Results 1 to 18 of 18

Thread: Isteknu ti sati Internet konekcije i sto onda ...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Angry Isteknu ti sati Internet konekcije i sto onda ...

    Dakle,

    draga gospoda iz Internet CG mi u ovom slucaju nisu jasna.....
    Situacija : Konektujem se na net, da prvojerim mailove, da odgovorim ( posto se kacim da sluzbeni server za mail, koji je van CG, pa gmail, pa ovamo onamo - a necu da kacim outlook da sam kupi postu sa tih servera jer stalno mjenjam racunar ) i taman da odgovorim na mail, pri jednom serveru ( ne pisem eseje - uglavnom do 8 redova ). Kad prekine veza, najedanput. Reko ja, cuda se desavaju. Pokusam da se zakacim ponovo, i svaki put mi izbacuje drugaciju poruku zasto se nisam zakacio. A onda probam sa drugim nalogom. I vidi cuda, ostao sam duzan dvije ( cifrom : 2 ) sekunde !!!!! sa onim prethodnim nalogom. Odem na webmax da vidim da li je bar bio neki mail upozorenja, da mi istice pretplata. Cvrc. Nema. Gospodo, kad uplatim 100 sati, ja predstavu nemam koliko mi je sati ostalo poslije tri mjeseca, a svaki put da te sati trosim da ovaj smijesni dial-up, da provjerim vrijeme ( pri cemu stoji stavka nedelja, mjesec, godina ..... - nije mi jasno )da vidim kad treba da uplatim, molim vas, ne pada mi na pamet. Nego lijepo, zar nije moguce upozoriti korisnika da ako zeli da produzi vrijeme koriscenja interneta, uplati u zeljeno mjesto produzenje sati. Ovako, mozda da odem na montsky ? Bar oni na 2 sata upozoravaju da ti se blizi kraj, pa se snadji....

    Toliko o odiseju, moram da se diskonektujem da mi i ovdje ne istekne vrijeme.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    sprdash li se ti to ?

    shta ti mislish kad ti ostane 5min,da ce oni doma da te zowuu,da te obawjeste da ti istichu sati ili da ti shalju neke mjelowe.. pa na shta bi to lichilo?? lichilo bi na "wrbowanje" da uplatish josh sati,koje se nebi swidjelo narodu...
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    sprdnja ? pa nije sprdnja... iz prakticnog iskustva. Kad ti ostane 2 sata, dobijes mail da ti vrijeme istice. Teol, Infosky, Sezampro, Eunet... je li potrebno da nabrajam ? Sta je ICG naspram njih ? I sto je tako tesko ?
    To treba da sluzi kao podsjetnik, ako zelis da korsitis internet, i da produzis nastavis. Je li promonte salje tebi sms koliko ti je jos na racunu ? Sto je ovo problem ? E-mail je stariji servis nego SMS je li tako ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    jedan podsjetnik..

    zaborawio si dje zhiwish
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Hehehe, ali i tu znaju da salju poruke nije da ne znaju. Uostalom, u njihovom je interesu da mi jave bar par dana prije, prije cu i uplatiti pa koristiti internet preko vikenda, nego evo sad sam osudjen da sakatim svaki minut, jer nisam vodio racuna posto internet cg smatra da u ovoj zemlji zive ljudi koji ce stalno znati koliko im je ostalo vremena, a oni samo trebaju da sjede i lade mu2-v. He He He
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uplati hiljadu sati onda, neces ostat bez vremena, zivio ADSL
    Liberal !

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Hehe I onda jopet jovo nanovo.... Kad isteknu.... to je za nekih godinu i po ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to bi isto bilo ko da ti mesar posalje sms ''postovana musterijo po mojim procjenama u vas zamrzivac imaju jos dvije telece snicle i jedna rostilj kobasica. Molimo Vas da uskoro kupite meso. Vas mesar.''


    inace, ako uplacujes neograniceni internet ICG salje mail nekoliko dana prije isteka.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by mihael
    to bi isto bilo ko da ti mesar posalje sms ''postovana musterijo po mojim procjenama u vas zamrzivac imaju jos dvije telece snicle i jedna rostilj kobasica. Molimo Vas da uskoro kupite meso. Vas mesar.''


    inace, ako uplacujes neograniceni internet ICG salje mail nekoliko dana prije isteka.
    true! true!
    inache koji uwjek odma izbrishem
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael
    to bi isto bilo ko da ti mesar posalje sms ''postovana musterijo po mojim procjenama u vas zamrzivac imaju jos dvije telece snicle i jedna rostilj kobasica. Molimo Vas da uskoro kupite meso. Vas mesar.''
    .
    to uopste nije isto

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael
    to bi isto bilo ko da ti mesar posalje sms ''postovana musterijo po mojim procjenama u vas zamrzivac imaju jos dvije telece snicle i jedna rostilj kobasica. Molimo Vas da uskoro kupite meso. Vas mesar.''


    inace, ako uplacujes neograniceni internet ICG salje mail nekoliko dana prije isteka.
    Procjena <> jednako. Jedno je kad mesar pogadja koliko covjek jede, ali drugo je kad icg ili promonte ili monet imaju tacno stanje. Capishi.
    ICG po mojoj procjeni mozes porediti sa Promonteom Prepaid paketom, jer to je u sustini to. Mesar ne zna koliko ces ti koje kobaje i prsute pojesti za koliko dana jer on nema nadzor. Ovi strucnjaci imaju. Ok. Eto sam si rekao, ICG salje nekoliko dana prije isteka, sto je onda to tesko za prepaid ? Mislim, na pocetku sam naveo internet provajdere sa kojima sam imao takvo iskustvo. Ovo je cudo, jer ipak ni kod jednog provajdera mi se nije desilo da mi prekine vezu dok sam ja na netu kad predjem u minus. ICG je to uradio bez pardona, ma sto god ja radio. Jer mi smo stoka a ne potrosaci, tako to dozivljavam u tom momentu, ali oni meni ne daju razlog da ja razumijem njih. Ok?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    966
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Chek, kako ne znas koliko ti je ostalo?! Odes na stranu http://www.cg.yu/?akcija=vrijeme&action=1&rubrika=61 i ukucash username i pass i da ti koliko ti je vremena ostalo...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni nije jasna jedna stvar.

    dali tebe/vas bilo koga neko prisiljava da koristite internet? Stalno se nesto zalite. Ja sam jedan od prvih korisnika internet usluga ICG pa racunajte koliko je to godina (novce i da ne spominjem). Ali, odmah u startu sam prihvatio ''pravila igre'' odnosno cinjenicno stanje, a to je da su oni glavni i mogu kako hoce a na meni je da to prihvatim ili ne. I cemu zalbe, zalopoljke, i price kako je nedje drugo bolje a odje nas cerupaju i daju losu uslugu itd..ljudi, shvatite odje je ovako i pomirite se s tim a nadajte se boljem ili batalite pa prnje u kofer i idite dje je bolje..niko vas ne goni da koristite internet, mobilni..itd..

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    966
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael
    meni nije jasna jedna stvar.

    dali tebe/vas bilo koga neko prisiljava da koristite internet? Stalno se nesto zalite. Ja sam jedan od prvih korisnika internet usluga ICG pa racunajte koliko je to godina (novce i da ne spominjem). Ali, odmah u startu sam prihvatio ''pravila igre'' odnosno cinjenicno stanje, a to je da su oni glavni i mogu kako hoce a na meni je da to prihvatim ili ne. I cemu zalbe, zalopoljke, i price kako je nedje drugo bolje a odje nas cerupaju i daju losu uslugu itd..ljudi, shvatite odje je ovako i pomirite se s tim a nadajte se boljem ili batalite pa prnje u kofer i idite dje je bolje..niko vas ne goni da koristite internet, mobilni..itd..
    Tooooooooooooooooooooooo legendo, reci nam

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael
    meni nije jasna jedna stvar.

    dali tebe/vas bilo koga neko prisiljava da koristite internet? Stalno se nesto zalite. Ja sam jedan od prvih korisnika internet usluga ICG pa racunajte koliko je to godina (novce i da ne spominjem). Ali, odmah u startu sam prihvatio ''pravila igre'' odnosno cinjenicno stanje, a to je da su oni glavni i mogu kako hoce a na meni je da to prihvatim ili ne. I cemu zalbe, zalopoljke, i price kako je nedje drugo bolje a odje nas cerupaju i daju losu uslugu itd..ljudi, shvatite odje je ovako i pomirite se s tim a nadajte se boljem ili batalite pa prnje u kofer i idite dje je bolje..niko vas ne goni da koristite internet, mobilni..itd..
    od '99 sam korisnik icg, nit je to staro nit je novo. Inace sugerisem jednu sitnicu, koja dosta znaci. Ali ipak cudi me da niko ne vidi korist od toga, nego samo nesto sto bi se mi zajebavali sa citanjem postom, pitam se zar sam ja toliko dokon da svaki drugi dan provjeravam vrijeme a kacim se da bih provjerio mail, i kad vidim nesto vazno skrenu mi misli na to vazno, jer ipak sve je nevazno, vazno je da svako malo po malo gledam koliko mi je sati ostalo na icg, i da odma trcim da trazim jos. Vidis, u dobrim i starim restoranima, konobar ti je uvijek dolivao vina prije nego sto popijes dok ti ne kazes stoj. ( eto ti iz jednog stare kulture primjer ) nisi ti morao da se nerviras da ga uhvatis i mahnes mu tri puta itd.....
    Prenosim ono sto sam vidio kod drugih, i sto me iznenadilo da ovako mlada kuca to nema tj. ima neujednaceno - za flat preko dial upa ima, a za prepaid nema ??? razlika je samo u sat i dan, a dan se sastoji od 24h(sati) je li tako ?
    Ali cudno mi je samo zasto si ti tako protiv toga ? Mislis da ces vjecito imat u glavi koliko si sada minuta potrosio pa koliko ti je ostalo, a ne ovako primis mail, laganice prosetas do uplatnog mjesta produzis koliko te volja i ne pomisljas na sjeckanje veze usred posla ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma nisam ja protiv toga..cak sto vise ja bih volio da odje ima i vise internet provajdera i bolja da je usluga..veca ponuda..ali, vjecito zaljenje po forumima i uopste ne znaci ama bas nista..neke stvari jednostavno treba prihvatiti takve kakve su i ne nervirati se bez veze..

  17. #17
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael
    ma nisam ja protiv toga..cak sto vise ja bih volio da odje ima i vise internet provajdera i bolja da je usluga..veca ponuda..ali, vjecito zaljenje po forumima i uopste ne znaci ama bas nista..neke stvari jednostavno treba prihvatiti takve kakve su i ne nervirati se bez veze..
    I onda bismo jos i danas bili u pecini...

  18. #18
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by danuskica
    I onda bismo jos i danas bili u pecini...
    Polako, polako danuskice.

    Moraš da shvatiš da je za neke "pećina" najurbaniji pojam koji su dosad čuli. Još jedna primjedba: "danas" izbjegavaj kad god možeš - koristi "juče", jer, opet, neki neće razumjet.

    Evo, ja lično, stalno putujem konjem, a baš juče sam pripitomio jednog vuka. Sjutra ja i društvo idemo u lov na mamute.

    Mnogo brzo napreduje taj ostali svijet...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Internet prevare-veliki telefonski racuni
    By Djetic in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 12-07-05, 17:31
  2. S V A S T A R A
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-04, 13:26
  3. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 10:28
  4. Kosovo: mrtvi, duge cijevi, paljenje srpskih kuca
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 404
    Last Post: 03-04-04, 17:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •