zove za onih par kuca pored sto ispustaju fekalije i smrdi ko djavo niko nista ? Ko ce da pridje hotelu kad inspekcija radi selektivno svoj posao.
    Zalimo se sto nam dolaze paradajz turisti. Pa to je navika od vremena sankcija mi nismo nista pozitivno radili niti smo promijenili. I to ce da ostane tako, a paradajz turisti ce se smanjivati. Ja te sad molim ako si digo ovoliku buku oko ovoga, ajde da uzmemo serpe i da lupamo pored opstine za ovu ostalu halabuku. Normalno, salim se.
    A sad, ne bunis se na onaj tehno uvece sto se cuje sa milasinovica plaze, tonda i forte mara ? ili narodnjaci sa obale sto drnda preko noci ? To ipak nije bruka, to su nasi turisti zavoljeli i ne treba da ih diramo zbog toga.
    U svakom bunjenju latis se hrvatske. Ma hrvatska je raj, ali ne znam sto ljudi od tamo uzimaju rentakarove i putuju ovamo na par dana ? Hrvatska.... Daleko smo mi jos od toga, kod nas jos zivi onaj domacinski duh za prijatelje. Ne za goste. A zasto je tako ?
    I na kraju, radovi poceli u oktobru i zavrsili u junu kazes. Ja pretpostavljam da je to ultra fino, kad nisi doma kao i ja, ali nema veze. Medjutim, ovdje papirologija i izdavanje dozvola tece mnogo sporije nego u Bg. I sam ministar urbanizma i gradjevinarstva je na posjeti herceg-novom izjavio da bi opstina trebalo da radi na ubrzavanju izrade urb. plana i zavodjenju reda. ( tako nesto je bilo ) A to je bilo u maju mjesecu ako se ja dobro sjecam...
    Stoga ovdje kad pocnes da radis, malo sta zavisi od tebe. Prijatno kupanje pod plavom zastavicom zelim! Danas je bar vrlo prozirno more!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sve to stoji ali neke se stvari moraju sagledati opet sa pozicije nas mještana koji živimo od turista.Neko na direktan neko na indirektan način.

    Svi oni koji su izdali papire za rad za vrijeme turističke sezone,ili ne znaju da se to ne smije,ili ih(što je vrlo vjerovatnije) baš briga za zakone,kad ih niko ne kontroliše,jer je bitno sagraditi apartmane,pa neka kukaju turisti...

    Svaka ova tema povlači mnogo drugih pitanja.Nisam kompetentan da neka ovdje pišem,ali sa aspekta domaćina Herceg Novog,jer slobodno mogu da se tako definišem,šta da kažem kada ljudi dođu i kažu,jao herceg novi lijep,ovo ono,ali brate od 8 ujutru deru sa kompresorom,i slično...
    Ništa,već da ćutim i tako dalje...


    Što se tiče paradajz turista,sami smo krivi.Ako uopšte mogu to da napišem kao krivica.Svako iole jače turističko mjesto koje ''živi'' u pravom smislu te riječi od sezone,zna jednu stvar,a to je da se prije nego što se krene u turističku sezonu,mora determinisati,kakav tip turista mi želimo na našoj rivijeri.
    Opet povlači dosta pitanja,ali mora se tako.
    Da li želimo paradajz,paprike,krastavci-turiste ili turiste koji će boraviti u hotelima,apartmanima,privatnim smještajima,kampovima i sl.
    Mora se napraviti neka klasifikacija kakve turiste želimo na našem primorju.
    To nam niko drugi do mi sami ne može učiniti.Već smo mi oni koji postavljaju uslove a ne oni koji dođu na 10 dana sa zalihama hrane u narednih 20 dana,i slično.Prije nekoliko dana sam bio svjedok kako su se u ulici parkirala dva auta.oba njemačke registracije,jedan mercedes neki ubica,a drugi neka mazda isto ubica.U oba auta muž,žena i dvoje djece.Kad iz ovog mercedesa izlaze ljudi sa vrećama hrane,kanti od jupola sa sirom,i slično.UŽAS!!!


    Sami moramo da odlučimo da li želimo da nam dolaze takvi turisti,ili turisti koji će ostavljati lovu u Herceg Novom.
    A ako opet,želimo ovu drugu klasu,koja bi ostavljala lovu,onda moramo i da krenemo na posao,da im omogućimo to...
    Nadam se da će se vlast,a i narod opametiti jednom...Da shvati u stvari,koliko bolje možemo da živimo od sezone,i da ona treba da počne u maju mjesecu i da završi u oktobru,a ne juli,avgust i to je to...
    Last edited by Koma[MFHN]; 28-07-06 at 14:02.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ipak nije tako jednostavno. Ja bih najvise volio da opstina bude turisticki orijentisana, ali da bi bili turisticki orijentisana ona mora da spremi neke stvari, da uradi. Te stvari koje mora da uradi nije uopste malo. Pa krenemo : Voda ? , Struja ? ( nestaje, varira ), Putevi ( kao krpi se a ono kasnije izvinite nismo zakrpili - rijeka sutorina sve ce ti bit jasno, prosirivanje, signalizacija ), Parking ( da li ima dje da ti u ovome gradu trazis parking ? - evo sinoc sam trazio parking od titove vile i tek sam se ubo kod Valentina .... ), Jasno i Vidno oznacena mjesta ( skole, dom zdravlja, policija, semafori, setalista ), Pravila koja ce postojati za opstinu i gradjane ( nema voznje kolima,kamionom, traktorom, motorom setalistom u periodu od 07.00 do 05.00 narednog dana npr. glasna muzika ne smije da bude u pojasu instituta, odmaralista i hotela itd... ), Smece redovno da se odnosi ( sto vise malih zardinjera itd... ), stroga pravila za gradnju ( 30% zakupljenog placa mora da bude zelena povrsina i parking prostor, prostor za fekalije ..... ), Manifestacije ( vec su pocele da gube znacaj zar ne ? ).
    Sta je od ovog ispunjeno ? Ako neko kaze da je vlada ili drzava kriva, ajde da pogledamo sta radi opstina Indjije tamo negdje u Srbiji ? ( Uvodi online support i servise za sve gradjane sa namjerom da se svaki prijavljeni problem rijesi u 48 sati.... parking - medju prvima su imali ono ****** sa sms-ovima itd... ). Ja samo kazem ako smo svi za, i ako pokazemo volju, valjda se mogu naci kompetentni strucni i spremni ljudi koji ce ove probleme rjesiti u narednim godinama. Malo krediti, malo lizinzi, malo efikasnija kontrola naplate... pa da vidimo. Ipak, malo ko gleda u ovom smjeru... Vazno je da se zivi, a kako, cut i radi. Mozda grijesim. Ali nisam dotako sva goruca pitanja je li tako ?
    Koma, shto se kompresora tice mislim da sam ti malo odgovorio. To sa kompresorom ce nas drzati jos dugo, bojim se. Ali rezultata ce biti sve slabije, i bice nevidljiviji. A onda cemo zivjeti od ribe i promaje u apartmanima. Tako, cuvajte more!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    slažem se s tobom u potpunosti.

    živjelo more!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Gledanje kroz prste

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano
    Ipak nije tako jednostavno. Ja bih najvise volio da opstina bude turisticki orijentisana, ali da bi bili turisticki orijentisana ona mora da spremi neke stvari, da uradi. Te stvari koje mora da uradi nije uopste malo. Pa krenemo : Voda ? , Struja ? ( nestaje, varira ), Putevi ( kao krpi se a ono kasnije izvinite nismo zakrpili - rijeka sutorina sve ce ti bit jasno, prosirivanje, signalizacija ), Parking ( da li ima dje da ti u ovome gradu trazis parking ? - evo sinoc sam trazio parking od titove vile i tek sam se ubo kod Valentina .... ), Jasno i Vidno oznacena mjesta ( skole, dom zdravlja, policija, semafori, setalista ), Pravila koja ce postojati za opstinu i gradjane ( nema voznje kolima,kamionom, traktorom, motorom setalistom u periodu od 07.00 do 05.00 narednog dana npr. glasna muzika ne smije da bude u pojasu instituta, odmaralista i hotela itd... ), Smece redovno da se odnosi ( sto vise malih zardinjera itd... ), stroga pravila za gradnju ( 30% zakupljenog placa mora da bude zelena povrsina i parking prostor, prostor za fekalije ..... ), Manifestacije ( vec su pocele da gube znacaj zar ne ? ).
    Sta je od ovog ispunjeno ? Ako neko kaze da je vlada ili drzava kriva, ajde da pogledamo sta radi opstina Indjije tamo negdje u Srbiji ? ( Uvodi online support i servise za sve gradjane sa namjerom da se svaki prijavljeni problem rijesi u 48 sati.... parking - medju prvima su imali ono ****** sa sms-ovima itd... ). Ja samo kazem ako smo svi za, i ako pokazemo volju, valjda se mogu naci kompetentni strucni i spremni ljudi koji ce ove probleme rjesiti u narednim godinama. Malo krediti, malo lizinzi, malo efikasnija kontrola naplate... pa da vidimo. Ipak, malo ko gleda u ovom smjeru... Vazno je da se zivi, a kako, cut i radi. Mozda grijesim. Ali nisam dotako sva goruca pitanja je li tako ?
    Koma, shto se kompresora tice mislim da sam ti malo odgovorio. To sa kompresorom ce nas drzati jos dugo, bojim se. Ali rezultata ce biti sve slabije, i bice nevidljiviji. A onda cemo zivjeti od ribe i promaje u apartmanima. Tako, cuvajte more!
    Kao i obicno, vecim delom se slazem sa tobom: i sto se tice buke iz diskoteka i kafica, kanalizacije tj. fekalnih i drugih neresenih infrastrukturnih problema itd.
    Medjutim, kada je u pitanju halabuka kompresora svakog jutra u 8, tu se vec ne slazemo. A znamo i ti i ja zasto, zar ne? Jedan od razloga je sto si dovoljno daleko od RIVIJERE pa ne cujes pneumatski cekic umesto cuka kao mi ovde, a drugi razlog... Pa, ne moramo ovako javno, dovoljno je da ga znamo ti i ja ali bi moglo da se podvede pod "sukob interesa".
    Pa cak i ako je cinjenica da nema uredbe o neizvodjenju gradjevisnkih radova tokom sezone, kao svaki dobar komsija, RIVIJERA je mogla da odlozi tu vrstu (teskih tj. bucnih) radova do kraja sezone. Jer, ako cemo pravo, ima se sada vremena posto ove godine hotel sigurno nece raditi a do sledece moze da se napravi jos dva takva. U medjuvremenu, mogli bi da se izvode neki drugi radovi, koji uzrokuju manje muke i smetnje okolnim kucama.
    Dakle, tu je vec i stvar dobre volje koja ocigledno ne postoji kod menadzmenta hotela. Zapravo, cini mi se da ih je bas briga za okolne kuce i one koji u njima bivaju.
    A za inspekcije nisam znao. A i nije mi jasno. Sta ima da izlaze opstinske inspekcije ako znaju da nema uredbe kojom se stopiraju radovi tokom sezone? Zvuci malo nesuvislo ali dobro...
    Sve u svemu, dokle god se opstina (ali i mi) tako nezainteresovano ponasali, siguran sam da cemo biti samo steciste paradajz turista. A ti rent-a-car automobili iz Hrvatske? Pa ne bih bas polagao toliko na to. Jer da smo im toliko zanimljivi, oni bi ovde boravili (bolje su nam cene nego u Hrvatskoj) a iznajmljivali bi auto da odu na jednodnevne izlete do Dubrovnika itd.
    I za kraj: da li je moguce da mi u ovom delu zaliva nismo u stanju da pruzimo turistima ono osnovno - odmor bez buke, stresa i maltretiranja bilo koje vrste?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    kakva se prasina dize zbog tamo neke periferije... cus njivice
    \\
    OFL•GIC

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @Thalasoma:
    Uglavnom se slazemo, ali sta sam ja recimo mogao da radim kad mi je ovaj ovdje u maju i junu brundao od 7 ujutru do 6 uvece - kuca pored mene ( znas i sam koliki objekat ) dok nije naisla gradjevinska inspekcija krajem juna i stopirala gradnju tu i na onu kucu dolje kod Kikinde. Nisam se bunio ovoliko, sta da radim, ljudi rade. Ovdje zbog komsijskih odnosa - heh da li si ustanovio djelom kakvi su komsijski odnosi ? Ne moram da pricam, niti zelim, ali sigurno nisu dobrosusjedski toliko koliko bi htjeli. Znas, mozda sam sanjao ili mi se ucinilo da sam cuo da je neko trazio da se put kroz njivice prosiri da ce djelom biti finansirano od strane hotela, ali neko je u ime gradjana reko ne, hotel je odustao od sufinansiranja, i evo sad vozimo slalom zato sto svi hoce kolima na plazu. Da budem iskren ni ja ne znam sta ja rad po ovoj vrucini ljudima potreban, ili di je tu neko rasterecenje, ali za sve postoje rokovi. Je li tako ? Valjda, ja tako vidim stvar bez da ulazim tamo, usao sam 2x da se okupam, i jednom da slikam plazu sa plavom zastavicom. Ja se sad vracam Drugu Titu, koji je primjetio : "kakva se prasina dize zbog tamo neke periferije... cus njivice" - Druze Tito, mi smo nekad imali obicaj da Njivice zovemo Beverli Hilsom Herceg-Novog, jer ipak je bilo uredno, cisto, lijepo za prosetati, vidjeti palme oleandre, lijepo ozidane kuce i baste i tako dalje. Zasto smo napravili buku? Pa jer je Njivice postalo ono od cega smo bjezali, gradiliste i deponija. Dje god da krenes shut na sve strane..... A kad nismo jaki Njivice odbranit nego se ovako fatamo za forum, to samo pokazuje nasu volju da zaboravljamo brzo neke stvari.
    Dakle, Thalasoma - slozili smo se oko gro stvari. I to si reko. Ali pod bruka i sramota nemoj samo Rivijeru, jer to je jos najmanje sto se desava u ovoj opstini. A bas to sto se najmanje desava u rivijeri u opstini zasluga je birokratije i dalje, jer da bi doveo dizalicu gomila papira i odobrenja ti treba a svaki dokument ima neku taksu. I onaj ko hoce regularno da uradi nesto nema da se ne salomi u dvije godine minimum. Pa evo ti primjer, uzmi negdje lezaljku i suncobran i vidi dobijas li za to fiskalni racun ?????? Dokle seze inspekcija! Podji negdje malo po gradu. Pa onda za tragove koji vode od gradilista u centru njivica, covjek zove inspekciju i prijavi da kamion od hotela ostavlja tragove i eto inspekcije na vrata - Dobar dan, izvolite.... Pa mi culi.... Itd...
    Dakle imas nesrecu da si pored gradilista, ali danas biti sto dalje od gradilista hehe to je malo tesko izvodljivo.... Od, ovdje se zaustavljam sa sukobom interesa
    Evo ovako, ja svako jutro idem na terapije, budim se u 7, ali nema sanse da legnem prije dvanaest koliko god mi dusa posustala, jer nije sala, kad je onaj tehno krevet se trese ovdje iako je to negdje preko puta. I izes terapiju kad dodjes rano ujutru neispavan. Znas koliko puta je institut slao protestna pisma opstini da nesto ucini po tom pitanju u zadnjih 5 godina. Pa cak je i u novine islo. Ali ne! I sad uporedi menadzment hotela sa menadzmentom opstine ? Ja tvrdim, da je gomila stvari i problema nastala zbog nesredjenih pravila ponasanja u gradu. Dozvoljava se sve i svasta a niko da kaze E ne moze! I ja bi volio da sidjem na plazu da gledam samo oleandre okolo i da ne vidim one gole i nezavrsene zidove, ali izgleda da je to realnost gdje god da krenes . Od Ulcinja pa do njivica. Zato, najbolje da se sretnemo na Arzu, i uz pivu i laganice muziku zaboravimo ta sr.... dok i tamo ne stigne. Kasnije cemo se vec snaci.Ali paradajs turista bice sve manje, tako da cemo se od skoro oslanjati na pacijente i rekonvalscente .... Da li cemo onda slusati Acu Lukasa i neke pain in the a.s sa obale HN ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    molim te da ne pljujes aca lukasa ! on je talentovan muzicar
    \\
    OFL•GIC

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Drug Tito
    molim te da ne pljujes aca lukasa ! on je talentovan muzicar


    kao i ovi kod krusa, ili kod onog amerikanca tamo pored poste na igalo.
    Da, Licna Karta je jedinstven hit kao i Gori more Tope se planine....

    Evo nazdravljam svim talentovanim muzicarima svako vece sa moje terase jednom hladnom pivom ( treba mi B vitamin za smirenje ... ). Cheers !

    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    da si pravi pio bi biru u pivnici do 1 pa put doma, taman kad aca zavrshi, a ne izigravo paradajz turistu koji kupuje mb pivo u prodavnici i pijucka na terasi sa stalnim pogledom put nedostiznog hna
    \\
    OFL•GIC

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    mb ? ma jesi ti normalan? Niksicko covjece..., bio sam u pivnici vec dosta, moram malo i na svoju terasu da sjedim, nema taki pogled na grad nidje drugdje.... A ja sam sada penzos, posto se rano vrlo rano budim tako da je 1 hmmmm nesto nedostizno vec jako dugo vremena.... Normalno, to je poslijedica B vitamina dijelom
    A ne osjecam se bas kao paradajs turista, buduci da nikakvu klopu / cak ni knickers nisam / nisam donosio niotkud. Ako odem na Arzu ili Miriste jedem tamo a ne nosam paradajz za sobom pa da ga gnjecam
    Ma sto da ti pricam, evo sam sam usto da zatvorim skura i vrcem se knjavati.
    Uzdravlje
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E da, iskopah temu, i samo da kazem, jos malo pa 6-a godina, nista se promijenilo nije ....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Njivice i dalje periferija.
    \\
    OFL•GIC

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Eto, urbana periferija : imamo plaze, mula, kafanu, piceriju, bazen, hotel, visespratnice, bice i poslovnog centra pored ovih stambenih objekata.
    A optika i kanalizacija, nikako da stignu....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    I jos da vam sunce ne zalazi u 3 popodne,pa ajde
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Danas sam bio u 17h na njivicku dzadu, pa je bilo sunca. Znam, jer sam zaboravio naocale za sunce (ne ocekiva da ce ga bit).
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    orgullo , dig'o si post iz mrtvih

  25. #25
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    E da, iskopah temu, i samo da kazem, jos malo pa 6-a godina, nista se promijenilo nije ....
    Ne sprdaj se da još rade tamo nešto, kakvi pacijenti, ne zalazim tamo mnogo...možda Z barkom pa na hobotnice malo :P

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Razlozi zbog kojih cu glasati PROTIV na referendumu
    By punisher in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 485
    Last Post: 09-05-06, 08:47
  2. Bruka i sramota suverenista
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 30-04-06, 08:07
  3. Sramota Sta Uradise Sto Se Tice Telefona
    By VooDooPrle in forum Operatori
    Replies: 69
    Last Post: 27-09-05, 17:29
  4. nasa sramota
    By castel nuovo in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 01-02-05, 16:17
  5. Nasa bruka referendum!
    By sh0cker in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 18-05-04, 11:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •