Results 1 to 18 of 18

Thread: Carinjenje posiljki preko firme

  1. #1
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Spuz - Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Carinjenje posiljki preko firme

    Cao.
    Posto imam problem sa carinom da mi pisti 2 posiljke koje je zena narucila preko Aliexspresa,treba mi osoba koja posjeduje firmu na koju bi mogle te posiljke da se carine. Placam uslugu po dogovoru. Vrijednost posiljki je ispod limita od 150€.

    Ko je u mogicnosti da mi pomogne,moze me kontaktirati na PM ili na br. 067202926 - Goran

    Hvala.


    Sent from my Alfa 5 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Borimo se protiv onih koji su nam ukrali slobodu

  2. #2
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Kakav problem ispod 150e daj malo info zbog ostalih...jel to naruceno puno stvari ili sta!!!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Spuz - Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naruceno je vise komada istog proizvoda,to je problem,zato mora na firmu da ide.

    Sent from my Alfa 5 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Borimo se protiv onih koji su nam ukrali slobodu

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    kontaktirajte forumaša Glenn_Q

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Spedicija i te zanimacije (posredovanje kod Carine)
    https://www.facebook.com/drcargologistics/?fref=ts
    - samo ga moras ocarinit i to je to mislim
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #6
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Spuz - Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala svima u toku smo resavnja problema.

    Sent from my Alfa 5 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Borimo se protiv onih koji su nam ukrali slobodu

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Svako to može da uradi. Ne znam zašto prave problem, platiš Carinu + PDV + njihove troškove i to je to... Šta ako ti treba 15 viljuški?

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Ukratko - šta će nekom... lupam... 10 fleški... Odmah se vidi da je pošiljka komercijalne prirode a fizička lica ne mogu da uvoze robu komercijalne prirode
    Podijelite pošiljke ili uvozite preko firmi...

  9. #9
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    496
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nikad carina nije pravila problem u komadima jer se carini na vrijednost. ako se carini treba ti spedicija , a ne firma na koju se carini, jer se carini na ime koje se vodi kao posiljaoc. u sustini u problemu si, jer ce ti spedicija uzet min 30eur, jos ako ti budu trebale kakve dozvole, na nos ce ti izacaliexpress...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,043
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by navy View Post
    nikad carina nije pravila problem u komadima jer se carini na vrijednost. ako se carini treba ti spedicija , a ne firma na koju se carini, jer se carini na ime koje se vodi kao posiljaoc. u sustini u problemu si, jer ce ti spedicija uzet min 30eur, jos ako ti budu trebale kakve dozvole, na nos ce ti izacaliexpress...
    Brate, nisi u pravu... vrijednost posiljke je samo jedan od kriterijuma za carinjenje i ako carina procijeni da je roba za komercijalne svrhe potrebno je da ide na firmu bez obzira na vrijednost... Isto tako ako si fizicko lice i uvozis robu koja je vrijednosti preko 150 eura ne treba ti spedicija, vec sve sam odradis u saradnji sa carinicima, pogotovo ako ti je to doslo postom, onda je to sve 5 minuta jer su carinici u posti kod zeljeznicke prema meni bili vrlo profesionalni... I ako te zanima mogu ti i licne primjere navesti, no mi je sad muka da kuckam
    Last edited by micasso; 14-12-16 at 22:34.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Ukratko - šta će nekom... lupam... 10 fleški... Odmah se vidi da je pošiljka komercijalne prirode a fizička lica ne mogu da uvoze robu komercijalne prirode
    Podijelite pošiljke ili uvozite preko firmi...
    Svi mi imamo kući 10 fleški... Za 100 je već pitanje 😅

    Realno ako oće neko 10 fleški izme svih 10 različitih i samo se pravda da je to samples....

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #12
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Onda nema popusta na kolicinu

  13. #13
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    496
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by micasso View Post
    Brate, nisi u pravu... vrijednost posiljke je samo jedan od kriterijuma za carinjenje i ako carina procijeni da je roba za komercijalne svrhe potrebno je da ide na firmu bez obzira na vrijednost... Isto tako ako si fizicko lice i uvozis robu koja je vrijednosti preko 150 eura ne treba ti spedicija, vec sve sam odradis u saradnji sa carinicima, pogotovo ako ti je to doslo postom, onda je to sve 5 minuta jer su carinici u posti kod zeljeznicke prema meni bili vrlo profesionalni... I ako te zanima mogu ti i licne primjere navesti, no mi je sad muka da kuckam
    takodje sve‚ pricam iz sopstvenih primjera.carinsku delaraciju ne mozes podnijet carini ako nisi ovlasceno lice. ovlacenolice je spediter ili firma na koju ide roba. volio bih i da mi kazes kako to robu koja je poslata na neko lice preusmjeris da je na drugo lice tj po tebi znaci posaljem je na tvoje ime a dodje neko drugi i ocarini je na svoje. provjeri to malo bolje...

  14. #14
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,043
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by navy View Post
    takodje sve‚ pricam iz sopstvenih primjera.carinsku delaraciju ne mozes podnijet carini ako nisi ovlasceno lice. ovlacenolice je spediter ili firma na koju ide roba. volio bih i da mi kazes kako to robu koja je poslata na neko lice preusmjeris da je na drugo lice tj po tebi znaci posaljem je na tvoje ime a dodje neko drugi i ocarini je na svoje. provjeri to malo bolje...
    Nisam drug ni govorio o tome, to je i po meni neshvatljivo da je roba stigla na necije ime i da je ti onda carinis pod imenom firme... cak je potpuno suludo... Pricao sam samo o kriterijumima za carinjenje, da ulogu ne igra samo cijena i da ukoliko ti je posiljka stigla postom nije ti potreban spediter jer tu ulogu preuzima posta na sebe i direktno placas carinu koju ti obracunaju za 5 min... posta valjda ima ovlascenje za podnosenje robe na carinjenje, to je ustvari onaj 1 euro sto uzimaju prilikom svake dostave ili preuzimanja paketa na salteru... za sve ostalo si 100% u pravu...

  15. #15
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Preko Aliexpressa, pošiljka dolazi u Crnu Goru na jedan od dva načina:
    1. Redovnom poštom,
    2. Brzom poštom.

    U slučaju redovne pošte, Pošta Crne Gore podnosi u vaše ime pošiljke na carinjenje. Oni pregledaju, sortiraju i obavještavaju primaoca robe (fizičko ili pravno lice) o nedostajućoj dokumentaciji i obračunu duga, koji plaća primalac.
    U slučaju brze pošte, firma čija je djelatnost brza pošta (npr.DHL), podnosi robu na carinjenje. Njima se izdaje obračun carinskog duga, koji plaćaju za sve primaoce i od kojih kasnije refundiraju potreban iznos za plaćanje. Oni takođe imaju svoj postupak obavještavanja primaoca o tome kad nedostaje dokumentacija i sl.

    U oba slučaja, kad se odlučuje o tome da li je roba oslobođena od plaćanja carine i PDV, važi samo jedno pravilo: da vrijednost po pošiljci ne prelazi iznos od 150€. Dakle, nije bitno da li je roba komercijalne prirode (kupili ste je od pravnog lica, za dalju prodaju je, itd.) ili nekomercijalne prirode (poklon, za ličnu ili porodičnu upotrebu, itd.). Nije bitno, takođe, kako se doprema (pošta, avion, kamion,...), ni ko je primalac robe (fizičko ili pravno lice). Bitno je da se zna da je pošiljka robe poslata od jednog pošiljaoca za jednog primaoca sa jednim računom i da je dopremljena istim prevoznim sredstvom. Vrijednost jedne pošiljke se ne može dijeliti tako da se izdvoje pojedinačne stavke čije su vrijednosti manje od 150 €, pa se na tako izdvojenu stavku primijeni oslobođenje.

    Takođe, u oba slučaja, ove firme se smatraju zastupnicima (špediterima), koje su već ovlašćene da podnose deklaraciju u vaše ime i za vaš račun, pa je nepotrebno u tom prvom postupku "nabacivati" posao drugim špedicijama. Koliko čitam iz prethodnog teksta, preusmjeravanje posla drugim špedicijama znači nelojalnu konkurenciju, povećane troškove, gubitak vremena i obesmišljavanje priče brze dostave pošiljki. Predmet ovih oslobođenja nijesu uzorci robe.

    Kad redovno naručujete robu radi dalje prodaje (npr.mala privreda, butici, itd.), onda ne važi gore napisano, pa vam je potreban redovni postupak carinjenja i vjerovatno špediter. Ako sami znate ispuniti carinsku deklaraciju, ne treba vam špediter.

    U slučajevima kad vam se desi da vam fizičko lice (npr.tetka iz USA) pošalje 10 komada majici, čija vrijednost iznosi 55€, carinik će vam reći da plaćate carinski dug. Međutim, s obzirom da se na tu robu može primijeniti i pravilo oslobođenja i do 150 €, imate pravo na takvo oslobođenje, jer važi pravilo što je povoljnije za stranku.

    Ako već imate problema sa carinjenjem (npr. sporite se oko obračuna duga, prava na uvoz, količinu, itd.), imate pravo tražiti redovan postupak carinjenja, za što će vam vjerovatno trebati špediter.

    Ovo proizilazi iz odredbi carinskih propisa.



  16. #16
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,043
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo čitam da si sve ovo izvukao iz carinskih propisa iako ovo nidje ovako jasno ne piše... a mogu ti reći da se carinski službenici ovoga ne pridržavaju... ko grijiši, ne znam...

    Ono u šta sam siguran, i što sam na svojoj koži osjetio je da kriterijum od 150 eura nije jedini za carinjenje robe, a evo ću i objasniti o čemu se radi... Prije dvije godine sam poručio kafemat Faema od jedne firme iz Srbije, korišćen... uredno ga platio 120 eura preko neta... oni ga poslali nekim kombijem za dostavu, stigao u PG na carinu i carina me blokira jer sam fizičko lice... ok, pomislim treba mi špediter, angažujem Zetatrans čini mi se, međutim nije to problem... dobijem pismeno obavještenje od carine da fizičko lice prema nekom zakonu ne može biti uvoznik profesionalne opreme, aparata i bla, bla koji se koriste u komercijalne svrhe... ne mogu baš da citiram, ne sjećam se dobro... e onda sam ja morao da zovem sve koje poznajem, a da imaju neke veze sa carinom i na kraju su mi dozvolili da carinim robu uz izjavu pod krivičnom i materijalnom odgovornošću da kafemat neću koristit u komercijalne svrhe... eto taka ja prođoh... pa ne znam što mene ne staviše u tih 150 eura...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Post se odnosio na pošiljke koje se naručuju sa Aliexpressa i dolaze (brzom) poštom u CG, i većinom su stvari koje ne služe u komercijalne svrhe. Post je jasan i precizno sastavljen da ljudi nemaju neodumica oko tih stvari.
    Tvoja pošiljka se razlikuje u tome što je polovni aparat uz to je profesionalan i može se koristiti u komercijalne svrhe. Dakle ne može se primijeniti isto pravilo kao za recimo majice iz USA ili za neko oružje koje ti pošalju a stave mu cijenu 149€. Ne treba banalizovti stvari.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Spuz - Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Reseno sve...preko firme Eurokontakt profesionalni svaka cast,moja preporuka. A da se nebi svadjali moze Lock.

    Sent from my Alfa 5 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by ebless; 16-12-16 at 22:33.
    Borimo se protiv onih koji su nam ukrali slobodu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Slanje posiljki iz CG u svijet
    By Brent1986 in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 21-11-16, 13:17
  2. Info Pitanje u vezi dostavljanja posiljki
    By marmix in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-15, 14:30
  3. Info carinjenje
    By Bumble Bee in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 05-12-14, 11:17
  4. INFO: TV kanali preko interneta, preko firme iz Bara?
    By kongo in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 4
    Last Post: 01-10-13, 20:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •