Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 75 of 75

Thread: slucajno ili namjerno

  1. #51
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    ROBI iako sam ortodoksni crnogorac, ipak se ponekad zapitam, okej ja bih da mijenjam, da setam da svrljam a ona
    zapitas li se ponekada sta tvoja cura zeli i da li je to mozda ponekad i njoj proslo kroz glavu,ja licno zelim da cura sa kojom sam, bilo na dan ili na godinu bude samnom zato sto ona to hoce a ne zato sto osjeca obavezu..tja mozda i nijesam tako staromodan
    ovi pricaju o tome da se sexaju sa razlicitim partnerima svake druge noci :twisted:

    a ne pricam o pravoj ljubavi

    moja ljubav je desanka shakic :twisted:

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robi
    ovi pricaju o tome da se sexaju sa razlicitim partnerima svake druge noci :twisted:

    a ne pricam o pravoj ljubavi

    moja ljubav je desanka shakic :twisted:
    ja licno mislim da svak onaj koji cesto mijenja partnera ili partnerku u smislu zadovoljavanja tj sexualnog ispraznjavanja kao neke coce nelagode, jesu u sustini jako nesretna stvorenja....

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Split
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma sve je moguće, samo bi oba partnera trebali biti tipa ˝slobodni umjetnici˝, onako skulirani ljudi sto bi se reklo. A to je vrlo rjetko, ali svakako moguce Svojedobno sam bila u nekom slicnom odnosu, ono vidjali bi se vikendom pricali po cjelu noc, sexali se, uzivali...A preko tjedna svako svoj posa vodi. I dan danas nakon 2g. smo dobri iako je on nekih 80km od mene i ne vidjamo se, razmjenimo tu i tamo poruke i tako...Ima tu dosta jos ludih pojedinosti ali da ne trosim papir bzveze
    Trebaju zvjezde da ti se poklope :8 mah-mah

  4. #54
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robi
    jes bre nekada su trazile momke za stalno...

    a sada umislile da glume u sex and city i htjele bi da ih mijenjaju kao charape

    sramota:burp:
    Shame on me!
    Stidim se :twisted: :oops: :oops:

    Sad ozbiljno...ovo nema bash veze nikakve sa Sex & the City...chak ne mogu da smislim Keri i swaka mi je od njih patetichna olupina i smijesni izgovor za zhenu...

    ali recimo kad ne mogu da nadjem nekoga u kog cju da se zaljubim, onda mi je slatko da se neobavezno provodim sa momcima koji su mi simpa...i to ne znachi sex, nego mozhda drzhanje za ruku, poljubac, flert...

  5. #55
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    GEMMA MN nijesam bas siguran,strast zavisi od vas od dvoje koje je u vezi a ne od ugasenosti,naravno normalno je da je strast nekada veca sa njene a nekada sa njegove strane ali ako se ove fluktuacije shvate kao prirodan tok stvari e onda strast tesko da moze da strada,nastrada onoga trenutka kada neko pomisli kraj je a ne dozvoli ovome drugome da dodje do izrazaja...mislim ovako ....ali opet i to je individualno
    Dobri NANDe, ja ne shvatih poentu

  6. #56
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ROBI kazu da prva ljubav zaborava nema ma samo ti vjezbaj,znas kako kaze vudi alen:"cesto vjezbam kada sam sam"
    GEMMA_MN hocu da ti kazem da ljubav oscilira i to je normalno,ne mozes da nekoga volis istim zarom,i istom jacinom kao i u pocetku,nego su to oscilacije,talasi ljubavi i strasti,talasi zelje i misli......ili bar bi tako trebalo da bude

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Ako zelite **** frendice, bez bojazni da ce se to s vremenom pretvoriti u neku obavezu, obavezno neka vam **** frendica bude zauzeta/zarucena/udata. Nikako ne slobodna!

    Pocne li filozofirati o tome kako misli sve ostaviti i otici s vama, izbijte joj tu glupost iz glave.

    Isto vrijedi i za djevojke koje zele **** frenda, a ne zele da se taj previse veze uz njih.
    Potpisujem!

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote:
    Originally Posted by Argonaut
    Ako zelite **** frendice, bez bojazni da ce se to s vremenom pretvoriti u neku obavezu, obavezno neka vam **** frendica bude zauzeta/zarucena/udata. Nikako ne slobodna!

    Pocne li filozofirati o tome kako misli sve ostaviti i otici s vama, izbijte joj tu glupost iz glave.

    Isto vrijedi i za djevojke koje zele **** frenda, a ne zele da se taj previse veze uz njih.



    Potpisujem!
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  9. #59
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    naravno ali da je mozda Argonaut upravu ali cak i ako je udata to ne iskljucuje mogucnost komplikacije,ja bih ipak ako se govori o ovoj temi skoncentrisao na licnost a ne na stanje trenutno mada ni to nije za zanemariti

  10. #60
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    ne patim od kompleksa razvedenih,moji nijesu se razveli ne smatram da je to neka mana ali ipak velika vecina nasih ljudi smatra da ako je jedno od dvoje iz braka razvedenih roditelja da je velika vjerovatnoca da takav bude i njihov brak....kazu da nasi brakovi i veze lice na brakove nasih roditelja...ili zbog velikog inata i nerviranja totalna su suprotnost..ne moze se osporiti uticaj roditelja,,,mada ni srecan brak nije uslov da ce djeca biti normalna
    Jeste... S tim da zaista ima mnogo djece iz razvedenih brakova koji se bas jako plase da se i njima ne desi isto, pa ili tesko stupaju u brak ili se jako trude da im brak uspije, cak i ako to ocigledno ne ide...


    Quote Originally Posted by NAND
    strast zavisi od vas od dvoje koje je u vezi a ne od ugasenosti,naravno normalno je da je strast nekada veca sa njene a nekada sa njegove strane ali ako se ove fluktuacije shvate kao prirodan tok stvari e onda strast tesko da moze da strada,nastrada onoga trenutka kada neko pomisli kraj je a ne dozvoli ovome drugome da dodje do izrazaja...
    I sa ovim se u biti slazem.

    Quote Originally Posted by NAND
    zakljucak ni srecan brak nije rjesenje...vazno je zadovoljstvo koje djeca osjecaju svakodnevmo a djeca osjecaju dosta..
    Haha! S tim u vezi, znam za slucaj u Svedskoj kad jednom bracnom paru vec drugi put nisu dozvolili da usvoje dijete s obrazlozenjem da se "premalo svadjaju"... (obrazlozenje glasi "kako ce dijete nauciti da se bori u zivotu ako se borbi ne nauci u porodici" lol)


    ...Btw,shala mala: :jeste li znali da na ceskom rijec "brak" znaci "losh, losa roba, smece, shund"...qq..



    Quote Originally Posted by gemma_mn
    ali recimo kad ne mogu da nadjem nekoga u kog cju da se zaljubim, onda mi je slatko da se neobavezno provodim sa momcima koji su mi simpa...i to ne znachi sex, nego mozhda drzhanje za ruku, poljubac, flert...
    Slatko, ali evo javno priznajem da ja tako nikad nisam mogla, osim kad sam se kao klinka od 4 godine na moru setala po plazi s nekim deckicem drzeci se za ruke... slican slucaj flerta sa 6 godina lol... i sad se sjecam toga xixi...bas slatko...
    No od pocetka puberteta sam postala i ostala iskljuciva - sve ili nista... Stvarno ne volim da se ljubakam i drzim za ruke s nekim s kim ne mislim ozbiljno... :???:


    Quote Originally Posted by phenomenon
    nand znaci i ti si "lovac" na onu vrstu u izumiranju koju trazis i snivas cjeloga zivota, kreces se, izlazis, mnogo fizicki lijepih ali nije to-to .....gdje li one stanuju? kako ih prepoznati? .....nije to romanticnost vec se tako naziva onaj duh koji u svemu trazi ljepotu onoga prvobitnog stvorenog i neukaljanog, onaj spoj za koji se kaze "i vise nisu dvoje nego Jedno"...."kao voda, ne razlikuju nas iako smo dva elementa".....uh, trnovita su to podrucja nand, ipak za te stvari se treba roditi kao musko, podnositi udarce, padove, prelome duse, i pojaviti se onda nekud cist, zdrav i prav, nasmijan za onu za koju zelis poloziti svaku misao, kap znoja, i svaki atom tvog postojanja.....
    Kakve divne rijeci! Mislim da u dubini duse svaki covjek ovako misli i osjeca...

    E sad: Naravno da je dobro & lijepo izlaziti ako to covjeku pase, ali moje iskustvo je da to ne pomaze bas u smislu pronalazenja idealnog/idealne, vec samo u pronalazenju vise dragih ljudi...
    Nalazenje idealnog se stvarno ne moze isplanirati; ne mozes reci "e sad cu ja da izadjem 150 puta na ta i ta fina mjesta gdje dolaze fini ljudi, pa po zakonu vjerovatnoce moram sresti onu finu i divnu pravu/pravog"... Pronalazenje pravog je vise valjda pitanje kompletne prave spremnosti covjeka - kad je covjek na pravoj "vibri", onda pravoga i sretne... Na kakvoj vibri jesi, takve ljude i sreces... ziva istina...
    Ajd sad malo filozofiranja: ima tu stvari koje dodatno komplikuju cijelu pricu oko sretanja "pravog" - zasto covjek jeste ili nije na svojoj i svoje prave ljubavi pravoj vibri (doduse, vrlo je moguce da ni njegova prava ljubav nije na svojoj pravoj vibri sto dodatno komplikuje stvar lol) ... pitanje osobne zrelosti i izgradjenosti, pitanje samopouzdanja, olakotnih ili otezavajucih vanjskih okolnosti i sl...blah..

    Znas kako pjeva Phil Collins:
    "You cant hurry love
    No, youll just have to wait
    She said love dont come easy
    But its a game of give and take
    You cant hurry love
    No, youll just have to wait
    Just trust in a good time
    No matter how long it takes

    How many heartaches must I stand
    Before I find the love to let me live again
    Right now the only thing that keeps me hanging on
    When I feel my strength, ooh, its almost gone...

    You cant hurry love
    No youll just have to wait
    She said love dont come easy
    Its a game of give and take
    How long must I wait
    How much more must I take
    Before loneliness
    Will cause my heart, heart to break

    No, I cant bear to live my life alone
    I grow impatient for a love to call my own
    But when I feel that i, I cant go on
    Well these precious words keep me hanging on..

    Now love, love dont come easy
    But I keep on waiting
    Anticipating for that soft voice
    To talk to me at night
    For some tender arms
    Hold me tight
    I keep waiting
    Ooh, till that day
    But it aint easy (love dont come easy)
    No, you know it aint easy"...


    I jos, Iggy Pop kaze:

    "...
    And I cried for love
    I did what my heart told me
    Cried for love
    Cant stand it
    When they scold me
    Yeah I cried for love
    On every salmon morning
    Yeah I cry for love
    cause imitation's boring
    Cry for love...

    If youre cryin for love well, that's ok don't sweat it
    If youre cryin for love then there's still a chance you'll get it"
    Last edited by odli; 19-08-06 at 14:35.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  11. #61
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    zar niko od vas nije nikada pozelio da izadje u grad da sretne djevojku,slucajno ili namjerno i da ima provod sa njom.
    Ama bas nikad.:monkey:
    ** What do I know, I'm just a model!

    Princezica

  12. #62
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Odli
    jako je tesko naci normalne ljude koji kada ukapiraju da ne ide da se normalno razidju, obicno je to neko natezanje, a posle je borba za naklonost djece. Ne znam sta mi zivot donosi,neozenjen sam sa tendencijom da konacno nadjem svoj kutak sedmog neba ali vjerujem da kada bih se razveo da nebih stajao na stranu svoje djece. Mislim da bih uvijek bio na njenoj strani,cak i kada nije upravu,naravno posle bih se trudio da razgovaram sa njom ali trudio bih se da pred djecom nastupamo sa zajednickim stavovima. Ako postoje razlozi zbog kojih vise nijesam sa svojom ex to nijesu razlozi da nasa djeca imaju misljenje da mogu balansirajuci izmedju nas dvoje mogu da dobiju sto hoce... moje skromno misljenje
    ovo za svedsku je bilo dobro, ako ima strasti mora i da ima tu i tamo po malo svadje ili ti varnicenja, nema nista bolje nego kada u svadji u prepirci kazes ja te volim, pa padne poljubac, pa drugiiiiiii tako dalje...
    odli ovaj svoj post posvecujem tebi, ovoliko stihova znaci samo jedno.....i ti u dubini duse vjerujes, nadas se i naravno zakon vjerovatnoce nema sa tim nista....ljubav je ...ljubav i nema te vjerovatnoce koja je moze opisati
    ja samo zelim dio svoga pjesnickog nebe, zelim da me inspirise neka djevojka da joj posvetim neki stih, ili barem da razmisljam o tome, da joj napisem nesto, da je vidim,da kada sam sam razmisljam o njenim ocima, kosi, pramenu ili nekoj sitnici za koju cu da vjerujem da samo ja razumijem njenu ljepotu...ma to je to.
    spontanos,malo mi smeta sto je malo nasih djevojaka spontano.... ma nadam se da cu naici makar na jednu...
    a sada tebi drazesna odli posvecujem stihove pjesme koja se nije nesto mnogo pustala po nasim stanicama tv ili radio a to je :
    ...
    And it's been awhile
    Since I can say that I wasn't addicted
    And it's been awhile
    Since I can say I love myself as well
    And it's been awhile
    Since I've gone and fucked things up just like I always do
    And it's been awhile
    But all that shit seems to disappear when I'm with you

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tralalala

  14. #64
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    phenomenon jebbbbbga, mozda izgleda kao tralalalalal ali ostaje cinjenica da ce i tvoja djevojka zeljeti od tebe i nesto malo vise od kres i klop, a i ti ces da pocnes veoma brzo da setas okolo prvo pogledom, pa onda i ostalim djelovima a to se tvojoj sadasnjoj nece svidjeti. mislim pitaj je ako mi nevjerujes

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    phenomenon jebbbbbga, mozda izgleda kao tralalalalal ali ostaje cinjenica da ce i tvoja djevojka zeljeti od tebe i nesto malo vise od kres i klop, a i ti ces da pocnes veoma brzo da setas okolo prvo pogledom, pa onda i ostalim djelovima a to se tvojoj sadasnjoj nece svidjeti. mislim pitaj je ako mi nevjerujes
    kao prvo, uopste nisam ispisao "tralalala" u kontekstu posprdavanja tvom pisanom....meni ne trebas upucivati ove stvari jer ja nisam iz tih "prica" niti imam 20 godina....itekako dobro znam sto je sto...

    poz

  16. #66
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo ti hvala na posveti nand ... Staind su super. Mislim da mnogo ljudi zapravo razmislja tako kao ti, phenomenon i ja...
    Ma, kad se nastimamo na pravu "vibru", onda cemo valjda i sresti svoju pravu drugu polovinu..
    Mnogo srece svima s tim!
    Last edited by odli; 23-08-06 at 17:37.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  17. #67
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    naravno,ostaje samo da se ne gubi nada, i imati strpljenja,a iznenadjenja nece izostati...

  18. #68
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    naravno,ostaje samo da se ne gubi nada, i imati strpljenja,a iznenadjenja nece izostati...
    Potpuno tako.
    Velike ljubavi se u pravilu dogadjaju iznenada... Ne znam nijedan primjer da je neko planiranjem, kalkulisanjem ili bilo kakvim mozganjem uspio pridobiti pravu ljubav u zivotu..? Mozda neko i jeste, nemam pojma...
    Ko zna, mozda je bolje i nekad pogrijesiti ne slusajuci mozak, nego slusajuci ga pogrijesiti pa propustiti zov i toplinu srca ...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  19. #69
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Slučajno .

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli
    Potpuno tako.
    Velike ljubavi se u pravilu dogadjaju iznenada... Ne znam nijedan primjer da je neko planiranjem, kalkulisanjem ili bilo kakvim mozganjem uspio pridobiti pravu ljubav u zivotu..? Mozda neko i jeste, nemam pojma...
    Ko zna, mozda je bolje i nekad pogrijesiti ne slusajuci mozak, nego slusajuci ga pogrijesiti pa propustiti zov i toplinu srca ...
    ne slazem se uopste sa ovakvim "teorijama".... da nema kalkulacija, promisljenosti i planiranja mozda bi mogli biti sa bilo kojim zivim stvorom ali da je tako, nije.....

  21. #71
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    ne slazem se uopste sa ovakvim "teorijama".... da nema kalkulacija, promisljenosti i planiranja mozda bi mogli biti sa bilo kojim zivim stvorom ali da je tako, nije.....

    Ne znaci da mozes biti sa svakim ako nisi ljubavni kalkulator!? Dragi moj phenomenone, snazno te uvjeravam da oni koji u ljubavi ne kalkulisu u zivotu obicno budu sa manje partnera i imaju ljepse ljubavne veze od "ljubavnih kalkulatora". Bogami je tako... Razmisli zasto...
    Ljubav je emocija i prema tome pripada emotivnoj sferi (i zato nema veze s mozgom), a kao sto znas ima i emocija koje nisu ljubav... Valjda si nekad osjetio neku emociju pa znas da se emotivno s nekim mozes osjecati dobro ili lose, a to ne znas da objasnis mozgom, zar ne?... A ako znas kako se mozgom dolazi do prave, bozanske ljubavi, izvoli objasniti...
    Osim toga, sigurno je da je kod nekih ljudi jaca intuicija, a kod nekih racio; e sad, moze se diskutovati koji od njih su s(p)retniji u kojoj sferi zivota...
    Last edited by odli; 24-08-06 at 00:27.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odli, nesto je neubjedljiva ova “teorija” koju zastupas….mozda i pogresno interpretirana jer ja ovdje ne pisem o kalkulaciji u ljubavi vec o kalkulaciji koja dotice kod zrelih ljudi svijest o tome kakva osoba pogoduje nasim ukusima……licno mislim da ljudi koji imaju izgradjen stav o njegovanju ljubavi, o sebi, o drugima, itekako su srecniji od onih koji u brak ili vezu udju nakon par osmjeha pri tome ne poznajuci dovoljno ni njegove/njene osobine, jer im za ime Boga srce kaze da tako treba pa onda nakon godina shvate kako ipak za zivljenje ljubavi treba mnogo vise……ostavimo se tih bajkovitih djetinjarija jer ovdje smo svi ipak malo zreliji….ako je tako kao sto ti odli kazes, ljubav koja iskljucuje kalkulaciju i proracunatost(razum) nema predstavu o tome sa kim i koga ljubi jer je ljubav samo emocija? Jel to znaci da je po tvojoj teoriji emocija proracunata ako vec nije razum? Jer ako emocija po toj “teoriji” treba voditi glavnu rijec kako onda ta tvar sirom otvorenih dveri za mnoge ostaje zatvorena?

  23. #73
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Phenomenone, mislim da smo opet na forumu zapali u situaciju gdje zena (osjecajnije bice) prica jedno, a muskarac (valjda racionalniji?) drugo.. To samo znaci da su vjerovatno oboje u pravu i da treba pomiriti stavove i nekako ih uklopiti u cjelovitu sliku da bi se dobila prava istina...

    Quote Originally Posted by phenomenon
    ako je tako kao sto ti odli kazes, ljubav koja iskljucuje kalkulaciju i proracunatost(razum) nema predstavu o tome sa kim i koga ljubi jer je ljubav samo emocija? Jel to znaci da je po tvojoj teoriji emocija proracunata ako vec nije razum?
    Emocije su uglavnom tacnije od razuma, phenomenone, vjerovao ili ne. To zna npr. svako koga je "osjecaj" (intuicija ili sta vec...) navodio da ne ide na neko mjesto iako je po razumu ili obavezi trebao, pa se ispostavilo da se na tom mjestu npr. desila neka nesreca ... Imas takvih prica koliko hoces, sigurno znas neku...? ... Ljudi koji vole osjecaju na daljinu (kako je) njihovo voljeno bice, bez telefona i pisma, dakle racia... Mislim, te stvari su realnost...


    Quote Originally Posted by phenomenon
    licno mislim da ljudi koji imaju izgradjen stav o njegovanju ljubavi, o sebi, o drugima, itekako su srecniji od onih koji u brak ili vezu udju nakon par osmjeha pri tome ne poznajuci dovoljno ni njegove/njene osobine, jer im za ime Boga srce kaze da tako treba pa onda nakon godina shvate kako ipak za zivljenje ljubavi treba mnogo vise…

    U jednu ruku si u pravu, a u drugu sta ti se da... Ako je cisti osjecaj tacniji od razuma (kod nekih jeste, tj. kod onih koji su dovoljno osvijesteni i "cisti" da budu u dodiru sa svojim osjecanjima, tj. srcem kao sredistem svog bica), moze se itekako desiti da veza u koju se udje po osjecaju bude bolja i trajnija od one u koju se udje nakon izracunavanja "za i protiv"...
    Ali inace kapiram sta govoris i qzhim tvoj stav koji je za veliko poshtovanje...
    Opet, kazat cu da imas intuitivnijih (ili pametnijih?.. sta li su... mozda zene lol) osoba koje stvar (ili covjeka ili situaciju) ukapiraju brze nego neko ko mora trositi vrijeme da bi mozgao o tome...

    A btw, sta rade "kalkulatori" koji nakon par godina shvate kako su zbog kalkulisanja i nevjerovanja svom srcu propustili pravu zivotnu ljubav dok im je u medjuvremenu isti ionako bio prazan..? U zivotu svakog "kalkulatora" se nadje po jedna takva prica, znam dobro vjeruj.. Pa onda kad nakon godina koje su proveli sa nekim koji nije bio toliko ljubljeni pravi i koja se veza ipak raspala uprkos svih preduzetih predostroznosti i "brizljivog odrzavanja" ostanu sami i shvate da su zapravo promasili cijeli zivot... i ostaje im samo da se kaju... vjeruj da su takvi nazalost skloniji takvom scenariju... znam, ne mora mi niko pricati teorije; sve teorije u svom principu lijepo zvuce phenomenone, ali najbolje se uci iz primjera i po mogucnosti tudjih gresaka...
    A bolje i ljepse se zivi po srcu nego po razumu, to vjerovatno ipak znas i sam...

    Evo ti tu misao mudrog Blejza Paskala: "Srce ima svoje razloge koje razum ne zna."
    A cak i ostri H.L.Mencken je rekao "Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. "




    Quote Originally Posted by phenomenon
    ova “teorija” ….mozda i pogresno interpretirana jer ja ovdje ne pisem o kalkulaciji u ljubavi vec o kalkulaciji koja dotice kod zrelih ljudi svijest o tome kakva osoba pogoduje nasim ukusima……
    Shvatila sam ja tebe dobro, znam da si na to mislio.
    E sad, svi znamo za sebe kakav ukus imamo i naravno da ga slushamo.. Ne kapiram sto bi tu trebali kalkulisati, kad to vec imamo ugradjeno u sebi? Mislim, ne znam ko u danasnje vrijeme biva s nekim ko nije po njegovom ukusu?.. Ali mora se biti svjestan toga da ne postoji osoba koja je potpuno ista kao ti, pa ces bilo s kim imati nekih razmimoilazenja; da toga nema, ne bi bilo uzbudjenja niti saznavanja novoga, pa prema tome ni razvoja...

    Kad sam rekla "ljubavni kalkulatori", mislila sam na osobe koje na prvo mjesto stavljaju kalkulaciju koja se uglavnom odnosi na materijalnu pojavnost ove ili one vrste, pa tek onda osjecaj ljubavi. Znam dosta takvih ljudi i znam da su nesrecniji u ljubavi od spontanijih osoba. Takvima, po onome sto sam vidjela, obicno ili zivot prodje u kalkulisanju tipa koji je ljubavni kandidat bolji (a takvi naravno svakome nadju manu jer mane imaju svi); cak i kad se odluce napokon za nekoga kome su od par kandidata dodijelili najvise plusicja, ipak tokom vremena neminovno pocinju uvidjati na pocetku skrivene minuse (jer stvarno ne mozes znati sve pluseve i sve minuse bez dobrog protoka vremena, moj druze.. istina ti je to koji god pristup upotrebljavao - intuitivni ili racionalni..) , i sta onda... onda opet mogu da zavrse rastavljeni kad minusi nadvladaju pluseve i/ili kad opaze nekog drugog sa naoko manje minuseva...
    (Ovdje jos jedna jako vazna napomena: hihi, taj ko se u pocetku cini da ima najvise pluseva, moze ustvari biti sa najmanje istih...neki ljudi znaju dobro prikrivati svoju pravu narav i prikazivati se u najboljem svjetlu, pa se covjek moze prevariti. Sa druge strane, neko ko se cini bzvz jer "ne pazi" na to da ostavi dobar dojam, bogami moze bas biti osoba sa najvise pluseva in the long run, tj u sustini..)

    Qzhis...? Intuitivan ili racionalan pristup - sve ti to na kraju moze ispasti isto... Uspjehom ili neuspjehom...

    Druga varijanta koju sam vidjela kod "ljubavnih kalkulatora" je da udju u brak sa eto nekim ko je "najbolja prilika" ove ili one vrste (doduse, obicno, po prirodi stvari, ne udju u brak bas prerano), ali shvrljaju sa strane... jadne njihove zene.. a mislile su da su srecne sto su imale cast da budu odabrane od Mr. lovca na savrsenstvo...uh..

    Naravno da postoji i treca varijanta, da nase simpaticne ljubavne "mozgalice" oprezom i promisljanjem utru put u srecan i vjecan brak... No vjerovatnoca za to ti je ista, moj phenu, kao i vjerovatnoca da ce uspjeti brak onima koji su u njega usli ne kalkulisuci toliko.. Tako da opet dolazimo do toga da sam nacin pocetka zapravo i nije toliko bitan za ishod price...

    Ovdje jedno pitanje: mislis li stvarno da tolike ljudske generacije uzalud pricaju "to ne bira pamet nego srce" (uzimajuci u obzir i sve gore receno). Sta ako razum hoce jednoga, a srce drugoga? Biva li to? .. Imas koliko hoces situacija da jedan kandidat po razumu ima vise "pluseva", ali srce te ne vuce njemu/njoj, vec nekome drugome s kime mozda i nemas tako lak i jednostavan odnos..? E ovo je sad stvarno pitanje za veliku diskusiju lol - zasto i kako su takve stvari moguce i sta takve situacije stvarno znace, kako se prema njima postaviti i sl. xixi... ma mozes disertaciju o tome da napises lol


    Quote Originally Posted by phenomenon
    Jer ako emocija po toj “teoriji” treba voditi glavnu rijec kako onda ta tvar sirom otvorenih dveri za mnoge ostaje zatvorena?
    Sorry.. ovdje ne kapiram bas na sta mislis?.. Ako mislis da emocije "ostaju zatvorene za mnoge" , nazalost to je tuzna istina u nasem svijetu... a nije to dobro... Znamo da su vodje koje vode ovaj svijet superinteligentni mozgasi, a mahom bez srca i emocija, pa vidimo i kako vode svijet i kako vode svoje ljubavne zivote...jadno


    ...

    Neko rece da je kljucno pitanje da li su ljudi na dovoljno visokom nivou da zaista mogu da prepoznaju pravu ljubav kada se pojavi?... (duhom, phenomenone, jer ne mozes mozgom prepoznavati osjecaje bre)
    Moze se ciniti da ljudi u ljubavi kalkulisu iz straha od mogucnosti greske... Pa razmisljaju onda "Ajde, ako je greska moguca, da barem po nekim kriterijumima to ne bude greska.. ". To znaci zapravo nevjeru u pravu ljubav.. A ako u nju ne vjerujes, stvarno ce ti se tesko i desiti... "Sto vjerujes, to se desava" - naucno potvrdio Hajzenberg....


    Zapravo, slazem da je nabolje spojiti ugodno sa korisnim, tj. da je nabolja varijanta na koju naravno vrijedi cekati, da nadjes osobu koja ce ti odgovarati i po razumskim kriterijumima i po srcu - cini mi se da je to zapravo i tvoja misao u biti... To zaista vrijedi cekati. I onaj ko ceka to, taj je namudriji od svih...
    Samo sam zapravo htjela ukazati na to da, posto je ljubav ipak primarno osjecanje, u pitanjima ljubavi ipak ne treba upotrebljavati samo mozak (kao sto vidim da u danasnje vrijeme mnogi rade...) na stetu iskrenih ljudskih osjecanja koja ipak nesto znace...
    Last edited by odli; 22-09-06 at 22:27.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  24. #74
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Philadelphia
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NAND, to shto ti zelish je vrh ali neizvodjivo narocito ako ti je toliko lijepo sa tom osobom tj. kad tad cesh da se zaljubish .. a onda to nece biti to ..

  25. #75
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    anchii ne mora biti neizvodljivo, ma kod nas je glavni problem da narod o svemu kada razmislja da je najcesca greska to sto se ne proba.i ja pravim tu gresku ali trudim se da to ispravim svi smo mi ljudi
    jedino mi malo smeta tj dosta smeta nas mentalitet, a tesko da se mijenja.mada tim vise cijenim pojedince koje vidim da ne razmisljaju kao nas prosjek

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Slucajno u prolazu..
    By DakZ in forum Centralni
    Replies: 26
    Last Post: 14-06-06, 17:35
  2. nemoj slucajno neko.....
    By 2_fAsT_4_YoU in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 51
    Last Post: 27-01-05, 19:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •