Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617
Results 401 to 415 of 415

Thread: Da li bog postoji???

  1. #401
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Не постоји негативна еолуција већ мутација,а еволуција није кад комарац постане имун на ДДТ већ кад,примера ради, мајмун постане човјек.Овдје немамо нову врсту,дакле нема ни еволуције.

  2. #402
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не постоји негативна еолуција већ мутација,а еволуција није кад комарац постане имун на ДДТ већ кад,примера ради, мајмун постане човјек.
    Ovo je, izvini, osnovno neznanje (tipa osmi razred osnovne skole).

    Isto kao da si rekao da je 1+1 operacija sabiranja, ali 100+100 je nesto potpuno drugo.

  3. #403
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Епа ти изволи отвори отвори књигу из осмог па виђи да ли ипостоји ``негативна еволуција``.
    А еволуција је кад неки организам еволуира у неки други а не кад постане имун.
    Ипак мислим да ћеш ти морат да мало приучиш ову биологију.

  4. #404
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    А еволуција је кад неки организам еволуира у неки други а не кад постане имун.
    A ovo cu da sacuvam kao jedan od najvecih bisera izrecenih na ovim forumima ikada, ali ikada.

  5. #405
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Епа ти изволи отвори отвори књигу из осмог па виђи да ли ипостоји ``негативна еволуција``.
    А еволуција је кад неки организам еволуира у неки други а не кад постане имун.
    Ипак мислим да ћеш ти морат да мало приучиш ову биологију.
    Ti si poceo da gradis teorije na necemu sto odje niko nije rekao.

    Negativnu evoluciju niko nije pomenuo, nego sam ja rekao da su komarci evoluirali - u pozitivnom ili negativnom smislu. Ako ne znas sta sam sam tim mislio reci, onda pitaj, a ne izvlaci zakljucke na brzinu, i to pogresne.

    Dalje, treba da poznajes znacenje pojmova kojima se odje barata, a ne da im dajes proizvoljna znacenja na osnovu licnih preferencija.

    Prvo, mutacija je promjena osnovnog lanca DNK pod dejstvom spoljasnjih uticaja. Akumulacija mutacija tokom vise generacija je osnova procesa evolucije, koji se zasniva i na mutaciji i na prirodnoj selekciji. Prirodna selekcija predstavlja mehanizam koji omogucava da vrstu nastavlja samo ona jedinka koja ima karakteristike neophodne za prezivljavanje, jer u odredjenim uslovima okruzenja moze da stvori vise poroda, ili da nadje bolju hranu, ili da lakse podnosi kisjele kise, itd itd.

    Evolucija koju kreacinosti zamisljaju, i koju odbacuju, nije proces koji zbog nekog hokus-pokus preko noci zabu pretvori u princezu (o takvoj evoluciji evolucionisti i ne govore), nego proces koji traje stotinama i hiljadama generacija, zasniva se na mutacijama i prilagodjavanjima pod dejstvom spoljasnjih uticaja i prirodnoj selekciji. Ono sto kreacionosti ne prihvataju su dvije stvari. Prvo, da se promjene i njihova akumulacija uopste desavaju, i drugo, da se promjene desavaju pod direktnim dejstvom uticaja iz okoline a da se akumuliraju prirodnom selekcijom.

    Promjene kod jedinke neke vrste se tokom vremena mogu akumulirati do te mjere da se fundamentalne osobine te vrste promjene i od sledece generacije. S obzirom da biolosku vrstu odredje vise faktora: morfologija, anatomija, fiziologija, genetika, spoljasnji izgled, itd Dovoljno je da se jedan od ovih faktora promjeni preko neke dogovorene mjere (?) pa da se pojavi nova zivotinjska vrsta. [Koliko je po klasifikaciji divokoza daleko od domace koze? A divlja od pitome maline? Da li je Dingo ista zivotinjska vrsta kao domaci pas?]

    S obzirom da se klasifikacija zivog svijeta sprovodi svega poslednjih 300 godina mi u stvari nemamo pojma da li je neki pipun iz starog Egipta bio potpuno drugacija biljna vrsta od pipuna kakve danas jedemo. Isto i sa kravama, npr. To sto egipatske krave sa bareljefa lice na krave kakve se danas muzu po Egiptu uopste ne znaci da su te krave anatomski, fizioloski i genetski dovoljno bliske.

    S obzirom da se cak i kod zivotinja vjestackom selekcijom mogu ostvariti krupne anatomske i fizioloske promjene tokom svega nekoliko desetina generacija, nema dvojbe da se prirodnom selekcijom, koja djeluje istim metodama kao i vjestacka (samo drugim intenzitetom), ista promjena moze ostvariti tokom nekoliko stotina ili hiljada generacija.

    Odsustvo fosila svih prelaznih formi ne znaci da takvih fosila uopste nema. Dalje, potpuno je nelogicno ocekivati da postoje fosili svih prelzanih formi svih zivotinjskih vrsta, jer ti fosili ne rastu na svakom cosku, niti je moguce da su se svi ocuvali. S obzirom da se izgled Zemlje i struktura litosfere i okeana mijenjao, i mijenja dan danas, prava je sreca da su sacuvani i oni koji su do sad pronadjeni, i sasvi je logicna pretpostavka da ih ima mnogo vise neotkrivenih, iz prostog razloga da je fizicki nemoguce prekopati sva brda i sva mora u potrazi za fosilima.

    Ono sto je bitno je sledece: da se promjene kod zivih organizama desavaju pod dejstvom spoljasnjih uticaja , da se te promjene akumuliraju tokom mnogo generacija, da pod uticajem prirodne selekcije pojedine jedinke nastavljaju vrstu sa akumuliranim promjenama, a da druge jedinke sa neakumuliranim promjenama ili sa akumuliranim drugacijim promjenama, ne nastavljaju vrstu.
    Last edited by simm; 16-07-07 at 10:59.
    - Ladan ko taština duša -

  6. #406
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    moze li mi neko samo objasnit kako su i zashto evoluirala crkvena shvatanja astronomije u ovih zadnjih desetak vjekova, ili ti da se osvrne na ovaj video shto postavi brat N_L

  7. #407
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O evoluciji: zakon entropije se direktno suprotstavlja ideji nasumicne evolucije koja se odigrava sama po sebi.

    Evolucije je ocigledno bilo, ali ne u smislu darvinisticke teorije, nego su ti prelazi bili malo skokovitiji nego sto bi poklonici evoluvije voljeli da priznaju, i valjda je logicno da se (zbog sklada sa zakonom entropije ), morala desavati uz ulaganje energije.
    Vjernici bi to rekli- bog je pretvarao organizme iz nizega u vise, ulazuci energiju i vreme..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  8. #408
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja View Post
    moj brat Ihtus zaboravlja da postoji i jedna losa strana u univerzumu koja hoce bezboznike jos vise da okrene protiv Boga

    to je Sotona

    u danasnje vrijeme Sotona kontrolise veliki broj svetskih institucija a da narod toga nije ni svjestan

    otuda i razne anomalije
    Ovaj je na stounse izgleda bio...But what's puzzling you is the nature of my game,hahahahaha...A dobro je,bolje na stounse poc nego prochitat 30 knjiga pseudonauchnih i ovamo nama mitologiju istinom predstavljat...i slushat tipove ka miroljub petrovic,kome je svako satana ili njegov proizvod...

    keep on rocking naravno,samo ne zaboravi ni ovo:i watched with glee while your kings and queens fought for ten decades for the gods THEY MADE!
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  9. #409
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Нисам заборавио брате доказ стварања да је ђаво учинио велики посао показавши човјеку да ђавола нема.
    Мир и свако добро

  10. #410
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli
    O evoluciji: zakon entropije se direktno suprotstavlja ideji nasumicne evolucije koja se odigrava sama po sebi.
    Netacno

    Za stvaranje nereda se ne mora ulagati energija, nered se stvara sam od sebe, a povecanje raznolikosti zivog svijet (povecanje broja vrsta - evolucija) nikako ne moze biti porast reda, nego upravo suprotno

    Quote Originally Posted by odli
    Evolucije je ocigledno bilo, ali ne u smislu darvinisticke teorije, nego su ti prelazi bili malo skokovitiji nego sto bi poklonici evoluvije voljeli da priznaju, i valjda je logicno da se (zbog sklada sa zakonom entropije ), morala desavati uz ulaganje energije.
    Evolucije jeste bilo, tu se slazemo, ali sama cinjenica da je evolucije bilo direktno se kosi sa pristupom da postoji Tvorac. Treba li da objasnjavam, ili je jasno?
    - Ladan ko taština duša -

  11. #411
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedan o najjacih(bar se tako predstavlja) kreacionistickih argumenata proiv evolucije jeste 2. zakon termodinamike, koji kaze da sve tezi haosu, da sve nestaje,etc.

    Kako to gledaju evolucionisti i ko je zapravo u pravu?

  12. #412
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Netacno

    Za stvaranje nereda se ne mora ulagati energija, nered se stvara sam od sebe, a povecanje raznolikosti zivog svijet (povecanje broja vrsta - evolucija) nikako ne moze biti porast reda, nego upravo suprotno
    To i ja rekoh.

    Zato i kazem da je entropija suprotna ideji evolucije, sto evo i ti upravo rece... nadam se da shvatash...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  13. #413
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Michigan, USA
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    My religion consists of a humble admiration of the illimitable superior spirit who reveals himself in the slight details we are able to perceive with our frail and feeble mind. -- Albert Einstein

  14. #414
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    PodGorica
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RiddicK View Post
    Vjeruje u Silu,heheh...Luk Ja Sam Tvoj Otac(Dart Vader-Ratovi Zvjezda) hehe.Super film
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: a ja sam bas prije jedno 2 mjeseca u predstavi glumio viteza koji se bije sa zmajem, i zmaj mi (jedan momak iz afrike ) kaze bas to: "I am ur father!" :lolblue:

  15. #415
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RiddicK View Post
    Vjeruje u Silu,heheh...Luk Ja Sam Tvoj Otac(Dart Vader-Ratovi Zvjezda) hehe.Super film
    Imas u Engleskoj Dzedaj crkvu i religiju

    (Sa druge strane postoji i Crkva Alana Shearer-a)

Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da bog postoji dali
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 11
    Last Post: 08-02-11, 20:46
  2. Postoji li F&F tarifa na monet-u?
    By .:. in forum Operatori
    Replies: 9
    Last Post: 22-01-06, 16:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Sjeverna Osetija - Horor, bezumlje...ne postoji prava rijec
    By Hombre in forum Politika generalno
    Replies: 107
    Last Post: 09-03-05, 07:34
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •