Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 56

Thread: D.O.O.Ostrog & Co.

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    nakon jedne pjane price o doticnom mjestu, prije neku noc, mota mi se nesto po glavi...
    Ovaj nekada izuzetno cijenjeni manastir, o kojem se pricaju mnoge legende, mitovi itd, jedno od najznakovitijih mjesta ortodoksnog hriscanstva, se zadnjih 15-20 godina pretvorio u jedan obicni brend!
    Znaci, da zaobidjem religijsku prichu sad, postujem sve vjerujuce ljude, ali me interesuje samo sto mislite o sluchaju sa manastirom Ostrog?
    Osim sto se pretvorio u konachishte zlochinaca i kriminalaca, postao je mjesto vjerske netrpeljivosti, nepostovanja ljudi, drugih religija, mjesto za sakupljanje novca i politichkih glasova.
    Sve sakralno u njemu ostalo je nedje davno iza komunizma...

    Moram jos da pomenem jedan skandalozan sluchaj koji se dogodio prije nekoliko godina osobi koju sam poznavala. Naime, radi se o osobi islamske vjeroispovijesti koja je jednom prilikom htjela da posjeti manastir Ostrog, iz raznoraznih razloga... radoznalosti, postovanja prema najpoznatijem nasem vjerskom objektu i svih ostalih ljudskih razloga, medjutim, to joj nije dozvoljeno upravo zato sto je druge vjere :?:

    Eto, za pochetak priche... uz misao da ovaj topic nije vec bio
    Pretvorio se u brend? Hm... mozda, ali pogledaj primjer Medjugorja. Jos Vatikan se nije jasno izjasnio o njemu, ali vidis, koliko ljudi dolazi tamo da se moli, da vidi mjesto gdje je 'dosla' Bogorodica... to nije jedino hodocasnicko mjesto kod katolika sa takvim razmjerama...

    Ne vidim koji je problem sa Ostrogom? Da je i sa ostalim manastirima tako; sa Moracom, sa Djurdjevim Stupovima, sa Dajbabama, sa Pivom... oni jesu poznati, ali koliko ljudi dolazi tamo?
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  2. #27
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    promasila si temu Trinity.
    procitaj postove malo bolje.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Ja sam porijeklom iz sela blizu Ostroga i u proslosti je sudbina mojih predaka i rodjaka bila dosta vezana za Ostrog.

    Meni se nesvidja sto prostor oko manastira nije bolje uredjen za posjetioce i sto nije napravljen bezbjedniji put na prilazu donjem manastiru. Znam ja da nas cuva "onaj gore" ali bi ipak trebalo 2-3 km na samom prilazu napraviti bolji (siri) put. Svaki put kad sam isao autom i posebno kad sam vozio drustvo precrkao bih od straha da se ne surdupam niz one strane. Nece se sjetit da poprave put dok se neko ne zagine.

    S druge strane nimalo mi se ne svidja kad najveci zlotvori i bagra nose "toljage" od krstova oko vrata i kad neki crkveni "velikodostojnici" blagonaklono gledaju na srpski nacionalizam i "mafia" donatore. Kad se sjetim vijesti da je neko ko je pobio hiljade nenaoruzanih civila imao "jatake" u Ostrogu nije mi nimalo drago. Neznam je li vijest tacna ipak mi nije svejedno.

    Nadam se da takva vremena trajno prolaze i da ce Ostrog biti otvoreno mjesto dobrodoslice za ljude bilo koje vjere a za pravoslavne hriscane jos i lijepa bogomolja.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    promasila si temu Trinity.
    procitaj postove malo bolje.
    Evo ti dopuna mog prethodnog posta... :roll:

    Prisjetimo se da je Katolicka crkva mnoge nacisticke i ustaske zlocince sklonila u svojim manastirima, promjenila im identitet (dajuci im nova dokumenta itd) i skrivajuci ih po juznoamerickim drzavama...

    Treba dozvoliti strancima i pripadnicima ostalih vjeroispovjesti da posjete druge bogololje... svaka religija se zalaze za toleranciju i razumjevanje. To sto je bilo slucajeva da se dozvolilo da neko vidi manastir, za to su krivi oni kojima je politika preca nego bio sta drugo.

    Toliko za sada...
    Last edited by Trinity from Zion; 29-07-06 at 12:39.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...a opet ce Bog prije oprostit svesteniku koji pogrijesi nego li bilo kome od nas sa foruma koji i pokusamo da sudimo bilo kome.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  6. #31
    Join Date
    May 2006
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ja se molim za oprost bratu Pahomiju

  7. #32
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=Trinity from Zion]Evo ti dopuna mog prethodnog posta... :roll:

    Prisjetimo se da je Katolicka crkva mnoge nacisticke i ustaske zlocince sklonila u svojim manastirima, promjenila im identitet (dajuci im nova dokumenta itd) i skrivajuci ih po juznoamerickim drzavama...

    [QUOTE]

    znaci ti bi ovim sto je radila katolicka crkva da das opravdanje za ono sto radi pravoslavna crkva kod nas? hriscanski nema sto...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=GAGA][QUOTE=Trinity from Zion]Evo ti dopuna mog prethodnog posta... :roll:

    Prisjetimo se da je Katolicka crkva mnoge nacisticke i ustaske zlocince sklonila u svojim manastirima, promjenila im identitet (dajuci im nova dokumenta itd) i skrivajuci ih po juznoamerickim drzavama...


    znaci ti bi ovim sto je radila katolicka crkva da das opravdanje za ono sto radi pravoslavna crkva kod nas? hriscanski nema sto...
    samo cu se slozit sa GAGom
    pop je prosle godine pogledao moga brata, potapsao ga po ledjima i izgovorio sledece uz osmjeh :" imas pleca za mitroljeza!"
    ostala sam samo zabezeknuta :x
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  9. #34
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nasi (srpski) popovi i njihovo "primijenjeno hriscanstvo" u kojem ima svega bez hriscanstva...

    Nisam bio odavno pod Ostrog - nesto nemam zelju kad cujem sto se sve zbiva gore...
    Napravi se od toga vasar yebeni, prodaju se lancevi zlatni "osvestani" jado moj po 200 eura
    Izbacanje ljudi iz manastira jer pripadaju ovoj ili onojcrlkvi i vjeri itd itd...

    A sto se Cetinjskog (nesretnjog) Manastira tice prvo sto vidish s ulaza je knjiga "Srpstvo u Crnoj Gori" Nema odmora dok traje obnova yebi ga

  10. #35
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    zasto pop pita tvoju majku oce li da se krsti?za mene bi to bila uvreda!
    pa kad dođe musliman u hrišćanski manastir... ne vidim zašto pop ne bi pitao.. al mi stvarno nije jasno zašto bi to bila uvreda??

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=GAGA][quote=Trinity from Zion]Evo ti dopuna mog prethodnog posta... :roll:

    Prisjetimo se da je Katolicka crkva mnoge nacisticke i ustaske zlocince sklonila u svojim manastirima, promjenila im identitet (dajuci im nova dokumenta itd) i skrivajuci ih po juznoamerickim drzavama...


    znaci ti bi ovim sto je radila katolicka crkva da das opravdanje za ono sto radi pravoslavna crkva kod nas? hriscanski nema sto...
    Gaga, molim te... ne dajem i ne postoji nikakvo opravdanje za to sto su i oni uradili; samo kazem da se ne mijesaju religija i politika, posto kod to tako ide vec zadnjih 20 godina.

    To rade pojedinci, ne svi, srecom; cast izuzecima... ne mozes na osnovu tih pojedinaca da das konacni sud o svima...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  12. #37
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Religija i politika se mijesaju mnoo vise od zadnjih 20 godina no to nije ni bitno...

    A sto se tice toga da je ovo o cemu pricamo djelo pojedinaca ti lazes odje ili sebe ili sve ostale - no bi reka prije da su pojedinci ti koji su "normalni" a da je vecina izopacena...

  13. #38
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Religija i politika se mijesaju mnoo vise od zadnjih 20 godina no to nije ni bitno...

    A sto se tice toga da je ovo o cemu pricamo djelo pojedinaca ti lazes odje ili sebe ili sve ostale - no bi reka prije da su pojedinci ti koji su "normalni" a da je vecina izopacena...
    Tacno tako!
    Ne bi sva pricha o Ostrogu imala takav "publicitet" da nije djelo chitavog kolektiva, a ne pojedinca. Trinity, ja bih isto kao sto ti radis, rado voljela da nadjem bilo kakvo opravdanje za to sto se tamo desava, pa ga nazvala bilo kojim imenom, ali jednostavno je to nemoguce. I meni je iskreno zao zbog toga. Zao mi je sto necu poc pod Ostrog dok se ne ishcisti. I zaista ti nije na mjestu uporedjivanje sa katolickom ili bilo kojom drugom crkvom, jer ako kazes "TO I ONI RADE", ne znaci da je to ispravno. A ti si to upravo rekla.

    RoNN|3, ako imas 13 godina onda ti oprastam na ovoj gluposti. Zamisli ti podjes kod doktorice i ona ti kaze "a zasto ti ne bi postao zena?"
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  14. #39
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    laboratory
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Istina je da se mnogo promenio ceo manastir,prilaz,ljudi koji su tamo,ljudi koji dolaze..

    ja znam da ljudi razlicitih vera,moji poznanici takodje posecuju manastir i zaista nisu imali nikakvih problema ,jer ih niko nije pitao koje su vere,pre nego sto udju negde

    Ja licno kad odem gore ili u bilo koju crkvu ili manastir,trudim se zaista da ne gledam okolo sta rade ostali,jer je za mene to sveto mesto i ako se ja iznerviram ili zamerim nekoj budali sto stoji ispred ili iza mene ,ja sam se vec ogresila... A to mi nije cilj kad odem na takvo mesto..

    Sto se tiche popova,nisam volela te ljude ranije ,medjutim posle razgovora sa jednim od njih jedno 10-ak minuta, bash u samoj onoj prostoriji sa civotom, mnogo mi je pomogao, ocitao molitvu,dao mi par dobrih saveta.. Videla sam da je obrazovaniji nego sto sam mislila,cak mi je pomenuo i neke stvari iz moje struke.. Bio je mnogo prijatan i volela bih da je takvih sto vise.

    e sad medju ljudima ima raznih,pa i popova

    .

  15. #40
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hihihihihi Pop.....pomogao... hihihihi

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kolika je zlonamjera pojedinih diskutanata ovdje o tome i ne treba davati neki znacaj jer ovdje vjerujem ima nekih koji su na ostrog posli jednom u zivotu.....velika je laz da se pripadnicima drugih vjera zabranjuje ulaziti jer sam svjedokom kao i mnogi koji odu da masovno dolaze muslimani iz bosne koje je muka natjerala da dodju do manastira vjerujuci u cudesa i iscjeljenje......

    tacno je da je put do manastira grozan, da se ispred gornjeg manastira napravio pravi vasar, da ljudi cekaju redove da bi kupili svijece ali takvo stanje sa mnogim vecim i znacajnijim manastirima u srbiji nije.....ne znam da li je ko isao skoro u manastir milesevu kod prijepolja ali vam mogu reci da je to tako predivno uredjeno da je stvarno tesko opisati kako izgleda nestvarno lijepo...... ja sam protiv sujevjerja, pogresnog ucenja crkve, mijesanja paganskih obicaja sa izvornim hriscanskim porukama ali isto tako je zalosno da ljudi koji cak nisu ni vjernici pisu neistine radi njihovih bolesnih stavova o svemu oko njih.......

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    God bless those Pagans.

  18. #43
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    phenomenon meni su bolsniji oni koji uporedjuju i time opravdavaju stanje u crkvi. bolesniji su mi zbog poriva koji ih "ceraju" da idu u crkvu.
    a ne radi se o zlonamjeri, nego o zivoj istini da se zabranjuje pojedincima ulazak u ostrog. to sto ides u crkvu da se spasis, to je tvoj problem. ja idem radi drugih poriva, a sad ne mogu zbog tebe i takvih kao ti i popova kojima takvi kao ti daju legitimitet.
    NEKAD su masovno dolazi ljudi svih vjeroispovijesti, ali od kad ste postali jataci srpskim ratnim zlocincim, vise ne.
    Last edited by Hari Krisna; 07-08-06 at 15:06.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    A stvarno, zbog cega ti ides u crkvu?
    Last edited by Hari Krisna; 07-08-06 at 15:07.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gaga, cak je sinoc na tv-u, na dnevniku bila reportaza sa manastira ostrog koja te je demantovala, ali ti imas ocigledan problem koji po mnogim tvojim pisanijama lici bez uvrede na sizofreniju..... ako vec ne umijes normalno da diskutujes i izneses argumente svojim neistinama, zaobilazi uvrede, jer tebe ovdje niko nije ni pominjao zar ne?
    Last edited by Hari Krisna; 07-08-06 at 15:08.

  21. #46
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nego zbog kokica?
    phenomenon, na koju TV je bila reportaza?
    posto sam prije neku noc vidjela reportazu o Cetinju dje je govorio pokojni nekadasnji gradonacelnik Miro Vickovic.
    I procitaj textove cijelog topika pa da pricamo o cinjenicama.
    ustvari, nemam namjeru. tezina si i ne pricam sa fanaticima.

    da je tvoj ton bio kritican a ne maliciozan onda bih mogla da razgovaram. ali ja ne znam dje ces ti sa tom silnom pameti koju prosipas po istim ovim isfrustriranim forumima...
    Last edited by Hari Krisna; 07-08-06 at 15:09.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    reportaza je bila na dnevniku tvcg, uostalom, podji do manastira, ne moras ulaziti, svakako ces vidjeti ljude iz svih krajeva bivse yu, stranaca.... i pokojni zbutega je licno dovodio prijatelje koji su zeljeli vidjeti taj manastir..... mene svakako ne zanimaju tvoje kvalifikacije, niti me sjekiraju ljudi zadojeni mrznjom i neznanjem kojim zele "uljepsati" kutak na kojem pljuju po manastirima......to je odraz tvoje kulture i neznanja, ti cak nisi ni vjernik.....imas mnogo drugih stvari u tvom okruzenju koji bi pristajali tvom duhovnom stanju.....

  23. #48
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to jesam li ja vjernik ili nisam je moja intimna stvar i forum svakako nije mjesto dje cu ja da propagiram bilo sto. moja prica je bila sa socioloskog i kulturoloskog stanovista. devastiraju se spomenici i ruzi se ugled crne gore kao multikonfesionalne i tolerantne drzave. i nisam pljuvala po manastiru ostrog (btw, ja sam krstena tamo) nego po ljudima koji ga vode. popovi ne chine crkvu, ali se prema njoj pionasaju kao prema svojini.

    a ti osim neznanja koje nesebicno dijelis besmislenim argumentima (nisi nista rekao u odbranu onoga cime nastupas-znaci u prostoj pravnoj proceduri tvoja prica bi bila smijesna) daleko si od hriscanina.
    forum i pripada tvom mentalnom sklopu. vjerovatno si kao covjek u drustvu poznat kao "ljuga", "egocentrik", "prepotentni umisljeni pacov" itd.
    pa cak i tvoj nick odaje jednu nezdravu i nesigurnu osobu koja se plasi svoje sjenke i krije se iza zida drskosti i napada bez "hriscanske blagosti"

    over & out
    Last edited by GAGA; 09-08-06 at 12:57.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    to jesam li ja vjernik ili nisam je moja intimna stvar i forum svakako nije mjesto dje cu ja da propagiram bilo sto. moja prica je bila sa socioloskog i kulturoloskog stanovista. devastiraju se spomenici i ruzi se ugled crne gore kao multikonfesionalne i tolerantne drzave. i nisam pljuvala po manastiru ostrog (btw, ja sam krstena tamo) nego po ljudima koji ga vode. popovi ne chine crkvu, ali se prema njoj pionasaju kao prema svojini.

    a ti osim neznanja koje nesebicno dijelis besmislenim argumentima (nisi nista rekao u odbranu onoga cime nastupas-znaci u prostoj pravnoj proceduri tvoja prica bi bila smijesna) daleko si od hriscanina.
    forum i pripada tvom mentalnom sklopu. vjerovatno si kao covjek u drustvu poznat kao "ljuga", "egocentrik", "prepotentni umisljeni pacov" itd.
    pa cak i tvoj nick odaje jednu nezdravu i nesigurnu osobu koja se plasi svoje sjenke i krije se iza zida drskosti i napada bez "hriscanske blagosti"

    over & out
    ne moras stavljati znake navoda kada zelis da nasminkas napade histerije koje najcesce krase tvoje pisanje na forumima jer su vise nego ocigledni.... meni ne trebas recitovati stihove sa dps proglasa tipa multikonfesionalnosti i multikulturalnosti jer takvim pisanjem ne dotices nista od ovoga sto je vezano za temu jer ti iznosis neistine koje su plod tvojih frustracija, ne samo politicki oblikovanog stava, nego je to ipak generalno vrlo ruzno stanje duha..... valjda nekad nadjes momka

  25. #50
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ahahahhahahahah
    zapravo, ne znam ko je isfrustriraniji od mene i tebe.
    ni u jednom postu nikome, a ne meni se nisi obratio normalnim tonom.
    ja sam malo temperamentna, ali ti i dalje nisi procitao topik koji je umnogome zasnovan na cinjenicama, i dalje nisi iznio ni jednu koja bi opovrgla bilo ciji stav.
    btw, ovo nisu stihovi, nego recenicni djelovi. nego to se vjerovatno ne uci kod vas u onu skolu na Komanski most
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •