Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 85

Thread: Uspjesne i neuspjesne investicije/privatizacije...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default Uspjesne i neuspjesne investicije/privatizacije...

    Odje bi bilo dobro da se potrudimo malo prodivanit o krupnim i sitnim uspjesnim i neuspjesnih rabotama u ovu nesrecnu drzavu uz zelje da ce ubuduce bit samo ovih prvih bit.Pozeljno bi bilo iste obrazlozit.Zamolio bi ve da se batalimo komentara tipa kum od onoga,brat od ovoga itd...Iako jes mozda sve tako,ipak realno sagledajmo sto valja i ne valja bez obzira cije je djelo.

    +
    Da pocnem
    Sozina
    Bianca Resort
    Eo ovi Splendid nacas.....

    Mislim da je obrazlozenje suvishno....

    -
    KAP
    Last edited by Sidewinder; 13-07-06 at 18:33.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    1,598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Rada-mnogo loše

    Solana-mnogo loše,isti gazda....

    Otrant-klasična prevara i pod znakom pitanja trenutno se razvlači po sudovah

    Telekom-srednje loše ali ispade po radnike loše mnogo...premalo novca za otpremnine i generalno loš socijalni program

    HTP Boka-u toku...najbolja ponuda stigla sa egzotičnog ostrva...viđećemo što će bit...ne miriše na dobro ni malo!

  3. #3
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    405
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DAIDO-Kotor - odlicno

    JUGOPETROL - vrlo dobro, za 33 pumpe 100 miliona!

    TREBJESA - IZVANREDNO, preporodjena firma

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DAIDO-Kotor - samo prividno odlično! Pitanje je samo kada će da se ugasi.
    Always smiling :-)

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    JugoPetrol 27,7 miliona ne 100 miliona...

    Ja ne znam kako mozete da vidite nesto kao dobru privatizaciju??? Ljudi vase majke i ocevi su znojem gradili privredu i drzavu, a sada je neko odlucio da sve to proda!
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    Sozina
    Sozina je bila nuzna, ne znam koliko je ekonomski isplativa. Cuju se neke price da su im opratvini troskovi (zajedno sa platama) ogromni.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    405
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Sozina je bila nuzna, ne znam koliko je ekonomski isplativa. Cuju se neke price da su im opratvini troskovi (zajedno sa platama) ogromni.
    To se suska u komsiluku dok srkate kafu?

  8. #8
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    405
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    JugoPetrol 27,7 miliona ne 100 miliona...

    Ja ne znam kako mozete da vidite nesto kao dobru privatizaciju??? Ljudi vase majke i ocevi su znojem gradili privredu i drzavu, a sada je neko odlucio da sve to proda!
    Dobra je privatizacija svaka u sustini u kojoj je firma data dobrom rukovodstvu.
    Dobra je privatizacija svaka privatizacija dje firma vise uplacuje poreza u budzet nego prije privatizacije. Naravno uz sve ostalo.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jugopetrol je, prije svega, kradja! Najmanje je bitno za koliko je prodat, svi su nekako, uz zelembace naravno, zaboravili da je ta firma, prije komunizma, bila privatno vlasnistvo!
    Last edited by OutLook; 14-07-06 at 10:53.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Sozina je bila nuzna, ne znam koliko je ekonomski isplativa. Cuju se neke price da su im opratvini troskovi (zajedno sa platama) ogromni.
    Neka,sa obzirom koliko zarade mjesecno-MASU,uz sve operativne troskove koliki su,planiraju znatno ranije da vrate kredit.Doduse radnike ce zamijeniti automatima kao i svudje u svijetu.

    Btw kredit je na 25 god sa grace periodom od 7 godina.
    Last edited by Sidewinder; 14-07-06 at 12:48.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  11. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    405
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za nas, za drzavu Crnu Goru, po mom sudu, svaka je privatizacija dobra i uspjela, đe firma uplacuje vise poreza u budzet Crne Gore, nego sto je ta firma uplacivala prije privatizacije.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne slazem se sa time nikako. OK su firme koje poslije privatizacije pocnu da sire kapacitete, proizvode, pune budzet...

    Treba se brinuti za preduzeca koja su sumnjivim nacinom privatizovana. Solana npr. "Poklonjena" cuvenom i mocnom. A i to da se zanemari... Sitne cifre koje bi se uzele preko cijene su jadne pri tome sto je glavni motiv privatizacije bio preprodaja.
    I dalje ne proizvode nista, otpustaju radnike jer ne proizvode nista, zive na teret svima jer ne rade nista... Jednostavno, cilj je da ne rade, samo se ceka veca trzisna cijena i ojde solana rusima. U medjuvremenu CG ostaje uskracena za potencijalnu zaradu (porez), nova radna mjesta i povecanje izvoza.

    PS
    Ima li neko na forumu ko je u potpunosti upoznat sa privatizacijom telekomaCG? Ako ima, molim da mi se javi na PM.
    Hvala

  13. #13
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto je jos i gore. Trenutni vlasnik (kakav takav) bi, uz dobar menadzment, bio neuporedivo bolje rjesenje od bilo kojeg stranog investitora.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    405
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook
    Ne slazem se sa time nikako. OK su firme koje poslije privatizacije pocnu da sire kapacitete, proizvode, pune budzet...
    Pa ja kažem.
    Koja vise puni budžet nego prije privatizacije, ta je dobro privatizovana.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook
    PS
    Ima li neko na forumu ko je u potpunosti upoznat sa privatizacijom telekomaCG? Ako ima, molim da mi se javi na PM.
    Hvala
    Samo cu ti rec da je jedan od najbitnijih zahtjeva nashe vlade bio da se Obradovic zadrzi na mjestu presjednika borda direktora.
    Sama prodaja telekoma kao firme je mogla da bude ok,ali ne i njegove cijele infrastrukture i magistralnih kapaciteta.To niko nidje nije proda jos na svijet,vjerovatno jer je suicidalno.
    Last edited by Sidewinder; 14-07-06 at 13:20.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  16. #16
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    Samo cu ti rec da je jedan od najbitnijih zahtjeva nashe vlade bio da se Obradovic zadrzi na mjestu presjednika borda direktora.
    Sama prodaja telekoma kao firme je mogla da bude ok,ali ne i njegove cijele infrastrukture i magistralnih kapaciteta.To niko nidje nije proda jos na svijet,vjerovatno jer je suicidalno.
    Upravo to me interesuje... Nacuo sam govorkanja da telekomunikaciona infrastruktura ustvari nije prodata nego data na lizing. Po pricama "iz izvora bliskih vlasti ", magistralni i korisnicki kapaciteti prelaze u nadljeznost Agencije za Telekomunikacije. Ako je istina, privatizacija telekoma je izvanredna! Ali da ne trcim pred rudu, neka kaze neko ko zna...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook
    Upravo to me interesuje... Nacuo sam govorkanja da telekomunikaciona infrastruktura ustvari nije prodata nego data na lizing. Po pricama "iz izvora bliskih vlasti ", magistralni i korisnicki kapaciteti prelaze u nadljeznost Agencije za Telekomunikacije. Ako je istina, privatizacija telekoma je izvanredna! Ali da ne trcim pred rudu, neka kaze neko ko zna...
    Bogomi volio bi da je tako,ali nazalost mislim da od toga nema nista....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook
    Nas? :mrgreen:
    A sto bi se *varakali*...samo * by the book*-po pravilima igre, u placene DOBRE konsultrante (strance kad platis-posteno ce odradit i protiv svojih zemljaka...ka svaki profesionalac, uostalom)
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Apsolutno se slazem... Uposliti svakoga ko kvalitetom zasluzuje da se uposli. Nadajmo se potpuno otvorenom trzistu.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    Odje bi bilo dobro da se potrudimo malo prodivanit o krupnim i sitnim uspjesnim i neuspjesnih rabotama u ovu nesrecnu drzavu uz zelje da ce ubuduce bit samo ovih prvih bit.Pozeljno bi bilo iste obrazlozit.Zamolio bi ve da se batalimo komentara tipa kum od onoga,brat od ovoga itd...Iako jes mozda sve tako,ipak realno sagledajmo sto valja i ne valja bez obzira cije je djelo.

    +
    Da pocnem
    Sozina
    Bianca Resort
    Eo ovi Splendid nacas.....

    Mislim da je obrazlozenje suvishno....

    -
    KAP
    Na ove bih jos dodao +
    Aerodormi u PG i Tivat jer je ono bilo jedno veliko ruglo.
    Ima jos nego da ne bude da falim samo.
    Promasaji -
    Davanje koncesija za vadjenje pijeska namoracu lokalnim gradjevinarima - lopovima
    INIS Marko Radovic - koliko su samo nagrada za namjestaj dobili a srusili su ih u temelj...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Ja ne znam kako mozete da vidite nesto kao dobru privatizaciju??? Ljudi vase majke i ocevi su znojem gradili privredu i drzavu, a sada je neko odlucio da sve to proda!
    Znas kako, i mome ocu su oduzimali od plate u davna vemena da bi gradili elektro mrezu po CG pa mu ni dan danas nije ni jedan dinar da ne reecm euro nije refundiran zbog toga.
    Uostalom kako smo drzava veza i vezica, lopova i kleptomana kod privatnika ce manje radit veze i lopovluk bit manji.
    Sto se tice Jugopetrola, drzava ga je privatizovala mozda zbog svojih razloga ili nekih drugih, ali i EU preporucuje da se takva preduzeca moraju privatizovat i njihovo zadrzavanje u drzavne ruke nije dobro ni preporucljivo.
    Procitaj malo sto se radilo oko NIS-a kod susjeda.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Originally Posted by Cazas_plavooki
    Ja ne znam kako mozete da vidite nesto kao dobru privatizaciju??? Ljudi vase majke i ocevi su znojem gradili privredu i drzavu, a sada je neko odlucio da sve to proda!
    Ja godinama i godinama placam poreze opstini, kantonu i drzavi Swiss kao i svi ostali ovdje...i nesto ne vidim da mene pitaju sta ce s tim novcem, sta prodaju, kakve kredite uzimaju za puteve, mostove, koga zaposljavaju, kome daju koncesije, a nesto i ne znam da ikome dadoshe drzavne - soc. stanove u vlasnistvo...Sram ih bilo, nigdje soc. samoupravljanja a ovolike nam pare uzeshe.

    seen Mr Marx, Engels, Lenjin, Tito, Staljin, Partija, etc...
    Bruka bash!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    - Zeljezara totalno lose odradjeno ili su neki veci interesi preovladali (kao i obicno)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Arhitekta Miško Dmitrović REAGUJE na izjavu direktora SC ''Morača'' Slobodana Mićkovića



    Gadafiju valja, nama ne



    Neshvatljivo je da svaki grad vapi za bazenskom halom, a mi je uništavamo i pretvaramo u salu za suve sportove, koju već imamo. Nestručni ljudi pričaju o tehnici i uništavaju Sportski centar. Naši bazeni imali su najsavremeniju bazensku tehniku italijanske firme ''Kastiljoni'', koja je radila bazene za Gadafija u Libiji. Nama to nije valjalo.


    U vrijeme kad smo radili halu, u Bačkoj Palanci napravljen je bazen, duplo manji od našeg, koji je i danas izuzetno profitabilan. Nije mi jasno da organizacije kao što su Vaterpolo i Plivački savez o tome ćute. To je nonsens kazao je autor projekta i upravnik izgradnje kompleksa SC ''Morača'' Miško Dmitrović, reagujući na izjavu direktora Slobodana Mićkovića objavljenu u Republici 27. jula. Mićković je tada kazao da je zatvoreni bazen, zbog loših tehničkih karakteristika, od izgradnje bio malo upotrebljiv. Arhitekta Dmitrović reagovao je i na kompletan projekat adaptacije zatvorenog bazena u višenamjensku halu

    - Građani Titograda davali su samodoprinos za bazen, a ne za suvu dvoranu. Nevjerovatno je da se mijenja namjena tako kapitalnih objekata u Sportskom centru, jer se to direktno kosi sa postavkama Generalnog i Detaljnog urbanističkog plana. Prenamjena prostora iziskuje posebnu odluku i postupak po kome se radi – kazao je Dmitrović.

    Govoreći o projektu prema kome će otvoreni bazen biti natkriven, kako bi mogao da se koristi i zimi, a zatvoreni pretvoren u višenamjensku halu, Dmitrović se zapitao šta će Podgorici dvije suve sale jedna pored druge, kada to nema nigdje u svijetu.

    - Sad ćemo otvoreni bazen da pokrivamo, a zatvoreni da zatrpavamo. To je isto kao kad bih ja, kao arhitekta, odlučio o nekoj muzičkoj kompoziciji ili davao dijagnozu pacijentu. Odgovorni bi trebalo da postave pitanja iz onoga što im je struka. Govore o tehnici, a najsavremeniju bazensku tehniku naših bazena potpuno su uništili i upropastili – kazao je Dmitrović.

    Kako je objasnio, objekat Sportskog centra rađen je na osnovu programa eksperata iz čitave stare Jugoslavije, na osnovu koga je bio raspisan jugoslovenski konkurs.

    - Ekipa najvećih stručnjaka tadašnje Jugoslavije analizirala je sve prispjele radove i izabrala moj rad kao najbolji. On je kasnije nagrađen Decembraskom nagradom i Nagradom oslobođenja grada. Sve je izvanredno funkcionisalo, dok Sportskim centrom nije počelo da se gazduje na neprimjeren način. Ljudi koji su vodili i vode objekat ne znaju ni šta je bazen, niti šta je bazenska tehnika. Bazenski kompleks je imao pet bazena: dva zatvorena, koji su zadovoljavali sve kriterijume u vezi sa veterpolom i lokalnim nadmetanjima, zatvoreni dječji bazen za neplivače i obuku djece, olimpijski otvoreni bazen koji je ispunjavao norme za održavanje međunarodnih takmičenja i još dva otvorena bazena za neplivače. Iako neki pričaju da je to nepropisno, sva prvenstva, i olimpijska i svjetska, održavaju se na otvorenim bazenima. To svako zna – kazao je Dmitrović.

    Prema njegovim riječima, jedinstven kompleks Sportskog centra pružao je sve usluge, od obuke i učenja, do profesionalnog sporta. Bilo je zamišljeno da bazeni rade od ujutro do ponoći, a da se od ponoći do jutra održavaju i čiste.

    - U sastavu bazena bile su svlačionice, solarijumi, četiri ekipne saune i hidroterapija. U neposrednoj blizini bile su bilijar i šah sala, aperitiv bar i šestostazna automatska kuglana. To je bio svojevrstan rekreativni centar u sastavu Centra, a od toga danas ama baš ništa nema. Što se tiče treninga, trebalo bi napraviti male sale u sastavu škola i fakulteta, a ne jedan kapitalni objekat na taj način uništavati. Crna Gora, pritom, ima samo jednu bazensku salu u Kotoru. Sala u Podgorici mogla bi da bude izuzetno profitabilna, bez obzira na onu izreku da ''Crnogorci vole da se kupaju samo subotom'' - kazao je Dmitrović.

    Upravni odbor Sportskog centra ''Morača'' još nije utvrdio datum raspisivanja novog tendera za adaptaciju zatvorenog bazena u višenamjensku halu. Prethodni tender je poništen, jer je Komisija za vrednovanje ponuda utvrdila da iznos ponude jedinog ponuđača - Instituta za građevinarstvo, prevazilazi iznos novca opredijeljenog budžetom za tu namjenu.

    Marija Janković


    http://www.republika.cg.yu/naslovna.phtml?akcija=vijest&id=54038


    komplimenti, ovo je konkretno...gospodin Dmitrovic je pokazao gdje nekome nije mjesto. Drugi cute...
    Last edited by LadyDaytona; 29-07-06 at 10:14.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Lady SC Moraca je inace ukradeni projekat iz Japana, samo ovaj sto ga je ukra nije znao da ima manu - KROV. Opstepoznata stvar.
    Inace ja jedva cekam da bude neki bazen zatvorenog tipa u PG. Bio bih redovan tamo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •