nakon jedne pjane price o doticnom mjestu, prije neku noc, mota mi se nesto po glavi...
Ovaj nekada izuzetno cijenjeni manastir, o kojem se pricaju mnoge legende, mitovi itd, jedno od najznakovitijih mjesta ortodoksnog hriscanstva, se zadnjih 15-20 godina pretvorio u jedan obicni brend!
Znaci, da zaobidjem religijsku prichu sad, postujem sve vjerujuce ljude, ali me interesuje samo sto mislite o sluchaju sa manastirom Ostrog?
Osim sto se pretvorio u konachishte zlochinaca i kriminalaca, postao je mjesto vjerske netrpeljivosti, nepostovanja ljudi, drugih religija, mjesto za sakupljanje novca i politichkih glasova.
Sve sakralno u njemu ostalo je nedje davno iza komunizma...

Moram jos da pomenem jedan skandalozan sluchaj koji se dogodio prije nekoliko godina osobi koju sam poznavala. Naime, radi se o osobi islamske vjeroispovijesti koja je jednom prilikom htjela da posjeti manastir Ostrog, iz raznoraznih razloga... radoznalosti, postovanja prema najpoznatijem nasem vjerskom objektu i svih ostalih ljudskih razloga, medjutim, to joj nije dozvoljeno upravo zato sto je druge vjere :?:

Eto, za pochetak priche... uz misao da ovaj topic nije vec bio