Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 85

Thread: Uspjesne i neuspjesne investicije/privatizacije...

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milose, opet ti neprovjereno "najvise u svijetu" Kako volis taj svijet to je cudo jedno, ali provjeri malo ipak

  2. #52
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos jednom CG ,je uvodjenjem eura prvo izgubila mogucnost da vodi monetarnu politiku,
    i postala potpuno zavisna od stranih banaka kao prodavaca novca na CG teritoriji
    Nisi mi jasan... jel ti to zagovarash da CG uvede stranu valutu od komshija iz Srbije? Predstavljash neku tezu o tome da je bilo bolje da sad kao nezavisna drzava imamo u opticaj Srbijanski Dinar kao platezno sredstvo? Zanimljivo, samo josh neko da se javi i pochne o KM iz BIH, ili na istom principu CRO Kune... i oni su 'stabilni' a i komshijske su valute...

    StrashniJa li show-wow-a
    Last edited by LadyDaytona; 09-08-06 at 18:43.

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Old Bone
    ovaj tvoj analiticar nije u pravu
    Snaga neke valute zavisi od ponude i potraznje iste ,a svi kursevi na sviejt su vjestacki
    NBS povlaci dinare iz upotrebe,smanjuje ponudu dinara i s obzirom da je nivo transakcija u drustvu isti ,vrijednost dinara raste u odnosu na E.
    Koliko je ta politika losa pokazuje i to da su oni uspjeli dovesti njihove devizne rezerve na nivo od oko 9 Milijardi dolara.

    Jos jednom CG ,je uvodjenjem eura prvo izgubila mogucnost da vodi monetarnu politiku,
    i postala potpuno zavisna od stranih banaka kao prodavaca novca na CG teritoriji .
    U vrijeme kad je polugodisnji deficit robne razmjene oko 100 milion to je ravno katastrofi.
    Uostalom to se i vidi,privreda je zatrpana u medjusobnim dugovanjima,
    a kamatne stope NAJVECE u SVIJETU
    To pokazuje i ona inflacija od 16% prosle godine.

    Jos jednom cemo istu pricu da ponovimo.
    Evo recimo Italija, koja je svega 2 put zabiljezila inflaciju, ma koliko to nevjerovatno zvucalo, se odrekla svoje dragocjene Lire, pa i malo bolje razvijena Njemacka isto odrece se svojih maraka, i uze euro.
    I nije izgubila mogucnost da vodi monetarnu politiku.
    Po ko zna koji put sve ovo ponavljamo.
    I u ekonomiji postoji jedna jako ibtna stavka, a zove se transakcioni troskovi.

    Jedno me zanima, zna li ko od Vas zasto se odlaze privatizacija 13. Jul Plantaza a.d.?
    Last edited by hercules; 09-08-06 at 18:45.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #54
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hercules
    Njemacka je zemlja u kojoj je ECB ,ona je ideja tog eura.
    CG nema dozvolu ECB za uvodjenje Eura na svoju teritoriju,
    radi to na divlje
    pogledaj nekoliko komentara Triseta o tome.
    Njemacka ima monetarnu politiku,ima seignorage prihode od stamapnaj Eura,njene poslovne banke mogua da povlace novac iz ECB

    CG je uvela Euro na divlje ,Cg nema skoro nikakvu mogucnost da utice na tokove novca u zemlji,pa samim tim ni na monetarnu poliitku.
    To niko normalan ne osporava.

  5. #55
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne pricamo o inflaciji od 90%, koja je akumulirana od dana "evroizacije" tj. uvodjenja "marke", pa je zato danas Crna Gora nekonkurentna na turistickom trzistu - skuplja je od najblizeg konkurenta za 25%.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    koji je to najblizi konkurent od kojeg je skuplja?

  7. #57
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milose, opet ti neprovjereno "najvise u svijetu" Kako volis taj svijet to je cudo jedno, ali provjeri malo ipak
    Naravno druze Hari
    Cijena novca od 25% u Eurima ne postoji nidje drugo na zemaljskoj kugli ,
    daj ti primjer

  8. #58
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisi mi jasan... jel ti to zagovarash da CG uvede stranu valutu od komshija iz Srbije? Predstavljash neku tezu o tome da je bilo bolje da sad kao nezavisna drzava imamo u opticaj Srbijanski Dinar kao platezno sredstvo? Zanimljivo, samo josh neko da se javi i pochne o KM iz BIH, ili na istom principu CRO Kune... i oni su 'stabilni' a i komshijske su valute...
    Cg ima stranu valutu ,ito na divlje
    bez icije dozvole,
    dinar je bio zajendicak sa Srbijom.
    Mislim da bi crnogorska valuta za voo desetak petnaest godina (ako ikad) do zadovoljenja strogih kriterijuma z apridruzenje Euro zone,
    CG trebala da ima svoju valutu.
    A sta ti mislis o tome ljepotice

  9. #59
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I na ovom mjestu je umjesno da navedem misljenja analiticara iz srbijasnskog lista *Danas*, u kojima se jasno objasnjava ono sto sam u par postova i ja navodio-devizne rezerve od 8,5 milijardi dolara postoje da bi se na osnovu njih stampao dinar, jer u suprotnom bi se MMF umjesao.
    Visoke devizne rezerve Srbije sluze da bi se, uz saglasnost i kontrolu MMF, mogao stampati dinar. Devizne rezerve CG imaju drugu ulogu i to se nemoze porediti.
    Euro omogucava *rentgen* svih slabosti ekonomije, i zato je SA OGROMNIM PROCENTOM RAZLOGA *ZA* OPRAVDANO STO SMO GA UVELI I PRETSTAVLJA VELIKU KOMPARATIVNU PREDNOST ZA CRNU GORU, POGOTOVO KADA SE ODLUCUJE O INVESTICIJAMA, A TO VRIJEME JE DOSLO I TEK SADA CE TA POZITIVNA ULOGA EURA DOC DO PUNOG IZRAZAJA !!!

    *DANAS* OD 9.08.:

    Vještačkom politikom "jakog" dinara, koja potpuno odudara od realne snage privrede, sa kojom bi, inače, trebalo da bude usklađena, već zavisi od neekonomskih i jednokratnih događaja (sezonski prilivi deviza od gastarbajtera, povećana ponuda efektive od strane stranih banaka, "gladnim" potrošnje fizičkim i pravnim licima, jednokratni prihodi od privatizacije), potpuno dokrajčiše već narušenu i "bolesnu" izvoznu privredu. Sve zarad "uvozničkog lobija" i domaćih monopolista, koji u vremenima lažno jakog dinara, ostvaruju ekstraprofite i ekstremno velike zarade. Dok na drugoj strani, izvoznici prodaju svoje teško stečene devize po nominalno istom ili manjem kursu, kao i prije godinu, dok su istovremeno troškovi života koji opredjeljuju zarade zaposlenih, i nafta i struja i svi ostali domaći inputi, porasli od 20 - 50 procenata. Koliko je dinar lažno jak pokazuje činjenica da ga ni takvog "jakog" niko neće, uključujući i braću preko Drine i u "drugom oku". (O obećanoj konvertibilnosti mogu samo da se zbijaju šale, komentar je izlišan).
    7. Vratiše u opticaj zloglasne "devizne krugove"iz vremena SM-a, kada "junački" iznebuha dinar apresira (padne euro), pa ga zatim vrate na stare položaje i na taj načim "odabrani" steknu ekstra profite. Do sada su završena dva "devizna kruga" - novogodišnje-božićni i uskršnji, a u toku je, po svojim dometima najprofitabilniji, ljetnji-godišnjeodmorski krug, kada se suma deviza "naših" iz bijelog svijeta uvećava do maksimumaVještačkom politikom "jakog" dinara, koja potpuno odudara od realne snage privrede, sa kojom bi, inače, trebalo da bude usklađena, već zavisi od neekonomskih i jednokratnih događaja (sezonski prilivi deviza od gastarbajtera, povećana ponuda efektive od strane stranih banaka, "gladnim" potrošnje fizičkim i pravnim licima, jednokratni prihodi od privatizacije), potpuno dokrajčiše već narušenu i "bolesnu" izvoznu privredu. Sve zarad "uvozničkog lobija" i domaćih monopolista, koji u vremenima lažno jakog dinara, ostvaruju ekstraprofite i ekstremno velike zarade. Dok na drugoj strani, izvoznici prodaju svoje teško stečene devize po nominalno istom ili manjem kursu, kao i prije godinu, dok su istovremeno troškovi života koji opredjeljuju zarade zaposlenih, i nafta i struja i svi ostali domaći inputi, porasli od 20 - 50 procenata. Koliko je dinar lažno jak pokazuje činjenica da ga ni takvog "jakog" niko neće, uključujući i braću preko Drine i u "drugom oku". (O obećanoj konvertibilnosti mogu samo da se zbijaju šale, komentar je izlišan).
    Vratiše u opticaj zloglasne "devizne krugove"iz vremena SM-a, kada "junački" iznebuha dinar apresira (padne euro), pa ga zatim vrate na stare položaje i na taj načim "odabrani" steknu ekstra profite. Do sada su završena dva "devizna kruga" - novogodišnje-božićni i uskršnji, a u toku je, po svojim dometima najprofitabilniji, ljetnji-godišnjeodmorski krug, kada se suma deviza "naših" iz bijelog svijeta uvećava do maksimuma"


    Kao da je citao moje postove!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #60
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izuzetno postujem mlade ekonomiste sa foruma i ako sam nesto pogrijesio MOLIM DA ME ISPRAVITE! Ja znam ta osnovna pravila tokova kapitala i VEOMA DOBRO MI JE POZNATO KAKO SE PERE NOVAC-TRIKOVI I MALVERZACIJE, a ta znanja se daju primjeniti i u ovim *igrama*....no postoji mogucost da smo i ja i ovaj analiticar pogrijesili, pa me ispravite!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #61
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bone,

    Ne znate sta pricate, niti sta ste citirali.

    Prvih pet stavki koje ste pomenuli iz DANAS-a bolje bi opisale crnogorske prilike nego srbijanske.
    Jos nijesam srela nekog da kaze da je bolje imati "tudju" valutu nego svoju! Uvodjenje strane valute u CG je isto sto i uvodjenju preko noci anglosaksonskog prava u Crnu goru.:-)

    Ovo drugo bih bas voljela da vidim u stvarnosti! :-):-):-)

  12. #62
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na ovom mjestu je umjesno da navedem misljenja analiticara iz srbijasnskog lista *Danas*, u kojima se jasno objasnjava ono sto sam u par postova i ja navodio-devizne rezerve od 8,5 milijardi dolara postoje da bi se na osnovu njih stampao dinar, jer u suprotnom bi se MMF umjesao.
    Visoke devizne rezerve Srbije sluze da bi se, uz saglasnost i kontrolu MMF, mogao stampati dinar. Devizne rezerve CG imaju drugu ulogu i to se nemoze porediti.
    Euro omogucava *rentgen* svih slabosti ekonomije, i zato je SA OGROMNIM PROCENTOM RAZLOGA *ZA* OPRAVDANO STO SMO GA UVELI I PRETSTAVLJA VELIKU KOMPARATIVNU PREDNOST ZA CRNU GORU, POGOTOVO KADA SE ODLUCUJE O INVESTICIJAMA, A TO VRIJEME JE DOSLO I TEK SADA CE TA POZITIVNA ULOGA EURA DOC DO PUNOG IZRAZAJA
    Sta znaci "komparativna prednost"
    Euro ne moze biit i nije podloga za stampanje dinara,to nikakve veze nema.

    Old Bone
    Dje se moze vidjeti konto CG deviznih rezervi?

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Naravno druze Hari
    Cijena novca od 25% u Eurima ne postoji nidje drugo na zemaljskoj kugli ,daj ti primjer
    Milose, ajde ti prvo sam sebi objasni sta si htio kazes i smireno napisi. Imam utisak da se pomalo nerviras pa pojacavas argumente sa onim najvise u svijetu sto jednostavno nije istina, a nije lijepo neistine pisati.
    Koja je to ekonomska kategorija "cijena novca i to u eurima"? Da to ne mislis na kredite i kamate jer postoje razlike kamatne stope i razni krediti, a jedno je sigurno da ni pocemu nijesmo prvi u svijetu.

  14. #64
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari
    ,meni je forum zabava,
    mada od sjutra pocinjem odmor ,pa i ta zabava prestaje do pred izbora.
    Cijena novca je ekonomska kategorija(kod nas se zove kamata),
    razliciti igraci u ekonomiji uglavnom kupuju taj novac po razlicitim cijenama od prodavaca istog (najcesce banaka)
    Prosjecni crnogorski Hari (izuzetak ako je predizborna kampanja ) novac kupuje po cijeni od 20-28% u Eurima,pa cak iako mu treba da kupi prsli frizider.
    Ima se ,moze se u zemlji koja ima svoju monetarnu politiku

  15. #65
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravio si da dodas - "sa inflacijom od 2%". :-)

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milose, ne dovodi ljude u zabludu pa iako to radis i iz zabave. Kad te brine frizider otidji do neke prodavnice Gorenja pa provjeri te kamate, a kad vec pominjes ono najveci u svijet, na planeti i malo dalje provjeri kako to ide kod prvog komsije. Kao covjek koji se bavi ekonomijom valjda i citas Ekonomist i tamo mozes korigoviti mnogo cega sto pises.

  17. #67
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milose, ne dovodi ljude u zabludu pa iako to radis i iz zabave. Kad te brine frizider otidji do neke prodavnice Gorenja pa provjeri te kamate, a kad vec pominjes ono najveci u svijet, na planeti i malo dalje provjeri kako to ide kod prvog komsije. Kao covjek koji se bavi ekonomijom valjda i citas Ekonomist i tamo mozes korigoviti mnogo cega sto pises
    Komsije su nebeski narod,tako da ja i dalje ostajem kod gore recenog

  18. #68
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Sta znaci "komparativna prednost"
    Euro ne moze biit i nije podloga za stampanje dinara,to nikakve veze nema.

    Old Bone
    Dje se moze vidjeti konto CG deviznih rezervi?
    Nikakve veze nemaju devizne rezerve Srbije sa kolicinom stampanih dinara?

    'Aj' ked kazete Elizabeta...provjerite ipak...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #69
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Sta znaci "komparativna prednost"
    Euro ne moze biit i nije podloga za stampanje dinara,to nikakve veze nema.

    Old Bone
    Dje se moze vidjeti konto CG deviznih rezervi?
    Probaj na *cbcg* (centralna banka cg)-*monetarna polika*-*obavezne rezerve*....pa na cifre koje su tamo iznijete dodaj par desetina miliona koje su ulozili na svjetskim berzama, sto je nezvanicna informacija za koju NEMAM DOKAZA! (nezgodno je to, jer mogu i da izube, bar teoretski...a pare su drzavne)....no mozda mi je netacna informacija...
    Pozdrav dragom liku,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  20. #70
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bone ,
    evo ti komentar o onom ekspertu od juce
    Nikako prodaja pod ovim uslovima


    Tivat - Predsjednik sindikata Dragan Miljanić juče je reagovao na izjavu autora Master plana razvoja turizma u Crnoj Gori Johana Fridriha Engela koji je ŃVijestima” izjavio da bi dolazak Pitera Manka u Crnu Goru bio Ńkao da vas je Bog pogledao”. Mank je za imovinu MTRZ ponudio 3,26 miliona eura u kešu, socijalni i plan sanacije ekološke štete vrijedan 26 i investicioni program od 106 miliona eura.
    Zapitavši se zašto Crna Gora pored velikog broja svojih mladih, obrazovanih i stručnih ljudi Ńkoji nažalost sve više idu u inostranstvo”, za konsultanta uzima Ńtakve eksperte koji nam savjetuju da srušimo jedan od naša dva aerodroma”, Miljanić je kazao da bi novac koji je izdvojen za usluge konsultanata poput Engela Ńvjerovatno bio dovoljan za isplatu jedne mjesečne zarade svih 480 radnika Arsenala”.
    - Taj gospodin je bio na čelu tima koji je svojevremeno dao Ńsjajan” predlog da se ruši tivatski aerodrom i da se na njegovom mjestu grade hoteli - stoga nam je i jasno kakav je Engelov plan vezano za Arsenal i Pitera Manka. Sindikat Arsenala nije protiv Manka i pretvaranja MTRZ u marinu za mega jahte i luksuznog nautičkog centra, ali Mank za to treba da plati stvarnu i punu cijenu, onoliko koliko Arsenal stvarno vrijedi - kazao je Miljanić dodajući da je Engel kada je bio u Tivtu Ńmogao prošetati do Arsenala da vidi što sve ovdje ima i što MTRZ može da uradi i koja mu je stvarna vrijednost”.
    - Mi bismo mu poklonili i monografiju Arsenala da vidi da ova firma postoji 117 godina, a on ako je stručnjak, odmah bi razumio zašto se sindikat Arsenala bori da se MTRZ ne proda pod ovakvim uslovima - naglasio je Miljanić.
    On je pozvao bivšeg načelnika Generalštaba VSCG generala Ljubišu Jokića da ostvari svoju najavu i javnost obavijesti o svim zbivanjima u vojsci i namjenskoj industriji u Crnoj Gori tokom njegovog mandata.
    - General Jokić ima stopostotnu podršku sindikata da ostane dosljedan do kraja i da javno objavi ono što je nagovijestio. Vjerujemo da će se u toj priči kada on bude kako kaže, otvorio dušu, naći i A-rsenal jer je nemoguće da on kao načelnik Generalštaba nije znao ko i što radi sa MTRZ. Tačno je da je Arsenal bio proglašen za firmu od posebnog interesa za vojsku i odbranu zemlje, da bi se Vlada onda opredijelila za ekologiju i turizam, ali bismo mi ipak željeli znati ko je to ko odlučuje o sudbini MTRZ na ovaj način - kazao je Miljanić dodajući da stoga daju punu podršku Jokiću Ńjer je krajnje vrijeme da neko narodu u ovoj državi otvori oči”.

  21. #71
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    Probaj na *cbcg* (centralna banka cg)-*monetarna polika*-*obavezne rezerve*....pa na cifre koje su tamo iznijete dodaj par desetina miliona koje su ulozili na svjetskim berzama, sto je nezvanicna informacija za koju NEMAM DOKAZA! (nezgodno je to, jer mogu i da izube, bar teoretski...a pare su drzavne)....no mozda mi je netacna informacija...
    Pozdrav dragom liku,
    Povlacim post!
    Neznam koliko su potrazivanja, kojih ima (nevelikih ali ih ima iz stare YU)
    Neznam koliko je nas udio u zlatu koje je u Svici i na par ugih mjesta (takodje neveliki, ali ga ima).
    Neznam koliki je nas udio u plasiranim dugorocnim obveznicama i drugim hartijama od vrijednosti koje su plasirane zajedno sa Srbijom, ili ranije , sa YU).

    Odgovor mi nije kompltan-DAKLE, NE VALJA MI!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #72
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Bone ,
    evo ti komentar o onom ekspertu od juce
    OJJJJJ MILOSE, koga mi ti to citiras, za IME BOGA?

    Koja ti je to relevanta faca, koji je on to ekspert?
    Pa ja sindikalnog povjerenika neke fabrike vjerovatno nebih udostojio ozbiljnog dijaloga u kafani, a ne da mi on ocjenjuje svjetske eksperte (a to bas radi na nacin koji me posebno nervira i koji je tipican za nas montanjere-opaljuje iz svih oruzja...to kao ON Miljanic, naglasava da general Jokic ima punu podrsku njihovu, a i njega licno, je li ( sto je i najvaznije, svakako...ufffffffff!!!!!!:mad: :evil: )


    To su ti bleferi i toboznji radnicki tribuni, po vokaciji neradnici i bukaci, od kojih se crnogorska privreda NAJTEZE OSLOBADJA! Veci su nam oni problem nego lose masine, veci su oni problem nego losa vlast....jer se u CG od nerada ODUMIRE....


    A dje mi njega nadje kao *krunski argument*, zaboga....:roll:
    Pozdrav,

    PS.

    Jako mi je milo sto si vec konsultant, iako si vlerovatno vrlo mlad...svaka cast !
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  23. #73
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    SINDIKALCI IZ DAKICA I GENERALI JNA,
    nam dovedoshe OVE u dzempere,
    sad se ponovo UDRUZILI,
    da nam OTVORE OCHI,
    BLAGOSH NAMA CRNIJEMA KUKAVCIMA,
    prestoji nam bitka sa MUPAVCIMA I SKAKAVCIMA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #74
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svako sebe prodaje
    radnici imaju puno pravo da traze za sebe najvecu cijenu,a i za svoje preduzece.

    Ja sam te pitao da das reference za ovog konsultanta
    nijesi ih imao
    ovaj sindikalac danas kaze da je covjek htio na zaravan od aerodruma da pravi hotele,
    mozda su ga sreli oni IMT traktori na aerodrum kad je dolazio pa reka ovo treba zatvoriti

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Hercules
    Njemacka je zemlja u kojoj je ECB ,ona je ideja tog eura.
    CG nema dozvolu ECB za uvodjenje Eura na svoju teritoriju,
    radi to na divlje
    pogledaj nekoliko komentara Triseta o tome.
    Njemacka ima monetarnu politiku,ima seignorage prihode od stamapnaj Eura,njene poslovne banke mogua da povlace novac iz ECB

    CG je uvela Euro na divlje ,Cg nema skoro nikakvu mogucnost da utice na tokove novca u zemlji,pa samim tim ni na monetarnu poliitku.
    To niko normalan ne osporava.
    Crna Gora je dobila dozvolu za euro, mozda si zaboravio onaj .pdf dokument sto sam ti na prethodnom topiku pojasnio. Ocigledno ga nijesi procitao, ili nijesi razumio, a najprije ce bit da ne zelis da ga razumijes.
    A sto bi sa italijom? Ona je isto luda pa je povukla svoju liru? Da ne pricam za ostale zemlje.


    Quote Originally Posted by Elizabeta
    Da ne pricamo o inflaciji od 90%, koja je akumulirana od dana "evroizacije" tj. uvodjenja "marke", pa je zato danas Crna Gora nekonkurentna na turistickom trzistu - skuplja je od najblizeg konkurenta za 25%.
    Ufff dje se ti javi odje na ovaj topik obraza ti. Kako imas obraza ovakve lazi da pises samo mi nije jasno.
    Inace, prelaskom sa marke na euro inflacija je bila nesto manje od 7% cini mi se 6,74% ne znam precizno. Tako da ova naklapanja, blebetanja i ove lazi i bajke i basne pricaj djeci u vrtic, bice im zabavno i smijesno sigurno.
    Last edited by hercules; 10-08-06 at 16:30.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •