Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: TUDO BELEZA Avgust 2006 @ Casper, Budva

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile TUDO BELEZA Avgust 2006 @ Casper, Budva

    TUDO BELEZA Avgust 2006 @ Casper. Budva. Montenegro.
    31/7 - 30/8 2006.



    Od nekolicine gostiju i skromnih pet dana trajanja, tri godine kasnije stvari izgledaju potpuno drugacije: 30 dana i 17 disk džokeja iz Londona, Toronta, Kelna, Berlina, Helsinkija, Bratislave, Beca, Sarajeva, Beograda i Podgorice. Tudo Beleza 2006 - najozbiljniji "opušteni" festival letnjih nota, retkih ploca, novog i starog džeza od sambe do brejkova? Casper i Tudo Beleza ponosno kažu: DA! Ove godine smo se zaista potrudili.

    U goste smo pozvali opasne selektore. Festival otvara oprobani tim pravo iz londonskog kluba Cargo: Simon i Dom. Plus dva gramofona i mikrofon. Od najnovijih neobjavljenih promo radova do soul i funk klasika. Zabava zagarantovana. Palicu preuzima naš momak iz regiona - sarajevski digger i brejker Audio Infunktion postavice itison za brejkdensere da bi atmosferu rasplamsao Groove Attack Olski - Casper goes Bronx! Funk, soul, stari i novi hip-hop: jednom recju brejkovi na sve strane.
    DJ Lubi u Budvu i ove godine donosi El Mundo Latino (sa par Hendriksovih tjunova izmedju ) da bi mesto za pultom ustupio živoj legendi - Paul Murphy-ju. Jazz? Muzika za igru i klimanje. Upravo tako. Prekokeanski gost Beleze John Kong prikljucuje svoj serato na miksetu Caspera par dana kasnije da bi nam pokazao kako to izgleda svake subote u studentskoj cetvrti Toronta, gde mešana ekipa bez duvanskog dima otkida na sve živo severno od Nju Orleansa i Kingstona. Jazzmate ove godine priprema celokupno vece posveceno iskljucivo domacoj muzici "from bek in da dej" da bi festival kulminirao 20. avgusta u opštem haosu i gužvi za DJ-pultom: Sampsa i Vesa dolecu iz Helsinkija, HP stiže iz Berlina i bice to cetvorostruki back-2-back-2-back set. Ko preživi prica. Sampsa ce nam razotkriti šta je sve to iskopao iz Brazila ove godine, a ujka Tom stiže u pravi cas da zaspe par kubanskih klasika, afrocosmic hitova i poslednje hajlajte sa nu jazz scene. Eklektika par ekselans. Dok se gosti odmaraju na plaži, domacini Marko i Nikola preuzimaju kontrolu da bi uskoro festival zatvorio gospodin Jazz licno - Željko Kerleta.



    O izvođačima:

    Simon Goss
    WahWah45s, Jazz Cafe, London
    Dugogodišnji rezident londonskog Jazz Cafe-a, Simon je jedan od pionira britanske dj scene na koj je prisutan više od 20 godina. Simon je i dalje u potrazi za draguljima iz prošlosti kada je crna muzika u pitanju. Nova muzika koja nastaje na tragovima jazz i soul tradicije je podjednako važan predmet interesovanja - zajedno sa svojim partnerom Dom Servinijem, Simon pokrece prestižnu etiketu WahWah45s. Za komentar vidi dole!

    Dom Servini
    Straight No Chaser, WahWah45s, London
    Kako na website-u ponosno stoji: "Pokretac najfinije etikete poznate coveku - WahWah45s i fanatik FC Arsenal-a, Dom Servini je beskrajno šarmantan i duhovit - tako da mikrofon predstavlja neizostavan deo opreme kada vam on dolazi u goste. Dajte mu pola sata vremena na gramofonima i srucice vam underground hitove za sledeci kvartal - zahvaljujuci svojoj kolumni u magazinu Straight No Chaser - Dom je uvek korak ispred kada su najsvežije muzicke tendencije u pitanju. Dom i Simon su gosti Budve u okviru opsežne evropske turneje od Portugalije do Gdanjska i Kopenhagena...

    DJ Olski
    Melting Pot Music, Keln
    Gostovanje ovog kelnskog DJ-a u Budvi predstavlja siguran "highlight" festivala. Kao što to vec nekoliko godina u nazad, na svojoj etiketi Melting Pot Music ali i eklekticnim setovima i mixtape-ovima, Olski donosi u Casper taj neponovljivi duh zabava po njujorškim blokovima 70tih i 80tih godina: Break - carobni momenat u crnoj muzici koji je iznedrio hip-hop: moglo bi se reci da je to upravo ono što Olski i radi - stvara i prezentuje hip hop muziku - ali bez hip hop ploca.

    Audio Infunktion
    itison! FM, Sarajevo
    Kao deo legendarnog Radio3 tima i duboko ukljucen u muziku kao producent, dj, radio host, promoter Nenad Kovacevic je deo ekipe koja je zasluzna da Sarajevo dospe na globalnu evropsku muzicku mapu. Posebno ga odlikuje strast ka brejkovima tako da ocekujte Deep / Raw Funk, Hip hop, Jazz, Soul, Drum n Bass...
    "Nesho" danas vodi radio show ITISON! FM na radio 202 u Sarajevu.

    Kinet
    Nu Spirit, Bratislava
    Da li znate da su japanski jazz izvodaci nove generacije (Jazztronik, Soil N Pimp Sessions..) u Bratislavi popularniji i poznatiji od nekih britanskih pop zvezda? Zasluge za to pripadaju najpoznatijem slovackom Nu-Jazz disk džokeju i velikom japanofilu. Rado Tomek alias DJ Kinet takode pokrece DJ bar sa najboljom muzikom severno od Dunava - NuSpirit. Medeni zvuci u Medenoj ulici u Bratislavi.

    Paul Murphy
    Afro Art, London
    Predstaviti Paul Murrphyja u svega nekoliko recenica - teško. Njegove zasluge u današnjem svetu DJ-eva se mogu porediti sa Kolumbom ili prvim covekom na Mesecu. Da, Paul Murphy je još u ranim osamdesetim (ponovo) "otkrio" da je Jazz muzika za igru. Jedan od vernih pratilaca i fanaticnih sledbenika iz gomile bio je londonski tinejdžer Gilles Peterson.

    Lubi
    Fania Records, UK
    Latino! Leto bez latino ritmova? No way! U Budvi i ove godine Lubi Slavoloco Jovanovic poreklom iz Srbije, rodjen i odrastao u Engleskoj - jedan od vodecih latino dj-eva na ostrvu. Rezident londonskog Jazz Cafe-a i autor prestižnog magazina Straight No Chaser, Lubi je istinski pionir britanske jazzy-freestyle dj scene na kojoj je aktivan još od osamdesetih godina kao deo cuvene Dig! family postave u Leedsu na severu Engleske. Kao specijalista za latino zvuk lubi je gost klubova širom Velike Britanije, sa nastupima u Španiji, Holandiji, Skandinaviji, Los Angelesu..

    John Kong
    Do right! Toronto
    Prekoekanski gost Beleze je kanadski ambasador eklekticnog zvuka, John Kong. Poreklom iz Hong Konga, ali još od ranog detinjstva nastanjen u Torontu, John je vredni pokretac Do Right! etikete i klupske veceri Movement u Torontu. U jazz krugovima se proslavio selekcijom najfinijeg kanadskog jazza - "Ready Or Not" - a deo svoje obimne kolekcije ce predstaviti i u Budvi.

    Jazzmate
    Balanso, B92, Beograd.
    Red Bull Music Academy: "Serbia's most prominent radio disk-jockey"
    Najagilniji akter freestyle fenomena u Beogradu i mastermind Tudo Beleza zabave snazno inspirisane Brazilom i "Baile Funk" zurkama po favelama. Nastupao sirom Nemacke a tu su bili i nastupi u Londonu, Becu, Bratislavi, Madridu i Dubrovniku, dok je u zemlji redovna podrska na velikim dogadjajima kada su tu Gilles Peterson, Jazzanova, Rainer Trueby, Nicola Conte, Drumagick.
    Pored klupskih aktivnosti, svakog ponedeljka prisutan i u etru sirom Srbije putem talasa Radija B92 kroz svoju autorsku emisiju Balanso. Ocekujte: Dinamican spoj brazila i modernih varijacija na temu jazz, funk, bossa..


    Sampsa Vilhunen
    Vesa Yli-Pelkonen

    Helsinki Leftside Ensemble, Club Wahoo! Helsinki
    Sa samog severa kontinenta nam dolaze istinski muzicki znalci, pasionirani kolekcionari i vrsni dj-evi - cuvena Leftside Ensemble postava! Njihovo klupsko vece Wahoo! koje paralelno vode u Helsinkiju i Talinu (Estonija) u meduvremenu slovi za jedno od najrizagrinijih na kontinentu kada je u pitanju dancefloor jazz! Sampsa Vilhunen ujedno neguje izvanredne kontakte sa dilerima u Brazilu tako da nema brazilske ploce koja nije prošla kroz njegove ruke.

    DJ HP
    Difusora, Dubben, Berlin, Njemacka
    pravo iz Berlina preko Rija sa prestizne etikete Crippled Dick Hot Wax nam dolazi Hans-Peter Eckardt poznatiji kao HP (cita se portugalski: Agapé) - Vec poznat publici Caspera (bio je gost i proslogodisnjeg festivala!). Impresivna kolekcija brazilske muzike stalno dopunjavana redovnim posetama Brazilu, kao i berlinsko klubsko vece "Respect Brazil" cine HP-a najvecim ekspertom za brazilsku muziku u Nemackoj. Kao producent, HP cini polovinu dueta Difusora kao i projekta Dubben - zajedno sa Marc Frankom iz grupe Les Gammas. Osim sto je rezident svoje klubske veceri u Berlinu HP redovno nastupa po celoj Nemackoj kao i Poljskoj, Finskoj..
    Ocekujte: brazil u svim facetama i bojama!

    Tom Wieland
    7 Samurai, Vienna.
    Rado viden DJ gost na ovim prostorima, nekada deo Les Gammas postave, a danas polovina proslavljenog dueta 7 Samurai. Tom je prošle godine "probio led" u Crnoj Gori svojim zapaženim gostovanjem u Podgorici, u Casperu ima priliku da prezentuje i svoju letnji muzicki meni - od istocno evropskog jazz-a do originalne muzike sa Kube 60tih i 70tih a tu je i vece posveceno "Cosmic" pokretu u Italiji.

    Željko Kerleta
    Cosmic Sounds, London / Beograd.
    Završetak festivala u znaku Jazz-a. Veteran scene i veliki poznavalac jazz muzike uopšte Željko Kerleta u svom morskom izdanju - nakon što je prošle godine bio tiha podrška festivala, ove godine konacno ponovo iza gramofona sa svojim "kozmickim zvucima". Spremite se za iznenadenja.


    Marko Stojovic & Nikola Be Good
    Fat Vynil, Podgorica
    Marko i Nikola svojim posvecenim i u crnogorskim okvirima apsolutno pionirskim radom u klubu ili na radio talasima vec godinama uspesno promovisu soulful stranu savremene muzike. 2006. godina je donela neke nove znacajne momente - konkretno nasi momci mogu da se pohvale da su na svojim vecerima u podgorickom klubu "Fuka Djusla" ugostili i velicine kao sto su Alex Attias, Simbad ili Bugz in the Attic.


    Raspored:

    http://www.jazzmate.net/tudo_beleza/...tival_2006.png

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    fino, fino...
    budem ispratila ponehsto...
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka cast. Mozemo li dobiti okvirno datume kad je ko. To je svaki drugi dan u prosjeku poneko?
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

  5. #5
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da je to jedna divna stvar koja ce da se desi.... konachno!!!
    vidimo se s'bocama tamo

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam već tu, da dodam da ja vrtim muziku u Casperu sjutra veče, tj. u petak, a Begood u subotu .

  7. #7
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sjeverna hemisfera
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cool! See U!!!! :-D
    Između moje moći da kažem, i tvoje da čuješ... Stanuje sam đavo. BB

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh, biće ovo carstvo dobre muzike

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    Lagano u BD ,neshto dobro...


    Clap ,clap !!


    /me will come
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    1,598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Nadam se da će im opštinari i policija ove godine dozvoliti da pojačaju volume barem preko trećeg podioka :mrgreen:

    Gledamo se tamo svakako

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    wOw! Very nice music, adriatic sea, old city & south...
    Sve mi to zvuci jako primamljujuce.
    Idem juzno, al ne znam jos dokle. Mozda dotle

    Decki, keep up the good work!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da cu da naletim, al na koga ne znam jos

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montagna Negra
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Thumbs up đus, đus, đus, đus... ;)

    Lijepo me obradova jutros na prazan stomak
    A taman ćah juče postavit topic da pitam što će se činjet ovo ljeto sa Casperom Oće se postavljat setovi na net?

    Evo i ja da pozovem sve ljude da ne propušte ovaj festival ni pod razno!

    See you naćas!

  14. #14
    Join Date
    May 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi
    mislim da cu da naletim, al na koga ne znam jos

    ako dodjes kad budu nikola i marko radili nalececes na mene sigurno! :mrgreen:

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    367
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stane Dolanc nesretni
    ako dodjes kad budu nikola i marko radili nalececes na mene sigurno! :mrgreen:
    Nemojte se samo zamijenit opet

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stane Dolanc nesretni
    ako dodjes kad budu nikola i marko radili nalececes na mene sigurno! :mrgreen:
    Nije problem, ali da znas ja u slanu vodu posle 2 ne ulazim! :mrgreen:

  17. #17
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    Bijah wecheras.. shto je ono onako krcato bwate miwi ?!
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    PG
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto zgode opet ovog ljeta
    Dance Like No One's Watching

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ja cu da svrnem do tamo, obecavam
    mozda cak, ruku pod ruku (?!), sa kastiguljom
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je Oki pominjao glasnoću. Na žalost, neće moći da ide sa jačinom zvuka kakvu bi željeli, jer je mjesto ipak u centru starog grada, a zadnjih godina se sve veći pritisak vrši da se buka smanji. No, uprkos tome očekujem da će biti lijepo. Definitivno mjesto za uživanje u odličnom izboru dj-eva i ambijentu, a biće valjda i prilike i da se neka guza pokrene .

    Za one koji nisu bili prošli petak u Casperu, tu su www.migracije.cg.yu, odakle možete skinuti dva sata mjuze .

    Inače, i ovog petka nastupam(o), ili ja sam, ili mister Begood i ja, zajedno. Dimosevi

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravih i preporuku da dam, mada je to jako teško, bez pretjerivanja. Siguran sam da će svako biti zanimljiv na svoj način. Ipak, ja bih posebno obratio pažnju na živu legendu, Paula Murphyja (možda se neko sjeća njegovog neviđenog hita od prije par godina, "Jazz room (spiritual south remix)") i na Kanađanina, Johna Konga. Pored toga, Željko Kerleta, Nešo iz Sarajeva (Audio Infunktion), Dom Servini i Simon Goss, Tom Wieland itd itd...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    doChe imate li predstawu kad bi oni mogli da gostuju ?!
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montagna Negra
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy
    i ja cu da svrnem do tamo, obecavam
    mozda cak, ruku pod ruku (?!), sa kastiguljom
    Ol sa mnom mišku pod mišku il rame uz rame?
    Last edited by SyNdRo0m; 14-07-06 at 11:47.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    zabjelo
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro ce doc malo kvalitetne muzike. Mislim da je program (bar za mene) zaista dobar, i potrudicu se da ga do kraja ispratim. Nadam se da ce bit dosta naroda.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SyNdRo0m
    Ol sa mnom mišku pod mišku il rame uz rame?
    ja ocu i dja' mi se prijedlog
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ..:Electronica:.. vaši predlozi... ver. 2.0
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 4703
    Last Post: 27-04-24, 19:01
  2. Replies: 11
    Last Post: 26-08-05, 17:50
  3. Tudo Beleza 5 - Budva, 8-14. avgust
    By Chedo in forum Muzika
    Replies: 15
    Last Post: 12-09-04, 04:12
  4. Subota vece @ Casper, Budva
    By Chedo in forum Muzika
    Replies: 9
    Last Post: 28-05-04, 23:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •