Page 1 of 17 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 415

Thread: Da li bog postoji???

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Da li bog postoji???

    Jednostavno pitanje, dobro, ocekujem malo opsirniji odgovor!

    I inace ako postoji, kako to da je prema nekima nepravedan????

    I sta mi ateisti da radimo kad odemo na nebo?????
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko vjeruje ne mozes ga ubijediti da ne postoji, uvijek ce naci razloga zasto... Ateistima na drugu stranu isto tako
    Licno, ne vjerujem u to , sudbina je nesto drugo, mada sam siguran da je i mi u velikoj mjeri odredjujemo. Neko se utopi u Krupac, neki momci poginu na puteve, pogine 120 avionom... Ne moze to niko da objasni.
    Liberal !

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ljudi su nepravedni, lutaju, robuju.

    I inace ako postoji, kako to da je prema nekima nepravedan????
    U kom smislu? U Jobovom? To je onda kusnja. Po onome kako sam ja shvatio, ovaj zivot je samo jedan dobar test za ljude jesu li dostojni onoga sto su dobili.

    Percepcija zivota koju Bog prestavlja covjeku je daleko iznad smrti.

    A duše su pravednika u ruci Božjoj i njih se ne dotiče muka nikakva. 2 Očima se bezbožničkim čini da oni umiru i njihov odlazak s ovog svijeta kao nesreća; 3 i to što nas napuštaju kao propast, ali oni su u miru. 4 Ako su, u očima ljudskim, bili kažnjeni, nada im je puna besmrtnosti. 5 Za malo muke zadobili su dobra velika jer Bog ih je stavio na kušnju i našao da su ga dostojni. 6 Iskušao ih je kao zlato u taljiku i primio ih kao žrtvu paljenicu. 7 Zato će se u vrijeme posjeta njegova zasjati te će vrcati kao iskre u strnjici. 8 Sudit će pucima i vladati narodima i Gospodin će kraljevat nad njima uvijeke. 9 Koji se u nj ufaju spoznat će istinu, i koji su vjerni bit će u ljubavi s njim, jer izabranici njegovi stječu milost i milosrđe. 10 A bezbožnici će zbog svojih misli biti primjereno kažnjeni jer su prezreli pravednike i otpali od Gospodina.

    A pravednik, ako i umre prijevremeno, naći će mir. 8 Jer duljina dana ne čini starost časnom niti se ona mjeri brojem godina. 9 Već razboritost - to su sjedine ljudske, i krepostan život - zrela starost. 10 I jer je ugađao Bogu, On ga je zavolio, i jer je živio među grešnicima, On ga je uzeo k sebi. 11 Uzdignut je da zloća ne bi izopačila njegov razbor ili da mu himba ne zavede duše. 12 Jer blještavilo opačine zasjenjuje dobro i vihor požude izopačuje dobru dušu. 13 Stekavši savršenstvo u malo vremena, dugo je živio; 14 i jer mu je duša bila draga Gospodu, On ga je hitro izbavio od zloće oko njega. Svjetina sve to vidi, ali ne shvaća; njima i ne pada na um 15 da milost i milosrđe pripadaju izabranicima Gospodnjim i zaštita njegovim svetima. 16 A pravednik koji umire osuđuje žive bezbožnike i prijevremeno dokončana mladost produženu starost opakih.



    I sta mi ateisti da radimo kad odemo na nebo?????
    Ko zna tvoje puteve? dje cesh ti stici? Samo Bog to zna.

    Jer oni krivo misle i ovako mudruju: "Kratkovijek je i tužan život naš i nema lijeka kad čovjeku dođe kraj i još nije poznat tko bi se iz Podzemlja izbavio. 2 Mi smo djeca pukog slučaja i kasnije ćemo biti kao da nikad nismo ni bili, jer samo je dim ono čime dišu naše nosnice, a misao je tek iskra od kucaja našega srca. 3 Kad se ona utrne, pretvorit će se tijelo u pepeo, a duh će se rasplinuti kao lagan zrak. 4 Ime će nam se s vremenom zaboraviti i nitko se neće sjećati djela naših; i život će nam proći kao pramenje oblaka i nestat će ga kao magle što je gone zrake sunčane i pritiskuje žega njihova. 5 Jer život naš kao sjena odmiče, iz naše smrti nema povratka, zapečaćeno je i nitko se ne vraća. 6 Zato hodite ovamo! Uživajmo dobra sadašnja, koristimo se stvorovima sa žarom mladosti. 7 Nauživajmo se odabranih vina i mirisa i neka nas ne mimoiđe ni jedan cvijet proljetni, 8 okrunimo se ružama prije no što uvenu. 9 Neka svaki od nas sudjeluje u pijanki našoj, ostavimo svuda znake našeg veseljenja: to je naš dio i to je naša baština. 10 Potlačimo ubogoga pravednika, ne štedimo udovice, ne poštujmo starca ni sjedina od mnogih godina. 12 Postavimo zasjedu pravedniku jer nam smeta i protivi se našem ponašanju, predbacuje nam prijestupe protiv Zakona i spočitava kako izdadosmo odgoj svoj. 13 On se hvasta posjedom spoznaje o Bogu i naziva se sinom Gospodnjim. 14 On je ukor utjelovljeni našim mislima, sama njegova pojava tišti našu dušu. 15 Život njegov nije kao u ostalih i njegovo je ponašanje nastrano. 16 Smatra nas patvorinom i uklanja se od putova naših kao od nečisti. On svršetak pravednika proglašava sretnim i hvali se da mu je Bog otac. 17 Pogledajmo jesu li istinite riječi njegove, istražimo kakav će biti njegov svršetak. 18 Jer ako je pravednik Božji sin, On će se za nj zauzeti i izbavit će ga iz ruku neprijateljskih. 19 Zato ga iskušajmo porugom i mukom da istražimo blagost njegovu i da prosudimo strpljivost njegovu. 20 Osudimo ga na smrt sramotnu, jer će mu, kako veli, doći izbavljenje." Zabluda bezbožnička 21 Tako oni misle, ali se varaju, jer ih zloća njihova zasljepljuje. 22 Oni ne znaju tajna Božjih, ne očekuju nagradu za svetost, ne vjeruju u naknadu čistim dušama. 23 Jer je Bog stvorio čovjeka za neraspadljivost i učinio ga na sliku svoje besmrtnosti. 24avlovom je zavišću došla smrt u svijet i nju će iskusiti oni koji njemu pripadaju.

  4. #4
    big giant head Guest

    Default

    da, bog postoji, i mozete da chatujete s njim na
    http://www.titane.ca/igod/

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bog postoji samo za vjernike...
    4' 33''

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da bog ne postoji, ne bi postojao ni pojam o njemu kroz cijelu istoriju ljudskog roda.
    Bog je u sustini ljubav, i boga spoznajemo kroz nju. (U bibliji doslovno stoji "Koji nema ljubavi ne pozna boga, jer je bog ljubav.") Bog ce "na zemlji zavladati" tek kad zavlada ljubav i jedinstvo medju svim ljudima (zvuci idealisticki, ali je doslovno tako ). Dotle, ni bog ocigledno nije bas svemoguc na nasoj planeti, jer dio odgovornosti za nas zivot i stanje na zemlji snosimo mi sami (to je ona slobodna volja o kojoj se prica).
    Poshto je odgovornost za postupke nasha, i bog ne utice na nasu slob. volju, odatle su moguce nepravde koje vidjamo po svijetu. Zlo i nepravdu ne radi bog sigurno, nego ljudi koji su tako izabrali, i kao sto rekoh, bog ne snosi odgovornost za ljudske lose izbore jer im je eto dao slobodnu volju iz najboljih namjera...
    "Na nebo" idu svi, kao sto su s neba i sisli na zemlju da se necemu nauce (ajde, moze se to shvatiti i kao "test" o kome Ego prica..hm..ali ja bih rekla prije kao ucenje)... A na nebu uopste nije bitno da li je neko (bio) ateista ili "vjernik", nego je bitno samo kako je zivio svoj zivot...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Jednostavno pitanje, dobro, ocekujem malo opsirniji odgovor!

    I inace ako postoji, kako to da je prema nekima nepravedan????

    I sta mi ateisti da radimo kad odemo na nebo?????
    Dopusti da ti ja kažem:

    Allah je zaštitnik onih koji vjeruju i On ih izvodi iz tmina na svjetlo, a onima koji ne vjeruju - zaštitnici su šejtani i oni ih odvode sa svjetla na tmine; oni će biti stanovnici Džehennema, oni će u njemu vječno ostati. 2,257

    One koji ne vjeruju - od Allahove kazne neće nimalo odbraniti ni imeci njihovi, ni djeca njihova, i oni će biti gorivo za vatru 3,10

    Oni koji ne vjeruju da će pred Allaha stati nastradaće kad im iznenada Čas oživljenja dođe, i reći će: "O, žalosti naše, šta smo sve na Zemlji propustili!", i grijehe svoje će na leđima svojim nositi, a užasno je ono što će uprtiti! 6,31

    Reci onima koji ne vjeruju: ako se okane, biće im oprošteno ono što je prije bilo; a ako se ne okane - pa, zna se šta je s drevnim narodima bilo. 8,38

    Da Allah ljudima daje zlo onako brzo kao što im se odaziva kad traže dobro, oni bi, uistinu, stradali. A Mi ipak ostavljamo da u zabludi svojoj lutaju oni koji ne vjeruju da će pred Nas stati. 10,11

    Oni koji u onaj svijet ne vjeruju hrđavih su osobina, a Allah ima svojstva najuzvišenija; On je silan i mudar. 16,60

    A kad im se naši jasni ajeti kazuju, ti primjećuješ veliko negodovanje na licima onih što ne vjeruju, koji umalo da ne nasrnu na one koji im riječi Naše kazuju. Reci: "Hoćete li da vam kažem što će vam biti mrže od toga? - Vatra kojom Allah nevjernicima prijeti, a grozno će ona prebivalište biti." 22,72


    xe xe xe
    Last edited by Mabus; 15-07-06 at 12:55.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  8. #8
    big giant head Guest

    Default

    nego, mabushe, jesi spalio koju vjesticu danas? ili makar zrtvovao neku djevicu?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    [QUOTE=odli]Da bog ne postoji, ne bi postojao ni pojam o njemu kroz cijelu istoriju ljudskog roda./QUOTE]

    Pa kako je počelo sve to? Ko je uopšte iznio ideju da postoji bog?
    Čovjek je slobodan onolko kolko mu to dozvoljava drugi čovjek. Preko toga slijedi kazna.

    Bog ne postoji. Sumnjam da ću ikog ko se ne slaže sa mojim mišljenjem ubijedit u suprotno.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto se naucno ne moze dokazati da Bog npr postoji isto tako ne moze niko nikome oduzeti pravo da u nesto vjeruje.Tako da ja sad ne mogu dokazati npr da Bog postoji,ali npr mogu vjerovati u nesto ili u samog Boga.I smatram da je Bog kao nesto uzviseno u ljudima,ustvari dusa covjekova koja u to vjeruje.Znachi ne moze se dokazati,ostaje ljudima samo da vjeruje u Boga ili nesto drugo kao vid nekog spasenja od losih stvari ili dogadjaja.
    Zato svima nama ostaje samo da vjerujem u Boga ili da ne vjerujemo.Sto se tiche same istine i naucne strane tu se vec ne moze pokazati tacnost dal postoji ili ne.To nikad niko nece moci da dokaze.U smislu samih dokaza!

    Sto se tiche Ateista...ako Bog i postoji i ako postoji pakao i raj.Ne znachi da ce ateista npr ici u pakao samo zato sto ne vjeruje u Boga.Vec ako gledamo te stvari ovako i dijelimo ih na dobro i zlo.Onda se na ateistu treba gledati kao na svakog covjeka i gledati dal je dobar ili zao.Jer se vjera svodi na to.Dobar i Zao.Ako si grijesio po svim tim Bozim zapovjestima i crkvenim,ides jel u pakao,ako nisi ides u raj...tako da to vazi i za ateiste,ukoliko jel bog postoji.Jer ateista ako je dobar ide u raj,ako je los ide u pakao,kao i vjernik tako i ateista.I uvijek sam smatrao da ateista nije "nevjernik" vec samo covjek koji razmislja drugachije,i ne vjeruje u nesto sto nije vidio npr svojim ochima.I koji vjeruje npr u samoga sebe.Tipa ja sam samom sebi BOG i najvazniji i ljudi koje volim!
    Last edited by DzoniS; 15-07-06 at 18:02.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Bog ne postoji. Sumnjam da ću ikog ko se ne slaže sa mojim mišljenjem ubijedit u suprotno.
    Ako ti kazem da Bog postoji? Da znam da postoji?

  12. #12
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Ako ti kazem da Bog postoji? Da znam da postoji?
    Ja postujem tvoju vjeru u Boga.Ali ti kazes sad "ako ti kazem da postoji" a zamisli ja tebi kazem da "covjek moze da poleti " i ti treba da mi povjerujes jel?Samo zato sto sam ti to rekao...
    Pa kazes "da znam da postoji" ako ti znas,onda znaju svi...ili pola planete...nebitno...Sad ces mi rec...kao nekad kao klinac kad sam slusao neke lazove iz zgrade..kako se nebo otvorilo iznad Kucha i kako su vidjeli Boga da drzi KRST!Daj zajebavas li me?
    Necu da me neko pogresno shvati niti da bude uvrijedjen...ali to se ne moze dokazati,niti da postoji niti da ne...to je ljudi stvar osjecaja covjeka kao pojedinca da vjeruje ili ne..to je OSJECAJJJJJJJJJJJJJJJ nije vjera NAUKA pa da se dokazuje...daj nije to fizika i hemija ili matematika...
    Boze kako me nerviraju..

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja postujem tvoju vjeru u Boga.Ali ti kazes sad "ako ti kazem da postoji" a zamisli ja tebi kazem da "covjek moze da poleti " i ti treba da mi povjerujes jel?Samo zato sto sam ti to rekao...
    Pa kad bi ti to meni rekao a ja da neznam (a znam da covjek moze da leti) ja bih sigurno razmislio o tome. I dosao bih do onoga sto vec znam da covjek moze da leti.

    Pa kazes "da znam da postoji" ako ti znas,onda znaju svi...ili pola planete...nebitno...Sad ces mi rec...kao nekad kao klinac kad sam slusao neke lazove iz zgrade..kako se nebo otvorilo iznad Kucha i kako su vidjeli Boga da drzi KRST!Daj zajebavas li me?
    Mislim da sam ti vec odgovorio. Na tebi je da birash zelish li sebe da ogranicish sa nekim neutemeljenim iskljucivostima ili cesh da se otvorish i pogledash malo dublje od povrsne realnosti. Ta se dubina otvara onog momenta kad sebe upitash ko si ti? Sta ti mozesh i sta bi trebao biti.

    Tako cesh dobiti i naucne i fizicke i psihicke i duhovne i materijalne dokaze da Bog zaista postoji i da zna o tebi sve, pa i ono sto ti neznash.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Pa kad bi ti to meni rekao a ja da neznam (a znam da covjek moze da leti) ja bih sigurno razmislio o tome. I dosao bih do onoga sto vec znam da covjek moze da leti.



    Mislim da sam ti vec odgovorio. Na tebi je da birash zelish li sebe da ogranicish sa nekim neutemeljenim iskljucivostima ili cesh da se otvorish i pogledash malo dublje od povrsne realnosti. Ta se dubina otvara onog momenta kad sebe upitash ko si ti? Sta ti mozesh i sta bi trebao biti.

    Tako cesh dobiti i naucne i fizicke i psihicke i duhovne i materijalne dokaze da Bog zaista postoji i da zna o tebi sve, pa i ono sto ti neznash.
    Ja ovdje pricham o dokazima da nesto postoji,a ne o vjerovanju da nesto postoji,jedno je vjerovati u nesto a drugo dokazati to nesto...U Ovom sluchaju Postojanje Boga...

    Ti sad kazes "zapitas se ko si..ili ko sam..."sad oces da me ubijedis da me bog stvorio jel?

    Aj sad ja tebe da pitam tj ujedno i navedem 3 argumenta...
    1.Kako to da je Bog stvorio Covjeka kada je naucno dokazano da je covjek nastao od majmuna...
    (i molim te opisi mi kako izgleda Bog,makar po tvom vjerovanju)
    2.KAKO to da su nastali prvo adam i eva...?A imali su 2 SINA?I kako je dalje nastajalo stanovnistvo nase planete?
    (vjerovatno se desio INCEST u ovom sluchaju..imali su 2 sina i njihova majka Eva i kako komentarises onda sve to?)
    3.Zar stvarno treba da vjerujem da je Mojsije podigao MORE???HAHAAH zvek...zar zista vjerujes u to?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    presmjesni su ovi vjernici.................i ovaj Ego sa svojim "ja ZNAM da bog postoji"............delirijum

    "u raju je lepo al u paklu je ekipa":wink:

  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brate, kako vi zamisljate boga?
    je li on covjekolik ili nesto drugo?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS
    1.Kako to da je Bog stvorio Covjeka kada je naucno dokazano da je covjek nastao od majmuna...
    To nije naucno dokazano? Alo?.. Ja ipak znam ponesto iz nauke...

    Quote Originally Posted by DzoniS
    .KAKO to da su nastali prvo adam i eva...?A imali su 2 SINA?I kako je dalje nastajalo stanovnistvo nase planete?
    (vjerovatno se desio INCEST u ovom sluchaju..imali su 2 sina i njihova majka Eva i kako komentarises onda sve to?)
    U bibliji pise da su Adam i Eva imali mnogo sinova i kceri koji se jesu medjusobno vjencavali... Ali kad je to bilo... Anyway, na stranu Adam i Eva, jesu li ili nisu postojali likovi koji su se bash tako zvali, naucno jeste dokazano da cijeli ljudski rod najvjerovatnije potice od samo jedne zene ( o tome sam pisala u nekom drugom postu).

    Quote Originally Posted by DzoniS
    Zar stvarno treba da vjerujem da je Mojsije podigao MORE???HAHAAH zvek...zar zista vjerujes u to?
    Ta prica uopste nije relevantna za vjerovanje u boga.


    Quote Originally Posted by DzoniS
    i molim te opisi mi kako izgleda Bog,makar po tvom vjerovanju
    Po npr. mom vjerovanju bog izgleda kao zbir svih nas...? Mucjni malo sta to znaci hehe...

    A dokaz o postojanju boga... I o tome sam pisala na ovom relig. forumu nedje... Kao prvo, nauka je dokazala opravdanost vjere - to ti prica o Sredingerovoj macki povezana sa Hajzenberg. principom neodredjenosti.. Kao drugo, bog josh nije naucno dokazan hehe, sto ne znaci da jednog dana nece biti, kao sto je eto nedavno moc vjere dokazana.
    Zasto nije neopravdano ocekivati da ce cak i bog biti dokazan? Zato sto eto nauka za sada ne zna sto se deshava u singularitetu ili ajde recimo crnim rupama, a nauka odavno zna da postoji beskonachno mnogo dimenzija izvan ovih nashih 3-4... I nauka svojski tezhi teoriji koja ce da objedini sve postojece, a jos nije stigla do nje... blah... Ako ko hocje, nek prosiruje i napravi sintezu ovoga sto htjedoh recji lol...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Location of this location is classified
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli
    To nije naucno dokazano? Alo?.. Ja ipak znam ponesto iz nauke...


    U bibliji pise da su Adam i Eva imali mnogo sinova i kceri koji se jesu medjusobno vjencavali... Ali kad je to bilo... Anyway, na stranu Adam i Eva, jesu li ili nisu postojali likovi koji su se bash tako zvali, naucno jeste dokazano da cijeli ljudski rod najvjerovatnije potice od samo jedne zene ( o tome sam pisala u nekom drugom postu).


    Ta prica uopste nije relevantna za vjerovanje u boga.



    Po npr. mom vjerovanju bog izgleda kao zbir svih nas...? Mucjni malo sta to znaci hehe...

    A dokaz o postojanju boga... I o tome sam pisala na ovom relig. forumu nedje... Kao prvo, nauka je dokazala opravdanost vjere - to ti prica o Sredingerovoj macki povezana sa Hajzenberg. principom neodredjenosti.. Kao drugo, bog josh nije naucno dokazan hehe, sto ne znaci da jednog dana nece biti, kao sto je eto nedavno moc vjere dokazana.
    Zasto nije neopravdano ocekivati da ce cak i bog biti dokazan? Zato sto eto nauka za sada ne zna sto se deshava u singularitetu ili ajde recimo crnim rupama, a nauka odavno zna da postoji beskonachno mnogo dimenzija izvan ovih nashih 3-4... I nauka svojski tezhi teoriji koja ce da objedini sve postojece, a jos nije stigla do nje... blah... Ako ko hocje, nek prosiruje i napravi sintezu ovoga sto htjedoh recji lol...
    OK Odli. Ja postujem tvoje misljenje, ali zar ne mislis da je sve to malo glupo objasniti postojanjem jednog bica koje sve kontrolise.
    Tako jednostavan odgovor(Bog) na beskonacan broj tako koplikovanih pitanja?

  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Yakuza, brate moj! Bog postoji a dokaz za to je i jedna knjiga koja ga dokazuje kao što su 1+1=2! http://www.geocities.com/spaercg/mabus.html a knjiga se zove Kuranske mudžize. Besplatna je, skini je i pročitaj. Knjiga govori o naučnim dokazima skoro otkrivenim a zapisanih u Kuranu prije 1400 godina.
    Last edited by Mabus; 16-07-06 at 20:26.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Yakuza, brate moj! Bog postoji a dokaz za to je i jedna knjiga koja ga dokazuje kao što su 1+1=2! http://www.geocities.com/spaercg/mabus.html a knjiga se zove Kuranske mudžize. Besplatna je, skini je i pročitaj. Knjiga govori o naučnim dokazima skoro otkrivenim a zapisanih u Kuranu prije 1400 godina.
    KNJIGA JE DOKAZ?MENI TO NIJE DOKAZ...NIJE OVO O CHEMU PRICHAMO NEKA BANKARSKA STVAR,TIPA UPLATNICA PA DA TIME NESTO DOKAZEM,ILI KADA VADIM VIZU PA MI TREBA DOKUMENT NAPISMENO DA SAM U RADNOM ODNOSU...CHU KNJIGA....
    AKO CEMO PO KNJIGAMA IMAS I KNJIGE DJE PISE DA BOG NE POSTOJI..

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Yakuza
    OK Odli. Ja postujem tvoje misljenje, ali zar ne mislis da je sve to malo glupo objasniti postojanjem jednog bica koje sve kontrolise.
    Tako jednostavan odgovor(Bog) na beskonacan broj tako koplikovanih pitanja?

    E moj Yakuza... I slijepcu je jasno da bog ocigledno ne kontrolise sve; kao sto sam pokusala objasniti nedje gore, dio odgovornosti za desavanja lezi na covjeku zbog one slobodne volje koju mu je bog dao a u koju se ne mijesa... it's too obvious...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Genetski Kod je najocitiji dokaz da je covjek stvoren.

  23. #23
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji... pa sad ti vjeruj ili ne tvoj izbor
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Percepcija Boga uporedjujuci ga sa bilo cime je nemoguca. Bog je licnost koja kontrolise sve i koja iz vjecnosti stvorila vrijeme i prostor.

    Ako dublje udjemo u analizu svetih spisa, nalazimo da je Bog u samom pocetku stvaranja vec znao sta ce sve biti na kraju, pa i na kraju zivota svakog od nas.

    Njegova prestava covjecanstvu je u obliku prorocanstva koja dokazuju njeguvu silu i svemoc. Da kaze onima kojima zeli sta ce biti i da se oni spreme/sacuvaju tako sto ce vjerovati u proreceno i spremno docekati ono sto ce doci.

    Situacije koje se cine covjeku kao apsurdne, su samo plod njegovog neznanja i njegove prividnosti vremena koja mu onemogucava da pogleda sve aspekte toga dogadjaja.

    Zato je meni onaj gore tekst interesantan jer pokazuje koliko je ljudski sud iluzoran i nistavan.
    Last edited by Ego_and_his_own; 17-07-06 at 12:06.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    brate, kako vi zamisljate boga?
    je li on covjekolik ili nesto drugo?
    bolje reci covjek je bogolik.

Page 1 of 17 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da bog postoji dali
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 11
    Last Post: 08-02-11, 20:46
  2. Postoji li F&F tarifa na monet-u?
    By .:. in forum Operatori
    Replies: 9
    Last Post: 22-01-06, 16:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Sjeverna Osetija - Horor, bezumlje...ne postoji prava rijec
    By Hombre in forum Politika generalno
    Replies: 107
    Last Post: 09-03-05, 07:34
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •