Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 79

Thread: Akvaristika: prodaja, razmjena, pokloni ...

  1. #51
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    10 mm masinski bruseno staklo, 4 poduzna ojacanja (2 gore, 2 dolje), bez poprecnih. lijepljen soudal aq crnim silikonom. prosla mi je boca ipo, moglo je i manje al ga nisam stedio
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  2. #52
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Koliko je 1m2 stakla 10mm ? Dje si nasao silikon Soudal? Oces li da stavis kanister ?
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


  3. #53
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    u flotalbu je 25 eura kvdrat i 1 euro obrada po metru duznom. grdno je samo sto kod nas nema o brada stakla "u nulu" nego obaraju ivice. mislio sam da ce mi to pravit problem, al evo izgleda da nece
    silikon sam uzeo u beograd, 6 eura boca (tuba ili kako li se zove vec). a da, ide kanister JBL e901 za pocetak, pa ako bude malo uzecu jos jedan. jos moram poklopac da regulisem, idu dvije filipsove akvarel i jedna grolux neonka. ako bude malo svijetla, nakacicu reflektore pa dako bude sto bolje
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  4. #54
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A meni drug ima masinu tu za brusenje sa smirglom pa mi to obrusi vrhunsi Staklo nije skupo dosta je skupa obrada Sta planiras od riba tu ?
    Koji pijesak ces da ubacas unutra?
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


  5. #55
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    nisam se nesto informisao, ima li dje da se uzme kvarcnog pijeska po ovim stovaristima ili prodavnicama. u najgorem slucaju ici ce pijesak iz becica ili s crvene plaze

    sto se tice riba, nista zahtjevno, naguracu skalare dok se ne izdvoje 2 - 3 para, pa cu dodat uz put jos po nesto
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  6. #56
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    postoji li neka varijanta akvarijuma ali da ne mijenjam vodu svako malo 1/3 pa polugodisnje cjelu...
    Drzao bih par nekih ribica, ne znma ni sam kojih, spreman sam da ulozim trud dok ga sredim cijeloga, ali kasnije da mijenjam vodu recimo 1 godisnje , eto jedino da dospiam kad ispari, i da najbitnije da mi se ne cuje onaj miris jer bih ga u sobi drzao

    Sto mislite oko biljnih akvarijuma, koliko ima tu posla?
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  7. #57
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    komsija ko ti je rekao da se polugodišnje mijenja sva voda!? nije taj u vinklo voda se ne mijenja, čak je i poželjno da je stara nekoliko godina...moja je stara 4 godine i eno je ka' duša! Mijenjanje 1/3 ili 1/4 možeš raditi jednom u 20 dana pa i mjesec ako te već mrzi. Pošto za to treba 5 minuta, ne znam što ti je tu teško...i eto banja! Filter opereš jednom u 4-5-6 mjeseci, sve zavisi koliki je i kakav. Ako ti ovo predstavlja problem onda instaliraj screen saver sa ribicama i ne brini o ovome
    Quote Originally Posted by komsija View Post
    postoji li neka varijanta akvarijuma ali da ne mijenjam vodu svako malo 1/3 pa polugodisnje cjelu...
    Drzao bih par nekih ribica, ne znma ni sam kojih, spreman sam da ulozim trud dok ga sredim cijeloga, ali kasnije da mijenjam vodu recimo 1 godisnje , eto jedino da dospiam kad ispari, i da najbitnije da mi se ne cuje onaj miris jer bih ga u sobi drzao

    Sto mislite oko biljnih akvarijuma, koliko ima tu posla?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  8. #58
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery View Post
    komsija ko ti je rekao da se polugodišnje mijenja sva voda!? nije taj u vinklo voda se ne mijenja, čak je i poželjno da je stara nekoliko godina...moja je stara 4 godine i eno je ka' duša! Mijenjanje 1/3 ili 1/4 možeš raditi jednom u 20 dana pa i mjesec ako te već mrzi. Pošto za to treba 5 minuta, ne znam što ti je tu teško...i eto banja! Filter opereš jednom u 4-5-6 mjeseci, sve zavisi koliki je i kakav. Ako ti ovo predstavlja problem onda instaliraj screen saver sa ribicama i ne brini o ovome

    ok. to je bolja varijanta, nemam nikakvog iskustva kao sto vidis
    Postoji li mogucnost da se uradi nesto da se ne ¸¸osjeca¸¸ miris iz akvarijuma jer bih ga dryao u sobi. Sto milis o onim ¸¸playma¸¸ akvarijumima? ima li ih u Cg na prodaju?
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  9. #59
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    nisam se nesto informisao, ima li dje da se uzme kvarcnog pijeska po ovim stovaristima ili prodavnicama. u najgorem slucaju ici ce pijesak iz becica ili s crvene plaze

    sto se tice riba, nista zahtjevno, naguracu skalare dok se ne izdvoje 2 - 3 para, pa cu dodat uz put jos po nesto
    А bilo je u kaliu prelijepog pijeska granu;acije od 3-5 mm ako se odlucis za kvarcni naravno .Ako tamo ne bude javi se meni pa cemo naci nedje 30 kg sitnije granulacije
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


  10. #60
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    postoji li neka varijanta akvarijuma ali da ne mijenjam vodu svako malo 1/3 pa polugodisnje cjelu...
    Drzao bih par nekih ribica, ne znma ni sam kojih, spreman sam da ulozim trud dok ga sredim cijeloga, ali kasnije da mijenjam vodu recimo 1 godisnje , eto jedino da dospiam kad ispari, i da najbitnije da mi se ne cuje onaj miris jer bih ga u sobi drzao

    Sto mislite oko biljnih akvarijuma, koliko ima tu posla?

    A ja mijenjam svake nedelje 1/3 vode iz 6 akvarijuma . Tamo dje imam male ribice mijenjam svaki 2-3 dan. Filtere perem svaki 15-20dan .Tad usisavam podlogu. Posla nije da nema al sve se to radi lagano.
    Last edited by doktorJA; 05-07-12 at 17:31.
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


  11. #61
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by doktorJA View Post
    A ja mijenjam svake nedelje 1/3 vode iz 6 akvarijuma . Tamo dje imam male ribice mijenjam svaki 2-3 dan. Filtere perem svaki 15-20dan .Tad usisavam podlogu. Posla nije da nema al sve se to radi lagano.
    za tebe

    kako se to usisava? na koji nacin se mijenja 1/3 vode (kako je vadis i kako vracas cistu a da pri tom ribice ne dozivljavaju sok)

    Koja vrsta ribica ponosi najbolje hladniju temperaturu vode?

    Znam da su za vas glupa pitanja ali za mene nijesu
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  12. #62
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    :watermelon: Imas da kupis usisivac podloge crijevo rebrasto sa jednom kao casicom ili to mozes da napravis sam i nije neka nauka( kad redovno mijenjas vodu manje moras da usisavas podlogu) Vodu naravno nikad ne sipam direktno sa cesme , ostavim je da odstoji 24 h u letnjem periodu ona za 24h dodje na temp. 26-27stepeni i onda naravno uzmem crijevo zabodem u akvarijum stavim kantu za vodu u ispod akv i voda slobodnim padom kroz crijevo ide u kantu. A kad dodajem vodu stavim bidon od 10l na stubu stavim crijevo u bidon povucem i spustim crijevo u akvarijum i voda ponovo sloobodnim padom ide u akvarijum .
    Hladniju vodu ti najbolje podnose Sarani i Japanke ( mada ja iskreno nisam ljubitelj tih riba ) .
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


  13. #63
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Evo sam sad proguglao i saznao šta su plazma akvarijumi, mislim da ovaj dio teksta sa njihovog sajta dovoljno govori:

    ''Plazma akvarijumi su novost na našem tržištu i naručuju ih ljudi od stila, koji žele da sačuvaju dragoceni prostor, ali i da ga oplemene akvarijumom. Ovaj novi i moderan dizajn akvarijuma je predivan i stvoriće posebne efekte ako ga stavite na zid, ili u deo prostora kojim želite da naglasite umetničku crtu ambijenta i svoje ličnosti.''

    samo fali neki modni dizajner sa maramom i feminiziranim tikovima

    nije ti to moj dobri komsija akvarijum nego pomodarska prdnjavica...kao što vidiš preuzak je, gotovo ga je nemoguće održavati...sve u svemu dio namještaja.

    A što se tiče mirisa iz akvarijuma...moj je u spavaćoj sobi i nema nikakvog mirisa, apsolutno!

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    ok. to je bolja varijanta, nemam nikakvog iskustva kao sto vidis
    Postoji li mogucnost da se uradi nesto da se ne ¸¸osjeca¸¸ miris iz akvarijuma jer bih ga dryao u sobi. Sto milis o onim ¸¸playma¸¸ akvarijumima? ima li ih u Cg na prodaju?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  14. #64
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Pomozite mi doktore brate Vidim da su te snašli ti akvarijumi pa oko njih puno radiš svaka čast! Htio sam da te pitam imaš li anubiu nanu i ako imaš kako ti se ponaša, jer je meni ubi crna alga. Zanimljivo je da je samo kod nane problem, ostale biljke je nemaju. Probao sam i češću zamjenu vode, siamensise...ništa ne pomaže. Pošto u akvarijum imam samo jednu neonku mora da je malo svijetla...šta misliš o tome

    Quote Originally Posted by doktorJA View Post
    :watermelon: Imas da kupis usisivac podloge crijevo rebrasto sa jednom kao casicom ili to mozes da napravis sam i nije neka nauka( kad redovno mijenjas vodu manje moras da usisavas podlogu) Vodu naravno nikad ne sipam direktno sa cesme , ostavim je da odstoji 24 h u letnjem periodu ona za 24h dodje na temp. 26-27stepeni i onda naravno uzmem crijevo zabodem u akvarijum stavim kantu za vodu u ispod akv i voda slobodnim padom kroz crijevo ide u kantu. A kad dodajem vodu stavim bidon od 10l na stubu stavim crijevo u bidon povucem i spustim crijevo u akvarijum i voda ponovo sloobodnim padom ide u akvarijum .
    Hladniju vodu ti najbolje podnose Sarani i Japanke ( mada ja iskreno nisam ljubitelj tih riba ) .
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  15. #65
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni Naja davno rece da mi nana ima crnu algu zbog previse svijetla. Te ja vadi nanu, peri, o jadu se zabavljaj, palih svijetlo samo malo navece i mace se casti mi, al sam zato svake 5 dana komplet vodu vadila iz akvarijuma. nanu sam prala u vodu od dan ranije, ne znam zasto. Ostavim 2 l vode da odstoji i sa njom peri nanu. Ovaj post je malo komican, al stvarno mi je nana posle super bila. Ne znam imam li vise tih slika, nana i limun, na to sma na kraj spala od biljaka. Inace, nana mi je vazda najmilija i najljepsa bila biljka za akvarijum. Ima prelijepe listove, nisu krhki.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  16. #66
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ok. sad je i meni jasno... koliko od prilika (cca) moze kostari komplet akvarijum oko 70-80l (filter, pumpa, grijac, mjerac temp i ako treba jos sto) bey biljaka i ribica?


    Quote Originally Posted by mistery View Post
    Evo sam sad proguglao i saznao šta su plazma akvarijumi, mislim da ovaj dio teksta sa njihovog sajta dovoljno govori:

    ''Plazma akvarijumi su novost na našem tržištu i naručuju ih ljudi od stila, koji žele da sačuvaju dragoceni prostor, ali i da ga oplemene akvarijumom. Ovaj novi i moderan dizajn akvarijuma je predivan i stvoriće posebne efekte ako ga stavite na zid, ili u deo prostora kojim želite da naglasite umetničku crtu ambijenta i svoje ličnosti.''

    samo fali neki modni dizajner sa maramom i feminiziranim tikovima

    nije ti to moj dobri komsija akvarijum nego pomodarska prdnjavica...kao što vidiš preuzak je, gotovo ga je nemoguće održavati...sve u svemu dio namještaja.

    A što se tiče mirisa iz akvarijuma...moj je u spavaćoj sobi i nema nikakvog mirisa, apsolutno!
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  17. #67
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery View Post
    Pomozite mi doktore brate Vidim da su te snašli ti akvarijumi pa oko njih puno radiš svaka čast! Htio sam da te pitam imaš li anubiu nanu i ako imaš kako ti se ponaša, jer je meni ubi crna alga. Zanimljivo je da je samo kod nane problem, ostale biljke je nemaju. Probao sam i češću zamjenu vode, siamensise...ništa ne pomaže. Pošto u akvarijum imam samo jednu neonku mora da je malo svijetla...šta misliš o tome
    Vjerovatno je vise problem do svijetla nego do vode , nemam nanu al imam jednu '' paprat '' i na njoj su mi alge
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


  18. #68
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    ok. sad je i meni jasno... koliko od prilika (cca) moze kostari komplet akvarijum oko 70-80l (filter, pumpa, grijac, mjerac temp i ako treba jos sto) bey biljaka i ribica?
    pa evo racunaj lagano 10e grijac
    10e heng on + keramicki prstenovi 1,5e + perlon vata 3e
    pumpa za vazduh 4e + rasprskivac 1e + 0,4e 1 m crijeva za vazduh
    mjerac temp . 1-2e
    20e staklo
    4e silikon
    8-10e 2stedne sijalice
    1e 2 sijalicna grla
    1e prkidac za sijalicu
    2e tapeta samoljepljiva

    sad sabiraj sve i vidjeces koliko ce da te kosta, naravno nisam ti naveo da ti treba drvo za haubu ili od cega vec zelis da uradis.
    Moj ti je savjet , kalia pogledaj ima li akv do 80 l ili neka od lokalnih pet shopova ima vecih akv. a kostaju po 60e
    eto sad saberi i vidji koliko te to kosta .
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


  19. #69
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na jednom od sajtova sam procitala da je za pravilan razvoj semi-aquatic turtles potreban UVA & UVB light, pa, obzirom da sam totalni laik, zanima me je li to neka posebna-posebna vrsta sijalica ili se mogu nabaviti u obicnim prodavnicama? :smug:

  20. #70
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Da nema ko da prodaje hranilicu?

  21. #71
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joxy22 View Post
    Na jednom od sajtova sam procitala da je za pravilan razvoj semi-aquatic turtles potreban UVA & UVB light, pa, obzirom da sam totalni laik, zanima me je li to neka posebna-posebna vrsta sijalica ili se mogu nabaviti u obicnim prodavnicama? :smug:
    Moguce , ja koristim najvise stedne sijalice ili neonsku rasvetu .
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


  22. #72
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by doktorJA View Post
    Moguce , ja koristim najvise stedne sijalice ili neonsku rasvetu .
    A je li im stedne (ili neonske) pruzaju i uva i uvb ili moraju kombinovano da se koriste?

  23. #73
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Gmizavcima i vodozemcima treba uv zraka(u prirodi sunce). Viđi po radnja ili neka ti neko donese iz BG ili sl.

  24. #74
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma odje kod nas nema nista za njih, a gledala sam po sajtovima neke kao reptosun sijalice koje zadovoljavaju potrebe za tim stvarima, mada mislim da ih ni u NS nema jer je jako mali broj petshopova koji zna bilo sta o njima..U bg sam bila u onaj gigantski petshop i ni tamo nijesu imali nista za njih osim onih klasicnih stvari za preciscavanje akvarijuma itd.. A sto se uv-a tice gledala sam bas danas da ne valja akva/terarijum stavljat do prozora...

  25. #75
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joxy22 View Post
    Ma odje kod nas nema nista za njih, a gledala sam po sajtovima neke kao reptosun sijalice koje zadovoljavaju potrebe za tim stvarima, mada mislim da ih ni u NS nema jer je jako mali broj petshopova koji zna bilo sta o njima..U bg sam bila u onaj gigantski petshop i ni tamo nijesu imali nista za njih osim onih klasicnih stvari za preciscavanje akvarijuma itd.. A sto se uv-a tice gledala sam bas danas da ne valja akva/terarijum stavljat do prozora...
    Nikako na mjestim dje je izlozeno suncu
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •